PDA

צפייה בגרסה מלאה : התהפכות סופה היום בחורשן!

זרקו
27-06-10, 00:25
לפני הכול מקווה שלנהג ולנוסעים שלום.

אולי אני לא מחדש אבל...

היום בחורשן ראינו סופה שהתהפכה על הגג מספר פעמים בשביל אש הארוך.
לפי מה שהבנו מנהג שנסע עימם-
הסופה משופרת הגיע למדרגה חלקה.
הנהג בה בגז והרכב קיפץ מעלה ומטה, עוד גז והמשיך לקפץ רק שאז התגובה שלו היתה
לחיצה על הברקס.
הרכב על ארבעת נוסעיו (שלפי הנאמר לנו לא היו חגורים התגלגלה עד השביל).
הנוסעים פונו על ידי מד"א.

יש למישהו פרטים? האם כולם בריאים?
מה בדיוק קרה? הבנתי שיש צילום וידאו- אולי כדאי להעלות כדי שנלמד משהו מהתקרית.

בברכת רפואה שלמה

נועם

haim510
27-06-10, 00:37
למרות המחזה הנורא הנוסעים יצאו עם כמה מכות יבשות נלקחו בכל מקרה לבדיקה מעמיקה יותר בבית החולים הלל יפה ע"י אמבולנס ומשם הם שוחררו לאחר הבדיקות המתאימות כעבור מס שעות

פרטי המקרה לא נכונים במלואם היה ניסיון אחד ולאחריו דירדור שהוביל לשפ"ץ ומשם ההמשך ידוע הנהג לא המשיך עם הגז לאחר הניסיון הראשון... מסקנות יהיו בהמשך

המשך שבוע וטוב ורק בשורות טובות

חיים

שיימן
27-06-10, 06:31
העיקר שכולם חיים ושלמים.

שבוע טוב

זרקו
27-06-10, 09:03
חיים תודה על העדכון, העיקר שכולם בריאים.

כפי שאמרת, תהיה הפקת לקחים- נשמח אם תשתפו אותנו (מסקנות, תמונות וכו). הייתי מציע לעשות בכלל הפקות לקחים כאלו ברמת האתר ולא ברמת תת-פורום, כך כולם יוכלו ללמוד מנסיונם של אחרים. מנהלי האתר לתשומת ליבכם.

שבוע טוב
נועם

נימי
27-06-10, 09:03
לא הייתי במקום אבל אחרי שיחה אתמול עם הנהג ועם חברים שהיו שם

לפני הכול מקווה שלנהג ולנוסעים שלום.
פרט למכות יבשות לנוסעים שלום

אולי אני לא מחדש אבל...

היום בחורשן ראינו סופה שהתהפכה על הגג מספר פעמים בשביל אש הארוך.
לפי מה שהבנו מנהג שנסע עימם-
הסופה משופרת הגיע למדרגה חלקה.
הנהג בה בגז והרכב קיפץ מעלה ומטה, עוד גז והמשיך לקפץ רק שאז התגובה שלו היתה
לחיצה על הברקס.
בידיוק הפוך, הרכב כבה ,הידרדר ולאחר מספר מטרים התהפך
הרכב על ארבעת נוסעיו (שלפי הנאמר לנו לא היו חגורים התגלגלה עד השביל).
הנוסעים פונו על ידי מד"א.

יש למישהו פרטים? האם כולם בריאים?
מה בדיוק קרה? הבנתי שיש צילום וידאו- אולי כדאי להעלות כדי שנלמד משהו מהתקרית.

בברכת רפואה שלמה

נועם

sos4u
27-06-10, 09:06
אין תמונות ?

ofiredri
27-06-10, 09:42
איפה בדיוק בחורשן זה קרה ?

נימי
27-06-10, 10:47
בעליה של בת שלמה (שביל האש שרואים מול בת שלמה)

ofiredri
27-06-10, 12:02
עליית הספסלים שחסומה ?

ofiredri
27-06-10, 12:09
חיים תודה על העדכון, העיקר שכולם בריאים.

