PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחנך מעלה אקסטרים חדש בעמק האלה

pini123
11-06-10, 10:19
חבורת הפראים בניהולו של דרור נחמני בליווי המרן שמעון שיף
+גקי רנגלר, צפריר רוביקון, אלי היילקס , עמית רנגלר ופיני רנגלר
חנכה מעלה אקסטרימי בתול לחלוטין באיזור עמק האלה.
6 שעות על חמש מאות מטר.היה כיף.
לנסיעה הצטרף עיתונאי הרכב יואב קווה שפרסם כתבות מצולמות במוסף דה מרקר ובאיגרת "כבישים"
להנאתכם מצורף לינק לכתבה בכבישים ( יותר תמונות מאשר בדה מרקר)
http://www.kvishim.co.il/Articles.asp?id=848

ramkol
11-06-10, 11:52
אני לא מבין, זה חוקי אצלכם????

אחר כך מתפלאים ששונאים אותנו....

.

חנן-ג'יפולוג
11-06-10, 12:01
מדובר בשביל אש. זה לא רק חוקי, זה אפילו מומלץ. שומר על שביל האש נקי מצמחיה, שזו המטרה שלו מלכתחילה.

יואב קווה, בתפקידו, במעמדו ובאופיו הנוכחיים לא היה עושה כתבה כזו אם זה לא היה ככה.

אגב, שאפו גדול ליואב. כתיבה נהדרת.

pini123
11-06-10, 12:19
מדובר בשביל אש. זה לא רק חוקי, זה אפילו מומלץ. שומר על שביל האש נקי מצמחיה, שזו המטרה שלו מלכתחילה.

יואב קווה, בתפקידו, במעמדו ובאופיו הנוכחיים לא היה עושה כתבה כזו אם זה לא היה ככה.

כל מילה בסלע.

six 4 life
11-06-10, 12:51
אם עלינו אותו בלילה, אנחנו גם נחשבים "אקסטרים":cool:?

Eitan_S
11-06-10, 13:01
טוב שיש תמונות בכתבה, לפחות אפשר לחלום בצבע.
יפה מאוד.
איתן

pini123
11-06-10, 13:03
אם עלינו אותו בלילה, אנחנו גם נחשבים "אקסטרים":cool:?
בוודאי אקסטרים ליליה עם חלומות נעימים

six 4 life
11-06-10, 13:12
חחח, זילזול זה תכונה לא טובה בכלל... אבל תהנה.

pini123
11-06-10, 13:19
חחח, זילזול זה תכונה לא טובה בכלל... אבל תהנה.

צודק וגם התייחסות לא רצינית..למיקום שאינך יודע היכן נמצא ( חוצ מאיזור עמק האלה-בו קיימים כמה מאות שבילי אש)

six 4 life
11-06-10, 13:24
אם לא היו תמונות לא הייתי כותב את מה שכתבתי. ואני לא מדבר על לפניכם, אלא אחריכם. ככה או ככה אני רואה שאתה מאוד גאה בהישג הזה ומגן עליו בחירוף נפש, ולכן לוקח את כל דבריי בחזרה, לא עלינו לא בחושך ולא באור, בלתי ניתן לעליה, יחי הרנגלרים:cool:.

דרור ברלי
11-06-10, 13:30
איזה יופי. ד"ש לאדמו"ר.

pini123
11-06-10, 13:43
אם לא היו תמונות לא הייתי כותב את מה שכתבתי. ואני לא מדבר על לפניכם, אלא אחריכם. ככה או ככה אני רואה שאתה מאוד גאה בהישג הזה ומגן עליו בחירוף נפש, ולכן לוקח את כל דבריי בחזרה, לא עלינו לא בחושך ולא באור, בלתי ניתן לעליה, יחי הרנגלרים:cool:.

"במקום בו עומדים בעליתשובה-גם צדיקים גמורים לא יעמודו"

נדב42
11-06-10, 17:03

גם כאן, כמו בכתבה על ההאנטר, היה ראוי לציין את הסיבה הפרטנית שאפשר לרדת שם מהשבילים, כדי שאנשים לא יחליטו שזה בסדר לפתוח צירים חדשים איפה שבא להם ...

ובלי טיפת ביקורת על עצם פתיחת הציר, נסעתי עם החבורה הזאת בעבר והם אכן מקפידים על שמירת הסביבה :p

נדב.

sgill
11-06-10, 21:20
למה זה פורסם דווקא ב"כבישים" של יואב קווה ולא ב"שבילים"?

pini123
11-06-10, 23:43
למה זה פורסם דווקא ב"כבישים" של יואב קווה ולא ב"שבילים"?

היי נדב, תודה על הפרגון, ברם למה אתה לא שומר על הסביבה החברתית? נעלמת לנו..

ולשואל למה בכבישים-אפנה השאלה ליואב קווה.

נדב42
12-06-10, 00:18
היי נדב, תודה על הפרגון, ברם למה אתה לא שומר על הסביבה החברתית? נעלמת לנו...

אני לוקח את זה כמחמאה, אז תודה ...

כמו שכבר כתבתי, אני לא מאלו שמחפשים כל הזמן את אתגרי העבירות. אני אוהב לטייל (עם או בלי הבן שלי), לראות נופים חדשים, לפגוש אנשים חדשים, לפעמים לנקות את הראש לבד, ולפעמים לתת בגז בסגנון ראלי (תכננתי והתכוננתי לצאת לחוצה ישראל השנה, אבל לא הצלחתי להשיג מימון ולכן לא יצאתי - עשיתי כהכנה את המסלול של שנה שעברה בזמנים לא רעים)

השבתות כפי שאתם עורכים הן יותר משחקי עבירות ופחות טיול, וזה לא הסגנון שלי בד"כ (וגם לא בתקציב שלי לביצוע באופן קבוע - אמנם לא ניזוקתי אז, אבל סוג נסיעה כזה מביא איתו נזקים לרכב ולכיס, שאינו עמוק כלל במקרה שלי).

בכל מקרה, מדי פעם באה גם לי הג'ננה ומתחשק לי לצאת לכיבוש מעלות... כשזה יקרה שוב, היה סמוך ובטוח שאצטרף אליכם - בעיקר כי נעמה לי החברה והאווירה :p:p:p

נדב.

pini123
12-06-10, 00:40
היי נדב
נשמח לראות אותך כשיבוא לך.
אנחנו בינתיים כל שישי ושבת
ממשיכים לשחוק את הסופר-סוומפרים בסלעים באדיקות גדולה...

עוזי5555
12-06-10, 01:30
מצחיק השירשור הזה..
לראות שני חברה מתווכחים "למי יש יותר גדול"...

בסך הכל מנסיון שלי אי אפשר על סמך התמונות האלו לזהות מסלול ספציפי ,רוב רובם של המעלות למינהם באיזור הזה דומים במראה שלהם..אותו צבע הסלעים אותה צמחיה מסביב לא היו פה יותר מידי תמונות מזהות של השטח..בכל אופן נראה שעשיתם חיים..וחזרתם עם שרירים בידיים:p

אדר_ק
12-06-10, 09:03
מצחיק השירשור הזה..
לראות שני חברה מתווכחים "למי יש יותר גדול"...

