PDA

צפייה בגרסה מלאה : "שטיפת" מע' השמן

שלומי
14-09-04, 01:51
שלום לכולם ,
הגיע הזמן להחליף שמן למנוע בסופתי הדיזלית,
עקב ריבוי המעברים - (טורבו , קולר שמן ) וצבע השמן נראה לי שזה רעיון טוב לשטוף באיזה אופן שהוא את המע' לפני המילוי בשמן חדש , הכיוון שחשבתי זה סולר + יומיים התייבשות בשמש או משהוא בסגנון .
לא ניתקלתי במישהוא שעשה זאת ולכן -
1. כמה זה מיותר ? די מבאס למשוך פיח מטיפול לטיפול.
2. דגשים לשטיפה / יבוש .

שנה טובה לכולם :P

גיא
14-09-04, 07:13
אתה לא מתכוון ל .. "פלאש" ? ...

אם כן אז יש חומרים לזה ....

קח בחשבון שזה עשוי לפתוח תיבת פנדורה של נזילות ....

שלומי
14-09-04, 22:24
תחושת הבטן שלי היא שזה אמור להואיל בעיקר לאורך החיים של הטורבו , האם יש בזה משהוא ?
סה"כ אני לא מחפש עבודה מיותרת.

זאביק
14-09-04, 22:40
עקב ריבוי המעברים - (טורבו , קולר שמן ) וצבע השמן נראה לי שזה רעיון טוב לשטוף באיזה אופן שהוא את המע' לפני המילוי בשמן חדש , הכיוון שחשבתי זה סולר + יומיים התייבשות בשמש או משהוא בסגנון

איך אתה מתכוון להעביר סולר דרך כל המעברים ?
להפעיל את המנוע עם סולר במקום שמן ?

אם כבר אתה רוצה לשטוף את המנוע, אז יש חומרי פלאש, שזה בדיוק תפקידם (יש חומר אחד של BG, טוענים שהוא טוב, אין לי דעה וניסיון אישיים).
אבל, מהלך כזה עלול להיות קן צרעות.
לפעמים אתה פותח סתימות קטנות בכל מיני מחברים/אטמים, דבר שיביא לנזילות במקומות שכרגע לא נוזלים, כי הם "סתומים"

שלומי
14-09-04, 22:58
איך אתה מתכוון להעביר סולר דרך כל המעברים ?
להפעיל את המנוע עם סולר במקום שמן ?

חשבתי פשוט למלא סולר עד הסוף , אולי גם אפשר לתת סיבוב למנוע ?
סה"כ הרעיון הוא שאפילו שטיפה פשוטה תוריד באופן דרסטי את כמות הפיח , סולר הוא גם זול וגם לא "אלים" כך שאני לא בטוח שהוא יצור נזילות חדשות.

אשמח להתיחסויות לתועלת של הטיפול הנ"ל , האם אנחנו תמימי דעים שזה מועיל לטווח הארוך לחיי מע' העזר של המנוע ?
אם הניקוי מיותר אז אין טעם לעשות אותו גם אם הוא לא מזיק ...

זאביק
14-09-04, 23:01
האם אנחנו תמימי דעים שזה מועיל לטווח הארוך לחיי מע' העזר של המנוע ?
...

אין לי מושג. צ'טערת :oops:

ערן המסוקס
14-09-04, 23:37
טיפ: אם תמלא סולר (או כל חומר אחר) עד שכל המנוע יהיה מלא ותתן סיבוב אחד של המנוע תגלה הפתעה בצורת מנוע שבור.

אם אתה רוצה לשטוף את המנוע קנה שמן זול כלשהו החלף את השמן הישן עם החדש הזול בלי להחליף פילטר שמן ותריץ את המנוע זמן מה. אז תשפוך את השמן החלף פילטר שמן ושים שמן חדש איכותי.

בתוך השמן יש חומרים שתפקידם להמיס פיח ולנקות את המנוע, לכן השמן הופך להיות שחור.

נמרוד
15-09-04, 10:49
IF IT AIN'T BROKE, DON'T FIX IT

בנאדם, אין שום בעייה - למה אתה מחפש צרות???

במנועי דיזל יש פיח. דקה אחרי שהחלפת שמן חדש, הוא כבר נהיה שחור. ככה זה.

