PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקאים יקרים......

zagi
10-09-04, 16:04
טוב...עולות בי מחשבות לקנות סמוראי אני צריך את הרכב לרוב לכביש אבל אני גר במושב ואני חולה שטח ...את כל הפרייבטים הקודמים שלי הרסתי בשטח {מיצוביש קולט לדוגמה ....חחח...} יש לי 36K להשקיע שזה כולל ביטוח טסט ישור קו וכן שיפורים ...{בצורה שאני נוהג בשטח ,אני חייב שיפורים ובעיקר הגנות ...} מעוניין לדעת איזה מודל כדאי לי לקנות ובכלל איך אני משקיע את הסכום הזה בצורה נבונה ומה אני צריך לדעת בקניה של סמוראי והאם בכלל יש טעם לקחת את הרכב לבדיקה במכון ..כמו-כן אני הולך לטפל ברכב בעצמי יש לי ידע סביר במכונאות אבל אני לא מכיר בכלל את הסמוראי ...אשמח לכל תגובה ...בתודה מראש .... :D :D :D ZAGI

אלון_ק
10-09-04, 16:59
השאלה שלך נדונה רבות הן בפורום הזה הן בפורום לג'יפאים מתחילים. מנוע החיפוש משמאל למעלה יעזור לך למצוא את התשובות לשאלות ששאלת עד עכשיו.

בתקציב כזה, אגב, הייתי מחפש סמוראי 94-95. כך גם יישאר מספיק עודף לבעיות.

קצת קישורים (יש עוד הרבה, רק צריך לחפש אותם. הוספתי גם כמה פחות קשורים שעשויים לעניין בכ"ז):
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4088

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4010

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4220

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4424

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4928

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3960

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4238

מספיק לעכשיו. אם אחרי חיפוש עדיין יש שאלות שאין לך תשובות עליהן, כולנו נשמח לעזור לך כמיטב יכולתנו.

השקעה נבונה, לדעתי, תהיה קניית רכב עם רזרבה של 4-5 K בצד, יישור קו מוחלט ונהיגה בו משך פרק זמן ארוך. אתה צריך להכיר את הרכב, את יתרונותיו ומגבלותיו לפני שאתה מחליט מה אתה רוצה בדיוק. כסף בצד גם טוב לכלים אם תחליט שאתה תרצה לבנות לבד את השיפורים שלך.
אלון.

המהנדס
10-09-04, 22:52
"אני צריך את הרכב לרוב לכביש "
בתקציב כזה קנה ויטארה.

אלון_ק
10-09-04, 23:48
למה, אתה לרוב בשטח? מתוך 15K שאתה נוסע בשנה, יש לך אפילו 1K בשטח? אני לא חושב. לרוב האנשים אין. רובנו 95% מהזמן בכביש. השאלה היא מה הוא רוצה לעשות בשטח וכמה אכפת לו מביצועי כביש.

חוץ מזה שזה תקציב די דחוק לויטארה, לא?

המהנדס
11-09-04, 00:34
לדעתי סמוראי הוא לא נוח כרכב שנמצא "רוב הזמן בכביש"
אני התפשרתי מבעיית תקציב בלבד (הייתי חייב ג'יפ)
אני יודע שאם לי היה כזה תקציב הייתי קונה ויטארה אבל זה אני...

גיא
11-09-04, 15:24
ואם אני אגיד לך שגם ויטארה לא אוטו נוח לכביש ?

קצר נורא וקופצני.

עוד יותר חמורה העובדה שאין שם מקום איכסון לחצי קבב ... מה אז ?

יש למישהו פה את הויטארה הכי משופרת בארץ ( או במזרח התיכון ) והוא לא עלה את זיק. יודע למה? כי הוא פחד ... אז ? ...

לקנות ג'יפ מתוך התפשרות זה לא התחלה טובה, אני יודע בודאות כי ניסיתי את זה.

מה שמתאים לך לא מתאים לי ומה שמתאים לי בטח לא מתאים לך.

ויטארה וסמוראי זה לא אותו אוטו והם אפילו לא עומדים קרוב.

שכל אחד יקנה מה שטוב לו.

אלון, אתה נוסע 1K בשטח ? .. בשנה ? ... בעשור ? ... אני חושב שמתוך ה 32K שלי בשנה יש משהו כמו 1500 בשטח. וזה נחשב המון ? ... כלום ? ... מה ?