בסך הכל מנסיון שלי אי אפשר על סמך התמונות האלו לזהות מסלול ספציפי ,רוב רובם של המעלות למינהם באיזור הזה דומים במראה שלהם..אותו צבע הסלעים אותה צמחיה מסביב לא היו פה יותר מידי תמונות מזהות של השטח..בכל אופן נראה שעשיתם חיים..וחזרתם עם שרירים בידיים:p

עוזי, ניסיון זה תנאי הכרחי, ממש לא תנאי מספיק.
תחנת הדלק אלה, הכניסה ישירות מהכביש (מצולמת לתפארת מכמה זויות),
המעבר ההכרחי של החריץ (מצולם כנ"ל). זה לא מספיק? אשמח לקבל נ.צ באיזור שדומה לכך.
אבל, תמשיך לצחוק ולהנות...

סיקס לעולמים - האמנתי לך מייד בתגובה ה-1. חבל שלא ניסחת אותה מאוד שונה,
או אז היית יוצא גם שאקל וגם מפרגן.

נ.ב
דנינו, אשמח ללוות השיירה שלך בריצת הלוך ושוב בין האבנים 8)

גיא
12-06-10, 13:17
אני לא מבין למה אנשים עסוקים בלהגיד לאחרים מה לעשות.

זה ממש התחביב הלאומי פה ...

אתם כולכם תמימים כשייות ? כשרים כטליתות ?

חלס.

עוזי5555
12-06-10, 14:22
עוזי, ניסיון זה תנאי הכרחי, ממש לא תנאי מספיק.
תחנת הדלק אלה, הכניסה ישירות מהכביש (מצולמת לתפארת מכמה זויות),
המעבר ההכרחי של החריץ (מצולם כנ"ל). זה לא מספיק? אשמח לקבל נ.צ באיזור שדומה לכך.
אבל, תמשיך לצחוק ולהנות...

סיקס לעולמים - האמנתי לך מייד בתגובה ה-1. חבל שלא ניסחת אותה מאוד שונה,
או אז היית יוצא גם שאקל וגם מפרגן.

נ.ב
דנינו, אשמח ללוות השיירה שלך בריצת הלוך ושוב בין האבנים 8)

אני לא מבין על מה ההתנצחות?? אין בעיה אתה מלך!! ..לא תמצא בתגובה שלי אפילו לא רמז קטן אם עלית את המעלה ברוורס או בלילה ללא ירח ,( אתה או אחרים )רק אמרתי שקשה מאד לזהות על סמך התמונות שיש בכתבה באופן חד משמעי ולא משתמע לשתי פנים שאכן המעלה המדובר הוא אותו המעלה שארז עלה אותו בלילה (ולא יעזור אתה לא תוכל להוכיח את זה לפני התמונות האלו גם אם הכל יהיה מאד דומה ומאד נראה אותו הדבר ,תמיד זה יהיה דומה גם למקום אחר באותה המידה ,אם היו תמונות נוספות הייתי יכול להסכים איתך)..יכול להיות שהמעלה שארז התכוון אליו קשה ואקסטרימי יותר ואני לא ממעיט ביכולתו של אף אחד!!
עכשיו אני מקווה שאתה מרוצה ומבסוט!!!

דנינו
12-06-10, 22:21
[
נ.ב
דנינו, אשמח ללוות השיירה שלך בריצת הלוך ושוב בין האבנים 8)[/quote]

היי אדר נראה לי שתרוץ 6 שנים ולא 6 שעות בין הסלעים
הגמד שלי קטנציק.. גמד.. גמד . למעלה הנ"ל .

אגב נהנתי מהכתבה. ולראות את התמונות חבורה של ג'יפאים כלבבי
כל הכבוד

גקי אהרון
13-06-10, 16:35
לכל המפרגנים תודה רבה. היתה שבת כייפית עבירות טובה חברה נפלאים.
נתראה בשטח. ג'קי רנגלר

שלמי
15-06-10, 11:23
אני לא מבין, זה חוקי אצלכם????

אחר כך מתפלאים ששונאים אותנו.....

דבר בשם עצמך.
חלאס עם הביקורת חסרת היסוד.

בהמשך לדברים של חנן, הנה מה שכתב יואב קווה בהקשר הזה :

הערה אישית / יואב קווה
האם המשתתפים במסע לכיבוש ההר הם חוליגנים משחיתי טבע?
הטיול נערך בקו אש - שטח חיץ ביער, נקי מעצים, שנועד למנוע התפשטות שריפות. התוואי המסוים מסולע ברובו.
הצמיגים הגדולים, בלחץ אוויר נמוך במיוחד, לא חרצו את הקרקע שבין הסלעים ולא יצרו קוליסים.
העבריינים האלה, כפי שכינה אותם אחד הקוראים, לא השאירו בדל סגריה בשטח. ביליתי איתם את היום כולו.
ישבנו יחד לאכול. כל הזבל ושאריות האוכל הוכנסו לשקיות והועמסו על כלי הרכב - ולא הושארו בשטח. האם כך מתנהגים חוליגנים משחיתי טבע?

YOSIS 2
15-06-10, 17:10
דנינו

אם תשקיע קצת כמו אסי למשל בגמד שלך אז הוא לא יהיה גמד צמיגים למשל !!!
יוסי

ramkol
16-06-10, 12:14
לא רציתי ממש להיכנס לוויכוחים כאן אבל נראה לי שאין ממש ברירה.
בקשר להערות של חנן ושלמי.
(מאמר ביניים- שלמי, זו כבר ההתייחסות השנייה שלך לדברים שכתבתי שהיא לטעמי תוקפנית מידי. אני מקווה שזה לא אישי, כי נדמה לי שאני לא מכיר אותך).

בקשר לכתבה, אז קודם כל, לא חייבים להשתין מהמקפצה בברכה, ואחר כך עוד לנסות לשכנע את כולם שזה בריא למים, ושמדובר לא חלילה בשתן אלא במיץ פטל. גם נראה לי שלא העניינים המשפטיים, כן חוקי לא חוקי, הם העיקר בהקשר הזה, אלא השטח, הטבע, ולטווח ארוך. אני לא חושב שהשאלה המרכזית כשרואים „מבצע“ כזה היא האם הוא חוקי, אלא מה ההשלכות של זה לטבע, ויותר מזה לאנשים אחרים בעתיד שייקחו מכאן דוגמה.
כמובן שאני לוקח את כל זה אישי מידי. אין מה לעשות, במיוחד כשמדברים על הנגב, או אזור השפלה, שעבדתי בהם באינטנסיביות לפני בערך שלושים שנים, כשהם עוד היו בתולים לגמרי, וכנראה כואב לי אישית, ככה בלב, לראות את כל השינויים וה“הרס“ שנגרם לשטח. לכן בעצם אני מגיב. אתכם הסליחה...

