PDA

צפייה בגרסה מלאה : לקנות מסוחר רכב?

galshak
02-06-10, 04:15
ניסיון העבר שלי איתם מר מאוד.
האם שווה לנסות שנית? האם ישנן סוחרים אמינים?
האם יש אנשים שתמורת תשלום מוכנים להגיע לסוחר כזה לבדיקה של הרכב במקום?
האם בדיקה של הרכב במכון אכן יכולה להרגיע, או שבמקרה של 4X4 לא כדאי לסמוך עליהם?

ש01
02-06-10, 09:01
תלוי בסוכן...
תאמר מאיזה אזור אתה ותוכל לקבל המלצות, או שמצאת רכב ואז תגיד היכן ותבקש עליו חוו"ד אם משהו מכיר.

נמרוד
02-06-10, 09:26
קנייה מסוחר רכב מגדילה לדעתי מאד את אי הוודאות בקנייה. מה גם ששוק ה4X4 המשומש בישראל הוא ברובו לא דרך סוחרים - 90% ויותר מהג'יפים לא עוברים דרך סוחר, אז למה ללכת דווקא על הרכבים הבודדים שכן? הייתי נמנע, חד משמעית.

omri_t
02-06-10, 10:24
קנייה מסוחר רכב מגדילה לדעתי מאד את אי הוודאות בקנייה. הייתי נמנע, חד משמעית.

1+

בנוסף, מכוני הבדיקה גם ככה לא עוזרים ובד"כ מתחמקים מאחריות מאחורי אותיות קטנות וקביעות שאינן חד-משמעיות.
הדבר מהותי עוד יותר ברכבי 4X4 שבהם המכונים לא בודקים מכלולים מהותיים ויקרים.

ניר ל
02-06-10, 10:53
בתור כלל אצבע אני מסכים, אבל יש יוצאים מן הכלל.
בלי להכיר ספציפית, אני בטוח שיש לא מעט סוחרים הגונים שעדיף לך לקנות מהם רכב מאשר מאדם פרטי, מהסיבה הפשוטה שיש לו נסיון ויכולת טובה יותר להעריך את מצב הרכב, מה גם שאם המוניטין חשוב לו הוא לא ימכור לך חתול בשק.

ישנם כמובן לא מעט סוחרים חאפרים שאף לא מזדהים כסוחרים, מתעסקים בעיקר בכלי רכב זולים ולא רואים אף אחד ממטר. מהם צריך להימנע.

מה שבטוח, זה שמסוחר לא תוציא רכב בפחות ממה שהוא שווה.

אם תרצה המלצה למכון בדיקה אמין - תקבל.

התייש
02-06-10, 10:54
קח בחשבון שב"מדינת הקומבינה" בה אנו חיים לחלק מהסוחרים יש גישה והסדרים עם הבוחנים \ בעלים במכונים שבאזור הקנייה. בהרבה מקרים הבוחן במקום כבר יודע שאתה עוד מעט מגיע אליו עם הרכב לבדיקה והוא ימזער נזקים בלשון חלקלקה ובכתב מעורפל שיוציא אותו מכוסה ואת הסוחר מרוצה. אם לא תיקנה בסוף אז לא נורא, הרכב שאחריך בתור נשלח מאותו המקום....

אני הייתי קונה מאדם פרטי ולו שהרכב אצלו שנה - שנה וחצי לכל הפחות. סיכוי טוב שהוא יודע בדיוק מה הרכב שלו שווה.

גיא
02-06-10, 12:25
אני אתן דיעה אחרת.

קניתי בחיים מספר רכבים מסוחרי רכב.

1. טויוטה היילקס, עד היום אני מחפש איפה דפקו אותי
2. פורד פוקוס - כנ"ל
3. את הטראנו - כנ"ל

עוד כמה אופנועים בעבר, סובארו בי4 שכיום אצל גרושתי, סובארו אימפרזה של אח שלי ועוד פה ושם...

-----

כל העניין הוא בבדיקת הרכב. אני לא הולך למוסכים ולמכונים, אני בודק לבד, מקסימום עם חבר שהוא מהתחום הזה.

