PDA

צפייה בגרסה מלאה : דילמה רצינית לגבי פג'ארו 94 זקוק לעזרתכם..

dillen
16-06-10, 13:32
היי.. יש לי באמת דילמה שאני מתלבט לגביה ואני בטוח שרוב האנשים פה לא יסכימו עם מה שאני חושב ודי ברור מה יגידו אבל אני מבקש תנסו להבין בעצם את הכוונה שלי ואת ההתלבטות.

המקרה הוא כזה..הלכתי לראת פג'ארו 94 בנתניה, נסעתי עד לשם עם 2 אנשים, בדקנו את הרכב וממבט ראשוני הוא נראה במצב טוב מאוד יחסית לשנה, גם המנוע עובד יפה הגיר חלק בקיצור נשמע סבבה. הבעיה שלי היא עם בנאדם עצמו, הוא שיקר כמה פעמים במהלך השיחות שלנו, האוטו לא רשום על שמו אלא על קרוב שלו, היד לא רביעית כמו שאמר אלא שישית, הק"מ נמוך ואני די מאמין ששינו אותו, מוכן לקבל רק מזומן, ועושה רושם של קומבינטור אחד גדול, בקיצור- סוחר, אין לי כל ספק, זיהיתי, הבנתי (ואפילו הרצתי את המספר שלו בגוגל לוודא-תודה לגאון שהמציא את זה!!) ובגלל זה לא לקחתי.
עד כאן זה ברור ואין ספק שאין פה אחד שלא יגיד ברח ברח ברח.
ואני שואל כזה דבר, מבדיקה ראשונית האוטו נראה ונשמע בסדר גמור, המחיר ממש ממש זול (כמובן שגם מחשיד) ואני יכול לקחת את האוטו לבדיקה איפה שאני רוצה. עכשיו בהנחה ואני עושה בדיקה לאוטו במקום מהימן, בודק במשרד הרישוי לגבי האוטו, בעלים,עיקולים, גנבה וכל דבר אפשרי שאפשר לבדוק, אפילו מריץ את המספר במשטרה, ונניח שהכל יוצא בסדר כולל הבדיקה שאין שלדה או החליפו מנוע או משהו קריטי, ושבאמת הרכב חוקי והכל, אז למה לא לקחת אותו בכל זאת??

אגב, נפגשתי גם עם הבנאדם שרשום ברשיון, ווידאתי את זה,והוא אומר שזה דוד שלו ויש להם את האוטו כבר שמונה שנים מ 2002 (רשום ברשיון) ופשוט לא העבירו בעלות.

אשמח לקבל תגובות ענייניות באמת ולא עזוב אותך ברח כל עוד אתה יכול אלא באמת למה אתם לא הייתם לוקחים את האוטו בכל זאת כי אם לומר את האמת..עם כל מה שרשמתי פה אני עדיין לא סגור על לרדת ממנו לגמריי.
אשמח לתגובות ולהארות שיגרמו לי להבין את המצב יותר טוב. והאם יש מישהו שחושב כמוני.
תודה מראש..

שגיא S
16-06-10, 13:42
אז ככה...

אם אתה לוקח את האוטו לבדיקה במקום שאתה מחליט עליו, וסומך עליו, והאוטו יוצא תקין, ואני בכוונה לא אומר"מושלם" כי פשוט אין דבר כזה ברכבים משנת 94, או אפילו משנת 2008.

ומבחינת החוקיות - עיקולים משטרה וכו', גם יוצא כמו שצריך - אז אני לא רואה למה לא.

אם דיברת עם בעל הרכב והוא אמר לך שהבנאדם זה דוד שלו והעניין מגובה ברישיונות ותעודות זהות.

יכול להיות שהוא התבלבל עם מספר היד.

לגבי הקילומטרז' - אנשים נוטים לשכוח שלא רק המנוע עובר את כל הקילומטרים, יש את כל מה שמסביב, שאולי זה כסף קטן יחסית למנוע אבל הכל מצטבר וגודל לסכומים יפים..

בקיצור - אם אתה נדלקת ומעוניין באוטו הזה, ואין (!) לך אפשרויות חלופיות יותר טובות, פשוט צריך לבדוק בשבע עיניים..אם שווה לעשות את זה בשביל הרכב הספציפי שלך? זה רק אתה יכול להחליט. . .

