PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוף סוף יש צ'רוקי - זקוק לייעוץ בנושא ההגבהה

שלמה1
11-09-04, 01:27
שלום לכולם כן אני יודע זה היה פתאומי מאוד , בעל צ'רוקי 97 שלא ראה מעולם שטח עם צמיגי כביש ניגש אלי שהוא הוקסם מהסופה שלי :lol: הציע להחליף ראש בראש את הסופה והקורולה בעד הצ'רוקי! כמובן שלאחר אישור האישה , סגרנו שמעבירים בעלות ביום ראשון!!!
לפי דעתי אין לבזבז זמן , מרווח הגחון של הצ'רוקי הוא די שערורייתי בשביל מה שאני דורש מהרכב , אני מעוניין להגביהה ב3 אינץ לא פחות ולא יותר , לפי מה ששמעתי מחברים מומלץ לגשת למתלם והוא ייצר לי קפיצי עלה של 3 אינץ גבוהים יותר מהמקור ונתאים בולמים, אך מה מקדימה ? מה האופצייות שלי ? או שבכלל כדאי ללכת עם קיט קיים כמו שראיתי על צ'רוקי של סקייאג'ר , פשוט ללכת לפרו גיפ ולבקש שיזמין בשבילי , אני לא ממש מתמצא בזה ומפחד שהיו פשלות בהזמנה.
תודה על הייעוץ שלמה

grand
11-09-04, 01:30
שלמה.
אתה בטוח לגבי כדאיות העיסקה? סופה+קורולה = צ'רוקי 97 ??? בדקת מחירונים?

שלמה1
11-09-04, 01:34
הקורולה שלי הייתה ממודל 95 מהשכרה , ולא במצב הכי טוב שיכול להיות, הסופה הייתה סטנדרטית לגמרי מלבד צמיגים BF שטח מלא חדשים , ונמכרה בסכום של 45 , הצ'רוקי נרכש בכ 83 אלף ש"ח.
מהקורולה אישית ניסיתי להפטר כבר במשך 8 חודשים :? , אז למה לא לנצל הזדמניות?
שלמה

עמיקם
11-09-04, 21:53
83 זה הרבה מעל המחירון בשביל שנת 97.
במחירון ,שנת 99 שווה לסכום שאתה עומד לשלם.

חגי
11-09-04, 22:01
קודם כל תתחדש !

שנית האם זה גראנד צ'ירוקי או צ'ירוקי ?

אם זה צ'ירוקי אז המתלם יכול לעזור להגביה רק את חלקו האחורי של הרכב .
ואם זה גראנד-צ'ירוקי אז הוא לא יעזור לך בכלל (קפיצי סליל ק+א).

בהצלחה.

נ.ב.
ממליץ בחום לרכוש קיט הגבה שלם של אחד מחברות האפטר מרקט הרבות שקיימות בשוק.

שלמה1
11-09-04, 23:05
הרכב שקניתי שנת 97 שמור בצורה מדהימה , מכל הבחינות עם 90 אלף קילומטר + ספר טיפולים במוסך מורשה קרייזלר , ועם טרנספר מדהים שכולל את כל האפשריות שיש שזה 2X4 ו 4X4 קבוע וכ'...
מבחינתי על רכב שכזה אני מוכן לשלם יותר , מה שגם היו לבחור עוד חמש קונים (אני אישית מכיר שניים במקרה) והוא העדיף את העסקה איתי .
חגי איזה קיט אתה ממליץ? אני לא מעוניין להגביהה ביותר משלוש אינץ !, האם אני יוכל לפנות למשל לפרו גיפ והם יזמינו ויתקינו בשבילי את הקיט? אין לי ניסיון בהזמנות מהאינטרנט ואני די חושש מהעיניין.
תודה על הייעוץ שלמה

grand
11-09-04, 23:50
שלמה.
סבלנות, תרגע, קח את הרכב, סע איתו שבוע-שבועיים תראה אם טוב לך ומתאים לצרכייך, ואחר כך תתחיל ל"התפרע".
כמו כן קבל החלטה חשובה, מה עדיף לך יותר, עבירות או נוחות, ועל סמך זה תוכל להתאים קיט מתאים. אם בנוחות ועבירות עסקינן אז תצטרך להחליף קפיצים אחוריים ולא רק להוסיף עלה או לערגל אצל המתלם. משהו כמו הקיט של רוביקון RE 6030 שיתן לך 3.5" SUPER FLEX + נוחות כ 600$ בארה"ב זה מה שהייתי קונה. כמו כן בולמים מתאימים כמו בילשטיין 5100 כ 200$ נוספים שיעשו את העבודה. מה שלא תעשה להביא מארה"ב יצא לך הזול והטוב ביותר.

