PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון - שנורקל אורגינל או שנורקל תוצרת בית ?

גיא
13-09-04, 23:01
אז ככה,

אמנם יש לי בהיסטוריה שנורקל תוצרת בית שהיה לדעתי גם יפה וגם אופה ..
הוא היה מחובר לסמוראי ויש גם כתבה על זה ...

אלה מה ?

הסמוראי אם היה שותה קצת מים , לא נורא, זה לא הורג את המנוע .. מוציאים פלאגים מנקזים ויאלה הביתה ...
גם הניבה הניעה אחרי שבלעה מים ... ( אבל לא היה לי שנורקל .. )

אבל מנוע טורבו דיזל של הדיסקו .... גם דיזל = נעילה הידרוסטטית .. גם אחרי אוברול ועוד כואב לי בכיס ... וגם ...

טוב, אז שנורקל אורגילני זה נורא יקר, מדובר על איזה 1800 במקרה הכי זול ויותר ....
אין לי את הסכום הזה ולא ניראה לי הגיוני להשקיע כזה סכום על צינור פלסטיק ..

אז אני כבר כמה חודשים חושב על לעשות לבד. זה יעלה בסביבות 200 שקל. לא משנה לי היופי וזה יהיה יפה לדעתי ... אלא מה ?

אני מת מפחד, ומה אם זה לא יהיה מספיק אטום ?
ומה עם האוטו ישתה מים וילך המנוע ?

זה לא שאני מתכנן לחצות את הסמבטיון ... אבל השאיפה של המנוע היא מהגלגל השמאלי הקידמי ומתברר שגם נסיעה מהירה על הכביש הראשי ביום גשם שוטף מספיקה בשביל להרטיב כליל את המסנן אויר. שלא נדבר על חצית נחל או שלולית פה ליד הבית ( השופט / דליה וכו' )

אז שנורקל חייבים ... האם שנורקל "חאווה" יספיק ? יחזיק מעמד ?

מה דעתם של מי שבנה כזה שנורקל תוצרת בית ?

תודה. ...

גיא המתלבט

ארז
13-09-04, 23:08
גיא משעמם לך?
מה השאלה הזו?
אם תבנה שנוקל תוצרת בית ,תעשה עבודה טובה ,עם הקפדה ולא אכפת לך אך הוא נראה, אז מה בדיוק הבעיה?
אם תעשה חרא של עבודה יכנסו מים....
אתה שואל ומיד אחרי זה עונה לעצמך....

אלון_ק
13-09-04, 23:10
בעלות קצת יותר גבוהה אתה גם תוכל למצוא מי שירתך לך את כל הפלסטיקים. זה אומר שיהיה לך בעצם שני חלקים ושלוש אטימות: בכניסה לפילטר, בחיבור החלקים ובראש השנורקל. לדעתי זו לא בעיה בכלל לאטום הרמטית - עובדה. נכסתי עם הג'יפה שלי למיים מעל מכסה מנוע, וזה אומר 3 נק' כשל, ואין טיפה בפנים. לא, אני לא מתייחס לקישון.

ישנם מוצרי אטימה מעולים ועם התאמות טובות של החיבורים לא צריכה להיות לך בעיה, זה רק אומר לא ללכת על צינור ביוב כפשוטו (למרות שגם את זה ניתן, זה פשוט אומר יותר אטימות) אלא ללכת איתו למקצוען שיבנה אותם כך שיהיה לך מינימום נקודות כשל.

מן הסתם לא תגיע לנקודת הכשל השלישית - ראש השנורקל. זה משאיר אותך עם 2 אטימות של חלקים שאתה דאגת מראש שיהיו תואמים באופן מושלם לפני שאתה עוד אוטם אותם בשביל השקט הנפשי שלך.

לא משנה לי היופי וזה יהיה יפה לדעתי

לאור הפגוש הקדמי, כמה טוב שהוספת את זה... :twisted:

גיא
13-09-04, 23:11
כי הנזק שאני יכול לגרום בדיסקו הוא הרבה יותר גדול מהנזק שהייתי יכול לגרום לסמוראי.
ולא ! ... לא משעמם לי בכלל ..