אני לא מכיר את קווה, לא בתאוריה ולא אישית. אם הוא בר סמכא לשמירת טבע והתנהגות תקנית בשטח, המצב קשה הרבה יותר ממה שנראה.
הנה מאגר התמונות מה“מבצע“ הזה:

http://picasaweb.google.com/yoav.kaveh/FIRETRAIL?authkey=Gv1sRgCK6lvNmhiamPGQ&feat=flashalbum#5479530799890824642

נתחיל מתמונה 2... זה תקין? שיירה חונה בכביש ליד קו לבן, לא בשוליים שאינם, אלא על הנתיב עצמו, יורדים מהרכבים ומתחילים להוריד אוויר מהגלגלים? אם יבוא משהו מאחור... שיחכה?...
זה כנראה חוקי (לא מכיר את החוק...) אבל נראה לכם שזה מעורר אהדה? לא כדאי לחשוב סנטימטר קדימה על אנשים אחרים שאולי נוסעים בכביש הזה?
חוץ מזה, נדמה לי שהחוק מחייב לרדת עם הסינר הזה... :) לא?

תמונה 5. עזבו חוקים, מה הילד עושה על הכביש?

תמונה 7. מר קווה לקח מטאטא וניקה את הכביש אחרי זה? או שעד היום, אם נוסעים שם אחרי מכונית חוטפים חצץ לשמשה הקדמית?

תמונה 14. תראו את בעל התחבושת... כמה סיגריות הוא מעשן במשך הסשן. ביער! ממש חכם. הרי בשביל זה יש שביל אש, שאם סיגריה או גפרור מעובר אורח תשרוף את היער... שרק חצי יער יישרף...
ומר קווה שטען שלא השאירו בדלים בשטח, הלך באמת אחריו לבדוק שאת כל בדלי הסיגריות שבעל התחבושת עישן הוא שם בכיס? (אני מצטמרר רק מלחשוב על התנועות האינסטינקטיביות של מעשנים מעיפים את הסיגריה הצידה...)

תמונה 17. אחת מהתנוחות הכי לא חכמות והכי שכיחות בקרב אנשים לא מנוסים בנהיגה בשטח. תראו היכן הוא עומד. הג’יפ בטח נותן גז...

תמונה 18. כמובן שבעל התחבושת צריך לקפוץ הצידה... ועוד בגיל שלו... ובפעם הבאה כשהוא ימעד או סתם לא יספיק לקפוץ הצידה, יכתבו בעיתון שהיה ביש מזל, ויפתחו לזכרו שרשור באתר ג’יפים. מדהים איך חוזרים על הטעות הזו בכל מקום...

תמונה 19. ומדהים איך לא לומדים מהניסיון... הוא חזר לאותו מקום.

ותראו את זה במכונית עם המרפק בחוץ.... הנה כמה מהר זה היה יכול להיגמר בלי היד:
http://www.youtube.com/watch?v=wyIDNn73H4U

תמונה 23. מה הוא עם הפטיש עושה שם? שובר אבנים („לא פוגעים בשטח“) או מיישר את הג’נטים... :(

תמונה 24. בלי חגורה כמובן, ועם סיגריה ביד, מרפק מחוץ לרכב, ותכף הסגריה תעוף לדלל את יערות קק“ל. (ולא מעניין אם זה חוקי או לא. לא כל מה שהוא חוקי הוא גם הגיוני).

תמונה 28. לטענת קווה הרכבים לא השאירו קוליסים בשטח... כי הורידו את האוויר... כנראה שאז עפים :)... בכל אופן בתמונה למטה אפשר לראות את שפשופי הצמיגים שהם השאירו... (גם בתמונות אחרות רואים זאת בברור), זה פגיעה בטבע! לא שום דבר אחר. טבע הוא טבע לא רק בשמורת טבע.

תמונה 29. ההוא בכחול מת שהג’יפ יעיף עליו כמה אבנים...

תמונה 33. כמובן שאין נזק לעצים... (ואם אין, מה המרחק לנזק במקרה?)

תמונה 48. אוויר בגלגלים...
http://www.rubiconscat.com/Stoddard/HDR09/Rollmovie.html

תמונה 54. עוד סיגריה.

תמונה 59. וואללה אחלה גברים אתם... החלקה קטנה של הרכב והלכה לו הקרקפת... מה אני אגיד לכם, אין ספק שתנצחו במלחמה הבאה.

חנן,
מעבר לכל זה, ישנה הנקודה העקרונית. אם שביל אש צריך להיות נקי מצמחיה, זה לא התפקיד של הג’יפאים לדאוג לזה. אם אכן מומלץ מהארגון שאחראי על היערות (קק“ל?) לנסוע שם ברכב, הרי זה מחדל טיפוסי. במקום לדאוג בעצמם לתקינות של מה שבאחריותם הם מפילים את זה על האזרחים... תחשבו שהיו מאשרים לירות ביונים במדרחוב בירושלים כי יש יותר מידי...

אני חושב שכל נסיעה בשטח, ואפילו על השבילים גורמת נזק לטבע... הקיום שלנו בכלל גורם נזק לטבע :) וכמובן שאני לא מציע להתנזר מנסיעה שם. אבל הפרופורציות חשובות, וחשוב להבין לא רק את הנזק המידי שנסיעה כזו גורמת לטבע (והיא גורמת), אלא במיוחד את הנזק התמידי שמאמרים כזה שהוצג כאן גורמים כאשר אנשים עם פחות ניסיון (לא שנראה שלאלו כאן יש ניסיון...) יתחילו לנסות לכבוש כל שביל אש בישראל.

שוב, יכול להיות שהכול חוקי, יכול להיות שהם אחלה חברה ואריות שטח... יכול להיות שכל התמונות עם המרפקים בחוץ ויד אחת על ההגה צולמו בהפסקת קפה כשהרכבים בכלל דוממים, יכול להיות שכולם כולם היו חגורים כל זמן הנסיעה, יכול להיות שזווית המצלמה מעוותת את מה שבאמת היה, ובין הרכבים אכן יש מרחק בטיחות מספיק. יכול להיות. זו לא הנקודה. הנקודה היא- שזה משדר מעבר למצ’ואיסטיות גם קוד התנהגות בשטח, שאם יקבל גושפנקה ממר קווה ובנוסף לכך גם מאתר כמו ג’יפולוג, הרי לא ירחק היום ושבילי האש יהיו חרוכים מצמיגים, שרפות וכתמי שמן...
זה מה שאנחנו רוצים?

ואל תבואו אלי בתגובות „זה קטנוני“, „זה בכלל תקין“, „מה אכפת לך“ „ומה הקשר...“ וכל זה, וגם הערות על האנטילגנציה שלי או דברים דומים לא יוסיפו לדיון. ברור שאני קטנוני, ויכול להיות שלא כל הסעיפים שהבאתי הם נוראים, אבל המטרה בכללותה היא שגם אם חלק מאיתנו משתינים בברכה, לא נעשה את זה מהמקפצה, ומה שהכי חשוב זה שלפחות את הילדים שלנו נחנך שאסור להשתין בברכה בכל מצב...

חנן-ג'יפולוג
16-06-10, 14:03
תחשבו שהיו מאשרים לירות ביונים במדרחוב בירושלים כי יש יותר מידי...

למיטב ידיעתי הדבר הזה קיים, אם כי כמובן לא במרכז י-ם. אישורי ציד סלקטיביים לאזרחים כדי לבקר גודל אוכלוסיות.

כנ"ל יש אישורים לרעייה במקומות שיש אינטרס משותף לרועים ולאחראים על האיזור, כמו למשל דילול עשבייה שמאפשרת התפשטות מהירה של שריפות.

