PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים אחוריים

שעיה כליף
11-09-04, 23:40
ערגלתי קפיצים היום (בשעה טובה) בטירה אצל ג'ינג', עלה לי 120 ש"ח לכל מתלה, עשה עבודה לא רעה בכלל, נוצרה לי בעיה עם הבולמים האחוריים, אחרי הערגול הם קצרים מידי ומתוחים עד הסוף פלוס כך שבכל קפיצונת נשמעת חבטה מאחור כך שאני חייב להחליף אותם, ...ולא נגעתי בבמפ-סטופ, אני רוצה להתענג קצת על מהלך קפיץ ארוך וללא המכה בסוף, טוב, לעניין הבולמים, מה אתם ממליצים, על איזה בולמים ללכת, מה לחפש ואיפה ועל מה להתמקד? :roll:

אלון_ק
11-09-04, 23:52
יש בולמים של מונרו במידה 32-58. זה הכי ארוך שתמצא בלי להחליף תושבות בולמים. לחגי (K2000) יש את המק"ט.

ולא נגעתי בבמפ-סטופ, אני רוצה להתענג קצת על מהלך קפיץ ארוך וללא המכה בסוף
1. את הבמפ סטופ אתה צריך להנמיך כדי שלא להכנס לתחום העבודה הפלסטי של הקפיץ - הוא השתנה בערגול. אם לא תנמיך אותו, הערגול רק ישקע יותר מהר.
2. מהלך הקפיץ שלך לא ישתנה בכלל עם ערגול. הקפיץ נותר אותו אורך, לכן התנועה הפוטנציאלית של הקפיץ לא משתנה. הארכת הבולם כן תגדיל לך את המהלך, הוא מה שהגביל לך אותו עד היום (וגם היום) בצד שמאל. בצד ימין זה צינור הבלמים שיגביל לך את התנועה אם תרכיב בולם באורך הנ"ל. חצי פתרון זה להחליף לצינור בלם אחורי של ג'ימיני. פתרון מלא (ולא חוקי) זה להוסיף צינור בלם של ג'ימיני, אבל זה גם ישאיר אותך עם עודף צינור מטורף שלא יהיה לך מה לעשות איתו.

המכה בסוף נגרמת כתוצאה מכך שאין לך מהלך כלפי מטה (הבולם מראש פתוח עד הסוף) או שהבולם שלך גמור. כך או כך זה ייפתר עם בולם חדש.

שעיה כליף
13-09-04, 15:12
אלון, תענוג כרגיל לקבל ממך תגובה אבל :

את הבמפ סטופ אתה צריך להנמיך כדי שלא להכנס לתחום העבודה הפלסטי של הקפיץ - הוא השתנה בערגול. אם לא תנמיך אותו, הערגול רק ישקע יותר מהר.

אם לא אגע ב-במפ-סטופ יהיה לי יותר דרך למטה, במרחק הזה + פעולת הבולם תבלם בהדרגה תנועת המרכב כלפי מטה ואותה מכה שיש בסוף המהלך (הבדרך כלל קצר-מהיר) מהבמפ-סטופ או לא תהיה או תהיה חלשה תלוי בקפיצה, אז נכון הקפיץ יתיישר מהר, אבל עד אז נהנה קצת מקפיציות, אגב האם במקום הבמפ-סטופ ניסה מישהו להרכיב קפיץ סלילי חזק?
בקשר לבולם, האם בכל מקרה כתוצאה מהגובה החדש נוצרת לי בעיה :

בצד ימין זה צינור הבלמים שיגביל לך את התנועה אם תרכיב בולם באורך הנ"ל.
בתמימותי חשבתי רק למדוד את המרחק החדש + 3 ס"מ ולחפש בולם מתאים, מה דעתך?
בכל מקרה האם אני צריך לחפש בולם במשקל מסוים, נתונים מסוימים ? ואיפה ? והאם יש לך הערכת מחיר, יאללה לעבודה, אני עוד אמור לעשות את נחל נקרות בראש השנה.

