PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק להמלצה לפני קנית מולטי טול

עודד זנטון
01-06-10, 00:55
לא מעניינת אותי הפוזה בכלל.
מעניין אותי שלא ישבר לי ביד (קרה בעבר), על אף האחריות, (היא לא תחלץ אותי...).
רצוי מאוד שיהיו מפתחות אלן במס' מידות (עזר מאוד שהיה למישהו במילואים הקודמים, מצויין למתאמים למיניהם).
פותחן שימורים חיוני.

בקיצור, נמאס לי שהחברה במיל' מצפים שאמציא את הגלגל כל פעם מחדש, ואני, אפילו לדרמן אין עלי...

המלצות (לכל המינים והמחירים, ממילא אחפש ביד 2 מחיר טוב יותר) יתקבלו בברכה .

נ.ב. יהיה נחמד אם הוא ידע גם לעשות קפה ;)

bizon
01-06-10, 05:02
ווקטרוניקס יופי של כלי אצלי כבר שש שנים ועדיין שורד יצא לי כבר לא פעם כימעט להרוג אותו אבל הוא שרד כמו גדול :)

מור

tzagi
01-06-10, 05:18
גרבר מקורי
אל תיגע באלה שמיוצרים בסין
http://cgi.ebay.com/Gerber-Multi-Tool-Pliers-Carbide-Blunt-nose-07500g-/250637688724?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3#ht_1836wt_1137

סתם דוגמה, הם באים עם להבים שונים, חפש מה מתאים לך.

sportman
01-06-10, 05:43
לא מעניינת אותי הפוזה בכלל.
מעניין אותי שלא ישבר לי ביד (קרה בעבר), על אף האחריות, (היא לא תחלץ אותי...).
רצוי מאוד שיהיו מפתחות אלן במס' מידות (עזר מאוד שהיה למישהו במילואים הקודמים, מצויין למתאמים למיניהם).
פותחן שימורים חיוני.

בקיצור, נמאס לי שהחברה במיל' מצפים שאמציא את הגלגל כל פעם מחדש, ואני, אפילו לדרמן אין עלי...

המלצות (לכל המינים והמחירים, ממילא אחפש ביד 2 מחיר טוב יותר) יתקבלו בברכה .

נ.ב. יהיה נחמד אם הוא ידע גם לעשות קפה ;)
אהלן ,אחד משלנו כאן בפורום
בעיסקי המולטיטולים .....
"כרובי"

ronenlivny
01-06-10, 10:00
מנסיון של 8 שנים עם אותו כלי בלי שבירות ועיקומים והרבה עבודה קשה בתנאים קשים מאוד, כולל מי ים ואבק לרוב, ממליץ לך בחום על powerlock של SOG, מגיע בכל תצורה שתבחר עם כלים מותאמים אישית, חומרים מעולים ומכפיל כוח בפלייר, תכונה שלא תמצא בשום כלי אחר. חותך אפילו מטבעות של 5 ש"ח בלי הפעלת כוח. חזק מאוד, מאסיבי, לא צעצוע בכלל אבל טיפה כבד. באמת מומלץ בחום.
http://sogknives.com/store/S60.html
ואין לי קשר ליבואן או משהו, פשוט מת על הכלי הזה.

המשוטט
01-06-10, 11:17
ווקטרוניקס יופי של כלי אצלי כבר שש שנים ועדיין שורד יצא לי כבר לא פעם כימעט להרוג אותו אבל הוא שרד כמו גדול :)

מור

+1 אצלי כבר 12 שנה ~

אביחי

דרור ברלי
01-06-10, 11:33
יש לי WAVE ישן של לדרמן כבר 9 שנים, ו-Powerlock של SOG איזה 5 שנים.

ה-WAVE קצת עדין. במיוחד להבי המברג היותר קטנים. את הכי קטן הצלחתי לשבור כבר פעמיים. מצד שני זה כלי קומפקטי וקל, שפות מעוגלות עושות אותו נוח להפליא לאחיזה ואבטחת הלהבים נוחה מאוד.

