PDA

צפייה בגרסה מלאה : CJ 5 מחליף פלטינות פעם בחודש וחצי.

CJ505
28-06-10, 01:39
שלום חברים.
שאלתי הראשונה היא איפה ניתן לקנות פלטינות לפי משקל :(
ולעניין הבעייה.....
מדובר ב CJ 5 מנוע הוריקן....שלדעתי פעם בחודש וחצי חודשיים מתחיל לגמגם
ולהשמע כמו קרבורטור סתום, אך בבדיקה אני מוצא שהפלטינות נאכלו...
אני נותן במרווח 0.020 האינץ לפי הבנתי את הספר והדגם שברשותי.
ובפעם האחרונה גם החלפתי קבל חדש מבית מדרשו של ינוביץ.
עדיין הפלטינה סיימה את חייה במהירות....:roll:
אלו סיבות יכולות לגרום לעניין...יכול להיות שהעניין נגרם אוליי גם מעודף טעינה...אני חושד באלטרנטור שהוא לא מווסת כמו שצריך...

tzagi
28-06-10, 02:40
קודם כל מדוד את המטח לפלטינה, זה צריך להיות בערך8V
אם זה י12, תצתרך נגד בהתאם,
בכל מקרה אני מאד ממליץ לך להעיף את הפלטינות לפח, להרכיב הצתה אלקטרונית ולשכוח מכל הסיוט לילה הזה.

shmil
28-06-10, 09:24
קודם כל מדוד את המטח לפלטינה, זה צריך להיות בערך8V
אם זה י12, תצתרך נגד בהתאם,
בכל מקרה אני מאד ממליץ לך להעיף את הפלטינות לפח, להרכיב הצתה אלקטרונית ולשכוח מכל הסיוט לילה הזה.
אמן..

hitoy
28-06-10, 09:44
האמת שאני לא מכיר את הדיסט' של הCJ5,
אבל באופן כללי תבדוק שיש לך על הציר מעיין ספוג (בד) שמשמן את החלק שדוחף את הפלטינה.
מניסיון בעברי הרחוק על מנוע של וולוו מודל 65 זאת הבעיה.

איציק - 4X6ZH
28-06-10, 09:53
הכל מתחיל ונגמר בסליל הצתה לא מתאים ( חוסר נגד טורי )
או שימוש בסליל הצתה שיש לו נגד פנימי .
או קומבינה סטרטר שיש לו נגד טורי בתוך הסטרטר ( לקבלת מתח ניצוץ חזק בזמן התנעה ) .

שלל הקומבינות הוא אין סופי .
כמובן חיבור סליל הצתה בקוטביות הפוכה ( מחסל פלטינות !! )
איפה הקבל בכל החגיגה .

תעבור להצתה אלקטרונית פשוטה זאת התשובה .

במחשבה שניה אתה בטוח שסליל ההצתה שלך מתאים למצבר ?
אולי יש לך סליל של 6 וולט .

הסטוריה מי זוכר הכל

איציק

זיו
28-06-10, 21:24
היי אילן.
1. תבדוק את הכויל. אני יודע שמומלץ להשתמש בכויל עם נגד פנימי או לחלופין בנגד חיצוני. הנגד החיצוני קרמי ומחובר בטור. כל זה כדי לשמור על הפלטינות.
2. לגבי האפשרות של מפלג אלקטרוני חלופי. אפשר להשיג בארה"ב סביב 110$ לפני משלוח. יש כמה יצרנים. הזמנתי כזה ועדיין לא הגיע. אין לי עדיין נסיון איתו, אבל אמור להתאים בול.
3. לדעתי אין קשר לקבל. גם אין כ"כ קשר אם שימנת את הספוגית או לא.
4. בדקת אם הציר ישר? יכול להיות שהציר קצת עקום ואז התנועה הסיבובית לא ממש אחידה. לא בטוח שזה קשור, אבל זה קורה לפעמים בצירים ישנים של מפלג.
5. לא משנה מה שתעשה, העיקר תפתור את הבעייה לפני המפגש בסתיו.

בהצלחה
זיו

CJ505
29-06-10, 00:28
קודם כל תודה לכולם על כיווני החקירה.
טרם בדקתי את כל הכיוונים ...היום רק הספקתי לעבור אצל ינוביץ לרכוש סט פלטינות חדש
וגם בשביל הכיף :( רכשתי משאבת דלק מכנית חדשה(הישנה טיפטפה עוד בטיול הקשישים ולאחר מחשבה החלטתי להישאר עם משאבה מכנית ולא חשמלית).
אכן בדיסטבוטר שלי בכלל אין התקן לכרית גירוז...וגירוז האקצנטר נעשה על ידי אחת לחודש וחצי בערך עם קייסם.
עניין מוזר נוסף הוא שהיום לאחר ההרכבה ניקיתי את כל האזור הפנימי עם ספריי לניקוי קרבורטור וייבשתי בלחץ אוויר....בזמן ההנעה.....נשמע מעין פיצוץ חזק מאיזור הדיסטרבטר:roll:...
טרם הצלחתי להבין אם אלה היו אדי הספריי...או שיש לקבלים יכולות ווקליות להשמיע פיצוצים....(לא שמעתי פיצוצים נוספים מאזור זה והקבל נראה דיי סבבה בסך הכל{בן 3.5 חודשים})

בכל אופן הגייפ חזר לכשירות עם פלטינות חדשות ומשאבת דלק חדשה...מקווה לעדכן בקרוב עלהמשך ממצאים.

