PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ינג'ים - טיפול בכתמי חלודה קטנים?

yoav
07-09-04, 09:29
ראיתי את ההמלצות לטיפול ראשוני בסמוראי חדש ויש לי מספר שאלות (אחרי שהלקתי את עצמי של א ביצעתי את כל מה שאלון רשם שם):
1. יש לי ג'ינג'ים בצבע פה ושם-( האוטו לבן במקור): איזה נייר לטש ואיזה צבע? האם השפופרות נמיאטוריות האלו מאוטו דיפו?
2. מה זה "לצבוע בזפת" ? יש כזה צבע? איך עושים את זה? האם לא מספיק ציפוי בהמרייט לדוגמא?

גיא
07-09-04, 11:24
שלא תלקה אותך או אף אחד אחר ..

אני מבטיח לך נאמנה !!! שגם אלון לא ביצע את מה שאלון רשם :twisted:

yoav
07-09-04, 11:30
הלו הלו הלו ..... לא לשבור לי מיתוסים ולא לשחוט פרות קדושות :twisted:
אלון היה וישאר עבורנו הסמוראים אוטופיה שיש לשאוף אליה, ואף אחד לא יתן לעובדות לבלבל אותנו :lol:
ולענינו- במה צובעים את הג'ינג'ים? ומה זו הזפת שמצפים איתה למטה?

שחר-סופה
07-09-04, 18:04
יואב , אם אני מבין אותך נכון, אתה מתכוון לזפת קרה בתרסיס של 3M , ככה זה
נקרא.מוצר מעולה ,עבדתי איתו על כל תחתית הרכב קיץ שעבר.קח בחשבון רק
שהוא לא זול ,מדובר על מוצר בסביבות ה 50 שקלים.

שחר.

המהנדס
07-09-04, 18:43
אין פרות קדושות נקודה.
גם אני עשיתי "טיפול" מעין זה למרות שהאוטו שלי די מושלם בקטע של הצבע.
קנה נייר לטש 400-500 (זה מספר שמייצג את החיספוס ככל שעולים מחוספס פחות לדוגמא 1000 ומעלה מחוספס בערך כמו דף נייר רגיל =לא מחוספס)
שפשף להנאתך במקום המיועד.
לגבי הצבע אני ממליץ לקנות טמבור רגיל לחלוטין (למתכת כמובן) .

לפני שכולם אוכלים אותי פה....
אני עשיתי פחחות וצבע מספר פעמים למספר רכבים (ברמות גבוהות למדי)
ועברתי סדנאות בנושא ואפשר להגיד שאני מספיק מקצועי לומר שלא צריך צבע יסוד ל"פיקים" כאלו.

לגבי חלודה מלמטה..
אתה יכול להתיז זפת זה עוזר ושומר על הפח בעיקר מהשפרצות מים מלמטה
אבל אל תילחץ מזה שלא עשית זאת עד עכשיו !!! (קרא למטה בעמוד משבצת בצבע צהוב שנותנת מידע מהימן וחשוב :lol: ).

והכי חשוב תהנה גבר. נראה לי שאתה מת ללמוד על הרכב וזה הכי חשוב.

אלון_ק
07-09-04, 22:20
אלון דווקא כן ביצע, הוא פשוט הפסיק עכשיו כי עוד מעט הוא עושה פחחות לכל האוטו ואז צבע חדש.

לגבי היסוד, שים אותו. אולי עידן צודק, אבל להזיק זה לא יכול.

לגבי הזפת, הספריי לא רע, אבל זפת חמה זה ה-דבר, אם יש לך סבלנות בשבילו. לי אין.

asafk
07-09-04, 22:27
זפת חמה זה ה-דבר, אם יש לך סבלנות בשבילו. לי אין.

יש לי שיטה מהירה לעבודה עם זפת חמה-
מחפשים אתר בניה שמזפתים בו את הגג, יש אמבטיה בחוץ עם זפת חם. נוסעים ממש מהר לתוך האמבטיה ודרכה לצד שני, מספר פעמים.
זה צריך לעבוד, לא? :roll: :roll:

:twisted: :twisted: :twisted:

אסף.

אלון_ק
07-09-04, 22:38
עם איך שהרצפה של הסמוראי נראית, זה יהיה יום חם מאוד ברגליים. שלא לדבר על זה שיהיה לך קשה מאוד לצאת מהאוטו.

