PDA

צפייה בגרסה מלאה : נסיעה ללא סטבילייזר

oren10
11-09-04, 17:28
מה היתרונות בנסיעה בשטח ללא מוט מייצב
ומה החסרונות בכביש?
והאם אפשר לנסוע לגמרי בלעדיו גם בכביש
אגב מדובר על סמוראי מסולסל (סלילים)
המטרה שלי היא להרים את החזית ב 10 סמ מה שגורם לי לחשוב
שעל חשבון ההגבהה אני גם מתרחק אם הסרן אחורנית ע"י מוטות הרדיוס
וע"י כך מתרחק גם מהסטבילייזר

גיא
11-09-04, 20:33
רק בשביל להרים את האוטו אתה לא חייב לותר על מוט מייצב, אתה יכול פשוט להאריך את הזרועות שלו.

היתרון בשטח הוא שיש אפשרות להצליב יותר
החיסרון בכביש שאתה מקבל בסיבובים זויות גילגול חדות יותר

אפשר לנסוע בלי זה אבל זה אומר שאתה נוסע לאט יותר באופן כללי והרבה יותר לאט בסיבובים.

כמו כן, זה לא חוקי ולכן אתה עשוי לקבל הורדה מהכביש במקרה של שוטר/בוחן רכב
ובמקרה של תאונה הביטוח עלול להיות לא תקף.

לגבי הגבהה של 10 ס"מ זה כמו 4" זה המון
אתה לא צריך לדאוג לגהי הזזת הסרן אבל ישנם הרבה דברים אחרים שאתה צריך לדאוג להם.

עכשיו נמתין לתגובה של נקסוס המלך .... אני לא מבין כלום בהגבהות ובסמוראי ... הוא יענה.

גיא.

אלון_ק
11-09-04, 21:58
דווקא חכה לתגובה של ארז, לא שלי. להגביה רכב סלילים זה לא התחום שלי, אבל אני יודע שזה לא יהיה לו קל - בטח לא 4'. 2' זה לא בעיה, אני חושב שב4' הוא דווקא כן צריך לבדוק היטב מה קורה עם הזרועות שלו. מה שבטוח הוא שתהיה לו את הבעיה הרגילה - הוא COILOVER מקדימה, זה לא קל למצוא לו בולם (נדמה לי). הזזת הסרן במקרה הזה באמת תהיה זניחה, כי דרייבשאפט יתקצר מצד אחד אבל ייסגר פחות מצד שני, אז זה יהיה בסדר. השאלה היא מה מהלך הפתיחה המתוכנן שלו ובהתאם מהם זויות הדרייבשאפט. עם 4'' הגבהה לא ישאר לו הרבה מהלך לפני שהוא יצטרך קלינים (יש כזה דבר בסלילים? על פניו נראה מעשי, לשנות את זוית התושבת התחתונה) או CV. כמובן שאם הוא מתכנן להגדיל צמיגים יותר מ215 הזזת הסרן כבר לא זניחה בכלל.

מוט מייצב: ביטוח, אולי. שוטר די בטוח לא - אין אף אחד שהוריד וחטף על זה (שאני מכיר או שמעתי עליו). האוטו אפילו עובד טסטים בלעדיו. אבל למה להוריד? תאריך זרועות ותבנה ניתוק.

אני לא מבין כלום בהגבהות ובסמוראי
זה חבל מאוד לשמוע, כי אני עדיין טוען שאתה אחראי לחצי ממה שאני יודע.

asafk
11-09-04, 23:12
אני מציע לפתוח דיון חדש, כללי יותר, בנושא הגבהות לסמוראי סלילים. שכל אחד ישפוך לשם מה שהוא יודע. כיוון שזה נושא די חדש, כדאי לרכז את הידע הקיים לטובת בסיס לדיונים עתידיים.

לדוגמה- אם היית יודע, אלון, שיש לטאפ-דוג בוקסות לזרוע רדיוס, שמתקנות את זווית הסרן (בוקסה אקסצנטרית)... לא היית כותב על קלינים (שמקומם רק בעלים).

אסף.

אלון_ק
12-09-04, 00:09
נו שווין, אמרתי "קלינים" כי אני לא יודע מה המונח הנכון בקפיצי עלים. :oops: . אבל הרעיון ברור.

כמה יש לטאף דוג? סט אחד, שמתקן להגבהה שלהם, או שיש להם מגוון מוצרי מדף עם מספר זויות שונות? יש כאלו מוצרי מדף לסמוראי בכלל?

אלון_ק
12-09-04, 00:09
אופס, המונח הנכון בסלילים כמובן. קלינים זה בקפיצי עלים, לוויתי את המונח.

TANK
19-11-05, 11:08
מה בעצם עושה הסטבילייזר?