חנן-ג'יפולוג
16-06-10, 13:55
הבעיה עם החבר'ה האלה היא שזה המקצוע שלהם, והם מתמחים בו. אתה לא. מה שלא תעשה אתה לא תוכל לכסות לגמרי את כל השטיקים שלהם, אם זה שמן דבש כדי לכסות על בעית מנוע, או גרימת תקלה מינורית שמעלימה תקלה מאג'ורית, או אולי על קומבינה שמכסה על רכב גנוב או מחובר מעשרה רכבים.
אני נעקצתי בצורה כזו:confused: שרפו את המצמד כדי לכסות על בעיה של קפיצת הילוכים תחת עומס. הורדתי סכום כסף על המצמד ושילמתי פי 20 מזה על שיפוץ גיר.

למדתי לאחרונה שהם למדו גם לגרום למצג שווא של נורות ביקורת מנוע, כריות אוויר, ABS וכו' שעובדות כביכול כמו שצריך, ע"י חיבורן לנורת לחץ שמן. אתה רואה שהנורות נדלקות וכבות כמו שצריך, אבל המערכת שמאחוריהן מקולקלת, או לא קיימת. לך תעלה על טריק כזה אם אתה לא מכיר אותו מראש.

dillen
16-06-10, 14:22
חנן אני מבין מה שאתה אומר ודווקא בגלל זה אני אשים דגש רב על הכל, אני מאמין שאם אני לוקח לבדיקה אז יש אפשרות לדבר עם הבודק, לשתף אותו בחששות שלי, הוא יכול לבדוק איזה שמן שמו למשל לא? לבדוק שהמנוע זה אכן מה שרשום? אני מודע לזה שזה המקצוע שלהם בגלל זה אני חושב שאפשר לשים דגש גם על הדברים ה"קטנים" האלו. באם זה מגיע לרמה כזאת שאפילו בכל בדיקה אי אפשר לעלות על הדברים האלה אז זה כבר אומר לי שאי אפשר להסתמך על אף רכב שאתה לוקח, לא משנה כמה הוא נראה או נשמע טוב.

שגיא, יש חלופות אחרות אבל בוא נגיד שזה בעיקר עניין של כסף, אפילו הבדלים של לפחות 8000 ש"ח יותר כך שגם אם צריך להחליף משהו באוטו אני מאמין שזה לא יגיע לסכומים כאלה..
אני אתן לכם דוגמא, הבנאדם אמר שלפני חודשיים עשה טיפול גדול כולל טיימינג, עכשיו אתם רוצים להגיד לי שבבדיקה לא יצליחו לראות אם באמת החליפו טיימינג ואת הטיפול שעשו? קצת קשה לי להאמין אבל שוב...הכל אפשרי..

ניר ל
16-06-10, 14:28
כמה זול זה כבר יכול להיות ? 5000 ש"ח ?!
אני מניח שלא... אתה מדבר על הוצאה של נניח 20 אלף (50% מה"מחירון") לרכב שכל תקלה בו יכולה להביא אותך בקלות למחיר של הרכב הכי שמור שאפשר למצוא. אתה גם לא תצליח למכור רכב עם כ"כ הרבה ידיים במחיר גבוה מזה.
גם אני למדתי שכשמדובר ברכב משומש, הכי חשוב זה ממי אתה קונה.
מצטער, ממני לא תקבל חיזוקים.

dillen
16-06-10, 14:30
עוד משהו שצץ לי פתאום זה העניין של הטסט, יש לו טסט עוד כשלושה שבועות. אני דווקא רואה את זה לחיוב מבחינת זה שאני יכול לקבל את הטופס הכי מעודכן של הרשיון ובאמת לבדוק שאין שום דבר שונה מהטופס הקודם וכמו כן אני מאמין שבבדיקה ניתן להבין בערך אם יש בעיה להעביר טסט, אם אצטרך להחליף משהו לקראת הטסט(תקנו אותי אם אני טועה..אולי אני אופטימי מדיי לגבי הבדיקות הללו) וכמובן היית מעדיף להעביר טסט בעצמי ולא שהוא יעביר כי כבר נוכחתי לדעת שעם קצת קומבינות אפשר להעביר טסט בלי שום בעיות ועם הרבה תקלות..

