PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנוגע לטרופר 99

galshak
07-06-10, 17:25
התקציב שלי מאפשר קנייה של טרופר סביבות ה 99.
הבנתי שמשנה זאת ואילך (ממה שהבנתי) צצה הבעיה במנוע הדיזל. לא הבנתי מהחפירה בפורום האם הפתרון שהוצע לבעיה הוא פתרון או דחיית הקץ...?

כמו כן, מעדיף ידני על פני אוטומט בגלל תחזוקה זולה יותר וצריכת דלק נמוכה יותר. האם ההנחה שלי נכונה? מה בנוגע ספציפית לגיר אוטומט/רגיל של טרופרים משנה זו?

האם הייתם קונים רכב שעבר החלפת מנוע? מה כדאי לבדוק במקרה כזה?

גיא
07-06-10, 19:07
1. התקלה חוזרת

2. גיר חזק בדרך כלל אבל תלוי מה מצבו - ידנית תמיד יהיה עדיף, חסכוני יותר ואמין יותר

3. תלוי מי מה כמה ולמה .. אין סיבה עקרונית וכללית לא לקנות כזה אוטו.

klam
07-06-10, 19:30
עדיף בנזין, ולדעתי, בשטח טכני יש יתרון לאוטומט (בלי להכנס לויכוח הקבוע).
חן

galshak
07-06-10, 19:41
התקלה חוזרת כלומר כל בעלי הטרופרים בעולם משנת 99 ואילך קנו רכב דפוק ומבחינת איסוזו זה סבבה...?

גיא
08-06-10, 08:44
גם בפקק יש יתרון לאוטומט
אבל זה לא מה שהוא שאל ...

לשואל, התקציב שלך מאפשר גם קניה של עוד דברים

למה דווקא טרופר 99 ?

galshak
08-06-10, 08:54
התקציב הוא פחות מארבעים אלף. אני מעדיף סביב שנת אלפיים ולא סביב אמצע שנות בתשעים. עוד נתון חשוב-שבע מקומות. משאיר לי גאלופר, שממה שראיתי המנועים שלהם נגמרים מהר מאוד כי לא מסוגלים לסחוב את הרכב, מוסו שאין הרבה למכירה בשוק וטרופר...

hollander
08-06-10, 09:55
פאג'רו ידני 2500 ? תקציב אמור להיכנס, אמין מאוד, עביר מאוד, 7 מקומות, כיף של אוטו !!!

galshak
08-06-10, 10:15
לפי המחירון רק 97 מתחיל להיות בטווח התקציב (אולי קצת פחות), אבל הבנתי שהתחזוקה שלהם מאוד יקרה יחסית לאחרים ולכן נמנעתי מלחפש..

alon77
08-06-10, 20:15
שלום,

מצב דומה לשלך, אך דווקא אני קראתי (חורש את האינטרנט כבר חודש) דברים טובים על הגאלופר, בשורה התחתונה. אפשר לדעת מה שמעת על גאלופר?

מה לגבי רישוי וביטוח של טרופר לעומת גאלופר, האם ידוע.

אפרופו גאלופר, אם מישהו יכול לעזור, שמתי לב שברכב זב כמעט אין שיפורים שאנשים הכניסו כמו הגבהות, נעילות, בולמים ויש מעט מאוד ממוגנים. האם יש לכך הסבר?

תודה.

אלון

Saar
08-06-10, 22:01
אלון,
בודאי שיש לכך הסבר.
רוב האנשים שקנו גלופר לא חיפשו שיפורים ולכן אין היצע של שיפורים
יש מעט גלופרים משופרים, הגלופר נקנה בד"כ כרכב לשטח קל בינוני, לא לאקסטרים.
כמדומני, ניתן להתקין בו נעילות ובודאי תמצא כאלו ממוגנים, אבל בסה"כ הוא עשה את העבודה שציפו ממנו ללא שיפורים ושינויים.

סער.

ניר ל
08-06-10, 22:58
אני באופן אישי מפחד ממכוניות זולות וישנות, בטח שברמת מורכבות כזאת. הייתי מוכן להסתכן בקניית איסוזו טרופר בייחוד אחרי החלפת מנוע אם הוא במצב טוב. ראשי המנוע שלהם רגישים וצריך לדאוג לתקינות מערכת הקירור ולהשתמש בחלפים מקוריים והאינג'קטורים שלהם דולפים לתוך המנוע כעבור אי אלו עשרות אלפי ק"מ או מס' שנים והורסים את המנוע אם הבעיה לא זוהתה בזמן.
מוסכניקים של איסוזו הזהירו אותי מהרכב הזה, אבל בהתחשב במחירו הייתי קונה בכל זאת, מטפל ובודק מה שצריך בתכיפות הראויה. פאג'רו דיזל ידני 2500 צריך לבדוק מתי עבר טיימינג, סה"כ רכב פשוט וחזק 2800 עדיף , יכנס בתקציב. גאלופר - לא מכיר, גם טרנואים שווה לחפש.
בכל מקרה מי שקונה אחד מכלי הרכב האלה, צריך לקחת בחשבון הוצאות אחזקה לא מבוטלות, אין דבר כזה "אחזקה זולה" לרכב כנ"ל ולא נראה לי שיש הבדלי עלויות אחזקה משמעותיים בין כלי הרכב הנ"ל.

התייש
09-06-10, 10:02
התקלה חוזרת כלומר כל בעלי הטרופרים בעולם משנת 99 ואילך קנו רכב דפוק ומבחינת איסוזו זה סבבה...?
לא מדויק, בשנת 99 הגיעו לארץ הדיזלים הראשונים של הטרופר. TDI 3.0.
כעבור כך וכך חודשים ולאחר שהגיעו כמה תלונות מלקוחות על בעיות מנוע כאלה ואחרות הוציא היבואן קריאה לכל קהל הלקוחות שקנו את הדגם הספציפי הזה לגשת אל מוסכי החברה ולקבל החלפת אינג'קטורים כחלק מאחריות היצרן ולצורך טיפול מונע.
אלו שהקשיבו ועשו כן, זכו למנועים חזקים שנסעו ונסעו עוד הרבה קילומטרים.
אלו אשר מסיבה מסויימת לא הגיעו אל מוסכי החברה (אין לי זמן להשאיר את האוטו, בינתיים הוא נוסע טוב, הרכב נמכר, אכלו לי, שתו לי, וכו') חלקם הגדול הצטער על כך בהמשך.... מבחינת היבואן הודעת קריאה יצאה אל הלקוחות ומשם כבר התחילו ויכוחים של מי נושא באחריות או לא...

אני הייתי מנסה לבדוק היסטוריה של הרכב והאם הוחלפו רכיבי המנוע המדוברים במסגרת האחריות לפני שהייתי רץ לבנק.

-->