PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית דק בגינה

Gilad
05-06-10, 21:33
שלום לכולם

יש לי בגינה דשא סינטטי בן 10 בערך. חייב לציין שהוא עשה עבודתו נאמנה אבל הוא כבר לא נראה מי יודע מה ובא לנו לעשות שינוי.
חשבתי לבנות בעצמי (עם עזרה של עוד אדם או שניים) דק מעליו.

מבחינת קונסטרוקציה אני מניח שאני אסתדר, מה שמפריע לי זה העובדה שהשטח שמתחת לדק מהווה בית גידול מצוין לסוגי מזיקים שלא תהיה לי גישה אליו. אנחנו גרים צמוד לשטח פתוח כך שאני מניח שךא יקח הרבה זמן עד שזוחלים שונים ומשונים ימצאו את דרכם מתחת לדק.
איך מונעים את זה?

תודה
גלעד

klam
05-06-10, 22:05
את הדק אתה בונה על קונסטרוקציה של עץ לבן, שאותה אתה מפלס היטב, בעזרת רגליים יצוקות באדמה (אפשר מאותן קורות עץ, או ממתכת). אחרי ריסוס חזק בדיזיקטול ובקוטל עשבים, אתה פורס יריעה שחורה על האדמה, למניעת צימוח מחודש של עשבים. השיטות הטובות למניעת כניסה של מזיקים מתחת, הן הנחת 2-3 שקיות רעל-עכברים (הסוג המייבש, הפחות מסוכן), ופיזור של חצץ בפס אחיד לאורך שולי-הקונסטרוקציה (נחשים אינם אוהבים לזחול על חצץ..).
זה עובד.
חן

Gilad
05-06-10, 22:30
הדשא מונח על תשתית של חול וחצץ ולא צומח דרכו כמעט כלום בשנים האחרונות ככה שנראה לי שריסוס בדיזיקטול ויריעה שחורה מיותרים - אני פשוט אשאיר את הדשא.

רעל עכברים יפוזר בזהירות - בפעם האחרונה הצלחתי להרעיל את הכלב למרות שהמוכר הבטיח שהכלבים לא נוגעים בו...

klam
05-06-10, 22:56
הדשא מונח על תשתית של חול וחצץ ולא צומח דרכו כמעט כלום בשנים האחרונות ככה שנראה לי שריסוס בדיזיקטול ויריעה שחורה מיותרים - אני פשוט אשאיר את הדשא.

רעל עכברים יפוזר בזהירות - בפעם האחרונה הצלחתי להרעיל את הכלב למרות שהמוכר הבטיח שהכלבים לא נוגעים בו...

שגיאה: אם אתה חושש ממזיקים וזוחלים, אל תשאיר את הדשא, ובכל מקרה: התשתית יכולה להיות טובה, אבל עליך בכל מקרה לחפור מספר בורות ולצקת תמוכות (תלוי בשטח), כדי לייצב, לפלס ולקבע את הקונסטרוקציה, כך שהמשטח ישתנה. אין לך מה לחשוש מהרעלה - זה מתחת לדק.

פלג_
06-06-10, 01:38
היי

הבעיה ברעל כמו שלי קרה, זה שאחרי זה הם מתים מתחת לדק, או בכל מקום ניסתר אחר.
אתה מתחיל לחפש לאיפה מגיע הריח הזה, שאי אפשר לחיות איתו.

פלג

bizon
06-06-10, 04:19
יש חומר שניקרה "בונדרול"אתה מרסס אותו על הדשא עליו אתה מניח יריעת ברזנט ודואג שהיא תיהיה אטומה לאור לגבי הזוחלים הייתי פשוט סוגר את הדק (בחלקה התחתון כמובן) עם רצועות פלסטיק או פרספקט ועליו חיפוי של עץ ככה שום דבר לא יכנס פנימה בכל מקרה שיהיה בהצלחה

מור

klam
06-06-10, 07:16
היי

הבעיה ברעל כמו שלי קרה, זה שאחרי זה הם מתים מתחת לדק, או בכל מקום ניסתר אחר.
אתה מתחיל לחפש לאיפה מגיע הריח הזה, שאי אפשר לחיות איתו.

פלג

זה נכון, ולכן יש להשתמש ברעל מייבש. הריח מתפוגג מהר יחסית.

klam
06-06-10, 07:20
יש חומר שניקרה "בונדרול"אתה מרסס אותו על הדשא עליו אתה מניח יריעת ברזנט ודואג שהיא תיהיה אטומה לאור לגבי הזוחלים הייתי פשוט סוגר את הדק (בחלקה התחתון כמובן) עם רצועות פלסטיק או פרספקט ועליו חיפוי של עץ ככה שום דבר לא יכנס פנימה בכל מקרה שיהיה בהצלחה