אלון_ק
13-09-04, 23:21
קפיץ סליל מעל עלה נוסה בעבר בהצלחה רבה בטנדרים, אבל בסמוראי זה מכה אמיתית. נסעתי על אחד עם סלילים מעל עלה מאחור. זה היה סמוראי ארוך, עם צמיגי 31 - כל הנתונים לרכב נח. הוא הרגיש נורא. אולי כשהוא ממש עמוס הוא יוכל להרגיש סביר על קפיצות בתדירות גבוהה ואמפליטודה נמוכה, אבל זה ממש קקי בכל מצב אחר. פשוט זוועה. שלא לדבר על זה שאם תוסיף עוד קפיץ עם קבוע גבוה כבר תהיה לך בעיה לסגור את המהלך שלך ובכך בעצם תקצר אותו ושוב לא עשית בזה כלום. סמוראי שוקל טון, מה אומר 1/2 טון (בערך) בהצלבה קשה על הקפיץ. לא מספיק בשביל קבוע כפול.

כדי להמנע מהמכה שאתה מתאר יש פתרון פשוט: בולם קשה. תוודא שהנדנדות שלך ניצבות לקשת (בקירוב טוב, לפחות), אם הם לא תאריך אותם ב30%. במתלה האחורי זה יגרום למכה בעת סגירה מהירה של המתלה, ממש עם תחילת הסגירה.

הדרך הנכונה לקביעת אורך הבולם וקבלת מהלך מקסימלי היא אכן מה שתיארת - מציאת הנש"מ וחיפוש בולם שמרכז תנועתו יהיה שם, יחד עם תכונות כמו מהלך בולם מקסימלי במגבלות התושבות. את זה כבר עשינו בשבילך, לכן המלצתי על בולם באורך הנ"ל. ישנם בולמים כאלו של מונרו, מחירם נע בין 150-200 ש"ח האחד, תלוי בזריזות לשונך. איפה? חנות חלפי רכב הקרובה למקום מגוריך. נסה כמה, המחירים משתנים מאחד לאחר.
המהלך שיתקבל לך הוא המהלך המקסימלי שמאפשרות המערכות המקוריות של הרכב ללא שינויים משמעותיים. ז"א אתה לא תצטרך לדאוג לאורך צינורות הבלם (החלפת האחורי לכזה של ג'מיני זה 100 ש"ח במכשירי תנועה, פחות אם תמצא תחליפי), למיקום תושבות הבלם, אורך דרייבשאפטים וכד'. תרכיב וסע. סטאפ אחר עשוי להיות יעיל, אבל לא כמו זה (מבחינת מהלך, לפחות).

אם תוכל למצוא בולם גז במידה הזו, מה טוב. אני מצאתי רק שמן/גז והוא עובד נהדר, אבל גז יהיה יותר טוב. קצת יותר קשה פיזית להכניס למקום, אבל יותר טוב. בולמים במידות האלו הם של טנדרים קטנים - איסוזו איפון וכד', כך שרכים מדי הם לא יהיו. אין כזה דבר קשים מדי במתלה האחורי, לדעתי.

נמרוד
14-09-04, 15:22
אגב האם במקום הבמפ-סטופ ניסה מישהו להרכיב קפיץ סלילי חזק?

זו נקודה מעניינת. אז קודם כל כן, בערך. בטנקי מג"ח למשל יש באמפסטופים שהם קפיץ פלדה קוני ענק. קפיץ סליל רגיל לא יצלח למשימה בכלל.

60 שניות על במפסטופ, ולמה הם עשויים מגומי בדרך כלל?

