PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצפה למברוק, קניתי סמוראי!

shermenz
07-09-04, 00:49
במזל טוב ובשימחה שלא יודעת גבול, הצטרפתי ב6.9.04 לעולם השטח!!!
היום רכשתי סוזוקי סמוראי שנת 98 לבן סגור(עם מזגן)
השיפורים בדרך, הטיולים בדרך, והדיונות מחכות! :lol:

אלון_ק
07-09-04, 01:27
מזל טוב!

צעדים ראשונים נדרשים:

1. גש למנהל הבנק, תשאל אותו למידה שלו.
2. גש לאפסנאות, תחתום על ברכיות ומתאם. ברוח האתר, אתה יכול לבנות מתאם לבד.
3. חזור למנהל הבנק, כרע על ברכיך...

אלון.

תומר א.
07-09-04, 01:29
מברוק, אל תתיחס לאלון :twisted: :twisted: :twisted:

אלון_ק
07-09-04, 01:33
אל תתייחס לתומר, הוא שילם על אוברולים למנוע שלו את אותו מחיר שאתה שילמת על כל האוטו. והוא עשה את זה 3 פעמים :twisted: .

shermenz
07-09-04, 01:33
ועכשיו ברצינות מה הצעדים הראשונים שאני צריך לעשות?

asafk
07-09-04, 01:45
ועכשיו ברצינות מה הצעדים הראשונים שאני צריך לעשות?

שים גלי צה"ל, שים שתי ידיים על ההגה, וסע.
לטייל.

אסף.

shermenz
07-09-04, 01:50
לא זאת אומרת, החלפת שמנים, מה?

אלון_ק
07-09-04, 01:58
בהנחה שיש לך את כל הטיפולים שהרכב עבר מתועדים, דבר עם יוסי ורמן שיצלם לך את טבלאות החלפים המתכלים בספר הרכב (אני חושב שיש לו ספר רכב ל96 ומעלה, אני לא 100% סגור על זה).

בכל מקרה, לא יזיק:

תקנה ספר רכב!

החלפת כל השמנים באוטו, בלי לעשות פלאשינג למנוע.
החלפת המיים ברדיאטור לנוזל בריכוז הנכון.
החלפת רצועת טיימינג.
בדיקה מקיפה של כל המיסבים והצלבים שיש ברכב, עם דגש מיוחד על מערכת ההיגוי ורכבת הכח.
גרז כל דבר שאפשר. דיר באלאק להתבלבל בין פיות ניקוז אוויר לפיות גירוז (בברקסים יש פיות שנראות דומות מאוד לפיות גירוז. לא כדאי לגרז אותם, זה מפריע לאוטו לעצור.
פתיחה של הדראם האחורי ובדיקת מצב הבלמים בשני הצדדים. לא, זה שאמרו לך שהם בסדר בלי שהם פתחו לבדוק רק מחזק את הטענה הרווחת שהם ז*** ורמאים.
פרק גלגל ובדוק את עובי רפידות בלם הדיסק. גם את זה לא טרחו לעשות לך בבדיקה.
לך תקנה גומי חדש לידית של הטרנספר, מק"ט יש אי שם בכתבה שלי. אל תחכה שהיא תתקע לך באמצע השטח, אני מבטיח לך שכבר היום זה שחוק, גם אם זה יחזיק עוד שלוש שנים. אתה גם תקבל החלפת הילוכים נעימה יותר בטרנספר בתמורה.
אחרי כל זה לך עם האוטו למישהו שבאמת מכיר סמוראים, שיעשה סיבוב. הוא כבר ימצא לך עוד משהו.
חפש נזילה מאזור אגן השמן של המנוע. זה קורה לכולנו.
שימון הצירים של מכסה המנוע עם WD40, יום אח"כ להתחיל לשפוך שם שמן מנוע בערך שבועיים, כל יום. זה יתמלא באבק וג'יפה, אבל זה ימנע את התפיסה של הצירים. אתה לא תאמין כמה חבר'ה יש עם הציר הזה תפוס והם אפילו לא שמים לב שהם קורעים את החלק שהציר מחובר אליו.
שימון של כל הצירים האחרים באוטו עם שמן סמיך כזה או אחר (שוב, שמן מנוע זה יופי).
טיפול 10K רגיל.
קח נייר לטש וצבע יסוד, מצא כל נקודת חלודה שיש באוטו וטפל בה. היום קטן, מחר גדול.
נקה את השאסי טוב טוב, כנ"ל את המרכב למטה, צבע בזפת כל פינה אפשרית.
פרק דש בורד, תעלים כל זכר לחוטי החשמל המיותרים שם. שים לב לנתק מצבר לפני שאתה עושה את זה ולהחזיק מטפה בקרבת מקום. אה, כן, תקנה מטפה. אבקה כמובן.

