PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל שרף ונחל גוב- האם יש מים?

יונתןמצפה
28-06-10, 12:15
כמו בכותרת- האם מישהו ביקר לאחרונה ויודע להגיד מה מצב המים בגבים של נחל שרף ונחל גוב?
העניין די דחוף לטיול שאני מוציא מחר... (ובהתאם למידע יוחלט על המסלול)
תודה מראש
יונתן

MR BIG
28-06-10, 13:10
עדכני לעכשיו:
1)נחל שרף אין מים בכלל, יש הרבה משאיות כבדות ומחפרים רועשים שעושים הרבה אבק.
2) נחל גוב - ברדיוס של חצי ק"מ מתחנת השאיבה שנצאת למטה אין כלום...אבל אולי יותר למעלה יש...זה אני כבר לא יודע.

יונתןמצפה
28-06-10, 14:03
עדכני לעכשיו:
1)נחל שרף אין מים בכלל, יש הרבה משאיות כבדות ומחפרים רועשים שעושים הרבה אבק.
2) נחל גוב - ברדיוס של חצי ק"מ מתחנת השאיבה שנצאת למטה אין כלום...אבל אולי יותר למעלה יש...זה אני כבר לא יודע.

תודה על התגובה.
1. האם היית בנחל שרף בגבים עצמם? לגבי המשאיות ידוע, אבל הן נמצאות בגישה לנחל ולא ייתכן שמרגישים אותם מתוך מעוק הנחל. (על איזה חלק של הנחל אתה מדבר?)
2. נחל גוב- השאלה רלוונטית אך ורק למעוק - המסלול הרגלי היכן שהסולמות. לא זכורה לי תחנת שאיבה במקום. ומים אם יש, יש רק במעוק. האם המידע רלוונטי לשם?

תודה רבה
יונתן

PW
28-06-10, 14:58
תודה על התגובה.
1. האם היית בנחל שרף בגבים עצמם? לגבי המשאיות ידוע, אבל הן נמצאות בגישה לנחל ולא ייתכן שמרגישים אותם מתוך מעוק הנחל. (על איזה חלק של הנחל אתה מדבר?)
2. נחל גוב- השאלה רלוונטית אך ורק למעוק - המסלול הרגלי היכן שהסולמות. לא זכורה לי תחנת שאיבה במקום. ומים אם יש, יש רק במעוק. האם המידע רלוונטי לשם?

תודה רבה
יונתן
יקירי,
הטיול בכל הוואדיות בואכה בקעת צין, משני צידיה - הוא מקור לדיכאון קשה.
האבק, הרעש, ההבנה איך הכל מושפע מהמהומה שעושים הכלים הכבדים והמפעל - היא חוויה קשה ביותר, במיוחד למי שיודע איך היה שם קודם. במיוחד היציאה מהואדי השליו והטבעי לכאורה - אל ההפרעה המחרידה שקורית בבקעת צין.
לתשומת לבך.

יונתןמצפה
28-06-10, 16:15
אני מעריך את הדאגה.
ובכל זאת, זו לא הפעם הראשונה שאני לוקח משפחה מחו"ל אל האזור הזה, דבר שבדיעבד הוכתר כ"הצלחה רבה"...
יש בזה גם עניין מאד מיוחד המעבר בין ה"תופת לשקט". על אחת כמה וכמה כאשר יש מים, וטיול כזה "רטוב" כבר עשיתי בעבר עם משפחה באחד השבועות השרביים ביותר באותו קיץ.
הגילוי של בריכה מלאה מים (המהווה בועת גן עדן בתוך אזור השממון), ורביצה בה עם אוכל שהמסעדות המפוארות ביותר במדינת ת"א היו פוערות את פיהן, היא חוויה שיש אנשים שמוכנים לשלם עליה הרבה מאד כסף....
או במילים אחרות- אם יש שם מים, התכנון למסלול כבר קיים. אם אין- אופציה ב' תישלף מהמגירה.
עדיין מחפש מידע עדכני ומהימן.

תודות על הדאגה והרצון לעזור! :)

יונתן

יונתןמצפה
01-07-10, 23:42
שלום ותודה שוב לכל תורמי המידע.
עקב אמינות לא וודאית לגבי המידע שהיה בידי ואשר דיבר על הימצאות מים בגב העליון ביותר של השרף, הלכנו על אופציה ב'.
מערות ה"פיל הלבן" של הזהב השחור, בואכה נחל עקב עליון, הם מיקום מצויין לנקודת מקלט עד יעבור זעם החום של יום שלישי בצהריים. (פורים- אנא סלח לי על הלשון הציורית. אני מנסה להיגמל. באמת)
גב חווה היה יפה, מזמין וקריר. כמו תמיד. מזג האוויר הנפלא של אתמול איפשר הליכה רגלית מאלפת בציר הרגלי של מעלה זיק, היישר לסיבוב עומק בעין שביב (ואפילו מצאנו מים...).
ומשם כמובן צינון בעין עקב לקראת המשימה של עיקול 4 ק"ג אנטריקוט עם בריזה של אחרה"צ.

אגב, משמח לראות שהחברה זכרו את ההסברים על מפעלי הפוספטים המדכאים ואפילו ידעו להגיד שהתצפית האחרונה שממנה ראו אותם לפני כ-3 שנים, הייתה בדיוק מהצד השני שממנה ראו אותם הפעם...

-->