ה-SOG מסיבי יותר, מתאים יותר לעבודות קשות, אבל גם כבד ולא נוח. שפות גוף המכשיר חדות ומכאיבות ליד, הפטנט עם המכסים מאוד לא נוח בפתיחה, לא נוח לשחרר להב ולסגור אותו, ושני המכסים כבר התפרקו כמה פעמים.

עודד זנטון
01-06-10, 12:59
היה לי בעבר SOG עד שנגנב בסדיר..
כלי כלי, אבל כמו שנאמר, לא כ"כ נוח.

לגבי גרבר, תראו, אני תפרן היום (סטודנט), מה שבהכרח אומר שאקנה כלי יד שניה.
לא נתקלתי בגרבר יד שניה...

ויקטורינוקס, מכיר את החברה (יש לי סכין בשר מעולה שלהם), לא מכיר את הכלים הספציפיים.
כ"כ, לא ראיתי אקזמפלרים ביד 2.

לדרמן, הכלי בעל התפוצה הגבוהה בשוק, יד 2 מוצף בכאלו.
כנראה שאלך על אחד, השאלה עכשיו היא איזה דגם?

(אגב, מישהו יודע על בעיות אחריות עם כלי מיד שניה?)

עריכה: מישהו יודע האם יש בעיה לייבא מוצר כזה דרך איביי?
(מישהו עוד עלול לקרוא לזה נשק...)

rami100
01-06-10, 15:19
נסה להעזר באתר המצורף:
http://olarim.co.il/
קניתי דרכם בזמנו את
Leatherman Charge Tti

רמי

אומי5
01-06-10, 21:56
מצטרף לשאלה.
WAVE ב350-380 ש"ח חדש , האם זה מחיר טוב ?
יכול להיות שאני יכול לארגן קניה מרוכזת, מי שמעוניין בדגם הזה שיגיב כאן.

landY
02-06-10, 00:39
הייתה לי לא מזמן את ההתלבטות הזו.
בתור בוגר WAVE שאבד, תהיתי אם לקנות לדרמן, שמדי פעם הלהבים נשברים. בסוף הלכתי על לדרמן, אבל ה-CHARGE TTI, שעושה רושם יותר עמיד מהקודם (מברג משקפיים כבר נשבר)
השיקולים? קלות התפעול והאחיזה הכי נוחה מכולם.
בהצלחה.

חן צברי
02-06-10, 03:32
עם הזמן הבנתי שאם אין לך הכרח שהכלי יהיה עליך בכל זמן ומצב, עדיף להשתמש בכלים היעודיים במקום במולטי-טול.

פלייר – בל.כ. יש פלייר דו שימושי (http://www.lkltd.co.il/web/8888/nsf/ProLookup.taf?_function=details&_ID=130741&PF=&did=3508&G=&lang=HE&SM=&_UserReference=3F152E8257B53A2A4A38891D) שמצד אחד הוא פלייר רגיל ומצד שני פלייר שפיץ. מאוד נחים לאחיזה ותפעול.
להב – סכין יפני קטן בכיס החולצה נותן מענה לכל החוטים/יריעות/קרטונים שצריך לחתוך (ובעיקר לחובק של השק"ש). אפשר גם להחזיק להבים ספייר ולהחליף בכל עת.
פותחן שימורים – המתקפל של המנות קרב הכי פשוט ונוח. לקשור עם חוט ולאבטח במקום מוגדר (אפשר גם לכיס הקטן של הדגמ"ח).
מברג – הדו שימושי כמו של הרכב, שמצד אחד שטוח ומצד שני פיליפס. המהדרין מחזיקים גם טסטר בכיס החולצה.
מפתחות אלן – אולר אלן או מברג עם ביטים מובנים עליו להחלפה (ואז גם יש לך את המברג).
טוש טוב – יעיל מאוד לכל המפקדים שצריכים לסמן פגיעות במטרות הקרטון, בעיקר במטרות איפוס.

נראה הרבה כלים אבל בס"ה הם לא תופסים הרבה מקום.
מה שלא עליך שים בבנדולרה קטנה במקום נגיש ואתה מוכן כמעט לכל מצב.

כמעט... אם יש לך מקום לפק"ל קפה אז יש לך מקום גם לשאר הכלים :mrgreen:

חן

-->