PDA

צפייה בגרסה מלאה : קאיה סורנטו 2003 - קיט הגבהה

ely.sorento
21-06-10, 19:09
שלום חברים
הסורנטו שלי אמנם ממוגן כולו מלמטה, אבל נוגע מידי פעם בטיולי עבירות בינוניים על סלעים וכד'.
ביררתי עם כמה אנשים לגבי הגבהה ורציתי לשתף אתכם בהתלבטויות שלי לפני שאני עושה משהו.
לפי מיטב הבנתי, ישנן 4 אופציות:
1. הכי זולה - ספייסרים / אוקולונים 2" - 1600 ש"ח.
2. באמצע - קפיצים KING SPRING בלבד על בולמים מקוריים 2" - 3500 ש"ח.
3. קצת יותר - קפיצים KING SPRING בולמים MONROE 2" - 5400 ש"ח.
4. הכי יקר - קפיצים FEDER בולמים בילשטיין 2" - כ - 8000 ש"ח.

המחירים כוללים כיוון פרונט לאחר מכן, מע"מ ועבודה.
בא לי על הספייסרים אבל יש להם הרבה חסרונות (מהלך מתלה, נוחות וכ').
מה אתם חושבים שעדיף?
אולי יש לכם למי להפנות אותי כדי לקבל מחירים סבירים יותר.
תודה

אלי*

IlanHadar
21-06-10, 19:33
תתחיל כאן:
http://www.jeepolog.com/298.html

הספייסרים זו ההתחלה הכי לא טובה, לא מכיר מישהו שעשה שמרוצה מהעניין. גם הבולמים המקוריים לא יעמדו בזה.

קפיצי קינג אני ממליץ יש לי, בהתחלה שמרתי את שני הבולמים המקוריים מקדימה וזה הייתה טעות, בולם נשבר לי תוך כדי טיול.

אצלי יש שילוב של קינג וקוני, לטעמי מצויין.

שים לב שאתה קונה קפיצים ובולמים שמתאימים לרכב, לחברות המוכרות יש סטים לרכב הזה.

מחירים תנסה בכל המקומות הרגילים ובקאיה יפו, שיהיה בהצלחה.

ely.sorento
21-06-10, 20:02
תודה רבה אילן
אהבתי את הכתבה שלך.
לפי מה שרשמת, לא מקבלים מהלך מתלה נוסף.
חשבתי שההגבהה נותנת עוד כמה ס"מ של מהלך מתלה.
לגבי המחירים מה אתה אומר?

אלי

ely.sorento
21-06-10, 20:15
עכשיו בדקתי גובה בהשוואה לתמונה שלך ב - "לפני", נראה שהאוטו שלי גבוה קצת יותר
ממה שהיה לך לפני ההגבהה.
צריך לבדוק אולי עשו אצלי משהו..
צירפתי תמונה
תראה אולי אני סתם מדמיין...

אלי

IlanHadar
21-06-10, 21:01
אלי,

קשה לשפוט מהתמונה, הרכב בשטח ויתכן והמתלה האחורי קצת פתוח. אם יש לך קפיצים שחורים ובולמים אפורים (אני חושב שאלה הצבעים המקוריים) אז יש לך מקורי, מעניין אם הבולמים המקוריים עדיין ברכב, אם הרכב טייל הרבה אז מעניין מה מצבם.

מדידת גובה עושים מהקצה העליון של הצמיג לתחתית הכנף (מעל הצמיג), אם אתה רוצה להשוות, תמדוד על אספלט ישר, תן נתונים ואשלח לך את שלי.

לגבי מחירים אני לא מעודכן, חפש כאן בפורום את איתן שרוני עם הסורנטו, הוא מעודכן, עשה לא מזמן (תעשה חיפוש בפורום קוריאה). אם לא תמצא אשלח לך את הטלפון שלו בפרטי.

המתלים הקדמיים בסורנטו הם נפרדים בנויים ממשולש תחתון ובולם בתוך קפיץ, בדרך כלל במבנה כזה מאבדים מהלך מתלה בהגבהה, בגלל גבול ירידת המשלוש התחתון. מאחורה סרן חי, שם מהלך המתלה המשובח נשאר גם אחרי ההגבהה.

אם אתה מטייל ומהמיגון חוטף מכות, הנזק יגיע, תגביה. בנוסף תרוויח ביטחון בנהיגת שטח בגלל התנהגות משופרת.

