PDA

צפייה בגרסה מלאה : "יירוט" אקטיבי של רכבים משופרים על ידי המשטרה

ron1999
22-06-10, 15:48
שלום
אני לא כותב פה בדרך כלל - מכיוון שאני בא מעולם הרכב (אפילו לא מונע בעזרת כל ארבעת הגלגלים)
אבל הנושא שאני רוצה להעלות נוגע לדעתי גם לקהילת הג'יפאים בארץ :

"...לפני כ-3.5 חודשים נעצר בחור עם רכב מסויים ע"י ניידת שחיכתה לו ליד הבית. מהניידת יצא בוחן. הוא הוריד את הרכב מהכביש והבעלים קיבל הזמנה לדין.
כמה שבועות אחרי כן, עוד חבר עבר סצנה דומה רק שהפעם שתי ניידות בהם 4 שוטרים (לפחות אחד מהם וזה מה שחשוב -הוא בוחן)חיכו ליד הבית. בזה לא נגמר-היה עוד שיא שנשבר: 4 שעות ארכה הבדיקה שכללה פנייה למוסך מורשה. התוצאה: קנס והורדה מהכביש.
עובר לו חודש ,עוד חבר נעצר- באותה שיטה. חצי שעה והוא מורד מהכביש ומוזמן לבית המשפט!

ולקש ששבר את גב הגמל:
היום בבוקר- ושלא כדרכו חבר נוסף מחליט לצאת לנסיעה עם רכבו הפרטי ליעד מסויים . כצפוי הוא מקבל את ברכת "שבוע טוב" מהכהן-בוחן מבית מדרשה של את"ן -משטרת ישראל. ..."

ההודעה המלאה:
מתוך פורום ב.מ.וו ב"אוטוספורט"
http://www.autosport.co.il/viewtopic.php?t=15666&sid=55f879974cdcab39b2e2527b06ec3098

אני לא הכרתי את הנוהג הזה של המשטרה "לחפש" אנשים בכזו רמה.
כן יצא לי להכיר את חוסר הידע של חלק מהבוחנים שמועסקים שם.
האם גם לכם כחובבי ג'יפים יצא להתקל ביחס כזה מצד רשויות אכיפת החוק?

אני מנסה לעורר איזה ענין כדי לנסות לחשוב על דרך להביא לשינוי במצב הזה.

אשמח לשמוע את דעתכם

רון.

התייש
22-06-10, 16:00
אין לי מילים.

דרור ברלי
22-06-10, 16:03
תתנחם בעובדה שג'יפאים סובלים מהמשטרע יותר מכם.

ניר ל
22-06-10, 16:12
המשטרה מפעילה מודיעין, הם אפילו לא צריכים להסתנן למועדונים, היום הם יכולים פשוט לשוטט בפורומים ולדוג מספרי רכב על כל מפרט השיפורים, או לשלוח מישהו שיצלם במפגשים שמתארגנים. זה מעניין, גם אם זה לא קשה כ"כ זה עדיין דורש יותר מאמצים ממה שנהוג בד"כ, מארב לרכב בודד... זה לא כלכלי, זה לא מקבל חשיפה, ההד היחיד שזה מעורר הוא כאן.

בקרב קהילת הג'יפים, לא נתקלנו בכזה סוג של יירוט נקודתי, אולי בגלל שאנו לא נוהגים לבצע שינויים בכלי הרכב, אפילו מוקיעים את התופעה הזאת מקרבנו.

MR BIG
22-06-10, 16:16
מחריד....
עוד חומר למחשבה לכל מתנדבי היחפ"צ , כחב"ם, תשח"צ ושאר יחידות של הגוף החולה הזה שמוכיח שוב ושוב שאסור לסייע לו במילימטר.
חבורת....- עזבו, מעצבן רק לחשוב על זה.

ron1999
22-06-10, 18:28
השאלה היא - עם כל כמה שזה מפריע \ מטריד
איך זה שאין התראגנות בנושא?
הפגנות?

האופנועים יצאו למסע צלב בגלל מחירי הביטוח שלהם (האמת מסע צלב מעט כושל)
איך זה שבעלי הרכבים נותרים דוממים?

נמרוד
22-06-10, 18:33
אם קןראים את השרשור המקורי ששמו קישור אליו, זה נשמע כמו יוזמה מקומית של בוחן ספציפי באזור מסויים.

mik_l86
22-06-10, 18:50
כן והנפגע הראשון לא חכם במיוחד כי בתמונת פרופיל שלו יש את הרכב עם המספר :confused:

דרור ברלי
22-06-10, 21:53
מה שבאמת מפריע כאן זה הזמן, המשאבים והיכולות שהמשטרה משקיעה בשטויות האלה על חשבון לחימה בפשיעה האמיתית. וממש לא אכפת לי אם זו יוזמה של בוחן מסויים, של מפקד התחנה/המרחב/המחוז שלו או אפילו הוראה מהמפכ"ל או אפילו מהשר/ליצן התורן לבטחון פנים בכבודו ובעצמו.

מאיר רוטברג
22-06-10, 21:54
מחריד....
עוד חומר למחשבה לכל מתנדבי היחפ"צ , כחב"ם, תשח"צ ושאר יחידות של הגוף החולה הזה שמוכיח שוב ושוב שאסור לסייע לו במילימטר.
חבורת....- עזבו, מעצבן רק לחשוב על זה.
מה לנו ולזה??
תפעיל את המוח בצורה אינטיליגנטית ותבין שאנחנו בדיוק באותה סירה ומסייעים לאזרח ולא לשוטר אבל מה זה יעזור

אפיז
22-06-10, 22:24
הסיפור הוא שיש אינטריגות ומריבות פנימיות אצל המשופרים
השוטרעים לא כל כך חכמים(בלשון המעטה ), אלה עצלנים ושבעים ,כמו הסיפור עם העתונות וכל השאר ,
יש נבל או שתיים מתוך ה''חברה'' שהם השטינקרים ושולחים עם כל המידע את מדושני העונג המדוברים לפגוע ולהרוס אם מקינאה ואם מנקמנות,
וזה לא רק במשופרים על 4 כרגיל הם לא יזיזו את התחת סנטימטר ללא טובת הנאה מתוקשרת כל שהיא אלה אם יש עיניין אישי.....

אלדר
22-06-10, 22:47
פעם היה בחולון בוחן תנועה (שכחתי את שמו)שהסתובב על קטנוע שהעיסוק העיקרי שלו היה להוריד סופת/סיקסים מהכביש.

dudu
23-06-10, 00:07
מה לנו ולזה??
תפעיל את המוח בצורה אינטיליגנטית ותבין שאנחנו בדיוק באותה סירה ומסייעים לאזרח ולא לשוטר אבל מה זה יעזור
נורא פשוט מאיר
כשאתה והחברים שלך וכל מתנדב אחר עושים את העבודה השחורה שהשוטרים צריכים לעשות
לשוטרים נשארים משאבים וזמן לדפוק את האזרח...
מילא אם הם היו מנצלים את הזמן והמשאבים שאתה מפנה להם כדי להילחם בפשיעה ובשחיתות
אז סביר שעוד רבים היו נוהגים כמוך
נכון לעכשיו אתה(לא אישי כן?) וכל מתנדב אחר למעשה מסייעים למשטרה לדפוק אותנו
תודה

אריה פאהן
23-06-10, 00:17
ב- 4 שנים האחרונות אני נוהג ביום יום על רכב פרטי, אני לא נעצר לבדיקות, אין דוחות .
זה מדהים לעומת כמות הדוחות העצומה שחטפתי בשנים שנהגתי ביום יום על גיפים

GodsFather
23-06-10, 05:30
אני לא מבין איזו דרך יש בשביל למנוע את זה ? הם בסופו של דבר מגובים על ידי החוק וכל מכתב או הפגנה שתיעשה כנגד העניין יהיו חסרי תועלת מבחינת המסר שיועבר לציבור או לנבחריו.

אין מה להשוות את זה למחאת האופנוענים.

כל עוד החוקים מונעים מאיתנו לשפר את הרכב, אנחנו חיים בסכנה תמידית ונתונים לחסדיו של השוט(ה) ר וכולנו יודעים גם שלרוב השוטר הזה אינו באמת מוכשר טכנית בשביל להצדיק את פעולותיו.

אופציה אחת היא - לדאוג שכל השינויים יהיו רשומים ברשיון או עם אסמכתא רשמית של היבואן/משרד התחבורה-רישוי (לא משנה כרגע אם עשיתם את זה עם מעכר או באמת ניגשתם ליבואן/משרד התחבורה-רישוי וקיבלתם אישור, העיקר שיהיה מסמך רשום, זה יצור ספק אצל הבוחן/שוטר שמא הוא יקבל נזיפה על פעולותיו).

אופציה אחרת - להפעיל "מודיעין-נגדי" שידאג להזהיר מפני נוכחות משטרתית בדרכים ולהסיט את מסלול הנסיעה בהתאם. לחיות מתחת לרדאר ובעירנות מוגברת. (זה תקף לכל תחום התנועה, לאו דווקא למשופרים)

אופציה קיצונית באמת - להשיב להם בבית המשפט, אך זה לא אומר בהכרח שהנאשם יינצל כי בסופו של דבר הוא "עבר על החוק", אבל זה יכול להתחיל תהליך שבסופו המשטרה תהיה חייבת דין ודברים למעשיה ולהכשרה של עובדיה. תהליך ארוך, יקר, מסובך ולא אטרקטיבי.

על האופציה של לנסוע עם רכב סדרתי אני לא מדבר.

אגב, אנשים פה כנראה כבר לא זוכרים את ההילולה הגדולה שהייתה כשתפסו את בעל הפורשה שנסע מעל 190 קמ"ש לכאורה. איזה אמבוש עשו לו, פרסומות בתקשורת ועוד...
כך שזו לא הפעם הראשונה שאנו עדים לתופעה הזו, בלי קשר לשטינקרים.

מאיר רוטברג
23-06-10, 09:01
נורא פשוט מאיר
כשאתה והחברים שלך וכל מתנדב אחר עושים את העבודה השחורה שהשוטרים צריכים לעשות
לשוטרים נשארים משאבים וזמן לדפוק את האזרח...
מילא אם הם היו מנצלים את הזמן והמשאבים שאתה מפנה להם כדי להילחם בפשיעה ובשחיתות
אז סביר שעוד רבים היו נוהגים כמוך
נכון לעכשיו אתה(לא אישי כן?) וכל מתנדב אחר למעשה מסייעים למשטרה לדפוק אותנו
תודה

ידידי,
אתה בכלל יודע מה אנחנו עושים??
אנחנו מפנים רכבים תקולים , תאונות הפוכים מכבישי הארץ, אתה חושב ששוטר יודע, מסוגל,יכול לעשות זאת??
ממש לא

אז במקום שתעמוד בפקק 5 שעות כמו אמש שמשאית התהפכה בכביש 1 ואנו פתחנו את הציר
אז לשיטתך שהשוטר ייהפוך את הרכב ואזזזז לא יהיה לו זמן לבדוק מכוניות שרירים ,

הסכת ושמע , גם לי יש גיפ , נו טוב 2

גם לי יש מכונית שרירים קלאסית,

מדובר או על יוזמה מקומית או על מעקב מודיעיני של מרוצי מכוניות
נ.ב
תפסיקו עם ההודעות הפרטיות המתנצלות אני לא לוקח שום דבר אישי,ומזמין כל מי שחושב שאנו "עוזרים" למשטרה
לבוא אלי לקפה לראות איך עובדים 70 מתנדבים עבור האזרח נטו,
אנו מסייעים לאזרח לא לעמוד בפקק אם האזרח ייסמוך בנושא זה על המשטרה הוא יעמוד 3 שעות בפקק
שום ניידת לא תתפנה או לא תתפנה לשרות האזרח כי גם הם תקועים שם,
מעל 300 ארועים בחודש,

בלי עיין רעה יש פה הרבה חברה שמתנדבים אצלינו והנה עכשיו מסתיים עוד קורס יחפ"ץ ארוך מעניין ומלמד

גיא
23-06-10, 09:17
מאיר, איש יקר.

הטעות שלך וכניראה של רבים אחרים היא ככה.

כשאין לאנשים מה לאכול, במקום ללכת לפוצץ לראש הממשלה את הפרצוף, הם הולכים לעמותת יד לעזרה ומקבלים שם אוכל, אוכל שאני ואתה משלמים ( למרות ששלמנו גם בט"ל שהיה אמור לשמש בדיוק בשביל זה ) הממשלה והראש שלה רואים שהרעב מצא פתרון שלא מצריך אותם לוותר על הוולבו או על זמן יקר של מנוחה .. ומחרישים, הבעיה ניפתרה והם לא היו צריכים לעשות כלום. כשהילד שלך לא לומד בבית הספר, כי יש 70 ילדים בכיתה וכולם גם ככה עסוקים בלשאוף גז מזגנים על הגג של הבניין ... אתה לא מפוצץ את הפרצוף של שר החינוך או הראש שלו .. אתה הולך למסגרת פרטית משלם מהכיס שלך ( למרות שאני ואתה גם שלמנו מס חינוך או מס הכנסה או מס אחר ( לא חסרים מיסים ) שאמור לשלם את זה ) ומשלם שוב למען ילמד הנער, כשמכונית מתהפכת וחוסמת את כביש 1, אתה וחברך הולכים ועל חשבונך אתה פותח את הכביש, משחרר את התנועה וחוסך את הפקק שהיה משבית מדינה שלמה ליום שלם ועולה מליארדים. במקום שהשוטרים שאני ואתה משלמים להם את המשכורת גם ככה היו הולכים לקורס חילוץ ומשחררים את התנועה שזאת ממילא העבודה שלהם.

מה שאתה עושה והחברים שלך גם, זה לא לעזור לאזרח, אלא להראות למדינה / ממשלה / מסגרות רשמיות ממלכתיות / שרותים של המדינה / וכל שאר הגנבים המושחתים השבעים שזה בסדר שהם לא עושים כלום כי ממילא אנחנו נראה שחסר לנו אז לא נידרוש מה שמגיע לנו אלא נוציא את הארנק ונשלם שוב. אז אם הם לא נידרשים לעשות כלום ... למה שיעשו משהו ???

מאיר אתה וחבריך מנציחים את המצב המחורבן הזה.

אתם עושים שירות דוב.

טובתי היא שהמדינה תיחסם לשבועיים, טובתי היא שעם האידיוט והאדיש הזה יחנק ויקיא את השילטון הרע הזה ויחליף אותו באחד אחר שיזכור שהוא משרת העם, שלטון שידע שאם הוא לא יעשה מה שהוא אמור לעשות הוא יעוף הביתה ויאלץ לאכול את החרא שעמותת אוכל לעני מספקת למי שאין לו חשק לעבוד ... ולא יהפוך לאוכל-חינם-לכל-החיים על חשבון האזרח הקטן.

צר לי.

מה שאתם עושים הוא נגדי ולא בטובתי.

רפאל
23-06-10, 09:18
מאיר ידיד היקר

אפתח ואומר שאני מאוד מעריך את העבודה שאתה ומתנדבי היחידה מבצעים יום יום ועל כך תודתי כמשתמש בכבישים הפתוחים.

מצד שני יש לי קצת בעיה עם מה שאתם מבצעים, ואני אסביר.

הגוף הזה שנקרא משטר(ע)ת ישראל הינו גוף גדול ומאובס אשר ממומן ע"י אזרחי המדינה.
אחד מהתפקידים של גוף זה הינו שמירה על צירי תנועה פתוחים.
אם גוף זה לא מסוגל לבצע את התפקיד שאני ואתה מממנים לו אז כנראה שמשהו בתפקודו של אותו גוף אינו תקין :confused: ומכאן ניתן ללכת בשתי דרכים:
1. הדרך הקלה והפשוטה שבה אנחנו, ע"י יחידות כמו היחפ"צ, מבצעות את הפעילות במקום המשטר(ע)ה.
2. הדרך הקשה יותר שבה אותו גוף צריך לשנות את דרכיו כדי לבצע את תפקידו.

גם ככה יש לנו רבות להגיד על אותו גוף משטר(ע)תי אשר מציק לנו, מעיק על חיינו ושואב משאבים כלכליים רבים מאוד מכיסנו. אז למה לנו שנצדיק את העבודה שאתם עושים :confused:
בכך שאתם מסייעים לאותו גוף, סיוע התנדבותי, אתם בעצם מאפשרים לו לבחור בדרך הקלה והפשוטה ובעצם "מצדיקים" את האיבוס וחוסר מעש של אותו גוף.

אז למה שנתמוך בכם ?
ושוב, אני מאוד מעריך ומוקיר את העבודה שלכם אבל אני חושב שבאופי התנהלות המדינה שלנו כיום אין לפעילות זו מקום !
אם מדינתנו הייתה מתנהלת אחרת הייתי בטוח כי היחפ"צ הינה יחידה נדרשת ואפילו הייתי מצטרף.

למרות שלאחרונה התחדשתי לי ברכב 4X4 וכבר דיברנו על נושא היחפ"צ רבות, אני לא מוכן להתנדב ליחידה וזאת מכיוון שאין בכוונתי לתת הצדקה לאבטלה הגלויה (היא אפילו כבר לא סמויה) ולאיבוס של הגוף הזה שנקרא משטרת ישראל.

אולי אם "נירה לעצמנו ברגל" ונפסיק את פעילות היחידה שלכם, הכבישים יעמדו ואז נוכל כאזרחים לקום ולהפגין ולצעוק שאותו גוף אינו מבצע את עבודתו !
אבל כל זמן שאנחנו תורמים לחוסר מעש הזה אין לנו שום זכות לבוא ולצעוק כנגדם.

בידידות
רפי

נ.ב.
אני כתבתי את דברי תוך כדי שגיא פירסם את שלו ולכן לא ראיתי אותם לפני פירסום הודעתי.
מאיר, אם שניים אומרים לכם שאתם שיכורים אז אולי הגיע הזמן שתלכו לישון.

מאיר רוטברג
23-06-10, 09:36
חברים דעתכם בהחלטת מכובדת אבל נאמרת מתוך"פוזיציה"

על מנת שתבינו,
ראו הקישור מאמש בלילה בכביש 1
http://www.hnn.co.il/gallery10758.html

האופציות שעומדות למשטרת ישראל הן אלו,
חסימת הכביש והמתנה לגרר פרטי של הבעלים

הזמנה של שרותי גרר משטרתיים תהליך של 3 שעות לפחות ,

למשטרה משנה שאתה ואני כאזרחים בפקק הרי תפקידם להזרמת התנועה ,

בקיצור זה וויכוח עקר,
ללא צל של ספק במדינה מתוקנת לא היו צריכים אזרחים כמונו שייסיעו לאזרח בפקק

במדינה מתוקנת כמו נורבגיה למשל יש גרר חונה 24 שעות בכל צומת מרכזית באוטוסטרדה
ממתין להתפתחויות ,
מדינה מתוקנת אמרתי??

רפאל וגיא, אנחנו לא מכריחים איש להצטרף, יש מספיק אנשים שמשוכנעים בנחיצות של היחידה
בגידולה ובפיתוחה,

רפאל
23-06-10, 09:48
היי מאיר

אל תיקח את זה קשה שאני לא רוצה להיצטרף, אני חוזר ואומר כי אם המדינה שלנו הייתה מתנהלת אחרת אז בהחלט הייתי בין שורותיכם.

אבל אני חושב שדווקא אתה מפספס את הפואנטה.

1. אני מחוייב כל X בחודש לשלם מע"מ.
2. אני מחוייב כל X בחודש לשלם מס הכנסה.
3. אני מחוייב כל X בחודש לשלם מס כזה או אחר.
4. אני מחוייב תוך 90 יום לשלם דוח משטרתי.
ועוד ועוד ועוד אני - האזרח הקטן - מחוייב ומחוייב.

למה אף אחד לא מחייב את המשטרה לפנות ציר תוך X זמן - זמן סביר שאני בטוח שיכול בקלות להישתוואות לזמנים של מתנדבי היחידה.
למה אף אחד לא מחייב את המשטרה להחזיק גרר צמוד - בכל צומת זה באמת מוגזם.

ואל תקפוץ ותגיד לי שאין תקציב !
יש תקציבים די ויותר. הכל שאלה מה עושים איתם :confused::confused::confused::confused:
וגם אל תגיד לי שאין רכבים. אני מכיר לפחות כמה וכמה לנדקרוזר חדשים הצבועים בצבעי משטרת התנועה הארצית - מדוע ולמה הם שם אם לא בדיוק בשביל המשימות הללו ?!

בואו אנחנו - האזרחים הקטנים - לא נתרום להשמנת ואיבוס המערכות של המדינה.
עד שלא נפסיק זאת אין לנו שום זכות לצעוק על חוסר התפקוד שלהם - הרי אנחנו תורמים לזאת.

בידידות ולא בהתנגחות אישית כנגד מאיר או מישהו אחר
רפי

איציק - 4X6ZH
23-06-10, 09:50
מאיר, איש יקר.

הטעות שלך וכניראה של רבים אחרים היא ככה.

כשאין לאנשים מה לאכול, במקום ללכת לפוצץ לראש הממשלה את הפרצוף, הם הולכים לעמותת יד לעזרה ומקבלים שם אוכל, אוכל שאני ואתה משלמים ( למרות ששלמנו גם בט"ל שהיה אמור לשמש בדיוק בשביל זה ) הממשלה והראש שלה רואים שהרעב מצא פתרון שלא מצריך אותם לוותר על הוולבו או על זמן יקר של מנוחה .. ומחרישים, הבעיה ניפתרה והם לא היו צריכים לעשות כלום. כשהילד שלך לא לומד בבית הספר, כי יש 70 ילדים בכיתה וכולם גם ככה עסוקים בלשאוף גז מזגנים על הגג של הבניין ... אתה לא מפוצץ את הפרצוף של שר החינוך או הראש שלו .. אתה הולך למסגרת פרטית משלם מהכיס שלך ( למרות שאני ואתה גם שלמנו מס חינוך או מס הכנסה או מס אחר ( לא חסרים מיסים ) שאמור לשלם את זה ) ומשלם שוב למען ילמד הנער, כשמכונית מתהפכת וחוסמת את כביש 1, אתה וחברך הולכים ועל חשבונך אתה פותח את הכביש, משחרר את התנועה וחוסך את הפקק שהיה משבית מדינה שלמה ליום שלם ועולה מליארדים. במקום שהשוטרים שאני ואתה משלמים להם את המשכורת גם ככה היו הולכים לקורס חילוץ ומשחררים את התנועה שזאת ממילא העבודה שלהם.

מה שאתה עושה והחברים שלך גם, זה לא לעזור לאזרח, אלא להראות למדינה / ממשלה / מסגרות רשמיות ממלכתיות / שרותים של המדינה / וכל שאר הגנבים המושחתים השבעים שזה בסדר שהם לא עושים כלום כי ממילא אנחנו נראה שחסר לנו אז לא נידרוש מה שמגיע לנו אלא נוציא את הארנק ונשלם שוב. אז אם הם לא נידרשים לעשות כלום ... למה שיעשו משהו ???

מאיר אתה וחבריך מנציחים את המצב המחורבן הזה.

אתם עושים שירות דוב.

טובתי היא שהמדינה תיחסם לשבועיים, טובתי היא שעם האידיוט והאדיש הזה יחנק ויקיא את השילטון הרע הזה ויחליף אותו באחד אחר שיזכור שהוא משרת העם, שלטון שידע שאם הוא לא יעשה מה שהוא אמור לעשות הוא יעוף הביתה ויאלץ לאכול את החרא שעמותת אוכל לעני מספקת למי שאין לו חשק לעבוד ... ולא יהפוך לאוכל-חינם-לכל-החיים על חשבון האזרח הקטן.

צר לי.

מה שאתם עושים הוא נגדי ולא בטובתי.

פשוט כל מילה בסלע !!
הכביש הראשון שצריך לחסום זה את כביש ירושלים
שכל חבורת ה 120 ועוד 1200 אוכלי חינם לא יוכלו לזוז .
וכשהכביש כבר נחסם לצערי עדין יש איזה אזרח תמים שמנסע לעזור .