במפסטופ זה קפיץ משני, קשה מאד, שנכנס לפעולה רק בקצה מהלך הסגירה של הקפיץ הראשי של המתלה (לא משנה איזה סוג של מתלה ואיזה סוג של קפיץ). למה גומי? כי לגומי, תתפלאו, יש ''קיבולת" אנרגיה אלסטית ביחס למשקל וגם לנפח, עצומה, טובה הרבה יותר מפלדה. גוש הגומי הזה סופג כמויות אנרגיה עצומות ועדיין נשאר אלסטי לחלוטין וחוזר למצב המקורי. בשביל לייצר קפיץ פלדה עם תכונות כאלו, הוא יהיה גדול וכבד מאד ( ועושים את זה לפעמים, נתתי דוגמא).

הבמפסטופ הוא גם קפיץ פרוגרסיבי - הוא הולך ונעשה קשה יותר ויותר ככשל שהוא נדחס. זה נובע מהצורה המיוחדת - קונוס או פירמידה או איזושהי צורה אחרת שבה שטח החתך הולך וגדל. כשהוא נדחס עד הסוף, הוא בעצם הופך לקפיץ קשיח אינסופית - ואז הבומבה עוברת לשלדה, ודרך חוט השדרה שלך ישר למוח. סעו לאט!

אלון_ק
14-09-04, 15:57
נמרוד, האם זה אומר שהבמפ סטופים שמשתמשים בהם במירוצים (הבוכנות הקטנות האלו) הם גם קפיץ? כי אני בזמנו הבנתי שהם בולם בלבד.

http://www.gradysoffroad.com/parts/bilstein/bilstein_bump_stop1x1.gif

נמרוד
14-09-04, 16:10
נמרוד, האם זה אומר שהבמפ סטופים שמשתמשים בהם במירוצים (הבוכנות הקטנות האלו) הם גם קפיץ? כי אני בזמנו הבנתי שהם בולם בלבד.

http://www.gradysoffroad.com/parts/bilstein/bilstein_bump_stop1x1.gif

בהחלט, זה קודם כל קפיץ, קפיץ גז בלחץ גבוה ( משקל קל, קבוע קפיץ גדול מאד וניתן לשינוי בקלות). יש לairbump כזה גם תכונות ריסון, אבל זה קודם כל קפיץ.

במפסטופ הוא קפיץ, הוא בעצם לא צריך ממש צריך מרסן כי המרסן הראשי (בולם הזעזועים) נמצא בתחום הפעולה הרגיל שלו (אם לא, זו תקלה, וזה אומר שהבולם קצר מדי וישבר). ויותר מזה, הסרן (או זרוע המתלה) פוגעים בבמפסטופ, דוחסים אותו, הבמפסטופ דוחף חזרה ואז הם נפרדים עד הפעם הבאה - קפיץ הבמפסטופ עצמו יכול להמשיך לרעוד חופשי. זה לא קורה כי יש לגומי חיכוך פנימי (= ריסון) גבוה, ואין כמעט מסה ברגע שהסרן ניתק מגע.

שעיה כליף
14-09-04, 19:36
לאור מה שנכתב במקרה כמו שלי - אחרי ערגול - שהמרחק החדש בין קצה הגומי לסרן הוא פי שתיים בדיוק מגובה הגומי, (מה שנותן מרחק פוטנציאלי לבלימה רכה יותר) עדיף בעצם למצוא בולם גדול יותר מאשר להגביה את הבולם הקטן המקורי לא?
אם כן יש לכם רעיונות?

שעיה כליף
14-09-04, 19:48
כמובן שהתכוונתי לבולם גומי גדול יותר.

המהנדס
14-09-04, 20:47
בטנק מג"ח יש קפיצים כבמפ-סטופים? איזה סוג מג"ח?
אפשר להרחיב בנושא? הוא מעניין.

נמרוד
15-09-04, 11:42
בטנק מג"ח יש קפיצים כבמפ-סטופים? איזה סוג מג"ח?
אפשר להרחיב בנושא? הוא מעניין.

אני חושב שהחימושניקים קוראים לזה "פגוש קפיצי". באיזה סוג מג"ח? בסוגים שאני מכיר - 6ב, 6ג, 7ג...

