PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בנושא איבזור ג'יפ - מה חייב ומה לא?

amiteylon
18-06-10, 21:38
שלום לכולם.
בשעה טובה קניתי ג'יפ (לאישתי) ואני מתכוון לנצל אותו לטיול שטח אחת לחודש לפחות.
רציתי קצת עזרה:
1. באיזה איבזור חייב לאבזר לפני יציאה לשטח (הוא כבר מוגבה).
2. למה חשוב לשים לב?
3. איזה צמיגים כדאי להחליף (היום יש יוקוהומה 255/65/16- ששניים צריך להחליף) - ומה פחות או יותר המחיר שלהם.?

אהה , שכחתי: סוג הרכב הוא טראקאן 2006 ארוך , דיזל.

תודה על העזרה

גיא
18-06-10, 21:59
1. צמיגים הם הקשר שלך עם הכביש ... כדאי לטפל בזה דבר ראשון
צמיגי שטח מלא הם מיותרים לגמרי בודאי במקרה שלך, צמיגי חצי חצי ( 50% ) יתנו תמורה מעולה. מה גם שב 90% ומילה מהזמן הרכב הזה יסע בכביש.

2. החברה לא משנה כל כך, המידה - שים רק את מה שכתוב ברשיון שמותר, המשמעויות של צמיגים לא מתאימים - חיפוש קצר פה יעלה מספיק תשובות, במילה אחת ? זה סרט שאתה לא רוצה לראות !
אני יכול להמליץ מהנסיון שלי - מקסיס ... דנלופ ... יש עוד הרבה סוגים .. אין אחד שהוא ה"נכון" ...

3. מעבר לזה, אין שום צורך בשום שיפור או תוספת. סע עם האוטו, צא לטייל. אחרי כמה טיולים אתה כבר תדע מה חסר לך באוטו.

4. קח או קחו ( אתה והגברת ) קורס נהיגת שטח, זה יחסוך לך הרבה כסף בשיעורי נהיגה נכונה בשטח .. קל מאוד לשבור את האוטו בטעות ... חוצמיזה, הקורסים האלו הם גם סוג של כיף.

Saar
18-06-10, 22:16
הי

בלי לסתור את דבריו של גיא, יש עוד מספר דברים שלדעתי חייבים להיות בטיול שטח:
1. ערכת עזרה ראשונה (לא פלסתרים, אלא תחבושות אישיות, משולשי חבישה/קיבוע וכו')
2. 2 רצועות גרירה מתאימות למשקל הרכב + 4 שאקלים.
3. כלים להחלפת גלגל - מפתח צלב, גלגל ספר תקין במידה הנכונה וג'ק מתאים לגובה הרכב.

תהנו,
סער.

גיא
18-06-10, 22:23
אם כבר ככה ... יש שרשור שלם על ציוד חובה לרכב לא כולל טכני לתיקונים ... :)

אבל החיפוש לא פועל לצערי :(

נדב42
18-06-10, 22:50
אם כבר ככה ... יש שרשור שלם על ציוד חובה לרכב לא כולל טכני לתיקונים ... :)

אבל החיפוש לא פועל לצערי :(

ארגז הכלים נמצא כאן (http://jeepolog.com/9.html) ...
רשימת הציוד הלא טכני דבוק למעלה בפורום הטיולים, הנה כאן (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15911) ...

נדב.

ד ו ר ו ן
19-06-10, 07:33
אם לא קיים עדיין אז מיגון לתחתית הרכב, חשוב במיוחד לכל רכב "רך" שיורד לשטח, גם אם פעם בחודש.
ימנע נזק לא מתוכנן בגלל רגע של חוסר תשומת לב או טעות, נזק שיכול בקלות להשבית את הרכב או לעלות הרבה מאד.

צמיגים:
אם כבר 50/50 כמו שנאמר, אז BF AT הם הפשרה הכי פחות מתפשרת מבחינת יכולת שטח וכביש.
אין צמיג כביש באוריאנטציית שטח אחר בארץ עם דופן חזקה כמו שיש לו.

Micha
19-06-10, 17:13
הדבר הכי חשוב שאתה צריך לדאוג שיהיה לך בכל ירידה לשטח - זה ג'יפ נוסף !! ;)

ולגבי הציוד - כל מה שנאמר נכון רק תוסיף תרמוקן של 10 ליטר מים.

התייש
19-06-10, 17:22
בנוסף לכל מה שנאמר פה קח אתך גם פנס וכמה כלי עבודה בסיסיים על כל צרה שלא תבוא.
תתחדש וסע בזהירות

yoni_0000
19-06-10, 18:30
עוד משהו שלא הוזכר ושהוא חובה (!) בכל רכב שיורד מהכביש: ארבעה נקודות/ אוזני ריתום שמיועדות לחילוץ ולא לגרירה (וו גרירה הוא לא אופציה). מהכרות אישית עם הטראקן הן כבר קיימות ברכב והן מסיביות למדי.

כאמור.. ספיר תקין ומנופח וכלים להחלפת גלגל.. (בטארקן זה קריטי.. דורש ניסיון אחרת יקח לך שעות..)

