PDA

צפייה בגרסה מלאה : רצועת טיימינג בTDI 300 - מי החליף ורוצה לעזור לי?

asafk
09-09-04, 01:02
נקודת התורפה של המנוע הזה- רצועת טיימינג.
למנוע ב110 שלי יש כרגע בערך 100 אלף ק"מ, וזה בערך הזמן להחליף את הרצועה והמותחן.
קראתי בספר, לא נראה מסובך מדי. (מסירים גריל, רדיאטור, מניפה, פולי, פותחים מכסה טיימינג, חולצים גלגלת ומותחן, מרכיבים גלגלת, מותחן ורצועה, מותחים, סוגרים מכסה, מרכיבים הכל, ומקווים לטוב) נראה שחייבים מאוד לדייק במתיחה עם ידית מומנט מהסוג עם המחוג. יש לי- אז לא תהיה בעיה.
כיוון שזו עבודה שנחשבת עבודה למומחים (לנדרובר. למי שלא מכיר את בעלי הלנדרוברים והפסיכוזות שלהם, אני אסביר- כל מה שלא החלפת שמן מנוע, או החלפת נורה ראשית- רצים למוסך שלוקח על העבודה 1500 שקל בלי להתבלבל, כי הוא מומחה. :twisted: כולה טרקטור שבאפריקה מטפלים בו תחת עץ שיטה), שאלתי את אילן, מכונאי שאמור לדעת את העבודה והוא הציע לי מחיר די מפתה (מאות בודדות של שקלים)- אם אני מביא את החלקים ואת הנוזל קירור, והוא מוכן לתת לי לפרק לבד את הגריל והרדיאטורים :roll: .

בסופו של דבר, המטרה שלי היא גם להחליף את הרצועה, וגם לתעד ולפרסם כאן הנחיות מדוייקות כדי לחזק את ידיהם של המכונאים החובבים.

בכל זאת, אני מתלבט ולא בטוח שאני רוצה להחליף רצועת טיימינג לבד בפעם הראשונה (אני מתחיל להידבק במחלות הנפש של בעלי לנדרובר). או שאני אעשה את העבודה עם אילן (וזה אומר להפסיד יום עבודה, מבחינתי, ויום חופש שלי עולה לי הרבה מאוד כסף), או שמישהו מהחברים שכבר עשה את הפעולה יעבוד איתי בשבת/ באחד החגים הקרבים.

או בקיצור-
יש מישהו שמכיר את העבודה/ היה במוסך ליד המכונאי שהחליף לו את הרצועה, ומוכן לעזור לי (ולכל החברים שירצו להחליף רצועה לבד בעתיד) ??

אסף..

חנן א.
09-09-04, 01:16
איך נפלו גיבורים. :cry:

asafk
09-09-04, 01:19
הלו הלו...

אני מתחיל להידבק במחלות הנפש של בעלי לנדרובר

"מודה ועוזב ירוחם".
:roll:
אסף.

אריה פאהן
09-09-04, 01:33
כיוון שזו עבודה שנחשבת עבודה למומחים (לנדרובר. למי שלא מכיר את בעלי הלנדרוברים והפסיכוזות שלהם, אני אסביר- כל מה שלא החלפת שמן מנוע, או החלפת נורה ראשית- רצים למוסך שלוקח על העבודה 1500 שקל בלי להתבלבל, כי הוא מומחה. :twisted: כולה טרקטור שבאפריקה מטפלים בו תחת עץ שיטה), שאלתי את אילן, מכונאי שאמור לדעת את העבודה והוא הציע לי מחיר די מפתה (מאות בודדות של שקלים)- אם אני מביא את החלקים ואת הנוזל קירור, והוא מוכן

אסף..

