PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק להמלצה על ספר

OFF-RoaD
19-06-10, 01:17
שלום כולם

במסגרת תפקידי כקצין שיחל בעוד כחודש, אני הולך "לטייל" הרבה מאוד עם חיילים ברחבי הארץ.
חשבתי לנצל את ההזדמנויות הרבות במקומות השונים כדי להחדיר בחיילים (ובי) קצת תורה ואהבת הארץ, ולכן אני מחפש איזשהו ספר שמכיל מידע מתומצת על אתרים שונים בארץ.

הדרישות:
1. מפות כמה שיותר ברורות.
2. כמובן כמה שיותר אתרים מסוגים שונים.
3. שיהיה קטן יחסית (מצאתי כמה גדולים ממש שלא נכנסים בתיק...)

תודה רבה!

טלסקופ
19-06-10, 09:58
הקשב!!
אתה לא הבחור שלא מזמן שאל כאן בפורום להיכן כדאי להתגייס?
בנוגע לשאלתך-
אני בטוח שיש ספרים מעולים. אני אישית ממליץ על GPS + עמוד ענן. נקודות העניין שמעלים הגולשים טובות מאוד, רבות הרבה יותר מכל ספר נורמאלי וזמינות במהלך הטיול. בנקודות מעניינות במיוחד, חפירה קצרה בוויקיפדיה, ויש לך "ספר טיולים" מושלם, מעודכן והכי חשוב - רלוונטי למסלול הטיול הספציפי שלך.
אסיים במשלי, ל"א, 6: "עד מתי צעירים יעלוזו"

:-)

יובי

OFF-RoaD
19-06-10, 13:50
ה"לא מזמן" הזה היה לפני כמעט שנתיים וחצי...
מאז הספקתי להתגייס לשריון, לסיים מסלול, לשרת שנה בגדוד, לקרוע שריר בכתף, להפוך למדריך נהיגה מבצעית, ובעוד חודש אני מסיים קורס קצינים. אבל יפה שאתה זוכר...

הפתרון שלך נשמע מעולה, אבל הוא בעייתי מכל מיני סיבות
1. יקר, יקר, יקר.
2. טכנולוגיה בשטח (ועוד בצבא) - אבק, נפילות, בטריה, אינטרנט...

אני מחפש משהו יותר עממי ופשוט :)

GodsFather
19-06-10, 15:15
לצה"ל יש חיל חינוך עם ארכיון לא רע בכלל, כולל מור"קים שרבים בציבור אינם יודעים עליהם אפילו שאינם סודיים. אני מניח שבדקת עם קצינת החינוך הקרובה לביתך?

OFF-RoaD
19-06-10, 17:24
בדקתי, והיא יעילה כמו אטם בדיפנדר.
בצבא יש המון חומר ומידע, אבל הוא לא נגיש כל כך ולייצר מאגר מידע קטן ונגיש שאני יכול להסתובב איתו כפק"ל יגזול ממני שעות ועצבים רבים, ככה שיותר שווה לי לשלם על מוצר מוגמר...

