PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית גיפ'

Anonymous
15-09-04, 16:12
שלום !!!
ברצוני לקנות גיפ' ולמרות שאני מעוניין באוטומטי (אבל לא מוצאים) ראיתי גיפ' ידני שמצא חן בעיני,מצורף קישור.
בואו נגיד שאני מחפש גיפ' משופר אבל אני לא רוצה להתחיל עם כל מיני ריצות למשרדי רישוי וכדומה או מוסכים על מנת לשנות את המבנה.
הגיפ' ישמש אותי גם ליום יום ואני לא רוצה שאחרי חודש ילך לי מנוע או גיר או שאגלה שיש סדקים בשילדה.

אודה לכם אם תציצו בקישור המצורף ותיעצו לי בנושאים הבאים:

1) לפי מה שרשום במודעה הכננת, הצמיגים ו-וו הגרירה הם ברישיון ואמורים להיות רשומים על רישיון הרכב אבל האם ההגבהה חוקית (לפי המתואר ולפי התמונות)? האם היא צריכה להיות רשומה הרישיון? במידה ולא ובכל זאת ואחליט לקנות ולהחזיר את הרכב לגובה המקורי האם הצמיגים יתאימו ?

2) האם העובדה שהוחלף גיר מעידה על משהו חריג שעבר הרכב?

3) האם אתם יכולים להמליץ על מקום לבדיקת הרכב שלא רק יודע אלא גם בודק בפועל על פי המפרט שאתם פירסמתם באחת הכתבות שלכם ?

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=1&item=8111

בתודה מראש ושנה טובה.

MAZDA 4X4
15-09-04, 16:39
עם זה הג'יפ הראשון שלך אני חושב שעדיף שתלך על משהו יותר מתורבת מסופה ( יש לך איזה וילדים? )

אלון_ק
15-09-04, 23:28
יכול להיות שבפורום ג'יפולוג מישהו אמר שסופה זה לא אוטו מתורבת? המחשב שלי בטח רשם משהו לא נכון. סופה זה לא פריווט. היא גם מעניקה ביצועים בהתאם. זה גם לא פאג'רו. היא גם מעניקה ביצועי שטח בהתאם. זהו, סופי וגמור. מתורבת זה לא ג'יפולוג, פה יש ג'יפים - נטו.

סופה ליומיום זה הרבה דלק והאחזקה לא תהיה זולה במיוחד. במידה והרכב תקין (ועם רשימת שיפורים כמו שלו, סביר להניח שהוא לא הזניח - מי שיש לו כסף לרוביקון, יש לו כסף לחלפים) לא צפויות לך שום תקלות מיוחדות, הרכב אמין כמו כל רכב אחר. אם תיקח אותו לשטח ותקרע אותו עלות האחזקה תעלה בהתאם. זה חלק מהמשחק. אם הרכב תקין אין שום סיבה שהמנוע יישפך, שהשלדה תיסדק, שהגיר ימות או כל זוועה אחרת. זה בסה"כ אוטו, אם הוא מטופל נכון הוא חי נכון. על אחריותך לבדוק את הכל כמו שצריך לפני הקניה.

1. הכננת והצמיגים חייבים להיות ברשיון. לא שם, לא קונה. ההגבהה לא רשומה ברשיון והיא די גבולית, אבל יש פה כמה חבר'ה בגובה הזה שמסתדרים יופי. אני לא מכיר אף אחד עם רוביקון שהורידו אותו מהכביש בגלל הרוביקון. אם תחליט להנמיך את הרכב לגובה פחות ענקי, צמיג 31 עדיין יכנס - 33 לא.

2. מה זה משנה? תשכח מה שאתה יודע על פריווטים. גם אם התעללו בגיפ הזה 99 בעלים קודמים, כולל חיילים בצבא, זה לא משנה כהוא זה אם הבעלים האחרון תיקן וסידר הכל. בג'יפים יותר מבכל רכב אחר רואים דוגמאות נהדרות לזה. תראה את הג'יפ של עירא.
ז"א שזה לא צריך להפחיד אותך, אבל זה גם לא פוטר אותך מבדיקה מקיפה גם למכלול הזה.