GodsFather
23-06-10, 09:59
חברים, הדיון הפך שוב להתנגחות באדם ספציפי, לדעתי המסר הובהר והדיון הזה לא יגמר בקרוב...

גיא
23-06-10, 11:06
ממש לא התנגחות במאיר, הוא איש נחמד מאד מהכרות אישית, אין לי דבר אישי נגדו. אני מאמין שהוא יודע את זה.

זה ויכוח של רעיון נגד רעיון. זה ויכוח של שיטה נגד שיטה.

אולי אני אצליח לשכנע את מאיר וחבריו לשבת איתי לשתות קפה בצד הכביש כשהוא חסום ולאלץ את מי שאמור לתקן לקום ולעבוד בשביל המשכורת שלו, כמוני למשל ....

מאיר אומר שבמדינה מתוקנת אין בו ובחבורתו צורך ... ואני אומר, שהוא וחבורתו הם אלו שגורמים שזאת לא תהיה מדינה מתוקנת ! כי כל עוד הם קופצים בהתלבהות לתקן את הדברים אז מי שאמור לעשות את זה ימשיך לא לעשות את זה.

ההתלהבות והרצון לעזור הם בעוכרנו.

יקיר גרין
23-06-10, 11:38
ב- 4 שנים האחרונות אני נוהג ביום יום על רכב פרטי, אני לא נעצר לבדיקות, אין דוחות .
זה מדהים לעומת כמות הדוחות העצומה שחטפתי בשנים שנהגתי ביום יום על גיפים
אריה, אני לא יודע איפה אתה מסתובב, אבל עם הטויוטה כבר כשנתיים, פעם אחת עצרו אותי בביקורת של משרד הרישוי וקיבלתי הורדה מהכביש בצדק! (היתה בעיה בהגה).
חוץ מזה לא עצרו אותי אפילו פעם אחת ... הדבר היחיד שאני עושה כדי להמנע מזה, אני לא פונה במורשה מזרחה, בשום מקרה ובשום מחיר ... יש שם עמדת בדיקה של משרד הרישוי כמעט כל בוקר.
אני לא מדבר על זה שהוויטארה שהיתה לפני הטנדר לא עצרו אותי אף פעם, היא נראתה סטנדרתית לגמרי ...

ארז
23-06-10, 11:40
גיא ,לראשונה בחיי אני חייב להגיד שאני מסכים איתך בכל מילה, אי היה אפשר לכתוב את זה יותר טוב.
אמיר אין פה התנגחות נגד אדם ספציפי,מה גם שאדם זה(מאיר היקר) שם את עצמו כנציג החידה הנ"ל ,כך שאם הוא מקבל במה לכתיבת דעותיו או קידום מטרותיו יש לתת לאחרים במה להשמיע את דעתם על כך.

ניר ל
23-06-10, 11:44
מסכים עם כל מילה שגיא אמר, מלבד הקטע של לפוצץ להם את הפרצוף , אם מעלימים את הבעיה הרי אין צורך לפתור אותה, הלא כן ?
זה עובד ככה בכל מערכת גדולה - תירק דם כדי לסתום חור, אף אחד לא יטרח לקרוא לשרברב, תן לסכר להיפרץ - ולא תהיה ברירה. הם עדיין לא טסים ממקום למקום בשגרה.

ד"א אני מהקקות האלה שעומדים שעה בפקק של 100 מ' ואז כשמגיעים לצוואר הבקבוק , בד"כ רכב תקוע שכל מה שצריך זה להקדיש עוד חמש דקות כדי לדחוף אותו הצידה - פשוט נותן גז וממשיך. אלא אם מדובר במישהי ממש שווה, ואז אני מציע לה טרמפ ומשאיר את הרכב תקוע... גם לקשישים אני מציע טרמפ ולא מאותן סיבות. לא תמיד הייתי כזה, הסיפור עם מפקד הימ"מ שיצא לעזור ונדרס, שבר לי את זה, פעם אפילו התנדבתי למשא"ז במשך שנים.

Tsafrir
23-06-10, 12:07
היי מאיר

אל תיקח את זה קשה שאני לא רוצה להיצטרף, אני חוזר ואומר כי אם המדינה שלנו הייתה מתנהלת אחרת אז בהחלט הייתי בין שורותיכם.

אבל אני חושב שדווקא אתה מפספס את הפואנטה.

1. אני מחוייב כל X בחודש לשלם מע"מ.
2. אני מחוייב כל X בחודש לשלם מס הכנסה.
3. אני מחוייב כל X בחודש לשלם מס כזה או אחר.
4. אני מחוייב תוך 90 יום לשלם דוח משטרתי.
ועוד ועוד ועוד אני - האזרח הקטן - מחוייב ומחוייב.

למה אף אחד לא מחייב את המשטרה לפנות ציר תוך X זמן - זמן סביר שאני בטוח שיכול בקלות להישתוואות לזמנים של מתנדבי היחידה.
למה אף אחד לא מחייב את המשטרה להחזיק גרר צמוד - בכל צומת זה באמת מוגזם.

ואל תקפוץ ותגיד לי שאין תקציב !
יש תקציבים די ויותר. הכל שאלה מה עושים איתם :confused::confused::confused::confused:
וגם אל תגיד לי שאין רכבים. אני מכיר לפחות כמה וכמה לנדקרוזר חדשים הצבועים בצבעי משטרת התנועה הארצית - מדוע ולמה הם שם אם לא בדיוק בשביל המשימות הללו ?!

בואו אנחנו - האזרחים הקטנים - לא נתרום להשמנת ואיבוס המערכות של המדינה.
עד שלא נפסיק זאת אין לנו שום זכות לצעוק על חוסר התפקוד שלהם - הרי אנחנו תורמים לזאת.

בידידות ולא בהתנגחות אישית כנגד מאיר או מישהו אחר
רפי

או כמו שהמהפכנים הרוסים אמרו: "ככל שיהיה יותר רע יהיה יותר טוב"...
מענין שהיחפ"צ הפך לפתע לנושא השרשור

רפאל
23-06-10, 12:17
צפריר

היחפ"צ הפך להיות נושא השרשור בעל כורחו ומכורח זה שהוא נוגע אלינו.
ומכורח זה שאותם רכבים "משופרים" "מפרי חוק" ועוד ועוד מצד אחד טובים לביצוע משימות שהמשטרה לא רוצה לעשות ומצד שני למחרת מורדים מהכביש !
ומכורח זה שאותה יחידה בעצם מסייעת למשטרה לא לבצע את תפקידה במלואה
ועל כך היחפ"צ עלה כאן.
באותה נשימה ניתן לעלות כאן גם יחידות כאלו ואחרות או דוגמאות כאלו ואחרות כמו שגיא הצליח לכתוב יותר טוב ממני

רפי

GodsFather
23-06-10, 12:18
מענין שהיחפ"צ הפך לפתע לנושא השרשור

זו הייתה הנקודה שלי פחות או יותר.

מה גם שאת הדיונים מול מאיר אנחנו רואים פה אחת לכמה חודשים, אפילו שמדובר בדיון שנשאר ברמה מכובדת ולא אלימה כמו קודמיו.
אני יודע שלא תוקפים אותו ישירות אלא את הרעיון שמאחוריו הוא עומד, אבל כמה מים כבר אפשר לטחון ? (ולמען ההבהרה, אני לא מגן על מאיר או על הרעיון שלו)

דווקא לדון בנושא המקורי יכול להיות חידוש מרענן...

ניר ל
23-06-10, 13:17
אני לא מרגיש בנוח להתייחס יותר מדי לנושא המקורי, לא מכיר את הנפשות הפועלות ואת פועלן.
אני לא רואה שום סיבה הגיונית, שאם בעלים של פורד פיאסטה 1.1 , החליט לתגבר את המנוע ע"י הוספת קיט ניטרו/סעפת יניקה/פליטה/צ'יפ, צריך למנוע ממנו לעלות על הכביש.
מה קרה - המנוע עלול להתפוצץ ולגרום לנפגעים ? רמות הרעש שהוא מייצר הן מעל התקן ? זה מאפשר לו לנהוג במהירות שהרכב לא תוכנן אליה ? זה מצביע על כך שאותו אדם זומם להשתמש ברכב לתחרויות לא חוקיות על הכביש הציבורי ?
המקרה הראשון הוא מן הסתם מופרח, כל השאר - קשקוש. אם מישהו נוהג במהירות לא חוקית/מתחרה/מרעיש/מזהם - תואיל בטובה המשטרה לתפוס אותו בשעת מעשה ולהטיל עליו את העונשים הקבועים בחוק, את אותן עבירות בדיוק הוא מסוגל לבצע עם פיאסטה סטנדרטית וחור באגזוז. המערכת כאן הזויה ולא נאורה, אולי הזמן יעשה את שלו, דור הולך ודור בא, אנשים קצת יותר מפותחים יחליפו את הפקידים חסרי הבינה היושבים בציון ובא לציון גואל.

ron1999
23-06-10, 14:53
דווקא לדון בנושא המקורי יכול להיות חידוש מרענן...

ומה עם מקרים בו מישהו מפרסם רכב משופר למכירה,
קובע עם קונה ויחד עם ה"קונה" מופיע בוחן רכב?

נדב42
23-06-10, 16:47
אני מבין ומכבד את הדרך של היחפ"צ, ולמרות שדעתי שונה מדעתם, אני רואה באנשים האלו רוח טובה ורצון טוב, ובעיקר אמונה בדרך ועשיית מעשה ע"מ לקיים את הדרך, ולא סתם להסחף עם הזרם.

לגיא ורפי: דעתי דומה לזו שלכם, אבל מה בדיוק אתם מציעים לעשות ? מאיר והיחפ"צ פועלים באופן חיובי בדרך שלהם. אני לא רואה כיצד התנגדות לפועלה של היחידה יכול לקדם משהו. זה לא מספיק שהיחפ"צ לא יעשו את העבודה, מישהו יצטרך להפסיק לחפש את השקלים מתחת לפנס ולהתחיל לעשות את העבודה שלו, וזו כבר אגדה אחרת. יש למישהו רעיון כיצד לפעול באופן חיובי כדי לשנות את התנהלות המשטרע ?

זו חוכמה קטנה מאוד לשבת ולקטר ולבוא בטענות לאחרים. אם יש למישהו רעיון פרודוקטיבי אנא העלו אותו וננסה להתגייס (כפי שמאיר והיחפ"צ עשו ועושים ע"פ אמונתם ודרכם), ואם לא, אז יופי, שחררנו קיטור, אבל מספיק, וכפי שאמיר כתב, הנושא מוצא עד תום.

למאיר: אתה מבין בעצמך את הבעייתיות בדברים שכתבת... כמו שחברת שירותי גרירה גדולה יכולה להתקשר עם הרבה גרריסטים עצמאיים כדי להגיע לכל נקודה על כבישי ישראל בזמן סביר, הרי שאם המשטרה היתה מתנהלת בצורה סבירה גם היא היתה יכולה לדאוג לשירות הזה בזמן סביר, ובביצוע של אנשי מקצוע עם ציוד מתאים בהרבה מאשר ג'יפ פרטי עם רצועות ורצון טוב. (מבלי לפגוע כמובן במקצועיות של היחפ"צ, אבל לא תוכלו להתחרות במשאית גרר עם כננת הידראולית והרבה יותר מסה, וחוץ מזה שאותה המשאית כבר תוכל לפנות את הרכב לחלוטין מהזירה ...)
בכל מקרה, גם אם אני לא שותף להשקפת עולמך בעניין זה, אני מסיר את הכובע על ההתגייסות והעשייה, להבדיל מרביצה מאחורי המקלדת.

לכל המשתתפים בדיון: תענוג לקרוא דיון ענייני, ערכי, תרבותי ומכבד את הזולת. סחטיין :p

נדב.

דרור ברלי
23-06-10, 17:10
מה קשור היחפ"צ לנושא השרשור?

די כבר עם זה.
זה נטחן מכל זוית אפשרית.
מאיר לא יצליח לשכנע אתכם להתנדב, אפילו אותי הוא לא הצליח לשכנע. מצד שני אתם לא תשכנעו אותו להפסיק להתנדב, אז יאללה. די.

היחפ"צ לא קשור ולו בקשר עקיף שבעקיפים, לבוחנים המנוולים ימח שמם וזכרם, שמוזכרים כאן.

asafk
23-06-10, 20:07
אופציה אחרת - להפעיל "מודיעין-נגדי" שידאג להזהיר מפני נוכחות משטרתית בדרכים ולהסיט את מסלול הנסיעה בהתאם. לחיות מתחת לרדאר ובעירנות מוגברת. (זה תקף לכל תחום התנועה, לאו דווקא למשופרים)

מומלץ בחום להתקין WAZE בסלולרי החכם.

אסף.

GodsFather
24-06-10, 09:41
WAZE זה רק קצה הקרחון , אסף.

לגבי ההתייחסות לחוק - כל עוד זה החוק, אין לנו מה להתרעם על התנהגות המשטרה שתפקידה הוא לאכוף את החוק. אנו רק יכולים לבקש לשנות את החוק באמצעים שעומדים לרשותנו כאזרחים.

לעניין מה שרון רשם - וואלה, הפתעת אותי.

גיא
24-06-10, 10:58
מה הכוונה "רק קצה הקרחון" ? ...

אני אשמח לשמוע בשושו ...

GodsFather
24-06-10, 12:39
אין שושו, WAZE זה נחמד אבל עדיין לא 100 אחוז וגם לא קרוב לזה.

יש רשתות חברתיות שפועלות בעניין.

KOOKE
24-06-10, 16:05
סליחה על הבורות מה זה WAZE ??

נימי
24-06-10, 16:15
http://www.waze.co.il

תוכנת ניווט המתעדכנת ומעדכנן בזמן אמת בעומסי תנועה, משטרה ועוד

עוזי5555
24-06-10, 17:09
פשוט לשנות את החוק...ולהתחיל עם עצומה רצינית של כל בעלי הג'יפים / רכבים משופרים שתשלח ל"שר הממונה" כמובן בצירוף פרזנטציה המבטאת את רצונות הקהילה הזאת בצירוף דוגמאות מרוב מדינות הנאורות המערביות והתקינות ששם המוטוריקה מעוגנת ביחס ראוי בחוק.

פשוט להתחיל לעשות!!!
אני לא יודע אם זה יביא לאיזה שינוי אבל אם קהילה שלמה תהפוך להיות "אובססיבית" וקנאית לרצונות שלה ולסוג של שינוי הוא יבוא והוא יגיע למרות שיש פה הרבה מאד בעלי אינטרסים מנוגדים!

זהו רעיון אישי שלי ,אם למישהו תהיה הצעה טובה אחרת אני אשמח לתמוך, כי לא משנה לי באמת מה לעשות העיקר לדחוף את הנושא לפתחו של משרד התחבורה!

עוזי

גיא
24-06-10, 17:35
המעצור הראשון שיש לך הוא

שאני ובטח עוד שניים שלושה ... חוששים שדבר ראשון יזיינו אותנו עוד קצת על החוצפה
אחרי זה ילמדו את הנושא ואז יזיינו אותנו חזק כי יגלו שיש פה כר נירחב לחליבת כסף ...

בישראל עדיף להיות יפה ולשתוק.

GodsFather
24-06-10, 17:41
גיא, זו גישה אחת (שאולי צודקת מאד)

מאידך, אי אפשר כל הזמן להפנות את הלחי השניה.

במידה ואכן רוצים לנהל מאבק ולשנות חוקים, צריך לעשות את זה כראוי, זה הכל.

גיא
24-06-10, 18:15
רגע רגע ... איך יצא שאני מפנה את הלחי השניה ? ???

אני ההפך, תאמין לי. trouble maker עם תעודות. כשיהיה הבלאגן, אני הראשון בתור.

זה לא אומר שצריך ללכת עם הראש לקיר ...

דרור ברלי
24-06-10, 19:10
לצערי, גיא צודק.
זו תמימות לשמה לחשוב שתוכלו לאלץ את המערכת לשנות גישה באמצעות לחץ, עצומות והפגנות.
זו מערכת בולשביקית שלא סופרת את האזרחים ורצונותיהם, מאוד לא אוהבת להתקפל ועוד יותר לא אוהבת להודות בטעויות עבר.

אם הם ילמדו את הנושא היטב, מבחינתנו המצב רק יורע. ותאמינו לי שגם אני בעד הקלות גורפות בעניין הזה, אבל לא בכל דבר אנחנו צודקים, ולא כל מה שמתאים למנטליות אמריקאית או בריטית או אוסטרלית או או להבדיל אלפי הבדלות - אפריקאית, תופס גם כאן.

asafk
24-06-10, 21:46
ההצעות שלכם מסוכנות.
כי אם המטרה היא להפוך את הדברים לחוקיים, עד שהועדות ילמדו את הנושא לעומק - עניין של לא יותר מ10 עד 15 שנים, אם הם ממש יזדרזו, כל מה שהיום לא נאכף כי לא מוגדר במפורש כ"לא חוקי" - ייאכף כ"לא חוקי", כיוו שהוגדר ככזה במפורש. זו הצרה עם חוקים - שיש דברים שהם הופכים ללא חוקיים, ועד שאין חוק, אבל יש כוונה לחוקק חוק, הכל לא חוקי. (עיין ערך מירוצי מכוניות)

אסף.

רון נחמן
24-06-10, 22:29
לצערי, גיא צודק.
זו תמימות לשמה לחשוב שתוכלו לאלץ את המערכת לשנות גישה באמצעות לחץ, עצומות והפגנות.
זו מערכת בולשביקית שלא סופרת את האזרחים ורצונותיהם, מאוד לא אוהבת להתקפל ועוד יותר לא אוהבת להודות בטעויות עבר.

אם הם ילמדו את הנושא היטב, מבחינתנו המצב רק יורע. ותאמינו לי שגם אני בעד הקלות גורפות בעניין הזה, אבל לא בכל דבר אנחנו צודקים, ולא כל מה שמתאים למנטליות אמריקאית או בריטית או אוסטרלית או או להבדיל אלפי הבדלות - אפריקאית, תופס גם כאן.

והנה הפתרון מול העיניים:
האמריקאיים גורמים לממשלה להקפל שוב ושוב ולחזור בה מהכרזות (בלי להיכנס לאופי ההכרזות...).
האמריקאיים אוהבים רכבים גדולים ומשופרים.

יאללה, מתי מזמינים רשמית את אובמה לטיול מעלות?

עוזי5555
24-06-10, 22:57
ההצעות שלכם מסוכנות.
כי אם המטרה היא להפוך את הדברים לחוקיים, עד שהועדות ילמדו את הנושא לעומק - עניין של לא יותר מ10 עד 15 שנים, אם הם ממש יזדרזו, כל מה שהיום לא נאכף כי לא מוגדר במפורש כ"לא חוקי" - ייאכף כ"לא חוקי", כיוו שהוגדר ככזה במפורש. זו הצרה עם חוקים - שיש דברים שהם הופכים ללא חוקיים, ועד שאין חוק, אבל יש כוונה לחוקק חוק, הכל לא חוקי. (עיין ערך מירוצי מכוניות)

אסף.

איך אפשר לזרז את "החוק"???

ofiredri
24-06-10, 23:14
בג"צ.
אמנם פתרון יקר אך אפשרי, באמצעות התאגדות ג'יפאים ועורך דין מנוסה ומומחה בתחום .

שאלות מפתח:

1)מדוע במדינות מתוקנות (כגון קליפורניה) מותר, וכאן אסור .
2) מה עלינו לעשות מבחינה בטיחותית (כולל בדיקת רישוי קפדנית) כדי שיהיה מותר .

דרור ברלי
24-06-10, 23:23
בישראל אי אפשר לזרז חוקים, והתנהלות השלטון שונה מאשר באמריקה.
לחץ ציבורי לא מזיז כאן למקבלי ההחלטות. אחת התכונות המשותפות לכל הפוליטיקאים בישראל, מכל המפלגות, מהרגע בו דורכת רגלם לראשונה בפתח הכנסת ו/או ג'וב רשמי בעל עוצמה, זו התעלמות מוחלטת מרחשי לב בוחריהם וממה שחושב הציבור בכלל.

בחייכם - חייל חי שבוי בעזה כבר ארבע שנים, ולאף אחד מהמנהיגים זה לא באמת אכפת, ארבע שנים מתפלצפים ולא מזיזים כלום - אז אתם חושבים שקוטר הצמיגים וגובה הג'יפים שלכם הם באמת נושא מספיק בוער שמזיז להם שערה קטנה בבית השחי?

גיא
24-06-10, 23:38
אתה הולך רחוק דרור.

חולים / רעבים / חסרי בית / תרופות בסל / מובטלים / ערומים / נכים / כלום לא מזיז ...

צריך לפוצץ משהו :)

דרור ברלי
24-06-10, 23:58
גם אני הייתי פעם, ממש לא מזמן, בדעה שבלי לפוצץ, פיזית, כמה פוליטיקאים, כלום לא יזוז.
התעייפתי מהדעה הזו. למה? יאללה - תפוצץ. ומה הלאה? מה זה יעזור? זה שיבוא במקום אלה שהתפוצצו יהיה טוב יותר?

עם כל הכבוד לנו ולתחביב שלנו, כל הנושאים שפירטת חשובים הרבה יותר ונמצאים בסדר עדיפות גבוה פי מאות מונים מקוטר הצמיגים המותר בג'יפ. המצב במדינה הזו קטסטרופלי, ובכל זאת כלום לא זז. ממשלות מתחלפות כמו גרביים וכאילו כלום - החולים עדיין זרוקים במסדרון, סל התרופות הוא עדיין בדיחה, קורת גג הופכת לחלום באספמיה. יש במדינה הזו יישובים ושכונות שלמים שמבחינת הרשויות לא קיימים בכלל.

אני מודה שאני מתחיל להיות מה זה פסימי לגבי עתיד נורמלי כאן.

bizon
25-06-10, 00:12
אני חושב שדווקה בגלל ששאר הנושאים חשובים יותר הם יבחרו להיתעסק בזוטרות שכמונו :) הם אלופים בזה :)

מור

דרור ברלי
25-06-10, 00:21
סבבה. תגישו בג"צ.
ואז אנחנו חוזרים למה מתאר אסף בתגובתו הזו:

ההצעות שלכם מסוכנות.

אסף.

משום מה אני לא אופטימי. כבר עדיף המצב כמו שהוא עכשיו.

אריה פאהן
25-06-10, 01:17
בג"צ.
אמנם פתרון יקר אך אפשרי, באמצעות התאגדות ג'יפאים ועורך דין מנוסה ומומחה בתחום .

שאלות מפתח:

1)מדוע במדינות מתוקנות (כגון קליפורניה) מותר, וכאן אסור .
2) מה עלינו לעשות מבחינה בטיחותית (כולל בדיקת רישוי קפדנית) כדי שיהיה מותר .

בישראל המדינה אחראית על תקינות הרכב, בארה"ב הנהג אחראי על תקינות הרכב .
יש לזה השלכות כבדות, זה עניין של גישה בניהול נושא שמופקד בידי המדינה.
משרד הרישוי לא מאפשר לבצע שום שינוי ברכב אלא אם כן תשכנע ותוכיח לו שאותו שינוי לא מסכן את בטיחות הרכב, למשל- שיצרן הרכב מאפשר לבצע את אותו שינוי, זה לגיטמי לחלוטין.
יש הרבה נושאים שמותרים במדינה אחת ואסורים באחרת, אפשר לחייב את המדינה לאמץ כל מה שקיים בעולם ? לכן לא שייך להגיש בג"ץ .

שלא תטעה, אני אישית הייתי שמח לו היה מותר לבצע שינויים ברכב, באישור מהנדס/ בוחן .
אבל זה לא משהו שיקרה.

tzagi
25-06-10, 02:39
בישראל המדינה אחראית על תקינות הרכב, בארה"ב הנהג אחראי על תקינות הרכב
כנראה שמאוחר מדי בלילה....
תקרא מה שכתבת בבוקר ותסביר איך "אחריות המדינה" שונה מ"אחריות הנהג"
במציאות-אין כל הבדל.
אם היה אז היו מוסכים ממשלתיים שמתקנים כל רכב בלי עלות לנהג, אחריות המדינה או לא?