-----

אני אסייג ואומר שזה לא חובה שעדיף או לא עדיף מפה או משם אבל לא כדאי לשלול רק בגלל שזה מסוחר.

במקרה של הטראנו, בעל הרכב הקודם החזיק בו 9 שנים, נסע איתו בכביש והחליף בסופו של עניין עם רכב פרטי במגרש. אז איזו סיבה יש לא לקנות ? כמובן שבדקתי את הרכב לפני הקניה.

------

כל מקרה לגופו !

zilbersh
02-06-10, 13:14
אני שלא מחשיב את עצמי מבין לפני קנייה מחפש מישהו אובייקטיבי! שמבין לצורך סינון ראשוני...
חבר מהתחום אם יש או איזה מישהו שמכירים בעקיפין (אבא של ילדה מהכיתה של הבת... ;))
או אם אפשרי לך אצל המוסכניק "שלך" - זו חוו"ד ראשונית שלאחריה אני שוקל אם להמשיך
בכלל להשקיע בבדיקה במכון שיתרונותיה וחסרונותיה ידועים.

לא כל כך אוהב סוחרי רכב ומתווכי דירות... :cool:
למה...? כי בד"כ הם סוג של טיפוסים חלקלקים...
נכון שלא תמיד... אז סליחה על ההכללה...
יוצא דופן יש בכל דבר אבל לך תדע מי הוא היוצא דופן...
אם הרכב טוב בד"כ למה שלא "יעוף" לבד.. -
כל יד בדרך צריכה להרוויח את לחמה...

בהצלחה...

נ.ב. - פתרון אחר - קונים חדש... :p

גיא
02-06-10, 13:55
בגלל שאולי לכל סיר יש מכסה, אבל לפעמים המכסה נימצא בקריות והסיר בתל אביב ובלי עזרה הם לא יפגשו לעולם.

אבל שוב, כל מקרה לגופו. מה שחשוב זה לא ממי קונים אלא מה מצב הרכב.

klam
02-06-10, 18:09
היו לי נסיונות רעים ובסדר - גם עם סוחרים, גם עם סוכנויות וגם עם אנשים פרטיים.
גיא צודק - מה שחשוב בסופו של דבר הוא מצב הרכב, ובנוסף, הידיעה שגם אחרי שבדקת, בחנת, הבאת חבר, קבלת המלצות - עדיין יכול ללכות ראש-מנוע אחרי שבוע, ואין שום אחריות (קרה לי).
לדוגמה: לפני 3 חודשים בדקתי אאוטלנדר במצב סביר+ מאדם פרטי. החלטתי לא לקנות כי חיפשתי שטח, והרכב הגיע לסוחר כי המוכר היה לחוץ. זה אותו רכב עצמו ומי שקנה אותו זכה ברכב טוב (למרות שהמחיר ודאי היה גבוה בהרבה).
חן

galshak
02-06-10, 19:46
אז קפצתי היום לסוחר. ותפסתי אותו כבר בחוסר אמינות... בשיחת הטלפון לפני שהגעתי הוא אמר שהכל ברכב תקין במצב טוב מאוד. התעקשתי קצת ושאלתי מה עם מכלולי ה 4x4. הוא אמר שאחד הלוקרים שבור אבל "נסתדר במחיר". כשהגעתי לשם אחרי שעתיים בערך שאלתי שוב את אותן השאלות. גם עם התעקשות על ה 4x4. כנראה שהוא שכח שהוא דיבר איתי כי הוא התעקש שהכל בסדר גמור ברכב. לא טרחתי לתקן אותו....

אם לא למכוני בדיקה, אז איך לבדוק?

גיא
02-06-10, 19:55
חפש בעמוד המתחילים
יש שם כמה כתבות על איך לבדוק רכב שטח ואיך לרכוש רכב שטח זול וכו' ....

