PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחת ולתמיד. מה חום המנוע הנורמאלי?

ערן המסוקס
25-04-03, 11:15
בימים אביכים וג'יפתיים שכאלה חום המנוע שלי נוטה לעלות מעבר לרגיל. הטרמוסטט שלי הוא 180 פרנהייט וזאת בדר"כ הטמפרטורה בנסיעה איטית. בכביש המהיר החום נוטה לעלות במיוחד בימים כאלה. בשבוע שעבר החום עלה ל 200 ואפילו עד 210 בעליות האם זה נורמאלי?
מבדיקה שעשיתי הטרמוסטט עושה רושם שנפתח לגמרי רק מעל 200..
בכל מיקרה המאורר תקין ללא קלאץ'. כונס אויר שאוטום יחסית טוב ונימצא מול המאורר. רדיאטור 3 שורות שקניתי לפני כשנתיים ועושה רושם שבמצב טוב מאוד. טרנמוסטט באותו הגיל, מי קרור מסוג טוב ויקר מוכנים לשימוש, צינורות מים ראשיים יחסית חדשים ותקינים, מיכל עיבוי הדואג למפלס מים קבוע עד הסוף ברדיאטור. עושה רושם שהמנוע מכוון ועובד מצויין.
כמו כן, צינורות המים הראשיים עשויים מגומי קשה והם לא נמעכים בטורים גבוהים.
המערכת עברה ניקוי בסוף הקיץ שעבר ולפי מראה הפקק ומי מיכל העיבוי הם נקיים לחלוטין.
כמו כן, ג'יפ עם רדיאטור גמור (שנתתי לו כתחליפי והוא נוסע איתו עד היום) ללא טרמוסטט נסע איתי ובכביש המהיר התחמם הרבההה פחות.
בשטח אין לי בעיות התחממות..

האם אני סתם פרנואיד? :(

רפי
26-04-03, 00:23
כן, אתה סתם פרנואיד... :lol:

אתה באמת חושב שאיכפת למנוע הזה 20 פהרנייט למעלה או למטה?
אצלך התחום הצהוב מתחיל איפשהו ב 190, אם זכור לי. בסיקס שלי התחום הצהוב התחיל ב 210......והאדום רק ב 230 (אגב, גם זו לא טמפ' שהמנוע הזה מתרגש ממנה).

עזוב אותו לנפשו!!!

במאמץ, אז הוא עולה אל מעבר ל 180, נו אז מה??? מנוע ה 206 של אישתי מגיע ל 95 צלזיוס כשאני נוהג בה (ב 206, לא באישתי) בעליות של ירושלים. בדר"כ הוא מצוייר באזור ה 80+. אז??? מנוע בן 10K ק"מ דפוק גם הוא??

שים סיליקון במקום מי קירור, אולי זה יעזור... :twisted:

חנן-ג'יפולוג
27-04-03, 00:16
רדיאטור 3 שורות שקניתי לפני כשנתיים ועושה רושם שבמצב טוב מאוד.

על בסיס מה הרושם הזה?

הסיקס שלי, אגב, עולה לטמפ' העבודה שלו, שזה במרכז הכחול השמאלי של השעון, כלומר בצד הקר של הסקלה, אחרי כחמש דקות עבודה, ושם הוא נשאר בלי קשר לתנאים, גם באוגוסט, עמוס בתשעה אנשים וציוד לשלושה ימים, נגרר עם שלושה אופנועים ומזגן פועל בעליות לרמה"ג, וגם בשלג בחורף.
כלומר, מערכת הקירור של הסיקס היא אוברקיל אמיתי, גם בלי כונס האוויר.
אז אם אתה רואה התחממות כלשהי שקשורה לתנאי מזג האוויר אז משהו לא תקין, לדעתי, ןיש סיכוי טוב שזה המצנן אם אתה בטוח שכל שאר הדברים תקינים.
לצערנו, לא ניתן לבדוק את המצנן ללא פירוק שלו או החלפה עם מצנן אחר שידוע כתקין.

נמרוד
27-04-03, 08:48
ערן,
טמפ. שבא הטרמוסטט מתחיל להפתח היא 195 פרנהייט, פתוח לגמרי 218 פרנהייט - מספרים רשמיים עבור ג'יפ אמריקאי. נשמע כאילו הטרמוסטט שלך בסדר גמור. ד.א. איך אתה מודד את הטמפרטורה? על במך השעון או שאתה משתמש במד-חום חיצוני?

