PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלול לטיול "קלאסי"

איתי ס
04-07-10, 02:28
קיבלתי משימה לארגן טיול לשבת, יום אחד, שני ג'ימיני, שתי משפחות, בדרום.
אנחנו לא שועלי מדבר ותיקים אז אני אשמח לקבל הצעות לאתרים קלאסיים(ואף מסלול שלם) , שכולם מכירים, חוץ מאיתנו
תודה!

נדב42
04-07-10, 02:37
מדבר יהודה מדרום לצפון - נכנסים מכביש ערד מצדה ליד ברכת צפירה וממשיכים צפונה. ליד מצוקי דרגות יש אפשרות לפרוש לכביש, להמשיך צפונה עד כביש מעלה אדומים/ים המלח, או למשוך לכיוון הר מונטר והמרסבא.

המסלול ארוך יחסית אבל אם אתם רק 2 רכבים ונוהגים בקצב סביר אז זה מתאים. אתגרי עבירות צפויים בחציית נחל חבר ונחל ערוגות, היתר זורם (השביל, לא הנחלים בעונה זו ...).

תיהנו,

נדב.

ishc
04-07-10, 08:02
לטעמי קצת ארוך מדי אבל אפשרי (עשינו אותו בפסח ויצאנו בדרגות לקח בערך 10 שעות, 7 רכבים, מסלול של 70 ק"מ). ליום אחד עדיף לדעתי להיכנס בצידו הצפוני של ים המלח ולרוץ עד דרגות. מסלול של ארבעים ק"מ, פחות מאתגר בנהיגה אבל נופים עוצרי נשימה. לקח לי לפני כמעט שנה, לשני סמוראים, לעשות את זה בהתנהלות רגועה מאוד פלוס התברברות קלה כשש שעות.

נדב42
04-07-10, 09:49
טוב, קיבלת תשובות משני קצוות הסקלה, אז אעשה לך קצת סדר...

צחי (ISHC) מייצג את הצד האיטי ביותר של המטיילים ברכב - עם סמוראי מוקשח וקופצני הוא נוסע לעד (מאוד, לטעמי :p), עם עצירות לבישול בשטח (שווה !!!) וסתם זולה.

אני מייצג את האסכולה המהירה יותר (אם כי לא חף מעצירות, במיוחד אם צחי בסביבה :p) עם רכב שמגהץ את הסלעים כאילו הם כביש 6, אבל רק בנסיעה מהירה (30-40 קמ"ש וצפונה).
את המסלול של צפון מדבר יהודה שצחי הציע נסעתי בליל ירח, בלי להדליק אורות, בנסיעה רגועה, בשעתיים (לא כולל עצירות). את חוצה מדבר יהודה (המסלול שאני הצעתי) אני גומר בחצי יום בערך (בנסיעה זורמת, לא כסאח, עם עצירות קצרות, ובהנחה שאין פקקי תנועה בחבר וערוגות).

שים לב שפקק תנועה כזה בשבת יכול לתקוע אתכם למשך שעה ואפילו יותר עד שיגיע תורכם - אם כי לרוב קבוצות גדולות יאפשרו לשני רכבים לעקוף אותן אם תבקשו יפה.

עכשיו מקם את עצמך על הסקלה ובחר לך נתיב (קח בחשבון שעם 2 רכבים הקצב יהיה גבוה משמעותית מאשר עם 7 ...) :p:p:p

נדב.

ishc
04-07-10, 16:15
אז נכון נדב ואני מייצגים שני סגנונות טיול שונים לגמרי. אני חייב לציין שהמסלול הארוך לקח לנו עשר שעות שזה כולל: שבעה רכבים, לא מעט עצירות, התברברות אחת רצינית, פקק במעלה עוזי, מוט מייצב שבור ברכב אחד וצמת חשמל בוערת ברכב אחר. אני מעריך ששני רכבים בנסיעה שלווה ורציפה, כולל כמה עצירות אמורים לסיים בשש שעות.

sgill
04-07-10, 16:56
מבריכת צפירה צפונה תעשו את מעלה עוזי בירידה. זה עדיף וחסוך לכם זמן

elro
04-07-10, 17:43
אם אתם לא מכירים אז אחד המסלולים הקלאסים שיש לחד יומי הוא נחל צין/גבי שייש.
מסלול מעניין, לא קצר, לא ארוך, לא משעמם, נוף מדהים וקצת שעשועי עבירויות קלים כדי לטבל את הנסיעה.
כניסה מכביש מעלה עקרבים-חצבה (מול מפעל צין בערך) צפונה ויציאה מזרחית למכתש הקטן.

