PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים לטראנו 2004

XDR
05-06-10, 23:47
קניתי טראנו 2004 לפני 4 חודשים ומאז אני מאוכזב קשות מרמת השיכוך. האוטו רך מאוד וכל באמפ מרגיש כאילו אני על סיפונה של איזו קאפריס קלאסיק או איזו אולדסמוביל מתחילת שנות השמונים, שלא לדבר על האיטיות שהרכות הזו כופה עלי בטיולי שטח, בוודאי כשיש עוד נוסעים באוטו.
מכיוון שזהו הג'יפ הארוך הראשון שלי (קדמו לו ג'ימני וטריוס), לקחתי לעזר חבר שכבר כמה שנים טובות מחזיק טראנו ארוך, אחרי נסיעת מבחן לא ארוכה מדי הוא אמר ש"ככה זה טראנו, אין בעיה באוטו שלך". עוד הוסיף החבר ואמר "אם תחליף את הבולמים באוטו לקשים יותר, הוא יהיה לא נעים לנסיעה והילדים יקיאו לך מאחורה".
מכיוון שחבר שלי מחזיק בדעות חשוכות לא רק בתחום המוטורי אני שואל את דעת הפורום המלומד:
האם יש סט בולמים שנותן שיכוך ראוי לשמו מחד אבל לא פוגע בנעימות הנסיעה מאידך? אנחנו בשנת 2010, אני כמעט בטוח שיש איזשהו משהו פרוגרסיבי וזה לא רק ענין של תחליפיות ישירה בין נוחות לשיכוך.

אשמח לעצות והמלצות.

אסף

shahav
06-06-10, 09:17
בולמים קשים הופכים את הנסיעה לנעימה ובטיחותית יותר, אני נוסע עם בילשטיין כמעט שנתיים ומאוד מרוצה. אתה תרגיש אחיזה טובה של הכביש, מהשהוא שמרומי הטראנו הצר מאוד מוסיף...

לצורך ההשוואה, ליפני כן נסעתי עם מונרו וגם עם המקוריים, פשוט עולם אחר. אתה מוזמן לעשות סיבוב על הרכב.
רבין

zilbersh
06-06-10, 17:17
בולמים קשים הופכים את הנסיעה לנעימה ובטיחותית יותר, אני נוסע עם בילשטיין כמעט שנתיים ומאוד מרוצה. אתה תרגיש אחיזה טובה של הכביש, מהשהוא שמרומי הטראנו הצר מאוד מוסיף...

לצורך ההשוואה, ליפני כן נסעתי עם מונרו וגם עם המקוריים, פשוט עולם אחר. אתה מוזמן לעשות סיבוב על הרכב.
רבין

שאלה:
בטיחותית יותר אני מבין, אבל למה נעימה יותר...? באיזה מובן נעימה יותר?

klam
06-06-10, 19:42
שאלה:
זה תלוי למה אתה קורא "נעימה" - כפי שכתבת, אתה סובל מהנדנוד הרך. בולמים קשים פירושם שאתה מרגיש יותר את המהמורות, אבל הרכב יציב, אחיזת הכביש טובה יותר, וההחזרה מרוסנת.
בילשטיין הם אולי בקצה הסקאלה של "קשיות" ואיכות, אבל יש עוד בולמים מעולים ששומרים על רכות טובה בנסיעה עירונית, ומתקשחים מול אתגרים.

roeyvi
06-06-10, 22:19
היי

גם אני עם טראנו ארוך 2004 , החלפתי מבולמים מקוריים לבילשטיין ומרוצה מאוד,
הרכב יותר קשיח מה שתורם ליציבות הן בכביש והן בשטח , מאידך הוא לא קשה מידי

רועי

klam
06-06-10, 22:37
אפשרות טובה נוספת היא אולדמן (old-man-emu). לא בטוח שיש בארץ לטראנו (הם מותאמים לכל רכב ספציפית), יש בחו"ל והם די יקרים, אבל יתנו לך תוצאה לא רעה למה שאתה מחפש. בכל מקרה, גם עם בילשטיין הילדים לא יקיאו כי הנדנוד המעצבן יפסק..קח את ההצעה שקבלת כאן, ונסה סיבוב על הרכב המשופר..