את החצי הראשון כדאי לבצע בהקדם האפשרי. יום אחד של הרבה עבודה ואתה רגוע להרבה, הרבה זמן. תחסוך לעצמך כאבי ראש של אחרי קניית רכב עכשיו, לפני שהם יתחילו לבוא אחד אחרי השני (זה מייאש). תעקור כל בעיה מהשורש, טיפול אינטנסיבי ופדנטי, תמנע השנות של בעיות קטנות.

אלון_ק
07-09-04, 02:01
1. אסף צודק.

2. טיפול 10K (פלאגים, מסננים וכו') היה צריך להיות בחצי הראשון. התפלק לי.

shermenz
07-09-04, 02:08
עשיתי בדיקה אצל אחד האנשים התותחים שהכרתי, קוראים לו עמי ויש לו סמוראי ירוק ענקי, משהו מטורף לגמרי. אני סומך עליו שאם הוא אומר שהאוטו בסדר האוטו בסדר...

אלון_ק
07-09-04, 02:09
אז תפסיק להיות לחוץ, לך תהנה מהאוטו.

shermenz
07-09-04, 02:13
ברור :D
אני פשוט רוצה להיות בטוח...

fireman
07-09-04, 10:34
מזל טוב :!: :!: :!: :!: , מברוק :!: :!: :!:
אני גם קניתי לפני שבועים וחצי פלוס מינוס את הסמוראי שלי אבל אני עשיתי יישור קו על כל מקרה :
טיפול 10K , החלפת רצועת טיימינג+מזגן+אלטרנטור, פירוק גלגלים + בדיקת בולמים , שמנים בלה בלה בלה , גירוז, החלפתי מסנן דלק, אתמול החלפתי את המיסבים האחוריים - היו בלויים בטירוף - עוד היה אפשר לנסוע עליהם(ולהנות מהרעש).. שימון של כל מה שאפשר לשמן, את הגומי לטרנספר באמת שקלתי להחליף ואני אחליף אותו כשיהיה לי כוח.. (ומק"ט מתאים)
הבחור שקניתי ממנו שמר על האוטו אבל כששאלתי אותו על טיימינג אמר לי את המשפט הכי מטומטם ששמעתי - יש לי בביטוח גרר ואם הרצועה תתפרק לדוגמה אני עוצר בצד ומזמין גרר.. שאלתי אותו עם הגרר יביא לו מנוע על הדרך... החלפתי את כל ה 3 רצועות כי הן היו גמורות לגמרי - יבשות,שחוקות,פגומות ועוד..
אז תבדוק טוב טוב את זה - וסיבוב על האוטו יכול לאתר רק חלק מהדברים .. לא משחקים עם זה.. וההשקעה יחסית לא כבדה.. אבל מה שהכי חשוב.. זה שתהנה :lol:
וכשתשפר תודיע לי.. יש לנו את אותו סמו.. נחמד לראות מה אפשר לעשות..

asafk
07-09-04, 11:16

אתה מבין שהם לחוצים רק כי אתה מלחיץ אותם, נכון?

אסף.

itayhi
07-09-04, 11:59
ולהחזיק מטפה בקרבת מקום. אה, כן, תקנה מטפה. אבקה כמובן.