לפי ההגיון שלך, אני צריך להפוך לנדרובר (על הגג) לתוך אמבטיה כזו? :twisted:

yoav
08-09-04, 06:54
מה זה "צבע יסוד" ? זה השפופרות הקטנות האלה באוטו דיפו? למה לא לצבוע עם מכחול והמרייט לדוגמא?

המהנדס
08-09-04, 17:40
המרייט EVEN BETTER ..
המרייט הוא צבע שאתה יכול לצבוע אפילו על חלודה.
דיברת על ג'ינגים . איפה בדיוק?
יש לי צבע לבן מקצועי של חברת פי פי ג'י (1000 שקל לקופסא עלה בזמנו) אם אתה רוצה אני אבדוק אם נשאר לי (זה היה מזמן כשאהבתי לבן היום אני יותר בקטע של אדום :oops: :lol: ).
לגבי צבע יסוד זה הולך בשפורפרות קופסאות ומה לא. העיקר שיהיה כתוב על זה צבע יסוד... :) .

הלוואי והיה לי זמן לצבוע את הענתיקה שלי (לא הסמוראי) עוד פעם..

המהנדס
08-09-04, 17:43
נקסוס אם אתה צובע אני מקווה שאתה לא הולך על הדוגמא שבתמונה שלך....

asafk
08-09-04, 23:08
המרייט לא משהו למשטחי פח. המרייט צבע קשה מאוד. על משטח שעובד (אפילו משטח קטן מאוד- תיקון מקומי), הוא ייסדק. צבע יסוד (אפור או אדום) הוא גמיש, ומקשר בין הפח לצבע שמעליו, שגם הוא גמיש יותר מהמרייט. המרייט טוב אולי לשלדה, שהיא הרבה יותר קשיחה (ברמה המקומית, אם תבחן שטח של כמה ס"מ רבועים) ממשטחי פח של המרכב.

אסף.

אלון_ק
09-09-04, 00:49
המרייט זה ברווז. ברווז זה ציפור שיודעת גם ללכת, גם לשחות וגם לעוף, אבל לא עושה אף אחד מהם באופן מבריק.

המרייט, אלא אם אני מפספס משהו, אמור להיות בעל תכונות (שאין לי מושג מה הם) גם של צבע יסוד וגם של צבע עליון. לעולם לא תמצא בשום דבר ברווז שמתפקד טוב יותר ממשהו שמיועד למטרה אחת ואחת בלבד.

אם אסף צודק או לא אין לי מושג (הוא בדר"כ כן, חוץ מהפעם ההיא שהוא קנה דיפנדר), אבל נושא הברווזים אמור לעבוד גם בצבעים. המרייט זה קיצור דרך, ומי שמקצר תמיד מפסיד משהו. אי אפשר רק לנצח. צבע ביסוד קודם.

ולא, אני לא הולך לפי התמונה, אבל אני עושה משהו די דומה: לוקח בקבוק ספריי מטאלי יפה, משפריץ על מתכת כמו של האוטו, מביא לבחור שצובע שיעשה לי צבע כזה. ככה אני לא אצטרך התאמת צבע או לשלם הון תועפות עבור ספריי מותאם אישית. פשוט הולך, קונה ספריי, חוזר, משפריץ, טפלון מעל, נגמר עניין.

המהנדס
09-09-04, 00:54
עוד פעם , עוד פעם לא הבנתי מה אתה הולך לעשות?
ספריי צבע ??

אלון_ק
09-09-04, 01:07
לא, אני עושה פחחות לבד ואז הולך עם ספרי צבע למקצוען ודורש ממנו שיצבע לי את האוטו באותו צבע של הספריי.

המהנדס
09-09-04, 01:20
אתה יודע לרתך לעקם לכופף ולצבוע זו הבעיה שלך?

קומרפסור פיסטולט וצבע נורמלי(מקשה וטינר) זה כל מה שדרוש

אלון_ק
09-09-04, 20:08
אה, אבל זה לא סתם עוד קומפרסור, צריך אחד גדול. וזה לא צביעה של מדרגת צד או איזה צ'יקמוק קטן אחר, פה צביעה "סבירה" זה לא לעניין. פה אני רוצה צביעה מאיכות מעולה בלבד, בלי נזילות ובלי כלום. זה דורש המון שעות על פיסטולט וזה פשוט לא שווה את זה במחירים שאנחנו הולכים לצבוע. אם זה היה יקר הייתי סוגר את הסככה של האוטו עם ניילונים, שם מאוורר ענק שיוציא את כל הג'יפה וצובע כמו גדול. אבל רק הצבע והניילונים יעלו לי כמעט כמו כל הסיפור, אז בשביל מה לי?