כפי שאמרת, תהיה הפקת לקחים- נשמח אם תשתפו אותנו (מסקנות, תמונות וכו). הייתי מציע לעשות בכלל הפקות לקחים כאלו ברמת האתר ולא ברמת תת-פורום, כך כולם יוכלו ללמוד מנסיונם של אחרים. מנהלי האתר לתשומת ליבכם.

שבוע טוב
נועם

מסכים ב 100% .
הרי מדובר בחיי אדם שמוגדרים ערך עליון .

בבקשה תשתפו, גם אם זה כרוך בשיתוף מידע שלא תמיד נעים לשתף כגון טעויות שנעשו .

תודה מראש !

נימי
27-06-10, 13:04
עליית הספסלים שחסומה ?

לא העליה שחסומה, שביל האש הארוך שרואים מבת שלמה

haim510
27-06-10, 13:27
עליית הספסלים שחסומה ?

לא!!
העלייה שרואים מהכביש של בת שלמה

תמונה מלפני כמה שנים של המעלה כשהיה רגוע יותר

http://img805.imageshack.us/img805/4764/n5546192632394943952.jpg (http://img805.imageshack.us/i/n5546192632394943952.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

דרור ברלי
27-06-10, 13:37
העליה שחסומה זה החלק התחתון של "מעלה הספסלים", שמוביל לשביל האש הארוך שרואים מהכביש.
אחרי כמה וכמה טיפוסים שם - לדעתי סתם סכנת נפשות מיותרת. בטח אם יש באוטו עוד נוסעים וחמור מזה - ילדים. עוד באמצע שנות ה-90 כבר ראיתי איך כלים מתהפכים שם - ג'יפים, אופנועים. ראיתי שיירה של SUV וטנדרים שעלתה שם כאשר כל כלי הרכב עמוסים בילדים, מיותר לציין שאף אחד לא היה חגור...

אין בעלייה הזו שום, ואני חוזר - שום אתגר של עבירות. לא צריך שם שום שיפור או שידרוג - לכאורה כל רכב עם הילוך כוח מטפס בשקט עד למעלה.
זה סתם שביל ארוך ותלול שלא נגמר ולא סולח במקרה של החלקה, במקרה שכבה לך המנוע, במקרה שנשבר משהו או כל תקלה אחרת. בגלל השיפוע התלול ואורך המעלה, אסור לטעות שם אפילו פעם אחת - כי הגילגול עד למטה ארוך-ארוך.
במיודח מסוכן שםבחורף - אז אסור להתקרב בכלל לשביל הזה גם בירידה. זה סלע גיר, והפודרה הדקיקה שמכסה אותו בשילוב רטיבות מגשם, הופכת אותו למשטח החלקה אחד ארוך-ארוך עם סוף ידוע מראש.

נקודת האור היחידה היא שבילי הרוחב שחוצים את המעלה בשניים-שלושה מקומות - אחרי שעליתם קטע אחד והבנתם את הפרינציפ, שוברים הצידה לשבילים האלה ומגיעים למעלה בלי להסתכן.

ניר ל
27-06-10, 14:11
ללמוד מכונאות בהתכתבות זה עניין אחד וללמוד נהיגה בהתכתבות זה עניין אחר.

YOSIS 2
27-06-10, 14:49
שלום רב

חברים אני הייתי בשבת בחורשן אם השירוקי ועליתי את העליה הזו כשעה לפני שהחברה אם הסופות עלו

העליה קשה אבל לא משהו מיוחד או בלתי עביר לחברה האלו החברה אם הסופות והסיקסים שהיו בשבת נהגים מנוסים רכבים משופרים אבל

הרכב ניכבה בקצה המדרגה והנהג לא הספיק לבלום והרכב הידרדר וקיבל שיפוע צד חברים זה יכול להתרחש אצל כל

אחד מנוסה ככל שיהיה ואני מכיר אישית הרבה שקרה להם מיקרה דומה מזל שהמיקרה ניגמר ללא ניפגעים

אין פה מה להסיק מסקנות לדעתי פשוט חוסר מזל !!!