בברכה
ותודה
א שרמן

איציק - 4X6ZH
29-06-10, 08:04
;)

פיצוץ אתה אומר
מענין :rolleyes:

איציק

tzagi
29-06-10, 08:20
מה כל כך מפליא בפיצוץ?
נוזל דליק+ ניצוץ מפליאים עד כדי כך?

תגיד, איפה היתה כשלימדו כימיה ופיזיקה?

zowowb
30-06-10, 17:49
אחי ,
את, המשאבה הישנה,
לא לזרוק,,,
תפתח אותה ,
אם הדיאפרגמה תקינה ,
שטוף אותה מרח וזלין ,
על האטם ,
וסגור ,
ואפסן לחרום בגי"פ.

lioresi
12-07-10, 14:37
יכול להיות שנשרפות פלטינות בגלל שחיברת צרכן גדול נוסף כמו פנסי ערפל?

CJ505
12-07-10, 23:22
קצת עידכונים.....
עברתי על כל החוטים והחיבורים והכל נראה כמו שצריך...לגביי צרכנים כבדים אין כאלו..
היו בעיות עם הסטארטר ברגים שיצאו לטיול ושיחררו שם תעניינים בפנים....גרמו לקצרים סטרטר תקוע ופריקת מצבר...העניין פורק תוקן וחזר למשכבו בשלום.
מתנצל שטרם הספקתי/ הצלחתי לבדוק מתח נכנס לסליל הצתה מאחר שמרגע החלפת הפלטינות וחזרת הגייפ לכשרות, לא הורדתי את הרגל מהגז:cool:
אבל עניין אחר צץ והוא הפלטינות עצמן...הפלטינות החדשות שקניתי אצל ספק מוסמך לא דומות לפלטינות הישנות שקניתי אצלו...והחדשות שקניתי כעת יותר דומות למקוריות שהיו לי פעם.....
מצרף תמונה לחוות דעתכם....יכול להיות שהפלטינות שניתנו לי (בתום לב) הן מקור הרע?????

shmil
13-07-10, 10:36
לא הייתי תולה בזה את הבעייה.
גם אם ויזואלית הן מעט שונות, מה שמשנה הן המידות. אם המידות זהות, מבנה החיזוקים שולי וזניח.

CJ505
14-07-10, 23:27
ידידי שמיל

הרי לא הייתי מפר את שלוות חברי הפורום אם היה מדובר רק במבנה וחיזוקים של גוף הפלטינה.
קוטר הפלטינה עצמה בפלטינות החדשות הוא כ 4.7ממ זהה בעליון ובתחתון.
ובפלטינה השרופה (הישנה) מדובר בצד אחד (הקבוע/התחתון) ב 4.5 ממ
והפלטינה הדינמית (זו שמקפצצת נפתחת וניסגרת עליה ) 3.9 ממ הקוטר.

בכל אופן בנתיים הגייפון עוד נוסע על הכייפק
כל יום אני אומר מחר נקנה אמפרמטר...ונעשה בדיקות מתחים....אוליי מחר זה יקרה:rolleyes:

shmil
15-07-10, 14:54
צר לי לאכזב אותך. כשאמרתי מידות לא התכוונתי למה שאתה קורא מידות.
מידות - הכוונה לציר, הברגות, והמרחק של הלשונית. אם הפלטינה עושה עבודתה כנדרש, קרי - פתיחה וסגירה שלהן, תקין.
שוב, גם אם לא התכוונת לטרוד מנוחתו של איש - עדיין, חוזר ואומר, לא שם הבעייה שלך.

איפה הבעיה שלך כבר אמרו לך, אלא שלא טרחת לבדוק, ואתה זורק (סתם) כיוונים חדשים ושגויים.

לך למדוד מתח.

CJ505
16-07-10, 10:09
קיבלתי את הביקורת הבונה ...באיחור של שבועיים הלכתי לרכוש אמפרמטר דיגיטאלי חדש.
(מה לעשות אנשים עסוקים אז בנתיים מחפשים בעיות מתחת לפנס :p )
תגידו לי אם נתתי מדידה נכונה.....מנוע כבוי.....את האמפרמטר כיוונתי ל20 V קוטב שחור נוגע במינוס של המצבר....קוטב אדום בכניסה לכויל היכן שמסומן הפלוס....קיבלתי תוצאה....11.7V:confused:.

מדדתי נכון...?
צריך נגד...?
מה עכשיו?

shmil
16-07-10, 15:39
זה וולטמטר, ולא אמפרמטר.
11.7 - פירושו שהכויל אכן מקבל 12V ולא 8V.
כן, אתה צריך נגד.

CJ505
09-11-10, 17:12
שוב שלום לכולם.....
רק רציתי לעדכן שתקופת הנסיון עברה והבעייה אכן טופלה בהצלחה.
לאחר שפניתי לאחד שמבין בחשמל ובעיקר בחיפושיות ד"ר בני נועם
(הידוע בכינויו ד"ר באג)
בבדיקה קצרה של הקוייל הוא מצא שבקוייל הקיים אצלי היתה התנגדות של 2.4 אום קרי היה
מורכב אצלי קוייל הצתה של רכב עם הצתה אלקטרונית.
בני הכניס לי קוייל הצתה של עם התנגדות של 3 אום ומאז החיים של הרכב יפים ותקופה ארוכה אני כבר סובל משקט תעשייתי מכיוון הפלטינות.
מאחר והעניין עולה מעת לעת אז מצאתי לנכון לעדכן שהמערכת אצלי עובדת בסבבה...
12 וולט נכנס לקוייל בלי להתבלבל...
בבדיקת התנגדות הקוייל הוא של 3 אום.
ובא לCJ גואל/אחלה ניצוץ.

בברכת יום נעים.

א שרמן

*מצורפת תמונה של הקשיש

-->