אלון_ק
19-11-05, 12:05
המוט המייצב מחובר לסרן בשתי נקודות ולשלדה בשתי נקודות. הוא בעצם מוט פיתול, סוג של קפיץ ברזל. כשצד אח של הסרן עולה והשני יורד, הוא מתפתל ומנגד לכך, כך הוא מגביל את יכולת הסרן לנוע. זה יוצר אפקט מאוד פשוט - זה מצמצם לך את מהלך המתלה. זה טוב בכביש, כי בסיבוב המתלה לא יפתח כל כך הרבה והאוטו ישען הצידה פחות (ההשענות נקראת גלגול), כל שזוית הגלגול תקטן.

בשטח, ככל שיש לך יותר מהלך מתלה כך יש למתלה יותר מרחק על פניו הוא יכול לשכך תאוצות אנכיות, דהיינו לעשות לך יותר נח בתחת. זה נכון גם לכביש, אם כי שם זה פחות משמעותי כי הכביש חלק משמעותית מהשטח.

לכן בונים אחד מתנתק. יש בכתבה שלי על המתלים הסברים כיצד לבנות כזה לרכב מוגבה משמעותית, הפרוצדורה דומה מאוד לרכב רגיל. ההבדל העיקרי הוא שאין צורך להאריך את המוט, פשוט לחתוך ולהכין את החלקים הנשלפים.

TANK
19-11-05, 13:17
אחלה...
אצלי ברכב לא מותקן אחד כזה.
זה בסדר, או שכדאי לחפש ולהתקין סטבילייזר ? :o

המהנדס
19-11-05, 14:03
זה בסדר, או שכדאי לחפש ולהתקין סטבילייזר ?
זה לא ברור ?
זה רק עניין של זמן עד שתתהפך / יורידו אותך מהכביש.

סמוראי גם ככה רכב לא בטיחותי בכלל,עם צמיגי שטח, הגבהה וללא מוט מייצב זו סכנה ממש .
המון אנשים התהפכו עם הרכב הזה וחבל שתכניס את עצמך לסטטיסטיקה.
ושינוי הרגלי נהיגה שלך - עד כמה שתוכל להיות זהיר לא כל כך יעזרו במקרה של בלימת חירום/התחמקות ממכשול.

תחשוב אם זה שווה את זה או לא.

גיא
19-11-05, 17:39
זה רק עניין של זמן עד שתתהפך / יורידו אותך מהכביש.

אתה אומר את זה כעובדה מדעית בדוקה ?

כמה זמן זה עניין של זמן ?

אני למשל, באופן אישי נסעתי ככה 3.5 שנים. זה לא מספיק זמן ?

כי לא רק שלא התהפכתי בכביש, גם לא בשטח ולא הייתי למעשה קרוב לזה אפילו ( למרות שכל הזמן הייתי בטוח שהנה .. הנה זה בא )

הסמוראי לא מסוכן. הנהיגה בוא בפראות מסוכנת.

וזה נכון לא כלי רכב. למשל CB-ארס 900 ...

ואנקדוטה משעשעת .. אני מכיר מישהו, שלא עבר טסט ב110 כי לא היה לו מוט ייצב :wink:

גיא
19-11-05, 17:41
וזה נכון לא כלי רכב. למשל CB-ארס 900 ... = וזה נכון לכל כלי רכב ....

TANK
19-11-05, 19:17
הבנתי, הפנמתי.
איפה ניתן לקנות סטבילייזר ?(הרכב שלי מוגבה, אבל איין בעיה לטפל בהארכה של המוט-יש לי את הציוד...)

המהנדס
19-11-05, 23:11
אני למשל, באופן אישי נסעתי ככה 3.5 שנים. זה לא מספיק זמן ?

מספיק שתקרא את החתימה של הבחור כדי לדעת על סגנונו.
אתה לקחת סיכון מיותר ועכשיו אתה משליך אותו על אחרים (אתה יכול לקחת אחריות על זה ?? אתה גיבור גדול שנסעת ככה , מה אתה מייעץ לבנאדם שאתה בכלל לא מכיר ) .

ושלוש שנים זה כלום - היה לך מזל , ולא , מזל זו לא עובדה מדעית.
יש אנשים שרואים בפורום הזה פורום טכני מקצועי ויכולים לקבל רושם מוטעה מאנשים שטועים.

אל תשחק בחיים של אנשים, זה בטוח לא לשיקולך.

זה שמכשילים על כך בטסט זה ידוע וברור כשמש.

מצטער על התשובה החריפה אבל בזה לא משחקים.

גיא
20-11-05, 00:02
א. אני לא המלצתי כלום לאף אחד - נתתי חוות דעת פרטית

ב. 3.5 וחצי על הסמוראי ועוד כמה ימים על אחרים - בעצם כל רכב שהיה לי דבר ראשון פרקתי את המוט המייצב.

