PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות על טיול בצפון (צפון הכינרת ורמה"ג)

sgill
03-06-10, 09:04
שלום,

השאלות בנוגע לטיול בצפון, צפון הכנרת ורמת הגולן ומתייחסות למפת "עמוד ענן" הלבנה באינטרנט.

1. כשמגיעים לבית המכס, רוב המסלולים המוצעים באתרים השונים ממשיכים קצת מזרחה ואז צפונה על המסלול הירוק לכיוון עין ג'ילבון. האם יש סיבה לא להמשיך צפונה על השחור ולחתוך מזרחה לעין ג'ילבון בגשר הפקק דרך סכר ג'ילבון? איזה מהדרכים יותר יפה / מעניינת?

2. במפת עמוד ענן הלבנה, אותו שביל ירוק נגמר מזרחית לעין א תינה. האם יש דרך להגיע לעין מימון (פינת השביל הכחול) דרך עין א תינה בלי לעלות על הכביש? ראיתי בחלק מהמסלולים שפונים מזרחה ועולים לכיוון עין מימון כ 2-3 ק"מ מזרחית לכביש. מדוע?

3. האם ניתן להגיע בברכת רם עם הרכב עד המים?

4. ושאלה על בקעת בית צידה (הבטיחה) - כשמגיעים מצומת מעלה גמלא, יש שם שבילים כחול / שחור / אדום. איזה מסלול קצר ניתן לעשות באזור? הבנתי שהרשות סגרה חלק וגובה כניסה.

תודה לעוזרים

sgill
03-06-10, 20:24
אולי עכשיו מישהו שמכיר את הצפון משוטט באתר....

sgill
03-06-10, 22:41
לפני הרבה שנים כשהיתה לריבקה מיכאלי תכנית אירוח ביום שישי, היתה פינה קבועה לשלמה ניצן שתמיד התחיל את הפינה ב: "נווווווו" ???

elro
03-06-10, 23:05
אתה יכול ליסוע על השחור ולפנות מזרחה כ 800 מ לפני הגשר, ככה תהנה מהנוף של הנחל למטה ולטפס למעלה לפני עין גילבון.
אם תמשיך לכיוון סכר גילבון לא תוכל להגיע עם הרכב לעין גילבון, אלא ברגל, שזה מסלול יפה לכשלעצמו.

יש דרך להגיע לעין מיימון דרך שביל די מסודר שחוצה (כק"מ מזרחה מהמשך הירוק) את נחל חמדל.
בעין מיימון חפש את המעיין ששופץ ב 2007 לזכרו של צחי קרייפס, פינת חמד מדהימה ביופיה, בכלל מקום מדהים ומיוחד מאוד.

דידין
04-06-10, 05:04
שלום,

השאלות בנוגע לטיול בצפון, צפון הכנרת ורמת הגולן ומתייחסות למפת "עמוד ענן" הלבנה באינטרנט.

1. כשמגיעים לבית המכס, רוב המסלולים המוצעים באתרים השונים ממשיכים קצת מזרחה ואז צפונה על המסלול הירוק לכיוון עין ג'ילבון. האם יש סיבה לא להמשיך צפונה על השחור ולחתוך מזרחה לעין ג'ילבון בגשר הפקק דרך סכר ג'ילבון? איזה מהדרכים יותר יפה / מעניינת?

2. במפת עמוד ענן הלבנה, אותו שביל ירוק נגמר מזרחית לעין א תינה. האם יש דרך להגיע לעין מימון (פינת השביל הכחול) דרך עין א תינה בלי לעלות על הכביש? ראיתי בחלק מהמסלולים שפונים מזרחה ועולים לכיוון עין מימון כ 2-3 ק"מ מזרחית לכביש. מדוע?

3. האם ניתן להגיע בברכת רם עם הרכב עד המים?

4. ושאלה על בקעת בית צידה (הבטיחה) - כשמגיעים מצומת מעלה גמלא, יש שם שבילים כחול / שחור / אדום. איזה מסלול קצר ניתן לעשות באזור? הבנתי שהרשות סגרה חלק וגובה כניסה.

