PDA

צפייה בגרסה מלאה : אזור עין גדי

כרמית
07-09-04, 20:43
שלום לכולם :)
רציתי לקבל קצת פרטים על אזור עין גדי, במפת האזור מצויינים שם מספר קטעים של עבירות קשה, הייתי רוצה לדעת אם ניתן גם לעלות אותם כי הכיוון המומלץ הוא ירידה (אף על פי שכך מסומן גם במעלה יאיר ולא נתקלנו בבעיות מיוחדות בעליה :!: )
כמו כן, כמה זמן לוקח פחות או יותר לעלות ??? אני יודעת שזה תלוי במצב הרכבים אך הערכה גם תספיק במקרה זה.

נמרוד
07-09-04, 20:56
אני מניח שאת מתכוונת לשבילים שעל רמת המדבר מעל עין גדי - זה ממש לא איזור עין גדי למרות שבמפה זה קרוב :D

הקטעים שאת מדברת עליהם הם -

א. החציה של נחל חבר על ידי השביל השחור - ידוע בשם "מעלה עוזי", כיוון העליה הקשה הוא מצפון לדרום. יש בעצם קטע אחד קשה של מדרגות סלע.( 094000 צפון, 181200 מזרח בערך)

ב. החציה של נחל ערוגות על ידי השביל הירוק (או אולי שחור?) - ידוע גם כמח'רס-דלל. השיזף המצוי שמסומן במפה, ויותר נכון המצוק שלצידו, הן נקודת הצל הטובה ביותר באזור הזה של המדבר להפסקהת צהריים. הדרך הזאת קשה בשני הכיוונים. העלייה הצפונית תלולה יותר, הדרומית ארוכה ומפותלת יותר (נ.צ. 097500 על 180900 בערך)

שני המכשולים האלו לא צריכים להיות בעייה אם מעלה יאיר לא עיקב אתכם.

asafk
07-09-04, 23:10
גם מעלה עוזי, גם נחל ערוגות העילי- אם מדובר ברכבי שטח אמיתיים (לא, סובארו פורסטר לא נחשב), אפשרי בהחלט לעליה. הכיוון הקל יותר הוא לכיוון צפון- מעלה עוזי בירידה, והעליה הצפונית בנחל ערוגות העילי היא לא בעייתית.
אם אתם בנחל ערוגות העילי, החנו את הג'יפים בצל, השאירו שומר ותתחילו ללכת במורד הנחל. קחו אתכם חבל קצר ותמשיכו עד שתבינו לבד שאי אפשר יותר... כי אין לכם חבל של כמה מאות מטרים. המסלול הוא של חצי שעה בערך, ועוברים בו סדרת מפלונים עד המפל הגדול (לא סתם גדול- ענק) של נחל ערוגות- מגיעים אליו מלמעלה. בחורף- שוחים לא מעט. עכשיו יבש, אבל לא פחות יפה.

אסף.

-->