הגבהה בסיסית יותר זה להחליף 2 ספירלות קדמיות , יתאימו לך גם ספירלות של גראנד צ'רוקי, המקוריים יתנו לך כ 2", המשופרים כ 3-3.5" הגבהה + עירגול והוספת עלה מאחור אצל המתלם + 4 בולמים חדשים + הארכת פנהארד אחורי (אם קיים) והזזת הפנאהרד הקידמי או החלפתו במתכוונן + הארכת סטבילייזרים או החלפתם בכאלה שמתנתקים , הארכת צינורות בלמים קדמיים והנמכת הטרנספר ב 1-1.5 ס"מ יעשו את העבודה היטב. אך פחות נוח מהקיט.

grand
12-09-04, 00:11
הא כן.
חשוב!!! אם החלטת ללכת על הקיט של הרוביקון תזמין גם באותה הזמנה פנהרד מתכוונן HD RE1660 + מתאם הנמכה RE1665 ובולם הגה חדש של אולדמן , אם אתה רוצה היגוי טוב.

כל זה אמור לצאת לך בארץ לאחר מיסים ומשלוח כ 9000-10000 ש"ח.
הכתובת הזולה ביותר שיש להזמנה כזו
http://www.4x4groupbuy.com/currentGroupBuys/currentGroupBuys.asp?catID=2
שלח מייל ל JASON בקש הצעת מחיר לכל הנ"ל, ללא משלוח לארץ.
את המישלוח תיזום מהארץ דרך חב' לעמילות מכס שיתנו לך את הכתובת של הנציג שלהם ב LA והוא (JASON) ישלח לכתובת זו את הסחורה ללא דמי משלוח, והם ידאגו להעביר את הכל ארצה.
קח בחשבון שאתה צריך ללכת ולבקש חותמת אישור משרד התחבורה בת"א.
בהצלחה.

שלמה1
12-09-04, 00:34
רמי ידידי , בנושא ההגבהה זה כבר סגור , הבטחתי לאשה שיהיו גם מדרגות צד :lol: , תודה רבה על ההסבר הממצא מאוד , אז נשמע לי קצת מסובך :roll: , כאחד שעשה הזמנה שכזו אין בעיות לקבל את האישור? , אתה התקנת לבד את הסט? , תוך כמה זמן הסט אמור להגיע אליי?
וברגע שאשלח לבחור את המייל עם הבקשה להצעת מחיר , אוכל להזמין מידית את כל המוצרים שאני צריך מאתר אחד ? או שיש לעבור ממספר אתרים ולהזמין?
מצטער על כל השאלות , שלמה

grand
12-09-04, 00:49
7-10 ימים וזה כאן.
הוא ידאג לך לכל הפריטים שצריך, ויארוז הכל ביחד, תבקש חשבונית פרפורמה ואיתה תיגש למשרד התחבורה. תגיד שם שאתה מייבא קיט מיתלים ובולמים לשימוש פרטי. + צילום רשיון רכב וזהו.

דורון מנור
12-09-04, 07:54
בחיפה היה מסתובב צ'ירוקי אפור מאוד מוגבה.
תנסה למצוא אותו.

חגי
12-09-04, 14:18
הצירוקי מחיפה היה שייך לחברנו (לפורום) לארדו או בשמו האמיתי אמיר.

שלמה1
12-09-04, 15:39
רמי ידידי תודה על התשובות העיניניות , היום רשמית הרכב אצלי :lol: , פשוט רכב מדהים , הנוחות שלו מספקת מאוד , ואני לא מעוניין לפגוע בה בצורה רצינית כשאר אני אגביהה את הרכב .
רמי איך לדעתך יתנהג הרכב מבחינת נוחות עם קיט 3 או 3.5 אינץ של רוביקון?
בנוסף קראתי על כמה אנשים שהתקינו קיט 3 אינץ של סקייג'אקר + בולמים מתכוונים של פרוקמפ (לא שמעתי על דגם חדש) והם מרוצים מאוד , מה דעתכם מה עדיף רוביקון או סקייג'אקר?
בנוסף אשמח מאוד עם מישהו יוכל להפנות אותי לפורום אחד או שניים ( בארצות הברית) שהם אוכל לקרוא על פידבקים של האנשים שהתקינו!
תודה רבה שלמה

grand
12-09-04, 23:33
קבל.
http://jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?s=0439284359bd95025e80465 a2603d54f&threadid=562375&highlight=best +lift

שלמה1
13-09-04, 00:28
תודה רבה רמי! , קראתי את השרשור , לא ממש הבנתי מה ההבדלים בין ה"סופר רייד" לבין ה"סופר פלקס" של הרובקיון ה"סופר רייד" זול יותר האם הוא נוח יותר מהקיט השני?
בנוסף לכך מישהו שם תמונה של קיט 3 אינץ של סקייג'אקר עם מהלך קידמי מדהים וזהו לא ממש ראיתי פידבקים לגבי הקיט המסויים הזה , כעקרון כולל היללו את הרוביקון.
אשמח לשמוע את דעתכם!
שלמה
נ.ב - הקיט מגיע עם ניתוק מהיר למייצבים? אם לא מהכין ניתן לרכוש?
שוב תודה רבה על התשובות העיניניות

