PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה בוקסות צריך בשביל לעבוד על סמוראי?

קו11
09-09-04, 19:12
טוב, הגיע הזמן, כמה אפשר לנג'ס לחברים שגם ככה משאילים לך כלים גרועים...
אני יושב מול קטלוג 2005 של SIGNET, ואני צריך את עזרתכם.
איזה כלים צריך בשביל לעבוד על סמוראי, אני מדבר על בוקסות ומפתחות.
בבקשה אל תרשמו לי את הפנטזיות והחלומות הרטובים שלכם על הארגז כלים המושלם, אלא באמת מהם הכלים ההכרחיים בשביל לעבוד על הרכב.

oren10
09-09-04, 19:26
הכלים המינימליים בכדיי לעבוד על רכב כזה הם
מפתחות ובוקסות 8 10 12 14 17 19 22 מ"מ ומברגים על סוגיהם
עכשיו כשאני מנסה לחשוב מה עוווווווד???
עולה לי רשימה מפחידה
השאלה מה אתה רוצה לעשות?
לפי דעתי תארגן לפחות את הרשימה שלמעלה היא מספיקה לביצוע המון פעולות
(אני חושב שאני יכול לפרק את המנוע לגורמים ולהרכיב רק אם כלים אלה)
ואם הזמן כשתתחיל בפרוייקטים אמיתיים תוכל תמיד להשלים ציודים
שככתי גם רטשט 3/8 או כלי מקורי לפתיחת ברגיי ניקוז ומילוי תיבת העברה וסרנים
בהצלחה

קו11
09-09-04, 19:30
לברגי ניקוז סרנים לא צריך ידית 1/2?

קו11
09-09-04, 19:32
עוד שאלה...
מה ההבדל בין בוקסות 12 צלעות לבוקסה משושה, חוץ מהמחיר?

oren10
09-09-04, 19:44
ההבדל בין בוקסות 6 ל 12 הוא יותר לתחום המקצועי
כלומר בוקסות שעובדות במוסך
אבל בעיקרון עדיפות הבוקסות המשושות מפניי ששטח המגע
בבורג הוא מלא דבר שמונע שחיקת ראש הבורג וגם הבוקסה
עצמה שימוש נוסף בבוקסות 12 הוא ברגים אם ראש 12
אבל לא נוגע לך
בקשר לברגיי המילוי והריקון בגיר ובתיבת העברה אני בטוח שזה 3/8
אבל הסרנים אני יכול לבדוק מחר

קו11
09-09-04, 19:54
מה לגבי מאריכים?

אלון_ק
09-09-04, 21:00
אני לא מסכים עם אורן. בכלל לא. זה שעד היום הוא נזקק למשהו מסויים ולאחר לא, לא אומר שזה יהיה המקרה אצלך. וברגי הניקוז של הסרנים בלבד הם 3/8, כל השאר משתנים עם דגמי הסמוראי השונים. אצלי גם 3/8 בתיבת ההעברה ( 89 ). אתה בחיים לא תחליף קפיץ שבור לבד עם רשימת הכלים דלעיל, או שתחליף רק פעם אחת (אחרי זה לא תעיז לגעת). בלי מפתח מומנט אני בכלל לא מדבר איתך על עבודה ברכב.

אתה קונה כלים פעם אחת בחיים, סט אחד לכל החיים, עם אחריות לכל החיים. תקנה נכון.

בוקסות: סט 32 חלקים, כולל מה שאתה רק רוצה חוץ ממתאם מ1/2 ל3/8, מס' קטלוגי 13732-1. עוד לא נתקלתי במשהו שחסר לו (להוציא את המתאם, עוד 9 ש"ח). יש מאריכים, יש ידית כח, יש משנה כיוון כזה, יש בוקסות עמוקות, יש הכל. בוקסות מ10 מ"מ ועד 32. אתה תרצה גם בוקסה בודדת של 52 מ"מ לאומי הגלגלים - תברר איזו בוקסה בדיוק, אני לא בטוח במידה שם.

אתה צריך בנוסף סט רינגים מ-8 ועד 19, אז תקנה סט מ10 עד 19 ותקנה 8 לחוד.