מבחינת שינויים ברכב זה לפי ההרגשה:

מיגון: אחרי חודשיים שלוש של נסיעה, אחריי שתלמד להכיר את מגבלות הרכב בשטח (בלי מיגון) תרכיב.. כולל מדרגות צד ששומרות על הדלתות ומאפשרות הרמה עם הייליפט.

בולמים וקפיצים: אמרת שכבר מוגבהה, אז בטח כבר יש תחליפיים..

נעילות: השמיים הם הגבול (גם המחיר בשמיים), תלמד להסתדר בלי, ואם תרגיש שממש צריך אז תרכיב... לא למהר בנושא הזה.

צמיגים תחליף כשאלו שמורכבים שווקים. ממליץ על הלאסה או על הוגדייר. (לצערי אין בי אף במידה.. :().

ציוד חובה באוטו (מבחינתי): שתי רצועות רסן, רצועת גרירה, ארבעה שאקלים (שמתאימים לאוזני החילוץ!), הייליפט או כרית הרמה, ארגז כלים בסיסי, את חפירה ו/או מקוש, ואולי קומפרסור, זה הבסיס.. אבל גם פה השמיים הם הגבול..

יונתןמצפה
19-06-10, 19:00
- ג'ריקן 5 ליטר מים בנוסף למספר בקבוקים
- כובע
- תיק קטן
- נעליים לכל טיול
- מפה של האזור בו אתה מסתובב
- טלפון טעון
- טלפון של לפחות חבר/מכר אחד עם מעט נסיון על כל צרה שלא תבוא

amiteylon
19-06-10, 23:07
1. צמיגים הם הקשר שלך עם הכביש ... כדאי לטפל בזה דבר ראשון
צמיגי שטח מלא הם מיותרים לגמרי בודאי במקרה שלך, צמיגי חצי חצי ( 50% ) יתנו תמורה מעולה. מה גם שב 90% ומילה מהזמן הרכב הזה יסע בכביש.

2. החברה לא משנה כל כך, המידה - שים רק את מה שכתוב ברשיון שמותר, המשמעויות של צמיגים לא מתאימים - חיפוש קצר פה יעלה מספיק תשובות, במילה אחת ? זה סרט שאתה לא רוצה לראות !
אני יכול להמליץ מהנסיון שלי - מקסיס ... דנלופ ... יש עוד הרבה סוגים .. אין אחד שהוא ה"נכון" ...

3. מעבר לזה, אין שום צורך בשום שיפור או תוספת. סע עם האוטו, צא לטייל. אחרי כמה טיולים אתה כבר תדע מה חסר לך באוטו.

4. קח או קחו ( אתה והגברת ) קורס נהיגת שטח, זה יחסוך לך הרבה כסף בשיעורי נהיגה נכונה בשטח .. קל מאוד לשבור את האוטו בטעות ... חוצמיזה, הקורסים האלו הם גם סוג של כיף.

האם יש מישהו שמעביר קורס נהיגת שטח ומומלץ ע"י מבקרי האתר?

yoni_0000
20-06-10, 00:31

אישית, ממליץ על אבירם ברקאי.

amiteylon
22-06-10, 17:38
משהו מכיר את יואב קוה?
מציע הדרכה אבל נראה לי משהו מאוד חפיף - האם 3 שעות מספיקות לההדרכה?
אשמח לקבל עוד הצעות לקורס נהיגת שטח.

yoni_0000
22-06-10, 19:00
לדבר לקירות.....

amiteylon
22-06-10, 22:20
ומה זה אומר?
\

jonny boy
22-06-10, 22:52
אני מציע שתמכור ותקנה איזה טנדר שיהיה לך מקום לשים את כל מה שאמרו לך פה...

amiteylon
22-06-10, 23:50
אז אולי תיתן לי להנות מהתובנות שלך?
אשמך לשמוע.

jonny boy
23-06-10, 08:38
אז אולי תיתן לי להנות מהתובנות שלך?
אשמך לשמוע.

האמת שזאת הייתה בדיחה וכנראה רק אני הבנתי אותה והצחקתי רק את עצמי...
התכוונתי לזה שמרוב הציוד שאמרו לך שאתה צריך בשביל איזה טיולון אתה צריך יותר מקום...

amiteylon
23-06-10, 08:45
את זה הבנתי וצחקתי :p.
אבל , האם יש דברים חשובים שאתה חושב שצריך לקחת ?
ואתה צודק - זה בערך טיולון אחת לחודש/חודש וחצי (למשך יומיים) - לפחות בהתחלה עד שנאה איך הילדים מסתדרים עם זה.
אתה יודע איפה אפשר למצא גגון טוב שלא יכער את הרכב במחיר טוב?

גיא
23-06-10, 09:30
לגבי הגגון ... , יש חברת סיגמה משהו בראשותו של גבי שאני לא מוצא איפה רשמתי את הטלפון שלו, אבל הוא עונה במייל אז שלח ל : [email protected]

מחירים טובים, שירות מעולה ואני ממליץ.

