PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיקום מצבר רזרבי

מדברי
11-06-10, 20:06
איפה הכי כדאי למקם מצבר רזרבי? ניסיתי כמה מקומות אבל זה תמיד נוזל ואוכל כל מה שמסביב ;)

Ran_Shaviv
11-06-10, 21:57
איני יכול לסייע לגבי המיקום אבל יש לי הבהרות למצבר:
מצבר עם מכסה כפול "סגור" מונע כמעט לחלוטין פליטת אדי חומצה לסביבת המצבר ובכך מעבר להארכת חיי המצבר שומר על סביבת המצבר יבשה. מהמצבר יפלטו רק גז חמצן ומימן יבשים.
מצבר עם מכסה כפול יש להתקין אנכי.
ניתן להשקיע במצבר AGM שהוא אטום לחלוטין (ללא פליטת גזים) וניתן להתקין אותו גם בשכיבה.

רפי לין
12-06-10, 04:46
אני מבין שמצבר AGM זה מצבר ג'ל כגון מצברי "אופטימה", האם זה נכון?.
בברכה - רפי לין

idanw
12-06-10, 08:35
אני מבין שמצבר AGM זה מצבר ג'ל כגון מצברי "אופטימה", האם זה נכון?.
בברכה - רפי לין

בדיוק.

kobiarava
12-06-10, 10:53
ובתשובה לשאלה המקורית-ניתן לבנות או להשיג תושבת מצבר כפולה, שבאה במקום תושבת המצבר שיש לך, מעל הכנף בצמוד לקיר האש. תושבת כזו נמצאת כסטנדרט בסופות צבאיות, מג"ב וכו' (ולכן ניתן לקנות מ"משפצי המכרזים" למיניהם), אבל עם ידיים טובות, רתכת קטנה ודיסק 4.5", גם לא מסובך לבנות אחת מכמה שאריות ברזל.

קובי

Ran_Shaviv
12-06-10, 12:00
AGM אינו ג'ל

מצבר רגיל flooded - אלקטרוליט (חומצה) במצב נוזל - פולט גזים, לא מתאים לפריקה עמוקה, זול יחסית, אם המכסה כפול לא תפלט חומצה

AGM - אלקטרוליט ספוג ברשת זכוכית שגורמים ליוני החמצן והמימן להפוך למים - המצבר אטום, מתאים להתנעה ולפריקה עמוקה ולכן אידיאלי לרכבי יוקרה, ג'יפים והנעה חשמלית קלה (מנועים חשמלי קטנים)
OPTIMA - מצבר AGM עם פלטות ספירליות, זרם התנעה גבוה, עמידות גבוהה

GEL - אלקטרוליט במצב צבירה ג'ל - מצבר אטום, מתאים מאד לפריקה עמוקה פחות להתנעה, יקר, אין מצברי רכב סטנדרטים שמיוצרים בטכנולוגיה זאת

הרצאה בנושא תינתן בכנס החלפים של לשכת המהנדסים ב 22/06/10

מדברי
13-06-10, 01:17
תודה קובי

ממי אני קונה? מי הם "משפצי המכרזים"?
תודה
ניר

-->