שלמה1
14-09-04, 14:46
אף אחד לא יודע :roll: ?
שלמה

grand
14-09-04, 15:10
שלמה.
ה SUPER RIDE כשמו נועד לכביש. למי שרוצה גובה בגלל יופי או להכניס צמיגים גדולים יותר, הקפיצים שם זהים לכן גם הנוחות לדעתי זהה. ההבדלים הם שב SUPER FLEX יש ניתוקי מוט מייצב כבר בקיט, זרועות משובחות יותר עם אופסט ליותר מהלך מתלים,צנורות בלם ארוכים ממתכת שזורה, ומאריכי במפסטופ. תכלס הSUPER FLEX יותר נועד לשטח, יהיה יותר גמיש ויתן יותר מהלך מתלה.
לגבי הקיט של סקייג'אקר באמת לא יודע עליו כלום חוץ מזה שהוא לא אמור לתת יותר מהלך מתלה כי זה לא קשור ליצרן הקיט אלא לחלקים הנלווים שבד"כ אינם מגיעים בקיטים הללו בסטנדארט כגון פנהרד מתכוונן ו מוטות רדיוס עליונים ארוכים.
אני דבק בהמלצתי - רוביקון. כיוון שהקפיצים שם לא ישקעו לך לעולם, האיכות הכללית משובחת, הכל מתאים בול בהרכבה, ו 90% מהמשופרים שם... בארה"ב בחרו בו ולא באחר. וזו סיבה מספיק טובה ללכת על זה.

שלמה1
14-09-04, 20:18
שלום רמי ידיד , בימים אלה אשלח את המייל לכתובת שפירסמת , האם הניתוקים שיש לך באוטו הגיעו כחלק מהקיט? אם לא איזה ניתוקים מומלץ להזמין?
בכל אופן החלטתי סופית RE 3.5 SUPER FLEX , מבטיח תמונות לאחר ההתקנה!!!
שלמה

grand
14-09-04, 23:01
אתה יכול להסתפק במה שמגיע בקיט.
אני הרכבתי JKS , יותר רציניים אך גם הרבה $$$( 125)

שלמה1
15-09-04, 11:40
הזמנתי כבר את הקיט , רמי במה הניתוקים שלך אמורים להיות עדיפים על הניתוקים של הרוביקון?
אגב איך זה הולך לנתק? ולחבר? צריכים לשחרר פינים או משהו כזה?
ואצל מי ממולץ לי להרכיב את הקיט? הכוונה לאיזה משפר ליפנות בישביל שיתקין לי את הקיט?
הייתי יכול לנסות לעשות לבד אבל אין לי את הניסיון כלומר מעולם לא פירקתי והרכבתי קפיצים ! דברים אחרים כן אבל קפיצים לא.
שלמה

grand
15-09-04, 12:32
ה JKS ניתוקים יותר חזקים מתכווננים, בעלי פיטמות גירוז לא רועשים והניתוק שלהם קל ונוח (פין אחד), בקיט מגיע ניתוק לא רע אך פינים חלשים יותר וקצת רועשים.

לגבי מתקין.
אם אתה במרכז הארץ המלצתי על אודי מזרחי בצומת בילו. מכיר את הרכב שלך היטב וביצע התקנות כאלה, אמין ולא יקר.
או צדי ממוסך רסטה בגדרה, גם אמין, מקצועי ועובד נקי וטוב.

בת"א וצפונה לא מכיר חוץ מארז מהפורום (אוברלנד) שמתמחה אמנם בלנד רובר אך שווה לבדוק איתו.

שלמה1
15-09-04, 13:41
רמי ידידי , מה הכוונה רועשים? אם זה נסבל? יכול להיות שאני עדיין יכול לשנות את ההזמנה ולבקש JKS במקום המקוריים וכמובן להוסיף כסף.
מה דעתכם?
דרך עגב מה אתם חושבים על גיא מפרו ג'יפ מחיפה בעיניין ההתקנה?
שלמה

asafk
18-09-04, 00:33
דרך עגב מה אתם חושבים על גיא מפרו ג'יפ מחיפה בעיניין ההתקנה?
שלמה

בסדר גמור. בצפון- יש גם את עידו.

אסף.

tsvikac
19-09-04, 08:43
שלמה שלום
קודם כל שנה טובה ומזל טוב על קנית הרכב (בחרת את הטוב ביותר)
אני מקווה שתהנה מהקיט שבחרת
בכל מקרה עצתי לך תעשה את מה שרמי הציע לך ותתקין אצל אודי מיזרחי
הנ"ל בעל ניסיון ואדם 10 בעל תודעת שירות מעולה.
כדאי לך להתקין קרוב למקום מגוריך כדי שהשירות יהיה קרוב
כי יהיו לך בעיות ולא תצטרך לרוץ לצפון ולהפסיד ימים רבים על תיקונים ושיפצורים.

-->