PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול דיונות

socrtes
27-05-10, 21:24
מעוניין לעשות טיול דיונות יש המלצות למסלולים
מכיון שזו הפעם הראשונה שאני לוקח את הצעצוע לשחק בחול הייתי שמח לקבל טיפים איך לנהוג בשטח כזה (נוסע על ג'ימני אוטומט עם צמיגי שטח מלא)

עוזי5555
28-05-10, 01:31
מכיון שזו הפעם הראשונה שאני לוקח את הצעצוע לשחק בחול הייתי שמח לקבל טיפים איך לנהוג בשטח כזה (נוסע על ג'ימני אוטומט עם צמיגי שטח מלא)

חחח..קצת הצחקת אותי וסליחה מראש...

פשוט תכנס לדיונה תעלה ותרד תעלה ותרד...שהדיונה תגמר או שימאס לך לעלות ולרדת , תחזור לכביש ותחזור הביתה!!!

לא לשכוח להוריד לחץ אוויר ל10-8 psi
ולתת בגז
תהנה;)

e-sheta
28-05-10, 07:02
לא לשכוח תמיד אבל תמיד אין להכנס לשטח ללא רכבים נוספים ואנשים שמכירים דרכים לחילוץ

גיא
28-05-10, 08:58
וגם ...

לא יודע איפה אתה רוצה לנסוע אבל ....

1. כשעולים בדיונה, עולים מהר ( כמה שאפשר ) פול גז .... שים לב שאתה לא מגיע למצב שאתה בסוף העליה ומאחורי הפיק יש אנשים כי אם אתה עוצר אתה שוקע או מתהפך ..

2. ג'ימני אוטומטי .. :) .. תתכונן להחלפת שמן גיר אחרי זה.

נמרוד
28-05-10, 10:31

סע בכל שבת (בשום פנים ואופן לא ביום חול!) לאזור צאלים-גבולות ודרומה - חולות חלוצה, שונרה, ועגור. שטחי האש שם הם רצף מתמשך של חולות. רוב הדיונות לא מאד גבוהות אבל בהחלט יש גם כמה מרשימות. בחר לך למשל את הציר הכחול מספר 16115 במפת סימון השבילים, מחורבות חלוצה, לחורבות רחובות בנגב המרשימות, ואז המשך צפון מערב על האדום מספר 16180 במפת סימון שבילים (ציר "סקוט") - רק חול וחול, מימין ומשמאל. בסוף תגיע לדיונה הגדולה של מושב דקל המסומנת גם במפה, עליה תתאמן ב"עד איזה גובה מגיע ג'ימני". משם צפונה בכל שביל חולי, ותגיע לדרך עפר טובה שמובילה בחזרה לגבולות.

בקיצור - פשוט פתח מפה וסע...

socrtes
28-05-10, 10:57
תודה על אוסף העצות וההמלצות

האם כדאי לעלות דיונה ב LOW או עדיף לוותר על כח תמורת מהירות?

למה צריך להחליף שמן גיר אח"כ ?
איך אפשר לדעת אם השמן גיר מתחמם יותר מידי?

נמרוד
28-05-10, 11:41
LOW או לא LOW... תלוי בדיונה, תלוי ברכב.

העצות הכלליות - לחץ אויר נמוך בצמיגים, מאד. במקרה שלך - 15 לכל היותר, ורצוי פחות - 12, 10. אבל שים לב, בלחצים נמוכים אתה מסתכן בקילוף הצמיג בסיבובים בשטח, וחשוב יותר, אל תסע במהירות גבוהה בכביש - רצוי מאד למלא אויר כבר ביציאה מהשטח, ואם אין ברשותך קומפרסור, סע עד תחנת הדלק הקרובה במהירות מאד איטית - 60-70 קמ"ש לכל היותר.

מעבר לזה - שמור על רציפות התנועה בחולות. אף פעם אל תאיט ועל תעצור בעלייה - עצור בירידה, או במישור. דיונות גבוהות באמת - אין חוכמה, צריך לצבור כמה שיותר מהירות לפני, ולא להוריד את הרגל מהגז... יש בנהיגת חולות טכניקה לא מעטה, נושא הרציפות הוא אני חושב העיקר, ועד שלא תתחיל לתרגל, לא תדע. לדעתי אין מה לפחד - גם ים החולות הגדול של ישראל, הוא לא באמת רציני, השטח מתון יחסית ככה שכל רכב עובר, הקפדה על רציפות בנהיגה ולחץ אויר נמוך ולא יהיה לך קשה מדי.

נושא הגיר - גיא, כהרגלו, מגזים. מה שחשוב זה שתעקוב אחרי טמפרטורת הגיר - שמתבטאת במקרה שלך בטמפרטורת נוזל הקירור של המנוע, כי מערכות הקירור משולבות - ואל תיתן לגיר להתחמם. אם המאמץ גדול מדי, עצור, ותן לעסק להתקרר.

moav
28-05-10, 21:07
חשוב מאוד :

בכניסה ויציאה מהדיונה לא להיכנס לשיפועי צד, להישאר תמיד מאונכים לדיונה בכדי להימנע מגילגולים והתהפכויות.
לבדוק תמיד מה יש מעבר לדיונה בשטח לא מוכר, כדי לא להגיע למצוק אנכי.

sinai77
29-05-10, 13:53
גם אם אתה ברצף של 10 עליות וירידות ואתה נחוש להמשיך לעליה הבאה.. קח תזמן, ותמיד תמיד תבדוק באמת שזה לא ירידה של 90 מעלות בצד השני.. אפילו שזה מייאש כל פעם לרדת ולבדוק. לא תמיד אפשר לצפות מה הולך מאחורי העלייה, גם אם נדמה.