3. אני לא מכיר אישית, אבל יש את מוסך ארנון בפרדס חנה. שמעתי עליו דברים טובים ודברים רעים, אבל כולם ברמה אישית - על המקצועיות שלו עוד לא שמעתי תלונות. אבל אני לא בעל סופה ולא הייתי אצלו לתיקון של כלום עד היום, אז זה לא ממש נחשב. אבל זה עדיף על מכון בדיקה רגיל, זה בטוח.

שמע, השיפורים עליו מרשימים למדי. 2 נעילות - תברר איזה סוג. ARB? דטרוייט? לוקרייט?
סט מתלים: אחד הטובים שיש בשוק. אני אישית ארגיש צביטה אם תקנה את הרכב ותמכור אותם, אבל זו החלטה שלך.
בולמים ובולם הזה יש בכל אוטו. ממש מרגש שהם של ראנצ'ו, ממש מרגש שהם בטח מתכווננים. שולי, לדעתי.
חיבור מהיר לסטייביליזר? יופי. חשוב עם גובה כזה, לא שווה $.
כננת זה טוב. מאוד.
וו גרירה? לא לכאן ולא לשם. טוב שיש, זה לא מזיק.
כל אוטו בא עם צמיגים. אלו מאוד חדשים אז סבבה - מגיע קצת קרדיט. לא יותר מדי.
גיר חדש+קלאץ' חדש: דווקא חיובי. חדש זה טוב.
מזגן זה מזגן וכל השאר קישקוש.

בסה"כ עושה רושם של רכב מושקע מאוד, עם הרבה אהבה והכי חשוב - לא חסכו עליו כסף. קנו את הכי טוב שיש (אני מתייחס לרוביקון, אבל אני בטוח שאתה תגלה שהנעילות שלו הם לא לוקרייט, לדוגמה). מבחינתי, זה אובייקט מעולה.

נמרוד
16-09-04, 00:14
אלי -

אני מכיר את המוכר, וגם את הבעלים הקודם שבנה אותה (את הנעילות, דטרויט ולוקרייט אגב, ואת קיט הרוביקון, חנן ואני עזרנו להרכיב). לכן יש לקחת את דברי בערבון מוגבל.

מדובר בסופת טיולים משופרת ומושקעת מאד. אם זה מה שאתה מחפש - ויש לזה הרבה השלכות, תחשוב טוב - שווה לך בהחלט לבדוק אותה לעומק.

אלון_ק
16-09-04, 01:22
אני אדחוף עכשיו את הרגל שלי לפה רגע :oops:

זה לא שיש משהו רע בלוקרייט, אל תבין לא נכון - אני נוסע על 2 כאלו. הדטרוייט פשוט נחשב די בלתי שביר בסופה כזו ולכן הכי טוב, אלא אם אתה רוצה נשלטת. והלוקרייט בטח גם מקדימה, כך שהעומסים עליו לא בעייתיים והשחיקה פחותה. בקיצור, זו נעילה איכותית שלא תאכזב, בטח לא בסרן הקדמי. סביר להניח שגם לא באחורי, אבל בקדמי בטח לא. הנעילה הזו היא רק טוב, שלא תטעה לחשוב מדברי הקודמים שהיא חרא של מוצר או משהו. דטרוייט יותר טוב, זה הכל.

Anonymous
16-09-04, 07:24
מודה לכם על המידע אבל יש לי עדיין אי בהירות מסויימת ואולי הייתי צריך להיות יותר ספציפי בשאלות שלי בנושא ההגבהה.
מה שבאמת הייתי רוצה להבין זה האם הרכב יעבור טסט (ללא קומבינות) עם ההגבהה הזאת או לא? זה הדבר חשוב לי להבין.
ושוב אודה לכם אם תוכלו להתייחס לסוגייה זאת ספציפית.