יונתןמצפה
19-06-10, 18:31
שמע, אין חייה כזו מדריך כיס לידיעת הארץ.
אגב חיל החינוך, פעם היה מדור בצבא שנקרא מדור ידיעת הארץ. היה לו רמ"ד שקראו לו "יהודה זיו". אחד מהמורים והרבנים של ידיעת הארץ בתקופה שכיף אולי לקרא לה "בזמנו"...
אותו יהודה זיו כתב הרבה ספרים ומאמרים, אבל אחד המיוחדים ביניהם הוא הספר: "בשביל המטילים". ספר בהוצאת משרד הבטחון ובתקופה שנכתב (תחילת שנות ה-80) היה בדיוק מה שאתה מחפש וחולק בתפוצה רחבה בקרב חיילי צה"ל.
אתה מבין?! פעם, בזמנו..., לצבא היה חשוב הקשר של החיילים לארץ הזו. היה לצבא מדור ידיעת הארץ שבראשו עמד אדם שלא היה מקום שרגלו לא דרכה בו וידע כל פרט מעניין שיש לספר על המקום הזה.
היום?! חיל חינוך (פלקטים וסופגניות בחנוכה), קצינת חינוך (אולי יודעת את הדרך לקניון העירוני הקרוב)...
אני מבין ומעריך מאד את רצונך להרביץ קצת תורה בחיילים. זה חשוב וזה לדעתי גם חובה.
נסה להשיג את הספר הזה אולי תוכל להיעזר בו.
ובאופן קצת יותר פרקטי- אני מניח שהלוז השבועי שלך כקצין יהיה יחסית ידוע מראש. בהיבט הזה גוגל הוא מקור מידע מצויין! מה שכן, נסה לברור טוב את המידע שיש ברשת. במקרים רבים מדובר בלא פחות משטויות, במיוחד כשאין פיקוח על מה שכל זב חוטם כותב (מישהו אמר עמוד ענן? או אפילו וויקיפדיה...)
אפשרות נוספת היא לבקש מתנה ליום-הולדת את מדריך ישראל. זו חבילה די נכבדה של ספרים אבל מקיפה מאד ונכתבה ע"י גדולי אנשי ידיעת הארץ. בסופ"ש כשאתה בבית עם הלוז של השבוע הקרוב עיין במדריך וסכם בקצרה על כל מקום שבו אתם עובמדים לבקר.

אופציה אחרונה ועם ייתרונות משלה, נסה אותנו כאן באתר. שאל על כל מקום שאליו אתם עומדים להגיע וננסה לתת לך מידע שאנו יודעים או לחילופין להפנות אותך למקור המידע הרלוונטי. (רגב, יש גם פורום טיולים וידיעת האץ בתפוז- מומלץ)

וכמו שנהוג להגיד: ארץ ישראל נקנית בייסורים...

בהצלחה!
ויישר כח...
בשיבל המטיילים, יהודה זיו (http://www.shalgon.co.il/component/option,com_adsmanager/page,show_ad/adid,2613/catid,45/Itemid,9/)
ספרים נוספים מאת יהודה זיו (http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=82334)

whisky
20-06-10, 09:48
שלחתי לך ה"פ,

תיצור עם זאביק קשר, אם זה לא עובד שלח לי ה"פ ואני אנסה לעזור בדרכים אחרות.

בכל מקרה זאביק מאוד מחויב לנושא תגיד לו ששלחתי אותך אליו (יריב את השם וויסקי הוא לא מכיר).

שיהיה לך בהצלחה וכל הכבוד על המחויבות.

whisky

GodsFather
20-06-10, 11:30
האמת, ככל שאני חושב על זה יותר, גם אני הייתי רוצה ספר או סדרת ספרים שתסכם דברים כאלה, אפילו שאני איש מחשבים מובהק ויודע למצוא "הכל" ברשת. יש משהו בספר הכתוב שמצליח להמחיש ולהעביר את המסר הרבה יותר מדף מידע מודפס, לדעתי. מה גם שזה עוזר להוצאת הספרים המקומית להרוויח כמה גרושים למטרה טובה וכו וכו.

וויסקי, אם אפשר הודעה פרטית כזו גם כן, אני אשמח, אבל אם זו הנחה ייעודית וזה הופך לנטל, אני אבין. (אני גם ככה אנצל את זה רק באיזור ספטמבר...)

לגבי עניין חיל החינוך , כנראה שביחידה שלך זה פחות טוב, כפי שציינת והאמת שזה מבאס לשמוע. בימי במודיעין הייתה קצינה עם מש"קיות מלאות אנרגיה ומוטיבציה, היו יודעות הכל ואם לא היה להן בנמצא, הן היו מחפשות במרץ. ואני מדבר על 2001-2004, לא על העשורים הקודמים.

