PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת על קניית גאלופר

ינון
02-06-10, 15:54
אני מתלבט אם לרכוש גאלופר טורבו דיזל, ידני, ארוך שעל פניו נראה שמור ומטופל.

1. ממה להזהר?
2. האם זה נכון שיש להם בעיות התחממות?
3. מה קדאי לבדוק ברכב זה (מחלות ילדות/כרוניות).

ינון

אלון
18-06-10, 10:56
אם אתה רווק לך על הקצר ידני, יש לי ארוך אוטומט כבר כמעט 5 שנים וראה שטח, ה'בודי' חזק מאוד אבל יש בו הרבה תקלות מרגיזות במפסקי חשמל וטעינה, סה"כ יחסית לשאר העגלות של 10 שנים ומעלה הוא בסדר, אם יתחמם ולא קלטת בזמן - מנורת חום שרק עלתה לכיוון הקו אדום - יש סיכוי שהפקונג ראש נישרף, לי זה קרה, הלך הראש ועל הדרך יצא אוברול, אבל אצלי התפוצץ צינור מים במהירות 120 ביום חם במיוחד, יכול לקרות לכל רכב, בשטח - עובר כמעט הכל, בחול יבש 'קצת' קשה לו. אבל מעולם לא התחמם סתם וחוץ ממקרה הצינור מים לא נעצר מעולם ותמיד הביא אותי הביתה, לאישתי יש מאזדה פרמסי מיני-וואן נוח מאוד אבל כל נסיעה מחוץ לעיר היא מעדיפה את הגאלופר, הוא קל לנהיגה ו'רגוע' מאוד (איטי במיוחד זה מהר לידו), אמין יחסית להתעללות ונוח מאוד לטיפול עצמי. אני חולה על הגאלופר אבל אם והלוואי שהיתה לי אפשרות לעבור לג'ימיני (אני רק צריך לחתן שלוש בנות) קטן ועצבני. סה"כ טיפולים זולים וחלקים זולים וזמינים - של המאגנום,פגרו והוואנים H100 H1 מתאימים , בנוסף הרכב זול לקניה אבל יתכן שזו חתונה קאתולית- אין קונים !

אלון
18-06-10, 11:05
נסחפתי בקידום הגאלופר ולא עניתי על שאלתך, הכי כדאי לשים לב לכך שהמוכר טיפל בשמנים איכותיים חצי סינטטים יעודיים לטורבו דיזל למנוע שמן גיר של יונדאי בלבד וכנ"ל לדיפרנציאלים, ופילטרים אורגינליים או איכותיים, זה מה ששומר על הרכב הזה, בדיקה כדאי רק במוסך שמטפל ב4X4 ולא לסמוך על מכוני בדיקה שאין להם מוסג במכלולי רכבי השטח ובטח לא בעלויות יישור הקו שתוציא,

ינון
23-06-10, 21:23
תודה אלון
רכשתי אקזמפלר ארוך (יש שני ילדים כלב ובוסית לקראת לידה) יד ראשונה שעבר 134000 קילומטר( טופל ביונדאי ראיתי הסטורית טיפולים) ולא רעה (מלשון מרעה) בשטח.
לאחר מספר מתקונים בהם פתחנו את הדלתות אין סימנים לאבק (למעט אבק דק שיש בכל רכב פרטי)
בקיצור נשאר לבחון את רמת האמינות של הרכב ולשכנע את הבן שלי שהוא עדיף על הסופה.
נתראה בשטח
ינון והעגלופר

alon77
06-07-10, 09:05
ינון שלום,

כאחד שצעוניין לקנות גאלופר ארוך גם כן (אנחנו כבר 3 זאטוטים). אחרי שבועיים האם את יכול לספר קצת על הרושם הראשוני? איך מתפקד? עומד בציפיות?

שאלה נוספת, אם אפשר (כמובן שלא חייב), בכמה מתחת למחירון / מעליו קנית את הרכב.

המון תודה.