המהנדס
15-09-04, 17:46
פשוט טוב לדעת כמה שיותר על הטנק שלך (כמפקד טנק מג"ח 7ג' במיל')

שעיה כליף
15-09-04, 17:54
א מ ר י ק ה חברים, טוב החלפתי בולמים היום, שמתי בולמי מונרו גז לפי המלצת אלון, אני אומנם חדש בסמוראי אבל חשבתי שנגזר עלי לסבול את הקפיצות והמכות הקשות, אז אני חייב לספר לכם שההנחות שלי היו נכונות (טוב עד עכשיו), אז ככה, ערגול הקפיצים לא הקשה את הקפיציות אלא ריכך ותרם לי מהלך ארוך עד לחבטת הבמפ-סטופ, החלפת הבולמים למונרו בכלל סגרה את ההלל - אז מומלץ ביותר!
אז מחירים : בחנויות החלפים בהרצליה לא היה ורק בהזמנה יביאו, אבל חוסר הסבלנות שלי גרם לי לחפש בתל אביב, טלפון לגתוס - בקשו 300 ש"ח ליח', היבואן של מונרו לא מוכן למכור לבודדים והפנה אותי לרקורד חלפים ביצחק שדה בפסג' שם לחצנו ידיים על 220 ש"ח ליח' וישר לחנייה שלי להחלפה עצמית.
אז כל הסיפור - 500 ש"ח לערגול וסה"כ 940 ש"ח והסמו גבה ב 10 ס"מ כמו כלום, אבל הרכות מממממ :D :D

אלון_ק
15-09-04, 23:47
ערגול הקפיצים לא הקשה את הקפיציות אלא ריכך ותרם לי מהלך ארוך עד לחבטת הבמפ-סטופ

טעות. הערגול כן העלה את קבוע הקפיץ, ומכאן את ה"קפיציות" של הרכב, כהגדרתך. הוא גם לא מסוגל לשנות את מהלך המתלה, כפי שהסברתי קודם; לשני הדברים אחראי הבולם במקרה הזה.

בכל מקרה, הכי חשוב שאתה מרוצה. תנמיך את הבמפ סטופ היום, לא מחר ולא מחרתיים. אם לא תעשה זאת, אני די בטוח שתוך חודש אתה תמדוד ירידה של 3 ס"מ לפחות בגובה. תוך פחות משנה הוא יחזור לגובה המקורי או פחות. אלו הערכות זמן שאין להם בסיס חישובי, אלא הסתמכות על נתונים של חברים למינהם שעירגלו קפיצים. יכול להיות שהוא לעולם לא ישקע, יכול להיות שתוך שבוע אתה תחזור למצב המקורי - יש יותר מדי משתנים במשוואה. מה שבטוח, אתה תחזור למצב המקורי הרבה יותר מהר ללא הורדה של הבמפ סטופ.

שים תמונה של המהלך, נראה איך זה נראה על שלך.

סוזי המשתוללת
16-09-04, 01:26
אלון
אני לא הנמכתי שום באמפסטופ ואני כבר חצי שנה על ההגבהה ולא ירד מילימטר
הבעייה היא שמערגלים קפיצים עייפים כשמערגלים קפיצים רעננים אין כמעט בעייה כזו ותאמין לי כבר עברתי 3 עירגולים בחיי ומעולם לא שיניתי את הבאמפ סטופ

אלון_ק
16-09-04, 02:13
סושי, פתח את העט שקיבלת מתנה מהעבודע ותוציא ממנו את הקפיץ. הוא סלילי, אבל זה לא משנה - זה אותו עקרון בדיוק. תמתח את הקפיץ מעט מאוד הרבה פעמים (תעשה את זה בזמן העבודה, במקום לאכול לו את החלק האחורי). מה יקרה? נכון, כלום. עכשיו תמתח אותו הרבה מאוד הרבה פעמים. מה יקרה? הוא יתארך. למה? כי יצאת מתחום העבודה האלסטי שלו והכנסת אותו לתחום הפלסטי.
זה אותו דבר בקפיץ עלים, רק שפה אנחנו מדברים על תופעה הפוכה - אתה מקצר את הקפיץ, או לייתר דיוק את הקשת שלו. זה קשה להדגים עם קפיץ של עט, כי הוא מגיע דחוס, אבל דמיין שהיית מחזיק אותו דחוס שנה. נכון שהוא היה יותר קצר בפתיחה שלו?

