PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש להשאיל שעון לבדיקת לחץ דלק

דרור ברלי
16-06-10, 00:39
זקוק לשעון לבדיקת לחץ במערכת הדלק (בחליל). לא מוכרח לקחת את השעון - אני יכול גם להגיע ולבצע את הבדיקה במקום.
הסופה לא חשה בטוב - אמנם מניעה מצוין ומאיצה היטב, אבל מדי פעם מאבדת סחיבה ומשתנקת, בעיקר בשיוט רגוע על כביש מהיר (אבל זה קרה גם בפול גז בטיפוס על דיונה לפני כחודש) וזה לא מרגיש כמו חשמל/הצתה אלא כמו מחסור נקודתי בדלק. מנסיון עבר עם תופעה דומה אני חושד שמשאבת הדלק מסיימת את פרק חייה המועיל ורוצה לאמת/לשלול את החשד הזה, לפני שאני קונה משאבה ו/או בודק הלאה.

לחילופין - אם יש למישהו משאבת דלק רזרבית שהוא יודע שהיא תקינה פיקס, אני מעוניין להשאיל לכמה שעות/ימים לבדיקה בנסיעה.

תודה.

דרור
052-8635759

סופת המדבר
16-06-10, 07:02
אם אתה מדרים טיפה יש לי שעון שאילטרתי
שעון חדש ומדוייק (ויקר- אבל לא קניתי חח)
שמחובר לחליל עם מחבר של צנרת גז מזגנים
כרגע הוא מורכב אצלי.. גם רק לאינדיקציה
אבל אין בעיה לפרק ולהעביר לך אפילו אם תרצה ליסוע איתו כמה ימים

kobiarava
16-06-10, 08:55
שווה להחזיק אחד בארגז הכלים. מדובר בכלי דיאגנוסטיקה מאוד יעיל, שנותן תשובה חד משמעית בתנאי מוסך או בשטח לגבי מצב המשאבה, וגם כל הסיפור צריך לעלות 100-150 לכל היותר.

קובי

eliv1
16-06-10, 16:19
אתה מוזמן להשאיל את שלי,

0546688864.
אלי.

omri_t
16-06-10, 17:31
אגב, אם אפשר להתעלק- איך נקרא החיבור שעל החליל? (זה כמו וונטיל של גלגל אבל גדול יותר)
פשוט שעון יש לי- אבל אין לי חיבור מתאים לחליל.

תודה!

kobiarava
16-06-10, 17:52
לא יודע איך קוראים לו, אבל הוא מידה סטנדרטית של וונטיל במערכות גז במיזוג אוויר (רכב\בית), ודרך אנשי מזגנים או חנויות אספקה לתחום בד"כ ניתן להשיג חיבור תואם, כזה שגם מתאים בתבריג וגם לוחץ את הוונטיל בדומה לפיית ניפוח גלגלים וכו'.

קובי

דרור ברלי
16-06-10, 18:06
תודות גדולות לכל מציעי העזרה. בינתיים הג'יפ במנוחה כפויה עד יום ראשון כי נפלו עלי כמה מכוניות מבחן לסופ"ש... כך שרק ביום ראשון נחליט למי להתקשר ולקחת שעון... אכן חיים קשים.
תזכירו לי רק כמה צריך להיות הלחץ התקין?

איציק - 4X6ZH
16-06-10, 19:16
7
שבע:wink:

סופת המדבר
16-06-10, 20:06
אני מאמין שאתה יודע אבל סתם בישביל ריענון..

עם וואקום מחובר 31 PSI
בלי וואקום 39-40
ואחרי חצי שעה שהאוטו מכובה אם השעון ירד ל20 PSI זה תקין

אם אתה לוחץ את הצינור חזרה השעון אמור להגיע ל95 PSI (אבל ישר לכבות את הרכב)
(כל זה מהספר חח)

prinz804
16-06-10, 23:09
לחילופין - אם יש למישהו משאבת דלק רזרבית שהוא יודע שהיא תקינה פיקס, אני מעוניין להשאיל לכמה שעות/ימים לבדיקה בנסיעה.

יש לי משאבה חדשה
050-3366262 ניר

tallevi
16-06-10, 23:20
אני מאמין שאתה יודע אבל סתם בישביל ריענון..