ידית מומנט של סיגנט בתחום 14-210 NM גם היא הכרחית.

סה"כ אפשר למצוא את כל זה ב600 ש"ח, אם מחפשים היטב. 600 ש"ח, לכל החיים.

דוגמה קלה למפתח מומנט, דוגמה שרואים כל יום: אומי הגלגלים הקדמיים. הם יושבים בלחץ בתוך התוף שאיתו הדיסק. סגירה במומנט גבוה מדי עשוי לעקם לך את הדיסק. לא משהו רציני, נכון? או ברגים שנפתחים באמצע נסיעה?

סוזי המשתוללת
09-09-04, 21:32
אלון
(פלקססוס )
אם הכל אני מסכים למעט "לעקם את הדיסקים"
חרטבונה של חרקים או בקיצור אין לך סיכוי שזה ייקרה
לגבי מפתח מומנט - נכון כדאי שיהיה אבל לא אסון אם לא בדיוק כמו שכדאי רתכת דיסק ליפט פרס ועוד דברים שהייתי שמח
כעיקרון תחזיק כלים במידות הנ"ל של חברה איכותית כולל בוקסות ,מפתחות פתוחים / סגורים / רינג רצ'ט 10 12 14 17 ובוקסת פלאגים טובה
לא כולם עובדים על u בולטים אלון :P (אל תשכח מי לימד אותך - וזה שנאבקת בסרן הקדמי רק מעיד שלא לימדתי הכל :P :lol: )

oren10
09-09-04, 21:39
נקסוס
הבחור דיבר על מינימום
לא על לפתוח מוסך
גם אני יכול למצוא ברשימה שלך חוסרים רבים
דוגמא קלה: פלייר שפיץ הפוך ורגיל , כלי ספציפי לאחיזת יוק לשם החלפה פשוטה
של מחז"ש ועוד ועוד
בקשר לידית מומנט אין ספק שהיא דרושה ולפי ספר כמעט לכל בורג ברכב
ולכל אחד כזה הסבר מנומק משלו
אבל חלומות יפים והמציאות קיימת
ובקשר לסברה שחיזוק ברגיי גלגל קדמי יתר על המידה גורמים לעיקום הדיסק
הריי שכל רכב צריך להיות מצוייד בידית מומנט בנוסף לצלב
דבר שרחוק מהמציאות
בקיצור מה שאני מנסה לומר פה זה שהכל יחסי
ותמיד אפשר לקנות עוד בהתאם לצורך

אלון_ק
09-09-04, 21:56
סושי - סאן, אני לקחתי את זה מתוך הספר של היינס. תבדוק אותי, אני יודע שיש לך אותו. בפרק של suspention and steering, נדמה לי. כתוב כאזהרה במסגרת.

רינג ראצ'ט זה בדיוק מה שהוא ביקש לא לרשום - חלומות רטובים (או מציאות רטובה, במקרה של חלקנו). סט רגיל יעלה לו 100, כמה יעלו לו סט עם ראצ'ט? ועוד אי אפשר להפעיל עליו כח אמיתי (אל תגיד לי שכן, שנינו ראינו איך שלך הגיב לבולם שלך).

לא כולם עובדים על U בולטים, נכון. אני לא מצפה מאף אחד שיהיה שרוט כמוני ויסתובב עם 2 ארגזי כלים גדולים באוטו ועוד הרבה בבית. אני מצפה לראות מספיק כלים כדי לפתור בעיות מינוריות בשטח ובבית, ומה לעשות שזה כולל גם החלפת קפיץ שבור - למי זה לא קרה? אנשים סתם מפחדים מזה כי אנחנו מפחידים אותם.

600 שקל, כולה. אתה יודע כמה קשה לי להוציא 100, אז אם אני פוטר 600 כמחיר זול אתה וודאי מבין כמה אני מאמין בנחיצות המוצר. וגם אתה שהרצת לי ארוכות בנושא ונתת דרור לחרצובות לשונך בראותך את עליבות הסט הקודם מסכים איתי בנושא אפילו פה. מפתח מומנט הופך עבודה טובה למושלמת, בלי ברגים גזורים ושאר ירקות. נכון, אפשר להסתדר בלי. אני מחר נותן את שלי מתנה אם מישהו יצליח לשכנע אותי שיש סיבה טובה אחת למה לא לקנות אחד (ואל תגידו לי יש 200 [שקל, חה-חה], כי הם בטלות בשישים ליד התועלת).