הורדת הבמפ סטופ מבטיחה שאתה תישאר בתחום האלסטי. זה הכל.

למה זה לא קרה אצלך? לא יודע. אולי, כמו אתה אומר, עייפות החומר פחותה וזו הסיבה. אולי לא עירגלת הרבה (ואתה לא עירגלת הרבה, אני מכיר את האוטו שלך) והשקיעה זניחה. אולי ואולי ואולי. אמרתי כבר, יותר מדי משתנים. מה שבטוח, אני מאוד אופתע לגלות שהקפיץ שלך לא שקע אפילו ס"מ אחד אחרי הערגול - הוא היה צריך לפחות את זה כשחרור מאמצים.

רוצה תיאוריה קצרה על האוטו שלך? קח:
דובינסון, מכיר? המאיה אותה אורך של המאיה הרגילה. גבוה יותר ב3 אינץ', נדמה לי. אבל מגיע ככה מהמפעל, ומגיע HD - 4 מקדימה ו5 מאחור, כשהחמישי לא PRELOAD. הם מחזיקים את האוטו של גילי כבר הרבה זמן באותו גובה. מה זה אומר לך? שקפיץ שמיוצר בכזה תחום לא שוקע מהר. דומה מאוד לקפיץ החדש שלך. זה גם אומר לך שככל שהקבוע גדל, כך נדרש יותר כח ע"מ להוציא אותו מהתחום האלסטי (כאילו דא, הרי חישוב הקבוע הוא הכח חלקי המרחק). למיטב זכרוני, אתה גם עם 5 מאחורה ו4 מקדימה, וזה 5 מאחור של קלמיני - דהיינו גם באים עם הקשת שלהם מהמפעל. מלפנים יש לך בולם של פוראנר, + 5 ס"מ לסגירה, שמשמש אותך כבמפ סטופ מונמך (הוא יתפוצץ מזה יום אחד, אגב).
מה אומר מאחור לא הנמכת במפ סטופ, אבל שם יש לך קפיץ מאוד HD שיצא מהמפעל עם הקשת שלו ומלפנים כן יש לך במפ סטופ מונמך, זה פשוט לא עשוי מגומי אלא מהבולם.

כן, ככל שהקפיץ חדש יותר כן הוא יחזיק יותר זמן (והכי הרבה אם הוא יוצר כך). כן, אם תנמיך את הבמפ סטופ אתה תקבל יותר זמן עם הקשת המעורגלת. כן, ככל שתוסיף עלים אתה תקבל קפיץ שמחזיק יותר זמן את הערגול.

שעיה כליף
16-09-04, 11:03
התמונה של המהלך אחרי הערגול ולפני הרכבת בולמים :http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d788de26fa392c4e6680b0789f80000000.a spx

שעיה כליף
17-09-04, 22:59
טוב חברים - חזרתי אחרי שעשיתי את מעלה נוח אתמול בלילה ואת מעלה דקלים ונחל ארדון היום, אותו מרווח גובה שדיווחתי עליו קודם שהיה כפול מגובה הבמפ-סטופ - עומד כרגע על חצי, זאת אומרת שמ 14 ס"מ רווח נשארו 7 ס"מ, פתרון יותר טוב חייב להיות !, משהו שגם יהיה קפיצי ונוח וגם יחזיק מעמד ואני עוד אפתיע בעניין, אלון מבחינתך בצדק צריך להגביה את הבמפ אבל זה לא פתרון רצוי מטעמי נוחות הנסיעה, איך שלא יהיה, הסמו' היה מלך בשטח ומאסף בכביש, אז עד הפתרון - להתראות.