ולהדגמה: (אפשר לצפות מ1:00 אחת בערך)
http://www.youtube.com/watch?v=v_ZC_k8TK30

ehudsega
30-05-10, 23:42
אם כבר התחלתם עם דוגמאות...
http://www.youtube.com/watch?v=rwmNmQP-KL4&feature=related

דרור ברלי
31-05-10, 01:19
גיא לא מגזים.

ג'ימני אוטומטי גבולי מאוד בטיפוס דיונות.
בשבילי צאלים לא תהיה לו שום בעיה, אבל כמה נסיונות רצופים לטפס את הדיונה הגדולה (אני מהמר שיגיע לשליש עד חצי הגובה בערך, לא יותר) ירתיחו את הגיר.

כעיקרון שום גיר אוטומטי לא אוהב טחינה מתמשכת בחולות. גם קלאצ'ים רגילים סובלים שם, על אחת כמה וכמה גירים אוטומטיים.
סיקסים וסופות עם גיר ידני כובשים בקלות סכיני דיונה ב-HIGH. אבל אתה לא סיקס ולא סופה, וכדי לשמור על הגיר האוטומטי שלך, סע ב-LOW ותשתדל להישאר בהילוכים הגבוהים כדי לשמור על תנופה. לג'ימני אין מספיק כוח כדי לטפס דיונות ב-HIGH, ולמען האמת גם כמה וכמה כלים עם מנועים רציניים הרבה יותר, בנפח פי 2 ויותר, לא אוהבים דיונות ב-HIGH... בשום מקרה הקפד לא לעצור במקומות אינם שיא גובה. צריך לתכנן קדימה ולזרום. כל הזמן לזרום. עצרת בתחתית של "אמבטיה"?... תתכונן לשהיה ארוכה שם... תזכור כל הזמן שאתה בג'ימני, לא בסופה. אין לך מספיק סוסים במנוע ויכולת האצה ואין לך מספיק נפח בצמיגים, כדי שתוכל להרשות לעצמך לעצור במקומות קריטיים כאלה.
עכשיו מתחיל קיץ, והחול הופך ליבש וטובעני וברכב דל כוחות שכזה צריך להוציא המון אוויר ולהגיע ללחץ - 10PSI בערך. לא יותר. פחות מזה גם מסוכן - זה צמיג קטן, אין לו מספיק גובה דופן והוא יתקלף מיד בפניה הראשונה.

כשאתה חוזר לכביש עם צמיגים כל כך מדולדלים סע ממש לאט. 60-70 קמ"ש שהומלצו כאן מאוד ליברליים, לטעמי ממש מסוכנים בלחץ אוויר כל כך נמוך. הפיתרון היחיד מבחינתי - להשקיע את ה-350 עד 400 שקלים בקומפרסור טוב. (יש בל.כ. מוצר כזה והוא מצוין). מסיימים לבלות בחולות? ממלאים אוויר ונוסעים הביתה על הכביש כמו גדולים, בלי לחפש תחנת דלק פתוחה ברדיוס של קילומטרים רבים ואז לגלות שמשאבת האוויר שלה לא תקינה....

לפני שמושכים כל כך רחוק, אפשר להתאמן בשבילי חולות קרובים יותר - קיסריה, פרדס חנה, ראשל"צ, פלמחים, אשדוד, ניצנים.... בעיקר בימי שישי אחה"צ, מסתובבים שם עוד רכבים וזה חשוב אם וכשנתקעים.

ehudsega
31-05-10, 01:32
נראה לי שזה אזור טוב להתחיל לטפס דיונות...
http://www.youtube.com/watch?v=Hq22tO9XkoI&feature=related

gidalex
02-06-10, 11:23
שלום
ראיתי המלצות שלכם בקשר לגימיני
יש לי יונדאי טרקאן אוטומטי ואני אף פעם לא נסעתי בחולית
מה המלצות בקשר ל
1. לחץ צמיגים. על הכביש אני נוסע ב 29
2. שימוש בהילוך כוח.
3. איך לבדוק מצב של הגיר בזמן נסיעות בחולות

תודה

six 4 life
02-06-10, 14:45
1. ג'ימני אוטומט יודע לנסוע בדיונות בהילוך שני LOW, עם תנופה לא קטנה, לחץ אויר לא יותר מ15 PSI.
2. סע עד למחלף אשדוד דרום, רד שם ימינה. רמזור ראשון מבט שמאלה יראה לך את הדיונה הגדולה ותחילתן של דיונות אשדוד-ניצנים. תצטייד במים קרים, נשנושים, כנס ותעשה חיים.
לכל דיונה שם יש מעקף, יש דיונות בכל מיני רמות, ולצאת החוצה תמיד תדע איך כי אתה פשוט רואה הכל מסביב לאיזור.

תהנה.

socrtes
02-06-10, 18:34
תודה רבה לכל האנשים
אני אדווח איך הג'ימני מתמודד עם הדיונות

-->