רון נחמן
02-06-10, 20:19
לפני כמה חודשים יצא לי לדבר עם סוחר רכב, לא כקונה (סתם חיכינו בתור יחד).
הוא אמר לי שכיום הדרך היחידה שלו להרוויח כסף היא אם הוא קונה מחברות הליסינג, כי יד2 ודומיו טרפו את הקלפים לגמרי.
בשוק רכבי השטח זה נכון שבעתיים, כי המחירון לא כולל שיפורים, וכי 2 רכבים עם מפרט זהה ופחחות נפלאה יכולים להיות מאוד שונים מבחינת המצב שלהם. וזה הרבה יותר קיצוני מאשר בפרייבטים.

אין לי שום ניסיון עם סוחרי רכב, אבל קצת קשה לי להאמין שיש להם יתרון. במיוחד אם אתה לא יודע לבדוק את הרכב בעצמך.

גיא
02-06-10, 21:49
סוחרי רכב של פרייבטים לא יודעים כלום על המכוניות, הם קומבינטורים, הם רמאים הם שקרנים וגנשים אבל הם לא מבינים כלום במכוניות. הם גדולים בעסקים.

האחריות על הבדיקה וברירת האוטו המתאים היא על הרוכש.

אין מה לשאול אותם כי הם לא יודעים לענות, באופן אוטומטי "האוטו מעולה !" ושיפור זה פס כסף על הדלת.

אל תשאלו שאלות טיפשיות ולא ישקרו לכם.

זה די פשוט לדעתי.

היפה והחיה
02-06-10, 21:57
אז קפצתי היום לסוחר. ותפסתי אותו כבר בחוסר אמינות... בשיחת הטלפון לפני שהגעתי הוא אמר שהכל ברכב תקין במצב טוב מאוד. התעקשתי קצת ושאלתי מה עם מכלולי ה 4x4. הוא אמר שאחד הלוקרים שבור אבל "נסתדר במחיר". כשהגעתי לשם אחרי שעתיים בערך שאלתי שוב את אותן השאלות. גם עם התעקשות על ה 4x4. כנראה שהוא שכח שהוא דיבר איתי כי הוא התעקש שהכל בסדר גמור ברכב. לא טרחתי לתקן אותו....

ואדם פרטי מספר הכל ביושר?
כמה דברים אתה מגלה אחרי שקנית רכב מאדם פרטי?

לפני כמה חודשים יצא לי לדבר עם סוחר רכב, לא כקונה (סתם חיכינו בתור יחד).
הוא אמר לי שכיום הדרך היחידה שלו להרוויח כסף היא אם הוא קונה מחברות הליסינג, כי יד2 ודומיו טרפו את הקלפים לגמרי.
בשוק רכבי השטח זה נכון שבעתיים, כי המחירון לא כולל שיפורים, וכי 2 רכבים עם מפרט זהה ופחחות נפלאה יכולים להיות מאוד שונים מבחינת המצב שלהם. וזה הרבה יותר קיצוני מאשר בפרייבטים.

אין לי שום ניסיון עם סוחרי רכב, אבל קצת קשה לי להאמין שיש להם יתרון. במיוחד אם אתה לא יודע לבדוק את הרכב בעצמך.

יש מקרים של אנשים שאין להם כח להתחיל עם מכירה ואח"כ להתחיל לחפש רכב אחר, אז הם ניכנסים למקום כזה, משאירים את הישן ולוקחים אחר.

אין הכללות כל סוחר לגופו.
יש כאלה שימכרו את האמא שלהם בעבור גרוש וחצי, ויש כאלה שהם יותר ישרים.

יש גם יתרון במקרה של סוחר וזה תקנת השוק. לפעמים זה מציל.

ניב151
02-06-10, 22:49
הרבה תלוי בסחירות הרכב.
אני מאמין שיש טרופרים 99-04 במצב מצויין אצל סוחרי הרכב.
מהטעם הפשוט שאדם פרטי לא תמיד יש לו את הסבלנות לחכות לקונה, במצב הביקוש שלהם.
לעומת זאת טויוטה פרדו לא הייתי מתקרב, אין טעם לאדם פרטח למכור לסוחר, בשוק הפרטי תמיד הוא יקבל יותר.

