PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע חרמש לפרוייקט מוטורי

jonathan
24-06-10, 11:21
שלום לכולם. אנחנו מתכננים מייצג מוטורי (לא רכב) וחשבנו על מנוע בנזין קטן (חרמש 30-50 סמ"ק) שיפעיל הכל..

יש לנו מספר שאלות בקשר למנועים מסוג זה, ונשמח אם מישהו יוכל לענות לנו:

1. מהו טווח הסל"ד האידאלי של המנוע (לא ב'פול גז') - מהו המומנט בסל"ד זה?
2. מהי הדרך הטובה ביותר להעביר את הכח מהמנוע הנ"ל לציר מקביל שאמור להסתובב במהירויות נמוכות של 50-200 סל"ד ?
3. מהן הדרכים להשקטת רעש המנוע?

תודה מראש,
יונתן

י_שלום
24-06-10, 12:25
שלום

צרפתי קישור למנועים מתוצרת זינואה..
שם תמצאו פרטים לגבי הספקים סל"ד ומומנטים

ביי
יורם

http://www.americanrcboats.com/images/engines/zen/zenownersman.pdf

mik_l86
24-06-10, 12:42
להשתיק את הרעש צריך להוסיף לו דוד של אגזוז אבל תצתרכו לבנות משהוא קטן שיתאים לכם המבנה הוא פשוט השאלה היא אם יש לכם את האפשרות לבנות משהוא כזה

לגבי העברת הכח הייתי שוקל גלגלי שיניים ושרשרת אולי אפילו של אופניים
נ.ב נראה לי שיהיו פה רעיונות יותר יצירתיים וטובים משלי אז כדאי לחכות.

jonathan
24-06-10, 13:53
תודה יורם.
אם כך - נראה שהמנועים האלה עובדים בסל"ד של 9000-1000.
זה אומר שאני צריך העברה של 1:100 בערך. מה הדרך הטובה ביותר להשיג יחס העברה כזה?*

טלטולי
24-06-10, 15:15
תודה יורם.
אם כך - נראה שהמנועים האלה עובדים בסל"ד של 9000-1000.
זה אומר שאני צריך העברה של 1:100 בערך. מה הדרך הטובה ביותר להשיג יחס העברה כזה?*
אני לא מבין גדול ביחסי העברה או בסל"ד [למרות שאני עובד עים הכלים ביום יום]אבל מה שהיצרנים אומרים שחרמש עים מנוע 4 פעימות [ולא 2]עושה פחות רעש.
ד"א-אני לא בטוח שלחברה שראית את המיפרט {להלן "קומאצו"]יש מנוע 4 פעימות יש לחברת סטיל כלים 4 פעימות.בהצלחה;)

י_שלום
24-06-10, 15:42
איטי שקט..

למה לא חשמלי וזהו ?

jonathan
24-06-10, 17:30
איטי שקט..

למה לא חשמלי וזהו ?

הפרוייקט מרוחק ממקור חשמל, וצריך לעבוד כמה שעות - לכן מנוע חשמלי לא מתאים.

kobiarava
24-06-10, 17:39
נקודה למחשבה-מה אתה צריך להניע במנוע הזה? לא עדיף לקחת מנוע תעשייתי, 4 פעימות, שמיועד לעבוד בסל"ד שתצטרכו לאורך זמן? מנוע של חרמש מיועד לעבודה בסל"ד גבוה ומשתנה, וללא עומס כמעט, ואם תנסה להפעיל אותו לאפליקציות שונות הוא לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

קובי

jonathan
24-06-10, 19:47
נקודה למחשבה-מה אתה צריך להניע במנוע הזה? לא עדיף לקחת מנוע תעשייתי, 4 פעימות, שמיועד לעבוד בסל"ד שתצטרכו לאורך זמן? מנוע של חרמש מיועד לעבודה בסל"ד גבוה ומשתנה, וללא עומס כמעט, ואם תנסה להפעיל אותו לאפליקציות שונות הוא לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

קובי

יכול להיות שאתה צודק. אתה מדבר על משהו כזה (http://www.robinamerica.com/series.aspx?sid=21)? גם זה נראה שעובד בסל"ד די גבוה (5000~), ולכן אני עדיין צריך איזו דרך לרדת ל-100 סל"ד. רעיונות?
מה ההבדלים העקריים בין מנועי 2-פעימות ו 4-פעימות? ומה לגבי מחירים?

י_שלום
25-06-10, 01:21
היי

לא ממש מבין מה האפליקציה שלכם. ובכל זאת ננסה ..

בכל מקרה לבנות לבד גיר ביחס כזה.. וודאי תצטרכו שם מצמד.. בקיצר לא חגיגה .

מה דעתך לחשוב על יחידת כח של קטנוע 50 סמ"ק?

סטרטר.. טעינה.. גיר.. מצמד/וריאטור. הכל מובנה שם ואני מאמין שהמחיר ליחידה כזאת לא יהיה גבוה .

ביי

יורם

תומר א.
25-06-10, 20:36
מנוע 12V עם מצבר או 220V עם גנרטור.
יותר פשוט, שקט והרבה הרבה יותר אמין.

-->