ניר ל
16-06-10, 14:33
מכון בדיקה לא יכול לראות מה יש מתחת לברזלים, לא איזה סוג שמן ולא אם עשו טיימינג ולא כלום.
הוא יכול לעלות על תיקוני שלדה/עיקומים/סדקים/זיופים בולטים, ברכב כזה הוא יפסול כמעט באופן אוטומאטי את כל מכלולי ההנעה, הקירור הפליטה וכו', אתה רוצה לחסוך 8000 ש"ח ?
תקבל את זה בריבית מהר מאד מהדלת האחורית.

dillen
16-06-10, 14:37
כמה זול זה כבר יכול להיות ? 5000 ש"ח ?!
אני מניח שלא... אתה מדבר על הוצאה של נניח 20 אלף (50% מה"מחירון") לרכב שכל תקלה בו יכולה להביא אותך בקלות למחיר של הרכב הכי שמור שאפשר למצוא. אתה גם לא תצליח למכור רכב עם כ"כ הרבה ידיים במחיר גבוה מזה.
גם אני למדתי שכשמדובר ברכב משומש, הכי חשוב זה ממי אתה קונה.
מצטער, ממני לא תקבל חיזוקים.

היי ניר, תשמע אין בעיה אני לא מחפש חיזוקים ושאנשים יגידו לי שאני צודק או משהו כזה, אני באמת מחפש דעות של אנשים שדי מבינים ושיש להם נסיון באם זה בעד ואם זה נגד. כמובן בהקשר של הסיטואציה עצמה. אם כבר ביקשתי אז זה לדעת אם יש הגיון במה שאני אומר..
ואם זה מעניין אותך לצורך הבנה אז זה הורדה של קצת יותר מ25% ממחירון הרכב, ולמען הסר ספק אני לא רוצה לקנות כדי להרוויח עליו בעתיד..ממש לא.רוצה לקנות כדי להנות איתו ולדעת שיש לי את האקסטרה כסף הזה בשביל לטפל או להחליף דברים בעתיד הקרוב..

dillen
16-06-10, 14:43
מכון בדיקה לא יכול לראות מה יש מתחת לברזלים, לא איזה סוג שמן ולא אם עשו טיימינג ולא כלום.
הוא יכול לעלות על תיקוני שלדה/עיקומים/סדקים/זיופים בולטים, ברכב כזה הוא יפסול כמעט באופן אוטומאטי את כל מכלולי ההנעה, הקירור הפליטה וכו', אתה רוצה לחסוך 8000 ש"ח ?
תקבל את זה בריבית מהר מאד מהדלת האחורית.

ניר לפי מה שאני מבין יש הגיון בדברייך אך אני מאמין שזה נכון לגבי כל רכב כזה משנה כזאת, שכן אי אפשר לדעת באמת מה הרכב עבר בעברו, אבל מנסים להגיע הכי קרוב שאפשר..
תגיד אתה בטוח שאין דרך לדעת בבדיקת הרכב באיזה שמן משתמשים ומה מצב רצועת הטיימיג?

שגיא S
16-06-10, 14:49
כדי לראות את מצב הרצועה ואת המותחנים ואם החליפו - צריך לפתוח את המכסה, וזה לא תהליך פשוט במיוחד לא בפג'רו.

לא עושים בדיקות כאלו במכוני בדיקה, או אפילו במוסכים מתמחים.

קיבלת פה את אותה עצה מכולם - תשקיע את העוד 8000 שקל האלה כדי לקבל רכב מסודר, ותקין.

יש כמה משפטים שמפוזרים בפורום שיסבירו לך הכי טוב את הדילמה, כי הרבה היו שותפים אליה:

זול מתחיל בז',
אין לי כסף לקנות בזול,
הכי יקר לקנות בזול וכו'....

איך אומרים - משפטים אלה נכתבו בדם ;)

ניר ל
16-06-10, 14:56
ב 94 אתה מדבר על דגם הבנזין, אם ח"ח תצטרך להחליף/לשפץ לו מנוע, זה יעלה לך כמו כל הרכב, אם יש שם בעיה שמישהו מנסה להסתיר, מכון בדיקה לא בהכרח יעלה עליה.
עזוב אותך ממחירונים, רכב כזה לא שווה יותר מ 30K גם אם הוא ממצב מצויין יחסית ואני גם לא מאמין שהוא נסחר ביותר מזה. זה לא רכב זול לתחזוקה ועם 8000 ש"ח בצד לא תעבור יותר מאת החודש הראשון.

dillen
16-06-10, 15:09
אוקיי, הבנתי אתכם ויש משהו בזה ואני מסכים עם האמרות הנ"ל (אין דבר כזה זול,עולה יקר וכו'..)
משום מה המחיר די הלהיב אותי מכיוון שראיתי קצת ודיברתי עם כמה בעלי רכבים כאלה אחרים הם מוכרים ביותר יקר (כאמור כ 8000 ש"ח יותר) אבל גם יש יד 5 יש יד 4 גם הק"מ סביב ה 200K ולא מטופלים במורשה או משהו מי מבטיח שאיתם לא יהיו הבעיות הנ"ל?