יש מקומות שבהם האינטרסים משתלבים. תוריד את הפנאטיות מהמשוואה, של שני הצדדים, ותראה שלפעמים הדברים משתלבים יופי.

נדב42
16-06-10, 14:28
ואל תבואו אלי בתגובות „זה קטנוני“, „זה בכלל תקין“, „מה אכפת לך“ „ומה הקשר...“ וכל זה, וגם הערות על האנטילגנציה שלי או דברים דומים לא יוסיפו לדיון. ברור שאני קטנוני, ויכול להיות שלא כל הסעיפים שהבאתי הם נוראים, אבל המטרה בכללותה היא שגם אם חלק מאיתנו משתינים בברכה, לא נעשה את זה מהמקפצה, ומה שהכי חשוב זה שלפחות את הילדים שלנו נחנך שאסור להשתין בברכה בכל מצב...

זה לא קטנוני. זה נושא חשוב, אבל לדעתי אתה נובח על העץ הלא נכון.
אני לא חלק מהחבורה הזאת, אם כי נסעתי איתם פעם אחת למסלול כיבושי מעלות. לצערי יש הרבה יותר מדי חוליגנים שהורסים ומחרבים את השטח ללא רחם - אבל זה לא המקרה של החבר'ה האלו. אני מוכן להעיד לזכותם על הקפדה יתרה על שמירת הסביבה, יותר מאשר סתם חבורת מטיילים סטנדרטית, מבחינת נקיון וזהירות מדליקות. נכון שנשארים סימני צמיגים, אבל צריך לזכור כי מדובר בשביל אש - מקום לא מטוייל בעקרון, ושלא אמורה להיות בו צמחייה, ולכן הפגיעה מזערית ולדעתי האישית בהחלט בתחום הסביר.

אני מסכים אתך לגבי הדוגמה שאנשים יקחו מהכתבה ולכן כתבתי מוקדם יותר בשרשור:

גם כאן, כמו בכתבה על ההאנטר, היה ראוי לציין את הסיבה הפרטנית שאפשר לרדת שם מהשבילים, כדי שאנשים לא יחליטו שזה בסדר לפתוח צירים חדשים איפה שבא להם ...

וראה זה פלא, בעקבות השרשור הזה ואולי עוד אחרים, התווספה לכתבה ההערה האישית של יואב קווה, אשר נכתבה באופן מכובד ואחראי עם שימת דגש על אופי המקום ומדוע שם זה בסדר. (למיטב זכרוני ההערה לא היתה שם במקור, יישר כוח על הרגישות לנושא ושיפור המצב. )

לגבי אוסף ה"פגמים" שרשמת באריכות - במבחן הצדק האבסולוטי, בחלקם אתה כנראה צודק, בחלקם נראה מהתמונות שאתה טועה, וחלק נתון לפרשנות והנחות מוצא ("הג'יפ בטח נותן גז"). גם אני סולד מעישון, אבל לא מגנה כל מי שמעשן בשטח (ויש רבים מאוד כאלו בלי קשר לרמת הקושי של המסלול). אם אראה מישהו זורק בדלים, ובמיוחד בוערים, אפעל ככל יכלתי לגנות ולמנוע - אבל אתה לא בדקת את המאפרות ברכבים, אלא הנחת שהם השאירו בדלים.

אני גם חושב שאתה חוטא לעיקר כאשר אתה עובר על האלבום ומחפש בו פגמים עם זכוכית מגדלת של שען חרש. יש חבורות שגורמות נזקים גדולים בהרבה מהם, בירידה שיטתית משבילים לשטחים פתוחים או חקלאיים, בפתיחת צירים חדשים, בהקמת מעגל רכבים בסגנון המערב הפרוע סביב עץ מוקף צמחייה, בהשארת זבל וטינופת ועוד כהנה וכהנה פנינים. זה לא מכשיר את הפגמים הקטנים שאולי ניתן למצוא בהתנהגות החבורה הנ"ל, אבל אני מציע לנתב את האנרגיות והזמן שלך להשפיע במקום בו זה נחוץ בהרבה, ואם אפשר, לעבור מביקורת ממורמרת לעשייה. רוצה דוגמא ? עזור לי למשל למצוא דרך לקדם את כיסוי הגלגל למען הסביבה (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42449) .

כדאי לך גם קצת לקרוא בפורום לפני שאתה משתלח, למשל את השרשור הבא:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40534&highlight=%E7%F7%EC%E0%E5%FA (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40534&highlight=%E7%F7%EC%E0%E5%FA)

והארה כללית לכולם: בואו ננסה לשמור על תרבות הדיון ולא לרדת נמוך לפסים אישיים
(אל תכתבו עכשיו כל אחד בזמנו למה הוא היה בסדר - פשוט תרגיעו ודי, ואל תגיבו להארה הזו ... )

נדב.

shmil
16-06-10, 14:34

לבקשתך, לא אתייחס בצורה הזו.
אני מבין, משמך באתר, ומקריאת דבריך, הרמקול מעיד על השופר בו אתה אוחז להצלת השטח.
תגובתך הנוכחית רק מעידה שאין כל טעם לנסות להשפיע עליך לחשיבה מתונה יותר, ועל כן אלא לי לומר: איש באמונתו יחיה.
תמשיך בדרכך, אך קבל שיש גם אחרים שמתנהגים קצת שונה.
כמה שונה? כנראה שאלו שהיו בטיול המדובר, הם עוד מהזן הטוב.
אם אתה רוצה לראות זנים טובים פחות - תקבל הפניות למכביר.
ועכשיו, כיוון שלא כולם יהיו כמוך - כדאי שתמצא את נקודת האיזון. איזון.

שלמי
16-06-10, 14:42
תשמע, אדון רמקול,
קודם כל, לא הייתי בקבוצה שעלתה את המעלה הזה (גם כנראה לא הייתי מצליח לעלות, בלי נעילות ובלי כננת), וזה גם לא סוג הטיולים שלי, 500 מטר בשש שעות.
מצד שני, אני מכבד את מי שכן עושה מסלולי עבירות כאלה, ומעריך את האתגר וההישג, ומבין טוב מאוד את הכיף והסיפוק שבעסק הזה.
גם אותך אני לא מכיר, וההתייחסות היא לגוף התגובה, ואליה בלבד.
עכשיו, אתה בא לפורום של ג'יפים ומספר לנו בכל הזדמנות כמה אנחנו גורמים לנזק "בלתי הפיך" לטבע, וכמה שונאים אותנו בצדק.
אני מחשיב את עצמי לשומר טבע, ומנסיוני (בתיאוריה ובפועל) זה המצב אצל הרוב המכריע של האנשים בפורום הזה.
את ההאשמות נגד בעלי הג'יפים יצא לי לשמוע לא פעם ולא פעמיים (בד"כ מאנשים שלא ראו שטח מאז הטיול השנתי בבית ספר), ואני לא מתרגש מזה. אני לא מרגיש שאני צריך להצטדק בפני מישהו על זה שאני נוסע על ג'יפ שני טון עם מנוע 4 ליטר דיזל ומה לעשות - גם יורד איתו מהכביש מדי פעם.
ההאשמות שלך בשרשור הזה, או אלה על נזקים בלתי הפיכים "שרואים מהלווין", שנגרמים כביכול ע"י בעלי הג'יפים, הן גם מגוחכות (כפי שהסברתי לך בשרשור הרלוונטי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=44586&page=5)לאור פעילות הצבא והמחצבות בנגב), אבל בעיקר קשה לי לעבור על זה לסדר היום כשזה עולה פה בפורום.
לזאת שמינתה את עצמה לאחראית על האקולוגיה במושב שלי אני לא עונה כבר מזמן, אבל פה כן חשוב לי להגיב על דברים כאלה, במיוחד כשמדובר בעיני בביקורת חסרת יסוד, ואני מנסה לעשות את זה בדרך כמה שיותר עניינית.
בהודעות שלך, לעומת זאת, אתה מצרף לנו תמונות של "נזקים" בהם רואים תרמילים או צמיג זרוקים בנגב (מה הקשר לג'יפים ?) ופה סופר סיגריות לאנשים, שאתה מניח שזרקו בשטח (למרות שיואב קווה, שהוא כן בר-סמכא לפחות לדעתי, אומר שלא זרקו).
אז תמשיך להניח, ולהיות סוג של שוטר מטעם עצמך, אבל אל תצפה שלא תקבל על זה ריקושטים.
בידידות.

