PDA

צפייה בגרסה מלאה : שבירת לוקר.

שחר 9
24-04-03, 22:46
שלום לכולם.

שלשום בפאתי מעלה זיק נשבר לי לוקר (נועל טבור).

פעם שניה במשך שלושה חודשים .

בפעם הקודמת ההשערה היתה חופש בברגים שמחברים אותו לנאבה, אבל הפעם לאחר השבירה בדקתי את מצב הברגים והם היו מחוזקים למדי.

למחרת היום ניסיתי לבדוק סיבות אחרות ושמתי לב שבציריה שעכשיו ללא הלוק והיא גלויה יש חופש דיי רציני של 5 מ"מ ויותר .

השאלה היא האם החופש הזה הוא נורמלי ומה שבעצם ממרכז את הציריה הוא הלוק עצמו ?

או שמא החופש הזה הוא לא נורמלי והוא זה שגורם לשבירת הלוק?

או שאולי בכלל הלוק נשבר מרוב פחד כשראה את הזיק. :)

כרגע אני מחפש לוק חדש או משומש או אפילו את הכאפה הקבועה עד להשגת לוק חדש.

רעיונות נוספים לסיבת שבירת הלוק ............

שחר.

ניר ל
25-04-03, 00:01
לא ממש הסברת את עצמך.
יש מייסב סיכות בתוך הספינדל, תבדוק אם הוא לא טחון או חסר.
בחלק הפנימי של הלוקר יש גג"ש עם שיני הזחה לציריה, לא צריך להיות חופש בינו לבין הנקבה של הלוקר.
בדוק גם שלא גירזת את הלוקר יתר על המידה - מה שלא מאפשר לו להינעל.
צרף תמונות של החלקים אם לא תפענח לבד.

ערן המסוקס
25-04-03, 11:00
מה שחברי מעל רשם נשמע הגיוני מאוד.
בכל מקרה רציתי להוסיף שהחופש פנימה החוצה הוא לא זה שגרם לשבר. אני נסעתי כך כמה שנים מידי פעם באלימות ומעולם לא נשבר לי כלום. החופש הזה מבוטל ע"י דיסקית אבטחה קפיצית אשר מורכבת על קצה הצירייה לאחר שהלוקר מולבש עליה.. היא זאת שאמורה למנוע את התמונה. אצלי היתה חסרה הדסקית הזאת עד לפני כמה ימים ששיפצתי את הסרן.

השועל
29-04-03, 15:58
מס' שאלות :
- האם מדובר בלוקר 5 ברגים או 6 ברגים .
- לוקר שלא ננעל עד הסוף נשבר או נטחן ,אותו הדבר .. תעשה בדק בית .
- תפרט קצת יותר .. כמו ,איפה נשבר הלוקר .

השועל

שחר 9
30-04-03, 14:32
הלוקר הוא לוקר 5 ברגים 27 שיניים
הלוקר היה נעול עד הסוף ולא היה מגורז יתר על המידה.
הברגים היו מחוזקים לפי ההנחיות נדמה לי שצריך להיות 40 45 ליברות.
החופש בציריה הוא לא לאורכה ולא חסר הקפיץ אבטחה .
החופש הוא מעלה מטה כנראה שהמיסב שבין הצריה לספינדל נטחן .
אבל לא ברור לי גם אם הוא נטחן למה זה נשבר כי הלוק בעצם ממרכז את הציריה
מה שיכול להיות זה שהמיסב הנ"ל נטחן וגרם לציריה להתנגדות גדולה שהיא זאת שבעצם שברה את הלוק.

דעתכם?

שחר

השועל
30-04-03, 15:25
אוקיי .. עד פה .
באיזה קטע של שטח ,נשבר הלוקר .. באמצע עליית מדרגה ,סתם בדרך ,מאמץ עודף .

ועוד שאלה : בני כמה הלוקרים . ואם אתה יכול לפרט היכן נשבר הלוקר (פעם2) .

השועל

חנן-ג'יפולוג
30-04-03, 20:05
זה אולי קצת קיצוני אבל יתכן שאום המיסב בין הספיינדל לציריה הפך לאבק והחופש בציריה מאפשר ליוקים להיתפס על התפוח התחתון של המיפרק ואז הדרך לבום קצרצרה.
אפשרות שנייה היא (עדיין עם המיסב הגמור) שכאשר ההגה מסובב והמיסב שם חופשי, כל העסק שם מקבל תנודות לכיוונים לא צפויים ועומסים גדולים שגרמו לשבר.