לגבי השאלה שלך, אתה מגלה נטיה די מעצבנת לא להקשיב אלא לחפש עוד ועוד ועוד תשובות ...

קבלת כמה וכמה תשובות טובות מאנשים שנוסעים בשטח עשור ומעלה .... לא התיחסת ... אז למה אתה מצפה ?

אני מציע לך , קרא שוב את השרשור הזה. לאט ... הכל כבר פה.

amiteylon
23-06-10, 10:00
גיא שלום.
חבל שאתה מגלה נטיה של חוסר סבלנות לאנשים חדשים.
כל מה שנאמר בשרשור לקחתי לתשומת ליבי וחלק כבר עשיתי.
אם לא בא לך אתה לא חייב לענות או להגיב על שום דבר.
אין מה לעשות , יש כאלו שלומדים מניסיונם של אחרים ואני כזה . אני אשאל עוד הרבה שאלות עד שאני אהיה בטוח שהבנתי הכל.

יום טוב לך.

גיא
23-06-10, 11:09
יום מוצלח גם לך ....

קח רק בחשבון שכולם רואים איך אתה מתיחס לתשובות שלהם ....

:)

bizon
23-06-10, 15:34
הדבר החשוב ביותר שחייב ליהיות ברכב כל הזמן כמובן פקל קפה !!! :)

(אתה חייב להציע משהו למי שבא לחלץ )

מור

Micha
24-06-10, 11:15
אני לא מתלהב יותר מדי מההדרכות האלה אבל אם אין לך בכלל ניסיון - זה בהחלט יעזור.

אני מציע לך לעשות קורס נהיגה טרשית (בד"כ עושים בחורשן) בסגנון http://www.4x4.co.il/shop/productDetails.aspx?categoryId=1&subCatId=37&productId=156

ואם תמצא, אז גם נסיעה בדיונות בסגנון http://www.4x4.co.il/shop/productDetails.aspx?categoryId=1&subCatId=37&productId=157
.

אחרי שני הקורסים האלה תכיר קצת יותר טוב את המגבלות של הרכב ושלך.

whisky
24-06-10, 14:42
עמית יקירי שלום,

קח אותם בeasy, הם שבעו מלהשיא עצות. אתה צריך להבין אותם, הם באמת אנשים טובים ויעזרו לך גם בקצה העולם אם תצטרך. אבל כל יומיים עולות אותן שאלות, אז קצת נמאס להם להתייחס ברצינות, אני אקח את התפקיד בפעם הזאת.

1. יואב קווה טיפוס מוכשר, כתב ספר טיולים מעולה, בעל ניסיון, אדם רציני.
יש אנשים מוכשרים נוספים (אבירם ברקאי: האורים והתומים בתחום, בנוסף יש מספר מדריכים לאתר הכתום (http://www.4x4.co.il/) חלקם מעולים את חלקם אני לא מכיר) יש היום גם קורס בווינגייט ובאוניברסיטת ת"א, העולם הופך למוזר יותר מיום ליום, כן גם אני לא מבין את זה ומודה שזה נראה כמו בדיחה.

2. רשימות ציוד אפשר לעשות קצרות וארוכות, הרעיון הוא ללמוד להכיר מה אתה צריך מפעם לפעם, להוסיף /להוריד מהרשימה על פי הניסיון ועל פי הטיול המרחק שלו והמטרות של הטיול.

3. אני ממליץ לך בחום לקרוא, לדפדף, לעיין בין דפי האתר, בין הפורומים השונים, חלק גדול מהתובנות שלי ושל אחרים כאן נבעו מעיון בשאלות של אחרים שאפילו לא חשבנו שצריך לשאול. כך לך חצי שעה ביום לחפור כאן, אני ממליץ על זה בלי קשר, יש כאן המון דברים מהנים, המון ממי ללמוד והמון דברים לדעת שלא ידעת לשאול.

תהנה, שאל אותנו אבל תבדוק שלא שאלו קודם, תעשיר אותנו בידע שלך שאני בטוח שגם יש וגם יצטבר בעתיד.

יריב

amiteylon
25-06-10, 21:58
תודה רבה.

eyal_b
26-06-10, 17:17
לרב הטיולים בארץ עם רכב סטנדרטי זה יספיק מעל לראש:
http://www.pillowtrack.com/?categoryId=36144
אפשר להשיג ברב הסדנאות.
~אייל

רון נחמן
10-07-10, 21:44
לרב הטיולים בארץ עם רכב סטנדרטי זה יספיק מעל לראש:
http://www.pillowtrack.com/?categoryId=36144
אפשר להשיג ברב הסדנאות.
~אייל

תגיד, אייל, יש מצב שאתה מסביר רגע את העובדה שאתה ממליץ באופן סדרתי על המוצר הזה?
בלי ציניות, האם יש לך קשר מסחרי עם היבואן? אם כן, לא יזיק אם תציין את זה לפני שאתה ממליץ פעם אחרי פעם על המוצר. אם לא, אני אשמח לשמוע איך הם הרוויחו לקוח ואיש יחסי ציבור כל כך נחוש.

-->