אלון_ק
11-09-04, 22:48
בנאדם נורמלי עם אוטו שהוא גם ליום-יום מבלה (נגיד) שבוע ממוצע בעבודה ובנסיעות רגילות, סופ"ש (שישי-שבת) בשטח. זה 3 מתוך 4 סופש"ים בחודש, נגיד (בטוח יהיה סופ"ש אחד שלא תוכל, נכון?). כל שבוע בנאדם ממוצע עושה 1300 ק"מ. נגיד שבשטח נסעת 130 בסופ"ש (אה-הא). זה הרבה מאוד לכל סופ"ש, זה הרבה יותר ממה שאתה בדר"כ עושה בשטח (ובדר"כ כשאתה מבלה יום בחורשן זה בערך 30-40 ק"מ, לא יותר). זה 10% כולה. ברור שאנחנו מטיילים הרבה פחות ממה שציינתי. אגב, לך יוצא 4.6%. ו1500 זה הרבה (אבל גם 32K).

ויטארה, בייחוד אחרי השבחת מתלים קלה, הרבה יותר נח מסמוראי, CJ או סופה. אולי זה עדיין לא נח (לדעתך, לדעתי הוא מאוד נח), אבל אין ספק שזה עולם אחר מסמוראי - שגם הוא לא משופע במקום.

מבחינתי החסרונות של הויטארה הם כדלקמן:
1. עודף פלסטיקים, מכריח אותך למגן ולהחליף.
2. הכרח במגוון מיגונים, לא רק מיכל דלק (וגם זה יש ברוב הסמוראים מהמפעל).
3. גובה בעייתי, מתלה קדמי בעייתי (IFS).
4. עלות ראשונית.
5. עלות שיפורים נפוצים (מתלים, בעיקר).

אני הצעתי ויטארה רק כי הוא ציין שהוא יהיה רוב הזמן בכביש. וויטארה זה רכב כביש הרבה יותר טוב מסמוראי מכל בחינה.

לקנות ג'יפ מתוך התפשרות זה המצב אצל רובנו. אני הייתי בונה על בסיס של ג'יפ אם היה לי כסף, אחר היה קונה סיקס אם הוא יכל לשלם על הדלק, אתה היית קונה ריינג' רובר (אולי). התפשרות זה מה שיש. ואני לא זוכר שהתלוננת על הסמוראי שלך, די להפך למיטב זכרוני - הייתה לך שם התפשרות מצויינת, לא?

zagi
12-09-04, 17:34
טוב אנשים ...אתם עונים לי על השאלה אם כדאי לקנות סמוראי ...זאת לא השאלה ...השאלה שלי היתה ,איזה מודל לקנות {מבחינת נכונות הרכב לשיפורים ..}וכחו בהנחה שאני מושבניק מטורף שבנה באגים {מחיפושית כמובן ...}וכדומה בגיל 15 ואני יכול להבטיח לכם היום בגיל 28 עוד לא נגמרו הגוקים בראש רק שעכשיו יש יותר כסף . בקיצור אני שואל איזה סוזוקי יהיה רף הכי טוב לשיפורים ולהגנות ...
וד"א אם התחלתם לחשב כמה נסיעות שטח אתם עושים בשנה ...אז רק לידע כללי ..עם המיצובישי קולט עשיתי יותר מ1500 ק"מ שטח בשנה ...חחח...אמנם שטח לא פראי אבל עדיין שטח {החלפתי בולמים 3 פעמים } אם זה לא עונה לכם על שאלת הכדאיות ...אז אני לא יודע מה ....
אז עכשיו שהבהרתי את עצמי אשמח לתגובות נוספות ....ZAGI

גיא
12-09-04, 19:25
אלון,

כן אם הייתי יכול הייתי קונה אתמול ריינג'.
לא שנאתי את הסמוראי, אבל בנינו נסיעות לדרום היו סיוט לא קטן. וגם נסיעות יום יומיות לעבודה בגשם פראי לא היו חויה מרנינה למדי. הבנתי את זה כשנסעתי לעבודה עם הניבה ופתאום לא ירד עלי מבול ברמזור ...
עכשיו נסיעות לדרום הן חויה מתקנת כשאני נוסע כמעט רצוף מרתוני של 1000 ק"מ ויוצא מהאוטו כאילו נסעתי על למכולת בקצה הרחוב .. זה נכון שהדיסקו זה לא בדיוק סמוראי ויש באמצע עוד כמה דברים אבל עכשיו אני מבין על מה מדובר, אפילו שהסמוראי שלי היה הכי נוח שיש בארץ ....