אבי גולן
30-04-03, 21:01
לפי הוידיאו הלוקר קיבל מכה מאבן (ככה לפחות זה נראה) ,עד שיגיעו הלוקרים מארה"ב האם יש למישהו לוקר לבינתיים או קאפה כדי שהבן אדם יוכל "להמשיך"
יש טיול בשישי הקרוב ו.. חבל שהנ"ל ... אז אנשים טובים מי מכיר? מי יודע?
תודה
אבי

נמרוד
30-04-03, 21:27
גם עם מיסב הסיכות הלך החופש שאתה מתאר לא נשמע הגיוני... הצירייה יושבת בתוך הצינור של הספינדל בעפיצות קטנה מאד.
בעקרון החלק החיצוני של הצירייה מקבל את המיסוב שלו מהמיסב שבחלק הפנימי של הספינדל, ומהלוקר עצמו, אבל אני יודע שרבים, רבים מהמיסבים הקטנים האלו טחונים ואנשים נוסעים ככה, לא מודעים בכלל, בגלל שצינור הספינדל עצמו נותן את המיסוב. אני מציע לבדוק האם הספינדל לא ממש טחון ואליפטי מבפנים - אחרת החופש שאתה מתאר לא יכול להיות.

שחר 9
30-04-03, 23:18
שלום לכולכם.

חנן מה שאתה מתאר אכן קצת קיצוני, אבל השאלה היא גם אם זה יכול לקרות ואכן אם כן הדרך לבום תהיה קצרה ,
אבל לדעתי לא הלוקר יספוג את הבומבה אלה היוק ומה שאמור להישבר לפי חוק החוליה החלשה הוא הצלב כי למעשה מה שיקרה זה מעין בלימה של העברת הכוח היוק נעצר משמע שלא עובר כוח ללוק אז למה שהוא ישבר.
ואולי אני רק מנסה להרגיע את עצמי.

נמרוד מה שאתה אומר נשמע הגיוני וכך גם אני חשבתי שהספינדל והלוקר ימרכזו את העסק , מה שאתה מתאר עיוות הספינדל הוא אפשרות בשישי יפורק העסק ונרא תוצאות.

אבי ידידי אני עוד לא ממש בטוח למרות שבוידאו זה קצת נראה ככה שהשבירה היתה ממכה אבל זה לא מספיק ברור וודאי, אז אני בודק את כל הכיוונים בעזרת נסיונם של החברים פה.
לגבי משהו זמני אורי הציע לי משהוא זמני עד לקבלת החדשים, אלוהים(עמיר פרץ) יודע מתי זה יגיע עכשיו עם השביתה אבל יהיה בסדר מקסימום אני בא עם הסקסקודה.

שועל לגבי בקשתך לתאור איפה נשבר קצת קשה לדעת כי זה דיי התרסק לחלקים
בסה"כ יש שם לא מעט כוחות שמשתוללים שם .
השבירה הייתה בדרך לא קשה במיוחד ממש תחילת מעלה זיק בקטע הקופצני מצד ימין
לשאלתך בני כמה הלוקרים ? אין לי מושג אני רק יודע שיותר משנתיים שלוש.

זהו בינתיים בשישי אני מתכוון לפרק ואז אעדכן בתוצאות.

תודה בינתיים ,
שחר

ניר ל
30-04-03, 23:52
תוספת-
הגג"ש עם שיני ההזחה לציריה, נכנס לתוך החלק הפנימי (נקבה) של הלוקר בצורה מדוייקת ומאובטח באמצעות סירקליפ מאחור. עלולה להיווצר שחיקה בינהם ואז אכן יווצר חופש מאד גדול שתוכל להבחין בו בעת פירוק הלוקר החיצוני.
כאשר הלוקר משולב, נכנס גג"ש זכר בין שניהם ומתבצעת נעילה, אז גם מתבטל החופש.
נסעתי ככה ונסעתי ככה (בלי מייסב ספינדל ועם לוקר שחוק), לא שברתי מעולם לוקר בסיקס, כן שברתי צלבים כתוצאה משילוב של מייסב חסר ונעילה קדמית.
טחנתי חפשי לוקרים של AVM בוואגוניר עם יחס זחילה של 1:60 ומשקל עצמי של 2.7 טון.

שחר 9
01-05-03, 12:43
ניר מה שאתה אומר נשמע הגיוני מחר הכל יבדק ואני יעדכן.