shahav
06-06-10, 22:53
שאלה:

הרכב בשליטה, אין הצתברות של תנודות. תחשוב, עם בולמים רכים הרכב מיתנהג כמו מטולטלת, ומה לעשות , לעתים כאשר הרכב בנחיתה, הבליטה בשטח מצביעה לכיוון ההפוך - מה שהופך את המכה לחזקה ביותר. נכון, נהג מנוסה יודע להרגיש את מטולטלת ולרסן, אבל גם אז קורה שפשוט השביל לא בדיוק כמו שציפיתה.

אני לא אוהב ליסוע ברכב אמרקאי - יש ניתוק מוחלט מהכביש, שום זכר לאחיזת כביש, זה אוליי מתאים לרכב משפחות נמוך שנועד לנסיעה בכבישים ישרים. אבל אתה נוסע על רכב צר, עם מרכז כובד בשמיים, מהלך בולם מרשים וצמיגים שמנים - מתכון מצויין למטלטלת לא יציבה- למה צריך בולם רך?
לא נעימה הנסיעה ואתה עם נוסעים? תוריד את הרגל מהגז או שאוליי תוריד מעט אוויר. אתה עם חבר טוב או לבד? אפשר להרביץ.
רבין

shahav
06-06-10, 23:14
עד נקודה בעוכרו של הטרנו - בשטח לרוב תיסע ב 2x4 מה שמאפשר היגויי קל, וקצת "זריקות" תחת נישלטות, אבל דווקה אז חוסר ההניע הקידמי מחזק את המטולטלת. לא יודע מכנית למה, אבל שנוסעם ב 4x4 הרכב יציב יותר, אבל אז ההיגויי נורא מרגיז...
אני חושב שברכבים אחרים הדיפרנציאל המרכזי מאפשר נסיעה 4x4 בשטח, אבל אני לא יודע אם דיפרציאל מרכזי פתוח ה 4x4 משכך את התנודות....

הרכב בשליטה, אין הצתברות של תנודות. תחשוב, עם בולמים רכים הרכב מיתנהג כמו מטולטלת, ומה לעשות , לעתים כאשר הרכב בנחיתה, הבליטה בשטח מצביעה לכיוון ההפוך - מה שהופך את המכה לחזקה ביותר. נכון, נהג מנוסה יודע להרגיש את מטולטלת ולרסן, אבל גם אז קורה שפשוט השביל לא בדיוק כמו שציפיתה.

אני לא אוהב ליסוע ברכב אמרקאי - יש ניתוק מוחלט מהכביש, שום זכר לאחיזת כביש, זה אוליי מתאים לרכב משפחות נמוך שנועד לנסיעה בכבישים ישרים. אבל אתה נוסע על רכב צר, עם מרכז כובד בשמיים, מהלך בולם מרשים וצמיגים שמנים - מתכון מצויין למטלטלת לא יציבה- למה צריך בולם רך?
לא נעימה הנסיעה ואתה עם נוסעים? תוריד את הרגל מהגז או שאוליי תוריד מעט אוויר. אתה עם חבר טוב או לבד? אפשר להרביץ.
רבין

גיא
07-06-10, 12:05
לא הבנתי למה לנסוע עם הרכב בשטח ב 2x4 ?

אני נוסע 4x4 בלי שם בעיה.

הרכב יותר "רגוע" כי הסרנים באותה מהירות. לא יודע להסביר את המכניקה אבל מנסיוני הקט, רכב נעול פעמיים הרבה יותר "קשיח" כמו שאתה מתאר מאשר רכב ללא נעילות 4x4 ...

אין שום בעיית היגוי בשטח.

XDR
07-06-10, 22:52
תודה על העצות, רשמתי לפני את ההזמנה לסיבוב ואצור קשר בה"פ.

אסף

-->