אסף קודם כל עבודה עצמית תמיד ממולצת ,זה חלק מהכיף והכרת הרכב

דבר נוסף גם ה"גורו" הכי מושמץ בפורום ,גובה על החלפת רצועת טיימינג 600 ש"ח כולל את החלקים,אז באמת כדאי לשים סוף להשמצות של בעלי מקצוע שעובדים קשה במקצועיות וביושר ,

אריה פאהן
09-09-04, 01:51
בכיף אעשה את זה איתך באיזה יום שישי, אתה צריך רק להשיג את הסכמות של מומנט הסגירה של הברגים ,וידית מומנט מתאימה ,העבודה עצמה פשוטה

asafk
09-09-04, 01:52
אחלה. נתאם מתישהו בשבועות הקרובים..

אסף.

niva4x4
09-09-04, 08:36
לא נראה לך הגיוני יותר לתת למוסך להחליף את הטיימינג מהטעם הפשוט שחלילה וחס יקרה משהו במהלך ההרכבה יהיה מישהו שיקח אחריות על זה ? זו לא בעייה כשאתה עובד במוסך ועושה 3 רצועות כאלו ביום אבל בפעם הראשונה , מדובר פה על המנוע של הרכב שלך הוא בערך 80 / 90 אחוז מכלל הרכב מבחינת חלקים וטיפולים , ואני עושה טיפולים לבד , אבל יש דברים שבעל המוסך יקבל עליהם כסף .

דעתי בנושא כך אני נוהג

שולי

שחף110
09-09-04, 09:31
לא. לי לזה לא נראה הגיוני.
אם יש הנחיות ברורות ע"פ ספר, כלים דרושים ואדם שביצע את העבודה בעבר -
אין שום סיבה בעולם לא לעשות את זה לבד.
כמו שאסף כתב - אפשר גם לעשות בלנדרובר יותר מהחלפת שמנים לבד.

שחף.

גיא
09-09-04, 10:27
ויש שאינם "גורואים" שלוקחים על זה הרבה יותר מ 600 ש"ח ... ולא נדבר על זה שהמיסב של המותחן מצפצף 5 דקות אחרי שהוחלף .. ולא נדבר על זה שזה לקח להם יום עבודה שלם.

...

אולי כדאי באמת לנסות לבד ... מצד שני, ו"אם" ... מה יקרה "אם" ? ...

asafk
09-09-04, 11:30
לא נראה לך הגיוני יותר לתת למוסך להחליף את הטיימינג מהטעם הפשוט שחלילה וחס יקרה משהו במהלך ההרכבה יהיה מישהו שיקח אחריות על זה ?

לא. לא הגיוני. דווקא בגלל שזה המנוע של האוטו שלי. הדבר היחיד שמוסך חוסך לי זה זמן (ולעמים השיקול הזה מכריע, כל יום חופש שלי שווה הרבה מאוד). כיוון שבעבודות כאלה אני לא סומך על אף מוסך שיעבוד לפי הספר, אני אהיה שם, ואז אפילו זמן זה לא חוסך לי.

אסף.

מוני דיסקו
09-09-04, 13:12
אף גם אני היתי בדילמה שלך.
קניתי דיסקו ורצתי להחליף רצועה.
אבל מה ... פחדתי - מה יקרה אם (היתי אז ירוק עם דיסקו)
כמו כן לי יש אוטומטי ולכן פתיחת אום הפולי בעיתי.

אז הלכתי למוסך מורשה שסמכתי עליו.
וישבתי לו על הראש כל מהלך הטיפול (כמובן שהוא לא אהב את זה)
מה אגיד לך ...
הוא עשה את כל קיצורי הדרך שרק אפשר - וטען שאין צורך בידית מומנט - הוא מרגיש ביד.
האמת - עשה עבודה טובה - אחרי 40K הכל תקין.
אבל האם לא הייתי יכול לעשות זאת לבד לא פחות טוב - בבדאי שכן
והוא הכריך אותי לקנות רצועה ממנו (250 במקום 150 אצל גקי) אחרת אין אחריות
סיכומו של דבר דיסקו או דיפנדר או סופה - תעבוד לאט ומסודר והכל יהיה בסדר.