עם וואקום מחובר 31 PSI
בלי וואקום 39-40
ואחרי חצי שעה שהאוטו מכובה אם השעון ירד ל20 PSI זה תקין

אם אתה לוחץ את הצינור חזרה השעון אמור להגיע ל95 PSI (אבל ישר לכבות את הרכב)
(כל זה מהספר חח)

איך וואקום מתקשר לבדיקת לחץ דלק?
מענין אותי לדעת.
תודה.

טל.

kobiarava
17-06-10, 08:37
איך וואקום מתקשר לבדיקת לחץ דלק?
מענין אותי לדעת.
תודה.

טל.

היי טל
וסת הדלק בסופה (וברכבים רבים אחרים) מספק לחץ משתנה כתלות בעצמת הואקום שהוא מקבל. הסיבה לכך היא שעצמת הואקום מהווה מדד לפתיחת המצערת, וככל שהואקום חלש יותר כך המנוע צריך כמות דלק גדולה יותר בכל פולס.

קובי

חנן-ג'יפולוג
17-06-10, 13:03
לא בדיוק.

שינוי לחץ הדלק כפונקציה של לחץ הסעפת נועד ליצור הפרשי לחצים קבועים על המזרק ובכך לגרום לספיקה קבועה של המזרק, עבור פולס ברוחב נתון.

tallevi
17-06-10, 19:10
עשר,תודה.

טל.

דרור ברלי
22-06-10, 00:41
קודם כל תודות לרמי - "רמוראי" האחד והיחיד, וליוסי בן שושן ממוסך "קאר-זון" במושב גנות על האירוח, השימוש בציוד והעזרה באיתור ופתרון הבעיה.

בסופו של דבר, למרות שהלחצים שהראה השעון היו לכאורה תקינים, ניתוק צינורית הואקום מווסת הדלק "פתר" זמנית ולכאורה את הבעיה - ללא החזרת עודפי הדלק למיכל הג'יפ חזר לפתע לנסוע טוב, כרגיל (אבל לצרוך כמויות בלתי נתפסות של בנזין...). אכן משאבת דלק תקולה, כפי שחשדתי מלכתחילה.

בסופו של דבר האינטואיציה שלי הייתה אולי נכונה, אבל העדפתי לבדוק ולוודא ולא סתם לקנות על עיוור ולעבוד לפי ניחוש.
המשאבה הוחלפה היום, ונכון לרגע זה הג'יפ חזר לנסוע היטב והכל בא על מקומו בשלום. כך אני מקווה. בימים הקרובים הוא יהיה תחת זכוכית מגדלת.

RAMURAI
22-06-10, 00:59
שמחנו לעזור.

תרגישו טוב;).

דרור ברלי
22-06-10, 11:53
בוקר טוב.
עם משאבה חדשה הג'יפ מרגיש מצוין בנסיעה. חזק וחלק. איזה יופי.

אבל - חם או קר, לא משנה, הוא מניע קשה. זקוק לסטרטר ארוך מדי לטעמי. קודם היה מניע בנגיעה.

איציק - 4X6ZH
22-06-10, 12:35
חזרה לשעון לחץ
לבדוק כמה זמן הקו נשאר בלחץ אחרי שמכבים את המנוע .
לבדוק תוך כמה זמן המשאבה בונה לחץ לפני שמניעים את המנוע .

איציק

kobiarava
22-06-10, 12:58
דרור, ניסית לפתוח ולסגור סוויץ' פעם-פעמיים לפני ההתנעה, כדי ליצר לחץ דלק בחליל? אם הבעיה היא בירידת לחץ בזמן המנוחה, הטריק הזה יגרום להתנעה קלה וחלקה, וגם ייתן לך כיוון לפתרון הבעיה.

קובי

דרור ברלי
24-06-10, 15:18
אכן, אחרי שתי פתיחות סוויץ' לשתיים-שלוש שניות, הג'יפ מניע יפה.
מה הצעד הבא?

מוני אורבך
24-06-10, 15:45
הבעיה שלא מוחזק לחץ בקו הדלק.
כתוצאה מכך עם פתיחת הסוויץ המשאבה לא בונה מספיק לחץ
רק אחרי שניה או שתים אחרי שמגיע פולס נוסף מהמחשב להפעיל את המשאבה יש מספיק לחץ
והמנוע מניע.
הבעיה היא בשסתום האל חוזר במשאבה, או בפריקה של לחץ בחליל.
היית ולא החלפת חליל או מזרקים או שסתום חליל, הבעיה כנראה בשסתום האל חוזר במשאבה.
אם היא היתה ישנה היתי אומר תקלה, אבל היית והיא חדשה...
כנראה היא בלי שסתום כזה, או שהוא לא מתפקד.

coas
25-06-10, 13:36
כאשר שעון הלחץ מחובר לחליל ואחרי שנבנה לחץ של 30PSI לפחות:

-סגור את שני הצינורות, מאבד לחץ? הבעיה במזרקים. אם לא המשך הלאה.