gil4
17-09-04, 23:30
הדרך הנכונה לקביעת אורך הבולם וקבלת מהלך מקסימלי היא אכן מה שתיארת - מציאת הנש"מ וחיפוש בולם שמרכז תנועתו יהיה שם, יחד עם תכונות כמו מהלך בולם מקסימלי במגבלות התושבות. את זה כבר עשינו בשבילך, לכן המלצתי על בולם באורך הנ"ל. .

הסברים לפשוטי העם:
1. נשמ ??
2.מה המידות המקוריות של הבולמים? הנמכה לא צריכה להיות יחסית להם?

סוזי המשתוללת
18-09-04, 00:40
נקסוס
תתעורר
כבר מזמן שאין לי מקדימה בולם פוררנר אלא בולמים יעודיים באורך המתאים ובגלל זה נוחות הנסיעה טובה כי הם בדיוק עובדים בתחום העבודה שלהם
כמה פעמים אתה מגיע להצלבה מלאה שנכנסת לתחום הפלסטי?(חוץ מתמונות כמובן :P :lol: )
ולאיזה פרק זמן זה קורה ?
תיקח את המשתנים האלה בחשבון ותראה שזה מיותר ואפילו טיפשי לקצר את מהלך הסגירה שגם קובע את הנוחיות ואת יכולת השיכוך בנסיעה מהירה
נכון שלך נסיעה מהירה לא חשובה עד לא קיימת בלקסיקון אבל תתפלא זה יכול להיות אפילו כיף עם סמוראי
תבוא לסיבוב ותיראה שלא הכל שחור לבן ולא כל מה שנכון לתיאוריה לכון למציאות
בקיצור החיים מלאי הפתעות

אלון_ק
18-09-04, 13:35
נש"מ = נקודת שיווי משקל. הנקודה בה מתייצב הקפיץ כשהוא עמוס.
בולם מקורי קדמי הוא 29-ארבעים וקצת. אני לא זוכר, אני אבדוק כשאגיע הביתה.

סושי, להצלבה מלאה (לייתר דיוק, קרוב אליה) הגעתי לא מעט בטיול האחרון בנגב המערבי. ואני דווקא נהנה מנהיגת שבילים מהירה (יחסית). ואתה עדיין טועה, הדרך להגדיל מהלך מתלה כוללת גם הנמכת במפ סטופ. גם הארכת מאיות וכד' נדרשת. לערגל ולא להוריד במפ סטופ זה חצי פתרון ועוד חצי גרוע, לדעתי.

זאת אומרת שמ 14 ס"מ רווח נשארו 7 ס"מ, פתרון יותר טוב חייב להיות

לא הבנתי, הקפיץ שוקע לך? זה הגיוני שהוא ישקע קצת (שחרור מאמצים). 7 ס"מ לא נשמע לי קצת, אבל אולי אני הבנתי לא נכון?

סוזי המשתוללת
18-09-04, 16:23
מזל שרק לדעתך :P :lol:
תסביר לי איך מי שחוסך בלחיצה על הגז יכול לנסוע מהר - את זה אני רוצה ללמוד :lol: :P

שעיה כליף
18-09-04, 17:28
התמונה לפני הנסיעה - המרווח היה 14 ס"מ - בדיוק כפול מהבמפ, היום המרווח הוא 7 ס"מ !
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e028aa46b0988c1441c9fdbdb3160020000.a spx

אלון_ק
18-09-04, 19:19
סושי, לא דעה - עובדה. אם זו הייתה דעה הייתי מציין את זה. הדעה היחידה שיש פה כרגע היא זו שלך, שטוענת שהשקיעה זניחה. 'צטערת, חמודי, יש יותר מדי מקרים של שקיעה שמוכיחים שהתיאוריה נכונה ושאתה טועה. אין מספיק מקרים כמו שלך (ושלך ממילא לא דוגמה סטנדרטית, נכון?).