hitoy
16-06-10, 15:27
ועכשיו ברצינות.
כל הפורום הזה מרושת בשרשורים הורסי סביבה.
העיקרים שביניהם הם השרשורים שעוסקים בספורט המוטורי! למה לא תכתוב גם שם?

ומה אתה תגיד לקק"ל שפעם בכמה שנים באים וחושפים את השביל אש בעזרת ציוד כבד + כימיקלים.

לך יש 4X4 ? איזה?

והרכב הירוק החדש של אשתך ( כמשל), כמה אנרגיה ומשאבים עלה לעולם ליצר אותו.

תפתך שוב את עמוד הבית של גיפולוג ותקרא את הפתיח, כנראה שלא הבנתה למי מיועד האתר

יואב
שנוסע על סיקס, מעשן כמו שמעון ושבדרך כלל לא מגיב בצורה כזאת.
אה, וכן שומר ומשמר אחרי בשטח.

pini123
16-06-10, 18:03
ועכשיו ברצינות.
כל הפורום הזה מרושת בשרשורים הורסי סביבה.
העיקרים שביניהם הם השרשורים שעוסקים בספורט המוטורי! למה לא תכתוב גם שם?

ומה אתה תגיד לקק"ל שפעם בכמה שנים באים וחושפים את השביל אש בעזרת ציוד כבד + כימיקלים.

לך יש 4X4 ? איזה?

והרכב הירוק החדש של אשתך ( כמשל), כמה אנרגיה ומשאבים עלה לעולם ליצר אותו.

תפתך שוב את עמוד הבית של גיפולוג ותקרא את הפתיח, כנראה שלא הבנתה למי מיועד האתר

יואב
שנוסע על סיקס, מעשן כמו שמעון ושבדרך כלל לא מגיב בצורה כזאת.
אה, וכן שומר ומשמר אחרי בשטח.

כמי שלקח חלק פעיל ביחד עם נחמני בארגון הנסיעה הזו
היה מאתגר ומיקצועי, החברים שומרים על כל כללי ההתנהגות הנאותה

zagi
16-06-10, 22:12
פיני , מעניין מה הוא היה רושם אילו ראה את התמונה בשטח עם הסיגר צול וחצי שלך ???:D

בכל אופן , נראה שעשיתם חיים - יפה ככה . תמונות נהדרות .

ואליך רמקול יקר , אני באופן אישי מאוד מעריך את אהבתך לשמירת הסביבה ואף מזדהה איתך במידה .
עליך להבין כי לא מדובר בילדים חוליגנים אלה באנשים שאהבת הטבע ושימורו חשובים להם לא פחות ממך ואולי אף יותר .

את ההערות לגבי שבילי האש אני מקווה שהבנת מהתגובות הקודמות , ובקיצור - נסיעה בשבילי האש עוזרת לדילול הצמחיה והיא הכי פחות תוקפנית לסביבה מכל שיטות הדילול האחרות .

ועוד מילה אחת לדרור - יה נקניק ! פתיחת ציר בשבילי אש דוחה ארועים משפחתיים ... יש לך את הטל' תעדכן במידה ו ...

pini123
16-06-10, 22:56
פיני , מעניין מה הוא היה רושם אילו ראה את התמונה בשטח עם הסיגר צול וחצי שלך ???:D

בכל אופן , נראה שעשיתם חיים - יפה ככה . תמונות נהדרות .

ואליך רמקול יקר , אני באופן אישי מאוד מעריך את אהבתך לשמירת הסביבה ואף מזדהה איתך במידה .
עליך להבין כי לא מדובר בילדים חוליגנים אלה באנשים שאהבת הטבע ושימורו חשובים להם לא פחות ממך ואולי אף יותר .

את ההערות לגבי שבילי האש אני מקווה שהבנת מהתגובות הקודמות , ובקיצור - נסיעה בשבילי האש עוזרת לדילול הצמחיה והיא הכי פחות תוקפנית לסביבה מכל שיטות הדילול האחרות .

ועוד מילה אחת לדרור - יה נקניק ! פתיחת ציר בשבילי אש דוחה ארועים משפחתיים ... יש לך את הטל' תעדכן במידה ו ...
תבוא בשבת.

גקי אהרון
18-06-10, 00:52
שלום אדון רמקול יקר
לידיעתך - לא ליכלכנו ולא זרקנו בדלי סיגריות ורק שתהיה מרוצה אפילו ניקינו את הכביש מהחצץ לאחר העליה.
איך זה בתור חוליגנים של שטח??????????
אולי אם תצטרף אלינו לטיול (אם יש לך כלי כלי) ותראה חוליגנים במיטבם!!

KOOKE
18-06-10, 11:17
קודם כל אקדים ואומר שאני מכיר את "רמקול" בעצם דויד שמו היכרות וירטואלית מפורומים אחרים ועל סמך היכרות זו וגם לפי מה שרמקול בעצמו כתב הוא בעד, אלא שהוא חרד לתדמית הג'יפאים שמצטיירת מכתבות ותמונות שכאלו.

בכל מקרה אין מקום להתלהמות ותוקפנות מילולית.

רמקול - דויד, ידידי הוירטואלי,

מה שלא נעשה ומה שלא ייכתב או יתפרסם בתמונות, תדמית רכבי השטח ובעליהם או תדמית הג'יפאים תשאר כמות שהיא כאוייבי הטבע והציבור.

כיום הנטייה הכלל עולמית היא לרוץ ולחבק עצים זה הבון טון...ירוק אין בנזין/ דיזל אאוט יהיה מה שיהיה..

דויד, אם אכן שמירת הסביבה והתחשבות בזולת חשובים לך אז אתה במקום הנכון, חברי הקבוצה הזו ומרבית הכותבים כאן בפורום הם בקצה העליון של קהילת הג'יפאים מבחינת התחשבות בזולת ושמירה על הסביבה.