יש לי עוד שאלה שקצת קשורה.. למיטב הבנתי ההבדל בין שנת 94 ל 95 הוא שב95 יש נעילת דיפרנציאל (שוב פעם תקנו אותי אם אני טועה), חוץ מזה אני לא יודע אם יש הבדל של ממש.
מישהו יכול לסביר לי מה זה נעילת דיפרנציאל? עד כמה זה שימושי? ואם יש 94 שיש לו את הנעילה(כנראה הוסיפו לו את זה) כמה זה יכול לעלות והאם זה מייקר את האוטו ועדיף לקנות אחד שיש לו את זה? אני שואל כי פשוט יש אחד כזה אז רציתי לדעת אם זה יכול להוות איזה שיקול בקניה ובמחיר.
שוב תודה וסליחה על החפירות..:)

raanan
16-06-10, 15:50
לא מבין מדוע אתה פותח כל שני וחמישי שרשור חדש על כמעט אותו נושא !
העצות כאן (שלי ושל החברה) עדיין רלוונטיות :
http://64.50.169.115/forums/showthread.php?t=44903

ובקיצור, ברח ברח ברח ...

בהצלחה
רענן

dillen
16-06-10, 16:45
הסיבה היא, רענן, שמדובר על מקרים אחרים ואני לא יכול להעמיס בנושא אחד את כל ההתלבטויות שלי וכל הרכבים שיש לי שאלות לגביהם.
פה דיברתי על מקרה מסויים שקרה לי עכשיו ורציתי לקבל דעות על המקרה הזה..לא חשבתי שזה עד כדי כך יפריע למישהו וסליחה שאני לא מבין גדול ברכבים כאלה ושיש לי הרבה שאלות..חשבתי שזה המקום לזה..אולי טעיתי.
בכל מקרה תודה למי שהגיב בכל זאת ושיש לו סבלנות. יום טוב.

Saar
16-06-10, 17:23
גם אני בגישה שחשוב מאוד ממי קונים,
גם אם זה סוחר, יש חשיבות לאופי האדם ולאמינותו.
במקרה שלך, לא הייתי מדבר איתו פעם שניה.

סער.

sos4u
16-06-10, 18:14
אני לא מבין למה להכניס ראש בריא למיטה חולה, ובידיעה.
מילא מישהו שנדפק בגלל שלא שם לב, אבל , במקרה שלך, אתה מספיק חכם לזהות שהמוכר, איך לומר בעדינות, לא "כליל השלמות" אבל לא מספיק חזק נפשית כדי להתגבר על היצר לקנות בזול ואח"כ לשלם ביוקר.
נתנו לך פה סיבות מעל ומעבר למה שלא לקנות, אבל אתה מתעקש.
אתה יודע מה, יש כאלה שצריכים להתגלח רק על זקנם ולא מסוגלים ללמוד מנסיונם של אחרים. אם אתה מבין שזה מצבך, קנה !

תחסוך 8000 ש"ח על אוטו שבמקרה ומסתתרת בעיה רצינית, אתה תתחנן שזה יגמר ב רק עוד 8000 ש"ח בנוסף על מה ששלימת, אז לשיקולך.

בהצלחה והלוואי ואתבדה ...

שגיא S
16-06-10, 19:08
אוקיי, הבנתי אתכם ויש משהו בזה ואני מסכים עם האמרות הנ"ל (אין דבר כזה זול,עולה יקר וכו'..)
משום מה המחיר די הלהיב אותי מכיוון שראיתי קצת ודיברתי עם כמה בעלי רכבים כאלה אחרים הם מוכרים ביותר יקר (כאמור כ 8000 ש"ח יותר) אבל גם יש יד 5 יש יד 4 גם הק"מ סביב ה 200K ולא מטופלים במורשה או משהו מי מבטיח שאיתם לא יהיו הבעיות הנ"ל?

