PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיפוש בג'יפולוג

נדב42
18-06-10, 23:52
לצוות ג'יפולוג: אנא עשו משהו לגבי החיפוש ... אנחנו כועסים על אנשים שהם לא מחפשים, ואז מתגלה שהחיפוש לא להיט. יותר קל למצוא חומר בג'יפולוג אם מחפשים בגוגל מאשר אם מחפשים בג'יפולוג ...

אולי את החיפוש הרגיל עדיף להעביר לחיפוש באמצעות גוגל ...
(לחיפוש המתקדם ייתרונות משל עצמו, אבל גם הוא מפספס הרבה תוצאות)

ואולי פשוט צריך לבנות את האינדקס במלואו מחדש ...

נדב.

GodsFather
19-06-10, 16:25
נדב, אתה יכול לתת דוגמא לחיפוש שלא עבד לך כראוי ?

מנוע החיפוש של גוגל גם כן משולב באתר, אגב.

נדב42
19-06-10, 17:28
קרא את השרשור הזה (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?p=318411#post318411), לדוגמא.

אני הפסקתי לנזוף באנשים ולשלוח אותם לחיפוש, אלא אם כן אני רואה שהוא מחזיר תוצאות (ואז אני כבר מקשר, למען הנוחות).

הרבה פעמים אני מצליח למצוא שרשור מסויים שאני מחפש רק ע"י חיפוש הודעה של משתמש שזכורה לי, ע"פ שם המשתמש, ומחפש את כותרת השרשור הרלוונטי.

נדב.

נמרוד
19-06-10, 22:05
נדב - המנהג שהשתרש כאן "לנזוף" בגולשים חדשים, התפתח מעצמו, ומעולם לא היה מדיניות של האתר. לחפש ולתת קישור לדיון קודם - זו הדרך העדיפה ומה שאני נוהג לעשות.

חיפוש - יש את מנוע החיפוש של הפורום ויש גם חיפוש גוגל בתוך האתר, גוגל כמובן יותר יעיל. הדוגמא שהעלית היא קלאסית למגבלות של חיפוש מכונה, ולמה יש עדיפות ל"חיפוש אנושי" = עזרה מוותיקי הפורום (ולא "נזיפה") - קראת את זה: http://jeepolog.com/jeepolog_map.html

ציטוט:

שיטת ניווט מספר שתיים: חיפוש אנושי - עזרה מהפורום

גולשים חדשים וותיקים לעיתים מחפשים מידע ישן בפורום, לפעמים בנימת התנצלות... אין צורך. הקהילה היא סוג של מנוע חיפוש אנושי יעיל ביותר. מה שאתם לא מוצאים, סביר מאד להניח שאחד ממאה ומשהו הגולשים הפעילים בפורום בכל רגע נתון, יוכל למצוא. הוא ייזכר בכתבה או בדיון ישן, ידע לחפש אותו טוב יותר מכם - כי הוא זוכר את הכותרת - ויפתור לכם את הבעייה. זה הכוח של אתר אינטרנט - אל תתביישו לנצל אותו. ומן העבר השני, אם אתם רואים קריאה כזאת לעזרה, של גולש וותיק או גולש חדש - אל תתעלמו, ואל תכעסו - הקדישו כמה דקות לעזרת גולש אחר.

נדב42
19-06-10, 23:44
נדב - המנהג שהשתרש כאן "לנזוף" בגולשים חדשים, התפתח מעצמו, ומעולם לא היה מדיניות של האתר. לחפש ולתת קישור לדיון קודם - זו הדרך העדיפה ומה שאני נוהג לעשות.

חיפוש - יש את מנוע החיפוש של הפורום ויש גם חיפוש גוגל בתוך האתר, גוגל כמובן יותר יעיל. הדוגמא שהעלית היא קלאסית למגבלות של חיפוש מכונה, ולמה יש עדיפות ל"חיפוש אנושי" = עזרה מוותיקי הפורום (ולא "נזיפה") - קראת את זה: http://jeepolog.com/jeepolog_map.html

ציטוט:

לא אמרתי שזאת מדיניות של האתר, ואם יוצא לך לקרוא תגובות שלי, תגלה שאני לא נוהג לנזוף באחרים כל כך מהר, וכן נוהג לעזור ככל יכלתי... אני בסה"כ אומר שמנוע החיפוש מאכזב, גם כשאני זוכר במעורפל תגובה/שרשור ספציפיים (לרוב כדי לסייע לגולש אחר בפורום...)