שאלה נוספת :

אני הולך לפרק את כל הנאבה הספינדל ולהחליף את כל המיסבים .
מה פרט למיסבים עוד רצוי להחליף על הדרך ?

אגב מה גודל הבוקסה שצריך לאום של הנאבה ?

והאם מישהו מכיר חרט או עיבוד שבבי מומלץ במרכז שיוכל לחדש לי את כל ההברזות בנאבה, חשבתי אפילו לעלות במידה של ההברזה כי תמיד קיימת אפשרות של הברזות שנדפקו וקיבלו אובליות שלא נראת בעין.

שחר

חנן-ג'יפולוג
01-05-03, 13:08
החלף את האטמים ומחזירי השמן.
בוקסה 52 מ"מ, אבל בוקסה רגילה עלולה להיות עם דפנות עבות מדי שלא יכנסו לתוך הטבור וחוץ מזה שהיא מאוד מאוד יקרה. בוקסות פח מתאימות והרבה יותר זולות ניתן לקנות אצל ינוביץ'.
אתה יכול גם לשאול ממני בוקסה כזו.
סתם לנקות הברזות? קנה מברז מתאים ותחדש.
לחדש לגמרי? אתה צריך מברז ומקדח בגודל אוברסייז וקיט הליקויל שיחזיר אותך לגודל המקורי ויתן לך הברזות יותר עמידות מהמקור.

שחר 9
01-05-03, 13:37
חנן

ראשית תודה על ההצעה להשאלת הבוקסה .

לגבי החלפת מחז"ש אם אני מבין נכון אתה מתכוון למחזיר שבסרן.
לגבי אטמים לאיזה אתה מתכוון ?

לענין ההברזות אני רוצה ללכת על האוברסייז עם הליקוייל ולשים גוז'ן כמו שנדמה לי אתה המלצת פה בעבר.
מדבריך הבנתי שהליקוייל הוא עמיד יותר מהברזה מקורית, האם נכון ?

השאלה איפה אני עושה זאת במחירי הוגנים ומהם הסדרי גודל .
ואולי כבר כדאי נאבות משומשות חדשות מסמו.

שחר

שחר

חנן-ג'יפולוג
01-05-03, 13:45
הליקויל הוא יותר חזק מההברגה המקורית, בוודאי כשמדובר בראשי אלומיניום וכדומה אבל לפי מה שאמר לי בעל מקצוע, גם בברזל.
אני לא יודע לגבי מחירים אצל בעל מקצוע, אני כן חושב שאתה יכול לבצע עבודה כזו בעצמך ובכל מקרה כל העסק לא משתלם אם אתה צריך ללכת לבעל מקצוע, לדעתי, כי אתה יכול לקנות טבורים משומשים בלא הרבה כסף. לי יש סרן שקניתי לפירוק ונמרוד קונה היום כזה, אז אתה יכול לדבר איתו או איתי. לא נראה לי שאתה צריך לשלם על זה יותר ממאה ש"ח.

השועל
01-05-03, 14:18
חנן .. אם אתה מדבר על הבוקסה השחורה שינוב'יץ מוכר ,אז הייתי ממליץ להוסיף חוזק לבוקסה ע'י ריתוך נוסף בחלקו העליון והחיצוני של הבוקסה .
הבוקסה נוטה להתפרק בגלל הפיקים החלשים שעשו לה .

שחר - הייתי ממליץ לבדוק גם את הטבעת הפנימית שנמצאת בין האום השנייה למיסב הגדול (החיצוני שבגלגל) ,תוודא שהטבעת לא נטחנה והפין מרכוז שלה לא נשבר .
על הדרך הייתי ממליץ גם להחליף את טבעת האבטחה שבין שני האומים ,עולה כמה שקלים .

בהצלחה
השועל

אהה.. עוד משהו ,עם אתה מפרק לגמרי את הציריות אז יש גם את המיסב סיכות שנמצא בצידו האחורי של הנאבה ,אתה כבר תראה אותו בזמן הפירוק ,שווה להחליף ,ממש גרושים..

ערן המסוקס
01-05-03, 21:55
נאבה שלמה חדשה עולה 280 ש"ח אם אני זוכר נכון. לדעתי אם יש בעייה בישנה זה הפתרון הטוב ביותר. לא אמורים להווצר בעיות עם ההברגות שמחזיקות את הלוקר בהנחה שההברגות היו תקינות והרכבת ברגים מתאימים שלא נפתחו ורקדו בהברגה. אצלי ההברגות מעט שחוקות, עדיין סבירות, ומחזיקות מצויין עם ברגי אלן חזקים, בלי לוקטייט.