יש לי עוד שאלה שקצת קשורה.. למיטב הבנתי ההבדל בין שנת 94 ל 95 הוא שב95 יש נעילת דיפרנציאל (שוב פעם תקנו אותי אם אני טועה), חוץ מזה אני לא יודע אם יש הבדל של ממש.
מישהו יכול לסביר לי מה זה נעילת דיפרנציאל? עד כמה זה שימושי? ואם יש 94 שיש לו את הנעילה(כנראה הוסיפו לו את זה) כמה זה יכול לעלות והאם זה מייקר את האוטו ועדיף לקנות אחד שיש לו את זה? אני שואל כי פשוט יש אחד כזה אז רציתי לדעת אם זה יכול להוות איזה שיקול בקניה ובמחיר.
שוב תודה וסליחה על החפירות..:)

נעילת דיפרנציאל היא דבר מאוד חשוב ברכב שטח, אתה יכול לעשות חיפוש, ותמצא אפילו מדריך שלם על נעילות דיפרנציאל, עם חלוקה לסוגים והסברים וכל מה שאתה צריך ולא צריך לדעת.

דרך אגב, לדעתי(הצנועה בלבד)הנעילת דיפרנציאל זה היתרון היחיד שיש לפאג'רו בנזין על פני רכבים אחרים...בכל השאר הוא לא ממש מצטיין, ולכן אני לא רואה טעם לקנות רכב ללא נעילה. אב לזה רק אני.

zagi
16-06-10, 21:23
כשיש ספק - אין ספק !!!

Orang
16-06-10, 22:21
בנימה אישית
לעולם לא אבצע שום עסקת רכב או כל עסקה שהיא עם אדם\גורם שאין לי כימיה איתו.
אם נתקלתי במוכר שאינו נראה לי, אברח משם במהירות גם אם נראה לי שזו עסקת חיי.
אבל זה רק אני...
בהצלחה...

raanan
16-06-10, 22:52
הסיבה היא, רענן, שמדובר על מקרים אחרים ואני לא יכול להעמיס בנושא אחד את כל ההתלבטויות שלי וכל הרכבים שיש לי שאלות לגביהם.
פה דיברתי על מקרה מסויים שקרה לי עכשיו ורציתי לקבל דעות על המקרה הזה..לא חשבתי שזה עד כדי כך יפריע למישהו וסליחה שאני לא מבין גדול ברכבים כאלה ושיש לי הרבה שאלות..חשבתי שזה המקום לזה..אולי טעיתי.
בכל מקרה תודה למי שהגיב בכל זאת ושיש לו סבלנות. יום טוב.

אתה עדיין לא מבין את "הפואנטה", כל המקרים שלך הם "אותה הגברת בשינוי אדרת" ...
ממליץ לך לקרוא ולהפנים מה שהחברים (באמת חברים) אומרים/רומזים/ממליצים, רוב הדברים
הם מנסיון .
נסיון=לימוד, לימוד=כסף ...

שוב, שיהיה לך בהצלחה
רענן

dillen
17-06-10, 11:32
אוקיי קודם כל תודה לכם על התגובות ואני רק אבהיר משהו..לא עשיתי כלום לגבי הרכב, לא דיברתי איתו מאז וכן יש לי את הספק הזה לגביו, אני לא מתעקשלקנות או משהו כזה אלא לשמוע את הדעות שלכם לגבי הרכב הזה. כן אני נוטה לא להתקרב אליו יותר בגלל כל מה שקרה בעצם ונכון לעכשיו המשכתי לחפש רכבים אחרים.
החשיבה שלי הייתה בזה ששיתפתי אתכם הייתה שנכון מאוד חשוב מי האדם ואמינות שלו(אין ליספק שזה מאוד חשוב לי) אבל גם המצב של הרכב חשוב לי..ומהרבה תגובות פה אפשר לומר בביטחון שלפעמים קשה לדעת על מה תיפול, יכול להיות שהבנאדם אמין אבל לרכב יש בעיה שלא יצליחו לעלות עליה לא כן?

תגידו לפי דעתכם רכב כזה חייב לקחת לבדיקה? גם במקרהוהבנאדם אמין ולא משקר והרכב במצב טוב מבדיקה ראשונית?

שגיא S
17-06-10, 11:44
רכבי שטח משנת 94, עברו 16 שנה בכבישי ישראל, ברכבי שטח הם גם עברו חלק מהזמן לא על הכביש, אז סביר להניח שיש להם איזהשהו בלאי/מכות/סדקים/בעיות שהעין הרגילה והלא מיומנת תתקשה/לא תצליח למצוא, ולכן עדיף לקחת לבדיקה, רק כדי לראות מה גודל הבעיה, ולהעריך את מחיר היישור קו.

