PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרטועים ברמקולים, עזרה?

sinai77
07-06-10, 19:07
שלום, יש לי באוטו רדיו-דיסק חדש של פיוניר ושני רמקולים ישנים.

בזמן האחרון יש מדי פעם קרטועים כשאני שומע שירים. כלומר למשך של בערך שניה לא שומעים כלום, ואז השיר ממשיך (לא בדיוק מאותה שניה שהוא נעצר. כלומר בזמן שלא שומעים כלום השיר עצמו מתקדם כנראה).

התופעה לא מופיעה כל הזמן, רוב הזמן אין את הבעיה, אבל כשהיא מופיעה זה די משגע.

חשבתי שאולי הקריאת דיסקים השתבשה מקפיצות וכאלה - אבל זה קורה לפעמים גם בUSB וברדיו.
חשבתי שאולי זה כמה שירים ספציפיים אבל בדקתי את העניין וזה לא.
יכול להיות, עדיין לא הצלחתי לבדוק ב100%, שזה לא קורה בווליום נמוכים, אבל אני עוד לא בטוח.

מה אתם חושבים שזה יכול להיות? איפה הבעיה? במערכת? ברמקולים? בכבלים ביניהם אולי?

אשמח לעצות או לפחות עצות לבדיקות נוספות שיעזרו לאתר את הבעיה.

תודה, סיני.

mik_l86
07-06-10, 19:29
לדעתי הבעיה היא ברדיו דיסק בגלל שאם הבעיה הייתה בחיווט אז הייתה שומע ברמקול אחד או משהוא כזה, או שהרדיו דיסק היה מתכבה לכמה שניות ואז חוזר.

השבדי
07-06-10, 20:17
כאשר אתה שומע שירים - יש בס .
כאשר יש אלמנט בס בשיר והעוצמה גבוהה בממברנה (אותו קרטון ברמקול) זזה.
כאשר הרמקולים חבוטים וישנים סביר להניח שהממברנה יבשה והתנודות עקב כך גדולות יותר.
כאשר יש תזוזה רצינים בצירוף חיווט לקוי יתכן והמגע מתנתק לשברירי שניה .
אלו אותם שברירי שניה שאתה לא שומע.
בדוק חיווט.
במידה והחיווט החיצוני תקין יתכן והחיווט בתוך הממברנה לקוי.
(במידה ויש יותר מאלמנט אחד - מה שקרוי 2-3 WAY יש חיווט פנימי לממברנה)
מקווה שעזרתי.
לירן

azora
07-06-10, 20:44
או שפשוט קורה לך מה שקרה לי...
החוטים שמתחברים לאחד הרמקולים לא היו מחוברים כמו שצריך ואחד מהם היה מקצר. כל כמה זמן הרמקולים הפסיקו וחזרו לעבוד.

תבדוק את חיבורי הרמקולים.
אם אתה לא מסתדר וגר באיזור ר"ג / רחובות תהיה איתי בקשר ואולי אוכל לעזור.

eladss
07-06-10, 21:49
נשמע שהכי סביר זה באמת רמקולים ישנים עם ממברנות יבשות וקרועות
קח בחשבון גם שבג'יפ פתוח כמו שלך יש לרמקולים חיים קשים יותר מברכב סגור
וגם תבדוק את הכיוונונים של המערכת - בס\מיד\טרבל ושאר פונקציות האיקולייזר

sinai77
07-06-10, 22:41
תודה לכל העונים :).

אני מאוד אוהב את האופציה שהרמקולים אשמים וקיויתי שהם הסיבה לתקלה (כי אותם קיבלתי חינם, את המערכת לא, וגם ככה תיכננתי להחליף אותם).

אני אבדוק ליתר בטחון את כל החיווטים והחיבורים למיניהם. אני גם אנסה למצוא רמקולים אחרים מחבר או משהו ולחבר את המערכת אליהם, נראה אם התופעה עוד קיימת. למרות שלפי מה שאמרו פה נראה שלא.

בקרוב כשאני אקנה רמקולים חדשים גם ככה אני אעשה את כל החיווט מחדש ומסודר יותר. עד אז אין מה להפסיד בלהיות בטוח ב100% בגורם לבעיה.

