PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מנוע דיזל לבנזין בסיירה

shlomigt
13-06-10, 20:06
שלום
יש לי סיירה נוואדה 98, 6.5 טורבו דיזל ,(מנוע משופץ עם אינסוף תקלות בעיקר במערכות שסביב) ואני שוקל להמיר את המנוע לסמול בלוק 5.7 בנזין .
ידוע לי שטכנית זה אפשרי אך השאלה שלי היא האם צריך להחליף גם את מחשב ניהול המנוע ? וכן אם אפשר להשאיר את הגיר הקיים ,יחס העברה 4:1.1
אשמח לקבל פרטים אם יש למישהו נסיון בנושא .. תודה.

tzagi
13-06-10, 23:47
לא כזה מסובך
כמובן אם אתה הולך על הזרקת דלק תצתרך חיווט, אבל תמיד אפשר להרכיב קרבורטור במקרה שהרעיון לא קורץ לך.

kobiarava
13-06-10, 23:55
ברור שאת מחשב ניהול המנוע תצטרך להחליף, הגיר יתאים בלי בעיה ויחסי ההעברה מצויינים.

קובי

shlomigt
14-06-10, 08:04
סבבה...תודה :)

e-sheta
17-06-10, 00:06
אתה יכול להתקין ברכבך מנוע 6000 בנזין חדש כולל מחשב ניהול מנוע , לאחרונה ניתקלתי במקום שעושים שינויים כאלה .

שלום
יש לי סיירה נוואדה 98, 6.5 טורבו דיזל ,(מנוע משופץ עם אינסוף תקלות בעיקר במערכות שסביב) ואני שוקל להמיר את המנוע לסמול בלוק 5.7 בנזין .
ידוע לי שטכנית זה אפשרי אך השאלה שלי היא האם צריך להחליף גם את מחשב ניהול המנוע ? וכן אם אפשר להשאיר את הגיר הקיים ,יחס העברה 4:1.1
אשמח לקבל פרטים אם יש למישהו נסיון בנושא .. תודה.

ינון
17-06-10, 21:28
סתם לידע כללי האם מותר במדינתנו המתקדמת לערוך שינוי כזה לרכב?

shlomigt
29-07-10, 18:22
אתה יכול להתקין ברכבך מנוע 6000 בנזין חדש כולל מחשב ניהול
מנוע , לאחרונה ניתקלתי במקום שעושים שינויים כאלה .

קצת באיחור
וואלה?!! טוב לשמוע . יש מצב לפרטים נוספים??
למען האמת שמעתי הצעה עם מספרים אסטרונומיים (50,000) אז זה לא היה רלוונטי
אשמח לשמוע אם יש משהו סביר יותר

kobiarava
30-07-10, 08:44
ההצעה "סקסית" אבל ממש לא מציאותית. העלות תהיה גבוהה מאוד בכל מקרה, לא יכול להיות הרבה פחות מה-50K שהציעו לך. חלקים חדשים מהסגנון הזה, מה לעשות, עולים לא מעט. מה שנשאר לך לעשות זה להסב למנוע 350, מפירוק מקומי או מייבוא (משומש), עם קרבורטור או TBI, עם מערכת ניהול (צמה+מחשב) גם מפירוק מקומי או אולי מהרשת. החלקים העיקריים לבד יעלו פה באיזור ה-15K+, ויש לא מעט עבודה בהסבה כזו, נגיד 7K, כלומר ההסבה הכי זולה תעלה באיזור 20-25K, לשיקולך.
דא"ג, מה רע לך עם המנוע הקיים? מניסיון, מנוע 6.5 טורבו דיזל הוא מנוע נהדר, חזק מאוד ובעל ביצועים מעולים!

קובי

shlomigt
30-07-10, 19:21
ראשית ,תודה על האינפורמציה.:D
בנוגע ל 6.5 דיזל זה הרכב האמריקאי הראשון אצלי עם מנוע כזה הוא אמנם חזק עם שפע מומנט אבל הוא פשוט לא מפסיק לעשות צרות, המכלולים סביב בעיקר.בחצי שנה האחרונה
החלפתי מנוע ,אלטרנטור,מש' ואקום,פולי מנוע ,קלאצ' פאן,רדיאטור,מזרקים. לפני שנה מש' סולר +pmd
ובעל מקצוע שמטפל בעיקר במנועים כאלה אומר שמש' סולר ,פולי מנוע,מש' ואקום ועוד הם חלקים שכל שנה מסיימים קדנציה
כשכל אלה מצטרפים לשאר החלקים שהזדקנו זה בעייתי
יש לי נסיון עם בנזין והם נהדרים, גם כשהם על ''ערש דווי'' 4.3 וה 5.7
אבל כמובן הכל פונקציה של מחיר (יש אלטרנטיבות נוספות כמו לקצר סילברדו ולהשאר עם קונספט דומה לקיים ו ח ד ש)
על כל פנים תודה רבה ;) ...

קובי[/quote]

e-sheta
30-07-10, 21:32
נותן לך פרטים נוספים כמו שביקשת מנוע וורטק בנזין V8 חדש בקופסא מעץ כולל מחשב עולה בקרוב בין 15.000 -20.000 ש"ח לגבי עבוד ניתן לעשות זאת במקום שמוכר את המנוע כאשר תירצה ותהייה רציני פנה אליי בפרטי לפרטים נוספים .

ראשית ,תודה על האינפורמציה.:D
בנוגע ל 6.5 דיזל זה הרכב האמריקאי הראשון אצלי עם מנוע כזה הוא אמנם חזק עם שפע מומנט אבל הוא פשוט לא מפסיק לעשות צרות, המכלולים סביב בעיקר.בחצי שנה האחרונה
החלפתי מנוע ,אלטרנטור,מש' ואקום,פולי מנוע ,קלאצ' פאן,רדיאטור,מזרקים. לפני שנה מש' סולר +pmd
ובעל מקצוע שמטפל בעיקר במנועים כאלה אומר שמש' סולר ,פולי מנוע,מש' ואקום ועוד הם חלקים שכל שנה מסיימים קדנציה
כשכל אלה מצטרפים לשאר החלקים שהזדקנו זה בעייתי
יש לי נסיון עם בנזין והם נהדרים, גם כשהם על ''ערש דווי'' 4.3 וה 5.7
אבל כמובן הכל פונקציה של מחיר (יש אלטרנטיבות נוספות כמו לקצר סילברדו ולהשאר עם קונספט דומה לקיים ו ח ד ש)
על כל פנים תודה רבה ;) ...

קובי

[/quote]

-->