ערן המסוקס
27-04-03, 18:28
אוקיי אז ככה.
קניתי טרמוסטט אשר רשום עליו 180F
חשבתי ששעון החום שלי מזייף אז טבלתי שעון חום מיכני חדש ברדיאטור והוא הראה את אותה הטמפרטורה כמו בשעון אצלי.
הרדיאטור שקניתי יצא מג'יפ בבנייה וכשפורק היה מלא במים ירוקים.
ניקוי עשיתי עם חומר לניקוי מערכת ומאז אין לי סימני קורוזיה אפילו הקטנים ביותר. לא על הפקק, ולא במים.
זה לא הטרמוסטט הראשון שהיה לי והחלפתי כמה טרמוסטטים במשך השנים.אני חושב שהוא תקין מאחר וטבילה במים רותכים הוא נפתח לגמרי.
לא ניראית בריחת לחץ כלשהי למערכת המים מראש המנוע או סימני שמן במים וההיפך.
בנסיעה בשטח ביום נעים המחוג מצוייר על 180. בימים חמים הוא נע בין 180-200.
בכביש המהיר הוא עולה מעט מעל 180 ביום קר ומגיע ל 200 (ואפילו יותר באחד הימים החמים האחרונים) ביום חם. לאחר עצירה עולה אפילו יותר. לאחר כ 5 דקות מתחיל להתקרר..
בקיצור.. אם לכם יש שעון מכני אשר לא עובר את ה 180 ויש לכם טרמוסטט משהו אצלי לא בסדר. :(
הייתכן כי משאבת המים לא תקינה? למרות היותה בת 3 בערך?? הייתכן אולי שבסל"ד גבוה נוצרת איזה בעייה בסירקולציית המים?
אם יש אישור שיש לי בעייה אני מפרק רדיאטור לניקוי (אני מסופק שהוא מלוכלך בכל אופן).

נמרוד
27-04-03, 19:59
ערן, אם נצא מההנחה שלך שמד הטמפרטורה שלך מדויק למדי, אזי אני לא רואה את הבעייה! בכל הספרים כתוב בפירוש ש218, או 103 מעלות צלזיוס, זו הטמפ. שבה טרמוסטט רגיל אמור להפתח עד הסוף. אתה מגיע רק עד 200. תנסה בבקשה להסביר מה מטריד אותך?

זה לא חייב להיות בדיוק כמו בג'יפ של חנן - או של מישהו אחר. כל מערכת תתיצב על ערכים שונים במקצת, בכל רדיאטור חלק קטן כזה או אחר מהמעברים סתומים, כל משאבת מים בלויה במידה קטנה זאת או אחרת, וכן הלאה. כל עוד המנוע עובד בטווח הטמפרטורות התקין ועד 220 זה תקין למהדרין, אז מה אתה מחפש צרות?

ערן המסוקס
28-04-03, 21:41
אוקיי אוקיי.. אני אחשוב על זה.. בכל מיקרה אני צריך להחליף צינורות מים (לא הראשיים) ולאבד נוזל יקר. או שאסתפק בהחלפה בלבד או שאעשה ניקוי, שיהיה לקראת הקיץ הבא עלינו לטובה..

חנן-ג'יפולוג
28-04-03, 23:59
אתה לא תאהב את הגישה הזו, אבל לפני כחודש כשהייתי צריך להחליט על ניקוי מצנן בן 4 שנים שנראה חיצונית חדש (ברכב הפרטי שלי), החלטתי דווקא על קניית מצנן חדש למרות המחיר.
למה? כי ניקוי הוא לא אפקטיבי כמו מצנן חדש וזו הזדמנות טובה לחדש את הרכב עם מצנן שהוא מכלול משמעותי מאוד לאורך חייו ולאמינותו של הרכב.
לא להאמין איזו אפקטיביות יש למצנן חדש יחסית למצנן בן 4 שנים שטופל רק בנוזל צינון ייעודי. לאחר ההחלפה מחוג החום נמצא שליש עד חצי סקאלה פחות משהיה לפני ההחלפה.