מור

אין אפשרות לאטום לגמרי. הדרך היעילה במקרה של גלעד, היא פס הפרדה מחצץ - מתחת לדק, ורצוי גם מסביבו, או בינו לבין השטח הפתוח. אגב, אם חצץ זו בעיה אסתטית, אפשר להשתמש בטופ אדום או שחור, מהסוג הגדול - עושה את העבודה ואפילו עדיף הודות לחיספוס.
חן

huski360
06-06-10, 14:35
אין אפשרות לאטום לגמרי. הדרך היעילה במקרה של גלעד, היא פס הפרדה מחצץ - מתחת לדק, ורצוי גם מסביבו, או בינו לבין השטח הפתוח. אגב, אם חצץ זו בעיה אסתטית, אפשר להשתמש בטופ אדום או שחור, מהסוג הגדול - עושה את העבודה ואפילו עדיף הודות לחיספוס.
חן

אולי כדאי לפזר טופ מתחת לכל שטח הדק?!

שבוע טוב ובהצלחה!!!
תדהר.

klam
06-06-10, 14:46
אולי כדאי לפזר טופ מתחת לכל שטח הדק?!

שבוע טוב ובהצלחה!!!
תדהר.
הכי טוב

bizon
12-06-10, 15:09
תיקון טעות אמרתי לך לשים "בונדרול" הכוונה הייתה ל"רנדאפ" שזה באמת יעשה את העבודה
:)

nirs
12-06-10, 21:12
אני הלכתי על פיתרון קצת שונה של להיות בלי ולהרגיש עם.
יצקתי את המשטח וריצפתי עם גרניט פורצלאן דמוי עץ.
עד שלא מסתכלים מקרוב אי אפשר להבחין שלא מדובר בעץ.
כמובן שחוסך את כל עיניין התחזוקה ומונע עכברים לטאות נחשים ושאר מזיקים.
אם רוצים אני יכול לעלות תמונה.

ירון גל
12-06-10, 22:18
רק בעניין החצץ וזוחלים
לפני הבית יש לי גינה עם חצץ (כמו טוף מפוזר)
ובערב צפעון הזדחל אליה מאוד יפה
אז או שהוא לא קורה מה לעשות או שצריך עוד משהן
שבוע טוב

Gilad
14-06-10, 00:54
רעיון החצץ/טוף לא נשמע לי מי יודע מה - אנחנו גרים בשורת הבתים האחרונה בצמוד לשטח פתוח. אני בטוח שמסתובבים שם נחשים ושהאדמה שם קצת פחות נעימה מחצץ.

דרך אגב הצפע הלפני אחרון שנתפס בגינה היה מגולגל כולו על אדנית מלאה טוף כשהכלב מרתק אותו למקום בנביחות. מזל שלגולדן יש לפחות טיפה שכל והוא לא העז להתקרב אליו.
בכלל הוא מדהים אותי כל פעם מחדש - תוקף כל דבר מעופף או זוחל אבל מול עקרבים/נחשים הוא נעמד ונובח בלי להתקרב או לגעת בהם.

klam
14-06-10, 09:50
חברים, כנראה שלא הסברתי עצמי: עד כמה שידוע לי, אין פתרון מושלם למניעת נחשים. הדרך הנכונה היא שילוב בין כמה דברים. בהנחה שהחצר אינה מקום קינון/הטלה, הרי שנחשים מגיעים כדי למצוא מקום מסתור/חום, ובמיוחד כדי למצוא מזון, שעיקרו הוא העכברים. עכברים כל-כך טעימים להם, שהם יעברו מכשולים רבים כדי להשיגם. ולכן, הדבר הראשון והחשוב, אחרי סילוק מוחלט של העכברים, הוא להחזיק בבית חתול/ים! במקביל, רצוי מאוד להחזיק גם כלב, משום שחלקם יודעים אינסטינקטיבית לעצור נחשים, ומשום שהחיים לא כלבים, אינם ראויים לחיותם ;) (אגב, טורף הנחשים המוכשר מכולם הוא הקיפוד - אבל כלבים וחתולים לא מסתדרים איתו).
כעת מגיע עניין החצץ: חצץ לנחש הוא כמו גדר לגנב - זו אינה סגירה הרמטית, אלא עניין של נוחות והעדפה. ועל מה מדובר - על חצץ גדול, קשה, וחד מאוד!! לא מדובר על אבנים גרוסות דקורטיביות לגינה. המבחן הוא פשוט: כל משטח שאתה מסוגל ללכת עליו יחף, גם הנחש יזחל עליו. אני השתמשתי בחצץ בניין גס עם אבנים חדות מאוד, וזה עבד. לפני שנה וחצי, בניתי דק והקפתי אותו בטוף - אבל לא טוף רגיל, אלא אוברסייז, עם שוליים חדים, בקיצור, כזה שאי אפשר ללכות עליו (אפילו אני עם רגלי הבדואי שלי, מתקשה), וטפו טפו, השילוב של כל השיטות לעיל (חוץ מהחתול שמת), עובד.
בהצלחה, חן

-->