מאיזה חומר אתה חושב אני צריך לבנות את זה ( זה די הגיוני שאני אבנה לבד .. רק שאני עדיין חושש ) חשבתי על צינור ביוב רגיל בחוץ ובתוך הכנף צינור שימשונית מחוזק עם קפיץ ברזל כמו שהיה לי בסמוראי .. אבל אני חושש שהוא לא יחזיק מעמד. ( אולי השאיבה של הטורבו תמצוץ אותו והוא יקרוס פנימה לתוך עצמו ? )

הבעיה הכי גדולה היא החשש לגרום נזק למנוע.

גיא
13-09-04, 23:14
אלון,

הדבר הכי יפה באוטו שלי עכשיו זה הגלגל ספייר השני על הגגון :twisted:
זה עושה אותו "מה זה cool :?: :!: "

לצורך העניין אתה יכול להפנות אותי לכזה איש מקצוע ? ומה זה עלות קצת יותר גבוה ?

ארז
13-09-04, 23:14
הרכב שלך חי משנת 94 בלי שנורקל ולא היה נזק למנוע(ולא גיא, עשן לבן על הבוקר זה לא נזק למנוע....)

בכל מקרה אני הייתי בונה מצינור 60 מ"מ עובי, עובי הדופן צריך להיות צר(יותר מקום לאוויר).
בתוך הרכב אפשר להריץ צינור שרשורי עד לבית הפילטר ושם לקדוח(עם מקדח כוס באותה המידה כמו הצינור) חור לתוך בית הפילטר.
את החיבור של הצינור עם החור תאטום כמובן.
את חור היניקה המקורי יש מובן לאטום.

גיא
13-09-04, 23:16
אלון,

לדיסקו עם מנוע טורבו דיזל יש שאיבה הרבה יותר חזקה ממה שיש לסמוראי.
בעיקר כשאני נילחץ ונותן בגז ... ( מטר מתחת לפני המים )

גיא
13-09-04, 23:19
ארז,

ועוד איזה נזק היה במנוע ... חבל לך על הזמן היו בצילינדרים מדרגות שאתה צריך נעילה כפולה בשביל לטפס ....

וחוצמיזה, הבעלים הקודם לא נסע עם האוטו, הוא רק חסך עליו בטיפולים.
והבעלים לפני זה לא ירד לשטח.

העשן הלבן היה בגלל איבוד שמן נוראי עקב חופש מטורף בציר של הטורבו.

איך אתה אוטם הרמטית את החיבורים ? עם איזה חומר ?
ומאיזה חומר אתה בוחר את הצינור החיצוני והפנימי השירשורי ?

אלון_ק
13-09-04, 23:25
ארז ענה לך בקצרה ובשלמות לגבי האמינות. אתה יכול, רק תהיה פדנט ותעשה עבודה טובה.

איפה? לא יודע, נסה אצל יאיר מקל גגון. אם אין לו, הא בטוח יידע איפה יש.

כמה? כמה זה כבר יכול לעלות? 100-200 ש"ח, אנחנו לא מדברים פה על פרוייקט ענק. אתה מביא לו את החומרים, שכבר מגיעים אליו בצורה הנכונה, לו רק נשאר לרתך את הפלסטיק של כמה חיבורים (3-4, מקסימום 5-6). כמה זה כבר יעלה?

תאטום עם סיליקון, זה טווווווווווב (שאל את תושבות מנוע. אה, סליחה, ערן). לא RTV רגיל, לך על משהו מפציץ שיעלה לך הון תועפות, עמיד בחום, מיים, מכות חשמל והתקפי לב. תכניס טפלון על הצינור לפני החיבור. אם זה מחזיק שנים בשדות בלחץ שמנוע של ספינת 100K טון לא מפיק, זה יחזיק גם בדיסקו.

שאל גם את יאיר איך הוא אטם את שלו. לא שמעתי ממנו תלונות.