אלון (אחר)

ינון
10-07-10, 14:15
שלום אלון
בגדול כלי הרכב הללו נמכרים מתחת למחירון לפחות כך נראה כמובן שיש הבדלים גדולים ברמת התחזוקה האיבזור וכיוצא בזאת.
את הרכב שלי רכשתי במחיר מחירון וזאת בגלל שישנה הסטוריית טיפולים במוסך מורשה לאורך כל שנותיו.
בנוסף הרכב באמת שלא שימש כרכב שטח והכל אחוד ללא קירקושים ודפיקות.

הרכב עגלה בכל קנה מידה אפשרי ויש צורך לפתח סבלנות בייחוד בזינוקים בעלייה (אני ירושלמי).
המושבים לטעמי דורשים שיפור נמוכים וקצרים באזור היריכיים ישנן משענות יד אבל הן קצרות ולא תומכות.
מעבר לכך הרכב די נוח הוא מאוד נעים לנסיעה וחוץ מרעש רוח מהאנטנה ככול הנראה אין יותר מידי דציבלים בתוך הרכב שילוב הטרנספר קצת קשה אני מניח שצריך להתרגל.
מיזוג טוב הילדים מתלוננים שקר להם מאחור כמובן מזגן מפוצל.

ריג'קטים: צינור מים יבש, מגע או מאוורר של המזגן לא תקין יוחלף בימים הקרובים ולמרות זאת המזגן מצויין. מסנן מיזוג אחורי קרוע רכשתי של אוטובוס ב60 ש"ח והתאמתי אותו (יספיק לי ל10 שנים הקרובות) מדיד דלק לא תקין.

בגדול לא היו לי ציפיות מהרכב! לשטח יש לי סופה אבל כמובן שעשינו סיבוב קטן והאמת שהרכב לא רע.
המתלים סופגים יפה (הבולמים הוחלפו עלידי הבעלים הקודם למקוריים) והוא נעים זוית נטישה נראית לי קצת בעייתית אבל שוב אני משווה לסופה מוגבהההההת וזה לא הוגן. אם אני לא טועה ישנו דפרנציאל מוגבל החלקה שעוזר בדרדרות אולי גם בהצלבות.

נסכם אפ אתה מחפש ג'יפ זול מרווח ולא חשוב לך תאוצה ברמזורים הרכב מומלץ.
אגב במושבים האחוריים אין משענות ראש ואני רכשתי לבן שלי בוסטר קצת יותר רציני שמשלב גם משענת ראש.
אישית אני נהנה מהרכב למרות שלא היה מזיק לרכב קצת יותר כח וכמעט שכחתי הרכב של אישתי והיא מרגישה עליו מצויין ראות טובה ובתוספת מצלמה לרוורס וחיישנים גם הצמיג כבר לא מהווה הפרעה.

נזכרתי עוד משהו לרך הנולד (נולד לי בן שלישי ובגללו רכשנו את הרכב) רכשנו סל קל עם מתאם והוא מאלץ אותנו לקדם את המושב הימני לפנים כך שלנוסע מלפנים קצת צפוף.
בהצלחה וניפגש בטיולי רגועים
ינון

alon77
13-07-10, 12:43
ינון שלום,

תודה רבה על התשובה המפורטת. אז ככה, גם אנחנו שלושה, שניים בכיסאות ואחד עדיין בסלקל (הפוך לכיוון נסיעה עדיין), הגדולה בת 3.5 - תעשה את החישוב....:).

גם אני מאזור ירושלים. פתיחות ותאוצות לא כל כך חשובות לי, בעיקר הנוחות בנסיעה. כמו כן האם יש לך כבר נתונים לגבי צריכת דלק. רוב הנסיעות שלי יהיו על כבישים מהירים ובינוניים (כמעט לא נכנס לעיר).

וואלה, פעם ראשונה שמעתי שבגאלופר יש איזשהו סוג של נעילה... מפתיע.

תודה רבה.