יוסי שירוקי ירוק

zivo
27-06-10, 15:28
[quote=YOSIS 2;321493

יוסי שירוקי ירוק[/quote]
תקרא מה דרור כתב, ואני מקווה שכולם יסיקו מסקנות!!!

גם אם זה מקום שאי אפשר להגיע אחרת, וגם אם יש שם, בפיסגה, משהו שאין בשום מקום אחר....
הייתי שוקל אם זה שווה להסתכן, וובוודאי למה לסכן אחרים??? בשביל הכייף??? השוויץ???
זה שווה את זה???
אין בעליה הזו שום אתגר נהיגה או ידע מיוחד- סתם ארוך ונראה מהכביש, אז זה סיבה להסתכן?

אני רק מקווה שבדרך הביתה לא עשיתם תחרות מי מגיע ראשון :confused:

Micha
27-06-10, 15:53
אין בעלייה הזו שום, ואני חוזר - שום אתגר של עבירות. לא צריך שם שום שיפור או שידרוג - לכאורה כל רכב עם הילוך כוח מטפס בשקט עד למעלה.
זה סתם שביל ארוך ותלול שלא נגמר ולא סולח במקרה של החלקה, במקרה שכבה לך המנוע, במקרה שנשבר משהו או כל תקלה אחרת. בגלל השיפוע התלול ואורך המעלה, אסור לטעות שם אפילו פעם אחת - כי הגילגול עד למטה ארוך-ארוך.
במיודח מסוכן שםבחורף - אז אסור להתקרב בכלל לשביל הזה גם בירידה. זה סלע גיר, והפודרה הדקיקה שמכסה אותו בשילוב רטיבות מגשם, הופכת אותו למשטח החלקה אחד ארוך-ארוך עם סוף ידוע מראש.
.
++1

YOSIS 2
27-06-10, 17:40
אדון ניכבד

לפי הדעה שלך אין מה לעשות בחורשן כל העליות שם סתם הכל מסוכן ולמה בכלל לעלות עליות או מדרגות

אז אני חושב שאתה טועה ובגדול אנשים רוצים אתגרים ונהנים מזה נכון לפעמים זה לא מסתיים טוב אבל זה הכף

של האנשים שמשפרים רכבים ועולים במקומות שגם מסוכן שם לפעמים (נ ג 186) אין גיפ שלא עולה משם וזה באמת

מעלה מסוכן הבור בתל ברוך ועוד הרבה מקומות שאנשים נוסעים בעליות לא פחות מסוכנות מחורשן אז מה נידלקת

על המעלה שהבחור התהפך ? וזה לדעתי לא המעלה האתגרי ביותר שם
יוסי

דרור ברלי
27-06-10, 18:07
נכון.
זה ממש לא מעלה אתגרי. יש בחורשן עשרות מעלות, בורות, חריצים ומדרגות אתגריים ממנו, שאם נכשלת בהם, סתם תשבור ציריה, או שמקסימום תתהפך על הצד/אחורנית וזהו. כמעט תמיד לא יקרה לך כלום. תזחל החוצה מהרכב, החברים שלך יעזרו לך להפוך אותו בחזרה על הגלגלים, וברוב המקרים יש סיכוי שיניע ואולי גם ייסע החוצה בכוחות עצמו, חבול, מקומט, אבל נוסע.
וזה? סתם מעלה תלול וארוך, וסתם מסוכן. לא דורש שום מיומנות מהנהג ושום יכולות יוצאות דופן מהרכב - רק לשמור על גז קבוע והגה ישר ולהגיע למעלה. אם לא קרתה שום תקלה תוך כדי - הצלחת! קבל מדלית גבר-גבר. אבל אם כן קרה משהו ולו משהו קטן שחייב אותך לעצור - מתחילה הדרמה.
זה שביל נבזי שלא סתם מתהפכים בו אחורה או על הצד כמו בבור, אלא מתגלגלים ומתגלגלים. לפעמים עד למטה ולפני שנים לא מעטות אני ראיתי ג'יפ שהתגלגל שם עד למטה ובנס לא נחת על מטיילים שהיו שם. ועוד לא הגענו לחורף - ולגשמים, לבוץ ולמשחקי הגבריות שמתלווים אליו - מי בעל ביצי הפלדה שינסה. ויש מטומטמים שמנסים. אוהו כמה יש. הם לעולם לא נגמרים.