ד ו ר ו ן
15-09-04, 12:14
נמרוד,
בהתאם למה שערן כתב, בהחלפה האחרונה שמתי שמן בלי להחליף פילטר,הרצתי במשך 15דק', ניקזתי (יצא שחור משחור..)ושמתי שמן+פילטר חדשים,רק בשביל לראות אם זה באמת מנקה.
השמן היה בגוון זהוב כהה במשך כמעט שבוע לפני שנהייה לגמרי שחור כרגיל בדיזל.

נמרוד
15-09-04, 12:22
נמרוד,
בהתאם למה שערן כתב, בהחלפה האחרונה שמתי שמן בלי להחליף פילטר,הרצתי במשך 15דק', ניקזתי (יצא שחור משחור..)ושמתי שמן+פילטר חדשים,רק בשביל לראות אם זה באמת מנקה.
השמן היה בגוון זהוב כהה במשך כמעט שבוע לפני שנהייה לגמרי שחור כרגיל בדיזל.

מה הפלא? שמת שמן נקי והרצת אותו 15 דקות דרך פילטר מטונף. מה ציפית לראות?

מה שערן מציע לא יכול להזיק כמובן מעבר לעלות של השמן הנוסף. אבל הסקת המסקנות מזכירה שוב את הסיפור על הזבוב בלי רגליים שלא שומע.

ד ו ר ו ן
15-09-04, 13:12
נמרוד,
גם בהחלפה רגילה,עם פילטר חדש, השמן נהייה שחור אחרי נסיעה קצרה.
אחרי השטיפה עם השמן "הזול" השמן החדש נשאר בצבע "חדש" כמעט שבוע, אצלי שבוע=1000ק"מ~, עכשיו זה נראה אחרת?

נמרוד
15-09-04, 14:32
זה , בעיניים שלי, נקרא משטר החלפות מחמיר יותר - מחליפים שמן כל 15 דקות, ואז 5000 ק"מ וחוזר חלילה. אם כבר, נראה לי שבאותה עלות כדאי פשוט להחליף שמן כל 2500 קילומטר - להכפיל את קצב הטיפולים, זה שימוש נכון יותר בשמן הנוסף.

אבל בהתחשב בזה שגם ככה החלפה כל 5K היא החמרה שאנחנו גוזרים על עצמנו לעומת הגדרות היצרנים שהן בדרך כלל 10K, נראה לי מיותר לחלוטין.

ד ו ר ו ן
15-09-04, 14:49
זה לא בא כמשטר החלפה סופר מחמיר,
המנוע של היילקס 2.4 אטמוספרי ידוע כיצרן בוצה לא קטן,לאחד החברים כאן נדלקה הנורה הכתומה של מפלס שמן ולמרות שלפי המדיד היה שמן היא לא נכבתה.
אחרי 6~חדשים הלך המנוע מסיבה אחרת לגמרי,אבל כשפתחו את האגן שמן נתגלתה שם כמות גדולה מאד של בוצה סמיכה,כמו גריז,כשהוא הוציא את המדיד לבדוק מפלס שמן המפלס השחור על המדיד לא ייצג את כמות השמן האמיתית שהיתה בפנים.
הנורה ידעה טוב מאד למה היא דולקת.
כשמחליפים שמן במנוע הזה השמן החדש נהייה שחור מאד מהר כי הוא עושה את העבודה שלו ושוטף את המשקעים שנשארים בפנים למרות הניקוז של השמן הישן.
סתם עניין אותי לראות כמה אם בכלל בוצה יש בפנים ואם שטיפה של שמן "זול" מנקה את הכל~ וכנראה שדי קרוב לכך,בגלל זה השמן היה נקי במשך כמה ימים.

אין לי רצון ואני לא מתכוון להחליף כל 2.5K ק"מ, סתם משהו שקפץ לראש וגלון שמן שהזדמן ליד.

קיד
16-09-04, 23:23
המנוע של היילקס 2.4 אטמוספרי ידוע כיצרן בוצה לא קטן..... :?: הא..
איפה זה ידוע?
אטמוספרי וגדוש אותו הפיח!
היילקס יותר ממאגנום יותר מווינר יותר מB2500? מאיפה המסקנה?
פיח של דיזל הוא פיח של דיזל. שמן באיכות ירודה יותר בוצה! שמן ישן מתחמצן! מסנן זול אינו מסנן את המישקעים.