זאגי,
לא יודע למה אתה קורא "שטח" אבל אם תצליח לעבור בשלום עם מכונית שלמה ונוסעת, 100 מטר של מה שאני קורא "שטח" עם הקולט ואתה מיד ניכנס לספר השיאים של גינס ומיצובישי נותנים לך מתנה פג'רו ...

אתה יכול לעשות משהו כזה, תקנה סמוראי 90, תתקין שתי נעילות, מקסטראק, מציגי 215 שטח מלא, את העודף תכניס לפק"מ, תקנה הרבה מים, תטייל, תחזיק את האוטו שנה ואז תחליט : להחליף למשהו אחר, לשפר בטרוף ( אלון ... .) או לקנות שוב קולט ( כרכב עבירות קיצוני :twisted: )

zagi
12-09-04, 20:21
חחח...גיא....כמובן שאני לא מתכוון לתנאי שטח קשים ...אני מתכוון לזה שאני חולה שטח ונכנס למה שאפשר אפילו עם קולט ..
טוב ,מה אתם חושבים ...סמוראי 95 או ויטארה 90 ....?
זאת ההתלבטות האחרונה ...בהנחה שאני רוצה שהרכב יהיה גם קצת נוח יותר בכביש אך שיכולת השטח לא תפגע ...

נמרוד
12-09-04, 21:38
חחח...גיא....כמובן שאני לא מתכוון לתנאי שטח קשים ...אני מתכוון לזה שאני חולה שטח ונכנס למה שאפשר אפילו עם קולט ..
טוב ,מה אתם חושבים ...סמוראי 95 או ויטארה 90 ....?
זאת ההתלבטות האחרונה ...בהנחה שאני רוצה שהרכב יהיה גם קצת נוח יותר בכביש אך שיכולת השטח לא תפגע ...

סמוראי 95 עדיף על ויטארה 90 בעיני.

התקציב שלך הוא תקציב שמתאים לסמוראי טוב, הוא תקציב גבולי ביותר לויטארה - כשאני כותב גבולי אני מתכוון "אולי תצליח לגרד ויטארה אם תתעקש, אבל היא תהיה גרוטאה".

מה גם שלפי ההתפארויות שלך (שאני בטוח שהן לא חסרות בסיס :lol: ) אתה צריך משהו כמה שיותר קשוח ועמיד.

אלון_ק
12-09-04, 21:53
אבל רגע אחד. אתה לא ילד בן 20 כמו רובנו, בעלי הסמוראים, ואתה יודע שאתה הולך לשפר. יש לך גם נסיון קודם ולא מועט בתחום, לאור ההצהרות שלך.

בוא תספר לנו מה בדיוק אתה מתכנן ולאיזו רמה אתה מתכוון להגיע, כדי שנוכל לייעץ לך טוב יותר. יש הבדל עצום בתקציב הנדרש לשנתונים השונים מבחינת שיפורים וכן לפוטנציאל - רכב קצר מוגבל מאוד מראש. ורכב ארוך יש רק ב84, 87 ו88. בקיצור, מה אתה מתכנן? שתי נעילות, יחסי העברה, צמיגי 235 ושלום על ישראל, או שאתה מוותר על החוקיות והולך על גדול (מערכת מתלים משופרת מאוד, צמיגי 31 ומעלה, אולי מנוע גדול יותר וכן הלאה)?

zagi
12-09-04, 22:37
טוב , אז ככה נקסוס ..
אין לי שמץ של מושג ....
זאת הסיבה שאני שואל אותכם....
אני לא יודע עד כמה הסמוראי עביר בשטח ...ובגלל זה אני לא יודע מה ארצה לשפר ..
אני רק יכול להגיד לך שהרכב יצתרך לעבור בתנאי שטח בנוני עד קשה ..{באמות מידה שלך ...}

zagi
12-09-04, 22:44
אה.. כמעט שחכתי ...
זה צריך להיות חוקי ...או לפחות בסופו של דבר ...{אם ניתן לשנות ברשיון וכו'...}

גיא
13-09-04, 00:11
באמות מידה של אלון ( נקסוס ) שטח קשה זה משהו שאתה לא מנסה מיד כשאתה עובר מקולט לסמוראי משופר ... ( ואם כן, תכין ביטוח חיים רציני )

סמוראי, סטנדרטי זה אוטו עביר בטרוף.
משופר קלות זה אוטו שכמעט לא עוצר.
משופר בטרוף זה אוטו שעוצר או כשניגמר הדלק. או כשניגמר הטיול. .. !

