PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר: מטפלים בעצמכם או במוסך?

Nirho
06-06-10, 15:50
שלום,

אני כרגע בדרך לקניית ג'יפ, וזה משתנה כל יום איזה ג'יפ ,בהתאם להזדמנויות, ולמה שאני קונה.
כיוון שקודם הייתי בדרך לדיסקו, אבל לא מצאתי ועכשיו אני בדרך לטרופר של חבר. עברתי על הרבה חומר בפורומים הרלוונטים, ושמתי לב לשתי תופעות.
1. בפורומים של איסוזו, נראה שלא מעט אנשים ממליצים על טיפול במוסך המורשה של UMI על מנת לשמור על האחריות, ושיהיה למי ללכת במקרה של בעייה עם המזרקים / מנוע, לעומת הפורומים של לנדרובר, ששם נראה שכולם מטפלים בעצמם ברכבים - מה אתם עושים?

2. המון פעמים מפנים פה כתשובה לקהילת האיסוזו. אני מוצא את ג'יפולוג איכותי יותר מהקהילה. אז אשמח לתשובות כאן, ולא להפנייה נוספת לשם?

tooshey
06-06-10, 22:04
שלום ניר
לא מספיק לקרא בפורומים,צריך גם להכיר את מי שכותב.
לא כל מי שכותב שמטפל לבד באמת עושה זאת,לפעמים בעל הרכב מבין משהו במכונאות אבל את העבודה מבצע מוסך.
לטיפול עצמי צריך ידע, זמן, מקום, כלים ובטחון עצמי.
אפילו אם רק אחד מהמרכיבים חסר, לא יהיה טיפול או תיקון עצמי.
אם כל בעלי לנדרובר היו מכונאים, תופעת ה"גורו" היתה מתפוגגת...

לגבי טרופר
אם אתה שוקל לרכוש דיזל מ 99 ומעלה, תזהר.
הבעיה ידועה וקיימת.
במקרים מסויימים זו יכולה להיות עסקה מצויינת, אבל רוב המקרים זה צרה צרורה.
השיקול לטפל במורשה UMI כדי לשמר את האחריות על המנוע יש בו משהו, אבל לא תמיד מוצדק.

ולגבי סעיף 2, יש דברים שלא צריך לומר בקול רם...

בברכה,טושי

סוזי המשתוללת
07-06-10, 01:13
תמיד יש לך את האופציה לטרופר בנזין שמשלב את הטוב בכל העולמות עם צריכת דלק מעט יותר גבוהה אבל עם ביצועים עדיפים בכל קנה מידה בכביש ובשטחים שבהם המנוע מדבר (חולות/דרדרות/בוץ/ שלג )
לגבי הדיזל - דעתי האישית שה"אחריות המורחבת" זה חתיכת בבל"ת מכיוון שקודם כל אתה צריך רכב שטופל כל חייו בחברה או במוסך מורשה (וזה לא מעיד דבר על איכות הטיפול ברכב אגב) ואחר כך אתה חיב בעצמך להמשיך לטפל בנ"ל - וזה הרבה יותר יקר כך שבסופו של דבר היום שיילך המנוע אתה כבר "שילמת" אותו פעמיים בטיפולים יקרים יותר ובעלות עבודה יקרה יותר ובנוסף "האחריות" היא רק על החלקים ואת העבודה עדיין תצטרך לשלם
בסופו של יום הבנזין יותר אמין (אצל כל היצרנים אגב) מכל הדיזלים החזקים ויותר זול להחליף מנוע בנזין מאשר דיזל
גם יש יותר חלקי חילוף זולים מארה"ב לבנזינים מאשר לדיזלים

אפיז
16-06-10, 02:38
תקשיב טוב לקודמי
לדיזל צריך עצבים כסף סבלנות והרבה ידע
בנזין לטווח ארוך הנאה צרופה ושקט נפשי אם לא חורש את הארץ יום יום ההפרש בדלק לשאר ההוצאות עדיף בנזין זול יותר !

ramon
16-06-10, 14:07
היי
אני מחזיק טרופר דיזל 2002 דגם ES ,
מטפל במוסך מורשה (יותר יקר מסכים, אבל לדעתי עדיף).
חשוב להכיר את המוסך ולהקפיד מקרוב עד שמתפתח אמון.
בעבר עם רכבים אחרים הייתי במוסכים לא מורשים וסטטיסטית הייתי יותר פעמים במוסך למרות שכל טיפול היה יותר זול לכשעצמו בסך הכל זה היה יותר יקר.
אם זאת חשוב לציין שיש מוסכים מצויינים וכל אחד בסקר הזה יכול לתרום מניסיונו וממה שחווה בעבר איך אין זה בכדיי להעיד על הכלל.