השועל
29-04-03, 15:11
טוב ,למי המנוע לא מתחמם או מראה על טמפ' גבוהה .. זה תמיד מלחיץ אותי להסתכל על החום מנוע ולגלות שהחוגה עומדת בתחום הצהוב ויותר גרוע על התחום האדום .
אולי הסיבה לכך שהצנרת חום של השעון מתחברת לבלוק מנוע הממוקמת בצידו של האגזוז (לפחות אצלי ברכב) .
אצלי ברכב יש מצנן 2 שורות ,בעבר היה 2 שורות משופר ..יענו 2שורות וחצי .
היום ,החוגה ביום נורמלי עומדת במרכז הטווח הכחול שזה יפה מאוד ,אבל כשיש יום חם .. הכל משתנה .במאמץ ,כמו למשל : טיול שטח בנגב .. הטמפ' לא יורדת מהתחום הצהוב ואפילו נמצאת באמצע התחום האדום ,מה שגורם לי לעצור בצד ולאוורר את המנוע קצת .. כמו שאומרים להריץ את המים במע' .
אני החלפתי ברכב את המניפה המכאנית שהיתה לי - 4 צלעות והרכבתי מניפה מקורית ל-6 ציל' מנוע ,מניפה של 6 צלעות ,שכמובן הוריד כמה פרנהייטים .כונס אוויר אין לי ,אבל אני חייב לשים ,זה בטח ישנה את התחומים של החום בנמע' ואני גם מתכוון להוסיף וונטה חשמלית שתעזור לי בימים הקשים יותר בחזית המצנן .
לאחר שאני אסיים את כל זה ,אני מאמין שהבעיה שלי תיפתר .. נחיה ונראה .

השועל

חנן-ג'יפולוג
29-04-03, 15:24
כמו שכתבתי, שועל, המנוע שלי לא זז מהתחום הקר בשום תנאי.
כונס ומאוורר חשמלי לא יסדרו לך, לדעתי, את הבעייה כמו שצריך, אולי קצת ידחו אותה.
אם פסלת את כל האפשרויות האחרות: טרמוסטט, פאן-קלאץ', הפרעה בזרימת האוויר למצנן וכו' אין לך ברירה אלא להכיר בכך שהמצנן שלך סתום פנימית.
ניקוי או החלפה לחדש (כמו שכתבתי, אני מעדיף החלפה לחדש וזה מה שעשיתי).
חבל על הזמן ועל המנוע עם כל המשחקים האחרים.

השועל
29-04-03, 15:45
חנן .. פאן קלא'ץ ,אין לי ,בגלל המקום ,הוא בולט מדי (הכוונה לקלא'ץ) .

איזה מצנן הרכבת ברכב .. כמה שורות ,מחיר ,אם אפשר כמובן ותודה .

השועל

ערן המסוקס
29-04-03, 18:56
שועל יקר. גם אצלי מחובר מד החום המכני לבלוק המנוע קרוב לאגזוז. אבל אצלי בשטח המנוע לא מתחמם מעבר ל 200 אלא אם אני מאמץ אותו בטירוף ביום חם מאוד וגם אז הוא יורד בחזרה לאחר זמן קצר בלי שאצטרך לעצור.
במיקרה כמו שלך הייתי שם כונס אויר בכל מיקרה אבל בנוסף לכך לא הייתי חושב פעמיים ומפרק את הרדיאטור ונותן אותו לרדיאטוריסט.
אם לדעתו הרדיאטור במצב טוב ורק סתום (בטוח סתום) אעשה ניקוי ואסתפק בכך. עלות כ 250 ש"ח.
רדיאטור במצב רע או גבולי, הייתי מבקש שילחים רשת חדשה. עלות כ 600-1000 ש"ח, תלוי בסוג הרדיאטור וסוג הרדיאטוריסט :?
בכל מיקרה ישר לאחר מכן הייתי עושה שטיפה למנוע עם חומר לניקוי מערכות מים, ולאחר מכן ממלא בנוזל צינון איכותי מוכן לשימוש.
דרך אגב, אם יש לך זמן אולי כדאי לבדוק את משאבת המים לתקינות הלהבים וכמובן לפני כל הפירוק לבדוק שאין בריחת גזים לתוך המים.

חנן-ג'יפולוג
29-04-03, 19:08
שועל, קרא את התגובה שלי למעלה, מדובר על הרכב הפרטי שלי עם המצנן החדש ולא על הג'יפ כך שהנתונים של מחיר.שורות וכו' לא רלוונטיים.
הג'יפ שלי עובד, כאמור, בטמפ' שצמודות לטמפ' הפתיחה של הטרמוסטט ללא קשר לתנאי מזג האוויר והתאמצות המנוע. המצנן הוא מצנן שנקנה עם הג'יפ ולכן איני יודע בן כמה הוא, אבל כנראה שהוא די נקי פנימית כי הוא, כאמור, עובד טוב. אין כונס אוויר, אין פאן-קלאץ' , יש מאוורר שבע כנפיים, לא יודע כמה שורות יש במצנן.