ולענין הזמן - גם לקחת ולהחזיר את הרכב מהמוסך לוקח זמן.
ולבד אתה תמיד יכול לעבוד ביום שבת... :wink:

t_uri
09-09-04, 13:28
לא נראה לך הגיוני יותר לתת למוסך להחליף את הטיימינג מהטעם הפשוט שחלילה וחס יקרה משהו במהלך ההרכבה יהיה מישהו שיקח אחריות על זה ? זו לא בעייה כשאתה עובד במוסך ועושה 3 רצועות כאלו ביום אבל בפעם הראשונה , מדובר פה על המנוע של הרכב שלך הוא בערך 80 / 90 אחוז מכלל הרכב מבחינת חלקים וטיפולים , ואני עושה טיפולים לבד , אבל יש דברים שבעל המוסך יקבל עליהם כסף .

דעתי בנושא כך אני נוהג

שולי

שטויות. אין מה לפחד. על מה אנחנו מדברים?! החלפת רצועת טיימינג?! אם הזמן שלך שווה כל כך הרבה כסף כמו שאתה אומר, תחליף לבד בשבת. אין סיכוי שמדובר ביותר מחצי יום עבודה בהנחה שיש לך את החולצים המתאימים. גם אם הזמן שלך לא שווה גרוש אני אומר שתחליף לבד. זה נחמד וזה מלכלך את הידיים :wink: .

אורי טל.

niva4x4
09-09-04, 14:49
אם לא הסברתי את עצמי נכון אנא סליחתכם . בארבעת רכבי השטח שהיו לי בעבר וכמו בנוכחי הייתי עושה קצת יותר מהחלפת שמנים . אבל אני חושב שעבודה בסדר גודל כזה צריכה להיעשות על ידי מכונאי במוסך ולא על המדרכה או בחצר . ושוב על מנת שתהיה איזושהי אחריות . כבר הספקתי לעשות טיימינג בטויוטה רגילה וכפולת הנעה ובמרבית המסחריות מונעות הדיזל הקטנות ועוד מספר בתקופה בה עבדתי במוסך , כשזה נעשה במקום מסודר עם הכלים המתאימים זה אפילו לא לוקח הרבה זמן . ברכב שלי הנוכחי אני עדיין אגש למוסך לעבודות הללו . אני מעדיף לשלם ל"גורו " הוא כבר עשה 2 לפחות אתה עדיין לא ויש המון חשיבות לניסיון .

דעתי בנושא

שולי

אייל
09-09-04, 15:30
שולי, קח בחשבון שה"גורו" צריך להכניס מכסה של כלי רכב כדי להיות ריווחי. אין לו זמן ורצון להתעסק עם ידיות מומנט ואם סגירה נכונה. "נו אז מה ?" אתה בטח אומר. זה אומר ברגים שנהרסים! זה אומר עבודה לא לפי הנהלים... אין דבר כזה "לסגור ברגש" לברגים אין רגשות - יש נתונים...

אחריות על עבודה???? בארץ???

AvigdorAharon
09-09-04, 15:52
ולבד אתה תמיד יכול לעבוד ביום שבת...

לא כולם יכולים, שבת נועדה כדי שנשמור עליה...או כדי שנטייל...

חנן א.
09-09-04, 15:53
כשאחמד בן ה17 במוסך עובד לפי ה"רגש", ו"לפי הזיכרון", בהחלט צריך נסיון...

אם עובדים לפי תהליך מפורט, חותמים על כל סעיף בספר, ועובדים, כמובן, עם הכלים הנכונים (פטיש אוויר זה לא "כלי נכון" למשל ) לא צריך נסיון.

t_uri
09-09-04, 16:21
זה קרה בגלל טיפול לא נכון (כזה עם "רגש"). הברגים האלו צריכים למיטב זיכרוני להיסגר ב-25 ליב'*פיט שזה מומנט די חלש. אני לא מאמין שהקפידו על מומנט נכון וברגים יבשים לפני שסגרו. עכשיו הבן-אדם בצרה.

http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5331&highlight=

אורי טל.