למה אבקה? עדיף כבר הלון
אבקה נורא מלכלך וקשה לנקות.
הלון לא משאיר בכלל ליכלוך.

my two cents

תתחדש!!!! סע בזהירות
יש לרכב הזה נטיה להתהפך....

איתי

itayhi
07-09-04, 12:00

אתה מבין שהם לחוצים רק כי אתה מלחיץ אותם, נכון?

אסף.

אסף
אין לך מושג כמה שאני מסכים איתך
וזה מהיכרות אישית עם הבחור הלחצקן (ה"ק" במקור, זאת לא טעות)

איתי

גיא
07-09-04, 12:29
מעניין מי מלחיץ ( הלחיץ את אלון :roll: )

כניראה שבמקרה של הסמוראי, העניין של הרצועת טיימיג נכון.

gily2k
07-09-04, 12:30
תתחדש!!!! סע בזהירות
יש לרכב הזה נטיה להתהפך....

איתי זה לרכב - הנטיה להתהפך היא של הנהג (לאלון יש ניסיון רב ב"כמעט")

אם רוצים ועם הנהג הנכון גם האמר יהיה מהופנט על הגג והגלגלים למעלה

shermenz
07-09-04, 12:47
תודה כולם וזה בסדר, אלון לא מלחיץ אותי, זה טוב לשמוע כול מיני הזהרות כי כמו שאתם יודעים הניסיון שלי בשטח הוא מצומצם ותמיד טוב לשמוע מה מותר ומה אסור לעשות מאנשים עם הבנה וניסיון רב יותר...
fireman שנת 98? מזל טוב ללפני שבועיים :roll: כנראה שלא ראיתי כשפירסמת הודעה, בכול מקרה עד סוף השבוע אני הולך לראות צמיגים וכנראה שאני יחליף את הפגוש הקדמי ויוסיף גם כננת ישנה שלי... נעילה אחורית אני עדיין יחכה קצת כי המליצו לי להכיר את האוטו לפני שאני שם.
עכשיו בקשר ליישורי קו שכולכם עשיתם וממליצים לי לעשות, אני עדיין לא מבין בכול הדברים האלה! איך אני יכול לדעת מה זה רצועת טיימינג? הייתי קונה ספר רכב, אבל אין לי מושג מאיפה, אמזון אומר שהם לא מביאים לארץ, ולהיינס נגמר (או להפך)
איך שני יכול לדעת איך לעשות יישור קו, בלי ספר (עדיין) ובלי ללכת למכון(קניתי סמוראי בשביל לטפל לבד לא ללכת למכון)
בקיצור מאיפה אני מביא ספר ואיך אני יכול לעשות יישור קו בלי ספר(עד שיגיע)

oren10
07-09-04, 12:52
שיהיה במזל
עוד כמה מחלות שאני נתקלתי בהן
בוקסות של מוט רדיוס אחורי (מחלה)
לפרק לוקרים לנקות ולגרז
לבדוק צירים בדלת האחורית (נוטים לקבל חופש עקב שילוב של קפיצות ומשקל הגלגל)
ואז הדלת פוגעת בבודי בצד השני
וזהו תעשה חיים
דרך אגב יש גם ספר אם תצטרך משהו אל תהסס