סמוראי זה אוטו קשוח מאוד. !
קשה עד מאוד לפגוע בו, גם בגלל שהוא בנוי טוב מאוד וגם בגלל שהוא חלש מידי בשביל לשבור אותו.

סמוראי שמטופל נכון ובנוי נכון ונהוג נכון זה התמורה אולי הכי טובה בישראל לכסף למי שלא עובד עם הרכב בשטח אבל מקווה לבלות כל שניה בשטח כשהוא לא חייב להיות על השחור.

קח בחשבון שאם תקנה סמוראי שמור ומטופל יהיה לך ישור קו זול מאוד. אם תקנה ויטארה שמורה יהיה לך יותר יקר לתחזק / לטפל / ליישר קו איתה כי האוטו בנוי הרבה יותר "פרייווט" מאשר הסמוראי.

סמוראי וויטארה ... אין בינהם הרבה דמיון ... נגיד ( בלי מכות !! ) זה כמו דיסקברי ודיפנדר ... מבחינת מה אתה מקבל מהאוטו .... ( בלי מכות אמרתי !!! ) אחד משאית ואחת מכונית מפוארת ... ושניהם יכולים לא רע בכלל בשטח.

ואם אין לך מושג, מה זה סמוראי ומה זה "שטח" ... תבקש ממישהו עם סמוראי שיקח אותך סיבוב לחורשן.

בטח יקפצו פה כמה על המשימה :D

zagi
13-09-04, 01:02
טוב גיא ...השתכנעתי ...
אז יש מישהוא שיכול להדגים לי את הביצועים של הסמוראי ....?
ואני עשוי להיות שימושי למי שגם צריך לרתך משהו בצורה טובה ובריאה , אילתורים טכניים ...ועוד ...
ד"א אני גר באזור המרכז ...

גיא
13-09-04, 02:14
עוד מילה,

קח בחשבון שאם תנסה לנהוג בסמוראי כמו שנוהגים בקולט ...

או שתהרוג את האוטו בכמה שניות ...
או שתהרוג את עצמך בכמה שניות !!

ואין לך מושג עד כמה אני רציני !!!!!!!!

itayhi
13-09-04, 03:12
גיא רציני
מ א ו ד רציני.

אין לך מושג עד כמה הוא רציני

והוא צודק!!!

אתה צקיך להכנס לפאזת נהיגה שונה לגמרי
לא עוברים את ה100 קמ" ש (עדיף גם לא את ה90)
מהירות מותרת בסיבובים ----> 20-30 קמ"ש, ואני לא צוחק

אני מקווה שאתה יודע למה אתה נכנס

בהצלחה
איתי

zagi
13-09-04, 12:12
תודה רבה על הדאגה ...
אספתי את החומר על הסמוראי ואני חושב שאני מבין את המגבלות {כגון מהירות וכד"ו...}.
אני יודע שאני אצתרך לעשות שינוי דרסטי בהרגלי הנהיגה שלי ...
ואת האמת ...קשה לי לחכות לשינוי הזה ....{שטח = עולם אחר }.
אז עוד פעם תודה על הדאגה ...
ולעיניננו ...יש מישהוא שמוכן להדגים לי את הביצועים של הסמוראי ...?
אני אשמח להצתרף גם למישהו שעובד כרגע על הרכב ..ואשמח גם לתת יד ...

אלון_ק
13-09-04, 23:03
אתה מוזמן לסיבוב נסיון, אבל שלי לא בדיוק סטנדרטי.