נמרוד
29-04-03, 20:34
אני מסכים עם כל מילה שחנן אומר בתחום זה.

מערכת הקירור של ג'יפ CJ עם מנוע סטנדרטי היא מערכת over-kill רציני. מספר הדברים שיכולים להתקלקל קטן ואפשר לבדוק בקלות את כולם -
0. יש מים???
1. משאבת מים תקינה?
2. טרמוסטט תקין (אם יש ספק, לפרק)?
3. צינורות, וספציפית הצינור התחתון שעובד בתת לחץ, תקין? יש ספק, להחליף.
4. פאן קלאץ' תקין? יש ספק, לפרק - לתמיד.
5. fan-shroud, כונס הפלסטיק קיים?

זהו, אם הג'יפ עדיין מתחמם, הבעייה ברדיאטור.

הג'יפ שלי לא מתחמם, בשום מצב, בשום מזג אויר. הרדיאטור פורק ונוקה לעומק לפני כשנה וחצי, והוא באופן כללי לא במצב טוב - יש בו כמה וכמה שורות מבוטלות. ואני גם נוסע בלי כונס. ועדיין המערכת עובדת מעולה. אין לי ספק שבעתיד, אולי הקרוב, אני אתחיל לראות שינוי לרעה ואז הרדיאטור הישן שתוקן כבר יותר מפעם אחת יוחלף בחדש.

Bulldog
29-04-03, 20:46
חנן, בסיקסים יש רדיאטור עם שתי שורות.

ערן המסוקס
29-04-03, 20:54
וביננו איפה ראית סיקס סטנדרטי לאחרונה?
אכן בדרך כלל שתי שורות אבל לי יש 3 שורות וניתקלתי גם ב 4 שורות.
בכל מיקרה יש כמה סוגים של רדיאטורים שבאים בסיקס ותלוי איפה ומתי הם נקנו.

האם יש דרך לדעת בודאות אם משאבת המים תקינה בלי לפרק אותה מהמנוע?

חנן-ג'יפולוג
30-04-03, 08:48
אם היא לא נוזלת ואין חופש במיסבים היא תקינה.

ערן המסוקס
31-05-04, 12:01
רציתי להוסיף לשרשור הישן הזה דבר אחד.. באם מותקן שעון חום מכאני בבלוק, קרוב לאגזוז, רצוי מאוד להוסיף על כל הצינור (של מד החום) מהבלוק ועד קיר האש, בידוד טוב, אחרת השעון יזייף. הזיוף גדול בעיקר אם יש בריחת גזים בחיבור בין הסעפת לאגזוז.

אגב, עם המנוע החדש, לא הוחלף שום דבר אחר, ולמרות זאת מד החום עומד על 20 מעלות F נמוך יותר מהמנוע הישן.

נב 2. הרדיאטור המשומש שקניתי, פורק, לצורך ניקוי והממצאים היו שהוא נקי לחלוטין, ומעולם לא פורק בעבר.

Etno
23-09-04, 08:33
סליחה על הבורות... אבל איזה מד טמפ יש לכם?
אצלי יש אחד עם פס ירוק ולא רשום עליו שום ערכים של חום. וכשהג'יפ שלי מגיע לטמפ עבודה רגילה המחוג עומד ממש בתחילת הפס הירוק. כשאני עוצר את הרכב החום עולה קצת ואחרי שתיים שלוש דקות חוזר לנורמאלי.
איך אני יכול לדעת את החום במעלות? לדחוף מד טמפ לרדיאטור?

AvigdorAharon
23-09-04, 09:05
להוסיף מד חום מכני עם סקאלה של מעלות.
לפי מה שאתה מתאר, זהו המצב התקין ב CJ. אם חום המנוע יצחיל לטפס במעלה הקו הירוק, אזי יש בעיה.
אל תחכה עד שהוא יגיע לאדום!!! כל עליה בהמשך הירוק היא סימן לבעיה.

אביגדור

coas
26-09-04, 11:20
ערן, קח בחשבון שהשעון המכני שמותקן אצל רובנו הוא לא שעון יעודי והצבעים על הסקלה לא תואמים את טווח הפעולה, תקין/ לא תקין של 258. כלומר אין רלוונטיות לצבע אלה רק לשינוי.
לפני כחודש החלפתי שעון לשעון תאום, טווח פעולת המנוע ירד ב20 מעלות ללא כל שינוי במנוע או במיקום החיישן, כלומר גם בן השעון שמורכב אצלך לזה שמורכב אצל אחרים יתכנו הבדלים. השעון נועד לתת לך קריאה ספציפית למנוע שלך, אתה יודע מהו הטווח התקין, נניח 180, תאמת עם מד חיצוני, אמין, ומכאן עליה של עד 40 מעלות היא סבירה (בהנחה שקצב העליה תקין).