yoav
07-09-04, 13:14
1. המון מזל טוב- אני מתנצל מראש על האורך של ההודעה- אבל כזה אני (אורי/נמרוד- תרגישו חופשיים למחוק אותה :lol: )
2. אתה מוזמן לעיין בספר אצלי- לא ברור לי למה אתה מתקשה לרכוש- אני קניתי גם צ'ילטון וגם היינס שנשלחו לביתי ללא בעיה. אבל... ראה מס' 3
3. קראתי בעיון את הספר- ועדיין לא עשיתי שום דבר ממש שרשום שם... כי אני קצת חושש לקלקל.. כן הפקתי מהספר קצת יותר תובנה על מה זה מה ואיפה זה נמצא...
4. כאן- המקום היחיד שאני מוצא מזור אמיתי לבעיותיי- עם עצות טובות וטלפונים מסייעים.
5. עד היום העזתי רק: 1. להחליף את כל הנוזל במערכת הקירור (איזה פורקן שמחה היה כשהאוטו הניע אח"כ... והבנתי שכנראה לא גרמתי שום נזק בלתי הפיך...) 2. בלית ברירה בעת טיול לתקן בולם קדמי ימני שהשתחרר לו בנסיעה.
6. כשנכנסתי לפה לפני שנה לא ידעתי למה 4X4 נקרא כך. אחרי 5 חודש' שיטוט קניתי סמו היום אני כבר מזמין את הנעילה האחורית :lol: למה? כי זה מדבק :lol:
והכי חשוב:
א. מהיום שהוא אצלי (7 חודש') אי לא מפסיק לנסוע איתו בשטח- יום יום- גם אם זה מאריך את הדרך מהעבודה הביתה. ככה התחלתי בקטנים, אח"כ טיולים מהספר של ברקאי, ועם הזמן גם טיול ארוך בדרגת קושי "קשה" עפ הספר ועם רכבים נוספים (מה שהחברה פה בטח קוראים קלה + ...). לאט לאט עולה הבטחון והנסיון מה הוא יכול ומה הוא לא. כשאני לא בטוח- אני עוצר, יוצא, בודק, שולח חבר להסתכל איך זה נראה בזמן אמת ולא מתבייש לסגת לאחור כשאני לא בטוח- אני מניח שרוב הדברים שנסוגתי מהם עבירים למדיי לסמוראי- אבל כמו שרמזו לך כאן- זה לא הרכב אלא הנהג- ואת גבולות הקיצון של הרכב אבחן כשאפתח את גבולות הקיצון שלי..
ב. חשוב להפנים- יש כאן אנשים סופר מוכשרים! באמת! ובגלל זה הם כאן - והעצות שלהם שוות זהב! בררררם- דע את מגבלותיך, ואל תתייאש אם לא כל מה שנקסוס מרתך ומסדר בשניה או סוזי פותר בהינף יד, אומר שגם אתה יכול. תשמע מהם- תבין מה צריך להעשות- ואז גש לאיש מקצוע עם דרישה מדוייקת- זה מוזיל את העבודה ושומר אותה מקצועית. עם הזמן- תרכוש מיומנות ותעשה לבד(מה שעוד לא קרה לי :cry: ) לדוגמא: אני מת לרתך גגון- אבל מבין שזה עניין בטיחותי שחלילה יעוף בנסיעה ויפגע באחרים- אז אני מתייעץ פה מה צריך- וניגש לחבר רתך שיעשה... קאפיש? אל תשכח- הסמו שלנו עם קצת שיפורים (צמיגים גדולים מהמקור ונעילה) יטייל עבורך את מרבית המסלולים הכי יפים פה בארץ- ובשביל זה קנינו אותו!
והכי חשוב- תתחדש ות ה נ ה!!!!!

* אפרופו הברכיות למנהל הבנק- היית ייושב לספר לך על פתרונות אחרים- אבל עדיין כואב לי לשבת :twisted:

shermenz
07-09-04, 13:25
יואב חלילה אל תצטער, אני רק מודה לך על התשוובה המפורטת, והייתי מעדיף שכולם ירשמו תגובה של 2 עמודים וככה אני ילמד יותר, תודה.
אז ככה, היום אני הולך לבדוק מחירים לbfgoodrich m\t במידה 215.75.15 בצמיגי רמת אביב בדרך נמיר (מישהו מכיר? בעד, נגד?) ואם אני יראה שזה מעל התקציב אני יבדוק חברות אחרות.
אם יש למישהו המלצות על מקומות אחרים אולי בעלות נמוכה יותר או בשירות גבוה יותר אני ישמח לדעת. אני יודע שגפני מעולה אבל המחירים שלו גבוהים. ואני גם לא יודע איפה הוא נמצא.
בקיצור רציתי לדעת אם יש למישהו מושג כמה יכולים לעלות 5 (צריך 1 ספייר נכון?) צמיגים לbfgoodrich m\t במידה 215.75.15 והאם אני יכול פשוט לקנות אותם ולהרכיב בבית, או שאני צריך שיאזנו לי אותם או משהו כזה? אז כמה בעצם אמור לעלות לי סך הכול הצמיגים כולל העבודה של הבחור?