ניראה לי שהניסוי עם ידידך בעל הטויוטה, לא היה מספיק מדוייק.
קיד.

ד ו ר ו ן
16-09-04, 23:33

קיד.

איזה ניסוי?

גם בטויוטה יודעים ומכירים בזה שמנוע 2.4D בדגמי 4X4 יורצ הרבה פיח-ובוצה כשזה מגיע לשמן.
למה?
כי במקור המנוע הזה מניע דגם 2X4 קל בהרבה מדגם 4X4 ומתאמץ יותר, בגלל זה שמו לו רדיאטור שונה ויותר שמן באגן שמן ביחס לאותו המנוע בדיוק בדגם 2X4.

לפחות תכוון לפני שאתה יורה.

גיא
16-09-04, 23:41
אצלי אחרי פלאש והחלפת שמן + מסנן השמן נישאר זהוב גם 3000 ועדיין שקוף אם כי כהה יותר גם עד 5000 ק"מ ...

קיד
16-09-04, 23:56

קיד.

איזה ניסוי?

גם בטויוטה יודעים ומכירים בזה שמנוע 2.4D בדגמי 4X4 יורצ הרבה פיח-ובוצה כשזה מגיע לשמן.
למה?
כי במקור המנוע הזה מניע דגם 2X4 קל בהרבה מדגם 4X4 ומתאמץ יותר, בגלל זה שמו לו רדיאטור שונה ויותר שמן באגן שמן ביחס לאותו המנוע בדיוק בדגם 2X4.

לפחות תכוון לפני שאתה יורה.
ממש לא משהו אישי, אבל אני רואה כל יום 20 החלפות שמן, במנועי דיזל יפניים שונים (עם מגדש ובלי מגדש. וטיב השמן ביציאה עומד ביחס ישר לארבעה פרמטרים:איכות השמן, איכות המסנן, זמן וק"מ שעבר הרכב מאז ההחלפה.
טיפ. שמן טוב יותר, יהיה שחור יותר מהר יותר. למה? כי הוא מכיל יותר תוסף ממיס פיח.

לפני כמה שנים, מישהו הביא לארץ שמן מנוע מרוסיה. המוטו שלו היה: "השמן שנישאר שקוף". ואכן השמן שלו היה נשאר שקוף. איך זה? זה היה רק שמן הבסיס.
שלומי, שמן מנוע איכותי, ימיס פיח הרבה יותר טוב מאשר סולר מנוע. ובקשר לטורבו, תיקנה מסנן שמן המכיל שסתום שורר לחץ.
קיד.

שלומי
19-09-04, 19:44
תודה רבה חברה על כל התגובות , החכמתי מאוד.
את כל התגובות קראתי עכשיו ברצף ויש לי עליהן שלוש שאלות -
1.
שסתום שורר לחץ מזה ? ומישהוא יודע אם השסתום הנ"ל נמצא במסנן המקורי או איך בודקים את זה ?
2.
אבל כשפתחו את האגן שמן נתגלתה שם כמות גדולה מאד של בוצה סמיכה,כמו גריז, קצת סולר זה לא פתרון נהדר שישטוף את הבוץ החוצה ? כמה נפוצה תופעת הבוץ הנ"ל / איך אפשר לבדוק בלי לפתוח קרטר ?
3.
טיפ: אם תמלא סולר (או כל חומר אחר) עד שכל המנוע יהיה מלא ותתן סיבוב אחד של המנוע תגלה הפתעה בצורת מנוע שבור איך מע' שמן מלאה סולר תגרום למנוע שבור מסיבוב אחד של המנוע ?

ושוב תודה לכל המשיבים

שלומי.

קיד
19-09-04, 20:36
תודה רבה חברה על כל התגובות , החכמתי מאוד.
את כל התגובות קראתי עכשיו ברצף ויש לי עליהן שלוש שאלות -
1.
שסתום שורר לחץ מזה ? ומישהוא יודע אם השסתום הנ"ל נמצא במסנן המקורי או איך בודקים את זה ?
סליחה טעות "שורר" = "שומר". בתוך התבריג של המסנן ניתן לראות שסתום חד כיווני.