תודה לעוזרים
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++
תשובות
1 ההמשך מזרחה או צפונה מאזור גשר הפקק הם דרכי חתחתים (יופי זה עניין של טעם) וכן תלוי כמה זמן אתה מוכן להיטלטל, בדרכים (אנחנו הגענו לדבוריה מכיוון הפאג'ר הקטן והדרך אכן יפה ואתגרית )

2 אם אפשר להגיע מעין מימון לפאג'ר הקטן (רוב הדרך בירידה) אז אפשר לעשות (כנראה) גם הפוך לא ?. רק קח בחשבון שזו דרך מאוד משובשת וקופצנית.

3 אני לא מכיר אפשרות לרדת עם הרכבים ממש עד קו המים בברכת רם (כשתגיע - תבדוק)

4 שמורת המגרסה (נחל דליות) הינה בתשלום, אפשר להגיע לזאכי (שפך נחל יהודיה/משושים) , אבל לא ממליץ לנסות לחצות אותו עם הרכב. (תגיעו עד גדות הנחל ותתפסו זולה) בשביל 1565 (אדום) לא נסעתי

azora
06-06-10, 09:47
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++
תשובות
1 ההמשך מזרחה או צפונה מאזור גשר הפקק הם דרכי חתחתים (יופי זה עניין של טעם) וכן תלוי כמה זמן אתה מוכן להיטלטל, בדרכים (אנחנו הגענו לדבוריה מכיוון הפאג'ר הקטן והדרך אכן יפה ואתגרית )

2 אם אפשר להגיע מעין מימון לפאג'ר הקטן (רוב הדרך בירידה) אז אפשר לעשות (כנראה) גם הפוך לא ?. רק קח בחשבון שזו דרך מאוד משובשת וקופצנית.

3 אני לא מכיר אפשרות לרדת עם הרכבים ממש עד קו המים בברכת רם (כשתגיע - תבדוק)

4 שמורת המגרסה (נחל דליות) הינה בתשלום, אפשר להגיע לזאכי (שפך נחל יהודיה/משושים) , אבל לא ממליץ לנסות לחצות אותו עם הרכב. (תגיעו עד גדות הנחל ותתפסו זולה) בשביל 1565 (אדום) לא נסעתי

מי המליץ לא לנסות לחצות את הזאכי? :rolleyes:

http://i49.photobucket.com/albums/f287/azora1/IMGP0665.jpg
http://i49.photobucket.com/albums/f287/azora1/IMGP0672.jpg

יונתןמצפה
06-06-10, 10:07
אפי, אחרי הטיזר הזה, אולי תספר קצת יותר על האירוע?!

amirk
06-06-10, 10:39
יש אפשרות לרדת עד המים בברכת רם.
אחת מצפון, עוברים את גשר מסעדה, עוברים את הכניסה למסעדה (אוכל) וישנה פניה מסומש"ת ימינה (דרומה) לדרך עפר. על דרך העפר בין מטעי התפוחים מגיעים למים.
שניה מדרום, מהר כרמים ישנה ירידה שלקראת הסוף הופכת לתלולה עם מעבר צינור אתגרי (בעליה) עד קו המים.

הכניסה למגרסה בתשלום, ניתן לעשות רגלית את המסלול של הזאכי.

אמיר

אלעד הריס
06-06-10, 10:55
קח בחשבון שבימי שבת הנסיעה בבטיחה (בקעת בית ציידה) עלולה להיות סיוט- זו תקופת טיולי הג'יפים המסחריים, ואנחנו נוסעים שם בשיירות די גדולות,לכן ממליץ להגיע יותר לכיווון אמצע השבוע...

ציר המוסכים/הפטרולים- ג'ילבון לעין מימון שביל אדיר, ויפייפה, שים לב שחלקו עובר בשטחי אש, ומנסיון אישי לא תמיד מפנים שם נפלים. תתכנן להיות שם הרבה זמן, כי יש מלא מעיינות בדרך.