טדי
01-05-03, 23:16
סליחה שאני מתפרץ אבל ......

את הלוקרים האלה אני התקנתי לאלחנן לפני שקנית את הג'יפ והם אכן בני שנתיים בערך

הדגם הזה הוא של וורן אבל הוא לייט דיוטי והם נחשבים לחלשים כי הם בנויים סגסוגת והדופן דקה אבל הם נחשבים ללא יקרים 45 $ בהשואה ל מה שזה עולה היום בארץ אז... אה.. כן.. והם היו סטנדרט על CJ7 83 והלאה

הם נוטים להשבר כתוצאה ממכה ולא כתוצאה מבלאי במיוחד עם גנט "8 אינץ שמאפשר להם ליהיות חשופים בצריח

זהו אני את שלי אמרתי

UNIX
02-05-03, 09:03
שחר אין לך מה ללכת לסמו כי אלי לא ימכור לך נאבות הוא ירצה למכור לך סרן שלם לפני כמה חודשים הייתי אצלו על מדים והוא רצה למכור לי סרן שלם מה זה מגעיל הכל חלוד ומלא במים והוא אמר שהוא עושה לי טובה כי אני חייל ושאני יקח אותו ב1200 ש"ח ברור שויתרתי , לעומת זה דוד כהן בצומת אזור הרבה יותר נח ,

ד"א
-----

סבלתי הרבה מלוקר ימני אצלי נשברו ברגים בפנים שלחתי לחרט שילמתי 300 שקל

אחרי יומיים נשבר שוב בקיצור מבאס עד שהחלפתי לנאבה אחרת שעלתה לי 100 שקל משומשת אומנם אבל במצב טוב לקחתי ממנו גם ברגים מקוריים של הלוקר
שמתי לוקטיט סגרתי חזק ומאז זהו נפתרה הבעיה , אתמול פירקתי את זה והיה ממש קשה לפרק את זה אני חייב לציין מרוב שזה היה חזק הברגים התחילו להתחמם .

לדעתי רק ברגים מקוריים טובים שם + לוקטיט

ברוך שניסה ברגי אלן גדולים ומפלדה וזה לא עזר

נמרוד
02-05-03, 09:18
שחר, נכון להיום יש לי סרן קדמי נוסף. במידה ותצטרך חלק כמו נאבה או ספינדל, אשמח לתרום. יש חלקים - ציריות ופלאנג'ים (לוקים קבועים) שאני לא מוותר עליהם - אבל במידה ואתה רוצה פלאנג' כזה להשאלה, אתה יודע איך להשיג אותי.

מה שטדי אומר נשמע לי הגיוני.

asafk
02-05-03, 16:11
שאלה מהצד-
למה לא תעברו כולכם לפלנג'ים?
כמה דלק כבר חוסכים לכם לוקרים, לעומת ההתבחבשויות האינסופיות איתם? לא שמעתי אף פעם תלונה ממי שנוסע עם פלנג'ים בCJ.
בעלי הנעילה הקדמית האוטומטית (אלה שגומרים טיולים שלמים ב2X4 אבל "הנעילה לא מפריעה בכלל" :twisted: ) - בבקשה לא להתייחס.

אסף.

UNIX
02-05-03, 17:26
לדעתי זה גם פחות בלאי

בכל זאת הכל רגוע שם ולא מסתובב כשאתה לא משולב בלוקרים

ערן המסוקס
02-05-03, 21:58
יותר בלאי בלי לוקרים. עזבו אתכם ממכלולי הדיפרנציאל.. אני מדבר על הצלבים של הדרייבשאפט ובעיקר על הצלבים של הציריות שאצל הרבה מאיתנו אינם ברי גרוז וגם על המיסבים בספיינדל שאצל רובנו גמורים וריקים מגריז.
חוץ מזה, הנסיעה עם לוקרים פתוחים מורידה הרבה ויברציות, בכל רכב לא מאוזן כראוי.
מורגשת בברור ההתנגדות של מכלולי הסרן הקדמי והרכב סוחב טוב יותר במהירויות של כביש.
לגבי הנוחות בלוקרים, לדעתי ממש לא מפריע. בכניסה לשטח אני סוגר ומשאיר אותם סגורים עד סוף הטיול.
אם נשברת ציריה או מכלול אחר אפשר לפתוח לוקרים ולמנוע נזק נוסף!