2.
אבל כשפתחו את האגן שמן נתגלתה שם כמות גדולה מאד של בוצה סמיכה,כמו גריז, קצת סולר זה לא פתרון נהדר שישטוף את הבוץ החוצה ? כמה נפוצה תופעת הבוץ הנ"ל / איך אפשר לבדוק בלי לפתוח קרטר ?.
הבוצה נפוצה במנועי דיזל שלא החליפו שמן 20000 ק"מ ו / או השתמשו בשמן ירוד.
ניתן לבדוק ע"י פתיחת פקק מילוי השמן, ומבט על גל הזיזים וציר הנדנדים.

3.
טיפ: אם תמלא סולר (או כל חומר אחר) עד שכל המנוע יהיה מלא ותתן סיבוב אחד של המנוע תגלה הפתעה בצורת מנוע שבור איך מע' שמן מלאה סולר תגרום למנוע שבור מסיבוב אחד של המנוע ?
אם תמלא את כל הבלוק בסולר, לא יהיה לבוכנות חלל לנוע בתוכו. הרי אם תחשוב על כך מנקודת ראותותשל הבלוק, אזי, הבוכנות עובדות כמדחס כלפי חלל הבלוק. דחיסת הסולר בבלוק ע"י הבוכננות, תיגרום לשבר וודאי בבלוק המנוע.
בברכה,
קיד.

שלומי
20-09-04, 23:06
רות , תודה - לא חשבתי על הקטע שמילוי שמן ממלא בעצם את כל הבלוק מנוע , החלפה תתבצע עם פרוץ החודש הבא ואז נדע מה קורה למנוע עם שמן חצי סינטטי אחרי 12000 ק"מ - יש המלצות למקום שמתמחה במסננים ? - המסננים של הסופה דיזל מן הסתם לא נפוצים והיתי רוצה לקנות אצל אחד שמבין קצת מעבר למק"ט

asafk
20-09-04, 23:42
אני חוזר למנועי ההיילקס, ברשותכם.
במנוע היילקס 4X4 אכן חשוב במיוחד (יותר מבמנועים אחרים) להחליף את השמן בזמן- כל 5000 ק"מ. זה בגלל הכמות הקטנה של שמן שיש באגן, יחסית למנועים אחרים בנפח דומה.
זה קורה גם בגלל שהקרטר קטן יותר מאשר ב2X4, אשר גם בו יש מעט שמן יחסית למנועים אחרים.
ואכן, במנועי היילקס שהשמן מוחלף בהם באיחור, יש יותר בוצה מאשר במנועים אחרים דומים.
גם אם השמן איכותי.

אסף.

ד ו ר ו ן
20-09-04, 23:50
זה קורה גם בגלל שהקרטר קטן יותר מאשר ב2X4, אשר גם בו יש מעט שמן יחסית למנועים אחרים.
אסף.

בהיילקס 4X4 יש יותר שמן באגן מאשר בדגם 2X4, על זה אין עוררין,איך זה מתיישב עם אגן שמן קטן יותר? לא יודע ולא נראה לי שבמנוע זהה שיש בו יותר שמן האגן יהיה קטן יותר.

asafk
20-09-04, 23:57
כן... התבלבלתי בלהט ההקלדה...

:oops: :oops: :oops:

הכוונה היא
שהקרטר קטן יותר ב2X4, אשר גם בו יש מעט שמן יחסית למנועים אחרים... או משהו כזה, בשורה התחתונה ב2X4 יש מעט שמן, וב4X4 אפילו שיש יותר, זה עדיין מעט...
לא משנה... זה מה שקורה בסוף היום... הסתבכתי עם עצמי- מקווה שהמסר ברור. צריך להחליף כל 5000 בלי הנחות.

:oops:

אסף.

Apak
21-09-04, 22:55
לשלומי ולשאר החברה

שטיפת מנוע פנימית בחומר יעודי של ג'סטיס ברדרס תבצע את העבודה מצויין ללא שום נזק למנוע .
את זה אני אומר מניסיון רב עם החומרים שלהם וגם עם התחייבות של היבואן לכל נזק שיגרם למנוע עקב שטיפה פנימית ע"י חומר השטיפה של ג'סטיס ברדרס.

בברכה
יורם
מוסך אפ"ק

שלומי
22-09-04, 00:00
יורם , נושא אחד נשאר פתוח - מה התועלת ? (אח"כ נדבר על העלות...)

-->