PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה !!חיישן חום מנוע צירוקי

מחלה סופנית
11-06-10, 00:45
החלפתי למנוע צירוקי 4 ליטר2002 בדיוק כמו של הסופה והרכבתי עליו את כל הנלוים של הסופה רק מה???.... אין מקום לחיבור חום מנוע כמו בסופה שנמצא בתחילת הראש מנוע מתחת לקיר אש
מה עושים??? עזרה דחוף:rolleyes:

סופת המדבר
11-06-10, 02:27
חבר שלי גם החליף למנוע כזה גם בלי החור\הברגה ליוניט חום
אז מה שהוא עשה זמני\קבוע שם T על הצינור שהולך לרדיאטור חימום
ועל הT הזה הוא שם את היוניט הצמיד להברגה שלה חוט שיהיה מינוס סגר עם בנד
ואת החוט שיצא לשעון הוא חיבר כרגיל
לא יודע אם זאת קריאה הכי מדוייקת אבל ככה הוא נוסע כבר שנתיים

מחלה סופנית
11-06-10, 10:58
נשמע סביר בהתחשב בזה שאפשר לגמור ראש מנוע תודה
:confused:

kobiarava
11-06-10, 13:35
איפה יושב היוניט המקורי של הצ'רוקי? הכי טוב להרכיב את היוניט שלך שם. קריאה של חיישן טמפ' אחרי מחבר T לא תהיה מדוייקת בגלל הפסדים טרמיים, חבל לעשות טעויות שעלולות לעלות אח"כ ב-$$$:cool:

קובי

מחלה סופנית
14-06-10, 09:34
החיישן ישב על המשאבת מים המקורית של הצירוקי שלא מתאימה לסופה . בכול מקרה
ונראה לי שזה גם מה שאני יעשה במשאבה שלי פשוט אני יבטל את הצינור שמוציא מים לחימום של המזגן או מה שזה לא יהיה ויבריג שם יוניט חום בתקווה שזה יתן קריאה מדוייקת :confused: כי גם ככה ביטלתי את המזגן

kobiarava
14-06-10, 09:45
מאוד לא מומלץ לבטל את יציאות המים לחימום שמשמשות למנוע כלופ קצר (עוקף רדיאטור וטרמוסטט) שתפקידו ליצור התחממות אחידה במנוע ובראש. ויתור על הלופ הקצר עלול לגרום נזקים מצטברים עד כדי סדקים בראש המנוע ובבלוק. במידה ולא רוצים להשתמש בחימום, פשוט יוצרים מעקף בחיבור ישיר בין 2 הצינורות.

קובי

coas
14-06-10, 09:54
איפה יושב היוניט המקורי של הצ'רוקי? הכי טוב להרכיב את היוניט שלך שם. קריאה של חיישן טמפ' אחרי מחבר T לא תהיה מדוייקת בגלל הפסדים טרמיים, חבל לעשות טעויות שעלולות לעלות אח"כ ב-$$$:cool:
קובי

הקריאה לשעון החום בצ'ירוקי OBDII מגיעה מחיישן הטמפרטורה שעל בית הטרמוסטט. מן הסתם לא מתאים לOBDI.

הפיתרון הנכון הוא לקדוח ולהבריז כניסה במיקום המקורי.

coas
14-06-10, 10:13
ד"א, מנוע צ'ירוקי 2002 לא זהה לזה של סופה, זהו מנוע עם מבנה ראש ושסתומים שונה שנועד לעבוד עם סעפות יניקה ופליטה משופרות כדי לפצות על ירידה בהספק.

מחלה סופנית
14-06-10, 14:05
לפי מה שבדקתי זה בדיוק אותו מנוע ורק החלקים הנלווים שונים
ובקשר לעניין הקדיחה נראה לי מסוכן מדיי

six 4 life
14-06-10, 15:27
סתם בשביל הקטע- לפי מה בדקת?

מחלה סופנית
14-06-10, 23:18
סתם בשביל הקטע- לפי מה בדקת?
פירקתי והרכבתי כולל מכסה לשרשרת טיימינג
בתכלס התיעצות עם חמיס לפני הפירוק וההרכבה שנעשתה על ידי

six 4 life
15-06-10, 22:36
ההבדלים במנועים הם פנימיים ולא חיצונים שאתה פיזית תראה אם לא תפתח מנוע ותשווה ראש מול ראש.
בכל אופן עזוב, רק תהנה:cool:.

מחלה סופנית
16-06-10, 14:25
טוב אז ככה התחלתה לשגע אותי אז הלכתי לחבר שלי שהוא מוסכניק סוזוקי קרייזלר ומתעסק עם סופות וצירוקי מוסך וסוכנות לא ליצן שמתעסק
וחד משמעית הוא אמר לי אותו מנוע אחד לאחד חלקים נלווים שונים לגמרי כולל מחשב מנוע

eliv1
16-06-10, 17:11
טוב אז ככה התחלתה לשגע אותי אז הלכתי לחבר שלי שהוא מוסכניק סוזוקי קרייזלר ומתעסק עם סופות וצירוקי מוסך וסוכנות לא ליצן שמתעסק
וחד משמעית הוא אמר לי אותו מנוע אחד לאחד חלקים נלווים שונים לגמרי כולל מחשב מנוע

אז כנראה שהוא לא מבין הרבה... או לא מתעמק בפרטים, הבלוק שונה, הראש שונה ועוד הרבה, אם תרצה פירוט תבקש, סתם קוריוז, תסתכל על המספר שמוטבע על הראש החדש, סביר להניח שהוא 0630 או 0310 (Alabama Head), ראש הסופה הישן שלך בעל מספר מוטבע 7120, תמדוד את שטח החתך (Cross Sectional Area) של מעברי היניקה/פליטה וצורת הפורט ותשווה בין שני הראשים, אתה תגלה כמה דברים חדשים שם....

בכל מקרה, חבל על הויכוחים שלך....

-->