-חסום/סגור צינור עודפים, מאבד לחץ? הבעיה במשאבה. לא מאבד? הלאה-

-סגור צינור כניסה שחרר צינור עודפים, מאבד לחץ? הבעיה בווסת.

אם עלה שהבעיה במזרקים פרק את החליל כאשר המזרקים עדיין עליו ותפוסים עם הקליפס, פתח סוויץ' ובנה לחץ, חפש מזרק דולף.

סופת המדבר
26-06-10, 08:59
לא רציתי לפתוח עוד שרשור כי יש לי בערך אותה בעיה..
כשהאוטו חם ההנעה ארוכה מידי
שהוא קר גם אחרי שבועיים שלא הניע הוא מניע בנגיע
כרגע אני עם שעון לחץ דלק מחובר קבוע וכשאני פותח סוויצ' הלחץ עולה ל30 PSI
אני נותן סטרטר ולוקח לו איזה 5-4שניות להניע
אני יודע מכמה חבר'ה שהחליפו ווסת והבעיה נפתרה (אבל לא יודע מה היה הלחץ דלק אצלם)
אבל אם אני רואה בשעון לחץ 30 אז יכול ליהיות שבלי שום קשר יש עדיין בעיה בווסת
משאבת דלק הוחלפה ליפני 3-4 חודשים
גם בספר רכב רשום שאם יש את הבעיה הזאת אז יש בעיה או בווסת או במשאבה

אבל אני ינסה את מה שCOAS כתב ונראה
ד'א יש אפשרות לשים אל חוזר חיצוני על הקו דלק..?

סופת המדבר
26-06-10, 18:00
עשיתי את הבדיקה..
פתחתי סוויצ הלחץ עלה סגרתי סוויצ סגרתי את שתי הצינורות דלק (כניסה ויציאה)
והלחץ ירד ז'תומרת שיש בריחה מאחד המזרקים
אבל אני לא מבין איך מזרק אחד או כמה שדולפים יקשו על ההנעה
אפילו אם האוטו מכובה חצי דקה

kobiarava
26-06-10, 18:58
מומלץ לבצע ניקוי מרססים והחלפת פילטרים פנימיים, וגם אורינגים על הדרך . כל התוספים והאינפוזיות די שווים לת@ת במקרה כזה, ואין תחליף לפירוק מלא וניקוי בחוץ, בלחץ. קל ופשוט לבצע את הניקוי לבד בבית באמצעים פשוטים, ואם לא מתאים לך לבד אז כמובן שניתן לעשות במוסך שמתמחה בהזרקות. במידה והמרסס ממשיך "להשתין" אחרי הניקוי-זורקים לפח ושמים אחר.

קובי

סופת המדבר
26-06-10, 23:01
ניקוי כבר עשיתי (באמצעים ביתיים) ותאמת זה שיפר מאד את תגובת המנוע
וההשפרצה של המזרק עברה מ לחץ של פיפי לרסס כמו ספריי
אבל לא הבנתי עדיין
גם אם מזרק דולף כמה כבר דלק הוא יכול לאבד בחצי דקה
ומה הקשר בין זה לבין הנעה ארוכה?
אבל מצד שני יש לחץ דלק תקין בהנעה
והיום גם פירקתי את הצינור חזרה מהווסת(שיש לחץ בחליל) וראיתי שהוא לא מאבד דלק\לא מטפטף

רפאל
27-06-10, 10:57
שלום לך סופה במדבר

זה לא משנה כמה דלק מזרק יכול לאבד בשניה בדקה או בשעה.
המערכת צריכה לשמור על לחץ קו מסויים כדי שתתאפשר הנעה.
כאשר ישנו מזרק משתין (בשפה המקצועית :p) הלחץ במערכת אינו נשמר - זה בכלל לא קשור לשאלה שלך.

לעניין שאלתך.
מזרק מזריך כ- 30 CC (תלוי במזרק) לערך באלפית שניה בזמן העבודה של המנוע.
עכשיו תעשה את החשבון כמה דלק מזרק מאבד בדקה בלחץ של כ 4.5 באר.