יש רק הבדל בגישה,
הגישה האמריקאית: רכב זה רכוש ואין למדינה זכות להגיד לאזרח מה לעשות עם רכושו הפרטי
הגישה הבולשביקית: אין דבר כרכוש פרטי, הממשלה נותנת רשות לאזרח להשתמש בכלי, ואין לאזרח רשות לשנות את הכלי מצורתו המקורית.

בכלל אני לא רואה מדוע אתה מוכל להתפשר כל כך בקלות,
ציתות:אני אישית הייתי שמח לו היה מותר לבצע שינויים ברכב, באישור מהנדס/ בוחן .

למה צריך אישור? למה זה טוב?
אז נכון, אני מעולם אחר, ובעולם שלי אין אישורים ואין בוחנים, ואני וגם אף אחד אחר (300,000,000+) לא חושב שצריך אותם, מענייין למה.......
קוריוז קטן,
יש לי שכן שגר לא רחוק ממני, יש לו F350 שהגג שלו הוא מעל 2.5 מטר מעל לקרקע, צמיגים 40"+ (לא התעניינתי לעומק), הוא קטן כזה, מטר שבעים ושיבה......
הוא נוסע על הדבר הזה יומית, כבר לפחות 7 שנים, ואין תאונות, אין בעיות, לא שובר צריות וסותם את איילון :-)
ויש מאות אלפים בדיוק כמוהו, וגם הם לא גורמים לכל בעיות ואף אחד אחר לא צר עין להם.

מצטער, אבל מתכת זה מתכת, קיט הגבהה זה קיט הגבהה, אין כל סיבה הגיונית שזה עובד בצד אחד של העולם, ולא יעבוד בצד אחר.

GodsFather
25-06-10, 05:24
שיהיה ברור, לא צריך לחוקק חוקים, צריך לבטל את הקיימים - זה בדיוק העניין פה.

בג"צ ? זו אפשרות אחת

יש עוד אפשרויות שקשורות בגוף המחוקקים אבל כמו שאמרתי , צריך לובי חזק, צריך לשווק את זה נכון בפני מקבלי ההחלטות וכמובן להזהר שמעצם המעשה לא תוקעים מקל בגלגלים.

אופציה אחרת - להכיר כמה שיותר מעכרים יעילים ולפתוח קופת חסכון קטנה בבית שתשמש לתדלוק המעכרים בכל פעם שרוצים שינוי ברישוי.
לפעמים השחיתות היא זו שמסייעת לאזרח, עם כל הכבוד ליושרה.

גיא
25-06-10, 07:17
ההבדל דרור, הוא שאחרי שכמה פוליטיקאים יעופו ( הביתה או לירח .. לא כל כל משנה )

אלו שישארו יתחילו לפחד. הם יקומו בבוקר ויגידו לעצמם מול המראה ... ואללה, אני חייב למצוא חן בעיני האזרחים .. אחרת אני גם אעוף ( לירח או הביתה ... לא משנה )

השיטה שבה הם משתמשים לניהול שלנו היא טרור והפחדה ... זה פועל נהדר !! למה לא נישתמש בשיטה שלהם גם ?

בכל זאת, מי בוחר את מי פה ? ... ( ואפילו באינטרוואלים דיי קצרים )

מחשבה אחת .... מה אומר לך השם , לך וולנסה ? ... ושם השיטה היתה יותר קשה לניצוח מאשר פה...

GodsFather
25-06-10, 08:41
למה לא , גיא ? אולי גם צ'ה גוורא ?

בחייך, מרד אזרחים על שיפורי רכב? אתה שומע את עצמך ?

איציק - 4X6ZH
25-06-10, 08:57
מרד אזרחים להתנהגות הממשלה
מרד אזרחים לביטול הפקידות
מרד אזרחים להתעלקות של רשויות החוק על האזרח הקטן קטן
מרד אזרחים ( שזה מה שהמגזר הדתי ובמיוחד החרדי עושה כבר עשרות שנים ) וכנראה גם מצליח לא רע .

גיא
25-06-10, 08:58
א. אני לא שומע את עצמי כי אני כותב בשקט.
ב. איפה ראית שאני מתיחס לרכב ? מה עם הנכים / עניים / רעבים / גלעד שליט / סל תרופות ....

יש מערכת ממשלתית אחת ?!?!?!? שפועלת במדינה הזאת ? אחת ?

אני אשמח לדוגמה.

הרכב שלי וגודל הצמיגים זה הדבר האחרון שמעניין אותי, נישבע לך, גם אם יאשרו מחר צמיגי 56" לטראנו אני לא אחליף. זה זוטות.

אבל אני אשמח שחלק מהמשכורת שלי יגיע אלי ולא למאה שערים, אני אשמח שהכסף שהגיע לסבא וסבתא וסבתא שלי יגיע מתי שהו, זה היה שלהם בזכות. את התרופות אני ממנתי. את השילומים לא ראינו .. את התרופות של חולי סרטן כזה ואחר ... את הכספים של הבט"ל שאף אחד לא מוצא, את הילד המסכן גלעד שליט. את מדיניות החוץ של ישראל ... אה אין דבר כזה. טוב אז מדיניות הפנים של ישראל .. אה אין כזה דבר גם.... להמשיך ?

אני מבטיח לך שהאוטו שלי זה הדבר האחרון שמעניין אותי. זה כולה אוטו.

GodsFather
25-06-10, 08:58
קודם תגבש את האזרחים לכדי יחידה מלוכדת שמסכימה על כיוון, אח"כ כבר לא תצטרך את המרד.

ע"ע החרדים.

GodsFather
25-06-10, 09:00
טוב, אנחנו שוב סוטים (!) מהנושא.

tzagi
25-06-10, 09:00
אמיר,
עם כמה שזה טיפשי ומגוכח,
לצערכם, זאת הדרך היחידה. ושלא תבין אותי לא נכון, אני האחרון שיתמוך בשיטות כאלה.
אל תשכח איפה אתה (היתה) גר.

וזה רק קצה הקרחון.

גיא
25-06-10, 09:17
למה סוטים אמיר ?

הדיון מתבצע בצורה מכובדת לגמרי. וההודעות לעניין לגמרי, התעמרות השלטון באזרח. לא ?

שם לב, אני לא חזק בהסטוריה, אבל השינויים המדינים הכי גדולים, קרו כשדחפו את האזרח הקטן לפינה.

אפילו צייר כושל מאד הצליח להבעיר את העולם כולו לעשור, היתה לו אג'נדה.

לנו אין... מדינת ישראל מנסה לרקוד על 1000 חתונות. אין כיוון אין תכלית.

כל אחד נושך איפה שהוא יכול, אתה שם צמיגים טיפה יותר גדולים והוא קונה עוד עיר. כל אחד לפי יכולתו. המילה הנכונה היא "אנרכיה" , בסופו של דבר מי ישאר ? ערבים, להם יש סבלנות ויש כ"א והכי חשוב, יש להם אג'נדה ! ... דוסים, להם יש גישה פרגמטית ביצועית וגם כ"א וגם אין פחד משלטון החוק הציוני. והכי חשוב, יש להם אג'נדה ! מי יעלם ? השקטים המנומסים, מי שהולך בתלם.למה ? .. כי אין לנו אג'נדה .. ! מה שחשוב לנו זה אישור לגודל הצמיג .. אז איזה תלם ? .. ואללה .. כל יום תלם אחר. מה שמכתיב העריץ.

תאמין או לא, זה כואב לי נורא. אבל אני אולי רואה היום מה שאתה תראה מחר. אני מקווה שמספיק אנשים יראו בזמן מה שקורה ונספיק להציל משהו. כי אם לא ... פשוט לא ישאר מה להציל. ואולי פשוט אין צורך ... לאף אחד לא איכפת. לחצי מהישראלים יש עוד דרכון .. אולי הם בונים על זה לימי מצור ...

GodsFather
25-06-10, 09:29
כנראה לא הבנת את דבריי, גיא.

אכן הדיון מתנהל כראוי, זה לא העניין.

אני מסכים עם כך שצריך לעשות משהו ויכול ואין עוד דרך, אבל האמנם אין עוד דרך ? לפני האלימות וההפגנות, אפשר לנסות גם מבפנים.

כמה גולשים יש בג'יפולוג ? כמה בשאר האתרים המוטורים ? אפשר בכיף למצוא מכנה משותף (ואולי ברבים) ולהרים מפלגה, לא ? ואז מה ? יש לך כוח שעובד מבפנים.

קח את אותה דוגמא (שרלוונטית לתחום המוטורי, קרי האתר הזה) ותשליך לנקודות החברתיות שהעלית קודם - עוני, רעב, השכלה , בריאות ועוד.

ולמעשה, יש כאלה שכבר עושים את זה, אז למה לא להצטרף אליהם ולחזק אותם ?

זה העניין העיקרי פה, מרוב מחאות ,כל אחד מושך לכיוון שלו בעוד שלכולם למעשה יש רצונות משותפים. כמה מהאנשים פה הם פעילים במפלגה שמתאימה לאג'נדה שלהם ? מעטים אם בכלל. אבל מה, לכתוב ולהקליד עד שיצא עשן, זה קל יותר. זה גם תורם לכלכלה, כי אז מחליפים מקלדות יותר מהר בגלל בלאי מואץ.

וזו עדיין הארץ והמדינה שלי, אפילו שזמנית אני לא גר בה.

גיא
25-06-10, 09:55
או קיי אמיר, אני כניראה באמת לא מבין את כוונתך,

תוכל להדגים בבקשה,
~~~~
קח את אותה דוגמא (שרלוונטית לתחום המוטורי, קרי האתר הזה) ותשליך לנקודות החברתיות שהעלית קודם - עוני, רעב, השכלה , בריאות ועוד.

~~~~

תוכל להסביר למה כוונתך ? ...

כי מנקודת המבט הצרה שלי, אני רואה שתי דרכים. ( ואני משוכנע שיש עוד, רק לא רואה אותן )
1. להלחם במערכת בכלים שהיא מספקת לצורכי בקרה ושינוי - קרי, פוליטיקה ...
2. להרים ידיים וללכת לגור בקנדה ...

1. זה לא אפשרי, לא כי אני עצלן אלא כי אין חכם כבעל נסיון, הנסיון האישי שלי והנסיון הקולקטיבי של תושבי ישראל מלמד אותי שפה אי אפשר ליזום שינוי. אני נידהמתי פעם לראות איך חודשים על גבי חודשים גרים אנשים בדשא שממול ... ואף אחד לא בא לשוחח איתם או להקשיב להם .. בסוף בא הגשם והם התקפלו .. וזה קרה יותר מפעם אחת. ההגיון שלי אומר שאם באים מסה של אנשים ולוחצים לשינוי בסוגיה אמיתית משמעותית .. כמו למשל אוכל .. או תרופה מצילת חיים .. אז המערכת בודאי תקשיב להם. אבל מתברר שלא ! .. אז שינוי באישורי גודל צמיגים ? .. פפכככ .. כמו שהבת שלי אומרת.
2. אני עוד לא שם, אולי כי אני תמים ואולי כי אני עוד מקוה שיקרה משהו או כי ככה חונכתי ... אבל אני עוד לא שם. וזה לא בגלל שאין לי ויזה .. :)

גיא, שזאת עדיין המדינה שלי ואני עדיין חי בה ...*

GodsFather
25-06-10, 09:59
הרעיון אולי הזוי אבל אני מדבר על להצטרף אל או להקים מפלגה, זו הדרך הכי טובה לעשות את זה.

הגימלאים עשו את זה, הצעירים עשו את זה , הדתיים עשו את זה - כולם עשו ועושים את זה ומשנים את המדינה כראות עיניהם.

כמובן שעם ניהול נכון, אחרת אתה קורס (כפי שקרה לכמה מפלגות), אבל זו הדרך.

*

איציק - 4X6ZH
25-06-10, 10:02
פעם היתה מדינה שקראו לה רודזיה
פעם היתה דרום אפריקה .

ומה יש היום ?
איפה האזרחים או איך ( ובכלל לא חשוב המוצא שלהם \ גוון העור ) חיים היום .

יותר ויותר אומרים שאנחנו דרום אפריקה החדשה .
רק אנחנו מתעקשים שזה לא נכון .

איציק

דרור ברלי
25-06-10, 10:03
כנראה לא הבנת את דבריי, גיא.

אכן הדיון מתנהל כראוי, זה לא העניין.

אני מסכים עם כך שצריך לעשות משהו ויכול ואין עוד דרך, אבל האמנם אין עוד דרך ? לפני האלימות וההפגנות, אפשר לנסות גם מבפנים.

לצערי הדרכים ה"נקיות" כנראה ונגמרו.

כמה גולשים יש בג'יפולוג ? כמה בשאר האתרים המוטורים ? אפשר בכיף למצוא מכנה משותף (ואולי ברבים) ולהרים מפלגה, לא ? ואז מה ? יש לך כוח שעובד מבפנים.

סלח לי, אבל זו חרטא. בו ונקים מחר מפלגה כזו. לשיטתך הרי יש אלפי בוחרים פוטנציאליים בג'יפולוג ובקארס-פורום ובג'יפטריפ וכו' וכו'. מפלגה בעד הפסקת התערבות הרשויות במה שאזרח עושה ברכושו הפרטי. אתה חושב שכל זה באמת מעניין את בוחריך הפוטנציאליים? שזה יגרום להם לתת לך פתק? הציבור הישראלי אדיש ואפאטי ומותנה כבר להמשיך לקיים את השיטה... במקרה הטוב נעשה מעצמנו צחוק.

כן, יש כמה שמדברים על זה... אבל מתוכם מי בדיוק גם עושה משהו בקשר לזה?

זה העניין העיקרי פה, מרוב מחאות ,כל אחד מושך לכיוון שלו בעוד שלכולם למעשה יש רצונות משותפים. כמה מהאנשים פה הם פעילים במפלגה שמתאימה לאג'נדה שלהם ? מעטים אם בכלל. אבל מה, לכתוב ולהקליד עד שיצא עשן, זה קל יותר. זה גם תורם לכלכלה, כי אז מחליפים מקלדות יותר מהר בגלל בלאי מואץ.

מכיוון שאין מפלגה שתואמת לאג'נדה שלי אני לא פעיל. חוץ מזה שפוליטיקה היא עסק מלוכלך ומתועב וגם אם אתה בא עמוס באידיאלים נשגבים, מהר מאוד אתה מתפתה לשכוח אותם.

וזו עדיין הארץ והמדינה שלי, אפילו שזמנית אני לא גר בה.

בקיצור - עזוב. כבר עדיף להמשיך לחיות "מתחת לרדאר" כהגדרתך. אבל העלית נקודה אחת מאוד נכונה - ממש לא צריך חוקים חדשים. צריך לבטל/לשנות חוקים קיימים, וזו הבעיה העיקרית. לחוקק חוק חדש זה דבר מאד קל, יחסית. לשנות/לבטל חוק קיים זו קריעת ים סוף. תשאל מישהו מבפנים/מקורב כדי שיסביר לך איך זה (לא) עובד.

גיא
25-06-10, 10:08
אמיר

היה לי ראש עיר פעם, איש ישר והגון.

הוא ניסה להזיז דברים לפי השיטה .. השיטה זרקה אותו להיות מנהל של ועדה קרואה באגם היתושים.

אני עוד מתגעגע אליו.

הפוליטיקה פה מאפשרת רק שני דברים. my way or the high way

אתה לא יכול להזיז כלום בפוליטיקה לא הגימלאים ולא המסוממים הצליחו לעשות משהו. גם מרץ וגם בלד. לא הצליחו להזיז כלום.

אפילו ראש ממשלה שניבחרה ברוב קולות לפי החוק לא הצליחה להגיע לכסא שלה ... אתה חושב ש10000 נהגי ג'יפים מפגרים יצליחו ? אתה יודע מה אחוז החסימה ? .. אתה יודע שמזיזים אותו לפי הצורך כל בחירות מחדש ? אתה יודע שגם אם תזכה זה לא ישנה כלום כי יחשקו אותך בקומבינות ? זה לא 10000 מול כולם ... זה קומבינה מול קומבינה, זה תן לי ואתן לך זה משהו שאתה יכול לתקן רק אם תשרוף הכל ולא תשאיר דבר.

אני אתפקד למפלגת דרור לשלטון, אני אהיה הראשון ברשימה. ואני אעשה את זה עם כל הלב למרות שאני מאמין שאין לזה שום ערך. אין צורך לדפוק לבד את הראש בקיר בשביל להאמין שזה כואב. מספיק אנשים עשו את זה לפני. אפשר גם ללמוד מנסיונם של אחרים. זאת לא בושה.

השיטה הזאת לא שווה כלום.

GodsFather
25-06-10, 11:22
שוב, הדברים שאמרתי צריכים ליטוש ואדפטציה (לא בא לי לכתוב עכשיו מאמר של 3 עמודים על מה בדיוק צריך לעשות - אפשר גם ללמוד "מדעי המדינה"/"ממשל" ולהבין על מה אני מדבר), אבל בסופו של יום, אם יש לך מישהו מבפנים, אתה יכול להזיז עניינים. ככה זה עובד.
לוביסטים, ראשי מפלגות, ראשי עמותות ועוד. תשיגו/נשיג לוביסט בעניין שיש לנו בו אינטרס ונוכל לעבור בדלת שסגורה לקהל הרחב בדר"כ או שמצריכה הליך ארוך מאד בשביל לפתוח אותה.
אם רוצים לשנות החלטה בעניין שו"שים ברכב - צריך למצוא את הלוביסט הרלוונטי ולבוא מוכנים לפגישה.

בנוסף - ביטול חוקים קיימים, זו הדרך הכי נכונה לשנות את מה שנאכף היום (גם חוק הספורט המוטורי אגב, היה בר ויתור במידה והיו מבטלים את האיסור על קיום תחרויות וכן הלאה, אבל זה כבר היסטוריה).

בנתיים - לחיות מתחת לרדאר ולהכיר את המעכרים ברמה חברית.

לגבי משטר הפקידים, זה לא חדש, בסופו של יום, המעכרים הכי גדולים הם הפקידים, לא משנה באיזה משרד מדובר.

גיא
25-06-10, 11:30
דווקא למדתי מדעי המדינה ומדעי החברה ... ואפילו "אזרחות" בתיכון ... כלום מזה לא קיים פה במציאות.

הנצחת המצב הקיים והמשך עבודה עם מעאכרים = המשך הרס המדינה

לעבוד מבפנים אני לא יודע - אין לי חברים פוליטיקאים מבפנים.

~~
בנתיים לחיות מתחת לרדאר ...
~~

זה בדיוק האי עשיה שממשיכה את החרא הזה.

אבל הדיון הזה הפך מסע שיכנוע ביני ובינך ..זאת לא המטרה.

אני אעצור פה.

אריה פאהן
25-06-10, 11:46
כנראה שמאוחר מדי בלילה....
תקרא מה שכתבת בבוקר ותסביר איך "אחריות המדינה" שונה מ"אחריות הנהג"

בארה"ב - אם השכן שלך עם הF350 יסע מחר והגלגל 40" שלו ישתחרר מסיבה כלשהי, יפגע בסטונדט להנדסת מחשבים ויהפוך אותו לנכה, הוא ישלם 20 מיליון דולר מכיסו פיצויים לסטודנט שכתוצאה מהנכות לא יהפך להיות ביל גייטס.
אם בישראל משרד התחבורה היה מאשר לו לשים צמיג 40" על הרכב ורושם לו את זה ברשיון, מאותו רגע אין לו אחריות על העניין, יקרה מה שיקרה.
בישראל יש את חוק הפלת"ד ( פיצוי לנפגעי תאונות דרכים, בארה"ב אין )
שהמדינה לוקחת אחריות על נושא, היא דואגת לשים מגבלות, בכל דבר אחריות באה עם סמכות, כדי שתוכל לשאת בתוצאות .
זה ההבדל .

GodsFather
25-06-10, 12:53
אריה, זה העניין בדיוק - אחריות אישית.

אם אני עושה שינוי, אני צריך לקחת על זה אחריות ולא המדינה. או לכל הפחות, שהמדינה לא תתערב בזה.

אם התפוצץ הגלגל וההוא הפך נכה, זה כי אני לא עשיתי את כל הבדיקות לוודא שהשינוי שערכתי הוא נכון.

בישראל לא נותנים את ההזדמנות לעשות את זה בכלל. קודם כל אסור, אח"כ תשכנע אותנו שמותר וגם זה בתנאים מגבילים.

עוזי5555
25-06-10, 14:19
:confused:אני עדיין לא מבין על מה כל ההתלהמות ??

סך הכל השירשור מנסה למצוא את הדרך הטובה איך הרכבים שלנו יהנו מקצת שיפורים ולגיטמציה מהחוק!!!

מפה ולקחת את זה ולקשור את כל החולי הקיים במדינה ?סליחה אבל זה ממש בדיחה!!!

אני מתחום הנדל"ן בזמן האחרון התחילו זוגות צעירים לעשות הפגנות על האי יכולת שלהם לרכוש דירה בגלל המחירים הגבוהים ,אולי אנחנו צריכים להזכיר להם שיפסיקו כי יש הרבה דברים "רעים" יותר???

בכל מקרה השירשור הזה יצא מכלל פרופוציה אפילו מעלה גיחוך !!! מבלי לפגוע בכל הבעיות שיש במדינה ואני בטוח שהם כואבים לכולם מה הקשר אני מנסה להבין לאשר לנו רכבים עם שיפורים???

עוזי

איציק - 4X6ZH
25-06-10, 15:12
כשתגדל תבין
ואולי לא

אבי אבות החולי של המדינה נמצא בשרשור הזה .

מהתחום שאתה מבין . מה דעתך על זה ?

אני לא מכיר את מקרה רישפון אבל מכיר מיקרוב מקרה ברחובות.
שכני בעלים של פרדסים , באמצע הפרדס עוברת הרכבת.
אחרי התאונות שהיו לרכבת ישראל חסמו לו את המעבר באמצע השטחים שלו.
העובדים בפרדס הם היחידים שעוברים שם מעל פסי הרכבת.
רכבת ישראל סירבה לבטל את החסימה. הוא ניגש לבג"צ שילם 100,000 ש"ח,
כלום לא עזר , הוא טען שכדי להגיע לחלק המרוחק של הפרדס הוא חייב ליסוע עם
הטרקטור על הכביש איזה 5 ק"מ,וזה הרבה יותר מסוכן,
רכבת ישראל טענה שבניית מחסום יקרה מידי ,
הוא הוכיח שבניית מחסום חשמלי עולה בערך 15,000 יורו, הוא הגיע עד החברה בגרמניה.
לא עזר כלום האיש הפסיד במשפט מול רכבת ישראל,אני מזכיר לכם מדובר על חסימה באמצע האדמות החקלאיות שלו שהן אדמות פרטיות,והוא והעובדים שלו הם האנשים היחידים העוברים שם. מדובר על הפסד בבג"צ שזה מעל 100,000 ש"ח ללא הוצאות נוספות

http://www.jeeptrip.com/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=32&id=802031

איציק

גיא
25-06-10, 16:51
ואחרי זה עוד יש אנשים שמעדיפים להנציח את המצב הקיים ???

mik_l86
25-06-10, 17:17
כשתגדל תבין
ואולי לא

אבי אבות החולי של המדינה נמצא בשרשור הזה .

מהתחום שאתה מבין . מה דעתך על זה ?