המהנדס
07-09-04, 14:35
מזל טוב .

תהנה ממנו ותזהר לא להסתובב יותר מידי בפורומים - אתה אולי תאהב את זה (האוטו יהיה משופר בטירוף) אבל מנהל הבנק לא !!!!! :twisted:
במיוחד עם הגזירות שבנק ישראל הטיל היום על הבנקים. :evil:

אם אתה גר במרכז תקפוץ אולי אוכל לעזור לך להבין מה זה רצועת טיימינג איך מטפלים וכו'...

יואב ההצעה מכוונת גם אליך.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

אדי
07-09-04, 14:36
אז ככה, היום אני הולך לבדוק מחירים לbfgoodrich m\t במידה 215.75.15 בצמיגי רמת אביב בדרך נמיר (מישהו מכיר? בעד, נגד?) ואם אני יראה שזה מעל התקציב אני יבדוק חברות אחרות.
ה-BF יקרים יחסית, אבל מצויינים. אני חושב שלסמוראי לא חייבים לקנות את הצמיגים החזקים ביותר ואפשר להסתפק בצמיג זול יותר.

אם יש למישהו המלצות על מקומות אחרים אולי בעלות נמוכה יותר או בשירות גבוה יותר אני ישמח לדעת.
בדוק מחירים ב"צמיג ישיר" בפתח תקווה.

אני יודע שגפני מעולה אבל המחירים שלו גבוהים. ואני גם לא יודע איפה הוא נמצא.
גפני באמת בסדר גמור והמחירים שלו דווקא די הגיוניים (אבל לא הנמוכים ביותר), הוא נמצא באזה"ת של ראשל"צ - שווה לבדוק גם אצלו.

בקיצור רציתי לדעת אם יש למישהו מושג כמה יכולים לעלות 5 (צריך 1 ספייר נכון?) צמיגים לbfgoodrich m\t במידה 215.75.15 והאם אני יכול פשוט לקנות אותם ולהרכיב בבית, או שאני צריך שיאזנו לי אותם או משהו כזה? אז כמה בעצם אמור לעלות לי סך הכול הצמיגים כולל העבודה של הבחור?
קנה 4 חדשים, צמיג רזרבי במידה הזאת קנה משומש. עד היום יצא לי להחליף רק פעם אחת צמיג בשטח עקב פנצ'ר ... אבל אני נוסע עם ספייר בגודל מלא (BF MT).
אין לך מה להתקין לבד, בכל מקרה צתטרך לאזן את הצמיגים ומחיר ההתקנה כבר מגולם במחיר הצמיג בפנצ'ריה.

ותתחדש, אדי.

shermenz
07-09-04, 14:45
תודה אדי... אז איזה חברה אתה כן ממליץ?

אדי
07-09-04, 14:57
הייתי ממליץ בכיף על ה-BF, היו לי כאלה בעבר והם היו בסדר גמור ... אבל המחיר שלהם גבוה. מדי. אבל בדוק את המחיר ואולי תופתע. ובסמוראי, שהוא רכב קל, אני לא בטוח שעניין חוזק הדופן (ל-BF ול-MTR יש דופן משולשת) קריטי כל כך. אז יכול להיות שכדאי ללכת על צמיג זול יותר, אין לי נסיון עם סמוראי ועם צמיגים במידות האלה אבל אני מניח שרוב החברות מייצרות צמיגי שטח טובים פשוט תתחיל להרים טלפונים לכמה פנצריות, בדוק מחירים ונסה להתייעץ כאן בפורום עם בעלי ניסיון עם סמוראי. אם אני לא טועה קיימת בדיוק הודעה כזאת בפורום ושם כתוב כי כרגע יש בעית מלאי של צמיגי שטח במידה 215/75/15 ...