אם זה הכיף שלך - זכותך. תהנה. אבל אם חלילה ייהרג מישהו, אני לא צריך לספר לך איך העניינים יתגלגלו - החל מרעש תקשורתי מיותר שיוביל לחסימה פיזית של שבילים ומעלות ועד לסגירת שטחים שלמים לתנועת רכבי שטח. זה מה שאתה רוצה? גם ככה אנחנו על הכוונת.

ofiredri
27-06-10, 18:13
יוסי, על מה המהומה ?

לדעתי האישית, חורשן זה אחד המקומות הכי קשים, הכי מסוכנים, והכי טכניים בארץ, כולל עליית הספסלים ועליית הנ.ג.
זו תקופה שאני טוען את זה, הרבה בשל הסיבה שמדובר בסוג שטח "מטעה" - סלעים חלקים, שפצ"ים לא צפויים, מדרגות גבוהות, ואחיזה חלקית שלא בדומה לסלעים באיזור הר טוב / בית שמש / תרום .

מסכים איתך לחלוטין שלפעמים הכיף אכן בללכת על הקצה, ובו זמנית חשוב לנקוט במשנה זהירות, כיוון שמדובר בחיי אדם, ולפעמים תאונות מסוג זה נובעות מטעויות טפשיות כגון נסיעה ברכב מלא (מרכז כובד משתנה), נוסעים שאינם חגורים, ונהיגה ללא שיקול דעת, או חוסר יכולת / נסיון לצפות את התנהגות הג'יפ .

מכאן לדעתי מגיעה תגובתו של דרור, ולאו דווקא מתוך כוונה להידלק על נהג סציפי .

mik_l86
27-06-10, 18:50
אחד מנוסה ככל שיהיה ואני מכיר אישית הרבה שקרה להם מיקרה דומה מזל שהמיקרה ניגמר ללא ניפגעים

יוסי שירוקי ירוק

ועוד איך שיש מה להסיק, חגורות בטיחות זה א"ב

יריב קלר ברוך
27-06-10, 19:08
העליה שחסומה זה החלק התחתון של "מעלה הספסלים", שמוביל לשביל האש הארוך שרואים מהכביש.
אחרי כמה וכמה טיפוסים שם - לדעתי סתם סכנת נפשות מיותרת. בטח אם יש באוטו עוד נוסעים וחמור מזה - ילדים. עוד באמצע שנות ה-90 כבר ראיתי איך כלים מתהפכים שם - ג'יפים, אופנועים. ראיתי שיירה של SUV וטנדרים שעלתה שם כאשר כל כלי הרכב עמוסים בילדים, מיותר לציין שאף אחד לא היה חגור...

אין בעלייה הזו שום, ואני חוזר - שום אתגר של עבירות. לא צריך שם שום שיפור או שידרוג - לכאורה כל רכב עם הילוך כוח מטפס בשקט עד למעלה. ממש לא מדוייק אותי הקפיצו מהביית הגעתי עם פורד אקספלורר 08 עם צמיגי בי אפ 50 % שטח ומערכת נעילות על הברקסים והיה ממש מלחמה לעלות עד שבשלב מסויים ירדתי רוורס לאחת היציאות מהעלייה וזו כן עליה אתגרית מסוכנת בעלת הצלבות רבות מדרגות ודרדרת וכמובן שיפוע רציני ומסוכן שמצריך מישנה זהירות ורציפות בתנועה.

נקודת האור היחידה היא שבילי הרוחב שחוצים את המעלה בשניים-שלושה מקומות - אחרי שעליתם קטע אחד והבנתם את הפרינציפ, שוברים הצידה לשבילים האלה ומגיעים למעלה בלי להסתכן.