אני לא מכיר את מקרה רישפון אבל מכיר מיקרוב מקרה ברחובות.
שכני בעלים של פרדסים , באמצע הפרדס עוברת הרכבת.
אחרי התאונות שהיו לרכבת ישראל חסמו לו את המעבר באמצע השטחים שלו.
העובדים בפרדס הם היחידים שעוברים שם מעל פסי הרכבת.
רכבת ישראל סירבה לבטל את החסימה. הוא ניגש לבג"צ שילם 100,000 ש"ח,
כלום לא עזר , הוא טען שכדי להגיע לחלק המרוחק של הפרדס הוא חייב ליסוע עם
הטרקטור על הכביש איזה 5 ק"מ,וזה הרבה יותר מסוכן,
רכבת ישראל טענה שבניית מחסום יקרה מידי ,
הוא הוכיח שבניית מחסום חשמלי עולה בערך 15,000 יורו, הוא הגיע עד החברה בגרמניה.
לא עזר כלום האיש הפסיד במשפט מול רכבת ישראל,אני מזכיר לכם מדובר על חסימה באמצע האדמות החקלאיות שלו שהן אדמות פרטיות,והוא והעובדים שלו הם האנשים היחידים העוברים שם. מדובר על הפסד בבג"צ שזה מעל 100,000 ש"ח ללא הוצאות נוספות

http://www.jeeptrip.com/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=32&id=802031

איציק

מערב פרוע גירסאת המאה ה-21
ואם כבר מערב פרוע הייתי שואף להגיע איתם להסכם של : אתם תפרקו את החסימה ואני בתמורה אדאג שלא יגיעו בולדרים במשקל 1.5 טון לפסי הרכבת :rolleyes:
יש המון משפחות שעובדות בצורה הזאת, חבל רק שהם עושים את זה לאזרחים תמימים.

tzagi
25-06-10, 17:33
בארה"ב - אם השכן שלך עם הF350 יסע מחר והגלגל 40" שלו ישתחרר מסיבה כלשהי, יפגע בסטונדט להנדסת מחשבים ויהפוך אותו לנכה, הוא ישלם 20 מיליון דולר מכיסו פיצויים לסטודנט שכתוצאה מהנכות לא יהפך להיות ביל גייטס.
אם בישראל משרד התחבורה היה מאשר לו לשים צמיג 40" על הרכב ורושם לו את זה ברשיון, מאותו רגע אין לו אחריות על העניין, יקרה מה שיקרה.
בישראל יש את חוק הפלת"ד ( פיצוי לנפגעי תאונות דרכים, בארה"ב אין )
שהמדינה לוקחת אחריות על נושא, היא דואגת לשים מגבלות, בכל דבר אחריות באה עם סמכות, כדי שתוכל לשאת בתוצאות .
זה ההבדל .

אריה בבקשה,
בדרך כלל אתה עושה רושם של אדם אינטלגנטי וממש לא מתאים לך לכתוב שטויות,
אתה כותב על נושאים שאין לך מובן בהם,
1. תסביר לי מה ההבדל בין צמיג 40 או צמיג מקורי 33" תוכיח שאחד יכול להתפוצץ יותר מהשני
2. בא נגיד....שהצמיג של השכן התפוצץ (ולא משנה איזה גודל) ומישהו נפגע,
זה לא שונה מכל תאונת דרכים אחרת ובשביל זה מחייבים אותנו להחזיק ביטוח, נכון?
אני לא בטוח מאיפה קיבלת את הרעיון שהשכן ישלם 20M$....זה לא עובד ככה.
הנפגע יקבל עד סכום הביטוח, במקרה שהוא רוצה יותר הוא יכול לתבוע את יצרן הצמיג לדוגמה.
אגב, הנה הוכחה חד משמעית שגודל צמיג לא גורם לתאונות......מוכן?
אף חברת ביטוח לא דורשת תוספת פרמיה בגלל גודל צמיג (או כל שינוי אחר), ואף חברת ביטוח לא תסרב לבטח בגלל גודל צמיג, בדיוק הפוך ממה שאתה מכיר, נכון? פעם חשבת למה?

התסמונת שטוקהולם הזאת....זה דבר מרתק. מדהים לראות איך ערמת בולשביקים שיכנעו עם שלם לעבוד על עצמם.

עמית JK
25-06-10, 17:41
חברים דעתכם בהחלטת מכובדת אבל נאמרת מתוך"פוזיציה"

על מנת שתבינו,
ראו הקישור מאמש בלילה בכביש 1
http://www.hnn.co.il/gallery10758.html

בקיצור זה וויכוח עקר,
ללא צל של ספק במדינה מתוקנת לא היו צריכים אזרחים כמונו שייסיעו לאזרח בפקק

במדינה מתוקנת כמו נורבגיה למשל יש גרר חונה 24 שעות בכל צומת מרכזית באוטוסטרדה
ממתין להתפתחויות ,
מדינה מתוקנת אמרתי??

רפאל וגיא, אנחנו לא מכריחים איש להצטרף, יש מספיק אנשים שמשוכנעים בנחיצות של היחידה
בגידולה ובפיתוחה,

חברים יקרים!
כולכם צודקים,מבולבלים?גם אנחנו.
נכנסתי לקישור צפיתי בסרטון ואף בתמונות המצורפות ושימו לב חברים שלפחות שניי רכבים מתנדבים לא בדיוק עומדים בחוק המדינה. אז אולי זה הפתרון! בואו "נתנדב"כולנו ונהייה קרובים לצלחת וסוף טוב הכל טוב

אריה פאהן
25-06-10, 18:37
אריה בבקשה,
בדרך כלל אתה עושה רושם של אדם אינטלגנטי וממש לא מתאים לך לכתוב שטויות,
אתה כותב על נושאים שאין לך מובן בהם,
1. תסביר לי מה ההבדל בין צמיג 40 או צמיג מקורי 33" תוכיח שאחד יכול להתפוצץ יותר מהשני
2. בא נגיד....שהצמיג של השכן התפוצץ (ולא משנה איזה גודל) ומישהו נפגע,
זה לא שונה מכל תאונת דרכים אחרת ובשביל זה מחייבים אותנו להחזיק ביטוח, נכון?
אני לא בטוח מאיפה קיבלת את הרעיון שהשכן ישלם 20M$....זה לא עובד ככה.
הנפגע יקבל עד סכום הביטוח, במקרה שהוא רוצה יותר הוא יכול לתבוע את יצרן הצמיג לדוגמה.
אגב, הנה הוכחה חד משמעית שגודל צמיג לא גורם לתאונות......מוכן?
אף חברת ביטוח לא דורשת תוספת פרמיה בגלל גודל צמיג (או כל שינוי אחר), ואף חברת ביטוח לא תסרב לבטח בגלל גודל צמיג, בדיוק הפוך ממה שאתה מכיר, נכון? פעם חשבת למה?

התסמונת שטוקהולם הזאת....זה דבר מרתק. מדהים לראות איך ערמת בולשביקים שיכנעו עם שלם לעבוד על עצמם.

תקרא מה שכתבתי

1. לא דיברתי על צמיג שמתפוצץ, דיברתי על גלגל שמשתחרר מהרכב.
ציריה או נאבה שמתוכננת לשאת צמיג 33" לא בהכרח תוכל לשאת צמיג 40" , היא יכולה להגזר .
מחר אמיר שם על הסוזוקי צמיג 40 " , נוסע ברחובות תל אביב, בסיבוב הנאבה מתפרקת מהעומס והגלגל טס אל מישהו שיושב בבית קפה והורג אותו, מי אחראי ?

2. בתביעת נזיקין הנפגע תובע את מי שאחראי לנזק שלו בכל סכום הנזק שנגרם לו. זה לא קשור איזה גבול אחריות פוליסה יש לפוגע.

3. בישראל בניגוד לארה"ב, אם הלכת ברחוב ורכב פגע בך אתה מכוסה ביטוחית ע"י המדינה, גם אם לא יודעים בכלל מי הרכב שפגע בך (אין פוליסה לתבוע), במקרה כזה בארה"ב אם אין לך ביטוח אישי אף אחד לא יטפל בך .

4. כמו שכתבתי בהתחלה, הייתי שמח אם היה אפשר לעשות שיפורים ברכבים באישור מהנדס/בוחן. זה לא המצב בישראל וכתבתי מה הסיבה לכך.
זה לא עניין לבג"ץ, רוצים - תשנו את חוקי המדינה, בהצלחה.

דרור ברלי
25-06-10, 18:49
חברים יקרים!
כולכם צודקים,מבולבלים?גם אנחנו.
נכנסתי לקישור צפיתי בסרטון ואף בתמונות המצורפות ושימו לב חברים שלפחות שניי רכבים מתנדבים לא בדיוק עומדים בחוק המדינה. אז אולי זה הפתרון! בואו "נתנדב"כולנו ונהייה קרובים לצלחת וסוף טוב הכל טוב

היי.
קדימה - תתנדב ליחפ"צ.
תוכל לחוות את הסיטואציה ההזויה לגמרי - אתה מנדב לשירות מתנ"א את זמנך היקר ואת הרכב היקר והמשופר שלך לטובת חילוצים מורכבים של משאיות הפוכות - וכל זאת ללא תמורה, ושעה אחר כך בוחן משטרתי יוריד לך את הרכב מהכביש... ואם בתמימותך תנסה לנפנף לו בתעודת המתנדב שלך, תראה מה יקרה....

עד כמה שזכרוני אינו מטעה אותי, ואולי מאיר יוכל להרחיב, בהחלט היו דברים מעולם.

ובכל זאת הם מתנדבים ומגיעים לכל אירוע. למה? כובע. כל אחד ומצפונו, ושיקוליו האישיים. גם אני לא בדיוק מסתדר עם עצם המצב של משטרע שמתעללת באזרחים, ובו בזמן נזקקת להם שיתנדבו לעשות את עבודתה, ומצד שני יש לי הרבה מאוד הערכה לאנשים שם ולפועלה של היחידה הזו, שבכלל לא קשורה לויכוח הזה.

dudu
25-06-10, 19:30
כי מנקודת המבט הצרה שלי, אני רואה שתי דרכים. ( ואני משוכנע שיש עוד, רק לא רואה אותן )
1. להלחם במערכת בכלים שהיא מספקת לצורכי בקרה ושינוי - קרי, פוליטיקה ...
2. להרים ידיים וללכת לגור בקנדה ...

1. זה לא אפשרי, לא כי אני עצלן אלא כי אין חכם כבעל נסיון, הנסיון האישי שלי והנסיון הקולקטיבי של תושבי ישראל מלמד אותי שפה אי אפשר ליזום שינוי. אני נידהמתי פעם לראות איך חודשים על גבי חודשים גרים אנשים בדשא שממול ... ואף אחד לא בא לשוחח איתם או להקשיב להם .. בסוף בא הגשם והם התקפלו .. וזה קרה יותר מפעם אחת. ההגיון שלי אומר שאם באים מסה של אנשים ולוחצים לשינוי בסוגיה אמיתית משמעותית .. כמו למשל אוכל .. או תרופה מצילת חיים .. אז המערכת בודאי תקשיב להם. אבל מתברר שלא ! .. אז שינוי באישורי גודל צמיגים ? .. פפכככ .. כמו שהבת שלי אומרת.
2. אני עוד לא שם, אולי כי אני תמים ואולי כי אני עוד מקוה שיקרה משהו או כי ככה חונכתי ... אבל אני עוד לא שם. וזה לא בגלל שאין לי ויזה .. :)

גיא, שזאת עדיין המדינה שלי ואני עדיין חי בה ...*

בפרשת יתרו ה' אומר /מברך את עם ישראל "והייתם לי עם סגולה" וגו'

אחד הפירושים הוא שעם ישראל בורך ביכולת "להסתגל" לכל מצב במהירות תכונה חשובה לכל הדעות,
לקראת מה שעבר על העם מאז יציאת מצרים ועד היום.
בזכות תכונה זו יכולת ההשרדות של העם היהודי היא כל כך מרשימה,
אבל אותה תכונה בדיוק היא זו שגורמת לנו להתנהג כמו שטיח מקיר לקיר גם היום.
מעלים את המיסים? הסתגלנו! מקצצים בסל התרופות נשרוד (או שלא).
אבל מה שבטוח יותר קל לנו להסתגל מאשר להתנגד או לשנות ,
אפילו לעזוב לקנדה אנחנו לא עוזבים לא כי טוב לנו אלא מפני שקל יותר לשבת ולרטון ולא לעשות כלום
סתגלנות -תכונה חשובה אבל צריך להיות גבול.
מצד שני מהפכנים שורדים כמונו ;)?

אריה פאהן
25-06-10, 19:55
בפרשת יתרו ה' אומר /מברך את עם ישראל "והייתם לי עם סגולה" וגו'

אחד הפירושים הוא שעם ישראל בורך ביכולת "להסתגל" לכל מצב במהירות תכונה חשובה לכל הדעות

אהבתי :)

tzagi
25-06-10, 20:10
תקרא מה שכתבתי

1. לא דיברתי על צמיג שמתפוצץ, דיברתי על גלגל שמשתחרר מהרכב.
ציריה או נאבה שמתוכננת לשאת צמיג 33" לא בהכרח תוכל לשאת צמיג 40" , היא יכולה להגזר .
מחר אמיר שם על הסוזוקי צמיג 40 " , נוסע ברחובות תל אביב, בסיבוב הנאבה מתפרקת מהעומס והגלגל טס אל מישהו שיושב בבית קפה והורג אותו, מי אחראי ?

2. בתביעת נזיקין הנפגע תובע את מי שאחראי לנזק שלו בכל סכום הנזק שנגרם לו. זה לא קשור איזה גבול אחריות פוליסה יש לפוגע.

3. בישראל בניגוד לארה"ב, אם הלכת ברחוב ורכב פגע בך אתה מכוסה ביטוחית ע"י המדינה, גם אם לא יודעים בכלל מי הרכב שפגע בך (אין פוליסה לתבוע), במקרה כזה בארה"ב אם אין לך ביטוח אישי אף אחד לא יטפל בך .

4. כמו שכתבתי בהתחלה, הייתי שמח אם היה אפשר לעשות שיפורים ברכבים באישור מהנדס/בוחן. זה לא המצב בישראל וכתבתי מה הסיבה לכך.
זה לא עניין לבג"ץ, רוצים - תשנו את חוקי המדינה, בהצלחה.

1,
כל זה טוב ויפה בתאוריה בלבד, המציאות היא שונה ואני עד לה
הסיכוי שלך להפגע מגלגל שהשתחרר מכל סיבה, בכל גודל יותר קטנה מלמות במלחמה גרעינית
אז אולי צריך חוק ממשלתי שכולם צריכים לעבור למקלט ולהשאר שם עד הודעה חדשה.

אולי תרים את הכפפה ותוכיח מבחינה סטטיסטית שרכבים משופרים גורמים ליותר תאונות ופגיעות מרכבים סטנדרטיים....I double dare you

2 . על איזה מדינה אתה מדבר? ואני מקווה שכוונתך למדינת ישראל.

3. בארה'ב אף בית חולים לא יכול לסרב טיפול לכל אדם בלי כל קשר ליכולת כספית, אם אתה משוכנע אחרת, אתה טועה.
4 אשאל שנית, מדוע אתה חושב שצריך אישור מהנדס או בוחן

גיא
25-06-10, 20:38
אריה,

עם יד על הלב.

מה איכפת לך שיעוף גלגל מאוטו ומישהו ימות ? ... תכלס !?
מתים פה מכל כך הרבה סיבות אחרות מטומטמות הרבה יותר.

ואם יקרה ... אז שיזיינו את בעל הרכב עד העצם, אותו ואת אבא שלו ואת סבא שלו ... בפעם הבאה ישימו לב טוב יותר ...

בגלל שאולי יעוף גלגל למישהו אז כולם לא יכולים לשים גלגל ? ... ענישה קולקטיבית ?

אני רוצה שכטה ממה שאתה מעשן.

kobiarava
26-06-10, 00:46
ומה עם זה שעף לו הגלגל החוקי, סתם כי הוא לא דאג לתחזק את הרכב כמו שצריך? תגיד שהיו צריכים לעלות על זה בטסט-חצי מדינה מעבירה רכבים טסט עם מכערים, בחלק מהמקרים הרכב אפילו לא מגיע פיזית למכון הטסטים, מחתימים טפסים ומעבירים כמה שטרות, והכל עובד פיקס. רכב צריך להיות מתוחזק ע"י בעליו או מי שהבעלים בחר שיתחזק בעבורו, בלי קשר לשיפורים ברכב או אפילו לגילו. בעל רכב שהזניח את הרכב הזנחה פושעת (=כשל בטיחותי)-שישלם, יעלה כמה שיעלה. למה אני ואתה צריכים לסבול בגלל זה?

קובי

דרור ברלי
27-06-10, 20:53
ומה עם זה שעף לו הגלגל החוקי, סתם כי הוא לא דאג לתחזק את הרכב כמו שצריך? תגיד שהיו צריכים לעלות על זה בטסט-חצי מדינה מעבירה רכבים טסט עם מכערים, בחלק מהמקרים הרכב אפילו לא מגיע פיזית למכון הטסטים, מחתימים טפסים ומעבירים כמה שטרות, והכל עובד פיקס. רכב צריך להיות מתוחזק ע"י בעליו או מי שהבעלים בחר שיתחזק בעבורו, בלי קשר לשיפורים ברכב או אפילו לגילו. בעל רכב שהזניח את הרכב הזנחה פושעת (=כשל בטיחותי)-שישלם, יעלה כמה שיעלה. למה אני ואתה צריכים לסבול בגלל זה?

קובי

כל מילה בסלע.

וחצי מדינה מעבירה טסט עם מאכער כי במקום לבדוק שהצמיג במצב תקין ושהגלגל יושב כמו שצריך, כל מה שמעניין אותם זה המידה שלו ברשיון, הבליטה שלו מהכנפון, ולמה יש לו חור של סיגריה בריפוד וברזנט במקום פח ולהפך... זה למה. זו מין תכונה אנושית כזו, שככל שיהיו בחברת בני אדם נורמלית יותר הגבלות ואיסורים - כך יהיו יותר ויותר עבריינים.

polar bear
27-06-10, 21:43
עוד אחד שלא התאפק :)

לגבי הנושא הפותח של השרשור הזה - אני באמת לא מבין על מה הפליאה - הרבה יותר פשוט לשלוח סוכן סמוי למירוץ מכוניות, שוטר זוטר כזה או אחר, ואחרי זה לשלוח נקודתית בוחן "מקצועי" לזמבר כל נהג ונהג. כנ"ל לגבי פטנט הקונה המדומה.

לגבי ענין היחפ"ץ - שני דברים - 1. המשטרה יכולה לעשות כל מה שהיא רוצה, כל דבר. וכפועל יוצא מכך - היא לא עושה מה שעושים בשבילה. כשיש עבודות שאין אף אזרח שמוכן לעשות אותן ישלחו משטרה. כמו שיש כל מני יחדיות לאכיפה כזאת או אחרת - כך צריכה להיות יחידה של שוטרים שתפקידםפינוי צירים. שבר שני { 2 } - אם אני לא טועה, למדינת ישראל יש כח שתפקידו הוא גם פינוי צירים - קוראים לזה "מכבי אש".

לגבי השאר - שם המשחק הוא כסף, וכסף וכסף. אם תמצאו מישהו מספיק עשיר שירצה שיהיו פה מירוצים ושיפורים חוקיים וכו'- אז זה מה שיהיה. כמו שקורה פה עם כל דבר.

fuksi
28-06-10, 12:09
יש לי שכן שגר לא רחוק ממני, יש לו F350 שהגג שלו הוא מעל 2.5 מטר מעל לקרקע, צמיגים 40"+ (לא התעניינתי לעומק), הוא קטן כזה, מטר שבעים ושיבה......
הוא נוסע על הדבר הזה יומית, כבר לפחות 7 שנים, ואין תאונות, אין בעיות, לא שובר צריות וסותם את איילון :-)
ויש מאות אלפים בדיוק כמוהו, וגם הם לא גורמים לכל בעיות ואף אחד אחר לא צר עין להם.

.

אני מאוד שמח שהשכן שלך לא מסתובב בשכונה שהילדים שלי מסתובבים!
אני משוכנע שהשכן שלך אם באו לו בלילה הזיות על חייזרים שרוצים לקחת אותו לסיבוב לא מתקשה להיכנס
לחנות נשק ולצאת עם 16M לביטחונו העצמי...
לגבי זה שבתי החולים מחוייבים לקבל את כולם זה נכון אולם הם נותנים את הטיפול ההכרחי ושולחים את האדם
להתמודד עם הצרות שלו בעצמו.
בישראל יש עודף רגולציה ובירוקטיה ללא ספק.בארה"ב אין הרבה...הטוב נמצא איפשהו באמצע )אירופה?(

דרור ברלי
28-06-10, 12:45
אל תתרפקו בערגה כזו על אירופה... נראה אתכם עוברים טסט בגרמניה למשל.

GodsFather
28-06-10, 12:54
המזרח הרחוק.

גיא
28-06-10, 14:36
פוקסי יקירי ...

איך השכן שלך עם האוטובוס הפרטי עובר טסט אתה יודע ? .. או השכן השני עם המשאית בטון ... ?

תפסיקו לראות את העולם דרך החור של האסימון ...

בחייכם.

ויותר גרוע מזה, אם השכן של ג'ו חטיאר שנוסע 40 קמש כל הזמן זה משנה את העובדה ? ... כי לידו גר איזה ארס עם פורש חדשה לגמרי, חוקית ומקורית שנוסע לסופר בקצה הרחוב 280 קמש כל הזמן ... זה לא הרבה יותר מסוכן ? ...

tzagi
28-06-10, 19:12
פוקסססי.....
אם אתה משוכנע שרכבים משופרים יותר מסוכנים לילדים (גם שלך) מרכבים סטנדרטיים, בבקשה תביא ראיות, תוכיח!
בנתיים אתה מפחד משד שאינו קיים,
האגדה האורבנית הזאת לא שונה מפחד מאבו ללה או צ'ופקברה.

חוץ מזה אף אחד לא התוכח איפה יותר טוב, איפה פחות טוב, כולו פסלנו אגדות אורבניות ותיקננו ידע שגוי.

עודד זנטון
28-06-10, 22:53
פוקסי יקירי,
החופש לעשות עם רכושך הפרטי הוא מיסודות הדמוקרטיה.
במקרה, ארה"ב נושאת את הדגל הראשי של הדמוקרטיה בעולם (ולא, אני לא מעריץ שלה!)
אז אם מוסכם בנינו שמותר לי חוקית לתקוע מסמרים בשקע הביתי ולחשמל עצמי לדעת, אני לא רואה מניעה שאסע על רכב רעוע שבניתי מקרשי בניין רקובים ומנוע של מטוס סילון.
לטענה המתבקשת אודות פגיעה בעצמי מול פגיעה בזולת, אענה בכך שהכל על אחריותי, לכן, אם אשרוט את הבן שלך עם מסמר שבלט מאותה יצירה מוטורית מפוקפקת שאני מתעקש להעלות לכביש, כנראה שתרושש אותי.
נובעת מסקנה (שבאה לידי ביטוי במציאות) שאשתדל בכל מאודי לא לעבור ליד הילד שלך עם הגרוטאה!
לגבי ה-M16, אולי היה רצוי שגם בחוקי היסוד שלנו,יכתב מפורשות (כמו בחוקה האמריקאית) כי לכל אזרח ישנה הזכות להסתובב חמוש וידע השלטון ויפחד ויזהר לא לאבד את אמון הציבור!
אגב, אני לא בטוח אבל נדמה לי שגם פה בארץ ילדים השיגו נשק ורצחו נהג מונית כך שאיפה היתרון היחסי במניעה ממני להנות מחצי קילו ברזל ולא מעט דאגות על הירך?

משום מה, אני לא מזהה גאונים גדולים שיודעים יותר טוב ממני מה טוב לי לעשות עם האחריות והכסף שלי.
(עוד לא אמרתי כלום על הטענה הדמגוגית משהו "אני יכול לצאת הביתה עם M16 מהמילואים אבל לא יכול לרכוש אקדח "0.22 . ")

בקיצור,

תחליטו כבר אם אנחנו דמוקרטיה והממשל עובד אצלנו או שאנו מוטציה שילטונית שמעסיקה את האזרחים שלה שלשמחתי, עוד מרגישים מחוברים רגשית בגלל אי אלו ערכים ישנים.