אריה פאהן
09-09-04, 16:53
שולי, קח בחשבון שה"גורו" צריך להכניס מכסה של כלי רכב כדי להיות ריווחי. אין לו זמן ורצון להתעסק עם ידיות מומנט ואם סגירה נכונה. "נו אז מה ?" אתה בטח אומר. זה אומר ברגים שנהרסים! זה אומר עבודה לא לפי הנהלים... אין דבר כזה "לסגור ברגש" לברגים אין רגשות - יש נתונים...

אחריות על עבודה???? בארץ???

אייל
זה לא הוגן ,על סמך מה אתה בונה את התיאוריה שה"גורו"צריך להספיק X רכבים ביום ,וכתוצאה מכך אינו עובד עם ידיות מומנט? זה מופרך לגמרי
אני בתור אחד שעשה אצלו את העבודה הזאת לפני חודשיים בערך יכול להעיד כי הוא עובד עם סכמה ,עם ידית מומנט ,הכל לפי הספר ,ממש תענוג לראות,הוא וקיצורי דרך זה דבר והיפוכו,

niva4x4
09-09-04, 18:29
לפעמים יש צדק בצריך להספיק X רכבים אבל בכל זאת הוא עובד על ספרות טכנית של היצרן ולא ספר אחר ואני מאוד מעריך היינס אפילו יש כמה ספרים גם לדיסקו .
וחנן לא יעזור לך צ'ק ליסט סעיף אחרי סעיף לניסיון יש הרבה מאוד חשיבות ואל תבטל אותו כלאחר יד .
אני ביליתי את שנותיי הראשונות במוסך בלמידה איך פותחים וסוגרים ברגים ולא עם פטיש אויר אלא עם כלי עבודה ידניים .
נכון שאם יש לך זוג ידיים ימניות אתה יכול לעשות כמעט הכל אבל ...

שולי

חנן א.
09-09-04, 19:18
וחנן לא יעזור לך צ'ק ליסט סעיף אחרי סעיף לניסיון יש הרבה מאוד חשיבות ואל תבטל אותו כלאחר יד

הצ'ק ליסט כבר עזר לי באי אילו שיפוצי מנוע וגיר, והחלפות רצועות/שרשראות טיימינג. עובדה.

niva4x4
09-09-04, 21:02
אז איך אומרת לובה ... בסדררררר

שולי

סוזי המשתוללת
09-09-04, 21:47
אסף
כעקרון זה מאד פשוט (כבר עשיתי 3 פעמים לבד ומעולם לא טעיתי כך שזה כנראה באמת פשוט )
עזרה טלפונית כאוות נפשך פיזית קצת יותר קשה לי (אני לא מספיק את הרגקטים של סוזי )
הרעיון הוא לסמן את מיקום כל גל ביחס לנקודה מוסכמת על הראש/ בלוק לפני פירוק הרצועה הישנה
ז"א (במידה ולא זיהית את הנקודות המקוריות)קח דורן /טיפקס וסמן קו על כל פולי (תחתון ועליון)שהמשכו על הבלוק / ראש בהתאמה אלו סימני הטיימינג שלך
חגורות טיימינג איכותיות יש אליהן קוים שאמורים להתלכד בדיוק עם סימני הטיימנג המקוריים אז חפש כאלו
אם אתה כבר מפרק תחליף גם מחזש"ים עליון תחתון ואל תשכח לחזק היטב (למומנט הנכון)
אל תיתן לאף אחד לעשות לך את העבודה זה פשוט ומעבר לחסכון אתה תדע שעשית את זה טוב
לפני שאתה מניע סובב את המנוע ביד שני סיבובים - הוא אמור לחזור לאותו המקום

gil4
09-09-04, 22:02
אני ביליתי את שנותיי הראשונות במוסך בלמידה איך פותחים וסוגרים ברגים....
ברכב שלי הנוכחי אני עדיין אגש למוסך לעבודות הללו ...
שולי