תסכים איתי שפירסום תגובה מפורטת שמאירה כביכול היבטים שליליים על סמך התרשמות מתמונות בלבד ועל סמך השערות כאלו ואחרות מבלי שהיית שם בוודאי שלא עוזרת לתדמית הג'יפאים ומן הסתם מופנית לכתובת הלא נכונה...

הלוואי וכל קהילת הג'יפאים בארץ הייתה מאמצת את הסטנדרטים וההתנהגות של החברה האלו שבתמונות ושל חברי הפורום כאן.

אני מניח שאתה מכיר אתרי רכבי שטח אחרים צהובים יותר תרתיי משמע - תשוטט שם ואז תבין מה ההבדל בין ג'יפאים שאכן מתאימים לתדמיתם כאוייבי הציבור ובין החברה כאן.

דויד (רמקול), אני בהחלט סבור שכוונתך הייתה טובה אבל כבר נאמר שהדרך לגהינום רצופה כוונות טובות.

שלמי
18-06-10, 12:17
אם כבר מדברים על שמירת טבע, ועוד גולשים לפנאטיות, אני אשמח לקבל מידידנו רמקול הסבר לתמונה הזאת :

eran4x4
18-06-10, 12:26
רמקול

סתם בשביל הפרופורציות

אתה ראיתה פעם מה קק""ל עושים לשטח שהם בוחרים ליער -- הביטוי אדמה חרוכה הוא הכי מתאים שם....

חריש עמוק מאוד, ריסוס של כל השטח שמונע מהצמחיה הטבעית שנפגע ע"י הכלים הכבדים שעלו לשטח להתחדש ועוד ועוד......
את הביטוי מדבר האורנים אתה מכיר?

הקשר בין שטח פתוח \ טבעי ליער קק"ל הוא לא ממש קיים.

לשימחתי בשניים האחרונות יש שיפור עצום בגישה ובדרכי העבודה של קק"ל ועדיין הדרך עוד ארוכה....

החבורה הספציפית או לפחות חלק מהחברים בא מתואמת עם קק"ל בצורה מרשימה ועשו לא מעט טלפונים ולמידה איך לסוע בדרך שהם אוהבים בצורה שתיצר פגיעה מינימלית בשטח תוך התחיבות מול עצמם שהם מעדיפים לוותר על מסלול שייצר פגיעה..

כן יש את נושא הניראות ואת ממה אנשים אחרים יעזו בעבות הכתבה ולכן חשוב להדגיש ולהסביר אל מכאן עד ללרוץ להאשמות וספקולציות המרחק עצום....

כל טוב
ערן

cj 64
18-06-10, 12:38
אוליי?תקחו את כל האנרגיות שלכם,בלה...בלה..בלה..,ותנתבו אותם ,לשחרור חופיי הים ,שנוכל להגיע עם הגיפים קצת יותר קרוב [במקום פרויקטים,מרינות,וסגירת חופים פרטיים על"ק]
יש אנשים עם ילדים וציוד שקשה לשנע אותו לחוף למשל!!יש נכים או מוגבלים,יש מפונקים,ולא חייבים לסגור חופים רק בגלל כמה עיניינים של טרקטורונים ומופרעים למיניהם!!
זה מלחמה יותר נכונה שבה יתאחדו כל בעליי הגיפים ורכביי השטח,ולא ילחמו ויתנצחו אחד בשני על אבן פה או רמיסת קוצים כי בלאו הכי תוך 100 עד 1000 שנים זה יסתדר!!וביינתים אנחנו צריכים להנות לא?[לא יפה ולא נעים לקרוא את כל השרשור הזה ],חאלס!!!:oops:
גל פ"ת:cool:

עוזי5555
18-06-10, 13:32
אוליי?תקחו את כל האנרגיות שלכם,בלה...בלה..בלה..,ותנתבו אותם ,לשחרור חופיי הים ,שנוכל להגיע עם הגיפים קצת יותר קרוב [במקום פרויקטים,מרינות,וסגירת חופים פרטיים על"ק]
יש אנשים עם ילדים וציוד שקשה לשנע אותו לחוף למשל!!יש נכים או מוגבלים,יש מפונקים,ולא חייבים לסגור חופים רק בגלל כמה עיניינים של טרקטורונים ומופרעים למיניהם!!
זה מלחמה יותר נכונה שבה יתאחדו כל בעליי הגיפים ורכביי השטח,ולא ילחמו ויתנצחו אחד בשני על אבן פה או רמיסת קוצים כי בלאו הכי תוך 100 עד 1000 שנים זה יסתדר!!וביינתים אנחנו צריכים להנות לא?[לא יפה ולא נעים לקרוא את כל השרשור הזה ],חאלס!!!:oops:
גל פ"ת:cool:

כל מילה בסלע גל אני איתך!!!

ראית כמה רעש רעש רעש עשו פה בגלל איזה עליה עם קצת סלעים:D:D

אני מקווה שלא יצאת בנזק רציני אתמול בלילה..הלוואי והייתי יכול לבוא איתכם

cj 64
18-06-10, 14:28
ציטוט :..כל מילה בסלע גל אני איתך!!!

ראית כמה רעש רעש רעש עשו פה בגלל איזה עליה עם קצת סלעים:grin::grin:

וואלה אחי לא נגמר שם האטרקציות.זה נקרא הר טוב..סלעים רעיםמאד ועליות שלא נגמרות..פעם הבאה שאילן לא ידליק על טיול ליילי ,ולבסוף הוא לא בא.
ןלעניין....חבל מאד על האנרגיות ,כולנו באתו הובי ובאותה סירה ,כולה חוף קטן ,לרכביי שטח,מה בקשתי?וישימו פקח,אנא אערף,שוטר כמו אלה שנותנים דוחות לאופנועי ים,מי שיתפרע!! שיקבל 100,000 ש"ח לא?ונחזור לימים הטובים .:wink:

http://www.youtube.com/watch?v=fcte4Jl_rEc (http://www.youtube.com/watch?v=fcte4Jl_rEc)
http://www.youtube.com/watch?v=fcte4Jl_rEc (http://www.youtube.com/watch?v=fcte4Jl_rEc)

עוזי5555
18-06-10, 14:55
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
ציטוט :..כל מילה בסלע גל אני איתך!!!

ראית כמה רעש רעש רעש עשו פה בגלל איזה עליה עם קצת סלעים:grin::grin:

וואלה אחי לא נגמר שם האטרקציות.זה נקרא הר טוב..סלעים רעיםמאד ועליות שלא נגמרות..פעם הבאה שאילן לא ידליק על טיול ליילי ,ולבסוף הוא לא בא.
ןלעניין....חבל מאד על האנרגיות ,כולנו באתו הובי ובאותה סירה ,כולה חוף קטן ,לרכביי שטח,מה בקשתי?וישימו פקח,אנא אערף,שוטר כמו אלה שנותנים דוחות לאופנועי ים,מי שיתפרע!! שיקבל 100,000 ש"ח לא?ונחזור לימים הטובים .:wink:

בפעם הבאה תגיד אני אבוא גם..בכיףףףף:cool::cool:

בכל אופן אם מצאת חוף כזה תספר לכולם:D:twisted:

ramkol
28-06-10, 09:05
בדיוק קראתי שרשור חדש כאן שעשה לי דה ז'ה וו למה שכתבתי כאן, ונזכרתי שרציתי לכתוב תגובה כאן, ואפילו התחלתי אתה, אז הנה התגובה... :)

אהלן,
קודם כל תודה על התגובות, חשבתי שיהיה הרבה יותר קשוח... :)
נראה אבל בסך הכל שכולנו מסכימים...