כמובן שעדיף לקחת למוסך שמתמחה ברכב הספציפי ומכיר את הבעיות והפתרונות ולא לסתם איזה מכון בדיקה..

לטעמי - חובה לקחת לבדיקה, אתה בודק את הרכב ולא את המוכר. . .

18-06-10, 15:32
שלום לאובד דרך
מסוחרים לא קונים מכוניות אלא רק צרות
הספק הוא הדבר הבטוח ביותר
הפגרו הוא אחד הכלים הטובים ביותר עד שנות 2000 יש לך בחירה טובה (זו דעתי)
אבל אם נפלת גם כיסך היה מאחד הטובים ביותר.
לדעתי מוטב שתמשיך לחפש .
אם קנית מסוחר תשלש את כספך לתיקונים.
אילן
עבודות עפר ופיתוח

dillen
18-06-10, 19:11
אוקיי תודה שגיא ואילן לקחתי לתשומת לבי..ויש כבר משהו חדש על הפרק מההוא ירדתי..

יש לי עוד שאלה קטנה אם מישהו עוד מסתכל מכיוון שלא הצלחתי למצוא מידע לגבי דגמים באינטרנט, אז אם מישהו מבין אשמח שיבהיר לי כי יש לי ויכוח קטן עם המוכר.

מדובר בפאג'רו 99 דיזל ידני עם גג ברזט, לא ראיתי שום אזכור לגבי איך נקרא הדגם בדיוק, חיפשתי ברשיון ובכל מקום שעלה לי.. הוא טוען שזה דגם שנקרא RDL שזה בעצם הנעילת דיפרנציאל, ואני טוען שזה הדגם שרשום "עם גג ברזנט" בלי מספר כלשהוא(הסתכלתי ביצחק לוי), ועליו יש תוספת 4% על דיפרנציאל ו 3% על סאנרוף..ההבדל הוא 2000 שקלים במחירון שאותם אוכל לחסוך במידה ואני צודק. האם מישהו יכול להגיד לי או לכוון אותי לאתר שזה רשום בו כי פשוט לא מצאתי.
תודה מראש ושבת שלום..

שגיא S
18-06-10, 21:14
תשמע דילן, הבעיה הכי חמורה ברכבים כאלה זה לחפש לחסוף בגלל "מחירון"...לרכבים האלה אין ממש מחירון, אין מי שמכבד את המחירון גם.

כמה כסף יש לך להשקיע? תבדוק אם אתה מוכן לשים את הסכום הזה על האוטו הנ"ל...
תחשב כמובן גם כמה תצטרך להשקיע אחרי הקנייה...

אבל אל תקנה רכב בגלל שהמוכר הוריד לך 2000 מהמחירון או לא. . .
אתה תוציא את ה2000 האלה במוסך במקום :\

Saar
18-06-10, 21:16
יש תוספת סאן רוף לפגרו עם גג ברזנט???
לוי יצחק מתעלה על עצמו...
לשאלתך, גג ברזנט זה גג ברזנט גם במחירון.

סער.

גיא
19-06-10, 00:49
הברזנט כמדומני רק מאחורה, מקדימה זה כמו דייהטסו מהשמו ... יש גג קשיח מתפרק.

dillen
19-06-10, 10:40
שבת שלום..
שגיא תבין את הכוונה שלי..הבנאדם רוצה מעל המחירון ואני מוכן לשלם לו..אנחנו מדברים על 3 מעל המחירון לפני הבדיקה.. עכשיו דגם שנקרא RDL מגיע לשקלול של 37000 בערך ודגם עם גג ברזט עם תוספת של סאנרוף ודיפרנציאל מגיע ל 35000..ופשוט זה ההבדל שהוא כן יוריד אם זה המחירון אז למה לשלם יותר כסף סתם.. ועל כן שאלתי אם מישהו מכיר בדיוק את הדגמים שנדע לפי מה ללכת אתה מבין?
הסיבה שאני מוכן לשלם מעל המחירון הא שהרכב באמת יד 2 עם ק"מ סביר(216) והבזנט שלו במצב טוב מאוד והסאנרוף עובד טוב(אם כי נתקע לשניה באמצע ואז ממשיך עד הסוף- אולי צריך לשמן קצת) ובכללי נראה טוב(יש מכות קטנות פה ושם וממש מעט קילוף באחת הכנפיים).