מי שכבר שנה חוסך, יכול להרשות לעצמו לשרוף דלק בשטח. מבין?

שי - הרכב שלך שקע 7 ס"מ. זה עד כדי כך פשוט. חלק מזה זה שחרור מאמצים ונורמלי, אולי אפילו הכל. הוא גם ימשיך לשקוע לך אם לא תוריד כבר את הבמפ סטופ.

חצאי דרכים לקבל מהלך מתלה גם מפיקות חצאי תוצאות. רוצה מהלך? תאריך את המאיה. גם תקבל נסיעה יותר נוחה. אם תעשה את זה נכון אתה גם תקבל רכב יותר גבוה, שלא ישקע. נכון, זה $$ (או חוקיות, במקרה של חלקנו :shock: ), אבל זה הפתרון האמיתי היחיד.

asafk
18-09-04, 23:14
תראו... קפיץ עייף שמערגלים אותו- נשאר קפיץ עייף. מבאמץ- הוא שוקע.
גם קפיץ חדש שוקע כשיוצא מהתחום בו הוא אמור לעבוד- אבל זה הרבה יותר איטי (ומורגש רק לאורך זמן רב).
ערגול הוא תמיד הימור. לא משנה כמה המערגל טוב- אתה לא יודע מה ההיסטוריה של הקפיץ, וכמה המתכת עייפה. תוסיף על ההימור הזה באמפסטופ לא מתאים, ו... כבר אין הימור. זה ישקע- בטוח. תוך כמה זמן? לא יודע. גם אתה לא יכול לדעת- אז או שהסתדרת והתמזל מזלך, או שלא.

אסף.

yoav
18-09-04, 23:27
קאט!!!
1. שיה- הסמו תמיד מלך בשטח (בתנאי שמסתובבים עם השועלים הנכונים... :twisted: )
2. בןלמים אחרים מהמקוריים (סמו סלילים)- אמורים לשנות לי את נוחות הנסיעה (בדרך הביתה יש לי 4 פסי האטה- זה רק עניין של זממן עד שאחת החוליות תזוז לי בגב- אז אינ חייב לדעת האם בבולמים הפתרונים...)?

asafk
18-09-04, 23:34
קאט!!!
1. שיה- הסמו תמיד מלך בשטח (בתנאי שמסתובבים עם השועלים הנכונים... :twisted: )
2. בןלמים אחרים מהמקוריים (סמו סלילים)- אמורים לשנות לי את נוחות הנסיעה (בדרך הביתה יש לי 4 פסי האטה- זה רק עניין של זממן עד שאחת החוליות תזוז לי בגב- אז אינ חייב לדעת האם בבולמים הפתרונים...)?

1. "ראש לשועלים"..?
2. כן. בהחלט. ברכב עם סלילים, הבולמים משפיעים מאוד על הנוחות. אבל אל תצפה לקבל נוחות של דיסקברי- ההשפעה היא עדיין במגבלות קבוע הקפיץ, או- כמה הקפיץ "רך" או "קשה". בולם רך וזול יהיה יותר נוח, אבל האוטו יתנדנד. אם אתה רוצה באמת לשפר בלי לשלם יותר מדי ביציבות- צריך להשקיע בבולמים יקרים.

אסף.

אלון_ק
18-09-04, 23:35
כן, בולם אחר ישנה לך את נוחות הנסיעה. יש לך בעיה עם הקדמי, הוא COILOVER מרגיז שאין לו הרבה בולמים תחליפיים בשוק - בטח לא במחירים שפויים. יש לי כבר פתרון לזה, אבל אין לי סמוראי סלילים שיבוא וישב אצלי חצי יום בשביל שאני אבנה לזה את הפתרון.
בולם אחורי נדמה לי שאין לך בעיה להחליף, אבל אתה צריך למדוד מרחק בין תושבות וכד'.