אלון

ינון
13-07-10, 13:36
שלום אלון
ראשית אתה מוזמן לעשות סיבוב על הרכב ולהתרשם ממנו צור קשר בהודעה פרטית!
בגדול הרכב צורך כ5.5 קילומטר לליטר אבל מהמעט שבררתי הצריכה אמורה לנוע סביב ה7 ואף 8 קילומטר לליטר.
באשר לבין עירוני אני מניח שבנסיעה מתונה תוכל לקבל צריכת דלק עדיפה למרות שיש לי תאוריה שבגלל האופי של הרכב הוא יצרוך יותר בגלל המאמץ בכל אופן צריך לבדוק. בגדול 100 וקצת קמ"ש זהו תחום המחייה עם רזרבה לעוד כ20 קמ"ש לעקיפות במישור. בעליות אל תתפלא אם אוטובוסים יעקפו אותך בייחוד עמוס ומזגן.

נחות כמו שציינתי קודם מבחינת מתלים נהדר לפחות לטעמי מושבים קצת חסרי תמיכה אבל בסדר.
בהצלחה וכאמור אתה מוזמן לבוא להתרשם מהרכב הקפה עלי.

אלון
15-07-10, 18:58
אני חייב להגיב. הגאלופרים לא שותים 1:5, אולי יש לך רגל כבדה על הגז, הרכב לא מהיר ונהגים שלא מכירים אותו יורדים על הדוושה ואז סתם נשפך סולר ויוצא עשן שחור שיכביד יותר על המנוע העצל, הפתרון - לצאת מהעיר לכביש ישר ולתת לרכב לעלות לאט-לאט טורים עד שיתנקה מעצמו, באופן כללי הגאלופר לא בנוי לנסיעות קצרות בעיר. אם נוסעים הרבה בעיר אז כדאי להוסיף תוסף לסולר. בנסיעה רגועה ברכב אוטומט ועמוס יצרוך רק 1:7.5 וידני רק 1:10 היום נסעתי לרמת הגולן ונתתי ל כ ו ל ם לעקוף כי ככה הוא אוהב, תנסה ותהנה!

ינון
16-07-10, 00:09
מה הכוונה ביתנקה מעצמו?
ואם עסקינן בתוסף איזה סוג ואיזו תדירות אשמח לדעת
ינון

אלון
16-07-10, 16:25
מה הכוונה ביתנקה מעצמו?
ואם עסקינן בתוסף איזה סוג ואיזו תדירות אשמח לדעת
ינון

כל רכב כדאי שלפעמים יצא 'לשאוף אויר' במהירות קבועה במישור ללא עצירות (כביש 6 בלילה,לדוגמא) כדי לנקות את הפיח שנוצר בנסיעות הקצרות, רצוי שישתה תוסף (K משהו) יעודי לדיזל לפחות פעם בשנה.(מכונאי אמר לי שנפט זה שווה לתוסף,לא ניסיתי) עוד דבר שכדאי ליישם עם כל דיזל ישן: אחרי כל טיול או נסיעה ארוכה ביום חם כדאי לתת למנוע לעבוד בניוטרל ללא עומס (בלי מזגן ואורות) עוד כמה דקות, החום הכללי יורד ומים חוזרים לרדיאטור ממיכל העיבוי, כמו בחדר כושר על ההליכון: כל התכניות מתחילות בהליכה-ריצה-הליכה ורצוי להוסיף חלבון מרוכז (תוסף?) תן כבוד לבהמה(הגאלופר) והיא מחזירה.
אגב, תקפיד להחליף שמן בזמן אבל רק שמן איכותי חצי סינטטי 10/40 כל 10.000 או מינרלי 15/40 כל 7.500 כי הטורבו הורס את השמן מאוד מהר

ינון
16-07-10, 19:24
שלום אלון
תודה על העצות באשר להמתנה לאחר נסיעה הדברים ידועים אגב כנ"ל לגבי התנעת בוקר רצוי לחכות מעט לפני שנוסעים וכנובן בעדינות
אני מקווה שאצליח ליישם את שאמרתה מבחינת הבין עירוני.
תודה ינון

-->