הבנתי מה אתה אומר. אתה אומר השמיים (או החוק) הם הגבול, עבירות קשה נדרשת. לדעתי, סמוראי 95 עם שיפורים מעטים יענה לדרישות שלך. למה 95? חדש יותר = יותר טוב, ישאיר אותך עם קצת כסף בכיס, עדיין מתלה עלים שהוא זול יותר למשחקים, מוזרק, עדיין עם טרנספר גגש"ים ולא שרשראות, יש מוצרי אפטרמרקט בשפע (בניגוד ל96, שם אתה כבר צריך להתחיל לברר מה מתאים ומה לא, כי בארה"ב יש רק עד 95).

אילו שיפורים? תקנה את הרכב ותתחיל לנהוג. השיפור הכי משמעותי שיש לכל רכב הוא הנהג ושיפור עצמי תמיד אפשר. זו הדרך היחידה לגלות את מגבלות הרכב, כי הם קשורות ישירות בנהג. אתה בהחלט עשוי לגלות שמספיק לך סמוראי נעול אחורה. אתה גם עשוי לגלות שאתה רוצה 2 נעילות, יחסי העברה, צמיגי 30/9.5 ומיגונים מתקדמים. עד הרמה הזו אתה גם תישאר במסגרת החוק. אם תרצה יותר מזה או שאתה מטורף שאוהב לבנות, או שתחליט לעבור לרכב גדול יותר. בכל מקרה אם תעשה זאת לאט בהיכרות איטית עם הרכב, כמו שצריך, אז מדובר על זמן רב מאוד.

דבר אחד אני מבטיח לך - עם נהג מספיק טוב, מעטים מאוד המקומות שרכב נעול קדימה ואחורה לא עובר בהם. גם סמוראי.

לגבי ידיים לעזרה, תכין אותם - אתה תצטרך אותם בעצמך...

אלון_ק
14-09-04, 00:17
ראיתי עכשיו את המודעה שלך. אם אתה באמת רוצה שטח טכני קשה, וותר על הויטארה. התקציב שלך לא מאפשר לך אחת חדשה במיוחד וזה כבר לא טוב, אבל חשוב יותר - יעלה לך הרבה יותר להביא אותה לרמת משחקים סבירה, שלא לדבר על טובה. המתלה הקדמי מוגבל מאוד, מוצרי אפטרמרקט יקרים יותר וזמינים פחות. לא רעיון טוב אם אתה רוצה לשחק בעבירות קשה.

zagi
14-09-04, 14:44
טוב....נראה לי שעכשיו רק נשאר לתת למזל לכוון אותי לסמוראי שלי ...
ד"א ...מה דעתכם על קניה של סמוראי 97 ,לנסוע עליו קצת ואז להתחיל לשפר למגן וכל הקשור בכך ....?..{להתחיל מרף גבוהה יותר ...}

asafk
14-09-04, 14:50
טוב....נראה לי שעכשיו רק נשאר לתת למזל לכוון אותי לסמוראי שלי ...
ד"א ...מה דעתכם על קניה של סמוראי 97 ,לנסוע עליו קצת ואז להתחיל לשפר למגן וכל הקשור בכך ....?..{להתחיל מרף גבוהה יותר ...}

אני בעד.

אסף.

גיא
14-09-04, 14:59
כעקרון מה שיותר חדש מין הסתם הכי טוב.

רק תבדוק עם יודעי דבר ( וזה לא אני ) אם אין איזו בעיה עם סרן קידמי של 97 לגבי נעילות ( בטח תרצה מתי שהוא )

אלון_ק
14-09-04, 15:52
אין בעיה עם הסרן הקדמי שלו עם נעילות. לפחות, לא שום דבר שונה משלי. יש לו בית 2 סטליטים שצריך להחליף אם נועלים, חוץ מזה כלום.

מה שכן הסרנים החדשים יותר קצת פחות חזקים מהישנים, אבל זה לא רלוונטי כל עוד הוא לא עובר את ה31, מה שכנראה לא יקרה. ואם זה יקרה, אני מתנדב לעזור לו לעבור לסרני YOTA.

zagi
14-09-04, 16:08
תודה תודה .....
ואללה אנשים ...אתם בסדר ...בסדר גמור ....
ד"א חשבתי שרק אני בחופש ...מה אתם עושים בבית בשעה כזאת ....? :D :D :D

גיא
14-09-04, 16:19
הוא בבית
אני עובד

zagi
14-09-04, 16:25
חחח...גיא ..זה מה שאתה עושה בעבודה ....גם אני רוצה ...חחח....

-->