PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בקניית ג'יפ

דוריתבלגי
04-07-10, 12:47
שלום רב,
אנחנו עסק קטן שמעונין לרכוש ג'יפ לשימוש העבודה אך צריך להיות גם ייצוגי. תקציב - כ-70,000 ש"ח. יסע כ-30,000 ק"מ בשנה (לפחות). לעיתים תחובר לו עגלה. צריך להיות אמין . נרצה להוסיף לו גפ"מ.
חשבנו על איסוזו רודיאו אבל נתקלנו בשתיים שמשום מה ה4*4 לא עבד בהם (למרות הצהרות הבעלים) האם זו בעיה חוזרת ברודיאו?
נודה על תשובה מהירה.
יום נפלא ...

גיא
04-07-10, 17:37
30 אלף ק"מ בשנה זה הרבה, למה בנזין ? את יכולה להרשות לעצמך 30k ב 1:5-6 לליטר ?
אז תקחי רכב חדש בליסינג, הוא יהיה יצוגי / אמין / בלה בלה בלה - לא ניראה לי שיקול נכון / נבון לחפש רכב משומש לצרכים כאלו.

בכל מקרה, אני מניח שבשביל עסק עם עגלה לא מדובר על שטח שטח וכל טנדר גבוה יהיה מספיק. מיצובישי האנטר או מוסו ספורטס או היילקס ויגו או כל אחד אחר לצורך העניין. ( לא יודע איזה שנים ניכנסים בתקציב שלכם )

עם את חייבת רכב בגודל מלא חפשי את המוסו הכי חדש שתמצאי, זה אולי לא יהיה הכי יצוגי אבל בטח הכי אמין והכי חדש שניכנס בתקציב.

גם טראנו הכי חדש שאת יכולה יהיה בחירה טובה.

בקיצור, כמה שפחות "ג'יפ" וכמה שיותר חדש.

joconto
05-07-10, 09:01
לא רואה איך רכב בנזין הולך עם הקילומטראז שאת מתארת, בפרט הרודיאו
ב 30000 קמ בשנה הרודיאו שעושה 1:5/6 יעלה לך בערך 40,000 ש"ח רק דלק !

דיזל שעושה 1:9/10 יעלה לך בערך 20,000 ש"ח (ליטר דיזל מעט יותר זול)
כלומר אם תלכי על דיזל תחסכי 15K - 20K ש"ח בשנה בהשוואה לבנזין !

(אני לא ניכנס לנושא הגפ"מ כי לא ברור לי כמה זה באמת משתלם עם לא מעט סיפורים על פגיעה במנוע וכו)

יחד עם פחת, תיקונים, ביטוח וכו עלויות אחזקת הרודיאו יגיעו ל 60K ש"ח בשנה ! האם זה מה שתכננת ?
בעלויות האלה עדיף לך לקנות דיזל קצת יותר יקר (באיזור ה 100K ש"ח) שעלויות האחזקה השוטפות שלו (כולל מימון ופחת) נמוכות יותר והוא גם יהיה "יצוגי" ומרשים יותר.

בכל מקרה בתקציב שציינת הייתי ממליץ על:
- סאנג יונג רקסטון 2005/6 מנוע 2700 CDI (לא ה 2900 !) יכול להתאים, גם ייצוגי גם חסכוני וגם אמין יחסית.
- יונדאי טרקאן 2005/6 (דיזל)
- פאגרו קינג 2004/5 (באיזור ה 100K)

נ.ב.
גיא, מוסו ייצוגי ? לא הגזמת ?

גיא
05-07-10, 09:18
:)

תקרא שוב מה כתבתי.

klam
05-07-10, 22:20
אם תעברו לגפ"מ, הרודיאו בהחלט יכול לבוא בחשבון - אחרת, כפי שציינו, ההוצאה אדירה וטראנו דיזל יהיה עדיף.
לרודיאו אין בעיה ידועה עם ה 4X4 - כנראה שנפלתם על אקזמפלרים מיוחדים. אפשר למצוא כאלו במצב טוב, ועם קצת מזל, אולי אפילו אחד שעבר הסבה - סבלנות..
חן

-->