PDA

צפייה בגרסה מלאה : דילמה: האם להתקין מוט פאנהארד מתכוונן? (קאיה ספורטאג')

hadtomer
21-06-10, 06:12
שלום לכולם. בימים טרופים אלה אני נמצא בעיצומו של פרויקט- התקנת הגבהה של 5 אינטש (כן, 5 אינטש) בספורטאז' 2001 שלי. הקפיצים האחוריים כבר הותקנו והתוצאה מרשימה מאוד. החלק הקדמי יטופל בקרוב מאוד, כי הרכב נראה כמו מגלשה. אך יש לי דילמה: בחו"ל כל מי שמגביה ספורטאז' מעל 3 אינטש מתקין מוט פאנהארד אחורי מתכוונן (לא בעיה, קל להזמין מחו"ל, קל לייצר בישראל). חבר שביצע פרויקט דומה טוען שלא התקין פאנהארד מתכוונן. מכון הפרונטים שמסייע לי בפרויקט, שהגביה עד כה מאות ספורטאז'ים, טוען שמעולם לא נגע בפאנהארד, "גם ברכבים הרבה יותר קיצוניים משלי שנבנו למטרת עבירות קשה".
השאלה היא מה עושים?

האם לחרוג מהלך הרוח הישראלי של "יהיה בסדר" ולהתקין בכל מקרה?
מהם הנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מהתקנת פאנהארד מתכוונן?
איך לעזאזל מכוונים אותו בכלל? לא כיוון פיזי (נו באמת..) אלא כיצד יודעים את מידת הכיוון?
הכי מטריד - האם נסיעה עם פאנהארד סטנדרטי תפגע לי במהלכי מתלה? כל העסק הזה נעשה בשביל עבירות.

נמרוד
21-06-10, 10:06
תומר - האם שתית לנו חשיש? האם לא התבלבלת בין אינץ' לס"מ? :D

דרור ברלי
21-06-10, 12:33
מאז שקנה את הספורטאז' הוא התחרפן.
הפך לג'יפאי, הוא מדבר רק באינצ'ים.
לפעמים אפילו רואים אותו בבור בימי שישי.

hadtomer
21-06-10, 14:08
שלום למלעיזים (נמרוד ודרור, הכוונה היא אליכם, צמד חדלי אישים, פסקונדיאקים, חולירות ויופטפויומאט, מי יתן ויחרבנו לכם בדואים בפויקה).

אני יודע היטב את ההבדל בין ס"מ לאינטשים. לצערי לא מדדתי את גובה הרכב לפני ההגבהה הקודמת (קפיצי LOVELLS) אך כן מדדתי אותו עכשיו. ישבנו של הרכב עלה ב8ס"מ בהשוואה למצבו הקודם, כשהיה מוגבה עם הLOVELLS.
אבל כדי לסבר את העין - מצ"ב הקפיצים החדשים שלי לפני התקנה

http://picasaweb.google.com/hadtomer/SportageTrips#5482090601532497522

והנה אחרי, בבדיקת ארטיקולציה (כזה מהלך לא משיגים בספורטאז' סטנדרטי וגם לא במוגבה):
http://picasaweb.google.com/hadtomer/SportageTrips#5483025362928308194

לצערי התביישתי לצלם אותו, כי לא יפה לצלם מישהו עם התחת באוויר... בסוה"ש אעלה תמונות.

- ולעינייננו -

האם מישהו יכול לענות על שאלתי באופן רציני, מבלי להביע דעה זו או אחרת על ההגבהה, על אינטשים וכיו"ב? תשובתכם חשובה לי כי אני בדילמה.

נמרוד
21-06-10, 14:20
- האם לחרוג מהלך הרוח הישראלי של "יהיה בסדר" ולהתקין בכל מקרה?
- מהם הנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מהתקנת פאנהארד מתכוונן?
- איך לעזאזל מכוונים אותו בכלל? לא כיוון פיזי (נו באמת..) אלא כיצד יודעים את מידת הכיוון?
- הכי מטריד - האם נסיעה עם פאנהארד סטנדרטי תפגע לי במהלכי מתלה? כל העסק הזה נעשה בשביל עבירות.

סטח שמת לב שהסרן זז בכמה ס"מ הצידה מאז ההגבהה. הארכה של הפנהרד בהתאם כדי להחזיר את הסרן למקום היא בעצם העניין שאתה מדבר עליו, וזה גם בגדול מה שאתה יכול לעשות - ואין לך ממש ברירה, כי הפנהרד הוא חלק בלתי נפרד ממערכת המתלים (בניגוד לרכב עם קפיצי עלים כמו סופה).

ההגבהה משנה את גיאומטרית המתלה לרעה, מרכז הגלגול שלך עלה אבל שוב, זה משהו שאין לך יכולת לתקן אותו משמעותית אלא על ידי בניית תושבת שלדה מונמכת לפנהרד - אין לי מושג אם זה משהו מקובל או מעשי בסרן אחורי של ספורטאג'. בג'יפים עושים את זה בהגבהות גדולות (מעבר ל4-5 אינץ').

זה מסוג המקרים שהתשובה היא - סע. תראה מה קורה, ואז תחליט. נסיון קודם בפורומים בחו"ל מועיל, אבל זה לא מצב חד משמעי כמו שאתה מבין מעצם העובדה שרכבים מוגבהים נוסעים גם בלי להחליף מוטות פנהרד.

hadtomer
26-06-10, 08:36
השבוע סיימנו הכל, יצא מרשים. בסופו של דבר הפאנהארד המקורי מספיק, אך למען השקט (והכיף) הבאתי פאנהארד מפירוק ותוך כמה ימים הוא יהיה מתכוונן, למקרה שיבוא לי להתקין. מצ"ב תמונה שצולמה ברגע של התלהבות מטופשת.....

http://picasaweb.google.com/hadtomer/SportageTrips#5486406054721828242

kobiarava
26-06-10, 10:42
טפל כבר בחלק הקדמי, הרכב באמת נראה כמו מגלשה...

קובי

asafk
27-06-10, 00:33
תומר, תבדוק את האפשרות להנמיך את התושבת של הפנהארד במקום להאריך את המוט. יותר נכון ויחזיר לך חלק מהתכונות החיוביות של מתלה לא מוגבה.

אסף.

rotemlod
27-06-10, 20:50
אני חייב להגיד לך שהספורטז' נראת ממש טוב!
אני בעל ספורטז דומה כמובן שקצת יותר נמוכה אבל עם הגבהות לא קטנות,רק קח בחשבון שהרכב
הופך להיות הרבה יותר "עדין" לאחר הגבהות כאלו!
(לדג' אצלי התפוח נשבר מאוד בקלות,וכאשר הרכב על הליפט החלק האחורי מרעיש כאילו הברקס גמור,בדקתי כמובן אצל מכונאי 4X4 והבעיה היא ההגבהות! אבל לא אכפת לי אני נזהר ומאוד מרוצה בשטח!!!)

hadtomer
10-07-10, 07:40
המהלך האחורי (כפי שמומחש)
http://www.youtube.com/watch?v=guT9iabrg-w

מאפשר לי לעבור מכשולים הרבה יותר לאט, אז אין מה לדאוג לנושא העדינות

rotemlod
10-07-10, 12:34
כמו שאמרתה KICK ASS KIA (מניסיון)

-->