דרור ברלי
28-06-10, 23:03
פוקסססי.....
אם אתה משוכנע שרכבים משופרים יותר מסוכנים לילדים (גם שלך) מרכבים סטנדרטיים, בבקשה תביא ראיות, תוכיח!
בנתיים אתה מפחד משד שאינו קיים,
האגדה האורבנית הזאת לא שונה מפחד מאבו ללה או צ'ופקברה.

חוץ מזה אף אחד לא התוכח איפה יותר טוב, איפה פחות טוב, כולו פסלנו אגדות אורבניות ותיקננו ידע שגוי.

אוי ג'ו ג'ו...

הלוואי שספקן כמו פוקסי היה צריך להיות זה שמחליט. הוא לפחות היה מקשיב לך לפני שהיה חושב אם לענות לך בכן או לא.
הפקידונים הרעים של משרד התחבורע בישראל מותנים אוטומטית לומר "לא" לכל דבר. הם לא רוצים לראות הוכחות או ראיות לשום דבר, כי זה מפחיד אותם, כי פתאום הם יצטרכו לעבוד ממש, לקחת אחריות על דברים. מכאן נובעת המציאות שבה אסור לשנות כלום במכונית - כולל שינוי מבנה הרה-גורל במאפרה או הדבקת כלבלב לא תקני מפלסטיק עם ראש שמתנדנד לצדדים על הדשבורד, ולא מסכימים אפילו לדבר עם אף אזרח (אלא אם קוראים לו שי אגסי או עידן עופר) באף נושא, וזה מעדותו של מכר שמנסה כבר זמן רב להזיז משהו בנושא שקשור לתקינת רכב חשמלי.

אם זה קורה בגלל בולשביזם, רוע, טימטום (או במקרה של עובדי משרד התחבורע, מהשר התורן ועד אחרונת מחלקות התה - כל שלוש תכונות אלה גם יחד בוודאות) - לא יודע. אבל עובדה - הרגולציה התעבורתית הכמעט הכי מחמירה בעולם, האיסורים הקשים ביותר בכל הקשור לרכב - ועדיין הכי הרבה הרוגים בתאונות דרכים בעולם המערבי, לפי כל קנה מידה נמדד.

עודד זנטון
28-06-10, 23:09
אוי ג'ו ג'ו...

הם לא רוצים לראות הוכחות או ראיות לשום דבר, כי זה מפחיד אותם, כי פתאום הם יצטרכו לעבוד ממש, לקחת אחריות על דברים.

זהו דרור, אני חולק עליך ומצאתי סוף סוף את הנקודה!

מי אמר שהם צריכים לקחת אחריות לעזאזל?
מי שמם להיות אחראים עלי ועל רכושי יותר ממני?

עד שלא יהיה ברור פה שבעל הבית בדמוקרטיה הוא האזרח עצמו,
שאותו אזרח, הוא למעשה ה"מבוגר האחראי", הוא האיש החכם ביותר כשזה נוגע לרכושו,

לא תהיה בארץ הקודש דמוקרטיה.
(אצל השכנים, לפחות, המצב ברור ולא מוכרים אשליות).

ron1999
28-06-10, 23:42
זהו דרור, אני חולק עליך ומצאתי סוף סוף את הנקודה!

מי אמר שהם צריכים לקחת אחריות לעזאזל?
מי שמם להיות אחראים עלי ועל רכושי יותר ממני?

עד שלא יהיה ברור פה שבעל הבית בדמוקרטיה הוא האזרח עצמו,
שאותו אזרח, הוא למעשה ה"מבוגר האחראי", הוא האיש החכם ביותר כשזה נוגע לרכושו,

:)
ספר על הרעיונות שלך לגלעד ארדן
שמכריח אותך לקנות ווסטים זוהרים
מכריח אותך לעשן בחוץ
מכריח אותך לחבוש קסדה כשאתה רוכב על אופניים

המדינה בישראל היא ה"אבא והאמא" של כולם - האזרחים כולם טיפשים, כולם נטולי שיקול דעת, ולמען האמת עדיף לחוקק כמה שיותר חוקים - ככה שנשמור על כל ראשי הבקר במדינה הולכים בדרך שייעדנו להם ולא מפעילים חלילה שיקול דעת או מפתחים אחריות אישית.

רעה חולה שהיא תוצר לוואי קלאסי של התנהלות כזו היא באמת הסרת האחריות המוחלטת מהאזרח אל עבר הממשל- הגברת הטפילות החברתית.

וזה מכביד על הממשל, שמחזיק בשמיכת משאבים מוגבלת, וכשהוא מושך אותה לכיוון אחד (לסבסד אוכלוסיות למשל) הוא לוקח אותה ממגזר אחר (למשל משטרה חכמה יותר, יחידה לפינוי צירים...)

ואיפה הכל התחיל?
בהסרת האחריות מהאזרח באמצעות חקיקת-יתר ונטילת אחריות מין האזרח אל הממסד.

tzagi
28-06-10, 23:58
דרור,
אתה מנסה להאשים את האנשים הלא נכונים,
מה הם הפקידים? הם לא ישראלים נורמטיביים? הם לא שכנים שלך? (ועוד אתה גר בחולון אז בכלל....)
למה אתה מצפה מהם לחשוב בניגוד לכל עם ישראל?

בא ניקח את האתר בזה, שאם כל הכבוד לחברים בו, תראה איזה אחוז חושבים כמו פוקסי,
"אני לא רוצה את הרכב הזה ליד הילדים שלי"
"כל שינוי ברכב מחיייב בדיקת מהנדס"

בא ניצא מהאתר ונעשה סקר ברנדום ברחבי הפופולציה,
איזה אחוז של אנשים אתה משער חושבים בדיוק כמו פוקסי?(או יותר גרוע)......אני שם כסף על 100%
למה? ככה, כי אי אפשר להתעלם מ62 שנים של שטיפת מוח בולשביקית.

כל עוד האגדות האורבניות האלה ישארו עם הציבור הרחב, המצב הנוחכי רק יחמיר.

ופוקסי אגב, אם אני זוכר נכון בילה קצת בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות (שיתקן אותי אם אני טועה)
והוא ראה במו בעצמו יצירות מוטוריות שונות ומשונות....אני בטוח, אבל כנראה שלא התעמק בזה.

tzagi
29-06-10, 00:24
:)
ספר על הרעיונות שלך לגלעד ארדן
שמכריח אותך לקנות ווסטים זוהרים
מכריח אותך לעשן בחוץ
מכריח אותך לחבוש קסדה כשאתה רוכב על אופניים

המדינה בישראל היא ה"אבא והאמא" של כולם - האזרחים כולם טיפשים, כולם נטולי שיקול דעת, ולמען האמת עדיף לחוקק כמה שיותר חוקים - ככה שנשמור על כל ראשי הבקר במדינה הולכים בדרך שייעדנו להם ולא מפעילים חלילה שיקול דעת או מפתחים אחריות אישית.

רעה חולה שהיא תוצר לוואי קלאסי של התנהלות כזו היא באמת הסרת האחריות המוחלטת מהאזרח אל עבר הממשל- הגברת הטפילות החברתית.

וזה מכביד על הממשל, שמחזיק בשמיכת משאבים מוגבלת, וכשהוא מושך אותה לכיוון אחד (לסבסד אוכלוסיות למשל) הוא לוקח אותה ממגזר אחר (למשל משטרה חכמה יותר, יחידה לפינוי צירים...)

ואיפה הכל התחיל?
בהסרת האחריות מהאזרח באמצעות חקיקת-יתר ונטילת אחריות מין האזרח אל הממסד.

כתבת יפה ומדויק,
חבל שאתה לא משתתף פה יותר.

אריה פאהן
29-06-10, 01:28
1,
4 אשאל שנית, מדוע אתה חושב שצריך אישור מהנדס או בוחן

אתה שואל ברצינות ?
אני קורא את השרשור ואתה מצטייר לי כאדם חסר אחריות, אתה מזלזל בחיי אדם.
אני לא כותב את זה מתוך מטרה להעליב אותך, אבל ככה אתה מצטייר.
לגישתך כל אדם יכול לעשות מה שהוא רוצה ואם הוא טעה אז הוא ישלם על מעשיו.
מצטער לומר לך, אבל כאשר אתה פוגע בחיים והורג מישהו, אתה לא יכול לשלם על מעשיך, אתה לא יכול לפצות אף אחד.
וכדי להגן על עצמי, אני והחברה בה אני חי, מגבילים ומפקחים על אנשים אחרים.
לכן, אם אתה רוצה לעשות שינוי ברכב שלך, החברה חייבת לדרוש, שמישהו שמומחה לנושא כמו מהנדס יאשר זאת, עליו אני יכול לסמוך.
כל כך ברור ופשוט .:cool:

ron1999
29-06-10, 01:40
אתה שואל ברצינות ?
אני קורא את השרשור ואתה מצטייר לי כאדם חסר אחריות, אתה מזלזל בחיי אדם.
וכדי להגן על עצמי, אני והחברה בה אני חי, מגבילים ומפקחים על אנשים אחרים.
לכן, אם אתה רוצה לעשות שינוי ברכב שלך, החברה חייבת לדרוש, שמישהו שמומחה לנושא כמו מהנדס יאשר זאת, עליו אני יכול לסמוך.
כל כך ברור ופשוט .:cool:

אני חושב שבדברים שלך יש סוג של "הקטנת ראש"
אתה אומר - למה לי לשבור את הראש, ללמוד נושא, לבצע אותו ביסודיות
אני אעשה את המינימום ההכרחי שאיזה "מהנדס" ערטילאי יחליט עבורי - ואז אני מכוסה ומבחינתי האחריות הוסרה.

מכיר מכביה?
מכיר גשר מכביה?
מכיר את הנחל העכור שזורם שם למטה?

הנה הדוגמא שלך למה שקורה כשאתה לוקח יותר מידי אחריות מהאנשים -
אז כולם מנסים לחסוך, כולם מנסים לעגל פינות, כולם ראש קטן ואם "המהנדס חתם" אז זה מספיק.

ועכשיו, את זה לך תספר למי שנופל למיים יחד עם הגשר

אז נכון - התחת מכוסה לכל מי שבנה את הגשר מלבד המהנדסים שאישרו אותו, אבל מי שיצר את המצב הזה מלכתחילה היה החוק - שלקח מאנשים את האחריות האישית לייצר משהו טוב ונתן להם רשות להקטין ראש, להעביר אחריות הלאה - לצמצם את המשקל לכדי שעיר לעזאזל אחד שישלם את המחיר במקרה של פשלה (ובנוסף חברת הביטוח שתהיה מוכנה לכסות את זה)

ולעניינינו -
גם במקומות בהם מותרים שיפורים יש סט חוקים מינימלי שאומר "תעמוד בכללים האלה ואתה רשאי לנוע על הכבישים"
החוק הזה לא פוטר אף אחד מאחריות - הוא רק מגדיר מסגרת בתוכה אתה רשאי לפעול.
הוא מסמיך ומאציל את האחריות אליך -ותוך כדי מפתח אצלך - האזרח - את החוש הזה שלצערי התנוון כל כך - של אחריות אישית וחברתית.

* הדברים לא כוונו אליך אישית, כמובן, אלא לרעיון שהעלית.

ofiredri
29-06-10, 01:46
דווקא לגבי רוב הדברים, כגון איסור עישון במקומות ציבוריים, חובת קסדה, ואפוד, אני מסכים עם המדיניות הנוכחית.
בדרך אגב, גם הדוד סם יישם חוקים דומים, ואת חוק הקסדה הוא לא ביטל כמו שהחכימו לעשות בישראל.
בקליפורניה דופקים דוח"ות לילדים וחלקם נענשים אפילו מעבר לקנס (קרה אישית לאחיין שלי כשנסע על אופניים ללא קסדה) .
בקליפורניה גם אסור לעשן בסמוך למקומות ציבוריים אפילו אם זה בחוץ באוויר הצח.
כך שהדשא של השכן לא תמיד יותר ירוק ...

אנחנו עם ששוכח מהר ...
חוק האפוד מייצג באופן די טוב כמה אנחנו עם לא זהיר ולא לגמרי אחראי.
לצערי הרב, חוק האפוד הגיע לאחר כמה וכמה תאונות מזעזעות של אזרחים ואפילו שוטר או שניים שנפגעו כי נהגים אחרים בכביש לא הבחינו בהם אך אלה העוזרים בחרו לעמוד בשולי כביש החוף, או בצידו החשוף של הרכב התקוע.
לא חבל ? אז הנה ככה חטפנו עוד חוק שיכולנו למנוע ובטח שגם להציל חיים.

גם בעניין הרכבים המשופרים אני לא לגמרי מסכים עם המעבר לאחריות אישית מלאה.
פשוט בשל העובדה שאנחנו עם לא מחונך ולפעמים משפרים רכבים בצורה פרטצ'ית ונוסעים איתם אח"כ בכביש.

כאן, לפחות בשלב ראשון, צריכים פתרון ביניים שמאפשר נהיגה ברכבים משופרים, לאחר בדיקה נוספת שהרכב תקין (עוצר כמו שצריך במצבי חירום, נוסע ישר, לא נוזל, יציב, ועוד') ולא מסכן נהגים או עוברי אורח למינהם.

מה לעשות אנחנו עדיין לא שם, הן מבחינת המדינה והן מבחינת אחריות הנהגים כולל תרבות הנהיגה ומצב הרכבים.
תודו !

אריה פאהן
29-06-10, 01:54
ומה המסקנה שלך מגשר המכביה ? שהמהנדסים לא מבינים כלום, רק האזרח מבין מה טוב .
כל אחד יכול להבין מה שבא לו, כל אחד יכול לעשות מה שבא לו.
יופי, אז את הבית שלך תתכנן בעצמך, במיוחד אם אתה גר בפנטהאוז.
כדי שיהיה לך מספיק זמן בנפילה להבין איפה טעית.
וואלה יופי, אלפי בתים נבנים בשנה, ואת המסקנות שלך אתה מסיק מאיזה גשרון שקרס לפני 10 שנים כתוצאה מביצוע לקוי , לא תכנון לקוי.

ron1999
29-06-10, 01:59
אנחנו עם ששוכח מהר ...

חוק האפוד מייצג באופן די טוב כמה אנחנו עם לא זהיר ולא לגמרי אחראי.
לא חבל ? אז הנה ככה חטפנו עוד חוק שיכולנו למנוע ובטח שגם להציל חיים.

מה לעשות אנחנו עדיין לא שם, הן מבחינת המדינה והן מבחינת אחריות הנהגים כולל תרבות הנהיגה ומצב הרכבים.
תודו !

באותה מידה - למה שלא נסתובב עם שכפצים, אני בטוח שגם שכפצים היו יכולים להיות מועילים בהגנה מפני קליעים תועים שעפים לפעמים ברחובות...
אבל לזה לא תסכים נכון?
למה?
כי במקרה הזה ברור ונהיר לך שאתה מטפל בסימפטום ולא בבעיה (למה שבכלל יתעופפו קליעים ברחובות??? )
באותה מידה אפשר לדבר על חוק האפוד הזוהר ועל עוד מליון ושלוש חוקים אחרים שעברו \ עוברים \ יעברו באיצטלה מטופשת של "לכפות בחוק מה שלא השכלנו לחנך"

מה קדם למה - הביצה או התפוח (או התרנגולת)

במסגרת ההתנדבות שלי (שאינה פינוי צירים חסומים :) ) לימדו אותנו שגם כשאתה עובד עם חבר'ה בעייתיים - אתה חייב להסתכן ולבקש מהם לקחת אחריות -
כי כל עוד לא תעשה את זה, או תעשה את העבודה במקומם או תדאג בשבילם - הם לא ילמדו לעולם, וה"מגננה" הזו בסופו של דבר תפגע בהם

במקרה הזה - החברה שלנו כולה היא החבר'ה הבעייתיים האלה

ומילה לאריה -
הדוגמא שלי - גשר המכביה הוא דוגמא קלאסית להקטנת ראש, אבל המסקנה שלי היא לא ש"האזרח יודע הכל והמהנדס לא יודע כלום" (למרות שמאוד אופייני למהנדסים לטעות ולחשוב שהם יודעים יותר מאנשים שהם לא-מהנדסים, אני יודע, אני בעצמי "מהנדס" ועובד בסביבה מלאה בכאלה)
המסקנה שלי היא שאי אפשר להסיר אחריות מכולם ולרכז אותה במקום אחד - צריך לחנך, להשריש, להעמיק, להחדיר (אם אתה מכיר עוד מונחים אתה מוזמן להוסיף) שהאחריות היא על כולנו
ומספיק ודי לצפות מהמחוקק שיאכיל אותנו בכפית בהמון איסורים וגזירות רק כדי שאנחנו "החלשים וחסרי האונים ושיקול הדעת" נצליח להתקיים ולשגשג פה.

tzagi
29-06-10, 02:06
כן אריה,
אני שואל בשיא הרצינות,
אני יכול לספר לך אלפי סיפורים על רכבים שאני ואחרים שיפרו ושינו, כמה טויוטות שהפכתי מIFS לסרן חי,
כמה רכבים הגבעתי, הנמכתי, החלפתי מנועים, הסבות, אני כבר לא זוכר את כולם....
ואני לא לבד, יש (גם היום) מאות אלפים כמוני,
ובכל זאת, לא תמצא שמץ של הוכחה שהרכבים המשופרים מעורבים ביותר תאונות או גורמים ליותר נזקים מכל רכב אחר.

מיותר לציין, שאף אחד מהרכבים האלה לא היה זקוק לבדיקה ע'י מהנדס או בוחן.......ובכל זאת, יש להם רשות מלאה לנוע על כל כביש ציבורי,

כנראה שהשד הוא לא כזה גרוע כמו שאתה חושב,

אני לא אחראי???????
300 מליון לא מסכימים איתך, אולי יש לזה סיבה.

ציתות:
"לגישתך כל אדם יכול לעשות מה שהוא רוצה ואם הוא טעה אז הוא ישלם על מעשיו."

זה בבבבבדיוק אבל בדיוק ככה, זאת האבן יסוד של מדינה חופשית, כל הסרה מאחריות האזרח (ככתוב כל כך יפה מעלי) תגרום למצב שאתה בו היום, בלי דרך להחזיר את השעון אחורה.

ofiredri
29-06-10, 02:13
שאלה מצויינת Ron1999 ... אומנם בציניות אבל התשובה ממש לא צינית .

הייתה תקופה בה חייבו מנהיגים בעולם, כולל בישראל, ללבוש שכפצים בשל איום מודיעיני על חייהם .
רבין, לדאבוני, סירב ללבוש שכפץ באותו ערב הידוע לשימצה !
אז כן, גם זה יכול לקרות, אבל כל עוד אין סכנה כזו באופק תהנה מחודשי הקיץ בים ללא חולצה ;-)

ובעניין חוק האפוד, כבר עניתי לך מה קדם למה וזו הסיבה לחוק - חוסר זהירות ואובדן מיותר של חיי אדם בפועל, לא בתיאוריה .

אריה פאהן
29-06-10, 02:16
אני מאוד נגד עודף חקיקה, אני גם מאוד בעד שיפורי רכבים.
אבל דווקא שאני קורא שירשור כזה, אני מבין שיש גבול להאצלת הסמכויות והאחריות לאזרח.
כי יש אנשים שאין להם מינימום של אחריות.
אתה מבין, הוא יהרוג אז הוא ישלם ויפצה.
לכן בעיניינים של בטיחות ברמות של רכב/בניין וכדו', אני עדיין מעדיף שיהיה איזשהו פיקוח, כדי להגן על החיים שלנו.
אני בולשביק :D

ofiredri
29-06-10, 02:20
ונעבור לנימה חיובית :-)

אהבתי מאוד את שינוי הגישה לרכבי אספנות בישראל . לא עוד שני טסטים בשנה אלא פעם אחת + בדיקת חורף .
אני משוכנע שהשינוי נעשה מתוך ידיעה שהרכבים האילו מתוחזקים כראוי ונוסעים יחסית מעט בכביש .

הייתי שמח לראות שינוי דומה בגישה לרכבי השטח המשופרים .

דיעות ?

tzagi
29-06-10, 02:36
אופיר,
אולי אתה יכול לעשות טובה,
בניגוד אלי, אתה חי במדינה שאין בה טסט בכלל (הסמוג טסט לא נחשב)

אולי אתה יכול לספר לציבור הישראלי איך זה לחיות במקום שכל בעל רכב עושה מה בא לו ואיך זה משפיע על שאר האוכלוסיה,
תתרכז על דברים פשוטים, כמות הילדים הדרוסים ע'י כל מני F350 על 44" וכדומה.

תודה מראש.

ofiredri
29-06-10, 03:55
נכון, התחושה נהדרת והסיבה לתאונות בקליפורניה היא לא גודל הצמיג על הג'יפ של השכן.
בשונה מישראל, אתה חש ויודע שאתה חי בסביבה אחראית מאוד בכל האספקטים שקשורים לתעבורה, ולכן אני בספק שאנחנו משווים בדיון הזה תפוחים לתפוחים.

במילים אחרות, אני מנחש שהנקודה של אריה היא שאנחנו לא מוכנים או ממושמעים או איך שתיקרא לזה, למצב בו אפשר לתת לאזרח הישראלי הטיפוסי לעשות מה שהוא רוצה ברכב שלו ולנהוג בו בכביש ואפילו בשטח בסביבת מטיילים.
ממה שאני מבין, אריה מציע לשחרר את הרצועה אבל עדיין להיות תחת פיקוח בטיחותי מסויים. נוטה להסכים.

אגב, החבר'ה כאן (ישראלים ואמריקאים) נוסעים על הכביש עם צמיגים בגודל מקסימלי 38" כולל בפול סייז.
בגדלים שמעבר, הם מעלים את הריגס על עגלות וגוררים למסלול.
קבל תמונה מהשבת האחרונה ברוביקון ;-) גם בדוגמא הזו מופגנת אחריות אישית למופת ע"י המקומיים .

מה דעתך האוביקטיבית בנושא ?
ומה נדרש אצלכם בסנטרל לחידוש הרישוי השנתי ?

tzagi
29-06-10, 04:59
אני אישית לא יכול לראות את זה בצורה "אוביקטיבית"
כאחד שגדל בSFV משנות ה80 המוקדמות, וגר שם עד כ8 שנים מעכשיו, זאת צורת חיים, אני לא מכיר שיטה אחרת,
כל שיטה אחרת נראת מוזרה ומפגרת בעיני, ככה זה.
אתה לעומת זאת (אני מתאר לעצמי) יצא לך לחיות כמבוגר גם בארץ ישראל וגם בארץ המובטחת, ולכן, דעתך פה יותר חשובה משלי,
אני נחשב יותר מדי כחייזר.....