נו עוד 5-6 שנים של עבודה במוסך תוכל להחליף רצועת טיימינג לבד.

asafk
10-09-04, 00:21
אסף
כעקרון זה מאד פשוט (כבר עשיתי 3 פעמים לבד ומעולם לא טעיתי כך שזה כנראה באמת פשוט )
עזרה טלפונית כאוות נפשך פיזית קצת יותר קשה לי (אני לא מספיק את הרגקטים של סוזי )
הרעיון הוא לסמן את מיקום כל גל ביחס לנקודה מוסכמת על הראש/ בלוק לפני פירוק הרצועה הישנה
ז"א (במידה ולא זיהית את הנקודות המקוריות)קח דורן /טיפקס וסמן קו על כל פולי (תחתון ועליון)שהמשכו על הבלוק / ראש בהתאמה אלו סימני הטיימינג שלך
חגורות טיימינג איכותיות יש אליהן קוים שאמורים להתלכד בדיוק עם סימני הטיימנג המקוריים אז חפש כאלו
אם אתה כבר מפרק תחליף גם מחזש"ים עליון תחתון ואל תשכח לחזק היטב (למומנט הנכון)
אל תיתן לאף אחד לעשות לך את העבודה זה פשוט ומעבר לחסכון אתה תדע שעשית את זה טוב
לפני שאתה מניע סובב את המנוע ביד שני סיבובים - הוא אמור לחזור לאותו המקום

...את הכיוונים אני יודע לעשות. כבר עשיתי במספר מנועים, כולל לניבה שלי (שרשרת), למנוע V6 ישן של פיז'ו (שתי רצועות!! פסיכים לגמרי...), ל1400 של פז'ו, ובמנועי דיזל גדולים (לפעמים גג"שים, לפעמים שרשרת). זו לא הבעיה. הבעיה בלנדרובר היא שהעסק בנוי בצורה כל כך מחורבנת שהפולים אוכלים את הרצועה, ויש חשיבות לביצוע מדוייק- לא של הכיוון אלא של ההרכבה (כולל החלפת הפולים).
טוב, החלטתי- זה ייעשה בחצר. מי שהציע עזרה- צפו לטלפון בשבועות הקרובים.

אסף.

niva4x4
10-09-04, 12:05
בכל מקרה בהצלחה בעבודה הזו .

ודרך אגב אחרי הברגים באו האומים

ורק אחרי זה הציריות וכן הלאה והלאה כיד הדימיון הטובה עלינו

opl
10-09-04, 16:31
א. 600 שקל? חחח איפה? תנסה פי 2 (יותר נכון פי 3 ) וזה עוד אם אתה לא צריך את הקיט החדש או איך שלא קוראים לזה...

ב. http://www.difflock.com/servicing/300tdi-timingbelt/index.shtml

מדובר פה על דיסקברי אבל אני מניח שתמצא שם מידע שיעזור...

ג. הרוב הכולל מחליף לא ב-100 אלא ב-80 בערך

opl
10-09-04, 16:33
משם מה זה לא עובד למרות שזה כתבו נכון...

http://www.difflock.com/servicing/300tdi-timingbelt/index.shtml

גיא
10-09-04, 18:36
[quote="asafk. הבעיה בלנדרובר היא שהעסק בנוי בצורה כל כך מחורבנת שהפולים אוכלים את הרצועה, ויש חשיבות לביצוע מדוייק- לא של הכיוון אלא של ההרכבה (כולל החלפת הפולים).
אסף.[/quote]

עד כמה שידוע לי, לפחות אצלי ברכב הורכבו פולים "חדשים" ... הוסבר לי שאחרי איזו שנה, התברר שהפולים לא טובים והורגים מנועים אז יוצרו פולים חדשים עם שפה רחבה יותר.

אם אין אצלך כאלו .. אז הגיע כניראה הזמן להחליף.