שוב, אין רלוונטיות לצבע או למספרים אלה לשינוי ממצב תקין ללא תקין.

haimmiri
26-09-04, 12:01
המשוואה לחום מנוע נורמלי זה מה שרשום על הטרמוסטט + עוד כמה מעלות.

בטרמוסטט של CJ יש 180 לכן חום נורמלי זה 180 - 195. גם קצת מעבר לזה אין מה להתרגש.

אני מצטרף להמלצה של אביגדור להתקין מד עם סקלה. ( עוזר להעביר את הזמן בנסיעות ארוכות :P :P )

נץ לבן
26-09-04, 18:16
סבלתי במשך שנים מהתחממות לא סבירה של המנוע בנץ, מה לא עשיתי? ניקוי אחרי ניקוי ,החלפה של המצנן בחדש מהקופסא, החלפת שורה של טרמוסטטים, מאורר עם 6 כנפים, 7 כנפים, ביטול הטרמוסטט, ונטה חשמלית, משאבת מים... בקיצור חצי ינוביץ אצלי בג'יפ וכלום, הנבלה מתחמם וזהו. לאחרונה הורדתי מנוע כי זר השיניים של גלגל התנופה הלך וגם זיהיתי נזילה מפקק מים מתחת לסעפת הפלטה, בקיצור כשפרקתי את הסעפת זיהיתי בריחה של לחץ מהראש ואז פרקתי גם אותו. לתדהמתי ראיתי בורג, כן בורג בתוך מעבר המים הראשי של הראש. איזה מכונאי דפוק בעברו הרחוק של המנוע הכניס בורג (אולי בשביל להחזיק את האטם שלא יזוז) למעבר המים וסגר עלו את הראש, לי זה עלה בשנים של עצבים וכספים מיותרים...

נמרוד

six 4 life
14-11-04, 18:59
שרשור מהעבר שחוזר עם המלצה.
אז ככה-
הגיע היום וקניתי שעון חום מכני.
הגיע היום שאחריו ושמתי פעמיי אל הג'יפ על מנת להרכיבו בבלוק המנוע.
הינני פותח את הבורג היעודי שנמצא בבלוק טיפה מעל הגזוז- והפלא ופלא- ההברגה קטנה מדיי בשביל המתאם של השעון חום.
ככה זה עם הבלוק מנוע שלי. שום דבר לא הולך פשוט, ושום דבר לא הולך לפי הספר.

יש כאלו שאמרו "לך תעשה מתאם"
יש אחרים שאמרו "גם ככה זה לא המקום האופטימלי- הוא יזייף לך בגלל שהגזוז קרוב והרגש של המדחום יהיה קרוב לצילינדרים כאשר תרכיב אותו על הבלוק."
יש גם כאלו שהמליצו להתקין את הרגש של המדחום ברדיאטור- בדוד העליון.
ויש את אלי (eliv1), שהמליץ על השקעה טיפה יותר גדולה- פלאנג' מים של סופה.

בפלאנג' מים של סופה- שלא כמו בפלאג' מים של סיקס- ישנה הברגה ייעודית לחיישן מוסיים בסופות.
אותה הברגה- תשמש להתקנת הרגש של השעון חום המכני בפלאנג' החדש.

ולמה בפלאנג' מים דווקא מכל האופציות הקיימות?
הפלאנג' מים הינו נקודת המים הכי גבוהה במנוע של הסיקס(פרט לדוד העליון של הרדיאטור), מה שעושה אותו לנקודת חום המים האופטימלית להתקנת הרגש של שעון החום.

ביצוע:
על מנת להתקין את הרגש על פלאנג' המים של הסופה- נדרשים שתי מתאמים. לא אחד.
נדרשים שתי מתאמים על מנת להגיע למצב שבו הרגש יתאים בדיוק לפלאנג' המים.

פלאנג' המים + 2 מתאמים לרגש שעון החום:
http://imgsrv.pic4u.co.il/ca703ec7654b5e534a404f8966c837d0020000.a spx

פלאנג' המים של הסופה מתאים לראש מנוע של הסיקס ללא התאמות. "בולט און".