מה שבטוח יעזור לנוחות זה קפיצים ארוכים יותר יחד עם בולמים מותאמים. אבל זה כבר הרבה $$.

אבל היי, אתה דוקטור, אתה בטח מכיר כירופרקט טוב.

yoav
18-09-04, 23:54
אלון- למזלי מספר הבאמפים בדרך לביתי הוא זוגי- כך שהחוליות קופצות פנימה והחוצה ממקומן- אבל תמיד חוזרות למצב ההתחלתי.. :lol: וכן - האמת שאני מכיר מהעבודה כירופרקטור מצויין- 5 דקות אצלו וגם מנכ"ל קוקה קולה מזמר את הנוסחה הסודית לכל דיכפין- כך שבינתיים אני פשוט עובר מהמורות כאילו מוצב שלט עצור לפני כל אחת ואחת מהן (ואני כידוע שומר חוק...- עצור זה עצור..). אני חייב לציין שעד היום נוחות הסמוראי לא הפריעה לי- אבל בחזרה מהטיול בדרך הבשמים התחיל להציק לי הגב לראשונה, וגם הזרועות שאחזו בהגה ה"לא כוח" הראו סימני עייפות בדרך הארוכה הביתה על כביש הערבה (שום דבר מהנ"ל לא מחק לי כמובן את החיוך הדבילי ובטח שלא מנע ממני לצאת ליומיים מהמורתיים במיוחד בצפון כעבור 48 ש' בדיוק :lol: ). המוסכניק שלי אגב- טוען שעדיף לא לגעת בבולמים המקוריים אלא להחליף כיסא נהג לכיסא (הידראולי? ) מפירוק- כ 600 ש"ח כולל התקנה.
מה אתה אומר?

asafk
18-09-04, 23:58
אבל אין לי סמוראי סלילים שיבוא וישב אצלי חצי יום בשביל שאני אבנה לזה את הפתרון.
.

אז זהו, שיש.

הסמוראית המתחילה תיצור איתך קשר בשבוע הבא. אני מצפה לראות פתרונות יצירתיים.

אסף.

אלון_ק
19-09-04, 00:34
כיסא הידראולי טוב לכביש. בשטח זה לא טוב כל כך בכלל. זה מנתק אותך מההרגשה של השביל, זה משנה את המרחק בינך ובין אמצעי השליטה ברכב כל הזמן. לא טוב. יש לזה גם פתרונות - איזושהיא נעילה מכאנית, שזה סתם איזה פלח שתוקעים שם או לפחות הקשחת הכיסא למקסימום אפשרי. אני נועל (עוד נעילה באוטו). לנוסע זה מאוד נחמד, אם זה מוקשח עד הסוף. כך זה לא קופץ אלא רק משכך מכות קשות.

המוסכניק שלך עושה שיקול פשוט: לבולמים אין פתרון שהוא מכיר, לכיסא יש. זה לא שיקול טוב. תחשוב על זה ככה: אם אתה נוסע עם כיסא הידראולי והאוטו מקבל מכות במתלים, אתה לא מרגיש את זה וממשיך באותה המהירות (לא מכות עצומות, מכות קטנות). בלי הכיסא היית מרגיש את זה והיית מאיט. אבל עם מערכת מתלים נכונה זה לא היה קורה, וזה הכי טוב. הכיסא משכך מהתחת שלך לגב. המתלה משכך מהסרן לכל האוטו. מה, לו לא מגיע?

גיא
19-09-04, 00:58
אל תשנה את הכיסא, תחליף את המוסכניק ואת הבולמים ...

ותעיין בשירשור הטיולים בפורום הכללי. אם בא לך עוד חיוכים ... :twisted:

gil4
19-09-04, 15:13
וגם אולי לחץ אויר?

-->