( או שעבדו עלי .... :evil: )

opl
10-09-04, 19:03
לא עובדו עליך... לפחות לא בנושא הזה :P

סעיף 13 בקישור שלי מסביר איך לקבוע אם צריך את הקיט... הרכב של אסף הוא משנתון גבוהה יחסית אז לא נראה לי שהוא צריך את הקיט...

asafk
10-09-04, 21:31
לא עובדו עליך... לפחות לא בנושא הזה :P

סעיף 13 בקישור שלי מסביר איך לקבוע אם צריך את הקיט... הרכב של אסף הוא משנתון גבוהה יחסית אז לא נראה לי שהוא צריך את הקיט...

נכון. וגם המנוע משנתון יותר חדש (הוא לא המקורי). בגלל זה לא קניתי את הפולי התחתון.

אסף.

opl
11-09-04, 01:08
אני לא יודע כמה הזמן הפנוי שלך שווה (אולי לא מבחינה כספית) אבל המחיר של החלפה שכזו הוא קרוב ל1500 שקל (יותר אם אם אתה צריך את הקיט = באיזור ה-2000). אז תעשה טובה ותצלם לנו הרבה תמונות (אולי גם איזו כתבה קטנה אה? מממ?)עוד לא שמעתי על מישהו שעשה את זה לבד בבית...

אריה פאהן
11-09-04, 14:13
OPL החלפת רצועת טיימינג עולה 600 ש"ח ,אז בבקשה בלי פחחח ובחחחח,
איפה ? אצל שגיא מגזר,
אולי אתה מתכוון להחלפת המותחנים ? מי אמר שצריך להחליף?

opl
11-09-04, 15:27
עם פחחח בלי פחח... זה עולה הרבה יותר מזה אצל מוסך דרור... אני לא סגור 100% על המחיר, אני יכול למצוא את החשבונית אצל אחי אם זה חשוב לך...

opl
11-09-04, 15:28
כן זה כולל החלפת המותחנים מי החליט? רונן...

zsahi
11-09-04, 16:46
אסף אני אשמח להיצטרף אליך לעבודה הזאת בשישי או שבת רק תגיד מתי.
אלירן אין לי ספק שבמוסך דרור לוקחים יותר על העבודה הזאת, זאת אחת הסיבות שהפסקתי לטפל שם.

gali
12-09-04, 00:42
אסף אני אשמח להיצטרף אליך לעבודה הזאת בשישי או שבת רק תגיד מתי.
אלירן אין לי ספק שבמוסך דרור לוקחים יותר על העבודה הזאת, זאת אחת הסיבות שהפסקתי לטפל שם.

אסף יש לך גם אותי, רק תגיד סוף שבוע ואני מתפנה. לא נראה לי סיפור רציני.
מה שכן, אני חסיד גדול שאם אתה כבר פותח את העסק צריך לסגור אותו במצב פיקס. עכשיו אם אין לך בעיה להשביט את הרכב לאמצע השבוע אם פתאום נזכרת שאתה רוצה להחליף גם מותחנים אז אחלה. אם לא אז כדאי להצתייד מראש במחזירי שמן אטמים ומותחנים בנוסף לטיימינג - לא צריכה להיות שום הפתעה מיוחדת.
תרים טלפון אם בא לך סוף שבוע.

asafk
28-09-04, 12:28
אני מפנה את רביעי-חמישי-שישי הקרובים (סוכות ראשון) לעבודה הזו. ברביעי אני אפרק הכל, בחמישי, נחליף ונכוון.
אריה, גלי, צחי- אני אתקשר כשאני אראה שהכל מפורק ומוכן להחלפת הרצועה.

אסף.

asafk
28-09-04, 12:46
עוד כמה שאלות-
לפי הקישור להוראות בDIFFLOCK,
-צריך חולץ מיוחד לפולי מנוע. זה לא באמת, נכון? אני יכול להשתמש בחולץ רגיל?
-צריך שני פינים לנעילה- אחד לגג"ש של המשאבת דלק (אני מאמין שאפשר לדחוף שם סתם איזה בורג ארוך), והשני- לגלגל תנופה, שנועל את המנוע במקום, ונכנס בהברגה של הפקק נשם בתחתית הגלגל תנופה. מישהו יודע מה האילתור המקובל במקום הפין הזה?