אכן נקודת האור היא שבילי הרוחב ואני די בטוח שעם אישתי והילדים אני לא מתקרב לעליה אפילו בצחוק אבל זה אני

RONI
27-06-10, 19:16
ללמוד מכונאות בהתכתבות זה עניין אחד וללמוד נהיגה בהתכתבות זה עניין אחר.

כל מילה בסלע,תרתי משמע.
חייבים לעשות תחקיר ,חייבים ללמוד לקחים וזה יתבצע בתוך הקבוצה.
אם ירצו יפרסמו את הלה"נים.
[ויש הרבה].
בריאות.

RONI
27-06-10, 19:30
שלום רב

חברים אני הייתי בשבת בחורשן אם השירוקי ועליתי את העליה הזו כשעה לפני שהחברה אם הסופות עלו

העליה קשה אבל לא משהו מיוחד או בלתי עביר לחברה האלו החברה אם הסופות והסיקסים שהיו בשבת נהגים מנוסים רכבים משופרים אבל

הרכב ניכבה בקצה המדרגה והנהג לא הספיק לבלום והרכב הידרדר וקיבל שיפוע צד חברים זה יכול להתרחש אצל כל

יוסי שירוקי ירוק
הסופה עם הדרובוסטר,וכאשר דבר כזה נכבה,
כ-2 טון,אז בייביי הגה+ברקסים.
שילוב של כמה דברים גרם לזה.
אבל רק ה"הוא" מלמעלה עזר להם להגיע הביתה בשלום.

itt8
27-06-10, 19:35
אדון ניכבד

של האנשים שמשפרים רכבים ועולים במקומות שגם מסוכן שם לפעמים (נ ג 186) אין גיפ שלא עולה משם וזה באמת

מעלה מסוכן יוסי

אני לא עליתי משם, וגם לא מתכוון לעלות :)

סוזי המשתוללת
27-06-10, 19:51

דרור
הדבר היחיד שמשותף לשניהם שהם מסתיימים באותו שביל פיסגה !!!!
ואגב המעלה הזה די אתגרי החל מלמטה שם מתחילים בחריץ עמוק ולאחריו סדרת מדרגות
כשמסיימים את החימום ישנה מדרגה לא קלה אם כי אפשר לברוח ממנה ויש מספיק הצלבות כל הדרך שרכב לא נעול יקבל אתגר ראוי ביותר וגם כאלה עם נעילות יכולים להתקשות וזה באביב בלי פודרה ועם קרקע מוצקה

יריב קלר ברוך
27-06-10, 19:55
הסופה עם הדרובוסטר,וכאשר דבר כזה נכבה,
כ-2 טון,אז בייביי הגה+ברקסים.
שילוב של כמה דברים גרם לזה.
אבל רק ה"הוא" מלמעלה עזר להם להגיע הביתה בשלום.
הסופה ממש ללא הידרובוסטר הסופה עם ברקסים רגילים!

haim510
27-06-10, 20:00
רוני ושאר החברה שהיו ראו שמעו ממישהו אל תמהרו להגיד דברים חלקם אולי נכונים וחלקם לא: נכבה לא נכבה הנהג עשה ככה או לא עשה הידרו בוסטר רגיל עוד מעט כל מי שירצה יקבל את המסקנות ממה שהיה שם

דרור אני בדעה של יריב בתור אחד שעלה את העלייה קצת לפני הסופה שהתהפכה העלייה קשה דרדרת שפצים מדרגות ומה שמוסיף את הקושי התלילות
בתור אחד שגר קרוב לחורשן אני נמצא די הרבה שם ורואה הרבה רכבים שעולים שם גם חילוצים היו זו הפעם הראשונה שראיתי התהפכות
בנוסף העלייה עצמה בצד ימין יותר קלילה פחות מדרגות
יוסי אני גם חושב שיש הרבה מעלות יותר קשים בכל אופן צריך להכיר את השטח לא לעלות ישר אלה לרדת להסתכל קצת לפני איפה הנק' הבעייתיות ולחשוב איך עוברים אותם במידה וצריך מישהו שיכוון אז להציב אחד כזה זה יכול לקרות בכל מעלה זיק עקרבים או מה שבא לכם לבחור