כנראה שגם זה עניין של דור שהולך ובא. יש קצינים שאיכפת להם יותר ויש שפחות, כל אחד וכיוון הרוח שלו (או שלה).

ש01
20-06-10, 15:20
השילוש הקדוש:
עמוד ענן ונקודות העניין (באינטרנט ולא בהכרח ג.פי.אס).
מדריך ישראל הרלוונטי לאיזור הטיול (אפילו שלעיתים אינו מעודכן).
מפת סימון שבילים.

כך אהובתי ואני מתכננים את הטיולים, מגיעים לאיזורים מדהימים עם סיפורים לעניין ולא מרגישים שפספסנו.

בהצלחה

סער
04-07-10, 22:03
שלום כולם

במסגרת תפקידי כקצין שיחל בעוד כחודש, אני הולך "לטייל" הרבה מאוד עם חיילים ברחבי הארץ.
חשבתי לנצל את ההזדמנויות הרבות במקומות השונים כדי להחדיר בחיילים (ובי) קצת תורה ואהבת הארץ, ולכן אני מחפש איזשהו ספר שמכיל מידע מתומצת על אתרים שונים בארץ.

הדרישות:
1. מפות כמה שיותר ברורות.
2. כמובן כמה שיותר אתרים מסוגים שונים.
3. שיהיה קטן יחסית (מצאתי כמה גדולים ממש שלא נכנסים בתיק...)

תודה רבה!

"לנצל את ההזדמנויות הרבות במקומות השונים כדי להחדיר בחיילים (ובי) קצת תורה ואהבת הארץ"...
אני הולך להציע לך משהו "מקורי", אם כי יענה רק על 2 מתוך 3 הדרישות שלך, כי המפות בו לא ברורות כ"כ...
תנ"ך!
ואם אתה עדיין רוצה קצת עזרה, צור קשר בה"פ, ואשמח לחלוק איתך המלצות.
ואני אפילו לא בחור דתי....;)

OFF-RoaD
10-07-10, 12:49
"לנצל את ההזדמנויות הרבות במקומות השונים כדי להחדיר בחיילים (ובי) קצת תורה ואהבת הארץ"...
אני הולך להציע לך משהו "מקורי", אם כי יענה רק על 2 מתוך 3 הדרישות שלך, כי המפות בו לא ברורות כ"כ...
תנ"ך!
ואם אתה עדיין רוצה קצת עזרה, צור קשר בה"פ, ואשמח לחלוק איתך המלצות.
ואני אפילו לא בחור דתי....;)

עם כל הכבוד לספר הזה, זה ממש לא פרקטי...

גיא
10-07-10, 13:53
בהצלחה!
ויישר כח...
בשיבל המטיילים, יהודה זיו (http://www.shalgon.co.il/component/option,com_adsmanager/page,show_ad/adid,2613/catid,45/Itemid,9/)
ספרים נוספים מאת יהודה זיו (http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=82334)

ועל זה, ידידי, מגיעה לך תודה גדולה. לא הכרתי את האתר הזה אבל עכשיו אני חושב שזאת תחילתה של ידידות ניפלאה :)

תודה.

jeep.il
10-07-10, 14:37
off road אם היה ניתן לשלוח לך הודעה בפרטי יתכן וההיתי יכל להפנות אותך אם הינך עדיין שייך לנהיגה מבצעית לבנאדם בצבא שהוא זה שהחדיר לי את הרצון בג"יפ וטיולים איתו לא אני לא מדבר על נסיעה לבור בתל ברוך ולחוף הים אלא טיולים אמיתיים אם שינה והכל .אז בכל אופן או שתאפשר הודעה פרטית או מייל אז הפנה אותך לבנאדם שמוכר וידוע לרוב חובבי הג"יפים הוותיקים .כאמור הבנאדם עדיין בצבא וקשור לנהיגה מבצעית אך מטעמי איני הפרסם את שמו פה אלא רק בפרטי.

-->