נאמר לי, על ידי מישהו שאני סומך עליו, שאחרי שמכוונים את הטיימינג, צריך להקפיץ את אחד הגג"שים שן אחת, בשביל לקבל עוד כוח. כשהוא סיפר לי על זה, לא ממש התעניינתי בפרטים (לנדרובר דיזל.. את מי זה מעניין?? ). אתם מכירים את העניין הזה? זה הגג"ש של המשאבת הזרקה? לקדם את ההזרקה בשן אחת עוזר למנוע לתת יותר כוח?

אסף.

עמי
28-09-04, 14:01
אסף,
אלתור שאני מכיר (ולא נוסה על ידי) הוא קדיחת קדח בתוך בורג זהה לבורג שמיועד לסתימת פתח הניקוז, והכנסת מקדח (שלא מחובר בצידו השני למקדחה 8) ) דרכו, כך שצידו החלק של המקדח יכנס בין שיני גלגל התנופה ואילו הצד הספירלי (?) יעצר בקדח בבורג.

מקווה שזה היה ברור - יש לי הרושם שלא כל כך ...

עמי

וחכה רגע, יכול להיות שאני אצטרף אלייך לפרוייקט ...

אריה פאהן
29-09-04, 00:24
אני בראלי בשישי-שבת , ובחמישי יומולדת לעמית (הבן שלי) אם אתה דוחה את זה לרביעי הבא ,אני אתפנה לזה בכיף

אפשר גם באחד הערבים באמצע השבוע

אריה פאהן
29-09-04, 00:30
אגב האפשרות לעשות את זה באחד הערבים, זה בתוך מחסן עם תאורה כך שאין בעיה בערב /לילה,

מישהו יודע איפה אפשר לקנות ליפט עד 3 טון משומש בזול ???

נמרוד
29-09-04, 18:03
אסף, לגבי החולץ לפולי המנוע -

בהיינס של ההילקס גם כתוב להשתמש בחולץ מיוחד ולא בחולץ רגיל - כלומר לא לתפוס את השפתיים של הפולי. מה שהם לא כותבים שם, זה שה"חולץ המיוחד" הוא חולץ הגה הכי פשוט שיש.

אולי זה רלוונטי גם ללנדרובר?

(במחשבה שנייה, שום סיכוי... :twisted: )

gali
30-09-04, 00:18
חולץ ייעודי אמור לא לפצוע את הפולי וכ הוא לא יצא לך מאיזון. חשוב גם בהשחלה חזרה.

לבי הבורג הנועל, אפשר להשתמש בבורג בעל תבריג זהה לפקק כאשר משחיזים לו את הראש לשפיץ חד; הוא בסך הכל צריך לנעול את השינן.

asafk
02-10-04, 23:10
אנחנו אחרי הסיפור.
עמי ואנוכי, יום עבודה (שהתחיל בצהרי היום הראשון ונגמר אחה"צ של היום השני), שני לנדרוברים, הוחלפו שתי רצועות טיימינג וגלגלונים, ועל הדרך גם פתרנו את בעיות ההתחממות בשני המנועים (עמי נעל את המצמד מניפה, אני החלפתי לחדש).
כתבה מלאה, כולל תמונות וטריקים- בקרוב מאוד.

שורה תחתונה- אין מה לפחד. המון עבודה, אבל בהחלט אפשרי למכונאי החובב.

ותודה לכולם על העצות. חלקן נמצאו מאוד שימושיות במהלך הביצוע.