פלאנג' המים הישן על ראש המנוע- בהשוואה לפלאנג' החדש שעדיין לא הורכב:
http://imgsrv.pic4u.co.il/ca703e2114c7d82f174b6b8ce01a5f30020000.a spx

הפלאנג' הישן ירד- מנקים את המשטח של ראש המנוע עד לתוצאת חלק חלק :twisted: :
http://imgsrv.pic4u.co.il/ca703e897cab487a6d47bdba19a55710020000.a spx

ובסופו של דבר התוצאה המטושטשת:
http://imgsrv.pic4u.co.il/ca703e56d5de8e78524c2b9bf116b2b0020000.a spx

הכל עובד ועובד מצויין.
מחר אני אצרף תמונות של כל העסק מחובר ועובד- פשוט היום נגמרה השמש מהר מדיי.

לגביי עלויות-
שעון חום מכני- 90 ש"ח
פלאנג' מים סופה חדש- 120 ש"ח
זוג מתאמים- 30 ש"ח
סה"כ סיפור של 240 ש"ח להשגת קריאת חום מנוע אופטימלית :twisted: .

אני מרוצה.

-ארז 8) -

eliv1
14-11-04, 19:47
ארז,

תתחדש,
שמח שהצלחת סוף סוף לקבל את קריאת חום המנוע המיוחלת :lol:

אלי.

eran4x4
14-11-04, 20:07
מי אמר שהנקודה הגבוה היא נקודה טובה?

בנזילת מים, הגשש ישאר מחוץ למים ולא תדע שהמנוע מתחמם...

eliv1
14-11-04, 21:04
ערן,

ברגע שלא יהיה מים בפלאנג' מים, אז זה לא שיש נזילה,
זה אומר שאתה בבעיה הרבה יותר חמורה מכך.

משאבת המים לא דואגת שיהיה תמים מים בנקודה זו?

וחוץ מזה, ברגע שהשעון לא טבול לגמריי במים לא תהיה קריאת טמפ' בכלל,
מה שבטוח ידליק נורה אדומה (וזה לא קורה בבת אחת, אף פעם).

מה אני מפספס?

ערן המסוקס
14-11-04, 22:12
אתה לא טועה, אלי. לדעתי זה המקום האידיאלי לרגש החום.
משאבת המים תמיד דוחפת לשם את המים, אחרי שעברו בראש המנוע.
נכון שאצלי, למשל, רגש החום נמצא בנקודה נמוכה מאוד בבלוק המנוע, אך חום האגזוז משפיע מאוד על החום באיזור הזה והקריאה לא נכונה.
בהזדמנות, גם אני אשנה את מיקום הרגש לפלאנג'.

six 4 life
15-11-04, 13:29
תמונות של הכל מורכב:

כאן אפשר לראות את הכבל של הרגש מוצמד באיזולירבנד לצינור הדלק, ומשם עובר לאורך מכסה השסתומים:
http://imgsrv.pic4u.co.il/ca703e6213151434c246d885842ddf60020000.a spx

מהצד- הכבל של שעון החום תפוס עם אזיקונים לברגים שהרכבתי בחורים יעודיים במכסה השסתומים:
http://imgsrv.pic4u.co.il/ca703e1e54040b837a45ab8e90cd8d20020000.a spx

קצת מטושטש (מצלמה מעפנה), אבל עובד!:
http://imgsrv.pic4u.co.il/ca703efe3b730c33524e1e884f8b1550020000.a spx

הערה אחרונה-
ההברגה שבפלאנג' המים של הסופה- גדולה מההברגה של המתאם.
נדרשת הברזת שרוול על המתאם- על מנת להגדיל אותו להברגה של הפלאנג' מים.
בהצלחה.

-ארז 8) -

AvigdorAharon
15-11-04, 13:35
האם ניתן לרכוש את כל המתאמים? אם כן, היכן?

אביגדור

six 4 life
15-11-04, 13:42
אביגדור- את זוג המתאמים בין הרגש לפלאנג'- אתה יכול לקנות מיאנוביץ'- 15-20 ש"ח ליחידה.
אתה צריך זוג.

לגביי המתאם בין ההברגה של המתאם, לבין ההברגה של הפלאנג' המים- אני בעצמי מחפש איפה אפשר לעשות כזה דבר.
כשקניתי את הפאנג' והרכבתי לו את המתאם- התלהבתי. חשבתי שזה אותה הברגה.
אבל מסתבר שלא.

כרגע המתאם אצלי מחובר לפלאנג' כאשר בינהם יושב הרבה טפלון.
לא מטפטף- אבל ישנה טיפה קבועה שנחה לה בינהם.
זאת לא הדרך וזה לא יחזיק הרבה.