ג. להמליץ על תיקון בלמים בפורום זה מסוכן , להמליץ או לא להמליץ לפרק מוט מייצב זה לא מסוכן.

ד. אם תבצע סיבוב של 90 מעלות בסמוראי ( או 110 ) במעל 100 קמ"ש תתהפך עם ובלי מוט מייצב.

ה. 110 מגיע מהמפעל בלי מוט מייצב .... פה הבדיחה.

ו. התגובה שלך צעקנית ולא במקום. תקרא שוב , תחשוב שוב ואז תחזור.

גיא
20-11-05, 00:06
עוד משהו,

כתוב פה כמה וכמה פעמים שמי שעושה או לא עושה משהו לפי הצעות מהאתר עושה זאת על דעתו ועל אחריותו.

אם לא נענה פה על שאלות ונמליץ או לא על דברים האתר הזה לא שווה כלום ואפשר לסגור אותו. בעצם אפשר לסגור את האינטרנט. כי לפי דפים שיש פה אנחנו מתקנים את הבלמים ואת המאפרה ובונים מדפים בחדר של הילדים ומרכיבים פצצת אטום.

אז מי שמחפש תשובות ימצא אותן, פה או שם אבל ימצא.

תפסיק להתחסד. גם אתה עונה פה על שאלות.

itayhi
20-11-05, 00:15
עידן,

סתם כדעה אישית...
לדעתי יותר מסוכן לנסוע עם נעילה אחורית וצמיגי MT (מישהו אמר כביש רטוב? :lol: ), מאשר על סמוראי ללא סטבילייזר.

גם ככה הרכב הזה מתהפך מרוח צד של 4 קמ"ש, סטבילייזר זה לא מה שעושה אותו ליציב...

שוב, רק דעה אישית.

איתי

המהנדס
20-11-05, 07:52
איתי , קראת בכלל את התגובה שלי ?

סמוראי גם ככה רכב לא בטיחותי בכלל,עם צמיגי שטח, הגבהה וללא מוט מייצב זו סכנה ממש

אין לי מה להוכיח , בסוזוקי (ובעוד מפעלי רכב בעולם ) שמרכיבים את האביזר בטיחות הזה כנראה הבינו שזה חשוב והוכיחו את זה,אין לי כוונות להוכיח את זה גם.
חוץ מזה שזה לא מהווה שיפור משמעותי לעבירות הרכב הזה בשטח וההפסד גדול מאוד על הרווח המועט שזה נותן בשטח לעומת צמיגים/נעילה.

ג. להמליץ על תיקון בלמים בפורום זה מסוכן , להמליץ או לא להמליץ לפרק מוט מייצב זה לא מסוכן.

מי קבע את זה ? אתה ?
להיפך, לתקן ולבדוק בלמים זה דבר חשוב , להוריד אותם לגמרי זה טימטום.

גיא אין לי מה להתווכח איתך או עם דומיך בעניין בטיחות, התשובות שנתת לשאלה למה להוריד אביזר בטיחות לא רציניות ונימקת אותן בתירוץ הילדותי של " לי זה לא קרה אז כנראה שזה בסדר " וחוץ מזה לא תרמת לדיון.

תפסיק להתחסד. גם אתה עונה פה על שאלות.

אני משתדל אף פעם לא להמליץ איך לעבור על החוק או להתעסק עם בטיחות רכב ושיפורים חריגים שכוללים החלפת מערכת מתלים , הגבהות , מנוע לגדול יותר וכו'.
אני עונה בדר"כ על שאלות של תיקוני רכב , לא "שיפורי רכב" חוץ מנעילת דיפרנציאל אוטומטית* וגם על זה אני משתדל לא לדבר ברשת אלה פנים מול פנים עם הבנאדם - שים לב לזה , כי אני בהחלט שם לב.
אני כעקרון חושב שעבירות זניחה בשטח לא שווה סיכון גדול בכביש (חוץ מזה שיש פתרון לזה ואלון הציע אותו).

* נעילת דיפרציאל אוטומטית לא פוגמת במרחק הבלימה ויכולת התחמקות ממכשול במהירויות מסוכנות - ואם זה כן מסוכן אז אני עושה את זה בעקבות מידע לא נכון שקיבלתי פה באתר.

גיא
20-11-05, 08:27
נכון,

אתה צודק.

אני מתנצל.

tayrie
20-11-05, 15:13
על מה הויכוח ...
מוט מייצב מנותק - טוב בשטח, רע בכביש , נקודה.- יש לזה פתרון לא חדש שגם בעל סמוראי יכול לעמוד בו.

-->