אסף.

gali
11-10-04, 23:13
נו אסף.......צריך הזמנה מיוחדת. אוקיי - תעמיד כבר כתבה!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

שחף110
21-10-05, 08:07
ביצעתי את ההחלפה אתמול, ללא ספק עבודה קלה ופשוטה.
נקודות שחשובות לציין בהחלפה :

1. ההברגה של קדח האוורור היא 13 ממ NF. אצלי ברכב אוטמטי החור אוורור גם קיים אבל החור לנעילת גלגל התנופה נמצא ב 90 מעלות מול הקרטר. בחור הגדול מבין השניים מכניסים את פין הנעילה. למי שמעונין חרטתי אחד כזה אך ללא הברגה (לא היה לי בורג) אבל הוא מתאים פרפקט. אולי אני גם אכין כזה שיהיה עם הברגה.

2. למי שמתקשה לפתוח את בורג הקרנק, צינור חזק שנשען על השלדה, ניתוק חוט החשמל ממשאבת ההזרקה ונגיעונת קטנה בסטרטר והבורג נפתח בקלות.

3. כדי להרכיב את הרצועה יש להשאיר את המותחן ואת גלגלת הסרק משוחררים די הרבה על מנת שהרצועה החדשה תעלה לכם. אין להשתמש במברגים, מנופים ושאר ירקות למרות שזה נורא מפתה.

4. יש להרכיב קודם את הרצועה על הקרנק ולאחר מכן על גג"ש משאבת ההזרקה (לא להכניס את כולה אלא מחצית כדי להרוויח מעט אורך) והרים ולהכניס אותה לגג"ש הקאמשפט.

5. יש צורך ביותר מזוג ידיים על מנת להרים את הרצועה, ההמלצה שלי היא שמישהו יכנס מלמטה ובאמצעות חתיכת עץ (לדוגמה זו של הפטיש על מנת לפזר את הלחץ ולא לפגוע ברצוע כמו עם מברג) וידחוף אותה כלפי מעלה. זה בערך החלק היחיד שקשה בכל העבודה.

6. לאחר שהרצועה במקום יש לדאוג כי גלגלת הסרק יושבת במקום !! (יש לה מגרעת על זרוע המותחן).

7. לקרוא טוב את הכתבה ב DIFFLOCK ולא לשכוח את ברגי גג"ש משאבת הזרקה שלמעשה באמצעותו מכוונים את הרצועה כאשר מכניסים אותה.

אין שום סיבה לפחד מהעבודה הזאת ובמידה ומקפידים ועובדים ע"פ ההוראות, הכל עובד.

בהצלחה !

שחף.

imported_ניר_מ
21-10-05, 12:06
אסף,

שכחת להגיד שיום עבודה שלך שווה הרבה כסף.

ניב151
29-10-05, 16:29
גם אני ניסיתי לבצע את החלפת הרצועה יחד עם חבר
אבל לצערי נכשלנו. :oops:
הרכב נגרר למוסך ושם סודרה הבעיה כיוון משאבת ההזרקה. :D
מסקנות:
1. העבודה בהחלט אפשרית.
2. רצוי להתחיל את העבודה בשעה סבירה ( שאפשר להרים טלפון לאנשים להתיעץ) ולא ב21:00 :lol:
3. חייבים להקפיד על ההוראות - וסעיף שלא מובן רצוי לשאול לפני תחילת העבודה.
4. החלפת רצועה בסמוראי פשוטה יותר. :twisted:

אני אדווח לאחר הניסיון הבא

שחף110
29-10-05, 19:09
ניב, אולי תספר לכולנו מה הייתה הבעיה בתזמון המשאבה על מנת שנחכים לפעם הבאה ?

שחף.

ניב151
30-10-05, 20:33
טוב, כמו שכבר ציינתי הבעיה הייתה שלא עקבנו אחר כל ההוראות!!

בעיקר לאחר ההתאמה בין גלגל התנופה למשאבת ההזרקה, לא נעלנו את גלגל התנופה
לאורך כל החלפת הרצועה אלא סימנו על הרצועה.

השוונו את התהליך פה לתהליך בסמווראי.

כמו שאמרנו - הקפדה על ההוראות.

-->