בינתיים תודה לכולכם, תשובות מהירות וענייניות. אני אעדכן.

sinai77
08-06-10, 03:20
עכשיו שאני חושב על זה.. התופעה חזרה על עצמה באותו שיר, אבל פעם בדיסק ופעם בUSB. שיר שעובד מצויין במחשב לצורך העניין. זאת אומרת נראה שהתופעה תלויה בצלילים שהרמקולים נדרשים לנגן.
מחזק ביותר את הכיוון של רמקולים גמורים לפי ההגיון ולפי מה שאמרתם.

בוא נגיד שבאמת אני צודק, וזה לא היה סתם צירוף מקרים שבאותו שיר הגיעו הקרטועים,זה פוסל את האפשרות של בעיות בחיווט? או שעדיין לא בטוח?

השבדי
08-06-10, 07:10
זה שהתופעה חוזרת על עצמה באותו שיר (במידה והוא נשמע תקין במקומות חארים דרך אותו דיסק) מחזקת היתכנות של בעיה מאזור הרמקולים.
חיווט ? יתכן.
רמקול גמור ? יתכן באותה מידה.
אם בשיר הנ"ל יש הרבה בסים וזה קורה בעיקר בשיר הזה , הכל פתוח כפי שהסברתי קודם.

נדב42
08-06-10, 09:54
אם אתה רוצה, יש לי רמקולים משומשים פנויים, לא איכותיים מדי אבל מספיק טובים לצורך הבדיקה. יימסרו תמורת כוס תה ...

נדב.

עירד רכס
08-06-10, 10:48
אצלי היתה את אותה הבעיה השבוע, הפתרון היה כל כך פשוט ,
המינוס התנתק וגרם בדיוק לאותם הדברים שאתה מתאר.

eladss
08-06-10, 15:22
עכשיו שאני חושב על זה.. התופעה חזרה על עצמה באותו שיר, אבל פעם בדיסק ופעם בUSB. שיר שעובד מצויין במחשב לצורך העניין. זאת אומרת נראה שהתופעה תלויה בצלילים שהרמקולים נדרשים לנגן.
מחזק ביותר את הכיוון של רמקולים גמורים לפי ההגיון ולפי מה שאמרתם.

בוא נגיד שבאמת אני צודק, וזה לא היה סתם צירוף מקרים שבאותו שיר הגיעו הקרטועים,זה פוסל את האפשרות של בעיות בחיווט? או שעדיין לא בטוח?

אז הבדיקה פשוטה ביותר
תוריד את הבסים בערכת למינימום ותשים את אותו שיר
עדיין קורה ? המשך בדיקה
לא קורה ? מצאת את הבעיה - הרמקולים

sinai77
08-06-10, 17:06
אז הבדיקה פשוטה ביותר
תוריד את הבסים בערכת למינימום ותשים את אותו שיר
עדיין קורה ? המשך בדיקה
לא קורה ? מצאת את הבעיה - הרמקולים

באמת רעיון טוב. בתור התחלה, לקחתי אותו לכיוון אחר. כמו שאמרתי זה לא קורה כל הזמן אלא פעם ב.. אז ניסיתי, לפני שאני פועל בעצתך ובודק אם הנמכת באסים תמגר את התופעה, לגרום לה להופיע.

לקחתי את אותו שיר, עם הבאסים הכי חזקים בעוצמה הכי חזקה, ועבד בסדר. זאת אומרת זה נשמע כמו מלחמת עולם עם הרמקולים המסריחים אבל זה היה רציף.

עכשיו אני מבולבל..

למרות שיכול להיות (מה אתם אומרים?) שיש מגע רופף איפשהו (אולי הנעליים לרמקולים?), אז לפעמים, כשהמגע חלש ולא טוב באסים חזקים יגרמו לתופעה. ולפעמים כשהוא יושב קצת יותר טוב אז הרמקולים יסתדרו עם הבאסים. הגיוני בעיניכם?

eladss
08-06-10, 19:16
כמה מסובך כבר לשלוח יד מאחורי הרמקולים בCJ ?
רוב אלה שאני מכיר לא צריך אפילו לפרק את הרמקול

-->