דרור אני מסכים איתך בחורף בימי גשם אסור להתקרב לחורשן גם לא לפחות שבוע לאחר הגשם האחרון אבני הגיר נהיים חלקים בטירוף וסופגים את המים ככה שהם נשארים חלקים גם מספר ימים לאחר הגשם

אני בטיפשותי כשקניתי את הג'יפ לפני כמה שנים עם ניסיון זעום בנהיגת שטח נכנסתי לחורשן יום לאחר גשם העלייה נראתה(אותה עלייה של התאונה) סביר התחלתי להעלות ראיתי שיש יותר מידי סיכון מפרפר מתחיל להיזרק לצדדים מתקשה לעלות מדרגה קלילה ניצלתי את זה שהייתי קרוב לאחת היציאות דרדור קליל אחורה וברחנו משם לפני שהיה קורה משהו נורא

אין ספק שהמסקנה הראשונה גם בזחילה חובה חגורה

YOSIS 2
27-06-10, 20:14
על מנת שיהיה קצת סדר אין לי שום דבר נגד דרור או מישהו אחר אבל אם מגיעה חבורת גיפים משופרים נהגים

מנוסים לחורשן למה לדעתכם ? לנסוע בשבילי הרוחב ? החברה מגיעים לשחרר אדרנלין כל אחד בדרכו

ולצערנו מידי פעם יש מיקרים שמזל רע אוטו רע עליה רעה הכל יחד פוגם בהנאה יש נזק לכלי או מישהו מיתהפך

זה לצערי המחיר שאנחנו משלמים על חוסר זהירות \מזל \הכל ביחד אבל הכל צריך לקחת בחשבון שנוסעים ומחפשים

אתגרים גם בכביש יש תאונות אף אחד לא רוצה שיקרו אבל קורה מי שחושב שאפשר לעשות כל ספורט שהוא שיש בו

אתגרים ללא שום סיכונים אז שישב בבית בטלווזיה וזה רק דעתי מי שלא רוצה שלא יסכים אני יכול לחיות אם זה טוב

יוסי

סופת המדבר
27-06-10, 20:51
ליפני חודש נסענו כמה חבר'ה לחורשן והעליה הראשונה שפגשנו זאת העליה הזאת
(תמיד שאני עובר על הכביש אני רואה אותה אז כיוונתי אותנו לשם)
הגענו לעליה ההינו רק סופות וסיקסים כולם נעולים אחורה רק אחד היה גם קדימה
פעם ראשונה שאני שם עם הסופה לא נראה לי שהסופה התאמצה יותר מידי לעלות שם
העליה לא כזאת קשה נכון שצריך ליהיות עם ניסיון אני בעצמי ההיתי צריך לעצור בצד בישביל לכוון את החבר'ה
אבל סופה\סיקס נעולים עולים אותה בלי בעיה כמובן שהכל יבש
אז לא נראה לי שהחבר'ה שעלו שם יתקשו אבל כנראה שבאיזה מדרגה התכבה הגיפ
והסוף ידוע..

יריב קלר ברוך
27-06-10, 21:15
על מנת שיהיה קצת סדר אין לי שום דבר נגד דרור או מישהו אחר אבל אם מגיעה חבורת גיפים משופרים נהגים

מנוסים לחורשן למה לדעתכם ? לנסוע בשבילי הרוחב ? החברה מגיעים לשחרר אדרנלין כל אחד בדרכו

ולצערנו מידי פעם יש מיקרים שמזל רע אוטו רע עליה רעה הכל יחד פוגם בהנאה יש נזק לכלי או מישהו מיתהפך

זה לצערי המחיר שאנחנו משלמים על חוסר זהירות \מזל \הכל ביחד אבל הכל צריך לקחת בחשבון שנוסעים ומחפשים

