PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע שבק חיים, קאיה סורנטו 2004 - התייעצות

efi2003
23-06-10, 10:43
(שאלתי את השאלה בפורום נוסף).
בחודש האחרון החלו בעיות התנעה, משהו שהזכיר לי בעיה מהעבר הלא רחוק במזרקי הדלק (אינג'קטורים) ששניים מהם הוחלפו במשופצים.
בבוקר המנוע היה נדלק. אך במשך היום, אחרי נסיעה או כשהמנוע היה חם, ההתנעה היתה מאומצת, ולאחרונה, מאומצת מאוד.
אני לא יודע אם יש קשר, אתמול, בשרב הכבד, עליתי לירושלים כשבאמצע העליות שמתי לב כי חום המנוע עלה מאוד - הגיע לקו האדום ולאחר שכיביתי את המנוע, אפילו עבר את הקו האדום.
במהלך מילוי מים, גיליתי שצינור השתחרר וכל המים זולגים. חיברתי את הצינור שהשתחרר, מילאתי מים ומכאן ואילך, המנוע לא נדלק.
במוסך, אובחנה הבעיה בהחלטיות שהלך ראש מנוע, אם לא כל המנוע, מאחר ונסעתי ללא מים.
נאמר לי שהוראת היצרן היא בשום פנים ואופן לא לשפץ או להתקין ראש מנוע משומש אלא רק חדש והמחירים בשמיים.
ראש מנוע חדש ללא שעות עבודה והוצאות נלוות - 9,100 ש"ח לפני מע"מ.
אם צריך להחליף מנוע - בין 14,000 ל 17,000 ש"ח לפני מע"מ למנוע בלבד (ייבוא), וכנ"ל, ללא הוצאות נלוות ושעות עבודה.
מוסך שאינו מוסמך קאיה העריך את העבודה בהרבה פחות כסף אבל בהתעלמות מהוראת היצרן שלא לשפץ או להתקין משומש. הוא טען שלא ממש חייבים להתייחס להוראה.

אשמח לשמוע את דעתכם, מה מומלץ ומה עלי לעשות במקרה כזה.
כמו"כ אשמח אם אקבל פרטים של מישהו מומחה שיכול לעזור לי בייעוץ או בפתרון.
אפי, 052-5787711

ely.sorento
23-06-10, 19:46
היי אפי
בוודאי שאפשר לשפץ מנוע בסורנטו, כמו בכל רכב אחר.
לדעתי השיקול של היצרן / מוסך הינו כלכלי בלבד.
תעשה בדיקות מקיפות במס' מוסכים, דבר עם מגרשים, יבואני מנועים וכד'.
אני מאמין שתוכל למצוא מנוע מורכב על האוטו כולל הכל בערך במחיר שדרשו ממך לראש..

בהצלחה
אלי

efi2003
23-06-10, 20:32
אלי, תודה על תגובתך.
ביררתי קצת על נושא שיפוץ המנוע.
במוסך המורשה וכן מוסכניק אובייקטיבי שהומלץ לי עליו כאמין (המוסך הירוק בפתח תקוה) אמרו לי די בהחלטיות שלא כדאי לשפץ ראש מנוע של סורנטו.
נאמר משהו על רכיבים קרמיים שלא ניתנים לשיוף וכן על סדקים זעירים אפשריים שלא ניתן לגלות אותם גם לא במהלך השיפוץ, סדקים כאלו שיכולים לעשות בעיות חוזרות בעתיד.
אני ממש לא מבין בנושא, קצת מפחד ממה שנאמר וכרגע במצב שלא נותר לי אלא לקבל את דעתם אלא אם כן אשמע אחרת ממומחה שיאמר לי בוודאות שהם טועים.
ניסיתי גם לברר על מנוע מייבוא או משהו כזה, אך הבנתי שמנוע כזה די יקר ובתחשיב כללי יעלה יותר יקר להחליף מנוע וגם לא בטוח שזה עדיף על שיפוץ מנוע קיים.
בכל אופן, תודה על הנכונות, ואשמח אם אשמע שאני טועה.

yaronimus
16-07-10, 17:52
מציע לך לבדוק מנוע מפירוק.
שאל את המחסנאי בקאיה יפו, הוא ימליץ לך על 2 מקומות.
ירון

-->