בקשר לברכת רם- לא ממליץ להיכנס לשם אם אין מי שימשוך אותך החוצה במקרה של שקיעה, האדמה נראית יבשה, אבל המראה התמים שלה יכול להטעות.יש לי כמה חברים שנתקעו שם בטור, ולא הצליחו להיחלץ לכמה שעות טובות.(עד החבר עם יונימוג ו70 מטר כאבל הגיע...)

azora
06-06-10, 11:59
אפי, אחרי הטיזר הזה, אולי תספר קצת יותר על האירוע?!

ישנו מספר ימים על השפך של הזאכי, ובוקר אחד קמנו ואמרנו: "מעניין אם סמוראי מוגבה בלי שנורקל יכול להגיע עד לצד השני".

גילינו מספר דברים:

א'. הוא לא :roll:
ב'. לוקח ממש הרבה זמן לנקז מים מהפנסים של הרכב (כד"א אם למישהו יש שיטה טובה אני אשמח לשמוע).
ג'. לקרצף מושבים בגלל שהמים כיסו אותם והכל נהיה מסריח זה חרא עבודה.
ד'. אם סמוראי קרבורטור שוקע, ניתן להרים אותו בעזרת שלושה חברה, לשים איזו אבן מתחת לאחד הגלגלים הקדמים ולנסוע ברוורס בלי שום בעיה.

אין ספק שאותו בוקר היה אחד המצחיקים

יונתןמצפה
06-06-10, 12:56
אמנם אין קשר לשרשור אבל יסלחו לי המנהלים, אין ברירה- חייבים להמשיך את הבדיחה הזו עוד קצת:
מהתמונה נראה שהרכב במצב "ציפה" יענו- צף ועומד לשקוע. אתה אומר שהוא שקע? בבוץ? בקיצור, לא עמוק כמו שנראה? המנוע המשיך לעבוד?

לגבי הפנסים:
אם מפרקים אותם, יש לך גישה להכניס סמרטוט לתוך הרפלקטור ולנגב טוב טוב. בפעם היחידה שהיו לי מעט אדים בפנס זה עבד טוב.

ולסיכום: מה לעזאזל חשבתם לעצמכם?!?!?!?

azora
06-06-10, 14:25
יונתן, אתה מפספס בהרבה. הרכב לא צף... הוא עוד המשיך לנסוע 5 מטר קדימה עד שהמים עלו מעל המושבים (והרדיו...) ואז בטעות נפלנו לבור :shock:, בשלב הזה הבנו שבלי אויר המנוע לא יפעל :D...

הרמנו את אוטו ושמנו בולדרון מתחת לגלגל הקדמי ימני, התנענו, וחילצנו לאחור

מה זאת אומרת מה חשבנו? זה לא ברור? חשבנו שמעניין אם סמוראי מוגבה בלי שנורקל יכול לחצות את הזאקי :roll:

דידין
06-06-10, 18:22
מי המליץ לא לנסות לחצות את הזאכי? :rolleyes:

http://i49.photobucket.com/albums/f287/azora1/IMGP0665.jpg
http://i49.photobucket.com/albums/f287/azora1/IMGP0672.jpg

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++

את ההמלצה לא לנסות לחצות את הזאכי קיבלנו מבעל פאגרו בנזין קצר שהשאיר את הרכב שם בתוך "ריבר" במשך 4 ימים עד שהצליחו לחלץ אותו . (מה ערכו של הרכב היום אנ'לא יודע).

עכשיו קצת "התפלספות"
קטונתי לבקר את גולשי האתר, אבל אצלי הג'יפ הוא אמצעי ולא מטרה.
אמצעי לטיולים, לביקור במקומות נידחים,ביקור תצורות נוף ואתרים, אשר בלי הג'יפ , קרוב לוודאי שלא הייתי מבקר/רואה.
לכן מטרתי בטיולים היא לא להוכיח שיש לי "יותר גדול" (אין לי תרגעו). אלא להנות מהטיול והחוויות סביבו ולא , הג'יפ לא משמש אותי לכל אותם "מבחני אומץ" (או שטיות-- בחר את המתאים לך) שאחדים מהגולשים עורכים .

-->