אתה גם לא צריך לקחת את זה אישית - ברור לי שלא אתה כתבת את מנוע החיפוש. אני מרים דגל כי התוצאות מאכזבות מאוד ואולי יש איזושהי תקלה במנוע, ולכן גם הצעתי לנסות ולבנות את האינדקס שלו מחדש

יניב: למעשה השרשור הזה היה מיועד אליך ...

נדב.
נדב.

חן צברי
20-06-10, 04:47
מנוע החיפוש של גוגל גם כן משולב באתר, אגב.

אפשר להחזיר את האפשרות הזו שתופיע גם בתפריט החיפוש, כמו שהיה בעבר, ולא רק דרך דף הבית?

sos4u
20-06-10, 08:29
אכן, אין ספק שחיפוש בגוגל יעיל יותר. מוצא תוצאות מהאתר כמובן, והרבה יותר מהר.

דרך שניה לשיפור ההתמצאות, היא לציין בחיפוש את שם כותב ההודעה, במידה ואתה זוכר מיהו ...

GodsFather
20-06-10, 12:46
מבלי להתנצח, אני לא יודע למה, אבל אני מסתדר יופי עם החיפוש הרגיל ואו המתקדם, בלי גוגל, אפילו שגם גוגל הוכיח עצמו כשבחנתי אותו.

יש עניין של "מילות מפתח" והבנה שאכן מנוע החיפוש, אפילו שהוא די מתוחכם, הוא עדיין חתיכת מכונה סתומה ולכן צריך לדעת לתפעל אותו כראוי.
כמה שהביטוי יהיה יותר כללי, כך יניבו יותר תוצאות ולפעמים מדובר על כמות מוגזמת ולפעמים על הכמות הראויה.
יש עניין של כתיב חסר או שגיעות כתיב (הטעות מכוונת הפעם), יש עניין של מיקום השרשור בפורום (לפעמים זה בפורום הבונים, לפעמים בכללי ולפעמים זה בפורום לפי סוג הרכב) ולפעמים זה לפי מילה שעוברתה מאנגלית ולהפך ועוד ועוד.
צריך להיות מאד גמישים במחשבה כדי למצוא תוצאות ראויות. זה אולי נראה קצת מוגזם ואולי קצת מפליא שחלילה יתבקש הגולש להפעיל קצת את הראש ולא לירות מהמותן כל שאלה שצצה לו, אבל מה לעשות שזה לא פורום סטנדרטי...

לגבי עניין הנזיפה, פעם הייתה מדיניות כזו, גם אם היא לא הייתה כתובה שחור על גבי לבן (למרות שאני זוכר שהיא כן הייתה כתובה ושרשורים היו ננעלים או נמחקים תחת הכותרת "חוקי הפורום"). המטרה הייתה למנוע דיונים חוזרים ונשנים שגורמים לאותו נושא לצוץ 5000 פעם בחיפוש ורק תוצאה אחת היא אכן הנכונה, דבר שגוזל הרבה זמן מהגולש, בין אם חדש או ישן.
אחת לכמה זמן, היו מרכזים את השרשורים המשותפים לשרשור מרכזי או לשרשור שמכיל את כל הלינקים המוכרים בהקשר. מידי פעם יש פה כמה שעדיין עושים את זה וזה מצוין.

הפורום הזה משתנה, כמות התעבורה שלו משתנה, אופי הגולשים משתנה, אבל יש עדיין מטרות מסויימות שצריכות להשאר בהינן.
גם אליי פונים מידי פעם שאעזור עם החיפוש או עם סוגיה כלשהיא אחרי שלא מצליחים למצוא. אני משתדל, מעבר ללסייע במציאת השרשור הרלוונטי, גם לשאול את הגולש כיצד ביצע את החיפוש ועד כה אכן מדובר בטעויות שימוש תמימות ולא בתקלה טכנית באלגוריתם של מנוע החיפוש.

ולמען ההבהרה - אני לא אחד מהבעלים של האתר ולא הייתי שותף להקמה שלו, אני רק "חי" פה 5 שנים. בהתחלה גם אני הייתי חוטף בראש על הפזיזות וההתבטאויות שלי ועם הזמן למדתי לשנות את הגישה. (אם תחפשו שרשורים שלי מתחילת החברות שלי פה, תגלו דברים שיעלו חיוך ותאמרו את הביטוי "איזה אדיוט" לא פעם ולא פעמיים)

גלשתי קצת עם העניין הזה ואפילו חפרתי בור... מצטער.

