PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי לנדקרוזר

Gingi
03-07-10, 13:19
שלום לכולם,
לאחר די הרבה זמן של הפוגה בפרייבט חוזר לדגדג לי בשריר של הדיפרנציאל
בעקבות רומן צמוד ויומיומי של שלוש שנים עם לנדקרוזר סדרה 70 (על חשבון משלם המסים הישראלי) שהשאיר בי חותם עמוק - הג'יפ היחיד שעולה לי בראש כשאני מפנטז על רכב הוא כמובן לנדקרוזר.
עם כל הרומנטיקה, היום אני מחפש משהו יותר מעודן בהשוואה לסוס העבודה שהיתי צמוד אליו וההתלבטות היא בין הגרסה הישנה של הפראדו לגרסאות טיפה יותר חדשות.
קראתי את כל מה שנכתב לגבי השינויים והשיפורים בין הדגמים ואני חייב לציין שהדגם הישן יותר מדבר אליי, אם למישהו יש הנחות אחרות אני כמובן אשמח לשמוע.
האם מישהו יודע על נקודות תורפה ספציפיות בפראדו מהשנים האלו? בשלב הראשון אני לא מתכוון לשפר אותו בשום צורה.
וכמובן - אם מישהו שומע/רואה/יודע על אחד כזה שמגיע מבית טוב הוא מוזמן ליצור איתי קשר

תודה,
עידו

התייש
03-07-10, 15:02
אין מה להשוות בין מה שאת מכיר למה שאתה מדבר עליו, את זה כבר הבנת לבד.
בגדול לפראדו הישנים (עד 2002) יש פוטנציאל שיפורים טוב יותר ויש להם המון מוניטין של אמינות ויכולות שטח טובות מאוד. אם כבר תצליח למצוא חיה כזו שמורה קח בחשבון שהמחיר והזמן שיקח לך יהיו בהתאם.
לנד קרוזר 120 (או שזה 130?) משנת 2003 עד 2009 לא חסר ויש יותר משחק עם המחירים, יכולות השטח שלו טובות מאוד גם כן.
לא נתת תקציב.
חיפוש בפורום טויוטה כאן באתר עשוי לענות לך על הרבה שאלות עתידיות.
בהצלחה, מעיין.

elro
03-07-10, 16:58
אם הלנד קרוזר שעליו נסעת היה רגיל ולא משופר, אז אני מציע שתחפש סדרה 70 משופר (קפיצים, בולמים ובד"כ גם כסא אספיר), ההבדל הוא ענק בהתנהגות וב"הסבר פניך לנהג" :)

Gingi
05-07-10, 13:27
תודה רבה על הטיפים
אכן ברור לי שהדגמים שאני מדבר עליהם הם סיפור אחר לעומת הגיבור עם חלונות הפלקסיגלאס ואנטנת הרדיו המודבקת בפוקסילינה שביליתי איתו לילה בבוץ עד מכסה המנוע (לא מקנא במי שקנה אותו לאחר מכן במכרז...)

אבל מכיוון שלהשאיל איזה לנדקרוזר 105 חדש מקציני או"ם שמסתובבים פה בארץ עם כאלה (ורק הם למיטב ידיעתי) זו לא אופציה, צריך לחשוב מה עושים הלאה.

הפראדו עד 2002 שיצא לי להסתכל עליהם בהחלט נראים במצב די חבוט, ואני מסכים שה 120 (למיטב ידיעתי זה 120 ולא 130) נותנים יותר מרווח למשחק, אבל משהו בי מעדיף את הישנים למרות שהמנוע שלהם נחשב נחות יחסית.
לגבי ההצעה לחפש 70 משופר - בהתחשב במצב השוק וההיצע האדיר של הדגמים החדשים לעומת הדגם הזה אני חושב שיותר חכם ללכת על הדגמים ה'מעודנים'.
שיפורים לצערי לא במסגרת התקציב כרגע, שעומד על איזור ה 110.

כל עצה תתקבל בברכה,
עידו

פהושם
05-07-10, 15:49
משהו בי מעדיף את הישנים למרות שהמנוע שלהם נחשב נחות יחסית.