אדי

נמרוד
07-09-04, 19:49
בקשר ל"מה עושים עכשיו" -

אני מחזק את העצה הראשונה של אסף... ואם אתה מרגיש לחץ בחזה שמחייב אותך להוציא כסף, אז קנה מפות סימון שבילים, צידנית, גזיה, כמה קופסאות שימורים... וסע לטייל!

אתה שואל לגבי מה חייבים לעשות על התתחלה מבחינת תחזוקה - אז כאן אני רוצה להגיד שלמדתי משהו מאיציק בזמן האחרון... לא חייבים לרוץ לעשות שום דבר. האוטו נוסע - הוא ימשיך לסוע עוד 500, ועוד 1000 ק"מ. תן הזדמנות לבעיות לצוץ, תכיר קצת את האוטו. חבל להחליף ישר נוזל קרור ורצועות, אם אתה תצטרך עוד מעט לפרק את הרדיאטור כדי להגיע לטיימינג... ואפרופו טיימינג, אם אין לך מושג מתי הוחלפה לאחרונה, אז נכון שצריך להחליף אותה יזום, אבל זה יכול לחכות 1000-2000-3000 ק"מ. ואם היא כן תלך ככה פתאום מחר בבוקר, זה מן-אללה, לא אשמתך ולא אשמת הבעלים הקודם.

ספר רכב - חובה! ולקרוא אותו. ולקרוא שוב, ולשאול כאן, ובסוף לאט לאט החתיכות יתחילו להסתדר לך מול העיניים. כולנו היינו שם, בהתחלה, וזה נראה בדיוק כמו שאתה מתאר.

אני לא יודע מה הסיפור עם אמאזון - אני מזמין ומקבל כל הזמן ספרים. לאחרונה בחודש יוני. אבל אם בכל זאת יש בעייה, ספרים של היינס אני מזמין ישירות מהאתר של היינס. הקישור והסברים בכלל על הנושא, בספרייה של האתר (בקישורים למעלה משמאל).

המהנדס
07-09-04, 20:19
אני חייב להגיב צורמת לי מאוד הגישה לגבי הטיימינג
בחלק גדול מהרכבים וסמוראי בתוכם ברגע שהרצועה המסכנה הזו נקרעת
הולך הראש (וזה במקרה הטוב).
אם הרצועה יבשה או לא הוחלפה זמן רב (נשמע כך לפי ההודעה) צריך להחליפה
בעלות נמוכה יחסית לנזק שיכול להגרם בקריעתה.

נמרוד
07-09-04, 20:27
אני חייב להגיב צורמת לי מאוד הגישה לגבי הטיימינג
בחלק גדול מהרכבים וסמוראי בתוכם ברגע שהרצועה המסכנה הזו נקרעת
הולך הראש (וזה במקרה הטוב).
אם הרצועה יבשה או לא הוחלפה זמן רב (נשמע כך לפי ההודעה) צריך להחליפה
בעלות נמוכה יחסית לנזק שיכול להגרם בקריעתה.

מוסכם ומקובל עלי ואני מניח שעל כולם כאן, שאם אתה לא יודע בוודאות שהרצועה הוחלפה בזמן, וזה דבר שקשה לדעת - 100K בסמוראי זה בקלות 3-4 ידיים אחורה בהיסטוריה - אז כדאי ואפילו חובה להחליף יזום.

אבל, בלי פאניקה! עדיף לסוע קצת, להרגיש את האוטו, "לאסוף" תקלות, להזמין ולקבל אחרי שבועיים את ספר הטיפולים, ואז לקחת סופשבוע רגוע ולעשות את זה מסודר. הרי בשביל הגיע לטיימינג אתה צריך לפרק לא מעט מכלולים... לא עדיף לגלות מראש שצריך (או לא) להחליף גם את משאבת המים, צינורות הרדיאטור, וכן הלאה?