ההנעה הארוכה קשורה לזה שהמערכת בונה את הלחץ הראשוני במהלך הסטרטר הארוך (אותו לחץ שכבר היה צריך להיות במערכת) ורק לאחר בניית הלחץ הרכב מניע.
את אותה הפעולה - כמובן שבשמירה יתרה על הסטרטר - דרור מקבל בפתיחה והסגירה של הסוויץ לפני ההנעה. בכל פתיחת סוויץ המשאבת בונה לחץ ראשוני ובכך בעצם נבנה אותו לחץ (שוב שהיה אמור להיות כבר במערכת) ורק בפיחה השלישית/רביעית הרכב יניע בנגיעה.

רפי

סופת המדבר
27-06-10, 20:28
אני מבין אותך ואולי אתה קצת לא הבנת אותי
כשאני פותח סוויצ' פעם אחת הלחץ עולה ל 30PSI+ וגם אחרי סטרטר ארוך נשאר אותו לחץ
זה לחץ שאמור ליהיות מתאים להנעה והוא כבר מילא את מה שהמזרק איבד
אפילו בספר רכב כתוב שאם המערכת מאבדת בחצי שעה עד 20 PSI זה תקין
השאלה מה צריך ליהיות אחרי חצי שעה..? שהיא תמשיך לאבד באותו קצב?
או שהלחץ צריך להישאר כל הזמן כמו אחרי חצי שעה (עד 20 פחות)

דרור ברלי
11-07-10, 18:52
סוף דבר.

תזכורת:
כאמור, לאחר החלפת משאבה התופעה לא נפתרה. כאמור הג'יפ הניע קשה. סטרטר ארוך. עלו כל מיני סברות והשערות, במהלכן גם החלפתי יזום חיישן קראנק ורוטור במפלג. הג'יפ אכן נסע טוב יותר, אבל המשיך לקטע בקטנה מדי פעם ולהניע קשה.
את עניין ההנעה הקשה "פתרתי" זמנית ע"י פתיחת סוויץ' פעמיים לפני כל התנעה. ניג'וס אבל מתרגלים...
בגלל שבתכלס התופעה לא השביתה את הג'יפ (היומיומי להזכיר) שהמשיך לנסוע ולנסוע לא רע בסך הכל, ואני אדם עסוק ללא דקה פנויה (וכאן המקום להודות לחברים טובים שהציעו עזרה, במיוחד לגיתאי שחיכה שאגיע, פשוט לא מצאתי זמן להרחיק עד אדרת כדי לנסות לפתור את הבעיה... עוד נבוא אליך, אל תדאג) והעניין קצת נמרח ונמרח עד.... עד שהגעתי לביקור אצל יריב ואורן בכפר הנגיד. וזה המקום לפרגן ולשבח בית עסק/סדנת שיפורים שבעליו ועובדיו לא באים סתם לעבודה בבוקר כדי להעביר את היום, ולא רק כדי להתפרנס, אלא אוהבים את מה שהם עושים ונהנים מכל רגע. והתוצאות ניכרות. לא רק בג'יפים הפרטיים שלהם אלא גם ובעיקר באיכות העבודה.
ביום שישי, למרות שהמקום בתכלס סגור, יריב ושוקר הקדישו מזמנם הפרטי, השאילו לי מחשב ניהול מנוע חלופי למשך השבת למקרה שהתופעה קשורה בו. נאדה. גם חיישן מהירות ניתקתי כדי לאמת/לשלול את האפשרות שיש לו יד בדבר. הוא לא. סתם חשדתי בחיישן תקין, וחיברתי בחזרה.

היום בבוקר הד"ר אורן התלבש על הג'יפ בשיטתיות, בלי ניחושים ובלי השערות - עבר חלק-חלק, חוט-חוט, מזרק-מזרק, בדק מתחים ולחצים, שלל אפשרויות (ויש המון אפשרויות במנועים הממוחשבים יימח שמם, גם עתיקים וטפשים יחסית כמו של הסופה) וכמה צפוי (כאילו דא) פתר את הבעיה, שכמה צפוי, כל-כולה נעוצה במערכת הדלק. מסתבר שמשאבת דלק החדשה שהרכבתי שווה לת***ת ולא בונה לחץ, ושווסת הדלק שלי (בדיעבד כל השלושה שמתגוללים אצלי בארגז הספיירים) סיים את חייו המועילים.
בצהריים, יצאנו לנסיעת נסיון עם משאבה+ווסת תקינים. נכון לרגע זה, וכמו שאומרים באידיש מדוברת: א-מחייה. מניע בנגיעה, ואם קודם נסע טוב, עכשיו נוסע פצצה. כמו שסופה יודעת וצריכה לנסוע.