יום טוב

איציק - 4X6ZH
16-09-04, 09:11
לאורח בוקר טוב וחג שמח
אני כבר 30 שנה בתחום הרכב ואני עדין שואל את עצמי כל פעם מחדש יעבור טסט או לא ?
ואני לא מתכוון לרכב הפרטי שלי .
ברגע שאתה נוהג ברכב שטח אתה מזמין שאלות מכל מיני כאלה שחושבים שהם מבינים .
וכאן זה רק ענין של מזל אישי .
אתה לא צריך להשתולל ולנקר עיניים בכל מיני ברזלים / ואביזרים שונים ומשונים ואז הכל נסבל .
איציק

asafk
17-09-04, 21:49
צא מנקודת הנחה שסופה (אפילו סטנדרטית ותקינה לחלוטין שאתמול יצאה מהמפעל) לא עוברת טסט כשתנסה ללכת לבד. כל סופה. גם CJ. אם עברת לבד- שיחקת אותה וזו הפתעה נעימה.
יש כאלה שעוברים- אבל לא כדאי לבנות על זה.
אם אתה הולך לקנות ג'יפ- קח את זה בחשבון- כל טסט, תצטרך לגשת למוסך, ולבקש ממנו שיבדוק את הג'יפ ("הכנה לטסט"), ויתקן מה שצריך, ויעביר טסט. אלה חוקי המשחק.

אסף.

agm
07-10-04, 23:43
בתמונות במודעה נראה כי הגלגלים בולטים מהצדדים- למיטב ידעתי עלול לגרום בעיה, תשקול כנפונים רחבים

agm
08-10-04, 00:03
בעיה ברישוי כמובן...

skhaikin
08-10-04, 13:00
אלי,

כמה דברים ממני, שאני רחוק עדיין מלהיות מומחה כמו אחרים נכבדים כאן, אבל לפני 4 חודשים קניתי סופה ויכול לאמר מספר דברים מניסיון אישי:

1) הייתי אצל ארנון מפרדס חנה - הבן אדם עושה רושם של מקצוען אמיתי, חש את האוטו "עד הקרביים". אני חושב שכדאי שתקח את האוטו לבדיקה אליו, אם אתה גר באזור שמאפשר לך הגעה אליו. זו כמובן המלצה אישית בלבד, יכול להיות שטעיתי ברושם שקיבלתי

2) כשאני קניתי את האוטו, החלטתי קודם כל להסתכל על מצב המכני "נטו" - רק אחרי זה להסתנוור משיפורים. ראיתי מכוניות משופרות בעשרות אלפי ש"ח, אבל עם פול נזילות, חופשים, חלודות ומה לא. בסוף קניתי אוטו בלי שיפורים בכלל, אבל במצב "פיקס" לחלוטין - ותאמין לי שאני מגיע איתו מספיק רחוק (נכון, עם "קצת" יותר גז מרכבים נעולים). נו טוב, בקרוב אתקין נעילות ואז הכל בכלל יהיה וורוד :)
בכל מקרה, מה שאני בא להגיד - לפי דעתי - קודם המכלולים המרכזיים, אחרי זה השיפורים.

בהצלחה,
-סרגיי.

סימן - 4
03-11-04, 19:43
בדבר אחד אתם יכולים להיות בטוחים, שיפורים באים אצלי במקום השני.
המצב הטכני הוא במקום הראשון ללא פשרות.
כמובן שאני מעדיף אם אני קונה סופה אז רצוי יהיו לה כמה שיפורים חיוניים אבל אני שוב מדגיש, לא על חשבון מצב טכני.
במשך השבוע דיברתי עם כמה מוכרים וכעיקרון סיכמתי איתם שאצור קשר לקראת סוף השבוע על מנת לתאם פגישה לראות את הרכבים, כנראה בשבת.

הייתי רוצה לדעת אם מישהו מכיר מכון או מוסך טוב לבדיקת סופות בטווח שבין אשדוד לזיכרון (מישהו המליץ על ארנון מפרדס חנה מישהו יודע כתובת או מס' טל' ?).

בנוסף הייתי רוצה לשאול האם יש מישהו מהחברה הותיקים והמנוסים יותר שמעוניין לבוא איתי לסיבוב גי'פים (אפשרי גם תמורת תשלום) על מנת שיחווה את דעתו, אם כן, אודה באם יודיע לי עד יום שישי בבוקר על מנת שאוכל לתאם אם המוכרים באופן סופי.

תודה מראש

הערה : skhaikin - אני משאיר לך ה"פ.

-->