בכל אופן- אני בעצמי מחפש מקום לעשות כזה מתאם בין ההברגות של המתאם והפלאנג'.

אם מישהו מכיר או יודע על חרט שעושה כאלו עבודות- אשמח לשמוע- ולבאים אחריי.

-ארז 8) -

איציק - 4X6ZH
15-11-04, 14:00
הרצל פינת קיבוץ גלויות בתל אביב
יש מספר חנויות שהם חנות אחת כל מה שאתה צריך לצינורות ומחברים תמצא שם .
אחת החנויות בשם ספרקו אחת בשם פאר .
איציק

ערן המסוקס
15-11-04, 14:11
אולי אפשר לקחת את הפלאנג' והמתאם לרדיאטוריסט/אגזוזן שילחים את שני החלקים יחד?

AvigdorAharon
15-11-04, 14:19
אז רגע,
אם בכל מקרה דרושה התאמה של בעל מקצוע, מה מונע בעדי לקחת את הפלאנג' מים של ה CJ ולגשת לבעל מקצוע שיעשה בו חור והברגה שתתאים לרגש?
אני חשבתי שפלאנג' מים של סופה מתאים בדיוק לשעון חום מכאני. או שאולי קיימים סוגים שונים של רגשים?

אביגדור

UNIX
15-11-04, 14:31
תשמע אני פשוט חתכתי את הצינור הקטן , זה שאמור ללכת לסעפת , שמתי מסעף
בינהם , בתוך המסעף שמתי את החיישן , לא יקר , לא מחליפים שום דבר ולא
מקמבנים כלום .

AvigdorAharon
15-11-04, 14:47
תשמע אני פשוט חתכתי את הצינור הקטן , זה שאמור ללכת לסעפת , שמתי מסעף
בינהם , בתוך המסעף שמתי את החיישן , לא יקר , לא מחליפים שום דבר ולא
מקמבנים כלום .

זו בדיוק השיטה שאני לא רוצה \ לא אוהב.
אמרו לי שפלאנג' מים של סופה מתאים בדיוק, ומתברר שלא, אז מה רע ברעיון הבא:

לקחת את הפלאנג' מים של ה CJ ולגשת לבעל מקצוע שיעשה בו חור והברגה שתתאים לרגש
האם אני מפספס משהו?

אביגדור

coas
15-11-04, 14:53
אביגדור, ראית איך זה מורכב אצלי, שני מתאמים סטנדרטים בלי חריטה וכיו"ב.
לגבי הרעיון שהעלית, מעט מסובך לביצוע, נדרש בעל מקצוע, היתרון הוא באיכות המתכת לעומת בית טרמוסטט תחליפי של סופה שנאכל מהר מאוד.

six 4 life
16-11-04, 15:29
אשר- אכפת לך להסביר למה אתה מתכוון בבית טרמוסטט של סופה שנאכל מהר מאוד?
אתה מתכוון שהפלאנג' סופה יאכל מהר מאוד?

ובכל אופן- איך אצלך העסק יושב?

-ארז 8) -

coas
16-11-04, 16:05
פשוטו כמשמעו, בית טרמוסטט כזה מותקן אצלי כבר שנה, כבר עם הראש הסטנדרטי של 258, כיום עם ראש סופה והמתכת נאכלת מתחת לצינורות.
החישן מותקן עם מתאם והצינורית מבודדת עם צינור שירשורי מעל מכסה השסתומים, בלי משהו מיוחד.

six 4 life
16-11-04, 16:19
אוקיי אז אתה אומר שיש לי שנה של שקט בנתיים :twisted: ?
סבבה...
תוך שנה אני מבטיח למצוא פיתרון.

אולי נלך על הברזה בפלאנג' הישן של הסיקס. (במידה ואכן הפלאנג' סופה שלי יאכל כפי שציינת- או שיהיה לי מזל.)

-ארז 8) -

קיד
16-11-04, 22:19
פשוטו כמשמעו, בית טרמוסטט כזה מותקן אצלי כבר שנה, כבר עם הראש הסטנדרטי של 258, כיום עם ראש סופה והמתכת נאכלת מתחת לצינורות.

תגיד, יכול להיות שיש לך בעיה אחרת במערכת הקירור שגורמת לקורוזיה מואצת???
רק אצלי הבית מחזיק כבר 5 שנים???
שראה שיש לך גורם קורזיה חיצוני!
קיד.