תודה רבה לאנשים יקרים - ליריב, לאורן, לסגל ולשוקר. מקצוענים זו לא הגזמה ולא סופרלטיב ריק מתוכן. החיוכים, הסבלנות, הקפה, הסימפטיה, כל אלה רק בונוס משלים לחווית הביקור במקום שכיף לבוא אליו ושיוצאים ממנו עם חיוך. שירות כמו שצריך ששווה כל שקל, לא משהו נפוץ בביצה המקומית שלנו.

וכמו שיריב תמיד "מזהיר" אותנו - אחרי שרואים מה הולך שם, התיאבון רק נפתח, וצריך הרבה משמעת עצמית והתאפקות כדי לא להידבק במחלת השידרוגיטיס חשוכת המרפא... מזל שאני כבר לא צעיר ופוחז, שיש לי שכר דירה על הראש ומספיק ילדים להאכיל ושמצב העו"ש הרגעי לא הרשה לי להשאיר את הג'יפ כבר היום בכפר הנגיד לאי-אילו השתלות מעניינות... (זמנית חברים, רק זמנית... I'll be back)

לסיום חברים יקרים - נכנסתם רשמית לרשימת המומלצים שלי. תודה!

liorh
11-07-10, 19:33
חייב להצטרף למחמאות של דרור, וכמו שנאמר, הדרך שבה מתקבלים אצל אורן מערכות גוררת אחריה התמכרות קשה, במיוחד לאור מה שמתרחש במקומות אחרים בארץ בענף הזה...

יריב קלר ברוך
12-07-10, 00:22
תודה רבה על הפירגון :oops: יש לנו רגישות רבה לאנשים שאוהבים גיפים של המותג הנכון כי גם אנחנו עם החידק :grin: אז שוב תודה לדרור וליאור על הפירגון וכמובן גם לשאר הלקוחות שבחרו אורן מערכות ושיפורים 4*4
וניפגש בשטח:wink:

סופת המדבר
13-07-10, 22:39
דרור עוד לא הבנתי.. האם חיברת שעון לחץ דלק ליפני ההחלפה של המשאבה \ווסת?.?
כי כמו שכבר כתבתי אצלי יש לחץ (נראה) תקין בפתיחת סוויצ' והנעה 30+ אם אני מוציא את הוואקום
הלחץ עולה לסביבות ה 39-40
האם גם אם הלחץ תקין עדין יכול ליהיות שהמשאבה לא תקינה..?
ואיך אני יודע\ בודק אם הווסת שלי תקין..? כי עשיתי איזה ניסוי פתחתי סוויצ הלחץ עלה ל30+
ואז פירקתי את הצינור של החזרות והוא לא דלף יענו החזיק לחץ

דרור ברלי
14-07-10, 00:11
גם אצלי, עם משאבה דפוקה, הלחץ בזמן שהמנוע עובד היה תקין. לכאורה. זה מ השכמה וכמה שעונים הראו.
תתניע, תן למנוע לעבוד כמה שניות, כבה מנוע ולחץ על הונטיל בחליל. אמור לצאת דלק. אם לא יוצא - אין לחץ.

kobiarava
14-07-10, 05:57
במקרה כזה, הבעיה היא בשסתום האל-חוזר שבמשאבה. אפשר אמנם להחליף את המשאבה לצורך העניין, אבל אפשר פשוט להרכיב שסתום על הקו, קצת לפני הפילטר, מה שמבטיח לחץ חזק גם לאחר זמן ממושך שהרכב לא עבד, מכיוון שהקטע שמחזיק לחץ קצר בהרבה.

קובי

איציק - 4X6ZH
14-07-10, 07:54
במקרה כזה, הבעיה היא בשסתום האל-חוזר שבמשאבה.

קובי

צריך לזכור שמצד אחד של קו הלחץ נמצאת המשאבה \ שסתום
אבל מהצד השני נמצאים המרססים והם בהחלט דולפים לא פעם . ואז אתה מקבל את אותה תוצאה בבדיקת לחץ.
לחץ תקין בעבודה
לחץ נמוך \ לא יציב לאחר כיבוי
קשיים בהתנעה מנוע חם ( כי המנוע מוצף חלקי )
קשיים בהתנעה מנוע קר ( כי לוקח למשאבה זמן לבנות לחץ בקו ) .