אלון_ק
09-09-04, 22:10
לא, אין בה חוסרים כאלו. יש בה חוסרים של "מיני מברגים, פלייר, ג'בקה ועוד חיות שיש בבית".

בבקשה, אורן, תחליף קפיץ שבור בשטח (או בבית) פעם אחת. זה ההבדל בין עיכוב קל בטיול לבין עיכוב ענק (לאלו שנשארים, הם הרי מלווים אותך לכביש).

רוצה דוגמה נהדרת? אתה נוסע בסמוראי, במדבר. מעביר מ2X4 ל4X4LOW, רק שהידית נעצרת בניוטראל. זו אחת הבעיות הנפוצות של סמוראי (יש שם איזה חתיכת גומי שמתפוררת תמיד). בוא נניח לרגע שחתיכת גומי קטנה אחת נפלה בין גולת החיווי לידית (אפשרי בהחלט). מה קיבלת? ידית שאתה לא יכול לתקן מבתוך האוטו, אלא אם יש לך אצבעות באורך האף של פינוקיו כשהוא מנסה להסביר לאמא שלו מה הוא עשה בבית הבושת. טרנספר לרצפה, פותח ידית הילוכים, מוציא את הנבלה וסוגר הכל. הליך פשוט מאוד, מוסבר בספרים הרגילים, קצר מאוד עם כלים נכונים. ארוך מאוד מאוד עם כלים מחורבנים. לקח לי שעתיים להוריד טרנספר לרצפה עם כלים מחורבנים, 1/4 שעה להחזיר אותו עם כלים טובים. וכולנו יודעים שלפרק זה בדר"כ יותר קל (גם במקרה הזה זה יותר קל).

יש עוד אינספור דוגמאות. לא רק של חסכון בזמן, גם של יכולת נטו. אבל זה לא משנה. מי שעובד על האוטו שלו לבד ומטפל בו לבד צריך להיות מוכן לכל מקרה מינורי שעשוי לקרות, בפרט בשטח. זה סט כלים מינימלי נדרש (אפשר לקחת את ה30 חלקים, אבל ההפרש הוא 10 ש"ח). פטיש, מברגים וכיו'ב משלימים את הרשימה. בטיול הבא שלך אתה תדע שמה שעשוי לעצור אותך זה לא הכלים אלא הידע. וידע (כמעט) תמיד ניתן להשיג מספר או מחבר טלפוני, או משניהם, גם בשטח.

oren10
09-09-04, 22:30
נקסוס
דווקא הדוגמא של הטרנספר לא מתאימה
כי טרנספר יורד ברבע שעה וזה על בטן מלאה
עם חצי מהרשימה שרשמתי בהתחלה
אבל אין וויכוח הכל יחסי, אם הבן אדם ירצה להשתגע ולדאוג
לפתרון לכל בעיה שלא תצוץ הוא תמיד יכול ואשמח לעזור לו
בכל מה שאוכל

אלון_ק
10-09-04, 00:55
עזרה תמיד תהיה לו, וטוב שאתה מוכן לעזור. זה לא יעזור לו באמצע המדבר בלעדיך, או בבית כשאתה במדבר. גם אני לווה כלים מחברים (או מאייל, הוא יותר קרוב :twisted: ) כשצריך, אבל כדי להיות מסוגל לטפל ברכב ברמה בסיסית צריך (לדעתי) את מה שרשמתי. את החולץ למיסב הוא ילווה, כמו גם פרס או כל דבר נדיר אחר. סט בוקסות ורינגים טובים, יחד עם מפתח מומנט לסגור את החבילה הם המינימום הנדרש לדעתי. מברגים וג'בקה יש לכולם בבית, אז זורקים באוטו ויש גם את זה. עם הזמן הוא יראה מה עוד הוא רוצה, אם בכלל.

