PDA

צפייה בגרסה מלאה : שריקה בהתנעה קרה

skhaikin
08-09-04, 21:02
שלום,

בשבוע אחרון הסופה שלי משמיעה קול של שריקה כשאני מניעה בבוקר (אם אני מדומם אחרי רבע שעה נסיעה ומתניע שוב - הכל "נקי"). האינטואיציה שלי מהמרת על כך שמשהו לא בסדר ברצועה - זה נכון ? איך לסדר את זה ? אני יודע שהרצועה שמותקנת אצלי - חדשה לחלוטין.

תודה,
סרגיי.

שחר-סופה
08-09-04, 21:17
נשמע כמו רצועה רפויה , אך הייתי בודק עוד כמה דברים.
לך עפ"י הסדר , בדקת אם היא אכן רפויה ?
אם כן , תצטרך למתוח אותה .ישנם שני ברגים (9/16 אם זכור לי נכון)על המותחן של מש' שמן ההגה בחלק האחורי שלה ובורג אחד בחזית (קשה לראות אותו אך יש גישה).פתח אותם כך שתוכל לבצע את המתיחה (אין צורך בלשלוף אותם החוצה)
תבחין בבורג ארוך בחזית המשאבה תצטרך לסובב אותו עד אשר הרצועה תמתח
כראוי.

שחר.

asafk
08-09-04, 22:55
איך בודקים מתיחה של רצועה-
מסובבים את המיתר הכי ארוך של הרצועה (בתנועת פיתול)- הוא צריך להסתובב 90 מעלות. יותר מזה- צריך למתוח. פחות מזה- מתוח מדי, אבל זה לא נורא. הבדיקה הזו עדיפה על הלחיצה המקובלת (כמה הרצועה צריכה להילחץ? לא יודע)

מקור נוסף לשריקה- משאבת מים (מיסב)- המיסב הזה הולך בדרך כלל לאחר טיול בוץ/ מים אינטנסיבי. לשריקה תתלווה נזילת מים כשמדוממים את המנוע.

אסף.

שחר-סופה
08-09-04, 23:16
כשכתבתי :" נשמע כמו רצועה רפויה , אך הייתי בודק עוד כמה דברים."

אסף , התכוונתי בדיוק לזה ולבדיקת חופש המיסבים בגלגלים המותחים ובכלל בדיקה של שאר הפולים .לא רציתי לפרט ע"מ לא לעשות לו פלונטר ושילך לפי
סדר פעולות ,מה גם, שאני די בטוח שאכן מדובר ברצועה.

אגב : " הבדיקה הזו עדיפה על הלחיצה המקובלת (כמה הרצועה צריכה להילחץ? לא יודע)".
אז אני משתמש בשתי השיטות ע"מ לדעת כי היא מתוחה כראוי וכשאני לוחץ ,אני בודק שהיא לא נוגעת בפולי המאוורר שבדיוק מתחתיה.

שחר.

אייל
09-09-04, 11:09
בורג חצי...

שחר-סופה
09-09-04, 19:09
לכן רשמתי -"אם זכור לי נכון "... תודה אייל על התיקון 8)
לתשומת ליבך סרגיי.

שחר.

skhaikin
09-09-04, 20:57
טוב, האמת היא שבדיקת "90 המעלות" דומה לבדיקת ה"לחיצה" בהקשר של דיוק... אלא אם כן פספסתי משהו כמובן.
בדקתי - אצלי זה מגיע ל 90 מעלות בקלות יחסית ואז עם עוד (קצת?) מאמץ ממשיך עוד איזה 20 מעלות הלאה... אז - מתי להפסיק את "מומנט הפיתול" ?

אגב, אחרי שפרסמתי את השאלה, השריקה כמעט נפסקה... אולי האוטו שלי מפחד מהתגובות שלכם, חבריי היקרים ? :wink:

שחר-סופה
09-09-04, 21:10
סרגיי ,
עפ"י מה שאתה מתאר היא רפויה = תמתח , תמתח ...לא יותר מדי , לך בהדרגה
כל פעם תוך כדי כך שאתה סוגר ובודק עד אשר תגיע למתיחה הרצויה.
אגב , ציינת זאת קודם לכן , איך אתה יודע שהרצועה חדשה ?

שחר.

-->