נדב42
20-06-10, 15:29
גלשתי קצת עם העניין הזה ואפילו חפרתי בור... מצטער.

לא נורא, מקסימום תכנס להצלבה, נעזור לך לצאת ... :p

בכל מקרה, אם נחזור לרגע למקורות, מטרת השרשור לא היתה להראות שהחיפוש חרא, אלא לנסות לראות אם אפשר לשפר אותו.

נדב.

גיא
21-06-10, 23:02
טוב
בגלל שאני אשם בשרשור הזה ...

אני חושב שיש לי יכולת בסיסית פלוס בשימוש באתרי אינטרנט ( מעט נסיון .. משנת 1995 ) ואני ממש מגלה את עצמי לא מוצא כלום באתר הזה.

גם שירשורים שאני במפורש זוכר וגם כאילו שבמעורפל .. לא מוצא. ואני דוקא כן מאילו שגולשים פה מהיום הראשון, מהקבוצה הראשונה מימי מלחמות האידיוטים בג'יפטריפ ה'לפני' הקודם. וגם מימי דור המקימים הקשוח שלא הרשה שום גלישה מקווי האתר המאוד קשוחים ( שהיו מאד נידרשים בימים ההם :) )

נכון שיש מצב שאני טועה באתר ומה שזכור לי בעצם היה שם ולא פה .. אבל לרוב האחרים מוצאים את מה שאני זוכר.

אולי יש אפשרות למדריך שימוש בחיפוש פה ?

כי הוא ממש לא פשוט / אינטואיטיבי / עובד ...

( או שפשוט אני אשתמש יותר בגוגל .. אם זאת ההמלצה הרישמית )

nirs
21-06-10, 23:33
יש לא מעט שאלות שחוזרות על עצמן ולכן אני בעד FAQ נעוץ.
כמובן שמשהו צריך להרים את הכפפה, עפ"י פורום ונושא.

GodsFather
22-06-10, 06:09
יש FAQ נעוץ, זה לא אומר שאנשים משתמשים בו.

עירא
22-06-10, 09:17
בתור התחלה,
למי שפתח את השרשור הזה, תעשה חיפוש (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11333)

וכמו שנמרוד כתב שם שימוש ב-* יכול לעזור לחיפוש.

(ד.א. הבעייה שמתוארת בשרשור ההוא לגבי החיפוש בפורום הבונים תוקנה/נעלמה)

עירא

נדב42
22-06-10, 11:34
בתור התחלה,
למי שפתח את השרשור הזה, תעשה חיפוש (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11333)
וכמו שנמרוד כתב שם שימוש ב-* יכול לעזור לחיפוש.
(ד.א. הבעייה שמתוארת בשרשור ההוא לגבי החיפוש בפורום הבונים תוקנה/נעלמה)

עירא

אם אתה שולח אותי לעשות חיפוש, אנא ציין גם באילו מילות מפתח עלי להשתמש, אחרת מנוע החיפוש הסנוב לא יביא לי את מה שהתכוונת.
בשרשור שקישרת גם אתה מתלונן על מנוע החיפוש (מעבר לבעייה הספציפית), אז מה בדיוק אתה רוצה ממני ?

בכל מקרה, יש הרבה מקום לשיפור ...

נדב.

GodsFather
22-06-10, 12:11
זו הדוגמא הכי טובה להסבר מדוע מנוע החיפוש יעיל אבל מצריך קצת פתיחות מחשבתית.

כמו שאני אמרתי גם כן - עניין מבנה המילה הוא קריטי. אמנם במנוע של גוגל יש גם תיקון לשגיאות כתיב, עדיין צריך לדעת לעשות את הFINE TUNING כדי לקבל תוצאה מדויקת.

נדב42
22-06-10, 15:28
זו הדוגמא הכי טובה להסבר מדוע מנוע החיפוש יעיל אבל מצריך קצת פתיחות מחשבתית.

בלי מילים ... :rolleyes:

asafk
22-06-10, 21:57
כאמור, גם אני ממליץ על חיפוש גוגל באתר.
וגם אני מתקשה לפעמים למצוא דיונים שאני יודע שקיימים אי שם.

אסף.

-->