טרנספר לא דוגמה טובה? היום מתחנו רצועה של מדחס מזגן אצל חבר. גם עם כל הכלים שלי (ויש הרבה) היה קשה להגיע לברגי התושבת, אז בלעדיהם? סיוט!

לעבוד עם כלים מחורבנים ולא מספקים זה מייאש. זה לוקח יותר זמן, זה יותר קשה. זה מוציא את הכיף מהעבודה, זה גורם לך לחשוב על מוסכים. לא חבל? השקעה של פעם בחיים! זה לא לקנות פרס וחולצים מיוחדים, זה כולה סט בוקסות ורינגים. יאללה, שילווה מפתח מומנט כל פעם, זה לא נורא (been there, done that). אבל שיוכל לעבוד כמו בנאדם. עכשיו זה כבר 400 ש"ח. זה לא הרבה לכזו תמורה.

סוזי המשתוללת
10-09-04, 03:51
אלון
כאחד ששבר כמה קפיצים בחייו (ולשמחתי רק זה נשבר בסמוראי שלי) מעולם לא החלפתי בשטח ולקח לי פחות זמן לאלתר תיקון מאשר להחליף אותו וכן זה קרה בטיול בדרום הרחוק מאד וכן זה קרה בתחילת טיול של 3 ימים ועדיין לא חזרתי הבייתה אלא המשכתי לטייל את כל הטיול כולל כל קטעי העבירות ללא בעייה ועוד חזרתי הבייתה על הכביש והמשכתי עוד כמעט שבוע עד שמצאתי זמן להחליף תאמין לי שאתה לא תדע שיש קפיץ שבור באוטו
בקיצור קפיץ שבור לא יעכב אותך לרגע (אף על פי שהיום אני כן סוחב אחד ספייר - שיהיה :lol: )
חוצמזה לערימת הג'אנק הסיני שניסית לעבוד איתו לא קוראים כלים אלא פגיעה באיכות הסביבה
ואם הסט שבתמונה שלך אז תתחדש רק חבל שלא דיברת כי יש קשרים בנושא כלים
אתה יודע למה אני ממעט להכנס לחנויות diy ?
כי כל מה שיש שם אני צריך וכמוני כל ג'יפאי או מכונאי חובב

אלון_ק
10-09-04, 16:43
אני לא יודע על איזה סט אתה מדבר (או על איזו תמונה?). תפסיק לעשן שטויות לפני שאתה נכנס לפורום.

תשבור את החלק האחורי של המאיה הקדמית, נראה אותך מגיע לכביש. אין שם אפילו 1/3 M.W לקונטרה מאיה. עבירות על קפיץ כזה שבור? אתה לא תגיע לעליה הראשונה, הדיפ' ייטחן לך לפני.

כן, סושי. אני ואתה זה ממש דוגמה טובה למשתמש הממוצע שעושה רק טיפולים בסיסיים. אז נכון, אתה רואה שימוש לכל כלי. אבל כמה מהם יש לך?

אתה הרי מסכים איתי. כל בר דעת יסכים שעדיף סט מושלם ב400 ש"ח מאשר חלקי סט ממש לא מושלם ב300. כמה עולה רינג היום, 20 ש"ח מחברה עם אחריות לכל החיים? בבקשה, 8, 10, 11, 12, 13, 15, 17, 19 זה 8 רינגים. 160 ש"ח. סט של סיגנט עולה 99. בוקסות זה אותו חישוב. אז גם יותר זול וגם יותר מושלם?

המהנדס
10-09-04, 20:29
דיון מוזר.
אם קונים כלים אי אפשר בבת אחת את הכל.
נקסוס אני בטוח שאין לכולם ביחד פה חצי מכמות הכלים שיש לי בבית (של חברות אמריקאיות CRAFTSMAN BOSH וכדומה) ואף אחד לא יכול לבנות מיני מוסך בקנייה אחת לדעתי אורן צודק למשתמש החובב.

להוציא הרבה על כלים אפשר תמיד אבל את הבסיס כמו מפתחות 10 12 ודומיהם
חייבים שיהיו באוטו.