החסרון היחידי הוא אטימות פחות טובה למים (!?).

שחר 9
03-05-03, 23:02
טוב חברים אז ביום שישי ביצעתי את וועדת החקירה פרקתי הכל עד שליפת הציריה החוצה ולהלן הממצאים.

בכל נאבה בורג אחד לא עושה את מלאכתו כראוי משמע 4 ברגים עובדים.

מיסבי הנאבה הקונים משני הצדדים תקינים בהחלט קצת מלוכלכים כי מגן האבק לא במצב מדהים ובהתחשב שאנחנו בסיום חורף עמוס מים אז אני מסמן V כתקין.

ספינדל תקין ללא סימני שפשופים או חריטות עליו.
מיסב הסיכות הפנימי בין הספינדל לציריה היה תפוס לגמרי אבל לא שחוק יותר מידי .

בעיות קרדינליות לא נצפו או נמצאו בסה"כ פרט לטינופת הכל תקין.

הסיבה לחופש הייתה פשוט בגלל המרחק הגדול בין מיסב הספינדל לקצה הציריה כ20 ס"מ לא ברור לי למה לא שמו עוד מיסב ביציאה מהספינדל לתת לכל העסק יותר מירכוז כנראה בנו על הכאפה או לוקר שימרכזו.(אבל קטונתי).

מאחר והעבודה בוצע ביום שישי ואחרי שראיתי שבעצם האסון לא כ"כ גדול ונרגעתי, ניקיתי את כל המיסבים גירזתי אותם יפה בקיצור נתתי שם טיפול אישי לכל חלק וחלק, שלדעתי מומלץ בהחלט לבצע כל תקופה ובמיוחד אחרי החורף.

הסיבה שהרשתי לעצמי להחזיר הכל היא שבעוד חודש אני חוזר על כל הסיפור לצורך הרכבת נעילה קדמית ואז יוחלפו כל המיסבים ושאר הירקות שם.

אז זהו הכל בא על מקומו בשלום הרכבתי כאפות ואפילו הספקתי לטייל לניצנים לשחק קצת בגן השעשועים שם.

לגבי נושא הכאפות או אין שנמרוד כינה אותם פלאנג' בשמם המדוייק יותר,
חברים אני חייב להגיד שהנסיעה איתם היא סיוט אחרי שהתרגלתי ללוקים,
האוטו רועד ,רוקד,אין מהלך היגוי,לא סוחב על הכביש, בקיצור שמים וארץ.

לסיכום כנראה שהלוקר נשבר ממכה או מעייפות כמו שטדי אמר במילים עדינות זה כנראה לוקר דרעק.

אז זהו ...
תודה לכולם על העזרה והעצות .
תודה רבה רבה לאורי טל שנידב לי שתי כאפות בהשאלה ואיפשר לי להמשיך לטייל השבת.

שחר.

נץ לבן
04-05-03, 00:04
אני נוסע ללא לוקרים (עם פלנצ'ים) תקופה ארוכה (לפחות שנה) אין שום רעידות ואין קשיים בהיגוי.
התופעות שאתה מתאר הם תופעות של חופשים בצלבים של הציריות וחוסר איזון משווע של גל ההינע (דרייבשאפט), קח בחשבון שגם אם יש לך לוקרים, החופשים והרעידות לא מיתבטלים, אומנם בנסיעת כביש אתה לא מרגיש כלום אבל בשטח כשהלוקים מחוברים הכול בא לידי ביטוי. אומנם הקושי בהיגוי אינו מורגש ביגלל חוסר אחיזה בשטח והרעידות נבלעות בשאר הקפיצות שכל שביל פשוט יוצר אבל העסק הזה טוחן לך את הג'יפ לאט אבל בטוח.
היום לאחר שאיזנתי את גל ההנע והחלפתי צלבים בציריות אני מסוגל לנסוע על כביש עם תיבת העברה משולבת ב4 H ולא להרגיש את מה שאתה תארת בנסיעה של 2H .

UNIX
04-05-03, 00:09
גם אני יכול לנסוע ב 4 h בכבי מהיר ולא להרגיש רעידות ואת האמת עשיתי את זה כמה פעמים בחורף בשביל לשפר אחיזה והבנתי אחר כך שזה לא כל בריא אבל לא משנה למדתי .