ד ו ר ו ן
13-09-04, 23:58
גיא,
תחפש תמונה של הרכב של ג'וי בירן, יש לו שנורקל שעובר בתוך הכנף של הרכב ורק החלק האנכי בולט החוצה.
ככה גם צינור ביוב יהיה רלוונטי לעניין כי לא יראו את החיבור התחתון לצינור השרשורי.
אם כבר אתה חוסך בעלויות בנייה תקנה כובע מקורי של אחת החברות-עניין של 500~ש"ח אבל נראה כמו שצריך ולא כמו צינור ביוב.

מוני דיסקו
14-09-04, 08:32
גיא - קים היום משהו יותר טוב (וגם יותר יפה) מצינור ביוב.
מדובר על צינור שירשורי מפלסטיק עבה. בגלל שהוא שירשורי הוא גם גמיש.
משתמשים בו להעברת צנרת חשמל מתחת לקרקע.
עלות זניחה - 10 שח למטר.
בגלל שהוא גמיש הוא מגיע בקלות מבית הפילטר דרך הכנף אל הגג.
בכנף יש מספיק מקום להעביר אותו. בגלל שהוא בחתיכה אחת אתה חוסך נקודת כשל אחת.
נשאר רק החיבור לפילטר והחיבור לראש שנורקל (שהוא לא בעיתי כי הוא נמצא על הגג).
אבל...
יש מספר בעיות:
1. איך להתחבר בצורה אטומה אל בית הפילטר המקורי. יש צורך ליצור איזו כניסה עגולה בבית. בעיה. אני חושב לפתור אותה על ידי החלפת הבית המקורי בבית פילטר של CJ. וכך על הדרך להרוויח גם פילטר הרבה יותר טוב מהמקורי.
2. איך לחתוך בצורה יפה פתח עגול בכנף. מדובר על תהליך בלתי הפיך ומכאן הבעיה. יש מקום לפתח כזה בנקודת החיבור של הכנף עם קצה הזכוכית הקידמית. הבעיה היא שזה לא משטח ישר.
ואחרי החיתוך עם מה לצפות את הקצוות החתוכים שיראה נורמלי? על זה עוד אין לי פיתרון, אשמח ללמוד מנסיון של אחרים.

גיא
14-09-04, 08:47
1. איזה שירשורי ? תפרט.
2. הכניסה המקורית היא משהו שאפשר לקצר אותו ואז אתה נישאר אם צינור בקוטר הנכון שבולט מקופסת האויר עליו אפשר להתחבר ( עם סיליקון ? )
3. חיתוך .. עם זה כבר השלמתי ...
4. ישנו מין אטם שניקרא אטם חסימה או משהו כזה שקונים בכל "טמבור" בגרושים שזה כמו שני שייבות גומי צמודות, הו אגם מכסה יפה את החור וגם שומר עם הצינור שלא יפצע מהשפה החדה של האלומיניום.

קניתי את הרעיון, רק תפרט לי איזה שירשורי ואיפה קונים.
אני לא ממש מתעקש על צינורות ביוב למינהם ( או גברית שזה מבחינתי אותו דבר בדיוק )

עוד נקודה, לגבי החור, או לבקש יפה מאפצ'י או ללכת לכל מוסך פחחות ...

eran4x4
14-09-04, 09:53
שרשורי לא טוב - לזרימת אויר טובה ומניעת מערבולות פנים הצינור צריך להיות כמה שיותר חלק.

מעבר לנ"ל עם אני לא טועה השרשורי הספציפי לא בנוי להיות חשוף לשמש לאורך זמן (צינור תת-קרקעי), קרינת UV גורמת להחלשות וסדיקת\התפוררות הצינור.

מוני דיסקו
14-09-04, 11:56
האזור לא מישורי (למעשה באמצע יש מדרגה) ולכן שיבה נראת לי בעיתית, אבל נבדוק את הענין.

אשר לשרשורי. בנוגע למערבולות אוויר - לא מדובר באוויר במהירות גבוהה, עובי הצינור הוא 3 אאינץ - ממש לא נראה לי ש"מערבולות אוויר יהוו כאן בעיה.
אשר לעמידות בשמש. יש ליד הבית שלי צינור מאותו סוג שעומד כבר שנה בשמש. אני לא ראיתי שום בעיה איתו (לא התפוררות חתכים או התפוצצויות). מעבר לזה ניתן לצבוע אותו, מה שיתן לו תוספת הגנה.
איפה קונים, בכל חנות לחומרי בנין ונראה לי גם שבחנויות עשה זאת בעצמך.

