PDA

צפייה בגרסה מלאה : בידוד קיר/תקרה מאיסכורית

huski360
02-06-10, 17:33
אני בשלבי שידרוג הסדנה שלי.
כחלק ממלאכת השידרוג אני אני רוצא לאטום ולבודד את התיקרה והקירות. כאמור בכותרת הם בנויים מאיסכורית.
רוב הקורות מפטות וחלק פרופיל 40X40.
חשבתי לשים בין הקורות פלציב בעובי של הקורות, לחפות עם פלטות גבס ובסוף לאטום את החריצים מבחוץ עם קצף פוליאוריטני, כמובן לעשות גימור שפחטל וצבע.

עלו בראשי כמה שאלות:
1) בגלל שעובדים בסדנה עם דיסקים, רתכות ואולי יעבדו עם ברנר וכאלה זה לא קצת מסוכן? גם הגבס ובעיקר הפלציב?
2)כמה צריך לעלות לי חיפוי הגבס? כמובן שאני מבצע את העבודה. אם תוכלו לעזור לי עם מחירים ומקומות לקניה (אני גר באיזור דרום הכנרת).
3)כמה זה יתרום לבידוד הסדנה מבחינת מזג האויר ורעש? בקשר למזג האויר הסדנה מוצלת ברובה.

תודה מראש,
תדהר.

MMR
02-06-10, 18:05
לא ציינת מה הגודל, תבדוק אפשרות להחליף בפנל מבודד שייתן פתרון לבידוד מטמפ' ורעש (יש הרבה סוגים ורמות), ייתכן שיהיה יותר זול ויותר אלגנטי.

kobiarava
02-06-10, 18:08
בגדול, הרעיון מוצלח ויספק לך גם בידוד טרמי וגם אקוסטי ברמה סבירה בהחלט. עצם החיפוי בגבס ויצירת חלל אויר בתוך הקיר כבר מספקים בידוד, והוספת חומר מבודד מוסיפה כמובן, למרות שאני הייתי הולך על לוחות קלקר לטובת העניין. את התקרה אולי עדיף להחליף לפנלים מבודדים בגלל הקרינה הישירה, הבדל שמיים וארץ מאיסכורית. לטעמי אין הכרח להוסיף איטום בקצף, מה גם שקצף לא עובד יפה לאורך זמן כשהוא חשוף לשמש ומתפרק לאבקה המסוכנת לנשימה. בעניין הדליקות, לא צריכה להיות שום בעיה, הגבס לא נחשב חומר דליק או מתלקח, וחומר הבידוד הכלוא בתוך הקיר לא יתלקח אלא בטמפ' גבוהות מאוד. לגבי המחירים, פלטת גבס אמורה לעלות כ-35-40 שקלים, וגם מסלולים\ניצבים יעלו בערך באותו הטווח ליחידה.

קובי

klam
02-06-10, 18:16
++1
רצוי להחליף את האיסכורית, והייתי נמנע מהקצף - הוא רעיל כאבקה וגם מגיב רע מאוד (עשן רעיל), במקרה של דליקה. עם הגבס אין לך שום בעיה - אפשר להשתמש בפלטות אטימות-למים, קצת יותר יקרות, אבל חזקות.

huski360
02-06-10, 18:29
איסכורית בידודית עולה בסביבות ה100 ש"ח למטר.
חלק מהקטע של הגבס הוא להסתיר את הקורות של האיסכורית וכך יהיה אחידות כמו בקיר "רגיל".
את הגבס תכננתי לתפוס לקורות של האיסכורית ובכך להמנע מקנית "מסלולים/ניצבים".
כך שנותר לי לקנות רק לוחות גבס וברגים.

אני צריך בערך 110 מ"ר.

באיזה גדלים הלוח מגיע?

תדהר.

אורי41
02-06-10, 18:39
אני קניתי לוחות 1.10 מטר על 2.40 אולי יש מידות נוספות
מאוד פשוט לעבוד עם זה אם רוצים גימור טוב אפשר לחבר לוח ליד לוח יש מעין ירידה לאורך הלוחות בשני הצדדים ועל זה מחברים כמו פלסטר נחמד לפני צבע .
כדא להשאיר פתחים לאוויר הכלאו בין הגבס לגג איסכורים בחלק העליון (מאוד רצוי ) זה נותן לאוויר
חם לצאת החוצה .
אחרי שתתחיל תבין כמה זה לא מסובך
בהצלחה
אורי

עירא
02-06-10, 18:56
כדאי להשאיר פתחים לאוויר הכלאו בין הגבס לגג איסכורים בחלק העליון (מאוד רצוי ) זה נותן לאוויר חם לצאת החוצה .

רק תשים לב לאן אתה מוציא את האוויר החם:rolleyes:

kobiarava
02-06-10, 19:10
אתה לא יכול להשתמש בקונסטרוקציה במקום מסלולים וניצבים, כי המרווחים בין הניצבים צריכים להיות 60 סמ בקירות ו-40 בתקרה, אני לא מאמין שהפטות\פרופילים שלך כ"כ צפופים. מידות לוח גבס סטנדרטי הן 120X260 אאל"ט, מה שדורש שורת ברגים באמצע כל פלטה בקיר, ושתיים בתקרה. לגבי הגג, אני ממליץ להחליף לפאנל בנוסף לתקרת הגבס, מאוד משמעותי בעניין החום, שווה כל גרוש מניסיון רב, הפנלים מגיעים בעוביים שונים ולכן גם במחירים שונים.

קובי

huski360
02-06-10, 19:28
אתה לא יכול להשתמש בקונסטרוקציה במקום מסלולים וניצבים, כי המרווחים בין הניצבים צריכים להיות 60 סמ בקירות ו-40 בתקרה, אני לא מאמין שהפטות\פרופילים שלך כ"כ צפופים. מידות לוח גבס סטנדרטי הן 120X260 אאל"ט, מה שדורש שורת ברגים באמצע כל פלטה בקיר, ושתיים בתקרה. לגבי הגג, אני ממליץ להחליף לפאנל בנוסף לתקרת הגבס, מאוד משמעותי בעניין החום, שווה כל גרוש מניסיון רב, הפנלים מגיעים בעוביים שונים ולכן גם במחירים שונים.

קובי

אני יכול לשלב בתוך הקונסטרוקציה את המסלולים?!

תדהר.

kobiarava
02-06-10, 19:36
בהחלט, במגבלות המרווחים הקיימים ורוחב המסלולים (עובי הקיר הסופי).

קובי

גלדיאטור
02-06-10, 20:20
פוליאריטן מוקצף שנשרף פולט לא אחר מציאניד

לבריאות

-->