המהנדס
07-09-04, 20:37
צודק
פשוט חודשיים שלושה אחרי שקניתי את שלי קיבלתי מנוע הרוס כתוצאה מכך שלא
תיחזקו אותו כראוי ובטוח שיכלתי לצמצם נזקים בהתחלה (3000 לאוברול שעשיתי לבד).
אני פשוט מאוד רגיש עכשיו לדברים האלו כי זה האוטו הראשון שקניתי
את האוטו הקודם אני פשוט "בניתי" לבד כך שלא היה לי בעלים קודמים שהזניחו אותו.

המהנדס
07-09-04, 20:41
ובשביל הטיימינג צריך לפרק רק רדיאטור ומכסה טיימינג
עשיתי זאת בדיוק בעשר דקות על השעון (ויש לי מזגן).

אלון_ק
07-09-04, 22:10
מה, יום אחד אני לא פה כל העולם משתולל ויורד עלי? הייתי צריך לדעת...

אסף, הבנתי את זה מאוחר מדי, שאני מלחיץ אותו בלי סיבה טובה. נמרוד ואחרים אמרו וזה נכון לגמרי - 1000 ק"מ לא יעשו את ההבדל.

אגב, על שמנים ומיים לא חבל בכלל, לדעתי. בעיקר משום שתמיד אפשר לנקז אותם לתוך מיכל נקי ולהשתמש בהם שוב.

shermenz
07-09-04, 22:38
אוקיי אני רוצה לקנות מאמזון ספר רכב.
עכשיו אני רוצה לקנות את הספר של היינס אבל שמעתי שכדי שיהיה גם את של צ'ילטון... בשביל מה? זה לא בעצם אותו דבר? מה ההבדל, ובשביל מה צריך את שתיהם?
והספר הזה מתאין לי? (סמוראי 98)
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1563924323/ref=pd_ecc_rvi_2/103-6948391-9634251
או אולי זה?
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0002KKS1O/qid=1094582047/sr=8-4/ref=sr_8_xs_ap_i4_xgl60/103-6948391-9634251?v=glance&s=hi&n=507846
או זה?
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0801990882/ref=pd_ecc_rvi_3/103-6948391-9634251

shermenz
07-09-04, 22:43
רק שמועות?
*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button. ***

fireman
09-09-04, 00:39
רק שמועות?
*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button. ***

זה תלוי בדבר נוסף.. אם אתה מזמין לדוגמה משומש או מחנויות שהן לא ישירות אמאזון אז יש כאלו שלא שולחות לארץ.. אני לדוגמה השבוע הזמנתי מאמאזון 2 ספרים - כבר בדרכם בלי שום בעיה, פעם אחת שניסיתי להזמין משומש אז זה אמר לי את מה שאמר לך אבל ישירות מאמאזון זה היה תיקתק..

fireman
09-09-04, 00:40
Greetings from Amazon.com.

We thought you'd like to know that we shipped your items today, and that this completes your order.

Thanks for shopping at Amazon.com, and we hope to see you again soon.

shermenz
09-09-04, 08:10
פייר מן הזמנתי ישירות לא משומש.....

yoav
09-09-04, 16:29
שרמנזון-
יאללה מספיק ברברת!
קנית סמוראי- תתחדש!!
נלחצת קצת מכל האזהרות והטיפולים? - יופי. אבל לא קנית אותו כדי לשכב תחתיו, לפרק, להרכיב, לרתך ולשמן.. קנית אותו כדי לטייל! :?
אז- תזיז את התחת הלבנבן שלו (ושלך... :twisted: ) ובוא! :lol: שבת הקרובה אנחנו יוצאים ברביעיה לדרך הבשמים, נפגשים ב 08:00 בתחנת הדלק של מצפה- 2 ניבות טראנו וסמוראי- אתה מוזמן לטיול הבתולים שלך במידבר עם רביעיה רגועה בהחלט 8)
פשוט בוא!

shermenz
11-09-04, 00:05
יואב הייתי מגיע בשימחה אבל כול המישפוחה החליטו לקבוע כבר טיול, שלא תחשוב שזה איזה תירוץ. אני ישמח אם תזמין אותי לטיולים הבאים שלכם :oops:

-->