איציק

דרור ברלי
14-07-10, 09:33
אבל מהצד השני נמצאים המרססים והם בהחלט דולפים לא פעם . ואז אתה מקבל את אותה תוצאה בבדיקת לחץ.
לחץ תקין בעבודה

איציק

מה הסבירות שכל ששת המזרקים דולפים/"משתינים"?

omri_t
14-07-10, 09:58
לחץ תקין בעבודה

איציק

איציק, אתה גדול!! עכשיו נפל לי האסימון על תופעה דומה ברכב של חבר- מזרקים דולפים והצפה..
הטריק של פעמיים סוויצ' לא עזר אצלו. ולא הבנתי מה לא בסדר.

אגב, כשמפרקים חליל ונותנים סוויצ' כדי לבנות לחץ - המזרק לא אמור לאבד טיפת דלק?
או שיש רמה מסויימת שזה עוד נורמאלי?

איציק - 4X6ZH
14-07-10, 10:33
המרססים לא צריכים לדלוף .
טיפה אחת לא משחקת ( אבל זה סימן לבעיה ) .
לא פחות חשוב זה לבדוק את וסת הקו .
יש כלי רכב שוסת לחץ הדלק יושב על חליל המרססים ומחובר עם צינורות גומי לסעפת היניקה .
ווסת כזה שדולף לכיוון סעפת היניקה יכול לשגע את כל המערכת .
לכן יש לבדוק את צינורית הואקום לשאריות דלק לפני ההתנעה .
בנוסף יש לבדוק את שינוי לחץ הדלק כאשר צינור הואקום מנותק ( לחץ הקו חייב לעלות מיד עם ניתוק צינור המקשר לסעפת ) .

מענין מה יהיה בעוד שנה שנתיים כאשר המשאבות האלקטרוניות יהיו נפוצות .
משאבת דלק ללא ווסת וללא חיבור ישיר ל 12 וולט ( הכל מבוקר מחשב )

איציק

kobiarava
14-07-10, 13:28
את הבדיקה הנכונה והמלאה פרט אשר בפוסט 24:

כאשר שעון הלחץ מחובר לחליל ואחרי שנבנה לחץ של 30PSI לפחות:

-סגור את שני הצינורות, מאבד לחץ? הבעיה במזרקים. אם לא המשך הלאה.

-חסום/סגור צינור עודפים, מאבד לחץ? הבעיה במשאבה. לא מאבד? הלאה-

-סגור צינור כניסה שחרר צינור עודפים, מאבד לחץ? הבעיה בווסת.

אם עלה שהבעיה במזרקים פרק את החליל כאשר המזרקים עדיין עליו ותפוסים עם הקליפס, פתח סוויץ' ובנה לחץ, חפש מזרק דולף.

אני חוסם את הצינורות בצביטה, עם ג'בקת מסגרים ללא שיניים+הגנה על הצינור בסמרטוט או חתיכת גומי למניעת נזק. אני לא רואה צורך גם בבדיקה שכוללת את פירוק החליל, מכיוון שלדעתי, אם מרסס אחד משתין, הגיע הזמן לטפל בכולם. במהלך שטיפת המרססים ניתן להבחין בקלות במרסס שלא נסגר, ואם הוא עדיין משתין אחרי ניקוי יסודי בלחץ ושטיפה הפוכה, זורקים לפח ושמים אחר במקומו. אחרי הבדיקה הפשוטה הזו, שלוקחת 10 דקות בסה"כ, אפשר לדעת בוודאות מה מקור ירידת הלחץ, ולטפל בהתאם.

קובי

סופת המדבר
16-07-10, 09:07
גם אצלי, עם משאבה דפוקה, הלחץ בזמן שהמנוע עובד היה תקין. לכאורה. זה מ השכמה וכמה שעונים הראו.
תתניע, תן למנוע לעבוד כמה שניות, כבה מנוע ולחץ על הונטיל בחליל. אמור לצאת דלק. אם לא יוצא - אין לחץ.

דרור אם אין לחץ כשאתה מכבה את הגיפ אז בטוח שהבעיה ב'אל חחוזר' שבמשאבה
אבל אצלי נשאר לחץ בחליל כשאני מכבה את הגיפ

-->