אתגרים גם בכביש יש תאונות אף אחד לא רוצה שיקרו אבל קורה מי שחושב שאפשר לעשות כל ספורט שהוא שיש בו

אתגרים ללא שום סיכונים אז שישב בבית בטלווזיה וזה רק דעתי מי שלא רוצה שלא יסכים אני יכול לחיות אם זה טוב

יוסי

צודק

haim510
27-06-10, 22:13
ליפני חודש נסענו כמה חבר'ה לחורשן והעליה הראשונה שפגשנו זאת העליה הזאת
(תמיד שאני עובר על הכביש אני רואה אותה אז כיוונתי אותנו לשם)
הגענו לעליה ההינו רק סופות וסיקסים כולם נעולים אחורה רק אחד היה גם קדימה
פעם ראשונה שאני שם עם הסופה לא נראה לי שהסופה התאמצה יותר מידי לעלות שם
העליה לא כזאת קשה נכון שצריך ליהיות עם ניסיון אני בעצמי ההיתי צריך לעצור בצד בישביל לכוון את החבר'ה
אבל סופה\סיקס נעולים עולים אותה בלי בעיה כמובן שהכל יבש
אז לא נראה לי שהחבר'ה שעלו שם יתקשו אבל כנראה שבאיזה מדרגה התכבה הגיפ
והסוף ידוע..

אני סטנדרטי בלי נעילות או שיפורי מנוע קצת עירגול צמיגי 31 עם גאנט 10 וגם עליתי בלי בעייה בשבת לפני הסופה שהתהפכה ובכל הפעמים הקודמות שהייתי...אבל יש ניסיון בנהיגה בשטח וכמובן בחורשן שאני די קל"ב ומבקר בשמורה הרבה , לסופה וסיקסים סטנדרטים לא אמורה להיות בעייה בעלייה הזאת שלא לדבר על נעולים

יוסי אתה צודק מי שרוצה להנות מאקסטרים בלי להסתכן יכול לעשות את זה מול הטלויזיה.

כמו שאמרתי קודם בהמשך נודיע מה המסקנות למה שהיה ומה תהיה הפקת הלקחים

חיים

דרור ברלי
27-06-10, 22:49
יוסי אתה צודק מי שרוצה להנות מאקסטרים בלי להסתכן יכול לעשות את זה מול הטלויזיה.

כמו שאמרתי קודם בהמשך נודיע מה המסקנות למה שהיה ומה תהיה הפקת הלקחים

חיים

רוצים להינות מאקסטרים? בבקשה.
- שבו לבד בג'יפ, כמובן חגורים.
- תדאגו שרק ג'יפ אחד נמצא בתוך העליה ולא כמה כלים בשיירה אחד אחרי השני. כשאחד מגיע למעלה ומסיים, הוא מפנה את השביל והשני מתחיל לטפס. אם יש תקלה או חס וחלילה מישהו מתהפך, שיתגלגל לבד ולא יפגע באחרים.
- מאותה סיבה בדיוק, יש לוודא שאין מטיילים/רוכבי אופניים וכו' מסביב/למטה. המהדרין גם ידאגו להציב מישהו מהקבוצה שתפקידו יהיה לוודא שאף אחד לא נכנס לתוך העליה בזמן שמישהו מטפס אותה.

תקראו לי פחדן, קרציה, קטנוני, מה שתרצו. ברגע שאנשים נפגעים בגלל שטות כזו, אין לכם יותר מה להסביר ולהתווכח. זה הרגע בו נגמר כל סיפור תחביב האקסטרים ומתחיל רגע הדין וחשבון, שלצערנו, יש מצב שמבקשי רעתנו (והם רבים מאוד) ידרשו מכל קהילת הג'יפאים לתת אותו.

haim510
27-06-10, 23:22
רוצים להינות מאקסטרים? בבקשה.
- שבו לבד בג'יפ, כמובן חגורים.
- תדאגו שרק ג'יפ אחד נמצא בתוך העליה ולא כמה כלים בשיירה אחד אחרי השני. כשאחד מגיע למעלה ומסיים, הוא מפנה את השביל והשני מתחיל לטפס. אם יש תקלה או חס וחלילה מישהו מתהפך, שיתגלגל לבד ולא יפגע באחרים.
- מאותה סיבה בדיוק, יש לוודא שאין מטיילים/רוכבי אופניים וכו' מסביב/למטה. המהדרין גם ידאגו להציב מישהו מהקבוצה שתפקידו יהיה לוודא שאף אחד לא נכנס לתוך העליה בזמן שמישהו מטפס אותה.