"להוריד את הטרנפר" חה חה...
קרה לי כבר ...בסה"כ לפרק את הפח (4 ברגים) מתוך האוטו להוציא קפיצון קטן וגומי ואז מלמטה מגששים ומזיזים את ה"זיז" למקום ו ואללה עובד בלי "הורדות" למיניהם.
קרה לי פעמיים ( נסגר ב10 דקות עם מברג אחד מפתח אחד ושמיכה אחת כדי לא להתלכך בשכיבה בשטח) לא יקרה לי שוב כי עכשיו אני יותר רגיש ולא דוחף בכח.

אם אנחנו כבר בכלים יעודיים אז למה שלא תקנה את ה"פותחן" לבעיות טרנספר תקוע
ראיתי אחד בEBAY (או שתייצר אחד כזה =יותר זול).

בקיצור רוב הבעיות יפתרו עם שוודי פלייר פטנט ומברג אתה מוסיף לזה את מה שאורן הציע ויש לך סט נחמד.

נ.ב.
600 שקל זה הוצאה סבירה לחובבן שנתקע בשטח .

אלון_ק
11-09-04, 00:08
תגידו, מאיפה אתם באים עם זה שהצעתי לו מוסך? הצעתי לו סט בוקסות, סט רינגים, מפתח מומנט, מברגים וירקות. איפה בדיוק נכנס פה מוסך? זה אפילו לא 1/2 ארגז כלים בינוני! זה מינימום הכרחי לדעתי, ורובכם די מסכימים עם זה - פשוט לא מבינים אותי.

חולץ אני לא אקנה, בשביל הפעם ב שאני אצטרך אחד אני אבנה או אלווה. כמו כולם.

אי אפשר בבת אחת את הכל? תתאפסו, אנשים. אני חוזר:סט בוקסות, רינגים, מברגים, מומנט ומה שיש בבית. זהו. ממש הרבה.

תעשו כבר את החישוב ותראו שאני צודק. לקנות את הרינגים הבסיסיים +בוקסות בסיסיות+ראצ'ט+ מאריכים+משנה כיוון+מתאמים (ואת כל זה באמת חייבים) יוצא יותר יקר מלקנות סט מלא, שגם כולל פינוקים. אני הכי קמצן פה בפורום, תאמינו לי שבדקתי היטב לפני שהלכתי לקנות כלים כשאין לי כסף לדלק אפילו. תבדקו, אחרי כן תרשמו.

מאוד מעניין לגבי הטרנספר, אף אחד כבר לא פותח 3 דרייבשאפטים כדי להוריד אותו? ולעליון, היה קל להגיע? אתם יודעים שאני צודק, גם אם הדוגמאות לא מסתדרות עם הנסיון שלכם - אולי אצלי היו ברגים גמורים ולכן לי היה קשה ולכם לא. זה לא משנה, כי אתם תתקלו בזה במקום אחר כלשהו.
עידן, זה שעשית ככה זה יופי. זה שעכשיו יש לך חתיכות גומי רצות בתוך הטרנספר זה כבר לא משהו. ולא נתת פתרון לדוגמה הספציפית שלי - חתיכת גומי בין גולת החיווי לידית. איך מגיע בלי להוציא את הטרנספר? תדחוף מברג פנימה מלמעלה? איך תרגיש את הגומי? אולי תדחוף אותו לתוך הטרנספר וזהו?
הגומיה הזו זה איזה 10-20 ש"ח. אחרי החלפתה אתה לא צריך כישורים מיוחדים (עדינות מיוחדת, לדוגמה) להעביר הילוכים - מערכת תקינה עובדת טוב. תחליף, זה 2 שניות מלמעלה. או שעה עם הורדת הטרנספר לרצפה וניקוי חתיכות הגומי (יש פה סרקזם קל שאמור לרמוז איזו מהדרכים נכונה). אחרי שתראה כמה גומי נשאר לך בטרנספר, אתה תבין אותי הרבה יותר טוב.