סער יש לך ושג מה זה הדגם RDL שהוא מדבר עליו? אולי לפי המפרט שלו אפשר לדעת א זה אותו רכב..
גיא הברזנט הוא מאחורה ומקדימה לא נראה לי שזה מתפרק יש סאנרוף חשמלי מבד כזה(זה לא חלון קשיח כזה)

גיא
19-06-10, 10:58
יש מצב שאני טועה, אפעם לא היה לי כזה אוטו.
אבל ראיתי אחד שהיה פתוח לגמרי חוץ מהקשת, ( כמו סמוראי ) אולי יש דגמים ? ...

sos4u
19-06-10, 13:43
עייפת אותי.
אתה טרחן בלתי נלאה ...
אתה הולך להכנס לתחום נזיל מאד, ומבקש תשובות של מעבדת NASA ....
אתה עומד לקנות רכב יש שניה בן 10-15 שנה, עם מאות אלפי ק"מ [ על השעון] ומה שמטריד אותך זה 2000 ש"ח ?
אז אתה צודק ואל תקנה ..

ותקנה רכב שיהיה נמוך במחיר הקניה , ממחיר המחירון ב 2234 ש"ח אבל, יכניס אותך למוסך על בעיית מחזיר שמן לגיר שלא ניתן להשיג והאוטו יעמוד לך חודשים ...

תבין שאין פה פתרונות בית ספר.
אבל יש כללים שנכתבו בדם או סתם בכסף.

ואת עיקרם כבר הבהירו לך, ויותר מפעם אחת... והאמת היא שיש להעריץ פה את סבלנותם של כמה מחברי הפורום שעוד עונים לך.

אז קח את מה שכבר קיבלת שזה המון! ותבין שא"א להחליט עבורך, ויותר מזה, אתה הוא זה שתצטרך לשאת בתוצאות!! ולא אף אחד אחר.

חפש לך אוטו שאין לך לגביו ספק, שעומד במסגרת התקציב שלך, ומשאיר לך לפחות 10-12 אש"ח להוצאות שלא חשבת עליהן, ואם לא תזדקק להן, ישמשו אותך לשדרוג, טכני, קוסמטי או סתם לשיפור תנאיך בזמן השהיה באוטו, ואל תתמקח יותר מדי על עוד 1000 או 2000 ש"ח שהם כסף קטן עם תיפול על אוטו מחורבן !!

תשמע,
את האוטו הראשון שלי, קניתי מאדם, שבדיעבד, הסתבר כלא אמין, שקרן, איש העולם התחתון ואפילו לא יהודי. וקניתי אוטו דומה למה שאתה מחפש, ב30% פחות מערכו בשוק, שהיה מלוקק, מבריק מעל ומעבר לכל פרופורציה. אפילו המנוע היה מרוסס קבוע ב WD40, בקיצור כל הסימנים ה"רעים" ...

יצא רכב, פצצה, ששירת אותי בנאמנות, ללא תקלות, מעל 100K ק"מ ונמכר בסופו של יום [אמנם עם שדרוגים רבים] בכ 20% מעל המחירון.

אז מה זה אומר ? שאני חכם ? שאני טיפש ? , לא ! שסתם היה לי מזל. וזה, אחרי כל השאלות שלך, מה שאתה צריך.
ואת זה לא תוכל לקבל, ובוודאי לא מעל דפי הפורום.... אז עשה כמיטב יכולתך, תלה נעל מאחורי האוטו וקווה לטוב.
בהצלחה

גיא
19-06-10, 19:52
אפילו לא יהודי ? .. חחח שומו שמיים !!!

קרעת אותי.

אל תתעצבן, יש כאלו שלא מבינים מה זה רכב שטח וחושבים שהם קונים מזדה ליסינג
הם חייבים ללמוד לבד.

אולי הוא אחד כזה.

dillen
19-06-10, 21:43
SOS אני לא מבין מה אתה מתעצבן סה"כ שאלתי לגבי דגם של הרכב למי שיודע כדי לדעת מה המחירון שלו בכללי...
אם אני אומר לך שאני רוצה 2000 מעל המחירון של הרכב אתה לא תבדוק מה המחירון של הרכב ומה הדגם??? אם אומר לך 50K אתה תאמין לי מבלי לבדוק???

לפי מה שאתה אומר לא חשוב לך לדעת מה הדגם של הרכב שאתה קונה העיקר שהוא מצא חן בעינייך...מה אגיד לך..חכם מצדך..