אלון_ק
14-09-04, 15:08
גיא, נדמה לי שמוני מדבר על צינור כמו זה של השנורקל שלי. אני אחפש תמונה.
בכל מקרה, לא קל בכלל לכופף אותו אם רדיוס הסיבוב קטן. צריך לחמם אותו קודם, ואני לא עשיתי את זה (שילבתי ברך של צינור ביוב), אז אני לא אחראי לתוצאות.

גיא
14-09-04, 16:18
קיבלת שינוי רציני בצריכת דלק ?
( כאינדיקציה לכמה מפריעות המערבולות לזרימת האויר )

אלון_ק
14-09-04, 20:30
כשאני נוסע איתו הוא מוריד כק"מ וחצי לליטר מהצריכה הרגילה. אבל כרגע יש עליו ראש מחורבן שגורם למערבולת תת לחץ, וזה הגורם העיקרי לירידה הזו, לא הצינור. הצינור תיפקד בעבר, עם ראש הפח הקודם, כמעט ללא שינוי - 1/2 ק"מ לליטר לרעה, אם אני זוכר נכון.
בקיצור, ההשפעה אצלי זניחה.
אכב, הוא יוחלף בקרוב לראש יניקה פשוט - גיליתי שיש ניקוז לחות מבית הפילטר המקורי, זה פישט את הנושא מאוד. אני סתם עצלן, אני מאמין שהחורף יאיץ אותי קצת כשהוא יגיע.

גיא
15-09-04, 00:32
טוב, לאחר שיחה ובחינה מעמיקה של השנורקל של עמי ושל אלון, כניראה שאני אלך על גברית חיצוני
ושרשורי חלק בפנים פנימי.

הנה התוצאות של פרץ היצירתיות האחרון שלי משלשום.

http://info.galilan.com/niva/tmp/temp/aron.jpg

והכוונה היא כמובן לארון.

ד ו ר ו ן
10-11-04, 02:24
טוב,
אחרי לא מעט התחבטויות איך לעשות זה הגיע,שילוב של תוצרת בית וראש קנוי של TJM.
שילוב של נירוסטה וראש TJM בחוץ, שילוב של מחברי גבריט ואלומינים בתוך הכנף.
ככה זה נראה אחרי 15שעות של עבודה באיזי על הרכב משלב התכנון ועד לסיום.
http://www.jeeptrip.com/albums/dhcs1cac-2.jpg

http://www.jeeptrip.com/albums/b6461ctq-2.jpg

נמרוד
10-11-04, 12:44
וואו, יפה! (בתור שנורקל)

אני מניח שתמונות והסברים מפורטים יותר יגיעו בהמשך...

ד ו ר ו ן
10-11-04, 12:48
יש מקצה שיפורים מתוכנן לחלק הפנימי,אחרי זה יהיה פרוט לגבי העבודה.

asafk
11-11-04, 00:01
וכמה השנורקל הזה אטום?

אני סתם שואל. לא רואה סיבה ששנורקל צריך להיות אטום הרמטית. אטום כן- הרמטי לא. בשביל זה אלוהים המציא פילטר אוויר.

אסף.

ד ו ר ו ן
11-11-04, 03:05
אני מקדים את המאוחר אבל בכל זאת,
החיבורים של החלקים בתוך הכנף בוצעו ע"י חימום החלקים המתכתיים והלבשה של זויות הגבריט על חלקי המתכת שנקדחו בהם חורים קרוב לשפתי הצינור.הקוטר הפנימי של זויות הגבריט קטן מהקוטר החיצוני של חלקי המתכת ב1מ"מ~.
ברגע שהחומר הפלאסטי בא במגע עם המתכת נוצרה התרחבות והמסה מעטה של הגבריט והתאמה מלאה להיקף הצינור מתכת-הפלסטיק יצא דרך החורים בצינור המתכת החוצה וככה "נעל" את החיבור.

