PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה קצרה 95 צריך מנוע חדש...(?)

sharon1985
07-07-10, 20:19
שלום לכולכם,
לפני חודש התחדשתי בויטרה ידנית 95, אחרי המון עיונים בפורום ובדיקת הנושא של הג'יפ המתאים ביותר בשבילי, חשוב לי לציין שזהו פורום עם רמה שאין שניה לה בשפת ארץ הקודש!

אז לעינייני הג'יפון:
המנוע עבד יפה מאוד, נוסע כמו שד וגם בשטח המועט שנכנסתי הוא סחב ברמה שלא איכזבה אותי בכלל (עם ההנחה שעוד יש לו צמיגי כביש) אך הינה נפלתי והקראנק התחיל לדפוק, הזעקתי את חבר שלי שאביו במקרה מכונאי עם ותק מאוד מכובד לשאול אם אפשר לעשות את זה בבית (כבר אוברול) וסיפרתי לו שהמנוע היה גם אוכל שמן, ברגע שאמרתי לו את זה הוא אמר אז חבל להתעסק עדיף מנוע חדש...

האם זה באמת עדיף?
אם כן.. מאיפה?
חיפשתי כאן בפורום והשירשורים שמצאתי היו מאוד דלים בנושא.. הכל סמוראי סמוראי....
אני צריך מנוע של ויטרה 95, כלומר הזרקה רב נקודתית 16 שסתומים אני מעדיף לא להתעסק עם מנועים של בלנו והייתי רוצה לדעת אם אפשר להשיג מנוע חדש של ויטרה 97-98 מהדגמים האחרונים של הדור, האם יש בהם שינוי כלשהו?

ממה שקראתי והבנתי יש 2 סוגים של מנועים G16A וG16B וגם הם שלעצמם שונים?

מישהו יכול להבהיר לי את הנושא?
או פשוט להפנות אותי למישהו אמין מספיק שיוכל להבהיר לי את הנושא? (מחירים, סוגים, קילומטרז')

אם אני אעשה מנוע חדש אני מאמין שאעשה זאת בבית, אין לי ניסיון אומנם וזה לא דבר קטן אבל יש סביבי מספיק מכונאים שיבואו לעזור ולהדריך.

תודה מראש על כל תשובה עיניינית שתעזור לי לישון היום בלילה!

נדב42
07-07-10, 20:58
חן דן פרסם בזמנו מנוע כזה, לא יודע אם הוא מכר. שלח לו הודעה פרטית ...

RAMURAI
07-07-10, 22:37
חן דן פרסם בזמנו מנוע כזה, לא יודע אם הוא מכר. שלח לו הודעה פרטית ...

כן הוא פרסם מנוע בלנו דגם G16B (שנת 2001 עם כוהלים)
אבל.מי כמוך יודע את כל השינוים/העברות שיש לבצע.
וגם לא ממש זול(6500K). אפילו שזה עם כל המכלולים מסביב.
אני היתי ממשיך לחפש מנוע ויטרה(G16A) מיבוא.

אך ורק דעתי.

נדב42
07-07-10, 22:48
כן הוא פרסם מנוע בלנו דגם G16B (שנת 2001 עם כוהלים)
אבל.מי כמוך יודע את כל השינוים/העברות שיש לבצע.
וגם לא ממש זול(6500K). אפילו שזה עם כל המכלולים מסביב.
אני היתי ממשיך לחפש מנוע ויטרה(G16A) מיבוא.

אך ורק דעתי.

לא אמרתי שזה הכי טוב, זה פשוט היחידי שזכרתי שמכר מנוע כזה (לא מדבר על הסוחרים כמובן), ושיתפתי ...

נדב.

sharon1985
07-07-10, 23:50
ממה שזכור לי שקראתי כאן בחיפושים G16A זהו מנוע ויטרה 89-94 וB זה ה16 שסתומים
אשמח להבין קצת יותר

פשוט אצלי כבר רשום G16B ברישיון ולא ידוע לי על החלפת מנוע.

אלדר
09-07-10, 01:09
יש פרסום של זיו 87 בלוח המודעות בפורום סוזוקי הודעה מספר 25
מנוע למכירה.

shiko333
09-07-10, 17:43
שרון שלום,
קודם כל תנחומי על המנוע , לא נעים אבל חלק מהעניין ...
לענייננו - ברשותי ויטרה 95 , המנוע המקורי לרכב הזה הוא G16B שההבדל בינו לבין G16A או כמובן מספר השסתומים (אצלנו 16 ובG16A יש רק 8)
הבלוקים זהים לחלוטין מה ששונה זה הראש.
המלצתי היא קודם כל לוודא ב 100 אחוזים שאכן מה שאובחן כ קראנק דופק אכן קראנק ולא שום דבר אחר(כבר היו מקרים מעולם... תתפלא כמה רעשים הרכבים הללו מוצאים בס"לדים גבוהים)
ממה שאני מכיר אין יותר מדי מנועי 16B מסתובבים להם בפירוקיות למינהם ולכן הרוב הולכים על אופצית הבלנו אותה הזכרת - אופצייה זו אכן מקובלת ונעשה על ידי הרבה מהפורם ומחוצה לו.

מאחל לך הצלחה בתיקון התקלה

sharon1985
12-07-10, 15:51
תודה רבה על המידע, אחרי שהסתובבתי ושאלתי עוד שאלות מסתבר שמנוע הויטרה הוא באמת G16B (כמו הבלנו) וG16A זה באמת מנוע ישן יותר,

מה שעוד הבנתי זה שדגם המנוע הינו מיוחס אך ורק לבלוק כמו ששיקו אמר, ובסוזוקי בלנו יש את אותו הבלוק, הראש מנוע זה כבר סיפור אחר לגמרי וזה בעצם מה ששונה בין הויטרה והבלנו.

עדיין מחפש הצעת מחיר טובה לפירוק והרכבה של מנוע ויטרה מקורי מייבוא, אשמח לקבל הצעות כאן או בפרטי, והחלטתי לא לעשות זאת לבד מפאת המשוואה של חוסר ניסיון ואחריות על העיניין, את הסטאז' שלי כבר אעשה במנוע המפורק לאחר שנעבור את הסרט....

כרגע טווח המחירים למנוע ויטרה מייבוא הינו 2500-3500.

הציעו לי גם מנוע של גראנד ויטרה 1600 שנת 2000 מעבר למחירים שכתבתי, אשמח אם מישהו יודע מה מידת ההתאמה של הדור החדש לדור הישן מבחינת תושבות קרטר סעפות ותיאומים למינהם.

שיהיה שבוע טוב ומוצלח ותודה על הניחומים יהיה טוב....

MMR
12-07-10, 16:06
ממה שאני יודע בויטארה לעומת הבאלנו הבלוק זהה אבל הקרנק מחוזק, זה מה שאמר לי פעם מכונאי שמתעסק הרבה עם סמוראים וויטארות.
3500 למנוע מייבוא שייבדק כמו שצריך לפני שיורכב זה מחיר הוגן.

sharon1985
12-07-10, 19:29
אשמח לקבל פרטים יותר מבוססים לגבי חוזק הטלטלים בויטרה (מקור מידע\כתבה) כי שמעתי את זה כבר השבוע ומי שלא יודע שולל בתוקף בטענה שהבלוק הוא אותו בלוק...

לי נראה שהם זהים ואין כל הבדל למעט הראש מנוע... וזה סתם לידע כללי אני לא מתכוון לשים מנוע של בלנו בכל מקרה.

-->