אין " סנטרל"
לכל מדינה יש את הפיגור שלה,
ה"טסט" בטקסס , שצריך לעבור שנתית, ואגב, אין בינו כל קשר לרישוי,
הוא מאד פשוט, ובשיא הרצינות, אם רכב לא עובר אותו, אין לו מה לחפש על הכביש.
הנה קישור לקריטריה:
http://www.txdps.state.tx.us/vi/inspection/veh_class_list.asp?class=Passenger+Car&classsubmit=Go

ובידיעינו שלעם ישראל יש קושי בלועזית, הנה הרשימה והסברים:

What's Inspected by Vehicle Type

Items Of Inspection

05.01 Inspect Every Passenger Car For: (Listed in suggested order of inspection)

* Check for evidence of Financial Responsibility
ביטוח חובה יש? יופי
1. Horn
זמבורה עובדת? עברת
2. Windshield Wipers
וישרים עובדים? שימו לב, אם אין חלון קידמי, נגיד בCJ, אז לא צריך וישרים.
3. Mirror
ראי אחורי
4. Steering
צריך להיות קשר בין ההגה לגלגלים הקדמיים, כמו כן, ההגה לא יכול להראות כאילו כלבים לעסו אותו.
5. Seat Belts
זה נושא כאוב, החגורות לא יכולות להראות שהן מתפרקות, חוט ומחט מחזירות אותם לתיקנות.
6. Brakes (system) (Parking - beginning with 1960 models)
בלם חרום, נחוץ שיעבוד , הבוחן לוחץ עליו ,מנסה להתקדם ומחפש התנגדות.
7. Tires
הבוחן בודק שיש יותר מ 3ממ בשר בצמיגים.
8. Wheel Assembly
מחפשים נזק בגלגל, כמו כן, כל הברגים נמצאים.
9. Exhaust System
זה לא ברור, כנראה לוודא שמערכת האגזוז נמצאת.
10. Exhaust Emission System (beginning with 1968 models)
בדיקת זיהום אויר
11. Beam Indicator (beginning with 1948 models)
לוודא שהנורה הכחולה נדלקת בדאש, שלא תסנוור בלי סיבה
12. Tail Lamps (2); (1) if 1959 model or earlier
פנסים אחוריים קיימים ועובדים
13. Stop Lamps (2); (1) if 1959 model or earlier
כנ'ל
14. License Plate Lamp (1)
פנס לוחית אחורית
15. Rear Red Reflectors (2)
לא ברור, מחזירי אור אחוריים
16. Turn Signal Lamps (beginning with 1960 models)
וינקרים עובדים?
17. Head Lamps (2)
פנסים קדמיים.
18. Motor, Serial, or Vehicle Identification Number
בדיקה שהניירת מתאימה לרכב.
19. 1988 & newer - inspect for window tinting or coating
בדיקה לא ברורה בענייני פילם חלונות, עוד לא נתקלתי בזה.
20. Gas caps on vehicles 2-24 model years old.
בדיקה שבפקק דלק לא נוזל אויר, שייך לטסט זיהום אויר.

GodsFather
29-06-10, 06:08
במילים אחרות, אני מנחש שהנקודה של אריה היא שאנחנו לא מוכנים או ממושמעים או איך שתיקרא לזה, למצב בו אפשר לתת לאזרח הישראלי הטיפוסי לעשות מה שהוא רוצה ברכב שלו ולנהוג בו בכביש ואפילו בשטח בסביבת מטיילים.
ממה שאני מבין, אריה מציע לשחרר את הרצועה אבל עדיין להיות תחת פיקוח בטיחותי מסויים. נוטה להסכים.

כשאתה מלמד את הילד שלך לרכב על אופניים, קורה שהוא נופל ונחבט בברכיו בפעם-פעמיים הראשונות, נכון ?
זה בדיוק אותו הדבר כשאתה רוצה ללמד אחריות את העם. יהיו כמה שייפגעו (מלשון סביל) ויהיו כמה שיענשו כתוצאה מכך.
יחד עם זאת, עם סט נכון של הוראות מלוות ועם תמיכה נכונה וחינוך נכון לעשות את העבודה כראוי ולא בשיטת ה"חפיף", אפשר גם להמנע מאותן חבטות ברכיים עד לכמעט 0. כשהמדינה רוצה, היא יכולה, וזה הוכח כבר פעמים רבות.

גיא
29-06-10, 09:25
הדוגמה אולי של גשר המכביה לא מוחלטת, אפשר להגיד שזה ביצוע לקוי של תיכנון מעולה ... ( למרות שזה לא! )

אז הנה דוגמה אחרת, דוגמה שקבלה את כל האישורים של כל המהנדסים .... מה אומרת לך המילה "פל-קל" ? ....או מלון חוף התמרים בעכו ? ... או סתם כל מטר של כביש בישראל ...

------

מערכת פקידותית "בולשביקית" כמו שאוהב ג'ו לקרוא לה, היא משהו מעולה לכאלו שלא רוצים לעבוד אלא להעביר הכל לפופטיץ ...

למדתי על זה פעם, אני חושב שזה ניקרא "העיקרון הפיטרי" ... כל עובד מוצלח מקודם מתפקיד לתפקיד .. עד שהוא מגיע לתפקיד שהוא לא טוב בו ואז הוא לא נחשב מוצלח וניתקע שם. המשמעות היא שהעובדים באירגון היררכי כמו למשל עובדי המדינה בישראל ... לא מתאימים לתפקיד שלהם.

-------

הכי גרוע, נוצרה פה תרבות שכולם עומדים לדין כל הזמן בכל עניין ... ולכן אף אחד לא מוכן לעשות שום דבר מפחד בית המשפט ... ולכן שום דבר לא נעשה והכל מכוסתח.

עירא
29-06-10, 09:57
אז הנה דוגמה אחרת, דוגמה שקבלה את כל האישורים של כל המהנדסים .... מה אומרת לך המילה "פל-קל" ?

גם במקרה של פל קל התכנון היה טוב, הבעייה הייתה ביישום כושל. (אייכויות הדבקה-> כניסת לחות-> חלודה -> חתונה נהרסת)

ron1999
29-06-10, 10:45
גם במקרה של פל קל התכנון היה טוב, הבעייה הייתה ביישום כושל. (אייכויות הדבקה-> כניסת לחות-> חלודה -> חתונה נהרסת)

אהבתי את האנדרסטייטמנט.

מדברי
29-06-10, 11:31
אני לא מצליח להבין על מה הויכוח? אתם טוענים שהיום האזרח הישראלי לא עושה מה שהוא רוצה? ועוד איך עושה ואחרי זה מאכער מעביר אותו טסט....

האם תאונות הדרכים וההרוגים הרבים נובעים מזה שהוו גרירה של חבר שלי לא היה ברישיון ולכן הוא היה צריך לנסוע למשטרה להראות שהוא פירק אותו מהג'יפ? האם זה ניצול משאבים וזמן טוב של הרשויות?

כן, אני לא מבין למה אני צריך לשאול את המדינה כל פעם שאני מחליף צבע לג'יפ, ברזנט או עוד אינטש בצמיג, או שהדבקתי מצפן על הדשבורד?

ולשאלתך רמקול - תסתכל סביבך, תראה חיילים בני 18 עדיין בגיל ההתבגרות (כמו שאנחנו היינו) הולכים עם M16. מה קרה? אסון? לא....נשק זו לא מילה גסה..... אולי אם לכל אזרח הייתה תזכות לשאת נשק היו פחות גנבות וחרא מהסוג הזה

fuksi
29-06-10, 12:03
אני מבין שהשירשור השתנה לשירשור על רגולציה והוצאת קיטור
דעתי דומה לשל זו של אריה פארן,בישראל יש יותר מידי רגולציה!יותר מידי בירוקרטיה! חד משמעית!!!!
אולם אין לי ספק שאסור לעבור לקיצוניות השניה.
אין לי מספיק על מה שקורה בארה"ב...אבל סיפורי האחריות האישית וחוסר רגולציה יכולים לסמר שיער.
בארה"ב יותר מ100 בנקים התאדו באויר וביליוני דולארים איתם....אז יופי אפשר לתבוע את מנהלי הבנקים....
בביקורי שם )ס.פרנסיסקו( ראיתי מפלצות על גלגלי "40 וגגות בגובה 2.5 מטר. אף אחד לא ישכנע אותי שרכב כזה
שעל הדרך גם שוקל 3 טון הגיוני שינוע על הכביש ו/או בשכונות מגורים.)וזה עוד באיזורים החנונים של אמריקה....(
אין לי סטטיסקות אולם ברור לי שפורד 350 בגובה בגובה 2.5 מטר על צמיגי 40" מועד יותר לתאונה מאשר סטאנדרטי.
כמו שברור לי לחלוטין בלי גיבוי מדעי שעדיף בתאונה קשה בין פרייבט עם 6 כריות אויר לSUV מצ'וקמק כמו שלי
עדיף להיות בSUV!

גיא-זה שרכבים רבים עוברים טסט בשיטות הקומבינה זה עניין לחינוך ולעקיפה,כיוון שאי אפשר כרגע להחליף את
העם היושב בציון נסה לדמיין מצב שהיו מבטלים את חובת הטסט....
עדיין אני חושב לכל מי שיש לו ידיים טובות יכול לפתוח שידרוגיה ולשדרג רכבים בצורה שנראה לו או לפי דרישת הלקוח
זה אבסורד!

גיא
29-06-10, 12:20
פוקסי ידידי ( בלי ציניות )

שמע קטע, בישראל נעים כמות של כמה מאות טובות של רכבים גדולים ( משהו כמו ואנדורה ? ) כבדים ( קצת מעל 4 וחצי טון ) עם מרכז כובד גבוה מאוד ( ! ) נהוגים על ידי נהגים שחלקם ממש נורא מאוד לא מיומן ( ממש ) כאשר רוב מכריע של הנהגים לא מחזיק ברשיון מתאים ( מבחינת ה עד 4 טון ) כאשר אין כמעט בקרה פנימית של אותו אירגון לגבי איכות הנהיגה של אותם נהגים ( חלקם מתנדבים שמגיעים פעם ב ... )

כל זאת ועוד, הרכבים הללו מורשים לנסוע בניגוד לחוק כאשר ההדרכה שמתבצעת היא באופן די רופף ... ( הסבר קצר של אסור .. ומותר ... ותשתדל שלא יקרה כלום ... ( נישבע לך ! ) )

עוד תוספת קטנה היא שהרכבים הללו מכילים חומרים מסוכנים ונפיצים.

והכל במסגרת החוק.

אז אל תחפש את הביגפוטים בארה"ב ... העניין מאוד פשוט. גרולציה / לא רגולציה זה הכל מילים יפות וחסרות משמעות לחלוטין.
זה עניין חד משמעי של אינטרס כלכלי ו/ או פוליטי. מותר ואסור הכל לפי הצורך. הכל ניתן לשינוי לפי הפופוליזם של יוזם השינוי או המאשר שלו ומה הוא מקווה / יכול להרויח לכיס הפרטי שלו מהשינוי אם יאושר או לא.

** כל מה שניכתס למעלה הוא מידע אישי ומנסיון אישי, אין ולא היתה פה הוצאת דיבה אלא רק תאור של דברים שראיתי ועשיתי במסגרת אותו אירגון. והכל לא היה מעולם הכל עורבה פרח ושקר. במסגרת החוק אני לא מפליל את עצמי ולא יודע על מה מדובר. **

ארז
29-06-10, 12:43
אני לא מצליח להבין על מה הויכוח? אתם טוענים שהיום האזרח הישראלי לא עושה מה שהוא רוצה? ועוד איך עושה ואחרי זה מאכער מעביר אותו טסט....

האם תאונות הדרכים וההרוגים הרבים נובעים מזה שהוו גרירה של חבר שלי לא היה ברישיון ולכן הוא היה צריך לנסוע למשטרה להראות שהוא פירק אותו מהג'יפ? האם זה ניצול משאבים וזמן טוב של הרשויות?

כן, אני לא מבין למה אני צריך לשאול את המדינה כל פעם שאני מחליף צבע לג'יפ, ברזנט או עוד אינטש בצמיג, או שהדבקתי מצפן על הדשבורד?

ולשאלתך רמקול - תסתכל סביבך, תראה חיילים בני 18 עדיין בגיל ההתבגרות (כמו שאנחנו היינו) הולכים עם M16. מה קרה? אסון? לא....נשק זו לא מילה גסה..... אולי אם לכל אזרח הייתה תזכות לשאת נשק היו פחות גנבות וחרא מהסוג הזה

יש לי בעיה עם התשובה שלך(וזה הניסוח הכי עדין שאני מוצא...)
כן תאונות נובעות מזה שוו גרירה לא היה ברשיון, יותר נכון לכתוב מזה שוו הגרירה(או כל מכלול/תוספת אחרת) חובר בצורה לא נכונה לרכב(דבר שעל הנייר אמור להתגלות בתהליך האישור שלו).
כן יש בעיה עם עוד אינץ בצמיג שלך(מרחק בלימה של הרכב ועוד ואיפה בדיוק הגבול עובר? אצלי?אצלך? אתה רוצה אינץ, אני לא מבין למה אני לא יכול עוד 3 אינץ...גם אז אתה תטען שאין השפעה על מכלולי בלימה או ביצועיהם?

תאמין לי שכבעל מקצוע אני מקבל לפעמיים שבץ כשאני רואה את העבודות שאנשים עושים בעצמם על הרכב,דברים שבעיני רחוקים שנות אור ממשהו שהייתי מסכים לנסוע לידו בנתיבי אילון...גם דברים שחברים פה באתר הציגו וקיבלו מחמאות מכל עבר...בעיני זו סכנה קיומית למי שנוסע לידם.

יש כמובן גם את הצד השני...כמו כל מיני דרישות הזויות והחמרות הרבה מעבר לדרישות היצרן.

נ.ב בדיוק בגלל מה שכתבת על עניין הM16 לא נותנים כאן רשיונות גורפים לנשק(וטוב שכך).

מדברי
29-06-10, 12:57
יכול להיות שאתה צודק ארז ואני מבין וממש לא חושב שצריך לתת רשיונות גורפים לנשק, אני אפילו נגד זה. אני פשוט העליתי איזשהיא טענה שיכול להיות בה צדק ואולי לא, על מנת לראות התיחסות רעיונית.

בקשר לוו גרירה וכו', אני לא מהנדס מכוניות ואצלי כל מה שיש בג'יפ גם כתוב ברישיון, אבל, גם וו גרירה ברישיון יכול להיות לא מחובר מספיק חזק וגם צמיג ברישיון יכול לצאת ביחד עם הציריה החוצה בזמן נסיעה. הרעיון שרציתי להעביר (גם אם לא בהצלחה מרובה, לפי תגובתך) היא שאם מישהו חושב שבגלל שיפורים יש תאונות אז שיוכיח את זה. אחרת זו סתם טענת סרק.

בצורה כללית לעיל הוצגו דרכים שלפיהם העיניינים מתנהלים יפה במקומות אחרים בעולם (גם בנושאים כמו נשק) ואם אני מסכים עם זה או לאו או שאתה מסכים עם זה או לא לא משנה את העובדה שזה עובד, ואפילו יפה - אז אולי, רק אולי אפשר ללמוד מזה משהו.

ניר ל
29-06-10, 13:11
וואי וואי, אני כבר לא מסוגל לעקוב !!!

לדעתי קרו שני ארועים הסטוריים בתולדות הפורום בשרשור הזה:

1. מסכימים עם גיא .
2. הקצב הגבוה ביותר של תגובות/זמן.

מה עם כיוון אחר לגמרי -

אנחנו קהילה די גדולה שלא מרוצה מהמצב, יש לנו עניין משותף שבוער לנו בעצמות, ברור לנו שהעניין הזה לא פתיר, אנחנו מבינים מצויין שאין עתיד למדינת ישראל.

בואו נהגר כולנו בצורה מסודרת, לטכסס, נקים קהילה שם. גיא יהיה הגורו המטורף, אני העוזר שלו. (לא באמת מעניין אותי מס' 2, אבל אני מוכן לקבל את הפירורים שישאיר לי מנשות הקהילה ובנותיהן...)

אריה פאהן
29-06-10, 13:38
הדוגמה אולי של גשר המכביה לא מוחלטת, אפשר להגיד שזה ביצוע לקוי של תיכנון מעולה ... ( למרות שזה לא! )

אז הנה דוגמה אחרת, דוגמה שקבלה את כל האישורים של כל המהנדסים .... מה אומרת לך המילה "פל-קל" ? ....או מלון חוף התמרים בעכו ? ... או סתם כל מטר של כביש בישראל ...

באמת ? :D
למה לכתוב שטויות בדברים שאין לך מושג בהם ?
מאיפה אתה יודע שהתכנון היה לקוי ?
מאיפה אתה יודע שלפלקל היו את כל האישורים ? אולי תעזור ותשיג לו את האישורים שלא היו לו , תזדרז, בן אדם יושב בכלא ואתה יכול לעזור לו לצאת משם.

נדב42
29-06-10, 13:40
כן תאונות נובעות מזה שוו גרירה לא היה ברשיון, יותר נכון לכתוב מזה שוו הגרירה(או כל מכלול/תוספת אחרת) חובר בצורה לא נכונה לרכב(דבר שעל הנייר אמור להתגלות בתהליך האישור שלו).
כן יש בעיה עם עוד אינץ בצמיג שלך(מרחק בלימה של הרכב ועוד ואיפה בדיוק הגבול עובר? אצלי?אצלך? אתה רוצה אינץ, אני לא מבין למה אני לא יכול עוד 3 אינץ...גם אז אתה תטען שאין השפעה על מכלולי בלימה או ביצועיהם?

תאמין לי שכבעל מקצוע אני מקבל לפעמיים שבץ כשאני רואה את העבודות שאנשים עושים בעצמם על הרכב,דברים שבעיני רחוקים שנות אור ממשהו שהייתי מסכים לנסוע לידו בנתיבי אילון...גם דברים שחברים פה באתר הציגו וקיבלו מחמאות מכל עבר...בעיני זו סכנה קיומית למי שנוסע לידם.

יש כמובן גם את הצד השני...כמו כל מיני דרישות הזויות והחמרות הרבה מעבר לדרישות היצרן.

ארז, הייתי מקבל את תשובתך אילו למשל:

- ניתן היה לאשר שינוי מידת צמיג סבירה (הדיון על מה סביר יכול לפרנס כשלעצמו עוד שרשור כזה... ניקח למשל את מידת הצמיג 205/70R15 שאינה מורשית לסוזוקי ויטארה אבל יש בה צמיגי שטח משובחים, כאשר המידות 205/75R15 ו- 195R15 כן מורשות. למה ? כי זה מה שמופע ב-"אוטודאטה" ואם זה לא שם אז אין מי שיפעיל שיקול דעת)

- ניתן היה לאשר התקנת קיט הגבהה אשר אמנם מהווה שינוי מבנה, אך אינו פוגע בבטיחות הרכב (למשל אם הוא כולל הרחבת בסיס הגלגלים, חיזוק המתלים והתאמת קפיצים/בולמים למבנה החדש). אבל אין היום (למיטב ידיעתי) שום גוף מוסמך שמורשה לקיים בדיקה (אפילו בתשלום) ולאשר (או לא !) שהשינוי ברכב בטיחותי וניתן להשתמש ברכב המשודרג גם בכביש הציבורי.

ואפשר להמשיך את הרשימה עד אין קץ. הבעייה היא שאפילו במקום שאמור לאשר דברים כאלו (עמדה מס' 1), לא מפעילים שום שיקול דעת (הייתי שם, ניסיתי בעצמי, זה לא סיפורים, אין עם מי לדבר) ולא מאפשרים שום דבר שלא מאושר ע"י יצרן הרכב או רשום באוטודאטה ...

נדב.

דרור ברלי
29-06-10, 13:43
הרעיון שרציתי להעביר (גם אם לא בהצלחה מרובה, לפי תגובתך) היא שאם מישהו חושב שבגלל שיפורים יש תאונות אז שיוכיח את זה. אחרת זו סתם טענת סרק.
.

מצטער לשחק את פרקליטו של השטן, אבל זה דבר שאני יכול להוכיח לך מיידית. תביא ג'יפים משופרים ונצא לנסיעה. לא, לא עד המגבלות. לא ננסה להפוך אף רכב. אבל כל הגדלת צמיגים, כל הגבהת מתלים, גוררת אחריה שינוי בזוויות ובגיאומטריה של מערכות היגוי ומקלקלת את התנהגות הרכב בכביש! ואם אתה רוצה שבעל רכב השטח שלדעתי לא רק המשופר ביותר בישראל אלא גם המשופר בפדנטיות ובמקצועיות הגדולה ביותר שראיתי אי פעם כאן בארץ - יגיד לך את זה במילים אלה ממש ויעשה לך סיבוב כדי שתרגיש בעצמך, אפשר לסדר גם את זה...
יצא לי לנהוג ולבחון מספר רב מאוד-מאוד של רכבי שטח משופרים ברמות שונות של עומק. מצטער, אבל ככל שהיו יותר גדולים, יותר גבוהים ויותר משופרים לעבודת שטח וככל שהיו עבירים יותר במסלעות, כך היו גבוליים יותר בכביש. בכוונה אני לא רוצה לכתוב "מסוכנים", למרות שחלקם היו ממש כאלה ואפילו גרועים יותר מזה. כלים שנסעו עקום, כלים שויברצו ודפקו, כלים שבלמו רע, שסירבו לפנות, כלים שאיימו להתהפך בכל פנייה אפילו במהירות עירונית למהדרין. הרבה זוועות ראיתי- קפיצים שנחתכו/רותכו, ריתוכים לא סימטריים, אילתורים מזעזעים והשחתה פרופר של מכוניות יקרות, שלקוחות תמימים שילמו עבורם הון תועפות. רוב ה"שיפורים" הללו בוצעו בסדנאות שזו פרנסתן ושחלקן גם בעלות מוניטין.
נהג מנוסה שעולה על רכב כזה מבין מיד עם מה יש לו עסק ונוהג בהתאם. אבל מה עם נהג צעיר מתלהב ו/או פחות מנוסה?

לא הכל בחיים זה רק קוטר גלגל, או רק הגבהה. זה המכלול של גלגלים וגובה ומרכז כובד וזוויות וחוזק בלמים וחוזק ציריות וחוזק מכלולי היגוי ועוד ועוד, ואיך שכל זה עובד כמכלול, ובסופו של דבר הרבה מאוד תלוי גם בנהג, בבגרות ובמשמעת העצמית שלו, כי לא חסרות כאן גם מאות ואלפי מכוניות סטנדרטיות עד העצם שהתנהגות הכביש שלהן בתצורתן המקורית מסוכנת בהגדרתה (מי אמר חיפושית?... מי אמר סובארו ליאונה?... מי אמר אמריקאיות ישנות?...). אז איפה עובר הגבול?... מה מסוכן ומה לא? בגלל זה אנחנו אומרים - הבו לנו מכון שזה תפקידו. בניהולו ובאחריותו של מהנדס רכב. שיקבע קריטריונים מסוימים ורכב משופר יצטרך לבוא לבדיקה (שתעלה כמה שצריך, כמובן) ולעמוד בקריטריונים הללו כדי לקבל רישוי כחוק, כדי שהג'יפים המשופרים יוכלו לנוע על הכביש באופן בטוח וחוקי ומבלי לסכן אף אחד, וכדי שלא יצוץ לנו כל יום מסגר חובב חדש שמחליט שמהיום הוא "משפר ג'יפים מקצועי", וישחרר לכבישים שלנו גרוטאות.

מדברי
29-06-10, 13:55
עוד פעם אני אומר, יכול להיות שאתה גם צודק דרור, אבל מה שרשמת זו לא הוכחה. מה שרשמת זה ניסוי פוטנציאלי שתוצאותיו אינן ידועות (עדיין), ויכול מאוד להיות שתוצאות הניסוי הזה יראו שאתה צודק. אבל יכול להיות גם שלא.

האם מישהו כיום יכול להוכיח סטטיסטית ששיפורים גורמים לתאונות דרכים? האם רוב תאונות (או איזה אחוז?) מתאונות הדרכים + כמעט ונפגע נגרמות בגלל רכבים משופרים? זו השאלה שצריך לשאול אם אנחנו שופטים את העיניין הזה בעיניים אובייקטיביות.

דרך אגב, אני מסכים איתך לגמרי לגבי הרעיון של מכון בראשות מהנדס שייאשר רכבים כאלה, אבל עצם זה שאני מסכים לא אומר שזו באמת הדרך הנכונה. אז פה גם אני פרקליטו של השטן....

יאללה שיהיה יום טוב, אני הולך לאכול קצת בשר....:D

דרור ברלי
29-06-10, 14:44
אני מדבר מנסיוני, ומוטב לנו שלא ייערך ניסוי כזה, כי הוא יסתום את הגולל על האפשרות שרכב משופר יוכל אי פעם לעלות על הכביש. מי מסוכן יותר או פחות אינה השאלה - כי שוב, יש הרבה מכוניות כביש סטנדרטיות שמתנהגות עוד פחות טוב מג'יפ מוגבה על צמיגי 35' ונעול זיקה... ואותן אף אחד לא רודף. השאלה היא איך להפוך את תרבות השיפורים לחוקית, מבלי לפגוע בבטיחות. וזה בניגוד למציאות שבה חי ג'ו - שכל אחד באמת רשאי לעשות ככל העולה על רוחו, כאן עניינים מתנהלים קצת אחרת מכל מיני סיבות שלא כולן תלויות דווקא בשלטון. מישהו אמר "מנטליות ישראלית"?
לא - לא חושב שיש סטטיסטיקה מסודרת על מעורבות כלים משופרים בתאונות. וגם אם היתה - אנ ימשוכנע שהתאונות לא נגרמו בגלל השיפורים. גם בסצינת מכוניות הכביש, היכן שרוב המכוניות המשופרות עוברות במהלך חייהן תאונות ולעתים תאונות קשות - זה לא בגלל השיפורים כמו בגלל הנהגים, גילם ורמת מיומנותם, ורמת הסיכונים שהם לוקחים.