ד ו ר ו ן
04-07-10, 21:27
נחל נקרות- המסלול הקלאסי לדרום ליום אחד.
בלי לחץ, בקצב איטי, עם הפסקות בכל מקום שאפשר בדרך- החל מחאן סהרונים, בור נקרות, גבי מעוק, גלד (כולל אם נשארו מים בגב גלד בכלל אין על מה לדבר), משם דרך רגל הפיל ולכביש הערבה, 5 דקות צפונה על הכביש ויש לכם גם דלק/גלידה/קפה בחצבה.

לדעתי צין תחתון באזור הגבים הוא לא מציאה גדולה בקיץ, בהמעטה.
מי הפוספטים רעים מאד לרכבים, בטח לרכב נמוך כמו ג'ימני שחלק לא קטן ממנו יבוא במגע עם המים, יש סיכוי לשקיעה על ההתחלה, ואין כמעט צל ומקומות להפסקה נורמלית בדרך אם אין לך צילייה.

elro
04-07-10, 23:03
נחל נקרות- המסלול הקלאסי לדרום ליום אחד.
בלי לחץ, בקצב איטי, עם הפסקות בכל מקום שאפשר בדרך- החל מחאן סהרונים, בור נקרות, גבי מעוק, גלד (כולל אם נשארו מים בגב גלד בכלל אין על מה לדבר), משם דרך רגל הפיל ולכביש הערבה, 5 דקות צפונה על הכביש ויש לכם גם דלק/גלידה/קפה בחצבה.

לדעתי צין תחתון באזור הגבים הוא לא מציאה גדולה בקיץ, בהמעטה.
מי הפוספטים רעים מאד לרכבים, בטח לרכב נמוך כמו ג'ימני שחלק לא קטן ממנו יבוא במגע עם המים, יש סיכוי לשקיעה על ההתחלה, ואין כמעט צל ומקומות להפסקה נורמלית בדרך אם אין לך צילייה.

אכן דברים שצריכים לקחת בחשבון.

נ.ב.

לגבי המים, הדיעות חלוקות אבל לא הייתי מנסה על עצמי... ;)

יונתןמצפה
04-07-10, 23:21
הדעות לגבי הפגיעה שמי הפוספטים עושים לרכבים לא חלוקות. אלו עובדות מוצקות והם מגובות ברמת המליחות של המים האלו. רכב שלא עובד שטיפה יסודית מיד לאחר הטבילה במיים האלו מפתח כורוזיות בכמות שזה פשוט לא ייאמן. מנסיון!
זו אחת הסיבות העיקריות שאני ממש שונא להיכנס למסלול הזה...
לגבי טבילה שלנו במים... לפני הרבה שנים כשעוד היינו ילדים טפשים ולא חושבים, נכנסנו למים.. השיער היה אח"כ רך ברמות שלא הכרתי. מאז טפו טפו הכל בסדר.
בכל מקרה, הרחצה בכלל בכלל לא מומלצת!!!

ד ו ר ו ן
04-07-10, 23:23
לגבי המים, הדיעות חלוקות אבל לא הייתי מנסה על עצמי... ;)
אין מחלוקת לגבי המים,יש מי שמבין ויודע ומי שלא.
מים עתירי פוספטים שמקורם בדליפות של בריכות המפעלים.

המקרה היחידי שאיכשהו אפשר להגיד משהו חיובי על המים האלו הוא ביום-יומיים אחרי שטפון, כשהריכוז העיקרי הוא מי שטפון ולא הנביעה המזוהמת.

איתי ס
04-07-10, 23:32
תודה רבה לכל המגיבים! כשיבחר המסלול גם אספר איך הוא היה..

אדר_ק
05-07-10, 00:08
משם דרך רגל הפיל ולכביש הערבה, 5 דקות צפונה על הכביש ויש לכם גם דלק/גלידה/קפה בחצבה.

גם אני חולם על רכב כזה.

ד ו ר ו ן
05-07-10, 18:49
גם אני חולם על רכב כזה.
אלא אם אתה רכוב על חמור סוג ב' עם קלקול קיבה אז גם לך ייקח להגיע לחצבה אולי קצת יותר מזה.

כמה זמן לדעתך ייקח להם לעבור 15 ק"מ בכביש מהיר?

(סליחה על ההערכה המטורפת.. עלי ה-3 דקות הנוספות).

-->