בקיצור הלוקרים זה דבר טוב זה גם אופציה לנסיעה ב 2low שאני לא יודע כל כך

מה זה נותן אבל יש כאן בפורום כאלו שבונים טרנספר מיוחד לזה .

הבלאי נמוך בהרבה כי הציריות לא מסתובבות השמן בסרן לא עובד ולא נשרף

הרבה דברים שם לא מסתובבים ולא זזים בכלל

ההגה נהיה הרבה יותר רך צריכת הדלק יורדת במקצת אז אני לא חושב שהייתי מוותר עליהם בכזאת קלות ,

שחר 9
04-05-03, 18:17
נץ .

אין שום חופש בצלבים ושום דרישאפט לא מאוזן , הכל אצלי מבחינת צלבים וחופשים תקין .

נסעתי עם לוקרים מהרגע שקניתי את הג'יפ ורק השבוע התנסיתי בנסיעה עם פלאנג'ים ההבדל עצום !!!

ראשים הג'יפ סוחב פחות טוב בכביש , כאילו הוא כבד יותר.
ההיגוי באופן טבעי וברור קצת יותר קשה , אבל ההבדל הבולט שמפריע יותר הוא רדיוס הסיבוב , אני מוכן לצורך הדיון למדוד רדיוס סיבוב עם פלאנג'ים ,ואחרי שארכיב את הלוקים החדשים ונקבל תוצאות.

אני לא מתיימר להיות מבין גדול ואולי אני טועה, אבל להבנתי כאשר יש לך דיפ' קדמי עם יחס מסויים בין הגלגלים אתה יותר מוגבל ברדיוס מאשר הגלגלים "משוחררים" ויכולים להגדיל את היחס בינהם .

בכל מקרה קיים הבדל עובדתי בנסיעה עם לוקים ובלעדיהם.

לדעתי הלוקים זה ממש כמו להיות עם ולהרגיש בלי... :)

שחר.

נץ לבן
04-05-03, 22:03
אני מניח לצורך הדיון שהסרן הקידמי אצלך פתוח ולא נעול.
אם כך לא צריכה להיות שום השפעה על קוטר ההיגוי וכן בוודאי לא צריכות להיות רעידות.
רעידות שמופיעות בזמן שהלוקים הקידמיים נעולים (או בנסיעה עם פלנצ'ים) בדרך כלל יש להם משמעות אחת: גל הנע לא מאוזן.
על מנת לבדוק את זה פשוט פרק את גל ההנע (8 ברגים) וצא לנסיעת מיבחן, אם הרעידות נעלמו שלח את גל ההנע לשיפוץ ואיזון ואם לא אז אתה יכול לסמן V בסעיף זה ולהמשיך לחפש מה הגורם.
באופן עקרוני לא צריכה להיות שום השפעה מורגשת לנסיעה עם פלנצ'ים.

חנן-ג'יפולוג
04-05-03, 22:15
לי יצא מספר פעמים לחזור מטיול כאשר שכחתי לפתוח את נועלי הטבורים, לנסוע כך בכביש כמה שבועות ולגלות את העניין רק בפעם הבאה שירדתי לשטח וניסיתי לנעול אותם. וזה עוד עם נעילה אוט' קדמית.
אין שום הבדל עקרוני בין הסרן של הסופה לסרן של הסיקס כשהוא עם נועלי טבורים נעולים, אז לפי התיאוריות של כל הרגישים כאן, בעלי הסופות היו צריכים להיות בטראומה מנסיעה על הכביש ביומיום.

אז כמו שנץ כתב, תבדקו את עצמכם , את מכלולי הסרן ואת גל ההינע שלכם. כשהכול תקין, ואיזה לץ נעל לכם בחנייה את נועלי הטבורים, אתם לא אמורים לגלות את זה, אלא בבדיקה יזומה.

ערן המסוקס
05-05-03, 01:01
אצלי הרכב מרגיש כבד יותר בנסיעה עם לוקרים סגורים בכביש. עובדה.
יתרה מכך.. אני יכול לעשות סיבובים מסביב לסיג'יי עם פלאנג'ים בכביש המהיר..
למעט ההרגשה הכבדה ועוד קצת רעידות לא שמתי לב להבדל..
צריכת דלק משתנה בפחות מליטר לק"מ לפי הזכור לי.
מאחד שמכיר את הרכב שלו דיי טוב על 90K ק"מ ב 5 שנים.

-->