ישנם כמה אספקטים. ישנו ה"מבצע" כפי שהיה באמת, ישנו המאמר, ויש גם מה אנשים מבינים מהמאמר.
כיוון שלא הייתי שם, כידוע, אני יכול להתייחס רק לנקודה השלישית. ומה אני אגיד לכם, המאמר הקפיץ לי את כל הפיוזים. עד כדי כך שיישר הגבתי, וגם אחרי שהתקרר לי הראש מנוע טרחתי לפרט באריכות את הדברים האלו.
הבעייתיות במאמר ובפרסומו (גם כאן) זה לא מצד הפעילים בג'יפולוג שאמונים (כפי שבוודאי אני יודע- אני קורא די הרבה באתר, ומכיר את כל השרשורים שהציעו לי כאן לקרוא) על שמירת הטבע, חקלאות ואפילו סביבה. הבעייתיות היא בשני ציבורים אחרים שיכולים להגיע לקריאת המאמר, וגם מן הסתם עושים זאת.

שמו לב שהתרעמתי לא רק נוכח הפגיעה בטבע אלא גם הצבעתי על בעיות בטיחותיות ב"מבצע".

ציבור אחד שיכול לקרוא מאמר כזה הוא "ציבור האנטיג'יפיסטים". להם המאמר נתן פלטה שלמה של סיבות להוסיף ולהמשיך לשנוא את נוסעי הרכבים הגדולים שחוסמים להם את מעבר החציה. כמו שאמרתי, יכול להיות שבשטח זה לא היה כך, (קשה לי להאמין, אבל נגיד...) אבל מה שחשוב שזה מה שהמאמר עם התמונות משקף. אתם לא יכולים לטעון "זה לא נכון" לגבי מה שהוא משקף, כי עובדה שזה מה שהמאמר הציג לי ולעוד כמה.

אם בציבור זה הבעיה היא רק עוד כמה גרמים של הסתייגות, הרי בציבור השני שיכול לקרוא את המאמר הבעיה הרבה יותר משמעותית.

לא כולנו מיכאל שומאכר למרות שרבים חושבים כך בכביש, ולא כל מי שקורא את המאמרים כאן ובעיתונות בתחום הוא בעל ניסיון בנהיגת שטח. המאמר בצורה בוטה מאוד מציג קוד התנהגות מסוים שרבים מהקוראים ההדיוטות, הצעירים אולי, ירצו לחקות. זה מסוכן!
הציבור השני הזה, יכול לנסות ולחקות דפוסי התנהגות שהוצגו כאידאל, שפוארו במאמר ובתמונות ולא נקטלו חד משמעית על ידי הקוראים בג'יפולוג והאתר עצמו. הציבור הזה הוא בחלקו (ואולי אפילו ברובו) חסר ניסיון ומהר מאוד יגיע לגבולות היכולת בלי לדעת עליהם. הסיכון ברור!

הנה מה שדרור ברלי כתב בשרשור אחר:

"רוצים להינות מאקסטרים? בבקשה.
- שבו לבד בג'יפ, כמובן חגורים.
- תדאגו שרק ג'יפ אחד נמצא בתוך העליה ולא כמה כלים בשיירה אחד אחרי השני. כשאחד מגיע למעלה ומסיים, הוא מפנה את השביל והשני מתחיל לטפס. אם יש תקלה או חס וחלילה מישהו מתהפך, שיתגלגל לבד ולא יפגע באחרים.
- מאותה סיבה בדיוק, יש לוודא שאין מטיילים/רוכבי אופניים וכו' מסביב/למטה. המהדרין גם ידאגו להציב מישהו מהקבוצה שתפקידו יהיה לוודא שאף אחד לא נכנס לתוך העליה בזמן שמישהו מטפס אותה.

תקראו לי פחדן, קרציה, קטנוני, מה שתרצו. ברגע שאנשים נפגעים בגלל שטות כזו, אין לכם יותר מה להסביר ולהתווכח. זה הרגע בו נגמר כל סיפור תחביב האקסטרים ומתחיל רגע הדין וחשבון, שלצערנו, יש מצב שמבקשי רעתנו (והם רבים מאוד) ידרשו מכל קהילת הג'יפאים לתת אותו."
סוף ציטוט.

זה בדיוק מה שאני חושב ומה שהתכוונתי כאן בתגובה שלי למעלה.

עכשיו, נגיד שבמקום לפאר את המצ'ואזם ו"האחלה חברה" וכל זה, כפי שראינו כאן בשרשור, האתר היה בודק במיקרוסקופ את התמונות ויוצא חד משמעית נגד כל טעויות הבטיחות שניכרות בתמונות (שמו לב- "ניכרות בתמונות", לא יודע אם זה מה שהיה שם, וזה לא חשוב. מה שחשוב זה מה שהציבור מקבל מהתמונות והמאמר כקוד התנהגות), אולי הסופה לא הייתה מתהפכת...

חלק מהתמונות מעורר פלצות בחוסר הזהירות במישורים שונים, לא ברור לי איך אפשר בכלל לתמוך בפרסומם.
אם אכן הכל היה מושלם כפי שתארו כאן כמה מהאנשים, שחלקם אפילו היה שותף למבצע, אז למה לא קיבלנו את זה במאמר ובתמונות. לא היה הרבה יותר נכון לשים צילום של מי שמטאטא את הכביש כדי להראות "כך מתנהגים"?

.
.

שלמי
28-06-10, 09:33
האמת, לא הבנתי מה אתה רוצה בדיוק.
קודם היינו בעניני שמירת טבע, קוליסים וסיגריות, הסבירו לך שאתה לא בכיוון אז עכשיו אנחנו בענייני בטיחות וגהות ?
לא היית שם (וגם אני לא) ואני לא בטוח שרק על סמך תמונות אפשר להגיע לכאלה מסקנות מרחיקות לכת.
זה גם לא תפקידו של האתר "לבדוק במיקרוסקופ" את התמונות.
לי, אישית, אין שום בעיה עם "דפוסי ההתנהגות" שתוארו בכתבה, אם כבר אז ההפך.
ותשובה לתמונה למעלה - כנראה שאין.
עדיין אשמח לקבל הסבר לתמונה הזאת (בתגובה 37 לשרשור הזה, אם פיספסת), בהקשר המקורי של שמירת טבע כמובן.

נדב42
28-06-10, 22:14
לחברינו המסתתר מאחורי הכינוי "רמקול": גם אני התרעמתי בהתחלה על חוסר באבחנה הברורה מדוע זה היה בסדר לכבוש את הנתיב הזה (לעומת פריצת נתיבים חדשים ככה סתם), אבל זה זכה להתייחסות הולמת מצד הכותב לאחר שהארנו את הנושא.