ניב

joconto
03-06-10, 09:55
קניתי פעם אחת מסוחר ונפלתי על לימון, פעם שניה יצא בוןבון.
צריך להבין מה מקור הרכב ואיך הגיע לסוחר. במגרשי טריידאין למיניהם של יבואני הרכב ניתן בהחלט למצוא מציאות מכיוון שבחלק מהמקרים רוכש רכב חדש מכר את הרכב לסוכנות לא בהכרח שהרכב היה בעייתי.
מצד שני רוב רכבי ההשכרה והליסינג הבעיתיים מגיעים לסוחרים, מאלה הקטנים והפחות מוכרים הייתי נזהר ובוודאי אם מדובר ברכבי שטח ישנים, כאלה הייתי קונה רק מפרטיים.

דניאל איש ההר
03-06-10, 21:29

אם לא למכוני בדיקה, אז איך לבדוק?
שלום רב,
לאחר בדיקת שני מיצובישי פאגרו במכון בדיקה- שנפסלו לחלוטין-לא הבנתי מדוע -הכנסתי את הגיפ שקניתיי לבדיקה במוסך שלי. הבן אדם בעל מקצוע חבל על הזמן. תוך עשר דקות איתר את התקלות . הורדתי למוכר במחיר וסגרנו עניין.ל

נמרוד
03-06-10, 21:57
למה עדיף לקנות מאדם פרטי ולא מסוחר? לא בגלל שכולם סוחרי עופות מסריחים ושקרנים, לעומת המוכרים הפרטיים כולם נזירים פרנציסקנים דוברי אמת.
הסיבות הן:

1. אני רוצה לדעת כמה שיותר על המכונית שאני שוקל לקנות. סוחר רכב לא יודע כמעט כלום על הרכב. בעלים פרטי, מחזיק את הרכב כמה שנים, נסע עליו יום-יום - יכול לספק לי איזשהו מידע. נכון, הוא יכול גם לשקר. אבל סוחר, גם אם הוא לא משקר - אין לו בעצם כמעט מידע למסור לי. אני מאמין שבהרבה מקרים, כשסוחר אומר בטלפון שהכל תקין ואתם מגיעים ומגלים מיד בעיות - באמת לא היה לו מושג! לזה אני מתכוון כשאני אומר שסוחר הוא מסך ערפל ביני לבין ההיסטוריה של הרכב. ומתוך אותו שיקול, מתוך המוכרים הפרטיים, אני בפרוש מעדיף את זה שהחזיק את הרכב כמה שנים, מבין לפחות קצת, ויכול לספק לי היסטורית טיפולים מודפסת, קבלות, משהו - עדיף על סוחר שממנו תקבל בדרך כלל כלום.

2. אם נניח שבכל עסקה הקונה והמוכר רוצים כל אחד למקסם את הרווח שלו על חשבון השני, הרי שאנחנו כולנו חובבנים - הסוחר הוא מומחה! הוא קנה ומכר מכוניות פי מאה יותר פעמים מכל אחד מאיתנו. אין לנו בעצם שום סיכוי להתמודד מולו. כשאני קונה מאדם פרטי - יש סיכוי הרבה יותר טוב שה"רווח" יתחלק איכשהו בין שנינו. מי יודע, אולי אני אפילו מבין יותר מהמוכר ואכן אוכל להוציא רכב טוב במחיר נמוך ממחיר השוק - מה שלא יקרה עם סוחר.רוב הסיכויים שתוציאו רכב פחות טוב במחיר גבוה ממחיר השוק.

fuksi
07-06-10, 15:16
סוחרי רכב של פרייבטים לא יודעים כלום על המכוניות, הם קומבינטורים, הם רמאים הם שקרנים וגנשים אבל הם לא מבינים כלום במכוניות. הם גדולים בעסקים.

" ושיפור זה פס כסף על הדלת.

מה? לא???

גיא
07-06-10, 19:05
חשבתי שרק אני זוכר את זה :)

-->