פחחות, אגב, לבד. יש דברים שאף אחד לא עושה טוב כמוך. זה אחד מהם.

אם אתה יודע לצבוע מעולה ואתה מבטיח לי עבודה טובה, אני מכין את הסככה ואתה בא לקפה (אותו תרוויח בצביעת הרכב שלי :lol: ). אפילו קומפרסור גדול אפשר למצוא, אם יש סיבה טובה.

המהנדס
09-09-04, 21:18
אם היה לי זמן הייתי בא ,שורץ ,צובע ומנקה אחרי העבודה וגם אומר תודה בסוף
אבל..
*מבחן אחד במערכות שמע ומבחן שני באותות דיבור בדרך (ליצור שיטת דחיסת סיגנלים *משופרת בMATLAB אתה יודע? כי זה יכול לעזור)
*בין 5-7 משמרות מעיקות בשבוע בעבודה (שם אני יושב ומז** את השכל פה).
*וחברה שרוצה "ליהיות ביחד" .
בקיצור קצת לחוץ לי עכשיו.
אבל..

אתה מוזמן לפה - "מעוז הצביעות של הרכבים העתיקים במשפחה" =החצר האחורית של הבית
שצבענו בה הרבה רכבים (בלי ניילונים ומאוורר אבל באיכות סבירה לחלוטין).
תסתכל בWWW.CARS-OLD.COM להתרשם מ"התנאים" ו"הביצוע".

אל תדאג בכל מקרה אני אזמין את עצמי מתישהו כדי לראות מה עוללת לדבר הזה שפעם היה סמוראי.

AvigdorAharon
10-09-04, 23:53
עוד מהנדס אלקטרוניקה פה באתר???

מה יש לכם מהאלקטרוניקה???

MatLab מכיר (אבל מרחוק...)

אביגדור

yoav
30-09-04, 22:05
או קיי- שאלתי היום באוטו דיפו (טפו טפו טפו) מה עושים עם כתמי חלודה- המוכר הציע לשייף טוב , למרוח "ממיר חלודה" (?!), עלי ו צבע יסוד ורק אז צבע אוטו.
אז יש מקום לממיר חלודה בעסקינו או שזו סתם תוספת מיותרת (ראיתי שמוכרים שפופרת קטנה של טמבור ב 20 ש"ח)

gil4
01-10-04, 18:05
כשמו כן הוא, ממיר חלודה, לא מונע. עובד מצוין על חלודה קיימת.

עודדוש
13-04-05, 13:29
שלום
יש לי מספר שאלות בנושא:
1) נייר הלטש זה נייר מים?
2) צבע לרכב זה כמו טמבור רגיל למתכת?
3) איזו הכנה דורשת עבודה עם ספריי זפת?
4) כדאי לעבוד עם דיסק או מקדחה עם אבן?
תודה רבה
עודד

טלסקופ
13-04-05, 14:45
ממיר חלודה, במידה ומשתמשים בו כמו שצריך ומשפשפים טוב טוב את החלודה מתחתיו, זה אחלה פתרון. הוא גם ממיר את החלודה לציפוי, וגם מונע את התפשטותה.
החסרון הבולט הוא ששכבת המגן (הציפוי) יוצאת בצבע שחור.
מנסיוני - לנקודות חלודה קטנות, כדאי, זול ומומלץ. בעיקר למי שיש רכב בצבע כהה (כמו שמוליק שלי).
קל לשימוש, זול ונותן יופי של פתרון.

המהנדס
13-04-05, 22:28
1) נייר הלטש זה נייר מים?

כן

2) צבע לרכב זה כמו טמבור רגיל למתכת?

לא אבל לשימוש הזה אין בעיה מיוחדת להשתמש בצבע טמבור.

3) איזו הכנה דורשת עבודה עם ספריי זפת?
אין שום קשר לספריי זפת . צבע יסוד לאחר מכן צבע רגיל וזהו

4) כדאי לעבוד עם דיסק או מקדחה עם אבן?
מה שיש לך זה טוב העיקר להגיע למתכת

tayrie
14-04-05, 01:53
שאלה , לגבי זפת חם , איך מכינים ועובדים איתו?

י

עודדוש
14-04-05, 08:15
שלום
בשאלה על הספרי זפת התכוונתי על החלק התחתון של הרכב, ולא על ג'ינגים.
שאלה נוספת- איפה קונים מרק פחחים באזור ת"א (עלות)? אשמח לקבל הסבר קצר על אופן השימוש.
תודה רבה
עודד

-->