השימוש הנלוז בסופה שהתגלגלה הוא בעיני סוג של דמגוגיה זולה ונסיון לייצר רעש מיותר.
לגבי מה יקישו הקןראים, הרשה לי לצטט את תחילת הכתבה:

"המקום: שביל אש תלול המשקיף על עמק האלה. סלעים גדולים, סלעים עוד יותר גדולים,
שיפוע רצחני. סוליית צמיג לא דרכה שם מעולם. המשימה: לטפס למעלה, לראש ההר, דרך כל
הסלעים, בשבעה רכבי שטח משופרים.
המשתתפים: גברים בני 40 – 50 . מבוססים, עצמאים. נראים שפויים."

האם זה נראה לך כמו המלצה לטיול סתמי של סוף שבוע ? הרי ברור מהפתיחה שלא מדובר במסלול שגרתי אלא בתוואי אתגרי במיוחד, מסלול שמעולם לא נסעו בו (אבל זה עומד יפה באתיקה של איפה מותר ואיפה אסור לנסוע). גם ברור שלא מדובר בצעירים משתוללים וחסרי נסיון, או במשפחות על נשותיהן וטפן. אלא על אנשים מבוגרים ומנוסים מחד, אך שפיותם מוטלת בספק מאידך ...

נדב.

whisky
29-06-10, 09:37
די כבר ליפות הנפש, שאלו שאלה במקום, קיבלו תשובה הולמת, יש הסבר במאמר, מאיפה באה הטחינת קפה הזו?

באותה רוח גם אסור לסקר את התחרויות בארץ בשביל שאף זב חוטם לא יחשוב שהוא שומכר, בואו נכסה רק קטיף מישמיש במאמרים וכתבות, כדי שאנשים לא יפלו מסולם כשהם קוטפים דובדבנים.

whisky

joconto
29-06-10, 13:25
היי ומה עם תמונה 46 ? חברה' אתם לא שומרים מרחק ! זה סכנת נפשות !!
ומה שקורה ב 57? חוסר אחריות לקפל את המראה ! ומה אם מישהו עוקף !!!
והמנגל הבוער ב 132 ? וכל היער שנשרף ב 643 !!!! (אה את התמונות האלה הורידו....)

מזל שיש את אלה שבאים ומסבירים לנו כמה אנחנו לא מבינים, לא יודעים, לא חושבים, לא מתחשבים, טועים, הורסים, מזלזלים.
כי אחרת איך נדע ? איך נדע הדיוטות שכמותנו להבדיל בין טוב לרע ? בין אסור למותר ? אכן, התמזל מזלנו ועתה יש מי שיסביר לנו מה, ולא סתם,עם רמקול ! כי גם השמיעה שלנו כבר לא משהו

ולמרות שתרבות ה "אני אסביר לך כי אני יודע ואתה לא מבין כלום מהחיים שלך" רק הולכת ומתעצמת, אני מוצא את עצמי יותר ויותר מתגעגע לימים שבהם אנשים דיברו עם הרבה פחות סימני קריאה ויותר סימני שאלה, עם יותר כבוד לזולת ופחות זלזול, ועם הבנה שגם אם אני חושב אחרת זה לא אומר שאני חייב להגיד זאת, בטח לא עם רמקול...

מדברי
29-06-10, 14:11
מילים כדורבנות.
מרשים לראות איזה מעלה עליתם שם.

ישראל קרוזר 73
02-07-10, 12:52
יש נ.צ של המקום ?? מנסיון של מי שחרש את כל עמק האלה במשך 10 שנים רצוף סביר להניח שמדובר בשביל אש שנכבש אין ספור פעמים על ידי טרקטורונים ואופנועים של הח'ברה מצור הדסה , טל שחר , והסביבה , כך שבכדי לומר בודאות שצמיג לא דרך במקום ועוד לקבוצה מכובדת שכזו חשוב שיהיו קבלות ..........
בקיצור תנו נ.צ לפחות של תחילת מסלול .

pini123
02-07-10, 14:00
יש נ.צ של המקום ?? מנסיון של מי שחרש את כל עמק האלה במשך 10 שנים רצוף סביר להניח שמדובר בשביל אש שנכבש אין ספור פעמים על ידי טרקטורונים ואופנועים של הח'ברה מצור הדסה , טל שחר , והסביבה , כך שבכדי לומר בודאות שצמיג לא דרך במקום ועוד לקבוצה מכובדת שכזו חשוב שיהיו קבלות ..........
בקיצור תנו נ.צ לפחות של תחילת מסלול .

ישראל שלום, החבורה שחנכה את המסלול וכולל עבדך, מטיילת באיזור זה שנים רבות כמעט בכל סופש ומכירה היטב כל שביל וסלע שם.
למיטב הבנתנו-בשביל ספציפי זה איש לא עלה, אולי בגלל שהוא נראה כ"כ בלתי עביר ומאיים.
ראיות בשטח היו הצמחייה והעשבייה שנאלצנו לגזום לנסר ולנכש , כמו כן לא נמצא שום זכר ל"בניות כלשהן" או לחילופין לקוליסים ולסימני צמיגים על הסלעים .
ולרמקול הנכבד:
אין ספק שיש ממד של חוסר שפיות מסויים באובססיביות שלנו להטיח כלים של מאות אלפי ש"ח בסלעים -בזויות מאיימות, אבל האתגר וההתגברות עליו הלא הם בדיוק מהותו של כל ספורט אתגרי.

מאידך גם הרמקול מוכיח אובססיביות בלתי נלאית, עבודת הדוקטורט שעשה בניתוח כל הצילומים
והתעקשותו על עבריינות כנגד הטבע ואו חוקי הבטיחות שאין לה כל בסיס
מעידה בלי ספק גם היא על רמה מסויימת של חוסר שפיות, ברם ללא שום תעוזה.

נדב42
02-07-10, 14:10
לפיני: כל מילה בסלע :p

pini123
02-07-10, 14:20
לפיני: כל מילה בסלע :p

היי נדב, תודה.
גם מחר בבוקר , כרגיל, אנחנו "זוחלים" על הסלעים באיזור-אם בא לך להצטרף-דבר עם המנכל ( דרור נחמני)

פיני

מזגנים
03-07-10, 16:34
נכבש היום עי עינוך גשרמי

עמוס

יריב קלר ברוך
03-07-10, 17:19
נכבש היום עי עינוך גשרמי

עמוס
נו המעלה קשה באופן יחסי למעלה של יום חמישי בלילה?

מזגנים
03-07-10, 18:03
אחד הקשים .. אין מה להשוות ליום חמישי .ביום חמישי היה קל.

כל הכבוד לדרור שעלה בעבר ראשון את המעלה ללא כננת יש כבוד.

היום נכבש כולו ללא כננת .

עמוס

pini123
03-07-10, 18:17
אחד הקשים .. אין מה להשוות ליום חמישי .ביום חמישי היה קל.

כל הכבוד לדרור שעלה בעבר ראשון את המעלה ללא כננת יש כבוד.

עמוס

לעמוס, אריק , ברוך ולששון שעלה כמו תותח-כל הכבוד .
מהחלוצים.

גקי אהרון
04-07-10, 09:15
עמוס כל הכבוד.
האם הצלחת לעלות מימין?
ג'קי

אדר_ק
04-07-10, 10:45

עמוס

כבוד לעינוך, בנסיונם השני.

נ.ב