אילנגן
25-06-10, 00:50
אני בעלים חדש של סורנטו 2005, ומתעניין כמוך בקיט הגבהה.
1. הוצע לי ע"י אחד "המשפרים" המוכרים בשוק, קיט של 4 קפיצי אולדמן ו- 4 בולמיי אולדמן, (לדרגת קושי בינונית) אשר מוצעים ע"י היצרן כקיט הגבהה המותאם לסורנטו. ע"פ הנאמר לי ע"י "המשפר", הקיט נותן הגבהה של 5 ס"מ נטו ונוחות נסיעה בשטח ובכביש. (אבל, זאת בניגוד לנתוני היצרן), ע"פ נתוני היצרן, ההגבהה המתקבלת ע"י הסט הזה, מקדימה 1.9 ס"מ ומאחור 2.56 ס"מ. איך בסופו של דבר מקבלים הגבהה של 5 ס"מ, עדיין לא ברור לי. אולי הקפיצים גורמים לרכב לשקוע פחות? (הקיט הזה יקר יחסית ביחס לאפשרויות האחרות)
2. כמו כן הוצע לי סט של קפיציי אייבך ובולמי בילשטיין, (גם סט יקר), הבעיה שלא ראיתי באתר של אייבך קפיצי הגבהה לסורנטו, (יש סט הנמכה). ולא ברור לי מה מקורו של הקפיץ.

3. סט נוסף שהוצע לי, קפיצי PEDERS ובולמי בילשטיין תוספת גובה 4-5 ס"מ.לא בדקתי באתר peders האם הקפיצים שלו מיועדים להגבהת סורנטו.

4. יש אפשרויות נוספות,קוני, מונרו ועוד
5. אני מעוניין גם במיגון סף/ צד, או מדרגת צד, מותאם לסורנטו.
בשלב זה לא ברור לי מה הסט האידאלי להגבהת סורנטו.
איזה בולם טוב יותר לסורנטו בילשטיין או אולדמן?
אשמח להיפגש עם בעלי סורנטו שהגביהו ושיפרו את רכבם, לקבל המלצות ומידע נוסף בכל הקשור לשיפורים אפשריים לסורנטו.
תודה אילן

איתן שרוני
20-07-10, 16:15
שלום לאנשי הסורנטו (ובמיוחד לאילן הדר) !

נעדרתי מהפורום מספר שבועות (חו"ל עבודה וכו') , אבל אשמח לעזור מנסיוני. ובכן אילן הדר במאמרו המצויין כבר אמר בעצם הכל במדויק ואני שבאתי כמה שנים אחריו פשוט מעודכן במה שקורה לאחרונה. בנוסף גם חרשתי את האתרים האוסטרליים (המובילים אגב) , האנגליים והאמריקניים בהמלצות לקיטים. לקצר את הסיפור - הקיט המומלץ ביותר (וכאמור יש ויכוחים בעולם על זוגות אפשריים אחרים) הוא כמו הבחירה שלנו (אילן ואנוכי) - קפיצי KING ובולמי קוני. אני שיפרתי בסדנת "המתלם" שאני ממליץ עליה בהחלט - היא זכתה בעיסקה שאירגן שי של קבוצת שיפורים גדולה לפני מספר חודשים (חפש בפורום ותמצא מיליון תגובות עליה כולל תיאור מפורט שלי על חווית ההתקנה). במקרה שלי נתנו לי את החוויה לנהוג כחודשיים בסט אחר (בולם הולנדי וקפיץ אוסטרלי ששכחתי את שמם כרגע - אם חשוב אבדוק) , עד שאיתי מ"המתלם" הצליח למצוא את הסט המבוקש. כמה הערות נוספות: הסט שמתאים לדיגמי סורנטו מסוף 2006 או תחילת 2007 שונה לגמרי בגלל שינוי ברכב עצמו (שמגיע מלכתחילה נמוך בכמה ס"מ). ההגבהה מתחילה באמת בכ - 5 ס"מ אבל יורדת עם הזמן בגלל "הזדקנות" הקפיץ לכ - 4 ס"מ. תופעת הנידנוד החריפה מקדימה של הסורנטו כמעט נעלמת אבל בגלל הקשיחות של הקפיץ החדש יש טלטלה של החלק האחורי במעבר על "במפרים" על הכבישים. דוקא בשטח הנסיעה חלקה יותר (בדרכי עפר כמובן). תחושת הגובה בכביש משמעותית יותר וה"ניגוב" של האבנים בשבילים בינוניים כמעט ונעלם. העבירות (שהיתה טובה מלכתחילה) כמעט ולא משתפרת אבל תחושת הבטחון מעל אבנים טובה בהרבה.

jeri
21-07-10, 18:29
דבר אם הדר זוהר הוא נוסע על סורטו עם קיט הגבהה.
052-2274115
הוא ישמח לתת לך סיבוב על הרכב.

amihayday
12-09-10, 18:27
שלום לכל הכותבים

אני מחפש רכב שטח משפחתי שבעיקרו ישמש כרכב שני ובחגים יבקר במדבר.
קיה סורנטו נמצא כאפשרות מתאימה אך אני צריך לוודא כי אני לא טועה.

אשמח לקבל פרטים על יכולות הרכב ולאלו מסלולים הוא מתאים (קל, בינוני, קשה)

תודה
עמיחי

-->