שוב,
יש מקצה שיפורים מתוכנן שכולל בעיקרו החלפה של זויות הגבריט בתוך הכנף לצינור גומי אחד ארוך וככה ליצור צינור ישר ככל שניתן בלי הזויות החדות יחסית של הצינורות הקשיחים ובלי מדרגות בתוך הצנרת עקב החיבורים.

ד ו ר ו ן
18-11-04, 20:59
גיא,
במיוחד בשבילך, תמונות של שנורקל פנימי תוצרת בית בדיסקו, לא יודע איך הכנף בנוייה בדיוק בדיסקו אבל לפי התמונות זה אפשרי גם בלי לפרק את הכנף.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200411182047217389/snorkel1.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200411182050382940/snorkel3.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200411182048415583/snorkel2.jpg

ארז
19-11-04, 00:03
דורון זה לא שנורקל ביתי ,אלא קייט של חברה בשם מנטיק

ד ו ר ו ן
19-11-04, 01:06
וואלה,
בתאור התהליך ההתרשמות היתה שזה משהו עצמי.
בכל מקרה זה נראה פשוט למדי, קצת גבריט וצינור שרשורי-לא ככה?

גיא
19-11-04, 10:27
טוב
לקח לי זמן עד שמצאתי את השירשור הזה
אבל בנתיים חלה התקדמות כלשהי.

בעצם זה גמור, לא ניראה כמו שרציתי במקור אבל יעשה את העבודה ואני מניח שאני אתרגל לזוועה ..

יש לי כמה תמונות במצלמה של הפלאפון אני אוסיף עוד מעט ( כשאני אמצא את הכבל )

שלך, דורון ניראה ממש ממש מיקצועי ולי לא נותר אלא לקנא ...

גיא
19-11-04, 21:13
דוגמית.

http://info.galilan.com/niva/tmp/temp/19-11-04_1450.jpg

גיא
19-11-04, 21:15
http://info.galilan.com/niva/tmp/temp/18-11-04_1617.jpg

מצטער על האיכות, זה צולם בטלפון סלולרי.

ד ו ר ו ן
19-11-04, 21:43
גיא,
לדעתי,למרות שזה עולה "קצת" כסף, יהיה יפה יותר ויעיל יותר לשים ראש אחר לשנורקל-משהו מסחרי של AIRTHECH או ARB, הראשים שלהם מתפקדים ככונס אויר יעיל יותר מאשר ראש כמו ששמת.

גיא
19-11-04, 22:52
שלחתי שליחים לרסטה או משהו כזה.
אני לא מגיע לשם אבל כשאני אדע כמה זה עולה ומה הקוטר של החלק שעולה על הצינור אני אדע אם להגיד שיקנו לי או לא ...

עניין של גישה לחנות ושל עלות.
עד עכשיו זה עלה קצת פחות מ 200.

ד ו ר ו ן
19-11-04, 23:23
500ש"ח ברסטה לראש של AirTech מותג של TJM. [
אצל פרוג'יפ אין כאלו שאתה צריך לשלוח מישהו עד גדרה?

גיא
20-11-04, 08:51
לא יודע,
אני פשוט לא מספיק עשיר להיכנס לחניה שלהם ....

מוני דיסקו
22-11-04, 09:23
גיא – כמה שאלות והערות:

1.מדוע לא הכנסת את הצינור אל הכנף מלמעלה? ביצעת עיקוף כדי להוריד אותו למטה. זה גם לא יפה אבל מה שיותר חשוב כל שיח שיתקרב לרכב יתלוש לך את כל העסק.
2. האם אין מקום להכניס צינור בחלק העליון של הכנף (בהמשך לשאלה הראשונה.)
3. איך חתכת את הפח (דרמיל?) האם היו בעיות? במה ציפית את הפח החתוך
4. למה השתמשת בצינור ביוב ולא בשרשורי שהמלצתי לך? גם יותר יפה וגם יותר נוח להעברה.
3. שקלת להחליף את הפילטר אוויר המקורי. הוא דרק רציני ומתאים יותר לפריווטים. אני שוקל להחליף אתו לפילטר דוד של סיקס (או סופה, הם זהים). למעשה יש לי אחד כזה בנדיבותו של אביגדור. יש מקום בתא המנוע. פילטר זה הרבה יותר טוב. גם יותר גדול וגם מסנן אבק וחלקיקים גדולים באופן צנטרפוגלי

גיא
22-11-04, 22:34
גיא – כמה שאלות והערות:

1.מדוע לא הכנסת את הצינור אל הכנף מלמעלה? ביצעת עיקוף כדי להוריד אותו למטה. זה גם לא יפה אבל מה שיותר חשוב כל שיח שיתקרב לרכב יתלוש לך את כל העסק.