נימי
29-06-10, 15:09
בגלל זה אנחנו אומרים - הבו לנו מכון שזה תפקידו. בניהולו ובאחריותו של מהנדס רכב. שיקבע קריטריונים מסוימים ורכב משופר יצטרך לבוא לבדיקה (שתעלה כמה שצריך, כמובן) ולעמוד בקריטריונים הללו כדי לקבל רישוי כחוק, כדי שהג'יפים המשופרים יוכלו לנוע על הכביש באופן בטוח וחוקי ומבלי לסכן אף אחד, וכדי שלא יצוץ לנו כל יום מסגר חובב חדש שמחליט שמהיום הוא "משפר ג'יפים מקצועי", וישחרר לכבישים שלנו גרוטאות.

זה בידיוק מה שאני אומר כבר שנים (לא שזה עוזר למישהו במשהו)
תנו לי לעשות ברכב מה שבא לי, אחרי זה שמישהו מוסמך יבדוק את תקינותו ויאשר אותם או שיתן הערות מה יש לשפר\לחזק\להחליף.
כמובן שמדובר לגבי כל הרכבים ולא רק לריכבי שטח.

מדברי
29-06-10, 16:13
מסכים לחלוטין. כמובן שאסור לעשות את הניסוי הזה. הרי כל מה שאנחנו מדברים פה זה תאורטי לחלוטין.

ofiredri
29-06-10, 16:44
מצטער לשחק את פרקליטו של השטן, אבל זה דבר שאני יכול להוכיח לך מיידית. תביא ג'יפים משופרים ונצא לנסיעה. לא, לא עד המגבלות. לא ננסה להפוך אף רכב. אבל כל הגדלת צמיגים, כל הגבהת מתלים, גוררת אחריה שינוי בזוויות ובגיאומטריה של מערכות היגוי ומקלקלת את התנהגות הרכב בכביש! ואם אתה רוצה שבעל רכב השטח שלדעתי לא רק המשופר ביותר בישראל אלא גם המשופר בפדנטיות ובמקצועיות הגדולה ביותר שראיתי אי פעם כאן בארץ - יגיד לך את זה במילים אלה ממש ויעשה לך סיבוב כדי שתרגיש בעצמך, אפשר לסדר גם את זה...
יצא לי לנהוג ולבחון מספר רב מאוד-מאוד של רכבי שטח משופרים ברמות שונות של עומק. מצטער, אבל ככל שהיו יותר גדולים, יותר גבוהים ויותר משופרים לעבודת שטח וככל שהיו עבירים יותר במסלעות, כך היו גבוליים יותר בכביש. בכוונה אני לא רוצה לכתוב "מסוכנים", למרות שחלקם היו ממש כאלה ואפילו גרועים יותר מזה. כלים שנסעו עקום, כלים שויברצו ודפקו, כלים שבלמו רע, שסירבו לפנות, כלים שאיימו להתהפך בכל פנייה אפילו במהירות עירונית למהדרין. הרבה זוועות ראיתי- קפיצים שנחתכו/רותכו, ריתוכים לא סימטריים, אילתורים מזעזעים והשחתה פרופר של מכוניות יקרות, שלקוחות תמימים שילמו עבורם הון תועפות. רוב ה"שיפורים" הללו בוצעו בסדנאות שזו פרנסתן ושחלקן גם בעלות מוניטין.
נהג מנוסה שעולה על רכב כזה מבין מיד עם מה יש לו עסק ונוהג בהתאם. אבל מה עם נהג צעיר מתלהב ו/או פחות מנוסה?

לא הכל בחיים זה רק קוטר גלגל, או רק הגבהה. זה המכלול של גלגלים וגובה ומרכז כובד וזוויות וחוזק בלמים וחוזק ציריות וחוזק מכלולי היגוי ועוד ועוד, ואיך שכל זה עובד כמכלול, ובסופו של דבר הרבה מאוד תלוי גם בנהג, בבגרות ובמשמעת העצמית שלו, כי לא חסרות כאן גם מאות ואלפי מכוניות סטנדרטיות עד העצם שהתנהגות הכביש שלהן בתצורתן המקורית מסוכנת בהגדרתה (מי אמר חיפושית?... מי אמר סובארו ליאונה?... מי אמר אמריקאיות ישנות?...). אז איפה עובר הגבול?... מה מסוכן ומה לא? בגלל זה אנחנו אומרים - הבו לנו מכון שזה תפקידו. בניהולו ובאחריותו של מהנדס רכב. שיקבע קריטריונים מסוימים ורכב משופר יצטרך לבוא לבדיקה (שתעלה כמה שצריך, כמובן) ולעמוד בקריטריונים הללו כדי לקבל רישוי כחוק, כדי שהג'יפים המשופרים יוכלו לנוע על הכביש באופן בטוח וחוקי ומבלי לסכן אף אחד, וכדי שלא יצוץ לנו כל יום מסגר חובב חדש שמחליט שמהיום הוא "משפר ג'יפים מקצועי", וישחרר לכבישים שלנו גרוטאות.

מסכים X3 לכך שהסיבה היא לא תמיד בקוטר גלגל וגובה ההגבהה .
גיאומטריה, צינורות ברקס שלא הוציאו מהם את האוויר כמו שצריך, תפוחים שחוקים (מי אמר Death Wobble), הן סיבות מספיק חמורות לאיבוד שליטה על הג'יפ השרירי אך השברירי של הילד המפונק ממרכז הארץ.

אירוניה:
גם בקיטים שהם כביכול בולט און, כלומר שתיאורטית אינם זקוקים להתקנה מקצועית, אלא מגיעים עם הוראות התקנה ודרישות בסיסיות, אנשים פרטיים ואפילו וסדנאות עושות טעויות שקשה להאמין שנעשו. החל בהרכבה לא נכונה של זרועות רדיוס וכלה בברגים שלא חוזקו כמו שצריך והשתחררו עם הזמן.
מהנדס רכב ובטיחות היה עולה על טעויות מסוג זה.

עוד בעניין קיטים בולט און, הרבה מהקיטים משווקים בשלבים : Stage 1, stage 2 וכו'
נתקלתי בלא מעט קיטים stage 1 שכוללים קפיצים 3" ובולמים. Stage 2 כוללים גם זרועות קבועות.

ברוב המיקרים הרכב אומנם הוגבה וקיבל פוזה, אבל הנהג שבטח בריכבו לפני ההגבהה, ניתקל לפתע פתאום בתופעות שיוט, צינורות ברקס נמתחים בהצלבות, bump steer, בקיצור סלט שלם.

לדעתי, צריכים לאסור שווק והתקנה של קיטים כאילו.קיטים מסוג זה גובלים בסכנה.
קיטים כדוגמת RE SuperFlex כבר כוללים את כל המכלולים על מנת להחזיר את גיאומטרית הרכב למצב המקורי :
זרועות רדיוס מתכווננות, זרוע פיטמן מונמכת, צינורות ברקס ארוכים וחזקים, טרק בר קדמי ואחורי מתכווננים, ועוד.
שלא נדבר על ערכות הלונג ארמס הנהדרות שאומנם דורשות מאמץ נוסף, אבל ברגע שמותקנות נכון, הן הבטוחות ביותר.

דרור ברלי
29-06-10, 16:46
אל תקרא לזה "ניסוי" אלא התרשמות. לא נוסעים במגבלות אלא סתם ככה. תאמין לי שזה גם מספיק כדי להבין מה בדיוק קורה לג'יפ אחרי הגבהה מופרעת או התערבות הרבה יותר מדי בוטה במערכת המתלים שלו, או צמיגים מוגזמים... ומבלי להפוך לממש מסוכן, אלה לא דברים טובים. ממש לא.

Tsafrir
29-06-10, 16:47
אני מדבר מנסיוני, ומוטב לנו שלא ייערך ניסוי כזה, כי הוא יסתום את הגולל על האפשרות שרכב משופר יוכל אי פעם לעלות על הכביש. מי מסוכן יותר או פחות אינה השאלה - כי שוב, יש הרבה מכוניות כביש סטנדרטיות שמתנהגות עוד פחות טוב מג'יפ מוגבה על צמיגי 35' ונעול זיקה... ואותן אף אחד לא רודף. השאלה היא איך להפוך את תרבות השיפורים לחוקית, מבלי לפגוע בבטיחות. וזה בניגוד למציאות שבה חי ג'ו - שכל אחד באמת רשאי לעשות ככל העולה על רוחו, כאן עניינים מתנהלים קצת אחרת מכל מיני סיבות שלא כולן תלויות דווקא בשלטון. מישהו אמר "מנטליות ישראלית"?

האפשרות היחידה האפקטיבית היא באמצעות שינוי חקיקה וזה יכול להתאפשר באמצעות הפעלת לוביסטים בכנסת.
זו המציאות הישראלית.

עידו לוריה
29-06-10, 16:58
דרור מצטער לקלקל לך אבל תביא טויוטה קורולה ובוא ניתן פול גז (והדוושה תיתפס ) וניכנס ברמזור :D
או בסוף שנות השמונים הגיעו הטרקטורנים לארץ , ובעל "רצון טוב " (רצה לעשות כסף) שכנע את משרד התחבורה שרכב זה צריך קשתות בטיחות (סוג של שיפור ואפילו בטיחותי ), העצה התקבלה ואתו בעל "רצון טוב " מיצר אותן עד היום , מיותר לומר לכם שזה אחד הדברים המסוכנים ביותר שאפשר להרכיב על כלי כזה , וזו אחת הסיבות שהיפנים אינם משוקים בארץ טרקטורונים .
כל הדיון הזה לא רלבנתי אני יכול לתת דוגמאות לכאן ולכאן אין בהן לשפוך אור על הנושא , ואני חושב שבמדינה כמו שלנו לא צריך לירות ברגל של עצמך , מה שהרוב בשרשור זה עושה , יש נושאים שהשתיקה יפה להם .
עידו

מדברי
29-06-10, 17:07
למה הקשתות התהפכות בטרקטורונים זה מסוכן?

עידו לוריה
29-06-10, 17:28
מסיבה מאוד פשוטה :
1 . הרכב לא תוכנן לשת קשתות ובזמן התהפכות הקשת קורסת על הרוכב .
2 . בזמן התהפכות הרוכב אמור לעזוב את הכלי והקשת לרוב מפריעה לעשות את הנ"ל .
בארה"ב יש קיטים של כלובים לטרקטורנים הם לא פופולרים , ודבר נוסף הם בונים אותם בצורה של כלוב
ולא קשת , מה שגורם לזה לעשות את העבודה או אפילו בצורת כדור (כמו נחום תקום ).
בכלל הכלי הנ"ל יותר קרוב בהתנהגות בזמן התהפכות לאופנוע מאשר לרכב עם הרבע גלגלים , בגלל זה בעולם הכלי מחויב לקסדה (שבהתחלה בארץ לא היתה חובה כזו ) ולבוש מתאים קרי כפפות מכנסי רכיבה מגני ברכים /חזה / מרפקים .
עידו

tzagi
29-06-10, 20:55
מסכים X3 לכך שהסיבה היא לא תמיד בקוטר גלגל וגובה ההגבהה .
גיאומטריה, צינורות ברקס שלא הוציאו מהם את האוויר כמו שצריך, תפוחים שחוקים (מי אמר Death Wobble), הן סיבות מספיק חמורות לאיבוד שליטה על הג'יפ השרירי אך השברירי של הילד המפונק ממרכז הארץ.

אירוניה:
גם בקיטים שהם כביכול בולט און, כלומר שתיאורטית אינם זקוקים להתקנה מקצועית, אלא מגיעים עם הוראות התקנה ודרישות בסיסיות, אנשים פרטיים ואפילו וסדנאות עושות טעויות שקשה להאמין שנעשו. החל בהרכבה לא נכונה של זרועות רדיוס וכלה בברגים שלא חוזקו כמו שצריך והשתחררו עם הזמן.
מהנדס רכב ובטיחות היה עולה על טעויות מסוג זה.

עוד בעניין קיטים בולט און, הרבה מהקיטים משווקים בשלבים : Stage 1, stage 2 וכו'
נתקלתי בלא מעט קיטים stage 1 שכוללים קפיצים 3" ובולמים. Stage 2 כוללים גם זרועות קבועות.

ברוב המיקרים הרכב אומנם הוגבה וקיבל פוזה, אבל הנהג שבטח בריכבו לפני ההגבהה, ניתקל לפתע פתאום בתופעות שיוט, צינורות ברקס נמתחים בהצלבות, bump steer, בקיצור סלט שלם.

לדעתי, צריכים לאסור שווק והתקנה של קיטים כאילו.קיטים מסוג זה גובלים בסכנה.
קיטים כדוגמת RE SuperFlex כבר כוללים את כל המכלולים על מנת להחזיר את גיאומטרית הרכב למצב המקורי :
זרועות רדיוס מתכווננות, זרוע פיטמן מונמכת, צינורות ברקס ארוכים וחזקים, טרק בר קדמי ואחורי מתכווננים, ועוד.
שלא נדבר על ערכות הלונג ארמס הנהדרות שאומנם דורשות מאמץ נוסף, אבל ברגע שמותקנות נכון, הן הבטוחות ביותר.

אופיר,
אתה מדבר על משהו שונה לגמרה בלי כל קשר לשיפורים, וזה עבודה רשלנית וחובבנית,
אותו אדם, באותה הצלחה, יכול להחליף לחלפים מקוריים ולקבל אותם תוצאות ולגרום לאותם בעיות,
אז אולי צריך בדיקת מהנדס לכל תיקון שנעשה? מהנדס גם יכול לעלות על, סתם לדוגמה, רפידות שהורכבו הפוך..
עכשיו בטח תגידו.....כן, אבל במוסך הם לא עושים דברים כאלה...באמת?

הנה דוגמה יפיפיה (סליחה לדרור)
http://www.jeepolog.com/847.html
מי אמר עבודה &*%ית?

במציאות הישראלית(ובעולם בכלל), אדם פרטי שרוצה ויכול, יעשה עבודה הרבה יותר טובה מכל מוסך,
זה הרכב שלו, אכפט לו.

סיפור קטן ששמעתי לפני כמה ימים על מכונאי בסדנת שיפורים באזור המרכז (בלי שמות)
כשהוא מחליף יחסי העברה ללקוחות, אין לוקטייט ורק פטיש אויר,
כשהגיע להחליף לרכב שלו, התעקש על ידית מומנט, לוקטייט ועשה לפי הספר....

וזאת המציאות.

הכוכב הכחול
29-06-10, 21:34
סיפור קטן ששמעתי לפני כמה ימים על מכונאי בסדנת שיפורים באזור המרכז (בלי שמות)
כשהוא מחליף יחסי העברה ללקוחות, אין לוקטייט ורק פטיש אויר,
כשהגיע להחליף לרכב שלו, התעקש על ידית מומנט, לוקטייט ועשה לפי הספר....

וזאת המציאות.

כמה עצוב לשמוע ( לקרוא ) :-|
בגלל אנשים כאלו עדיף לטפל ברכב לבד!

ofiredri
29-06-10, 21:38
ג'ו, 70% מהתגובה שלי כן קשורה לשיפורים ולעובדה שאפשר למצוא קיטים זולים אבל לא מספיק בטיחותיים.
ולא אחזור על הסיבות והדוגמאות ...
בתחום הזה, מהנדס עשוי להציל את המצב, לטעון שהקיט אינו בטיחותי, או אינו מותקן נכון, ולהכשיל את הרכב .

לגבי רשלנות, אני מסכים איתך, מנסיון כמובן :-), שאתה ואני נעשה את העבודה הטובה ביותר על רכבינו, ונקפיד שכל בורג יחוזק עם ידית מומנט, יעשה איזון קסטר, שימוש בלוקטייט, הנמכה נוספת של הפיטמן + עבודת מחקר מקדימה, כל זה יותר טוב מכל חאפר ב 4wheelparts (ואני לא ציני - החבר'ה האלה מסוכנים לסביבה).

אבל איך תוודא ששאול, יוסי, ואברמלה עובדים ומקפידים כמוני וכמוך ?
ע"י פיקוח שיבטיח כי הרכבים המפלצתיים שלנו בטוחים לנו ולסובבים אותנו.

tzagi
29-06-10, 21:57
אם תקרא את ההוראות שמצורפות לקיטים, תמיד כתוב שם ש"מומלץ" גם להרכיב חלקים נוספים שלא כלולים בקיט,
אם הלקוח או המתקין מחליט ש "את זה לא צריך"....עוד פעם אנחנו חוזרים לעבודה הרשלנית בלי קשר לבין אם החלקים האלה כלולים בקיט או לא.

אל תתחיל איתי עם 4WP,
יש לי חבר שהיה מנהל חנות, החברה הזאת (אגב, הבעלים ישראלי לשעבר....או ההורים שלו)
עושה הכל לדכא את העובדים שלה, העובדים שונאים את החברה ואלה התוצאות. השרות לקוחות המזעזע שלהם מתחיל בראש הנחש ואתה רואה אותו רק בזנב.

ron1999
30-06-10, 02:11
אבל איך תוודא ששאול, יוסי, ואברמלה עובדים ומקפידים כמוני וכמוך ?
ע"י פיקוח שיבטיח כי הרכבים המפלצתיים שלנו בטוחים לנו ולסובבים אותנו.

פיקוח כמו -
הגדרת מסגרת תקנות שאם אתה עומד בהן - יש לך רישוי לרכב, אם אתה לא עומד בהן -הרכב לא רשאי לנוע בכביש.

אז יש מטרה
עכשיו נשאלת השאלה -
איך מקדמים כזה רעיון?

tzagi
30-06-10, 05:24
כנראה שהפוקסים של המדינה עוד לא משוכנעים,
אני אעשה משהו מאד יוצא מהכלל, אבקש מהאישה להגיב לנושא.
היא אחת משלכם, אני לא אומר לה מה לכתוב ואפילו הסברתי שבכונה אני לא מספר לה על מה השירשור כדי לא ליצר מצב שהדעה שלה תהיה מעורפלת,
ביקשתי ממנה שתכתוב את דעתה האישית על נסיונה וההבדלים בנהיגה בכבישי ארץ ישראל לעומת ארה'ב וביקשתי התיחסות לרכבים מוגבהים עם צמיגים גדולים ודעתה עליהם,

ועכשיו.....מאסטרו....

Stitch
30-06-10, 06:11
שלום לכולםםםם אני ימית אישתו של ג'ו

יש לי רשיון נהיגה מעל ל 10 שנים בישראל אין כביש שלא ביקרתי בו מדן ועד אילת :-)
נכון להיום אני נוהגת בארצות הברית כבר שנתיים
להלן ההבדלים :

ביחס לכבישים - בארצות הברית הכבישים הרבה יותר רחבים ( מינימום בתוך העיר 2 נתיבים ) אני עובדת במרחק של 40 מ"ל מהבית ככה שאני נוסעת המוןןן תרבות הנהיגה היא מאוד שונה הרבה יותר רגוע ואנושי נהגים מתחשבים אחד בשני ( זאת אומרת שאף אחד לא דבוק לך לתחת ואם אתה צריך להשתלב בתנועה יעזרו לך ולא ימנעו ממך )
על הכביש יש מליון סוגי רכבים מכל המינים והסוגים להבדיל מישראל אפילו משאיות ענק נוסעות כמו רכב משפחתי ככה שהתנוע זורמת במהירות אחידה
קיימות בכביש המון "מוטציות" ומפלצות למינהם כמו בלייזר שהגובע שלו הוא מטר מהכביש שבין הגלגלים לגוף הרכב יש חצי מטר גובה , פיק אפ שהגלגלים שלו מתאימים לחיפושית שנות ה 70, אופנועים ,לימוזינות וכל מיני רכבים בעלי גלגלים מגושמים מאוד בגודל ביחס לרכב.
בתים ממונעים , משאיות ברוחב שתי נתיבים ונגררים שונים ומשונים ...

ועם כל המוטציות והמפלצות כולם נוסעים על אותו הכביש באותה מהירת בנחת רוח ובלי לחץץץץ
בבוקר עם כל העומס בכבישים כולם רגועים עם הכוס קפה בטלפון , במחשב, איפור, גילוח חחחח הכל בדרך ....

ולדעתי בלבד הנהיגה פה זה עניין של מנטליות .....

ולגבי השאלה של ג'ו :confused: שאני נוסעת לייד הרכבים הגדולים למינהם אין לי שום פחד מהם( אני גם נוהגת דודג' ראם בגודל של משאית ומוגבה ) אולי כי פה זה נורמלי שהם בכביש ומאוד סטנדרתי ולא יוצא מהכלל אבל לא ניראה לי שרכב כזה שונה מכל רכב אחר כל כלי רכב מכל סוג מסוכן לדעתי באותה מידה (אם הוא נכנס בך ב 100 קמ"ש לדוגמא אז מה משנה הגודל שלו הוא מסוכן ) הכביש בישראל מסוכן לכל כלי הרכב כי הכל מתחיל בנהג ולא בשום נתון אחר.....:!:
סעו בזהירות זה הכי חשוב לא משנה במה אתם נוהגים :cool:

tzagi
30-06-10, 07:21
מיותר לציין שפסיקים וכדומה היו מילים גסות ברוגוזין ,
לפחות לדעתי העניה, :-)

זה לכל החכמים שאוהבים להעביר ביקורת על אכות הכתיבה שלי, שאגב, לא באה מכל בית ספר(ובטח לא בישראל) אלא מלימוד עצמי.

עידו לוריה
30-06-10, 07:59
ג'ו אין עליך .
אבל מה שאתה מנסה לעשות זה להחזיר את האחריות אל העם , מצוין מבחינתי , אבל תראה מה זה גורם לציבור אפילו פה בפרום .
מבחינתי, השלטון בדברים כאלו צריך כמה שפחות להתערב , עם ברצונך לתחזק את הרכב/ לשפר אותו אין בעיה , העולם מלא דוגמאות שזה עובד .
תאונות קורות בכול מקום , ומוזר אבל במדינה שלנו האחוז של רכבים מעורבים בתאונות גבוה ביחס לזה שאסור לאזרח לבצע שום עבודה , סליחה מותר לבדוק שמן :D
עידו

Juv
30-06-10, 08:59
פיקוח כמו -
הגדרת מסגרת תקנות שאם אתה עומד בהן - יש לך רישוי לרכב, אם אתה לא עומד בהן -הרכב לא רשאי לנוע בכביש.

אז יש מטרה
עכשיו נשאלת השאלה -
איך מקדמים כזה רעיון?

אז זה מה שחסר לנו? עוד מוסד שכולו יהיה סחר מכר ושחיתות? כמובן שלא "אצלי", "אצלי" הכל עבר תקינה מסודרת ושילמתי כל מה שביקשו ממני, אפילו חיכיתי שנתיים עד שייסמו את כל הבדיקות ואפילו החלפתי את החלקים שנשברו במהלך הבדיקות ההורסות, אבל "כולם" משחדים שם על שמאל ועל ימין ומאשרים להם רכבים שהם סכנת נפשות.

הדיון צריך להתרכז באחריות ובביטוח. האם אתם רוצים לחיות במדינה שבה מי שדרס/גרם לנזקים יהיה אחראי אישית (פלילית וכספית) למה שגרם (גם אם לא שתה ולקח סמים קודם) או שנמשיך לחיות תחת כיסוי ביטוחי סוציאליסטי (אולי אפילו בולשביקי) אשר זכותו לדרוש מכולנו דרישות מסויימות.