שורה תחתונה - דעתי - לטפל במוסך מורשה ויותר חשוב לקנות רכב שטופל בעבר במוסך מורשה ושניתן לשאוב את ההסיטוריה שלו ולראות את סוג ותדירות הטיפולים. זה משהו שאני עשיתי ושמאוד עזר לתהליך חיפוש הרכב וסינון הרכבים לפניי בדיקה.

בהצלחה

ronaldo
23-06-10, 14:43
בגדול כל מה שכתבו נכון אני יוסיף מנקודת המבט שלי:

1. טיפול עצמי X מוסך X מוסך רשת יבואן
במכוניות קודמות ניסיתי לטפל לבד וזה בדיוק כמו שטושי תיאר.
היו תיקונים שהיתי נתקע על חלק שחסר או כלי חסר, רכב מושבת עד שיש זמן לקנות\להסיג
ולהמשיך.
אם אתה הולך לטפל לבד, צריך לסדר "מוסך" ולהכין הכל מראש ומוכן להפתאות.
מכיוון שאין לי מקום למוסך והרכב דרוש כל הזמן, אני מנסה להביא את עצמי לרמת הבנה שאוכל לפקח על עבודת המכונאי ולבצע תיקון חרום בשטח.

יש לי טרופר דיזל 2002 מטופל במסוכי רשת UMI , צריך להקפיד בבחירת המוסך ובמכונאי המטפל.
היתרון בטיפול ברשת הוא שאתה מעודכן בשינויים כגון סוג השמן מנוע, עידכון תוכנה, בדיקת אינג....
והיו כאלה במיוחד בדיזל 3 ליטר.
יש recall שמקבלים הזמנה בדואר ויש עידכונים שקטים שמבצעים רק כשהרכב מגיע לטיפול.
יתרון נוסף ברשת הוא שהחלקים זמינים במקום. אם תעשה טיפול\תיקון במוסך אחר תצטרך להכין
קודם את החלקים.
מצאתי שהחלקים המקוריים בטרופר הם אמינם ומחזיקם הרבה יותר מהחליפיים, אמנם עולים יותר
אבל לאורך זמן זה יותר משתלם (חלקם).
בקיצור זה עינין של כסף X זמן ואתה צריך למצא האיזון המתאים לך.
אפשר ברשת לעשות את הטיפול התקופתי ולתקן את המכניקה במקום אחר ולשמור על "האחריות".

2. האחריות בדיזל
ממה שראיתי אצל חברים, בלי כסף זה ראש מנוע ובלוק(כולל צילינדרים) לפי הצורך.
כל היתר לוקחים מהישן !
ואם הכל פתוח אז לא תחליף timming ומשאבת מים וצינורות וצמה לאינג וחיישן מסילה ... ועולה
לך בין 3,000ש"ח לראש עד 5,000-10,000 ש"ח לכל המנוע.

3. חוות דעת
יש לי טרופר דיזל 2002 מאפס ק"מ, נכון להיום - "טפו טפו טפו" - אצלי הרכב מאוד אמין !
מקפיד על טיפול נכון.
מכיר עוד כמה כאלו, אבל גם מכיר חברים שהחליפו לא מזמן בלוק וראש מנוע בגלל סדקים
בעלויות שציינתי והרבה כאב ראש עד שעלו על הבעיה.
בעית האינג ושרוול האינג לדעתי נפתרו. בעית הסדקים בראש\בלוק ??? לא ברור.
אני חושש ומכווה שלא יקרה.
היתרון בדיזל זה צריכת הדלק 10-9ק"מ\ליטר כביש פתוח, 8-7 בעיר והמחיר של הרכב.

-->