המהנדס
11-09-04, 00:31
גבר לא להתעצבן לא הטחתי שום אשמות (כולם עצבניים פה או שאני הרגוע היחידי)
אני מדבר על הקטע שהידית של הטרנספר יוצאת מהמקום לניוטרל
פשוט מחזירים אותה לשם בלי דחיפת מברגים ובלי עצבים.

BE COOL

אמרתי לך שצריך מזגן באוטו....

אלון_ק
11-09-04, 00:40
לא התעצבנתי, וסליחה אם זה נדמה כך.

אני מדבר על אותה התקלה בדיוק, וגם אני פתרתי אותה לראשונה כמוך - מבפנים תוך 1/2 שעה (כלים, חביבי. לא היה לי אפילו מברג נורמלי). לא הבנתי מה רע בפתרון, אפילו הייתי נורא מבסוט כי ידעתי שלהבא זה לא יהיה בעיה לפתור את זה תוך 10 דקות. אבל לא ידעתי משהו - מה הגורם לבעיה. וכשפתרת את הבעיה הנקודתית, עדיין לא טיפלת בגורם - הגומיה. יש לה מין חלק קוני וחלק עגול, רגיל. זה גומיה אחת, הם מחוברים (או יצוקים ביחד, איך שזה לא עובד בייצור גומי). כל החלק הקוני שלך נשחק, נשאר לך רק החלק העגול הרגיל. זה אומר 1/2 גומיה שמסתובבת לך בטרנספר, כנראה שרק באזור ידית העברת ההילוכים. אתה לא יכול לנקות את חלקי הגומי מבפנים, הטרנספר חייב לרדת לרצפה. לא צריך לפתוח אותו ממש, רק לנתק את הידית ולנקות היטב.

גודל הגומיה בערך: גובה 1.2 ס"מ, קוטר 3-4 ס"מ. חצי מזה מסתובב לך בטרנספר. תוריד, תנקה, תחליף. שעה עבודה. העברת הידית פתאום תהיה קלילה, אין בעיה.

אם יש לך עוד בנושא הספציפי של הגומיה, בוא נמשיך בה"פ - זה לא עוזר לפותח ההודעה. אבל את מה שכתבתי מעלה אני חושב שכדאי שכל מי שאפשר יראה יבין ויפנים, חשוב שיבינו שהחלפת הגומיה ללא ניקוי זה פתרון חלקי וגרוע. אני מבטיח לך שאחרי שתראה כמה גומי מסתובב שם, אתה תשמח על כל דקת עבודה שתשקיע.

המהנדס
11-09-04, 02:42
טוב תודה (??I GUESS)
:roll: :roll: :roll:

בכל מקרה הטרנספר עבר שיפוץ (בבית) והגומיה אצלי לפחות ,לא מתפוררת (נכון ללפני 3 חודש)

STAY COOOOOOL
:wink: :wink: :wink:

סוזי המשתוללת
11-09-04, 10:15
אלון
כבר נשברו לי המאיות בכל מקום אפשרי כולל ליד החיבור תמיד חזרתי הבייתה על הגלגלים אין לי כח לספר עכשיו איך (אני יושב לערוך )אבל בהזדמנות כדי שתלמד ותחכים :lol: :P

אלון_ק
11-09-04, 23:00
סושי, לתפוס עם ג'בקות ורצועות רק כדי להגיע הבייתה כולם יכולים. כדי להמשיך לטייל ככה, ועוד בעבירות קשה צריך להיות...

אתה.

oren10
12-09-04, 00:06
חברה הדיון הזה נהיה ארוך וחסר כל פתרון חד משמעי
אני מאמין שהראשון ששאל את השאלה כבר ניהיה דוקטור לתיקוניי דרך
וכמו שאמרתי כבר זה הכל עיניין יחסי
מי שרוצה לגרור לטיול עגלה נגררת עם גנרטור קומפרסור
ועוד חצי מוסך ולחזור הביתה על גלגלים בכל מחיר יכול לעשות זאת
ולעומתו האחר יכול לשים באוטו גריקן מים וצידנית עם שני טילונים
ואוליי לחזור הבייתה עם רצועה שקשורה לחיה אחרת ,גם זאת אופציה
העיקר שכולם מרוצים

-->