היה לי קל יותר עם מקדח כוס ולא להתחיל עם מספרי פח לעצב חורים ..

2. האם אין מקום להכניס צינור בחלק העליון של הכנף (בהמשך לשאלה הראשונה.)

ממש מלמעלה לא, יש שם קורה.

3. איך חתכת את הפח (דרמיל?) האם היו בעיות? במה ציפית את הפח החתוך

מקדח כוס באדיבות עמי ו. ( זה עוד אצלי ... )

4. למה השתמשת בצינור ביוב ולא בשרשורי שהמלצתי לך? גם יותר יפה וגם יותר נוח להעברה.

כי השירשורי לא ניראה לי יפה.

3. שקלת להחליף את הפילטר אוויר המקורי. הוא דרק רציני ומתאים יותר לפריווטים. אני שוקל להחליף אתו לפילטר דוד של סיקס (או סופה, הם זהים). למעשה יש לי אחד כזה בנדיבותו של אביגדור. יש מקום בתא המנוע. פילטר זה הרבה יותר טוב. גם יותר גדול וגם מסנן אבק וחלקיקים גדולים באופן צנטרפוגלי

לא

פרקתי את הכנף בשביל זה ( בעצם פעמיים )
וזה לא כל כך מסובך בעצם ממש פשוט. אבל ! בפנים יש קורה של ברזל לחיזוק והיא קצת מפריעה. רואים אותה בתמונה שהוסיף דורון.

הכובע שעולה 500 שקל יקר מידי ..
אולי פעם יהיה לי 2000 שקל להכניס שם שנורקל אורגינלי אולי לא. זה מספק אותי בנתיים.

מוני, יופי זה עניין סוביקטיבי :wink:

ומסביב לחור יש צינור ואקום דק מאוד חתוך לאורכו המקדח ממש קרוב לקוטר של הצינור ... ולא הי ההרבה מקום מסביב.

בכל מקרה, זה לא יצא ממש כמו שרציתי כי מצאתי אילוצים חדשים תוך כדי עבודה אבל בנתים זה מספק אותי ואני מתרגל אליו, בעיקר לרעש החדש.

עוד מצאתי שבנסיעת שביליםמהירה בשביל עם שלוליות מם כמו למשל שבילי שדות.
מומלץ לסובב את הכובע הזה אחורה כי הוא שואב את הרסס שיוצא מהגלגלי 32 המפלצתיים.

נמרוד
23-11-04, 01:01
דוגמית.

http://info.galilan.com/niva/tmp/temp/19-11-04_1450.jpg

גיא, כשאתה כותב "תוצרת בית", אתה מתכוון "תוצרת בית"... אני לא יכול להתאפק - סחטיין על הכיעור! :lol: במיוחד בהשוואה לשל דורון :D

קחו הכל ברוח טובה, ממש, אבל ממש כיף לראות אנשים יוצרים.

גיא
23-11-04, 21:54
ככה אולי לא יגנבו לי את האוטו ....

:roll:

שחף110
23-11-04, 21:58

תוסיף לזה את הפגוש ואתה מוגן.

asafk
23-11-04, 23:00

רעיון טוב. עכשיו יש מאיפה לקשור אותו עם שרשרת לעמוד חשמל.... :twisted:

בכל מקרה- עבודה יפה (לא אסטתית. יפה באופן כללי הרעיון והביצוע). יש לך תמונות של פירוק הכנף?

אסף.

גיא
25-11-04, 08:10
לצערי, לא.

גיא
25-11-04, 08:44
אבל זה ניראה בדיוק כמו בתמונות שדורון צירף למעלה.

-->