לפראדו שני מנועי דיזל: עד שנת 2001 125 כ"ס, ומשנת 2001 167 כ"ס (מסילה משותפת).
עד כמה שידוע לי ההבדל בין המנוע של הדגמים המאוחרים של הפראדו למנוע של הלנדקורזר (2003 ומעלה) אינו גדול (6 סוסים, וצריכת דלק זהה) אם אני זוכר נכון.

לעומת זאת:
לפראדו נעילה אחורית נשלטת במקום בקרת אחיזה/משיכה בלנד קרוזר.
לפראדו צמיגים במידה 265.70.16 לעומת 245.70.17 (צמיגי הלנד קרוזר צרים יותר ונמוכים יותר).
לפראדו מרווח גחון של 24.5 ס"מ לעומת 22 ס"מ בלנד קרוזר.

בקיצור, הלנד קרוזר, רכב מצוין אבל מכוון פחות לשטח מהפראדו.

מבחינת השוק, אין ספק שההיצע גדול עבור הלנד קרוזר מאשר עבור הפראדו ויהיה קל יותר להשיג אחד במצב טוב.

בהצלחה.

elro
05-07-10, 16:01
ללנד קרוזרים מ 2003 יש צמיגים בגודל של 265/65R17 שזה די דומה לגודל שעל הפראדו (265/70R16)

osh
05-07-10, 16:12
בנוסף החל מ2005 אם אינני טועה הגיר האוטומטי הינו בעל 5 הילוכים ולא 4 כמו לפני כן,
דבר שתורם לשקט בתא המנוע, ולמנוע לעבוד בטורים נמוכים יותר במהירויות גבוהות.
בהצלחה

שלמי
05-07-10, 16:36
עידו,
הנתון שחסר לי אצלך זה השימוש שאתה מייעד לרכב, כמה קילומטרים בשנה, נסיעות ארוכות / קצרות וכו', איזה סוג טיולים.
אני את הלנדקרוזר 75 עם החלונות פלקסיגלס שלי (כן, ממכרז) לא מחליף באף פראדו, עם כל הכבוד (ויש כבוד), אבל אתה כבר יודע שנסיעות ארוכות, ברמה היומיומית, עם הרכב הזה זה לא תענוג כזה גדול, סה"כ מדובר ברכב שהוא די טרקטור, ואז כן צריך לחשוב על משהו יותר מפונפן.
לדעתי גם המחירים בזמן האחרון נהיו יותר שפויים, ואם זה מה שאתה רוצה באמת, וזה מתאים לאיפיונים הנוכחיים שלך, חבל לוותר.
בכל מקרה, בהצלחה.
אה, ואתה באמת חושב שלילה בבוץ מפריע לרכב הזה ? לפראדו לעומת זאת...

Gingi
13-07-10, 17:13
אה, ואתה באמת חושב שלילה בבוץ מפריע לרכב הזה ? לפראדו לעומת זאת...

לילה בבוץ רק נותן לו כוח, אבל הגרניק עבד קשה באותו הבוקר...

תודה רבה על הטיפים רבותיי, בינתיים כל הרכבים שראיתי או שעברו טראומה כלשהי או שהבעלים שלהם משום מה חושבים שהאוטו שלהם מצופה פלטינה והמחיר בהתאם.
החיפוש נמשך וכנראה ייקח עוד זמן כפי שאמרו לי פה, בינתיים אני אמשיך בנוהל שסיגלתי לעצמי - טלפון לחבר עם הקרוזר 75 ויציאה לסיבוב ברכב שלו בכל פעם שאני מתגעגע לחוויית נהיגה עם הילוך ראשון קצר ושטח מת של צוללת.

פהושם
13-07-10, 17:39
עידו,
אתה באמת חושב שלילה בבוץ מפריע לרכב הזה ? לפראדו לעומת זאת...

בוא לא נזלזל בפראדו, הפראדו שלי ראה כבר כמה לילות עמוק בבוץ ולא התרשם (אפילו לא קצת)...

Gingi
15-07-10, 15:29
בוא לא נזלזל בפראדו, הפראדו שלי ראה כבר כמה לילות עמוק בבוץ ולא התרשם (אפילו לא קצת)...

חס ושלום, כבוד גדול למשפחת הלנדקרוזר על כל ילדיה - המופרעים יותר ופחות.
למרות שבמקרה שלך נראה לי שלהעמיד את האוטו בשיפוע ולשטוף אותו מבפנים עם צינור יעבוד טיפה פחות טוב :D

-->