PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מיסב תמיכה של דריי שפט אחורי

ranyo
18-06-10, 15:48
שלום,
יש לי טיוטה היילקס 4*4 מודל 2002
לפתע גיליתי שהמיסב/הגומי שמחזיק את הדריי שפט האחורי הלך. אני לא יודע כמה זמן אני נוסע כך אולם לא בטיול שעבר לפני 10,000 ק"מ זה היה תקין.

שאלתי:
האם מסוכן לנסוע כך?
האם החלפתו נדרש ידע/ציוד מיוחד או מפרקים ושמים חדש? - על פניו זה נראה פשוט.
האם מומלץ להחליף עוד משהו שמחליפים את זה?
ראו תמונה מצ"ב
עצות והערות יתקבלו בברכה

תודה,
רן יוגב

ד ו ר ו ן
18-06-10, 16:35
למה החלטת שהוא גמור?
מה התופעות?
התמונה לא מאפשרת לראות מספיק טוב אם הוא התנתק מהמסגרת גומי שלו.

ranyo
18-06-10, 16:52
אין תופעות. יש שם חופש מאד גדול. הגומי מאד יבש.
תודה, רן

מה התופעות?
התמונה לא מאפשרת לראות מספיק טוב אם הוא התנתק מהמסגרת גומי שלו.[/quote]

ד ו ר ו ן
18-06-10, 20:36
אם המיסב לא ממורכז, הגל-הינע יכול ומקבל ויברציות ומטייל בעיקר תחת מאמץ, הסיבוב שלו הוא לא סביב עצמו כמו שהוא אמור להיות אלא אובלי, מה שמשנה את הזויות עבודה של הצלבים ומגביר את הבלאי של כלל המכלול של הגל-הינע שלך שמחולק לשניים.

ההחלפה לא מסובכת בכלל, צריך לשים לב שיש כיווניות למיסב- הוא נכנס כמו שצריך רק בכיוון הנכון, כך לפחות למיסב המקורי, ראיתי תחליפיים זולים שאין להם כיווניות וגם אין את הנטייה הנכונה כפי שיש במיסב המקורי( אין את הזוית תיקון הקטנה שיש במקורי), ושוב הגל-הינע לא עובד בזוית שהוא מתוכנן לה.
בנוסף, יש שם ספייסר שנוטה להישאר דבוק עם הג'יפה, שחייב לעבור למיסב החדש בהתקנה, אחרת העסק לא נסגר כמו שצריך.

מנסיון של 2 אנשים לפחות, התחליפיים לא ברמה של המקורי, מחזיקים במקרה הטוב חצי מהמקורי ומהמקרים שאני מכיר הרבה פחות מכך, (המקורי מחזיק ברכב לא מוגבה מעל 200K ק"מ).

יובל48
19-06-10, 10:23
המיסב יושב בתוך מעטפת גומי,כך שאם אתה בודק חופש תמיד תהיה תנועה של המיסב
בתוך המעטפת.השאלה היא עד כמה חופש,אם נראה לך מוגזם או שאתה מבחין בקרע בגומי,
כדאי להחליף,לא מסובך ולא יקר במיוחד.
יש לפרק את כל מכלול הגל מהרכב,להפריד בין שני חלקיו אחורי וקדמי,לפתוח את האום המרכזית
כדי לשחרר את היוק שמחבר בין שני חלקי הגל.
שים לב לאום הזאת יש אבטחה,החלק האחורי של האום עשוי דק יותר ובחלק המשונן של הגל
יש חריץ לשם דופקים/מכופפים עם מקב כדי לאבטח את האום .
מומלץ להחליף את האום בחדשה (9 ש"ח).

ד ו ר ו ן
19-06-10, 10:49
יש לפרק את כל מכלול הגל מהרכב,להפריד בין שני חלקיו אחורי וקדמי,לפתוח את האום המרכזית
כדי לשחרר את היוק שמחבר בין שני חלקי הגל.
לא חייבים לפרק לגמרי מהרכב, ולדעתי אף מומלץ לא לפרק אם אין לך שולחן עבודה מסודר או את הכלי הייעודי לנעול את הפלאנג' כקונטרה לאום המרכזי.
אתה יכול לפרק את הגל-הינע האחורי, לנתק אותו מהמיסב אמצע ואז לפתוח את האום המוזכר, ורק אח"כ לשחרר את המיסב מהשילדה ולהחליק אותו החוצה מהיוק של הגל-הינע הקדמי הקצר.
עוד דבר חשוב מאד הוא לסמן איך החלקים היו מחוברים לפני כן(איזה בורג מול החור המקורי שלו, לכל אחד מהחלקים), חשוב מאד כדי לשמור על האיזון המקורי של הגל-הינע.

עוד דבר חשוב לבטיחות בעבודה, גם לפירוק וגם להרכבה, להכין תמיכה לגל-הינע בעת העבודה עליו-מישהו נוסף לעזרה או בוקים לתמיכה, שלא תצתרך לגלות כישורי גמישות וירטואוזית באחיזה ביד אחת, יש לעסק נטייה ליפול למטה על הראש\פנים.

tooshey
19-06-10, 12:59
מהתמונה רואים שגלההינע אינו ממורכז במיסב, ולכן המיסב גמור.
ניתן להחליף לבד, כמו שנכתב קודם, אבל לדעתי, כל נגיעה בגל הינע צריכה להסתיים באיזון.
שלח את כל הגל לשיפוץ ואיזון.
מקום מומלץ "עסאף גלי הנעה" באיזור תעשיה צפוני,אשדוד.

בברכה,טושי

zagi
19-06-10, 21:26
מהתמונה רואים שגלההינע אינו ממורכז במיסב, ולכן המיסב גמור.
ניתן להחליף לבד, כמו שנכתב קודם, אבל לדעתי, כל נגיעה בגל הינע צריכה להסתיים באיזון.
שלח את כל הגל לשיפוץ ואיזון.
מקום מומלץ "עסאף גלי הנעה" באיזור תעשיה צפוני,אשדוד.

בברכה,טושי

+1 ממליץ בחום על עסאף גלי הינע , הייתי , איזנתי , ויצאתי מבסוט במחיר מצויין .

ranyo
21-06-10, 14:23
ובכן,
חלק מקורי הוצע לי בכ 1000 ש"ח
חלק חלופי ב-180

האם מחירים מוכרים והאם גם בחיר הזה מומלץ לקח מקורי?

תודה לכל היועצים המועילים,
רן

-->