UNIX
16-11-04, 22:59
למה אתם לא נשארים עם החיישן המקורי? מה רע בו?

six 4 life
16-11-04, 23:33
למה אתם לא נשארים עם החיישן המקורי? מה רע בו?

ברוך- לא הבנתי את השאלה שלך.

אני אפרוש אותה לשתי אפשרויות.

אפשרות 1:

אם התכוונת ליוניט חום המקורי של הג'יפ- זה שיושב בתחילת ראש המנוע צמוד לקיר האש, ומתחבר למדחום המקורי שנמצא על הסקאלה-
אני לא יודע מה עם אחרים- אבל הנה כמה סיבות למה אני לא עובד לפי מה שהוא אומר.
א. הוא נוטה לזייף מאוד.
ב. הוא נדפק תוך כמה חודשים מיום שקנית אותו- ואם יש לך מזל קצת יותר. ככה זה אצלי לפחות מאז שהג'יפ אצלי. (3 שנים +)
ג. כשהוא נדפק- אכלת אותה. אין קריאת חום כי הוא יזייף למעלה ותאלץ לרכוש יוניט חדש. עוד 40 ש"ח.
ד. קו ירוק בלי מספרים ובלי כלום- לא נותן לי מספיק אינדיקציה לגביי החום המדוייק של המנוע שלי - לפחות לא כמו שעון חום מכני בעל 4 צבעים ומעלות מ-0 ל250.

ובלי קשר- אצלי המדחום המקורי עדיין מחובר, הוא לא מפריע לי.
אבל אתה צריך לראות:) כשהמנוע על טמפרטורה נורמלית- בערך 180 פרנהייט- הוא מראה שהאוטו רותח והמחוג עולה כמעט עד הסוף :lol: . טוב נו... נהיה סנילי...

*בכל אופן- גם אם אצלך היוניט לא דפוק ומחזיק לך הרבה זמן- מומלץ להוסיף שעון חום מכני (90 שקל בלבד לשעון כולל כבל ורגש), שהוא בהרבה יותר מדוייק, וגם על הדרך תקבל קריאה בו-זמנית משני מדי-חום. (והשעון הזה נראה טוב על הדש'... :twisted: )

אפשרות 2:

אם התכוונת ל-למה לא להשאיר את הרגש של שעון החום המכני בבלוק המנוע כמו שהוא יושב ברוב הסיקסים-
הסיבה היא שהמיקום שלו שם קרוב מדיי לאגזוז, ורגש החום שנמצא בבלוק המנוע- יושב בין הצילינדרים ומקבל אקסטרא חום מהם- מה שגורם לזיוף בקריאת החום.

לכן העברתי אותו לפלאנג' המים- כמו שרבים וטובים ממני עשו. ואכן- מרגיע ביותר :roll:
חשדתי שהמנוע מתחמם לי, גם אחרי בדיקה שעשיתי לו עם מדחום חיצוני שהראה על 74c (שזאת טמפרטורת עבודה מצויינת), ולכן החלטתי שלהוסיף שעון חום זה בכל אופן דבר שישמש אותי גם אם המנוע מתחמם- וגם אם לא.

ונחש מה?
הוא לא! :twisted:
עכשיו אני רגוע. במיוחד עם השעון הזה.

-ארז 8) -

UNIX
16-11-04, 23:39
תשמע אצלי מחובר גם חיישן חום שנותן קריאה למחשב של ההזרקה וגם השעון המקורי , אף פעם לא הגעתי למצב שהתחמם לי האוטו , כשהתחברתי למחשב של ההזרקה עם לפטופ ראיתי בדיוק את החום והוא עמד על 90 מעלות כמעט קבוע(מתורגם לצלזיוס ע"י התוכנה) , אז אני מבין שהג'יפ שלי לא מתחמם אבל בכל אופן השעון הזה נקנה מיאנוביץ?
*אוטוטו הכסאות שלך

six 4 life
16-11-04, 23:42
חיובי- את השעון שלי קניתי מינוביץ'. 90 ש"ח.

לגביי הכסאות- נו יאללה...יאללה :twisted:
אם אתה צריך עזרה דבר.

-ארז 8) -

coas
17-11-04, 09:38
תגיד, יכול להיות שיש לך בעיה אחרת במערכת הקירור שגורמת לקורוזיה מואצת???

לא נראה לי, אם היתה בעיה של קורוזיה מואצת אז היה ביטוי לזה גם בחלקים אחרים במערכת הקירור, ואין כאלה.
אתה קנית את שלך לפני 5 שנים, שלי בן שנה, מן הסתם החלקים ממקור שונה ו/או באיכות שונה.

-->