שיהיה אחלה של שבוע לכוווולם..:cool:

גיא
19-06-10, 22:03
חבוב ...

מי שקונה רכב שטח לפי המחיר / סחירות ... מגיע לו :)

הוא עוד ילמד.

רכב שטח קונים מהלב. ככה זה.

19-06-10, 23:14
שבוע טוב אובד דרך
גיפים לא קונים במחירון בגלל שרובם משופרים והכי חשוב יש להם נשמה.
אני מרגיש קצת מושפל מצאת גיפ ברזנט מודל 99 ב37000שח וכל ההתעסקות שלך
2000שח משתמע מכך שהגיפ תקין לחלוטין ויש לה נשמה משל עצמה.
אני שואל מי פראייר פה הקונה או המוכר או שניהם.
לי היתה נדלקת מנורה מחיר לא הגיוני.
לי יש מודל 2000 פתוח גם 100000שח לא אמכור אותה.
שאלת את עצמך למה אתה מחפש גיפ.או למה אתה מתמקד בפגרו .
אילן
עבודות עפר ופיתוח

sos4u
20-06-10, 09:34
SOS אני לא מבין מה אתה מתעצבן סה"כ שאלתי לגבי דגם של הרכב למי שיודע כדי לדעת מה המחירון שלו בכללי...
אם אני אומר לך שאני רוצה 2000 מעל המחירון של הרכב אתה לא תבדוק מה המחירון של הרכב ומה הדגם??? אם אומר לך 50K אתה תאמין לי מבלי לבדוק???

לפי מה שאתה אומר לא חשוב לך לדעת מה הדגם של הרכב שאתה קונה העיקר שהוא מצא חן בעינייך...מה אגיד לך..חכם מצדך..

שיהיה אחלה של שבוע לכוווולם..:cool:

זה כשאני לא מתעצבן ...
מה שאני מנסה לומר לך ואתה לא מצליח להבין זה ש 2000 ש"ח בקניית הרכב, זה לא משהו שבגללו קונים, או לא קונים.
אתה, אם לא הבנת עד עכשו נכנס לנישה, לא זולה ובטח לא כלכלית. אם תסתכל על כל הגולשים פה, ןתסקור את כולם, אף אחד לא קנה רכב שטח כי זה יותר זול לו במשהו. . . .

אלא בגלל שבא לו, לנסוע ברכב 4X4 בגלל סיבה כזאת או אחרת.
אחד בגלל אהבת הארץ, אחר בגלל האתגר ושלישי בגלל שהוא אוהב לטפל על המדרכה ופאדיחה לטפל בפיאט פונטו , אז עדיף פג'רו 99 עם ברזנט.

אז מה שאני אומר זה, שאם האוטו במצב טוב, ומצא חן בעיניך והמוכר לא נראה לך נוכל, והמחיר מתאים לך לכיס - תקנה.
אם לא , אל תקנה ותעבור הלאה ... ממש כמו בפרסומת של loveme ... אם יש קליק ממשיכים אם אין עוברים הלאה.

וגם אם נפלת, לא סוף העולם, תלמד שכמו שאתה היית פראייר / חסר ידע / לומד, יבואו אחריך עוד כמה ...
אז תמכור ותמצא משהו אחר טוב יותר, עם [ קצת ] יותר נסיון וידע שתצבור במשך הזמן !!

ואל תפגע מתשובות הגולשים [ כמוני] כמאמר הפתגם : "לא כל מי שמחרבן עליך בא להזיק לך, ולא כל מי שמוציא אותך מהחרא בא לעזור לך"

שיהיה לך בהצלחה , ורק טוב !

dillen
30-06-10, 19:22
אהלן חברים ערב טוב..
רציתי להודות לכולם על העזרה, קניתי רכב סוף סוף. פאג'רו 99 דיזל 2500 עם גג הברזנט..

לקח קצת זמן,בדיקות והרבה כאב ראש אבל סוף סוף מצאתי..ואני חייב להגיד שאני מת על הצורה שלו..פשוט בונבון..

אז שוב תודה ואני בטח עוד אשגע אתכם לגבי שיפורים לאוטו..:rolleyes:
..דילן..

30-06-10, 23:08
ערב טוב
בהצלחה
אילן
עבודות עפר ופיתוח

zagi
01-07-10, 07:25
תתחדש , וסע בדרכים טובות ...:D

-->