PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש להשאיל טיימינג לסיקס/סופה

ערן המסוקס
26-06-10, 12:51
לצורך השוואה למה שיש לי, אני זקוק לגלגל גדול אוקולון של סיקס. אצלי יש גלגל של סיקס (או שלא? ) שעשוי מברזל ולא אוקולון, אשר קניתי מיאנוביץ', ואני לא רגוע לגביו.

בנוסף, האם מישהו יודע אם יש הבדל בין הטיימינג של סופה לשל סיקס מבחינת הקידום/איחור בין הקאמשפט לקראנק?

אשמח לקפוץ אפילו היום להשאיל, כי היום זה בערך הזמן היחיד שאני מצליח להתפנות לעבודה על הג'יפ המושבת שלי.

גר בבאר שבע.

tzagi
28-06-10, 04:03
ערן, אתה רוצה את הגג'ש מברזל,
הנה, תלמד קצת היסטוריה

בסוף שנות ה70 היתה תנועה אצל היצרנים האמריקאים ליצר רכב יותר שקט, (חבל שלא התעסקו ביצור רכב יותר טוב, כנראה זה היה יקר מדי)

אחד השנויים היותר מפגרים ....להרכיב במנועים גג'ש קאם מאלומניום מצופה נילון, (זה מה שאתה קורא אוקולון)
כמובן שעם השקט גם הגיעה תדירות החלפה דומה לרכבים עם חגורת טימינג מגומי......

האפטרמרקט כרגיל בחר לא ליצר זבל ולכן קיבלת סט טימינג עשוי מברזל ולכן.......תרכיב בלי חשש.

אם אתה רוצה לאמת שזה מתאים לך פשות ספור את כמות השיניים בהשוואה לדיאגרמה בספר.

אגב, האלומנים מצופה נילון לא היה הרעיון הכי גרוע בשוק,
GM השתמשו בגג'שים משבבי עץ יצוקים בפוליאסטר....זבל כבר אמרנו?

ערן המסוקס
28-06-10, 08:17
תודה ג'ו, ובוקר טוב.

אין טעם לספור שיניים, כי כמובן שתמיד מספר השיניים יהיה זהה, אחרת המנוע יהפוך לסלט בהתנעה הראשונה.

ההבדל שיכול להיות הוא רק בקידום/איחור של הגלגל על הציר עצמו.

אתמול אגב, קיבלתי גלגל מקורי של סיקס מצופה ניילון (? ) והשוואתי לגלגל הברזל (המאוד מאסיבי וכבד) שלי, ואכן הם אותו הדבר.

בקיצור, אין לי בעייה בטיימינג. הכל במקום והגלגלים מתאימים ונכונים.

עדיין נשארתי עם השאלה, מה ההבדל בין טיימינג של סופה לשל סיקס, חוץ מרוחב השרשרת והגלגלים. האם יש הבדל בקידום?

tzagi
28-06-10, 08:23
http://www.jeepforum.com/forum/f12/can-4-0-timing-chain-set-used-4-2-a-414731/

ערן המסוקס
28-06-10, 08:42
לצערי, בקישור ששלחת לי, לא עוזר. נראה שאף אחד לא שם סט טיימינג של סופה על סט טיימינג של סיקס והשווה בדיוק את ההבדלים.

רוחב הרצועה הוא ברור (סיקס רחב יותר), מספר השיניים בטוח זהה. היחס בין השגם הפנימי לבין הסימון על הגלגל, הוא מה שרלוונטי.

האם יקום האיש ויבדוק, למען המדע?

tzagi
28-06-10, 08:44
קרא שנית, במיוחד את התגובה האחרונה.

ערן המסוקס
28-06-10, 09:06
כן קראתי, אני מקווה שאכן הם זהים לגמרי ואפשר להיות שקט לגבי זה.

-->