כל אלה שרוצים שיפורים ושינויים חוקיים - תבינו שבטווח הקצר המשמעות היחידה היא אחריות מלאה על מה שאתם עושים וכנראה שגם עלויות ביטוח אדירות. השינוי היחיד שיאפשר זאת הוא שינוי מהותי באופן כיסוי תאונות דרכים. אני לא אומר שאני נגד שינוי כזה - אבל לפחות אני מבין מה הוא אומר ואני מוכן לקבל את זה.

אולי ג'ו יספר לנו מה קורה במקרה של תאונת נפגעים בטקסס - מי משלם, מי נותן את הדין וכמה עולה ביטוח לטנדר טון עם צמיגים 37".

גיא
30-06-10, 09:00
איזה מוזרים אתם :) ...

אתם באמת מנסים להוביל מהלך לשינוי היכולת לטפל לבד באוטו ? ....

זה נורא נקודתי.

מה שצריכים לעשות זה להוביל מהלך לשינוי השלטון. זה אולי חשוב לבדוק שמן לבד, אבל זה הרבה פחות חשוב מכל נושאי הכלכלה / חינוך / ביטחון / כו ...

tzagi
30-06-10, 09:37
אולי ג'ו יספר לנו מה קורה במקרה של תאונת נפגעים בטקסס - מי משלם, מי נותן את הדין וכמה עולה ביטוח לטנדר טון עם צמיגים 37".

בכיף,
קודם כל נתחיל שאין הרבה קשר בין סוג הרכב למחיר הביטוח,
ההבדלים במחירים קשורים ל.....
1. המיקוד
2. גיל הנהג
3. העבר של הנהג (מה שקוראים בארץ נקודות)

זהו.
סוג הרכב לא משחק הרבה. יותר מזה,
לאף חברת ביטוח לא אכפט מה גודל הצמיגים, מוגבה, מונמך או כל שטות אחרת,
מחירים?
אני לא דוגמה, אני גבר נשוי (הנחה) מעל לגיל 27 (הנחה) בעל בית (הנחה) אין נקודות (הנחה)
2 רכבים עם כריות אויר (הנחה) ואני משלם על 2 רכבים ו2 נהגים.....פחות מ$500 בשנה לביטוח חובה,
אני יכול להוסיף עוד $150 ולקבל מקיף....

עוד פעם, מחיר הביטוח נקבע ע'י הנהג בלבד!
אין כל הגבלה לסוג הרכב ובטח לא לגודל צמיגים.

חתיכת שינוי למה שאתם מכירים......לא?

ולשאלתך מי משלם.....הביטוח כמובן של מי שאשם, עד הכיסוי המקסימלי (מינימום $50000)
יש לך דרישה ליותר? בשביל זה יש בתי משפט...

GodsFather
30-06-10, 09:37
גיא, מהלך גדול כמו שאתה מתאר, גם אם הוא נחוץ, הינו קשה לביצוע ומצריך לא מעט משאבים, תכניות וכד'. אפשר לעשות זאת בהקשר של הקמת מפלגה רלוונטית, כמו שאני הצעתי באחד האשכולות פה.

לעומת זאת, אם נשנה כל פעם משהו קטן - היום זה עולם הרכב, מחר זה עולם הבריאות, מחרתיים החינוך וכד'. נוכל לעשות זאת בהרבה פחות סיבוכים. ההדרגתיות תאפשר את השינוי ואף תעזור לשינויים עתידים.

ביטול חקיקות נוכחיות ושינוי של כמה מאלה שכן ישארו.

אגב, לגבי הקמת עוד מוסד/מכון - זה לדעתי מיותר כי קיים כבר היום מכון שיכול לבדוק את הדברים בצורה רשמית ורק מצריך את ההרשאה לעשות כן ואולי לשלב עוד מחלקה בתוכו בהקשר המוטורי.

בכל מקרה, הכל פה דיבורים באויר, זה לא שמחר מישהו באמת יגש למשרד לובסיטים ויתחיל תהליך כזה. המקלדות עובדות מהר מאד אבל בזאת זה מסתכם.

lior_b.s
30-06-10, 10:27
אחרי קריאה מעייפת של כל השרשור הזה...
יש דיעה אחת שאני מסכים איתה..(טוב גם עם גיא קצת) וזו הדיעה של ארז..
אתם באמת רוצים שכל אחד יוכל "לשפר" את הרכב שלו בבית תוך שהוא מסתמך על דברים שראה באינטרנט???
גם אני ראיתי כאן באתר הזה דברים שאנשים עשו וריתוכים שלא הייתי מוכן לשבת בסוכה שמרותכת כך וקיבלו מחמאות ומחיאות כפיים מ"מביני עניין"..
במידה וזה יקרה אי פעם פתאום יתחילו להסתובב רכבים עם מוטות "מחוזקים" שבנויים מצינור מים אבל בעל הרכב הרי בדק את זה..אחרי טיול של שעה וזה לא נשבר אז זה מספיק חזק... אחר מחליט להאריך מוטות הגה לבד או לבנות מגדלי בולמים מברזל 4 מ"מ וטוען שזה חזק מספיק כי הוא עלה מדרגה בטיול וזה החזיק מעמד..
אז גם אני לא רוצה שרכבים כאלה יסעו לידי...גם לא כאלה שהגדילו להם צמיגים והרכב עדיין עוצר, הרי אף אחד לא באמת יודע את מגבלות מערכת הבלימה של הרכב שלו נכון?
גם אני נסעתי בניבה שמישהו שם לה צמיגים 31" , זה נוסע הכל סבבה, אבל היא עוצרת כמו התחת שלי אחרי החמין של שבת, והתירוץ שלו , אני משתדל לשים לב יותר כי אני מודע לבעייה, מצטער זה לא עובר אצלי.
וגם לא נעילת זיקה שהבעלים מודע לקיומה ומשתדל ליסוע יותר רגוע..לא עובר!!!, לא סתם יש שם דיפרנציאל!!!!!
גם בפרטיות המצב לא יותר טוב , כמה מחזקים את המנועים שלהם ואני מכיר כאלו אישית ובאמת הולכים לחזק גם את מערכת הבלמים??? , השיפור היחיד שהם עושים זה לצבוע את הקליפרים באדום, ויש יותר רכבים כאלה ממה שאתם רוצים לדעת, אני מכיר אישית הונדה עם 250 כ"ס והבעלים לא חושב אפילו לגעת בבלמים, הרכב עוצר לדעתו...(אם לא הייתי מכיר אותו הייתי מדווח עליו בעצמי)

אני כן בעד קיטים מוכנים ויעודיים לרכב , שיעברו מכון תקנים או מה שצריך, אישור יצרן וכו'.. ושיורכבו ע"י סדנה\מוסך שיורשה לכך..(מי אמר סובארו פורסטר?).

רוצה להרכיב לבד?, אין בעייה, גש לחנות קנה קיט ותרכיב לפי הוראות מדוייקות כולל חיזוק כל הברגים למומנט המתאים ותעביר את הרכב בדיקה שאכן הכל בוצע כהלכה..

אתם חושבים שמר ישראלי מלך הקומבינות והחאפריות מוכן לזה????
אני לא חושב!

ליאור

מדברי
30-06-10, 10:34
אמת ויציב מה שכתבת גודפאדר. אף אחד לא הולך לעשות עם זה משהו, ההרגלים ש"נצרבו" בנו בשנים של קיומה של המדינה לא הולכים להתמוסס ברגע, ולמרות שמה שג'ו אומר זה לוגי להפליא האביטס דיי הארד. זה כמו שבפעם הראשונה שעליתי על רכב שטח כל סלע קטן חשבתי יפוצץ לי את הגחון - למה? כי התודעה שלי הייתה של פרייבט ולקח זמן של שטח(!) עד שהשתנתה וזה תהליך שעדיין ממשיך לפחות אצלי.

על מנת שתודעה של עם שלם תשתנה צריך לשנות אותה על ידי שינוי הדרגתי של הרגלים על פני עשרות שנים. (אם לא מאות - לפחות זה מה שאני חושב) ועד אז, נמשיך לפתוח תרגליים לכל ספינה שחודרת לשטח הימי שלנו, ללכת לטסטים, לשלם אגרת טלביזיה, מיסים מופקעים, ולשמוע את השיר הניצחי "איזו מדינה".

פעם בכמה זמן יש בר מזל שמסוגל לשבור את המחסום הפסיכולוגי הזה, והוא מוצא את עצמו חי בשלווה במדינה כמו טקסס עם אישה, ילדים ג'יפ ורובה, וכשבאים להרכיב לו ארון בחדר שינה הם לא מתלוננים על זה שהוא גר רחוק ואיזה מזל יש לו שהם באו אליו להרכיב לו את זה, כשאישתו נוסעת לעבודה היא לא חושבת על איך לשרוד בכביש אלא נוסעת בנחת, למרות שהיא מוקפת במיניי תפלצות תעבורתיות, ובסוף שבוע הוא לוקח את הקרוון שלו (כן - כזה שבלחיצת כפתור מתרחב למימדים של בית 3 חדרים) גורר מאחורה סי ג'יי או רנגלר והולך לטייל בשקט.

סטובצקי
30-06-10, 13:41
מדברי - זה מפחיד לשמוע את היאוש שנשמע בקולך
והבעיה הגדולה היא שזה נכון
כדי לשנות משהו - צריך זמן וכח
וכמעט כל תהליך נופל בסוף לידים לא נכון ש"משמנות" ידיים אחרות
והאזרח המצוי - תמיד נשאר לו בסוף פחות בכיס ופחות מרחב תימרון .
(דוגמא מעצבנת אחת - ה"ירוקים" יורדים לחיינו אבל בצין /רותם דשנים וכו' הארובות ממשיכות לפלוט לאויר
זיהום כל יום בכמות שתיקח לנו עשרות שנים להשאיר את הגיפים מונעים, חופרים באדמה ומגדילים את שטח המפעלים , ואף אחד לא מעיז לדבר).
והכי יפה שאין למי להצביע ברצינותבכנסת , בידיעה שיעשה משהו ולא רק יחזיק את הכסא שלו בשני הידיים .

ron1999
30-06-10, 14:38
אחרי קריאה מעייפת של כל השרשור הזה...
יש דיעה אחת שאני מסכים איתה..(טוב גם עם גיא קצת) וזו הדיעה של ארז..
אתם באמת רוצים שכל אחד יוכל "לשפר" את הרכב שלו בבית תוך שהוא מסתמך על דברים שראה באינטרנט???

אתם חושבים שמר ישראלי מלך הקומבינות והחאפריות מוכן לזה????
אני לא חושב!

ליאור

לפי הדוגמאות שהבאת ניכר שאתה מפספס לחלוטין את הנקודה.
אף אחד לא מציע \ קורא \ מבקש אישור גורף, מראש, לתת לכל אחד לעשות מה שהוא רוצה באוטו ולעלות איתו על הכביש (או לנסוע איתו בשטח)

הרעיון הוא ליצור סט חוקים \ מגבלות - מה שייקרא תקנות
ורכב שעונה על הדרישות שמועלות שם - מקבל הרשאה לנוע על הכביש.
מי יבדוק? - אפשר לדבר על זה
מה ייבדק? - אפשר לדבר על זה

אבל זה יהיה כללי, יהיה בטוח, ויאפשר תנועה רחבה בתוך המסגרת הזו.

מפה ועד להבין שכל אחד יכול לבנות אוטו מברזלים שמצא בחצר המרחק די גדול..

lior_b.s
30-06-10, 16:07
הבנתי טוב מאוד את הנושא וגם כתבתי שאני בעד

אני כן בעד קיטים מוכנים ויעודיים לרכב , שיעברו מכון תקנים או מה שצריך, אישור יצרן וכו'.. ושיורכבו ע"י סדנה\מוסך שיורשה לכך..(מי אמר סובארו פורסטר?).

רוצה להרכיב לבד?, אין בעייה, גש לחנות קנה קיט ותרכיב לפי הוראות מדוייקות כולל חיזוק כל הברגים למומנט המתאים ותעביר את הרכב בדיקה שאכן הכל בוצע כהלכה

ואני שוב כותב, עמך ישראל לא יעמוד בזה וימצא קומבינות גם כאן.
טסט שנתי אנשים מעבירים רכבים ברמת תחזוקה של בימבה לילדים ומשלמים למאעכר אז מפה ועד שיפורים חוקיים ואזרחים שמבצעים אותם כמו שכתוב בספר המרחק עוד יותר גדול...
במדינות אחרות זה עובד כי במדינות אחרות יש מנטליות אחרת (וג'ו פרט כבר הכל) כשבישראל על כל תיקון מחפשים את הכי זול ואולי משהו דומה שיתאים ויעשה את העבודה גם הולך...אז תגיד שמחירי המורשים גבוהים ואין ברירה..מסכים..
אבל מה אם אגרת בדיקה ואישור גם תהיה גבוהה...כמה חאפרים ומאעכרים יצוצו אז...???

נ.ב
תעבור טוב על השרשור ותראה שיש כאלה שכן רוצים לעשות מה שבא להם באוטו שלהם....

ליאור

חן צברי
01-07-10, 02:18
ואני משלם על 2 רכבים ו2 נהגים.....פחות מ$500 בשנה לביטוח חובה,
מאחר והזכרת ביטוח חובה, אני משער שאתה מדבר רק על פגיעות בנפש (לא כולל צד ג'/מקיף).
אתה משלם על ביטוח נקוב בשם (מכסה נהגים ספציפיים בלבד הנקובים בפוליסה/תעודת הביטוח).
כמה יעלה ביטוח חובה לכל נהג?

ולשאלתך מי משלם.....הביטוח כמובן של מי שאשם, עד הכיסוי המקסימלי (מינימום $50000)
בארץ החוק קובע שכל אחד תובע את ביטוח החובה של עצמו במקרה של פגיעה בנפש, ללא קשר לאשם.
המחלוקת מי אשם יכולה להתגלגל הרבה זמן. מי מכסה בינתיים את ההוצאות הרפואיות?

לג'ו, השאלות מסומנות בכחול (רק מתוך סקרנות).

ולגבי הדיון, לדעתי עם ישראל אוכל את הדייסה שהוא בישל (או ליתר דיוק, מה שמבשלים לו המנהיגים אותם הוא בוחר).

חן

tzagi
01-07-10, 03:00
הביטוח חובה בארה'ב הוא רק צד ג' (סוג של)
הוא מכסה את זה שגרמת לו נזק בלבד, אין קשר לתביעות גוף או רכוש, למרות שבפוליסה כן יש הבדלה בינייהם.
הביטח למעשה מכסה את הרכב ולא את הנהג, יותר מדויק, את בעל הרכב, (אני יודע, פה זה מתחיל להיות מסובך)
אנסה להסביר ככה,
לי יש רכב וביטוח, אתה בא ומבקש להשאיל את הרכב, נסעת ונכנסת במישהו (אשמתך), אתה (אני) מכוסה.
הביטוח נועד להגן על בעל הרכב נגד תביעות, לא על הנהג, כי התביעה תהיה נגד בעל הרכב ולא נגד הנהג...טיפשי? אולי.
אבל זה מבטח את זה שמשלם על הפוליסה, המצב היחידי שיש בו מצב שחברת הביטוח תסרב לשלם זה אם אתה בין בית אצלי ולא על הפוליסה כנהג,
כלומר, נגיד שאתה גר אצלי ומבקש לשאול את הרכב, נכנסת לתאונה באשמתך, החברת ביטוח תסרב לשלם ( אם הם יגלו שאתה גר אצלי)

לא הבנתי למה אתה מתכוון בזה:כמה יעלה ביטוח חובה לכל נהג?

לחלק השני,
תחשוב על ביטוח כקפיטריה,
אתה בוחר מה להוסיף לו,
רוצה ביטוח נגד נהג בלי ביטוח? יש
רוצה כיסוי רפואי לך? יש
רוצה מקיף נגד הכל? גם יש

השינוי המרכזי.... במקרה שנגרם לך נזק מפעולה של אדם אחר, הביטוח החובה שלו משלם לך, אלא עם יש לך ביטוח שלך שיכסה נזקים שלא כוסו ע'י הביטוח שלו.

הכל זה רק עניין של כסף וסיכון, ואפשר לקנות הכל לפי רמת היכולת שלך לקבל סיכונים על עצמך.

דרור ברלי
01-07-10, 03:01
תאונות לא קורות בגלל שיפורים אלא בגלל אנשים.
גם נשק לא יורה מעצמו, אלא צריך אצבע עצבנית שתלחץ על ההדק. בגלל זה בארה"ב כל אחד יכול לקנות לו אקדח או M16 וכן, כשיש כל כך הרבה אקדחים אז חלק מהם גם יורים והורגים ואולי המקרים האלה רבים יחסית (בגלל שארה"ב מדינה עצומה עם 300 מיליון תושבים, כן?), אבל בסיטואציה דומה בישראל (עם 7 מיליון תושבים), אם לכל אחד היה מותר לשאת כאן נשק, היינו סופרים עשרות ומאות הרוגים בשבוע על כל מריבת שכנים קלה. רק לפני שבוע התווכחו אצלנו שכנים בבניין על חנייה וזה עלה לטונים גבוהים ואפילו לאיומים (אני רק צפיתי מהצד בעניין רב), ואני לא רוצה לדמיין מצב שבו כל המתווכחים היו גם נושאים נשק ואיך זה היה נגמר.

הכל מתמצה במנטליות. בהתנהגות. וזה לא רק בכבישים אלא גם בבית ספר ובתור בסופרמרקט. אני לא בטוח שאני רוצה לאפשר לבנאדם שמאיים על השכנים שלו ושפותח ג'ורה על המורה של הילד שלו (כי העיזה לנסות לחנך אותו ושלחה אותו הביתה עם מכתב להורים) לבנות לבד ג'יפ גדול ולנסוע עם היצירה הזו אחר כך בכביש ציבורי. כי כן, יש מצב שהוא יזלזל במשהו (שלדעתו ממש לא חשוב) ויהרוג מישהו.

לא מוצא חן בעיניכם? גם בעיני לא, אבל מה לעשות, זו המדינה שלנו, תמונת ראי של איך שאנחנו נראים. מי שלא מתאים לו, שייקח ת'פקלאות וייסע לטקסס. אני לא בטוח שעם מנטליות ישראלית טיפוסית, הוא יסתדר שם הרבה זמן.

ItayWitzer
01-07-10, 11:26

על פי הנתונים מידיעות אחרונות של הבוקר:

* על דריסה והריגה תקבל בין חצי שנה עבודות שירות, לשלוש שנות מאסר. אם אתה עורך דין מוכר, תקבל שנה ו3 חודשים.
* על הריגה באמצעות קרש תקבל שנתיים בפנים
* על השלכת נעל לעבר שופט, תקבל 3 שנים בפנים (!)

בקיצור, כל עוד גלגל ה40" שלך לא יפגע בשופט, נראה לי שלא תתרושש.

ron1999
01-07-10, 13:32
על פי הנתונים מידיעות אחרונות של הבוקר:

* על דריסה והריגה תקבל בין חצי שנה עבודות שירות, לשלוש שנות מאסר. אם אתה עורך דין מוכר, תקבל שנה ו3 חודשים.
* על הריגה באמצעות קרש תקבל שנתיים בפנים
* על השלכת נעל לעבר שופט, תקבל 3 שנים בפנים (!)

השאלה היא לא "מה עשית?"
אלא "במי פגעת?"

והנה - אנחנו חוזרים אל הנושא העיקרי שכנראה צף מהשרשור הזה
הרקבון בחברה הישראלית.

dudu
01-07-10, 14:02
השאלה היא לא "מה עשית?"
אלא "במי פגעת?"

והנה - אנחנו חוזרים אל הנושא העיקרי שכנראה צף מהשרשור הזה
הרקבון בחברה הישראלית.

אנחנו בטוח לא מושלמים אבל גם לא כאלו רקובים

הרקבון (שוודאי קיים על פי הסירחון) הוא במערכת הכאילו "צדק"
בבתי במשפט ובעיקר בבג"ץ שבינם לבין העם והחברה אין שום קשר ואני לא רואה איך הרקבון שלהם גורם לי להסריח - הם מנותקים!

התנהגות המשטרה והפקידות היא נגזרת של מערכת הצדק

וזה מה שחושבים במדינה דמקורטית על מערכת ה"צדק" שלנו (http://www.youtube.com/watch?v=SZNQ7qVqcQ4)

למה שהמשטרה תתאמץ לטפל העבריינים שבתי המשפט ישחררו? - הם רוצים הצלחות ולכן מחפשים אותנו ושכמותנו הכל תוצאה של מערכת משפט לא יעילה ,רקובה, מנותקת, ושיש לה אג'נדה פוליטית מובהקת ויצר השמדה עצמי מובנה.

בעניין הפוליטקאים... הם רק רוצים להתפרנס בשקט;)

tzagi
03-07-10, 06:01
התשתם אותי,
אני משנה את דעתי ורוצה להתנצל לאריה במיוחד.
הוא יותר מצודק.
בניה פיראטית, עבודה לקויה ורשלנית הם רק חלק קטן של המנטליות "יהיה בסדר"

ועד שהמנטליות לא תישתנה, עדיף מאד שהמצב הנוחכי ישאר בדיוק כמו שהוא.

חבל, אבל כשמסתכלים על התמונה הגדולה, עדיף ככה, ובגדול.

ד ו ר ו ן
14-07-10, 13:42
למה הקשתות התהפכות בטרקטורונים זה מסוכן?
כי כשחבר שלי התהפך עם הטרקטורון במהירות נמוכה יחסית, מה שהרג אותו היא הקשת ששברה לו את הראש במקום שהוא ימשיך לעוף ממנו וינחת על השיחים ליד.

מי שרכב על הטרקטורונים טרום הקשתות ועל אותו כלי לאחר הקשתות יכול להעיד על השינוי המאד מורגש לרעה בהתנהגות הכלי.

אלדר
06-08-10, 21:59
רכבים משופרים על הכוונת.

http://cars.walla.co.il/?w=/4705/1718744

רפאל
07-08-10, 10:34
שאלה קטנה לכל השוטרים/בוחנים שקוראים שירשור זה

אגזוז לחץ אינו שינוי מבנה - למה להוריד ?
הוספת אינטרקולר אינו שינוי מבנה - למה להטריד ?
עוד מעט תגידו כי המקרר שאני מתקין ברכב משפיע על מערכת החשמל ובגלל זה תורידו אותי מהכביש :confused:

ודובר בכתבה על מערכת הבלמים שלא שודרגה

אם היו משדרגים גם את מערכת הבילום לא הייתם מורידים מהכביש ?

האם ידעתם כי NISSAN Z370 שנמכרת בארץ כרכב סידרתי הינה פרועה ומשופרת יותר מהרבה רכבים שהורדתם מהכביש.
האם ידעתם כי SUBARU STI החדשה הנמכרת כרכב סידרתי הינה פרועה ומשופרת יותר מהרבה רכבים שהורדתם מהכביש.

אז תפסיקו סתם להיטפל לרכבים כאלו - תתחילו בחינוך נהגים לנהיגה הנכונה - זו הדרך הנכונה וזו הדרך היחידה שבה כמות תאונות הדרכים תרד.

אל תעשו מה שקל לכם לעשות - תעשו מה שנכון לעשות

רפי

GodsFather
07-08-10, 15:01
רכב חונה בחניה לא מהווה סכנה... באיזו סמכות הם מגיעים לבית של הבעלים ומענישים אותו... הם צריכים עדות לרכב נוסע ולעצור אותו במקום ואז לערוך לו בדיקה טכנית.

האופציה היחידה החוקית לפעולה חריגה כזו היא צו של בימ"ש.

fuksi
07-08-10, 17:45
בטח הבני ז***ות כיסחו את רוכבי הקטנועים בגוש דן,3500 דו גלגלי הורדו מהכביש...אז
הם עוברים לרכבי השטח

asafk
07-08-10, 19:01
***בבקשה לא להעתיק לפורום כתבות שלמות ממקורות אחרים. אין בעיה לשים קישור לאתרים אחרים.***

-->