PDA

צפייה בגרסה מלאה : פישפשים בגינה - יש פתרון ?

eran_f
22-06-10, 14:00
שלום לחברים,

העקיצות הוציאו לי את החשק לצאת לגינה !
מדביר אמין שאני מכיר טוען שאין מה לעשות כנגדם וחבל על הכסף,

האם יש לכם ניסיון בריסוס שהצליח לטפל בפישפשים ?

בגינה המליטה חתולה מספר פעמים והבנתי שזה מקור התופעה, אבל זה היה לפני כשנתים ומאז אין יותר חתולים בחצר.

תודה מראש לעונים,

אפילו סידרתי טלויזיה בגינה לכבוד המונדיאל - אבל הפישפשים לא מתחשבים.

ערן.

erez_matas
22-06-10, 14:09
תרסס את כל הגינה בחומר הדברה ששמו דורסן כמו כן יש לטפל בבע"ח ע"י חומרים יעודיים כגון פרונטליין וכו' יש לחזור על פעולת הריסוס בחצר אחרי 10 ימים מפני שלאחר תקופה זאת הביצים פוקעות ויש שוב פישפשים . מקווה שעזרתי..

talilim
22-06-10, 14:33
מה שיש לך זה פרעושים- לא פשפשים.
ומקורם באמת בדר"כ בבעלי חיים כמו חתולים.
אם אין לך יותר חתולים -
תרסס את האיזור .היה פעם חומר מצוין לזה שקראו לו פולריס.
היום בטח יש דברים חלופיים....

whisky
22-06-10, 15:29
מניסיון שלי בלבד,

כשגידלתי את הסוסה בבית ואת הכלב ואת כל העכברושים של המושב אז שימוש בחומר הצהוב נגד מזיקים (אני לא זוכר את השם שלו) פעם בחודש היה מונע את כל המזיקים (למעט יתושים והכלב והילדים כמובן ;)), החומר מגיע בשקית צהובה, קניתי אותו בהום סנטר רגיל ופשוט (הומלץ לי על ידי בעלי חוות סוסים שטענו שעבד גם אצלהם). המחיר היה בסביבות ה50 ש"ח.
לי זה הספיק למשהו כמו 4 דונם, למרות שזה אמור להספיק להרבה פחות, האפקט היה משמעותי.

בנוסף גם טיפול בעשבייה וטיפול בפירות בעצים ליד הבית הוא חשוב, דאג לניקיון של הסביבה ההבדלים הם עצומים, הסוכר של פירות שנפלו על הארץ מושך את כל החברים הרעים האלו ואז הם כבר מתנחלים.

אם אני אהיה בהזדמנות בהום סנטר אני אבדוק את השם של המוצר.

יריב

klam
22-06-10, 19:53
מדובר על פרעושים, לא פשפשים.
הפולאריס 40 הותיק, הוא עדיין החומר העדיף. ניתן להשיגו בבקבוק של ליטר למהילה (מספיק להרבה ריסוסים), 200 שח, בתוספת למרסס קטן - בחנויות ציוד חקלאי/גינון. במקור החומר משמש להדברת קרציות ופרעושים בצאן, ומדובר בחומר על בסיס זרחן (זהירות!).
אפשרות שניה היא הפרונטליין של חיות המחמד - מרבית הפרעושים פיתחו עמידות, והוא הפסיק להיות יעיל. יש כיום נוסחה חדשה, מחוזקת - די יעיל אבל יקר בטירוף.
פתרון מפתיע מגיע דווקא מהתכשירים הביתיים הרגילים של הסופר - סנו 2000 מוכיח כושר לא רע בהדברת פרעושים. (גם ה 1100), אבל מדובר בחומר "בשחרור איטי", כלומר, ההקלה תגיע רק אחרי כמה ימים טובים. היתרון שלו שאינו רעיל בכלל לבעלי דם חם (כמונו).
בהצלחה, חן

עמיחי_פסים
22-06-10, 22:00
היתה לי צרה כזו, אחי אני לא מקנא בכם.
עדיף להמנע מפולאריס 40. מדובר בזרחן אורגני מתחלב שאינו מתפרק באופן טבעי(גם לא עוד 100 שנה).
החומר הזה אומנם יעיל, אך הסכנות והנזק לסביבה גדולים.
זה חומר שמיועד לשימוש על ידי אנשים שעברו קורס הדברות ואסור לזלזל בכך !
תתחיל עם דברים טבעיים ורגועים יותר כמו שהציעו פה, אומנם זה תהליך ארוך, אבל יותר בריא למשפחה.

zagi
22-06-10, 22:53
היה כבר שרשור כזה לא מזמן ...
אם אתה יכול להשתמש בכלב גז באיזור המדובר אז זה הפתרון המהיר ביותר , וה"נקי" ביותר .

פשוט לשרוף אותם :twisted:.

עמיחי_פסים
22-06-10, 23:19
לשרוף זו אפשרות, אבל יותר הגיוני להציף במים.
הביצים, הזחלים והגלמים מתקיימים בלחות מאוד מסויימת. הצפה תהרוג אותם.
בהצלחה !

eran_f
23-06-10, 13:18
סנו 2000 מוכיח כושר לא רע בהדברת פרעושים. (גם ה 1100),
ניתן לקנות בכמויות גדולות בלי לקחת משכנתא ?

250 מ"ר ריצוף של אקרשטיין לא ניתן להציף
כנ"ל לגבי שטח כפול של גינה.....( חלק דשא )

אני אנסה להימנע מהזרחן..
הילדות משחקות הרבה בגינה הם פיתחו כנראה סוג של נוגדן פרעושים :p

ערן

-->