תקראו לי פחדן, קרציה, קטנוני, מה שתרצו. ברגע שאנשים נפגעים בגלל שטות כזו, אין לכם יותר מה להסביר ולהתווכח. זה הרגע בו נגמר כל סיפור תחביב האקסטרים ומתחיל רגע הדין וחשבון, שלצערנו, יש מצב שמבקשי רעתנו (והם רבים מאוד) ידרשו מכל קהילת הג'יפאים לתת אותו.

צודק ב 100% אולי זה אקסטרים אבל לנסות לעשות אותו כמה שיותר בטוח עם מלוא מקדמי ההגנה לך ולשאר הסובבים אותך

דרור ברלי
27-06-10, 23:26
קצת מוזר לי להזכיר את כל זה שוב ושוב בדיון שרוב משתתפיו הם ג'יפאים הרבה יותר מאשר ותיקים ומנוסים, אבל מה לעשות. בגדודי השריון יש שלט הוראות בטחון בכל משטח טנקים, שבסופו תמיד כתוב - "הוראות אלה נכתבו בדם". כולם תמיד צוחקים על זה, עד התאונה המיותרת הראשונה.

YOSIS 2
27-06-10, 23:41
שלום רב

אני אוהב אקסטרים אבל בבטיחות אני לא מזלזל וכל מה שניכתב בנושא הבטיחות וכללי התנהגות אני יותר ממסכים
ומיתנהג תמיד לפיהם אין לי שום ויכוח על הנושא

riko
28-06-10, 12:37
סעו , תהנו , תאתגרו את עצמכם ואת הכלים שלכם , הרי זו הכוונה שלשמה אנחנו מתקבצים יחד
אבל בכל שלב ובכל צעד " ונשמרתם לנפשותיכם "
אני בדעה של דרור ,
1. יש טיולים שמתאימים למשפחה עם כל המשתמע מכך.......
2. יש טיולים שאתה צריך מידי פעם לפרוק את הנוסעים מהגיפ , על מנת לא לסכן אותם בקטע מסויים
3. יש טיולים שאתה צריך לצאת לבדך, נקודה!

כל אחד המסעיפים נתון לשיקול דעתו של הנהג / בעל הגיפ והכל תחת הכותרת "ונשמרתם לנפשותיכם"

המשך טיולים מהנים ובטוחים לכולם
החלמה מהירה למשפחה

עוזי5555
05-07-10, 22:39
אני עליתי רכב לפני הסופה שהתהפכה.העליה ברובה נראית רגילה לחלוטין .שילוב של סלעים מאד חלקים מכוסים בפודרה , ויש לה כמה מדרגות וקוליסים ,במיוחד לקראת סוף העליה מצד שמאל ששם זה החלק הקשה כביכול(עליה תלולה עם מדרגה ובור חזק לפניה) ומשם בעצם הסופה התהפכה..

מחזה לא נעים בכלל!!!!

א. לא לעלות מעלות כאלו עם ילדים ברכב.
ב.להיות חגורים.
ג.לא לנסוע רכב אחרי רכב במעלה .
ד.צריך שיהיה מכוון (אני חושב שאם הסופה היתה עולה מצד ימין של המעלה זה לא היה נגמר כך).
ה.עדיף להיות בקבוצה של חברים שמנוסים ויודעים לתת מענה בשטח(חייב לשבח את החברה שעזרו בחילוץ - מדהימים :"מועדון הcj והסופה הישראלי"

סעו בזהירות
עוזי

-->